Zemská domobrana – ani sníh, ani mráz nás nezastaví

Lvka Nymburk 255
Mráz, sníh, vánice a ani čas adventu Zemské domobrance neodradil od bezpečnostních patrol. Příslušníci Polabské legie a Nymburských lvů provedli mezi 13.00-19.00 hodinou součinostní hlídkování v Nymburku a Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. V čase hlídky je zahrnut přesun, ohlášení patrol orgánům městské i státní policie a vlastní patroly. Počasí nám nepřálo, sjízdnost silnic a schůdnost cest a chodníků nebyla nejlepší. Někteří příslušníci byli nachlazení a i přes to se patrol zúčastnili. Tentokrát jsme na patrolu vzali i naše čtyřnohé přátele a pomocníky. Byli skvělí. Při přechodu lávky v Nymburce, která se pod námi pěkně houpala, jsme diskutovali nad pádem lávky v Troji.

I přes nepřízeň počasí nás čekalo několik milých překvapení. Byli jsme zastavováni občany Nymburka a ti se vyptávali kdo jsme, co děláme a po našem vysvětlení byla jejich odezva velmi příznivá. Někteří nás povzbuzovali, nebo nás zdravili dřív než my je. Možná předešlá patrola anebo informační pořad v rádiu Patriot již rozšířil informace o naší činnosti.

V Brandýse, kde nepřetržitě patrolujeme již 14 měsíc, jak ten čas letí, nás ale příjemně překvapilo, že na prahu jednoho baru byla početná skupina mladých lidí. Ti nás pozdravili první a komentovali náš průchod se slovy: „To je naše domobrana“. To že různé smažky se otáčely a mizely je dobře, ale nemá to pro nás osobně takový význam, jako vyjádření od spoluobčanů „to je naše domobrana“. Občané, policisté a policistky byli k nám milí v obou městech. Děkujeme všem účastníkům patrol i dobrovolným sympatizantům.

Za Zemskou domobranu Vám všem přejeme klidné Vánoční svátky v rodinném kruhu, vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a hlavně mír v novém roce 2018.

I TY se můžeš přidat! www.zemskadomobrana.org

 
14 Komentářů k Zemská domobrana – ani sníh, ani mráz nás nezastaví

  • proud napsal:

   Super,darebaci to zkouknou a si to koupej prvni,jako vzdycky ;-)……vede tedy tudy cesta? ;-)

   • proud napsal:

    „Radim veci co jsou na hranici zakona“……….. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))),neni zadnej zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jedinej zakon je PREZIT,coz znamena v 99% vyhrat,jak,to uz je na kazdym,nikoliv na nejakym zakonu!!! To je moje rada,ZADARMO!

    • proud napsal:

     Protoze kdyz me nekdo napadne,neridi se taky zakonem,ten mu to ne-do-vo-lu-je,tak proc se s takovym mam parat podle zakona? :-))))))))))))))))))Abych zakonu vyhovel,naaranzuju to az po bitce,paklize to bude mozny.A to je mozny vzdycky kdyz protivnik neprezije,cim vic hajzlu bude mrtvejch,tim mensi bude nasili.

  • proud napsal:

   Ale je to „malonakladovy“,takze KUPUJTE!!!! ….kupujte a kupujteeeeee :-)))))

  • Maroš napsal:

   runner – knihy sú fajn, pretože rozvíjajú predstavivosť, ale čo sa týka práve bojových umení – nie je nad názornú ukážku – a práve kniha zle pochopená a nesprávna predstava konkrétnej techniky je nebezpečná v tom, že môže viesť k nesprávnym pohybovým návykom a v reálnej situ to môže mať fatálne následky. Trénovať sebaobranu bez sparing partnera si „môže dovoliť“ len ozaj veľký majster, a len dočasne, a len vtedy, keď už má dobre vybudovanú vizualizáciu – predstavu o imaginárnom súperovi a aj vybudovanú vnútorné pohybové prepojenie v svojej mysli. Preto – dnes kto môže – mal by zásadne začínať priamo na cvičišti – tam vám inštruktor hneď na začiatku vysvetlí večne sa opakujúce chyby – tak fyzické, ako aj mentálne, duchovné, psychologické, taktické. Kto nemá možnosť trénovať v organizovanom priestore – to mininum je aspoň občasný partner – ako figurína, zrkadlo,, a radšej videá ako knihy.

   Čo sa týka – „ani sníh, ani mráz nás nezastaví“ – tak v našom priestore sú počas mrazov a snehu všetci vagabundi v pelechoch, baroch a diskotékach – takže príjemná zdravotná zviditelňujúca prechádzka psíčkarov v maskáčoch – ešte by to chcelo čajíček a rumíček, varené vínečko.

   Inak stále platí, že „Darmo sa vyhýbaš bitke – bitka si ťa /práve preto = teória viktímy – koristi/ vždy nájde!“
   A tiež platí, že „Sračka zloží aj najväčšieho chlapa“ – detto po rane do ohryzku – na to ho tam – fešáci holobradí – máme. „Jablko“ je kľúč, ako v zúfalej situácii prežiť útok chlpatého „Goliáša“ – ohryzok z raja má aj on!
   Odporúčam kvôli bitkárskej realite tieto videá:
   Russian SpetsNaz close fight on system of the GRU Mikhail Grudev
   https://www.youtube.com/watch?v=0fpYNZ2YMp8
   IZVOR Systema : Russian fighting art Master Michael Grudev
   https://www.youtube.com/watch?v=AGYzBsTFVc4

 1. napětí napsal:

  Co se týče dodmobrany, slováci jsou na tom mnohem hůř, páč už jim zarazili i hlídky ve vlacích, které dělali chlapi od Kotleby!

  • proud napsal:

   Zadnej strach,s tim se pocita vsude,bud se domobrane vybijou zuby a vytrhaj drapy,nebo se zakaze,cekals snad neco jinyho???

  • proud napsal:

   A hadej kolik lidi se proti tomu postavi a jakym zpusobem! Povim ti to,je to v prdeli!

   • proud napsal:

    Ovcanstvi=nejednota,nemoznost sjednoceni=pruser,tak je to prosty.

    • proud napsal:

     Je to prece videt vsude,i na tom „slavnym“ Halikovi,kterej by jinak za normaqlnich okolnosti byl od zacatku vysmivanym kasparem,kdyby nevisel,ale helemese,ono se mu musi leta dokazovat a skody ktery zpusobil jdou uz buhvikam…………..

 2. proud napsal:

  Co jsem tim chtel rict?: Ze panacek jde po prachach az teprve v ty prvni rade!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!