Přehled zpráv – RusVesna – 26.12.2017

mig-29_vvs_sshaÚterý, 26.12.2017 – ráno a dopoledne:

1; Proč USA nakupují ruské stíhačky? Jeden z amerických listů informuje, že soukromé společnosti v USA aktivně skupují sovětské a ruské stíhačky. Používají je pro účely tréningu, ale vyloučit nelze ani to, že budou použity k provokacím, které se pak svedou na ruské ozbrojené síly.

2; Jaké má Ukrajina možnosti? Jednou z nich je plnohodnotná vojna v Donbasu. Obnovení války zcela určitě nebude spojeno s působením Ruska, říká politolog Alexandr Kazakov, který je poradcem Alexandra Zacharčenka. Myslí si, že Američanům se nepodaří vybudovat z ukrajinské armády natolik silnou vojenskou sílu, aby se mohla stát vážnější hrozbou pro národní bezpečnost Ruské federace.

3; Obětí jaderných zkoušek v USA se stalo už 700 tisíc lidí, říká vědec z Arizonské univerzity Keith Meyers. Do roku 2016 činí škoda způsobená americkému hospodářství následkem jaderných zkoušek 1,17 až 2,63 bilionu dolarů. Od roku 1962 se zkoušky přestěhovaly pod zem.

4; Sýrie: Co dál? Za šest let války ozbrojenci nejen zabíjeli naprosto nevinné občany, ale také se pokoušeli připravit Syřany o naději a víru. Poté, co Vladimir Putin ohlásil konec vojenské operace v Sýrii, mnozí experti začali uvažovat o tom, co válka změnila a kam se bude ubírat Sýrie v budoucnosti.

5; Pentagon vyhlásil válku UFO, zombiím a vraždícím robotům. Pentagonu mohou jeho fantazii závidět i nejváženější producenti a režiséři Hollywoodu.

6; Administrativa prezidenta Porošenka se rozhodla podle příkladu „krvavého diktátora“ Janukoviče organizovat protimajdanovské hnutí. Hlavním cílem je samozřejmě Saakašvili.

7; Ukrajinu v EU si představit nedokážu, říká německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Připomeňme, že Porošenko počátkem prosince prohlásil, že má v úmyslu uskutečnit referendum o vstupu do EU.

8; V Miláně vylezl Afričan na vánoční strom a chtěl sundat kříž. Poté, co byl běženec původem z Gambie chycen, vysvětlil, že se mu strom prostě nelíbil. Nejprve jej poslali zpět na jih Itálie, kde má povolení k pobytu, ale pro jeho zcela neadekvátní agresivní chování ho pak zavřeli do blázince.

9; Trump prohlásil, že Amerika se stává „velkou“ rychleji, než se očekávalo. Prezident také Američanům připomněl, že zítra už je pracovní den.

10; Ve Lvově neznámý muž ukradl z pouličního betlému kolébku s Ježíškem. Při útěku zaběhl do průjezdu domu, kde svůj lup nakonec nechal, a zmizel. Kolébka pak byla vrácena na místo.

11; V Rusku bylo spuštěno plazmové zařízení SMOLA. Pokud experimenty budou úspěšné, přiblíží to Rusko k termojaderné energetice a vytvoření plazmových motorů pro kosmické lety.

12; Neonacisté zneuctili synagogu a muzeum v Oděse. Obyvatelé Oděsy objevili na řadě budov spojených s židovskou diasporou ve městě antisemitské nápisy.

13; Visa a Mastercard přišly o přístup k ruským technologiím. Visa a Mastercard byly vyloučeny z asociace Fintech, která v Rusku pod záštitou Centrální banky rozvíjela finanční technologie.

14; EU je stále blíže k realizaci „špatného nápadu“ a „chmurný scénář“, píše americký The National Interest. Americký list běduje nad pokusy EU oslabit vliv NATO.

15; Ruský zbrojař pokořil světový rekord ve vzdálenosti střelby. Příběh začal tím, že ruský střelec a zbrojař viděl, jak texaští staříci pálí z pušek na vzdálenost 3.300 metrů. Po osmi letech příprav zasáhl cíl o rozměrech 1 x 1 metr ze vzdálenosti 4.210 metrů. Kulka letěla k cíli celých 13 sekund.

16; Sankce proti Ukrajině: Proč chce Trump Porošenkovi zasadit ránu z milosti? Je jasné, že Trumpovo rozhodnutí má být trestem pro Porošenka osobně. Záměrně jej vystavuje nepřátelství domácí elity.

17; Kyjev před novoročními oslavami: Hromady odpadků, hroudy ledu na střechách. Je to opravdu originální novoroční výzdoba hlavního města, dělají si legraci místní obyvatelé.

18; V Luganské republice byl odsouzen falešný pracovník ministerstva státní bezpečnosti. 26. prosince vstoupil rozsudek v platnost. V srpnu byl zastaven pokus o rozsáhlý podvod. Dvaatřicetiletý obyvatel Luganska se vydával za pracovníka orgánů státní bezpečnosti a vymáhal od místní obyvatelky 600 tisíc rublů za vyřešení problému spadajícího do kompetence ministerstva státní bezpečnosti.

19; Ruské hospodářství zachránili Rusové. Obnovení poptávky spotřebitelů se stalo hlavním zdrojem růstu ruského hospodářství.

20; Patrušev informoval o tom, z kterých zemí volají „telefonní teroristé“. Drtivá většina telefonátů s hrozbami o chystaných výbuších ve školách, divadlech úředních budovách a obchodních centrech přicházela ze zahraničí prostřednictvím internetového IP volání, nejčastěji z Turecka, Ukrajiny, USA a Japonska.

21; Tisíc euro měsíčně. Ve Francii odstartoval experiment s nepodmíněným základním příjmem. Tři účastníci experimentu vybraní z 80 tisíc zájemců budou během roku dostávat tisíc euro měsíčně. Téma nepodmíněného příjmu se ve vyspělých zemích světa přetřásá už mnoho let. Ve Francii se stalo letos jedním z hlavních témat předvolební kampaně. Důvodem je, že v Evropě se rozmáhá jev zvaný „pracující chudoba“ (working poor) – 10% je chudých přesto, že mají pravidelnou práci.

22; Tichý konec „krymského turbínového skandálu“ Siemens postaví v Rusku navíc Tepelnou elektrárnu. Civilizované a na vzájemné spolupráci zainteresované struktury mají své spory řešit právě takto.

23; Na Sachalinu v důsledku silného poryvu větru spadla starší žena z třetího patra svého domu do sněhové závěje. Měla štěstí, že sníh tvrdost jejího dopadu zmírnil natolik, že její zranění neohrožují její život.

24; Granáty z ATO pronikají do života prostých Ukrajinců, píší The New York Times. V podmínkách ekonomické krize, napjaté politické situace a nefungujícího soudnictví jsou Ukrajinci nuceni sami řešit vznikající spory se zbraněmi v rukou: Zločinci musí být potrestáni, jinak se společnost pohrouží do chaosu.

25; Toužíte po míru? Chystejte válku. V Pentagonu vysvětlili slova šéfa americké námořní pěchoty o hrozících válkách v Evropě. Myšlenka o možné válce má údajně donutit americké vojáky, aby lépe trénovali a zvyšovali svou bojeschopnost.

26; Vypadněte! Ve Lově byla poškozena budova Sberbanky. „Ukrajinští patrioti“ rozbili okna a počmárali fasádu nevybíravými nápisy.

27; Ukrajinská armáda nadále porušuje „novoroční příměří“. Dezertér z ukrajinské armády postřelil výsadkáře z 25. brigády.

28; Zažaluji SBU u soudu. Saakašvili se dostavil k výslechu a udělal prohlášení pro tisk. Neodpustil si rýpnutí do Porošenka: Věnujte se občanům Ukrajiny na mě alespoň na týden zapomeňte.

29; V Slavjansku bylo zasedání městské rady zmařeno kvůli záhadné sklenici. Místní aktivista přišel k tribuně a postavil před starostu Ljacha sklenici s nápisem „Rtuť“.

30; Důchody Rusům vzrostou v důsledku zvýšení povinně odpracovaných let (ze 7 na 30) do roku 2030 o 1,6%, do roku 2050 o 6%.

31; V Kremlu komentovali neúčast Navalného v prezidentských volbách. Ústřední volební komise odmítla Navalného registrovat pro nadcházející prezidentské volby kvůli pravomocnému odsouzení za závažný trestný čin. Dmitrij Peskov prohlásil, že neúčast jednoho ze zájemců o post prezidenta nemůže mít vliv na legitimitu nadcházejících voleb.

32; Ukroboronprom vypral miliony dolarů na kontraktech s Irákem, vyplývá z vyšetřování Národního protikorupčního úřadu Ukrajiny. V Ukroboronpromu už samozřejmě prohlásili, že obvinění z korupce jsou součástí „hybridní války Ruska proti Ukrajině“.

33; Ústředí volební komise zaregistrovala Ksenii Sobčak jako kandidáta do prezidentských voleb v Rusku. Povolili jí, aby si otevřela účet pro vytvoření volebního fondu a aby zahájila sběr podpisů.

 

Úterý, 26.12.2017 – odpoledne a večer:

1; Nesmiřitelný bojovník proti Putinovi utekl do Evropy a po nějaké době začal nenávidět Západ. BBC vydalo článek o typickém osudu ruské „politické emigrace“ v evropských zemích. Ruští „emigranti“ jsou pokaždé velmi rychle zklamáni z skrznaskrz falešných hodnot. V Rusku začala nová „mohutná“ vlna „politické emigrace“. Za poslední rok odjelo ze země celých dvacet opozičníků, píše BBC.

2; Polonahá „aktivistka“ skupiny Femen vyrvala figurku Ježíška z jesliček. Byly zveřejněny podrobnosti skandálu ve Vatikánu. Na internetu se objevily záběry nekompromisního zatčení polonahé štětky ze skandálního ukrajinského hnutí Femen.

3; Po Kyjevu obchází Hitlerův duch. Kyjev sní o masové segregaci v Donbasu. Zákon o ochraně ukrajinské státnosti před projevy kolaborace definitivně spálí zbylé mosty mezi Ukrajinou a Jihovýchodem, především Donbasem. Prakticky všichni obyvatelé takových měst jako Mariupol, Slavjansk nebo Kramatorsk budou uznáni za kolaboranty a stanou se občany druhé kategorie. Rozhodovat o jejich vině nebudou soudy, ale speciálně zřízené komise.

4; EU požadují připuštění Navalného k prezidentským volbám. Dodržování zákonů v osvícené Evropě nikoho nezajímá.

5; Soud vrátil Avakovovu synovi cestovní pas a sundal mu elektronický náramek. Připomeňme, že předtím v prosinci soud zrušil rozhodnutí o zabavení majetku Avakova mladšího.

6; Ve věku nedožitých 93 let zemřel národní umělec RSFSR skladatel Vladimir Šainskij.

7; Rusko sklidilo rekordní úrodu pšenice. Rusko letos sklidilo 85,8 milionu tun pšenice.

8; Putin odpověděl na dotaz dětí o jeho vztahu k opozici. Vladimir Putin si popovídal s dětmi, které navštívili Kremelskou novoroční besídku a odpověděl na jejich dotazy. Ke zdravé opozici mám uctivý vztah, prohlásil Vladimir Putin.

9; Roskomnadzor zaslal Facebooku dotaz o blokování Kadyrovova účtu. Kadyrovův profily na sociálních sítích Facebook a Instagram přestaly fungovat v sobotu.

10; Putin byl nominován jako kandidát do prezidentských voleb. Pro registraci je nutné nasbírat 300 tisíc podpisů voličů.

11; Ukrajinská armáda zahájila palbu na území Doněcké republiky. Ostřelování pokračovalo celé odpoledne.

12; V Moskvě byl zatčen podezřelý z přípravy teroristického činu. Soud uvalil na podezřelého vazbu do 6. února.

13; Velmi přísný trest... V ukrajinské armádě vyslovili důtku veliteli brigády, který se pokusil zavraždit svého zástupce. Velitel 92. samostatné mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil byl velením upozorněn, že jeho postup „ne zcela odpovídá“ služebnímu řády ukrajinské armády.

14; Zacharčenko informoval o možném průlomu v Minském procesu. Z naší strany jsme udělali všechno potřebné, zdůraznil nejvyšší představitel Doněcké republiky.

15; Opilý poslanec zahájil střelbu z balkónu. V Krivém Rogu poslanec okresní rady ve stavu podnapilosti začal střílet z balkonu svého bytu.

16; V Británii se z národního archivu ztratily tisíce dokumentů. Z Národního archivu Velké Británie se ztratily tisíce vládních dokumentů.

17; Zacharčenko omilostnil ukrajinské zajatce. Nejvyšší představitel Doněcké republiky prohlásil, že podle předběžných dohod by se měla procedura výměny zajatců konat zítra ve 13:00 hod místního času.

18; Nepřátelství Polska a Ukrajiny. Varšava hrozí blokováním pokusů Ukrajiny o vstup do EU. Politici se domnívali, že Varšava a Kyjev se v rámci procesu eurointegrace sblíží, což se však ukázalo jako propagandistické řečičky.

19; Do Nejvyšší rady byl předložen návrh zákona o nepřátelích národa. Zákon byl předložen devíti poslanci z Národní fronty v čele se Sergejem Vysockým.

20; Výbuch v Libyi podpořil růst cen ropy. V důsledku informací o výbuchu ropovodu v Libyi cena ropy Brent poprvé od června roku 2015 překročila 66 dolarů za barel.

21; V Sýrii v provincii Hamá ozbrojenci Al-Káidy sestřelili z protivzdušného komplexu vojenské letadlo L-39 Albatros. Pilot byl zabit.

22; Lavrov a Tillerson projednali situaci v Sýrii. Mimo jiné se projednávala otázka zachování teritoriální celistvosti země a Kongres národního dialogu v Soči.

23; Na ruském ministerstvu zahraničí zveřejnili podmínku pro návrat ruských důstojníků na Donbas. Je třeba změnit postoj Kyjeva a musí být poskytnuty záruky, aby vytvořené podmínky nezávisely na vůli nějakého ukrajinského politika. Musí to být mezinárodně potvrzený kodex vztahu k našim důstojníkům. Za takových podmínek se ruští důstojníci vrátí do Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří v Donbasu (SCKK).

24; USA rozšířily sankce proti Severní Koreji. Severní Korea navzdory tlaku mezinárodního společenství pokračuje ve vývoji raketového a jaderného programu.

25; Ruské ministerstvo zahraničí promluvilo o možnosti uznání Doněcké a Luganské republiky. Ukrajinská moc místo reintegrace Donbasu vlastnoručně odstrkuje region od vlastní země.

26; Ukrajinský specnaz uskutečňuje rozsáhlou operaci v Kyjevě. Zástupce šéfa Národní policie upřesnil, že speciální operace už má určité výsledky.

27; Ruští prankeři donutili předsedu Nejvyšší rady, aby si 40 minut povídal s robotem. Vtipálci zveřejnili druhou část svého žertu za účasti předsedy nejvyšší rady a šéfem Parlamentního shromáždění NATO Paolem Allim. Robot jen přehrával předem nahrané věty prezidenta Parlamentního shromáždění NATO. Parubij celých 40 minut nepochopil, že mluví s automatem, a poslušně odpovídal.

28; Plukovník specnazu SBU byl zlikvidován v Donbasu. Podle informací Sumské městské rady zahynul Širkov 24. prosince během plnění bojového úkolu.

29; Marija Zacharova obvinila USA z přímého zasahování do ruských voleb. Mluvčí ministerstva zahraničí vyjádřila údiv nad slovy Státního departmentu o „přísných opatřeních“ ze strany ruské vlády vůči novinářům.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 26.12.2017

 1. ekonom napsal:

  Perfektné správy....vdaka!

 2. Lukaš napsal:

  Já jenom doufám,že i Rusko dokáže do těch stihaček,vložit sledovací,odposlouchávající elektroniku.Popřípadě i likvidační software.

 3. ANALfabet napsal:

  Zakon o nepriateloch naroda by mal byt predlozeny aj u nas..bolo by to velmi uzitocne.ale ..kto by to tak mohol napisat? To je dalsia otazka :)))
  Ked su vseci plateni odinakial..
  Platene

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!