Ne už Masaryka a Beneše, ale Kurta Knispela je nám napříště ctít a slavit

kk bannerKdyž, tuším, v průběhu roku 2015 navštívil tehdejší ukrajinský premiér Jaceňuk kancléřku Merkelovou, aby ji požádal o další půjčku k dočasnému zaplnění prázdné ukrajinské státní pokladny, pronesl při té příležitosti krátký projev, ve kterém vyzdvihl společný osud obou národů – to je národa německého a ukrajinského. Oba totiž podle Jaceňukova vyjádření se v roce 1944 staly – a to prý též zhruba ve stejném čase - obětí sovětského přepadení.

Když jsem tuhle větu tehdy četl, připadala mi jako výrok šílence, kterého nikdo v Evropě či ve světě nemůže brát vážně, jako něco, čím se Jaceňuk znemožnil v očích nejen Moskvy, ale i Londýna a Washingtonu. Že po takovémto výroku ho snad příslušné úřady Ukrajiny či Evropy musí spoutat a dovléct k dodatečnému jednání norimberského soudu s válečnými zločinci, že snad i kancléřka Merkelová, sice až dodatečně, ale přece jen se bude od Jaceňukova nehorázného výroku distancovat – ale ono se nedělo nic. Rozlehlo se tzv. ticho po pěšině.

A to ticho mě už tehdy mělo trknout a napovědět mi, že Jaceňukův výrok nebyl žádným úletem z nedopatření, ale že už v tom roce 2015 šlo o první vlaštovku budoucího výkladu dějin, jak jej ve Washingtonu pro potřeby vojenskobezpečnostního komplexu vypracovali neokonzervativní stratégové, a jehož hlavním poselstvím pro lidstvo je toto: Rusko bylo vždy agresorem a to včetně 2. světové války, agresorem zůstává i dnes, a agresorem, proti němuž musí svět sebrat všechny své branné síly, bude vždy i v budoucnu. Tak zní kanón budoucí politiky Západu, podle něj je třeba jednat – a tečka.

Ta tečka není samozřejmě jedna, jsou jich stovky, zaplavují nás denodenně jak hejna kobylek a jednu z dalších jsme měli příležitost vyslechnout si v jednom z nejoslavovanějších dnů roku, čili dnes. Celý jeden pořad v dopoledních hodinách věnovala ČT 24 nikoli oslavě našich vlastních synů a hrdinů, ale oslavě Kurta Knispela, našeho prý rodáka ze Sudet, který se stal zneškodněním 168 nepřátelských tanků nezapomenutelným tankovým esem a hrdinou wehrmachtu. Ale nově – pozor – i hrdinou naším. Na naší zemi se narodil a na naší zemi - u Vrbovce na Znojemsku – též zesnul. Čili je to hrdina i s chlupy a vpravdě náš, a proto též na nás je, ještě snad víc než na Němcích, abychom jeho památky a činů vzpomínali a je řádně oslavovali. Jak ČT též v pořádku učinila.

Vždyť uvažte: Vyřadil - hlavně díky prý geniální schopnosti odhadovat vzdálenosti - jak jsme s dnešního pořadu na ČT 24 dověděli, 168 nepřátelských tanků. A uvažujte dál. Kdyby těch vyřazených tanků z děla Kurta Knispela bylo ještě víc - třeba tisíc, nebo dva tisíce – nemusela válka vůbec dopadnout tak bídně, jak dopadla. Totiž porážkou Hitlerovy říše, ale jejím slavným vítězstvím, po kterém bychom my Češi – jak bylo Hitlerem neodvolatelně plánováno – cestovali v dobytčácích stejnými cestami a do stejných táborů smrti, jako předtím cestovali Židé. I my bychom se – a hlavně my – protože jsme měli jít hned po Židech, přetvarovávali na černý kouř nad komíny elektrických pecí s kapacitou sto spálených těl na jednu pec a jeden den, a padali bychom na rošty těch pecí hromadně, bez výběru a bez vytáček všichni, včetně praprarodičů a prarodičů těch dnešních redaktorů ČT, kteří by se pochopitelně nemohli narodit, a kteří jakoby o to vroucněji a vděčněji dnes dopoledne památku Kurta Knispela s pietou uctili a oslavili.

Určitě už dnes existuje i výbor, plánující vystavět Knispelovi ve Vrbovci jeho pomník. A jediná má naděje, že se tak nestane, se pojí s faktem, že Knispel pálil nejen po Rusech, ale v Normandii a u Caen i po Angličanech a Američanech. Kdyby zabíjel jen Rusy, tak mu ten pomník natotuty už v naší zemi stojí.
39 Komentářů k Ne už Masaryka a Beneše, ale Kurta Knispela je nám napříště ctít a slavit

 1. Matt napsal:

  Knispel vandroval z jedné fronty na druhou. Střílel jak anglosasy tak rudoarmějce. A narozdíl od tolik protěžovaného Michaela Witmmanna, nebyl Knispel politický. Straníci ho neměli rádi bo nebyl dostatečně národně socialistický čili nazi. Byl to jen voják. Schopný voják - tankista. Tak na co zase tyhle vášně...

 2. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Co se to v současné mezinárodní politice děje?
  Z přemíry špatných zpráv čiší zoufalá beznaděje.¨
  Na prahu dvacátého prvního století
  bude druhá studená válka prokletí.

  Situace v mezinárodní politice je tak nerudná.
  že je i třetí světová válka pravděpodobná.
  Stojí za to připomenou klasikova slova:
  „Další válka klacky a kameny bude vedena znova.“

  Je na světě velké množství rozumných lidí,¨
  Jak se dohodnout na budoucnosti nikdo nevidí.
  Naznačený problém má jedno možné řešení,
  které je třeba uvést bez zbytečného prodlení.

  SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA
  bude globálně každodenní čtení,
  TEORIE VŠEVÝVOJE večerní modlitba.
  kterou zavedou všechny církve bez prodlení.

  SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA: http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html

  TEORIE VŠEVÝVOJE: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

  • Josef Švejk napsal:

   Nemám nic proti vašemu večernímu modlení a každodennímu čtení vašich traktátů. Třeba časem pán bůh dopustí a i vaše motyka spustí. Není mi však jasné proč tytéž blbosti doporučujete ostatním. Je to snad proto, že se jako místní blb cítíte příliš osamocen a rád byste byl vůdčím houfu? Pokud ano, kupte si trabanta a budete navždy vůdcem automobilových kolon.

  • jan nowak napsal:

   Wčera mi wolal Kim-Čung.. dědku - že prej má na stole ňáký tlačít-ko..
   .. a gdyž ne-přestaneš básnit , tag prej HO zmačkne : o

  • Ada napsal:

   Gramatické rýmy - ak viete, čo to je - prezrádzajú nedostatok kultúry. Tým ste chceli umocniť svoje jedinečné názory a návrhy? Nečítame - už dávno...
   Obete nech sa prihlásia...

 3. petr366 napsal:

  Ten kluk. (Když padl bylo mu pouhých čtyřiadvacet) Byl především odborník ve svém oboru. Komu čest, tomu čest. Kdo ví. Pokud by jsme po Mnichovu nekapitulovali, tak by měl možnost narukovat do československé armády. A kdo ví jaký by byl jeho osud.

 4. Josef Švejk napsal:

  Milý pane Mane, ten Kurt Knispel pálí na ČT (a přilehlých kanálech) do nepřátelských tanků už velmi dlouho. To co jste dnes viděl, bylo asi 386té opakování. A co se teorie opakování týče, popsal jej velmi přesně už Kurtův soukmenovec zhruba ve stejné době, kdy Kurt tak hrdinsky pálil.

 5. Forever Slav napsal:

  U žida Jaceňuka škoda slov - snad jen (což právě u žida Jaceňuka zrovna není úplně čistě uchopitelné, jelikož k nějaké Ukrajině má národnostně hodně daleko, jemu je bližší jaksi naopak Izrael), že kdyby tenkrát Rudá armáda nezastavila postup německých nacistů, "ukrajinský národ" by byl dávno minulostí. Nehledě na to, že Rudá armáda těžko mohla přepadnout tehdy Ukrajinu, když tenkrát žádná Ukrajina jako nezávislý stát NEEXISTOVALA.

 6. Jana napsal:

  Já už vážně nemám slov , protože to co se dnes děje ,mi připadá jak zlý sen ! Lezeme do zadku fašounům ! To co se nepovedlo Hitlerovi , tak se povedlo polistopadovým vládám ! Jsme jen otroci západu a lidem to nevadí , dál si nechají vymývat makovice !

 7. Martin Rubáš napsal:

  To už je síla, nejdřív podporovala ČT sudeťáky a teď už i nacistická tanková esa. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
  http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Což o to, soudruhy z ČT už všichni dobře známe, ti můžou překvapit už jen v dobrém - horší je, že podobně špinavou a v konečném důsledku škodlivou práci dělají v očích veřejnosti i některá tzv. slovanská média.
   Netroufnu si přitom tvrdit, jestli z naivity a hlouposti, nebo nějakého skrytého záměru.
   Po mnoha týdnech jsem najel na stránky http://www.tartaria.sk, provozované jakýmsi Vladimírem Laubertem, slovenským potomkem německých kolonizátorů a tedy i samozřejmě evangelizátorů Karpat. Tito lidé se obvykle vyznačují tím, že jejich pravda je ta jediná možná a všichni ostatní slouží Zlu v jeho nejryzejší podobě, a to ať už se jedná o křtění tupých zvířecích pohanů, podřízení se jediným možným správným západním hodnotám, nebo védistickému pojetí slovanství vzniklému sice na reálných základech, ale později deformovanému lidmi odvozujícími svůj životní postoj od pravoslavného křesťanství.
   Ano, člověk se zde dočte i leccos zajímavého a informačně podnětného, ale vše vyzní zcela jinak v ufo-slovanském zarámování, kterého se tento muž drží jako pověstné lejno košile. Naši předkové byli podle něj striktní vegetariáni žijící výlučně monogamně, a vše, jakýkoliv tvrdý protiargument, který se této svaté floskuli příčí, je pro něj dezinformace nebo informace z úpadkového období naší minulosti. Je opravdu zvláštní číst o technické vyspělosti našich předků, jíž bylo údajně dosaženo společností ve fázi sběračů plodů... Tyto stránky (které samozřejmě zbaběle neumožňují diskusi) jsou stránkami sekty, produkující zapšklé kývače, sdružující především lidi jinak neschopné se v běžném životě prosadit.
   Proč to píšu? Protože podobně špinavou práci, jakou dělá v očích našich lidí otevřeně jednající ČT, dělají často (nepřímo a buďto nevědomě, nebo zastřeně) i tyto spolky. Od obou skupin dá dříve nebo později aspoň trochu znalý člověk ruce pryč - od otevřených manipulátorů, stejně jako od "šiřitelů Písma" reinkarnovaných do podoby tartaria.sk. Jedni věří v neomylnost Západu a odpadlictví od této víry trestají - druzí spolknou každý žvást vyprodukovaný odpadlíky od ruských pravoslavných křesťanů, a diskutovat o tom zakazují stejně, jako jejich ježíškovské neuvědomělé vzory. Obojí je tupost a obojí produkuje nemyslící dav.
   Kdysi bylo těžké nacházet pravdivé informace, protože k nim byl zabráněn přístup. Dnes to není o nic lehčí - informací je sice až nadbytek, ale těch pár pravých a cenných je zavaleno balastem polopravd, manipulací a lží.

   • proud napsal:

    "Kdysi bylo těžké nacházet pravdivé informace, protože k nim byl zabráněn přístup. Dnes to není o nic lehčí – informací je sice až nadbytek, ale těch pár pravých a cenných je zavaleno balastem polopravd, manipulací a lží."..............souhlas,prave na tom zaklade a proto,se nepriklanim vlastne nikam,protoze vsichni maji tendence se k necemu priklonit "bezvyhradne",coz je pro me a pro hledani pravdy spatne.K tartarii.sk se nevyjadruju,protoze nevim,z ty stranky jsem ji nestudoval tak jako az na jedinou vyjimku(podvodnika "Marneho" s "Aluskou" kde jde maskovane ciste a jenom o zisk),zadnej web.Weby mi slouzej k ziskavani informaci ktery si ale pozdeji sam overuju a prebiram,proto je nezatracuju,ze verej necemu jinymu,nebo protlacujou mylny zavery,ale vytvarim si na zaklade zjistenyho svoje vlastni.Zatracovat nema podle me smysl,protoze se tim oberu o jiny pohledy a o skutecnosti ve forme upozorneni cemu se venovat,dneska cistou pravdu nesezenes,proto diky i za ty polopravdy se kterejma se da dal pracovat.To je duvod proc jiny weby pokud mozno nespinim a neobiram o ctenare i kdyz mi v lecems nesedej(napriklad levanet,kde jde o nektery lidi,ale ne uplne o obsah).Zivot a pravda jsou ve skutecnosti tak rozmanity a propleteny se lzi a manipulaci,ze pravdu nelze najit v jedinym hnuti,prave pro jeho dogma kteryho se drzi jak pises.Proto by mel podle me muj postoj bejt neutralni a hledajici.

    • Paul Durham napsal:

     a co si máme tedy správně myslet ? :-)

     • proud napsal:

      To k cemu si sami dojdete,ale na zaklade vedomosti na kterejch budete neustale pracovat,ledaze chcete bejt dobrovolne hnanym, drbajicim stadem.

    • proud napsal:

     Na tom zaklade vytvarim obraz mozny,mnou zadany, budoucnosti,ale s tim,ze si ji udela k obrazu svymu vetsina lidi(nikoliv stran),tedy my vsichni,je to pojistka prave proti onomu "zestadneni" moznejma pasakama a vlastne i treba mnou,protoze se pasakem rozhodne nechci stat.Proto nabizim obecne a nedogmaticky,v obrysech,nedrzim se zadnyho -ismu,ale protoze nic jinyho z praxe neznam,beru si z nich(nebo se snazim)to nejlepsi co nabidly a z toho se snazim "neco" uplacat tak,aby to lidem uz nikdo nemohl sebrat :-)

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Ano, to je pravda. Přikloníme se k něčemu "bezvýhradně", protože tam najdeme větší množství informací, které nás prostě přesvědčí - a my jim uvěříme.
      Jenže s těmi informacemi spolkneme i těch několik kardinálních lží, které k nim byly chytře nebo neúmyslně přimíchány. Protože lidský mozek má tendence přijímat nebo odmítat informace a jejich nosiče jako celek.
      Stačí několik kapek hořké šťávy z diefenbachie v talířku chutné polévky, abychom řekli: - mňam, to byla ale výborná polévka!, a pak v křečích a s pěnou u úst zemřeli.
      Netvrdím, že Laubert lže záměrně (i když to ani nevylučuji). Tvrdím ale, že několik kapek jedu (a on tam těch kapek má požehnaně) dokáže udělat jedovatou jakoukoliv polévku - i kdyby v ní jinak byly ty nejlepší, nejzdravější a nejchutnější ingredience.

      Těmto lidem chybí pokora - ve smyslu uznání, že mé znalosti jsou omezené, a jednání podle toho.
      Každý z nás něco víme a mnoho nevíme - tak proč je potom tolik Laubertů, kteří (navíc lehce odhalitelně) předstírají, že ví mnohem víc, než kolik skutečně ví?
      Pokud to nedělají záměrně - tak nevidí snad, jak tím "věci" škodí?
      Dát právo rádoby zasvěceně mluvit o "velkých" věcech každému je sice možná "demokratické", ale zároveň nebezpečné - je totiž mnoho křiklounů, ale málo skutečně povolaných.

      • proud napsal:

       "Přikloníme se k něčemu „bezvýhradně“, protože tam najdeme větší množství informací, které nás prostě přesvědčí – a my jim uvěříme.
       Jenže s těmi informacemi spolkneme i těch několik kardinálních lží, které k nim byly chytře nebo neúmyslně přimíchány."..........to je jen castecna pravda,paklize onu pravdu hledas.Prijdes na to,co je namichany,vyloucis a hledas dal.Ovsem samozrejme ze jenom pokud mas opravdu zajem najit.Ale dotknul ses toho co porad tvrdim,i kdyz tomu mnohy citaty "tech chytrejch,vetsinou zidu" odporujou.A to je ono tvrzeni,ze "narod kterej nemam minulost,nema budoucnost",coz je podle me pitomost,koule na nohu,kterou si uverenim tyhle volovine kazdej hledajici privaze a tim si nici onu budoucnost.Mym nazorem je,ze nejdriv bych se mel o onu "spravnou",nebo lepsi budoucnost postarat v ty prvni rade a az pak v klidu hledat onu minulost,mimochodem casto prave vylhanou,nebo zatajenou.

       • proud napsal:

        Babranim se pofiderni minulosti si totiz ubiram jak silu,tak cas i motivaci k budovani ony budoucnosti!!!

        • proud napsal:

         Stejny plati o drbani darebaku co zase kde povedeli svetobornyho a na zaklade toho mozna i zavedli.Na co se tim zabejvat,kdyz vybudovanim budoucnosti to stejne znicim i s nima? ;-)

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Ne. Bez znalosti skutečné minulosti nepochopíš plně ani přítomnost, nepochopíš svoje místo ve světě a nemůžeš vytvářet kvalitní budoucnost. Znát pravdu o minulosti je prostě klíčové. Teprve když například pochopíš životy a cesty svých předků, otce, dědů, pradědů, pochopíš líp i sebe. Totéž platí v měřítku země, národa. Pokud ti ale tyto informace někdo zatají nebo zdeformuje, musíš se k nim dopracovávat sám, což stojí spoustu času a energie navíc, nemluvě o tom, že nemusíš uspět.

         A to, že poznáš vždy tu lež přimíchanou v pravdě? Taky ne. Záleží totiž na osobě, resp chytrosti toho, kdo lže, a toho, kdo ten "celek" přijímá. Některé lži jsou tak dobře propracované (například židokřesťanství), že je žádným "instinktem" prostě spousta lidí nepozná. Hloupé a neznalé (i své minulosti) lidi je tak podstatně snazší oklamat, než lidi inteligentní a disponující užitečnými informacemi. Takovým se ale nikdo z nás nerodí, o to je třeba usilovat.

        • proud napsal:

         No,nesouhlasim...........ziju ted a tady a jediny co muzu ovlivnit je jak budu zit zejtra.........za svy predky nenesu zodpovednost,ale za sebe ji nesu vsechnu.Jisteze je urcite dobry znat minulost,ale mam ji znat proto abych zil jako v minulosti?;-).Navic si myslim,ze bude hodne mist v minulosti na ktery urcite vubec nebudu pysnej,prinejmensim.Pravda uz takova bejva.

         "A to, že poznáš vždy tu lež přimíchanou v pravdě? Taky ne. Záleží totiž na osobě, resp chytrosti toho, kdo lže, a toho, kdo ten „celek“ přijímá."...........ale ano,naucis se poznat s tim,jak porostou tvoje vedomosti,ty celkovy,nejen o necem urcitym.Zadnej ucenej z nebe nespadl,proto nerikam ze hned u kazdyho,ale tvrdim ze casem,umerne jeho zajmu.Ovladni intuici,ovladnes pravdu,kdyz se naucis se ptat a zachytit odpoved.A naucit se to je potreba,jinak muzes lehce vlitnout do takzvanyho "sebeklamu".kdy dostanes odpoved jakou si prejes,ne jak to skutecne bylo.K tomu je potreba naucit se poznat sam sebe,a jsme zase zpatky u ty nejzakladnejsi veci bez ktery to dal nepujde,jen podle predpisu od jinejch.

        • proud napsal:

         A mimochodem,ucit se poznavat intuici je opravdu hodne zabavna a zajimava vec,tvrdim ze vyslovene "bomba"!

 8. Rocco napsal:

  12. června 2015 Americký Kongres schválil dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům výcvik příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.

  Iniciátor dodatku John Conyers (88 let, kongresman Demokratické strany za stát Michigan od 1965 do 2017, Afroameričan, byl v korejské válce) se se při předkládání svého návrhu odvolal na informace z tisku, že v praporu Azov jsou neonacisté, včetně tisíců neonacistů ze Západu.

 9. Petr C napsal:

  Proude mi se zda ze hodne lidi ztratilo intuici. Byla v nich potlacena. Intuice by mela byt nezatizena tim co je do nas vtloukano. Kde jake omezeni, zakazovani a rizeni ji v cloveku potlacuje. Vidim to hlavne na prestudovanych lidech. Takze u nekterych se pravdy nedovolate.

  • proud napsal:

   Intuici jsme neztratili,nejde ztratit,ale jak pises,jde potlacit,a to hodne silne,tim spis ze si ji neuvedomujeme.Myslim ze je o tech vecech moc malo napsano a z toho co k mani je ,je prilis mnoho bludu.Ptam se(naschval): PROC? A odpovim si,protoze je v ni a i v tom ostatnim co dokazeme ale nevime o tom obrovsky nebezpeci pro ty kdo nas ovladaji a pro jejich moc a nastroje moci.Zaroven je v tech vecech obrovskej potencial pro budoucnost.Jenze to se nejdriv musime postarat abysme to povedomi o tech vecech dostali zpatky a aby se nezakrejvalo ruznejma "karmama" a podobnym nesmyslnym balastem,protoze panbicek uz na to aby to zakryl a preorientoval nestaci,je proflaklej.

 10. Petr C napsal:

  Mate asi pravdu nejde ztratit. Jenze ja povazuji intuici a pud sebezachovy za spolecniky. Podle mne celkovy vyvoj ukazuje ze ze tyto dve schopnosti se vyrazne trati. Do decek se mlati vselijake vedomosti jiz od narozeni. Vselijake zakazy - neboli to nesmis neco se ti stane, proste vselijake prehnane protektovani jim hodne z techto schopnosti ubira. V posledni dobe lide preferuji jit v nalikovanych kolejich, misto pouzivani svych schopnosti.

  • proud napsal:

   Souhlas,a je to obrovska skoda,ovsem na jednu stranu vidim jednu maximalni vyhodu v tom pruseru,a to tu,ze s tim muzou neco delat primo rodice a je to jenom na nich,paklize o to budou stat,v tomhle jim system nemuze nastesti dost efektivne branit,ovsem co jim v tom brani dokonale je NEVEDOMOST,kterou system uz ale perfektne vyuziva.

  • proud napsal:

   Nakonec,ruku na srdce,co asi tak vedi a znaji o zivote a rodicovstvi dva mlady lidi ktery jsou v otroctvi svejch hormonu a chticu.........tady hravali nezastupitelnou ulohu prarodice,coz upada.

 11. Petr C napsal:

  Ale, v zajeti hormonu a chticu. Nebral bych to tak tragicky. Ja byl take v takem zajeti a vetsinou to zalezelo na zenske. Problem je ve vice vecech. Jeden z nich je ze zenske nepouzivaji intuici pri vyberu manzela. Kolikrat jak jsem videl kdo si co bere a prvni co mne napadlo - chudaci. Z velke vetsiny to tak taky dopadlo.
  A v pripade prarodicu mate pravdu. Ja ac zavily odpurce tchyne a z casti tchana musim priznat ze nam hodne pomohli prvni mesice po narozeni syna. Tady prarodice berou vnouce spis jak hracku. Nekdy si dokonce za hlidani nechaji platit. Rodinne vztahy mi tu pripadaji hodne pokrytecke. Pro mne byl domov i stejny u prarodicu tak i u rodicu. To tu neni zvykem. Tuto zvyklost tu dodrzuji jedine islamisti a pristehovalci z Indie. U bilych nebo indianu to vidim malo.

  • proud napsal:

   Zhlediska prirody to vidim normalni,on se snazi smocit temer za "kazdou" cenu,ona si ale vybira.Nebyl jsem jinej,tim spis ze jsem o tom vedel tenkrat uplny hovno..........Ale ted uz to vidim jinak a vim o tom mnohem vic,jenze uz pozde. To s tema vztahama je smutny.

  • proud napsal:

   Ale vsimni si jak si to vlastne vsechno naramne odporuje.Kvaka se jaka je uroven,dostatek a nevimco,ale driv bylo normalni,ze mlady zivili stary,k tomu meli deti,postavili dum,nebo podedili a delal vlastne casto na plnej uvazek jenom mladej. Kdyz to tak prevaluju v hlave,kdoze na tom teda byl lip,kdyz zadny pujcky prakticky neexistovaly?........

   • Petr C napsal:

    Nevim jestli bylo kdysi lip. Moji dedove ani na stare doby nenadavali ani nevychvalovali. Co se tyce sociku myslim ze lide za neho meli vyrovnanejsi zivot.
    Ano samec nahanel samice, doby se meni. V prirode to je stejne, jenze dnesni zeny se chteji vyrovnat muzum za kazdou cenu.
    To ze zili mladi se staryma po hromade bylo dane dobou. A podle mne to bylo spravne. Ted je jina doba. Mladi nemaji policka, pro decka maji babysitters. Berou decka stejne jako psi mazlicky. Na jedno jim vyznavaji vsemocnou lasku a na druhe misto aby je vychovali tak se honi za penezy na nejake nepotrebne pujcky. Lide nevi co chteji. Dokud bude prevladat materialismus nad duchovnem, svet se nezmeni.

 12. Petr C napsal:

  Co my vime jak to bylo v cassech davnych? Ve velke vetsine se muzeme jen domyslet. Je tezke necemu verit, jak pise Vladislav. Vetsina lidi cte jen to a veri v to cim zrovna vyhovuje. Ja osobne se vice ridim tim instinktem.

 13. namjaf napsal:

  Vážení, není podstatné kolik tanků zničil. Myslím že to jediné a podstatné je to, že bojoval na nesprávné straně za zločinný režim. To znamená, že není koho oslavovat ani připomínat. Pokud ČT připomíná německé fašistické vojáky, je to špatné znamení a směřuje to k vymytí mozků mladých lidí a snaze ukázat německou fašistickou mašinerii ve světle současné politiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!