Přehled zpráv – RusVesna – 31.12.2017

iran_protestyNeděle, 31.12.2017 – ráno a dopoledne:

1; Rižské důchodkyně se popraly ve frontě na brambory. Největší zranění si ale odnesl mladík, který se snažil obě ženy od sebe odtrhnout.

2; Vyšetřování FBI ohledně „ruského vměšování“ začalo kvůli Trumpovu opilému poradci. Informovali o tom čtyři současní a bývalí američtí a zahraniční úředníci. George Papadopoulos začal tento hon na čarodějnice, když ve stavu silné opilosti vyprávěl o kompromitujícím materiálu na Hillary Clinton, který mělo mít Rusko k dispozici.

3; Nepokoje v Íránu. Po protivládních demonstracích vyšli do ulic stoupenci stávající moci. Bílý dům varoval Írán, že bedlivě sleduje reakce místní moci na tyto události.

4; Prorazit jim lebky jako psům… Ázeerbajdžánský novinář vyzval k vyhnání ruskojazyčných obyvatel ze země. Na internetu se rozhořel velký skandál kvůli výrokům novináře Háfize Achmedova, který se tvrdě vyslovil proti tomu, aby děti v Ázerbajdžánu mluvili rusky. „V Baku se kvůli množství dětí není možné ani pohnout. Mám problém se udržet, když vidím ty děcka, které neumějí ázerbajdžánský jazyk. Nejraději bych jim prorazil lebku jako psům. Kdo potřebuje tyhle vnuky Andronika a pravnuky Děnikina? 90% ázerbajdžánských dětí začíná mluvit rusky. Mohou z nich vyrůst Ázerbajdžánci? Je potřeba jim dá ruské pasy a vyhnat je ze země s celou jejich rodinou“, řekl Achmedov. Autor nenávistného vyjádření svůj post sice brzy odstranil, ale několik uživatelů už stihlo rozšířit screenshot. Poté se Achmedov za své výroky rodičům dětí omluvil.

5; Putin nepoblahopřál Porošenkovi k Novému roku. Trumpa zmínil až někde za slovinským prezidentem. Pořadí, ve kterém jmenoval světové lídry, je velmi zajímavé. Porošenka a polského prezidenta Andrzeje Dudu nezmínil jmenovitě vůbec. Naopak na prvních místech zmiňoval prezidenty postsovětských zemí, které s Ruskem udržují vřelé nebo alespoň neutrální vztahy. Poté následovaly velcí světoví partneři jako Brazílie, Indie nebo Čína. Merklová je zmiňována až po Vietnamu, ale pořád mnohem dříve než Trump. Francouzský prezident Macron byl zmíněn až téměř v samotném závěru.

6; Podrobnosti střelby nedaleko Kremlu. Muž, který střílel u baru v centru Moskvy, vypálil několikrát do hlavy mladému člověku.

7; Možná cena protiruských sankcí pro USA je bilion dolarů. Agentura Bloomberg uvádí finanční odhad kapitálu, který může být vrácen do Ruska v souvislosti se sankcemi USA.

8; V Kyjevě se rozhořel skandál kvůli bramborám pro ozbrojence ATO. Do jedné z restaurací přivezli pytel brambor, který byl určen pro ozbrojence ATO.

9; Bylo zveřejněno VELMI zajímavé video Andreje Vadžry o perspektivách Ukrajiny jako vzbouřené provincie. Budeme-li Ukrajinu vnímat jako stát, nikdy nepochopíme, co se na jejím území děje. Stejně jako na chování blázna nelze aplikovat počínání psychicky zdravého člověka. Z hlediska zdravého rozumu není chování Ukrajiny vysvětlitelné. Ukrajina se nikoli až po Majdanu, ale už od získání své formální nezávislosti nechová jako stát, nýbrž jako vzbouřená provincie. Ukrajina nikdy nebyla a vlastní vinou ani nebude skutečně samostatným státem.

10; Pentagon je znepokojen nepřátelskými kroky tureckého prezidenta Erdogana. Dalo se očekávat, že po podpisu smlouvy o dodávce protivzdušných komplexů S-400 do Turecka následuje blesková reakce Washingtonu.

11; Publicista Andrej Babickij rozebírá povahu Petra Porošenka. Ukrajinský prezident má vžité a hluboce zakořeněné sklony k podvodnému jednání, což se projevilo například vyřazením mnoha zajatců ze seznamu pro výměnu. Jakýkoli pozitivní krok ukrajinského prezidenta se odehrál vždy jen až po soustředěném tlaku jeho západních podporovatelů.

12; Katalánský syndrom: Ruské ministerstvo zahraničí popírá fakt kybernetické agrese. Euforie Katalánců po volbách postupně opadává a zůstává těžká kocovina s otázku: „A co dál?“

13; Proč aktivisté věří v kontakt s mimozemšťany k roku 2035? Organizace METI vysílá signály do kosmu v naději na nalezení jiných civilizací.

14; Proč vůdcové ozbrojenců syrské opozice jedou a zároveň nejedou do Soči? V tuto chvíli je množství delegátů Kongresu národního dialogu odhadováno na 1,5 až 1,7 tisíce osob. Účastníky tohoto reprezentativního fóra budou výhradně představitelé stávající syrské vlády a opozičních proudů všech typů a druhů – vnitřních, vnějších i ozbrojených.

15; Amerika prodává zbraně nacistům a vrahům, říká dobrovolník z USA bojující za Doněckou republiku. Trump a jeho vláda by se stejně jako všichni Američané měli stydět.

16; Drsné záběry. Byly zveřejněny záběry, jak ostřelovači likvidují nacisty v Donbasu. Kulky přesně zasahují hlavy účastníků trestné operace neopatrně vysunuté ze zákopů.

17; Smrtelné nebezpečí pro Ukrajinu. Severní proud zničí Porošenkův režim. V Kyjevě se připravují na vážný rozhovor s evropskými politiky. Ukrajině jde o vše.

18; Byl zadržen podezřelý ze střelby poblíž Rudého náměstí. Během střelby v centru Moskvy byli těžce zraněni dva lidé.

19; Čtyři scénáře války na Korejském poloostrově. Japonská vláda promýšlí perspektivy plnohodnotné vláky na Korejském poloostrově.

20; Si Ťin-pching V novém roce budeme rozšiřovat spolupráci s Ruskem. Nejvyšší představitel Čínské lidové republiky poznamenal, že v roce 2017 bylo dosaženo nového pokroku v rozvoji rusko-čínských vztahů.

21; Polsko riskuje, že se stane frontovou zemí, pokud rozmístí na svém území americké rakety, píše polský tisk. Po několika letech aktivní protiruské militarizace začali mít Poláci přece jen určité podezření.

22; Injekce chrabrosti. Prohlášení Kyjeva o zranitelnosti Krymského mostu jsou spojené s příslibem dodávek zbraní z USA. Ve Státní dumě odhalili spojení mezi náhlou chrabrostí Kyjeva a slibem dodávek amerických zbraní.

23; Ze všech koutů Ruského světa přicházejí blahopřání Rusku a Donbasu. O neobvyklý cyklus blahopřání se podělil i vedoucí petrohradského Muzea vojenské cti Donbasu German Vladimirov.

24; Vybojovali jsme téměř 100% území ozbrojenců v Sýrii a Iráku. Trump shrnuje výsledky končícího roku, přičemž si přivlastňuje úspěchy Ruska. Neříká se tomu „chlubit se cizím peřím“? USA sehrály vcelku zanedbatelnou roli v porážce Islámského státu, odpověděli Trumpovi na jeho chvástání ve Státní dumě.

25; Porošenko pokračuje ve svých „duchaplných“ výrocích. Jeden z posledních zní: „V Evropě roste cena ukrajinského pasu“.

26; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněckou republiku i o silvestrovské noci. Celkem byly zaregistrovány čtyři případy porušení příměří.

27; Posádky 70 válečných lodí Ruska přivítají Nový rok na moři. Posádkám byl zaslán blahopřejný telegram Nejvyššího velení ruské vojenské námořní flotily.

28; Dmitrij Rogozin poblahopřál Rusům k Novému roku spolu s jezevčíkem Nikolasem, který umí dýchat kapalinu obohacenou dostatečným množstvím kyslíku. Minulý týden během návštěvy srbského prezidenta byl proveden pokus s kapalinovým dýcháním. „Tak ať vás život v novém roce 2018 nekouše, neštěká na vás a jen radostně vrtí ocáskem!“.

29; Hořící byt a minometné ostřelování. Mimo jiné bylo během minulého týdne okolí letiště ostřelováno ukrajinskou armádou z automatických granátometů a střelných zbraní.

30; Už jim není vůbec nic svaté. V Černigově byla ukradena Puškinova busta odlitá z bronzu a instalovaná v roce 1900.

 

Neděle, 31.12.2017 – odpoledne a v noci:

1; Objevily se záběry Kerčského mostu pořízené z Mezinárodní kosmické stanice. Fotografie byly pořízeny ruským kosmonautem Antonem Škaplerovem pocházejícím ze Sevastopolu.

2; Hromadná otrava. Pracovníci Ukrzalyznice odjížděli z firemního večírku v sanitkách. V Kyjevě ve stejnou dobu probíhal skandál kvůli bramborám pro ATO.

3; Dva lidé zahynuli během protestů v Íránu. Včera probíhaly v mnoha městech země protestní akce. Demonstranti požadovali snížení cen.

4; Novoroční nepokoje: Ozbrojenci ATO zapálili zábavní pyrotechniku před velvyslanectvím Ruska v Kyjevě. Ozbrojenci zapálili pyrotechniku a s výkřiky Sláva Ukrajině zahájili tzv. akci na podporu „ukrajinských politických vězňů“.

5; Armáda Doněcké republiky nacvičuje výzvědné palebné akce. Ozbrojené síly Doněcké republiky pokračují v nácviku moderních postupů vedení bojů.

6; Jsme spolu! Putin poblahopřál Rusům k Novému roku. Jako první uslyšeli novoroční blahopřání obyvatelé Dálného Východu.

7; Bojovníci Luganské republiky na frontě dostali vyznamenání za obranu obcí Želobok a Frunze. Obec Želobok v Luganské republice byla dlouho nejžhavějším bodem na frontách Donbasu.

8; Byly zveřejněny vzpomínky příslušníka Luganské domobrany Michaila Fjodorova, který se v rámci nedávné výměny vrátil z ukrajinského zajetí do Luganské republiky. V důsledku mučení nejspíš přežil i stav klinické smrti.

9; Klimkin vyjmenoval hlavní úspěchy Ukrajiny v roce 2017. Už i Petr Porošenko prohlašoval, že rok 2017 se stal průlomem ohledně bezvízového styku. Kromě toho zmínil i nedávnou výměnu zajatců.

10; Niagarské vodopády zamrzly. Američané si stěžují na děsivé mrazy.

11; Dárek Moskvanům k Novému roku: V hlavním městě na Zamoskvorecké trase byla otevřena nová konečná stanice metra „Chovrino“.

12; Podezřelý z teroristického aktu v Petrohradě prozradil, proč odpálil nálož v obchodě. Protestoval tak proti „psychologickým tréningům“, v jejichž důsledku ho zachvátila nenávist vůči jejich organizátorům. Muž podezřelý v odpálení nálože v supermarketu v Petrohradě se přiznal k organizování teroristického činu.

13; Opilí vojáci ukrajinské armády utrpěli zranění, když připravovali novoroční ohňostroj. V předvečer novoročních oslav v řadách ukrajinské armády prudce vzrostl počet případů nadměrné konzumace lihovin.

14; Navalnyj se vžil do Putinovy kůže. Alexej Navalnyj si vyzkoušel, jak by jeho zadku slušelo prezidentské křeslo.

15; V Íránu začalo tvrdém postupu proti demonstrantům. Přicházejí informace o množství zraněných a zatčených.

16; Důstojník ukrajinské armády dezertoval, protože se nedočkal dovolené. Podle slov jeho kolegů důstojník velmi dlouho čekal na dovolenou.

17; Kdo připravoval a umožnil ruské vítězství v syrské kampani? Byly zveřejněny exkluzivní záběry z bojové činnosti skupin zvláštního nasazení.

18; Jižní Korea zadržela dvě plavidla směřující do KLDR. Soul má podezření, že převážejí ropné produkty do Severní Koreje navzdory sankcím OSN.

19; I toto je Rusko: V Južno-Sachalinsku začal hořet centrální novoroční strom, ale nikdo ze shromážděných ani nehnul brvou. Ani činnost hasičů nepřerušila oslavy probíhající na náměstí.

20; Opilý ukrajinský voják byl zadržen kvůli hrozbám, že vyhodí do povětří policejní stanici. Hlídka zločince včas zadržela.

21; Bitva o centrum pravoslaví v Sýrii. Jak Al-Káida dobývala dvoutisícovou Malúlu. Nekonečná krutost teroristů nevynechala ani posvátná místa, která existují na syrském území už několik tisíc let. Malúla je poutním místem jak muslimů, tak i křesťanů.

22; Na Ukrajině byla natočena parodie na motivy klipu skupiny Leningrad, která se vysmívá idiotismu postav, které přišly na politickou scénu po vítězství Majdanu.

23; Stálá představitelka USA při OSN Nikki Haley prohlásila, že se bude modlit za vítězství „majdanu“ v Íránu. Provládní síly zahájily akce proti účastníkům masových nepokojů.

24; Ruský ministr obrany poblahopřál Rusům k Novému roku. Ministr dále vyjádřil uznání všem, kdo vítá Nový rok na bojových pozicích.

25; Vedle Putina a Šojgu poblahopřáli svým občanům i nejvyšší představitelé Doněcké a Luganské republiky Alexandr Zacharčenko a Leonid Pasečnik.

26; Šachový génius Sergej Karjakin vyprávěl o svém setkání s Putinem. Prezident mu poděkoval za popularizaci šachové hry v Rusku.

27; Patriarcha Kirill v novoroční modlitbě orodoval za mír pro Ukrajinu. Nejvyšší představitel Pravoslavné církve konkrétně poprosil, aby zavládl mír na všech prostorách historické Rusi.

28; Bojovníci batalionů Sparta a Somali přišli poblahopřát k Novému roku veterány Velké vlastenecké války.

29; Je potřeba srovnávat s Drážďanami, Hirošimou nebo Stalingradem. Mosul bývá srovnáván s Aleppem, ale je potřeba jej srovnávat spíše s takovými města, jako Drážďany, Hirošima nebo Stalingrad.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 31.12.2017

  1. proud napsal:

    „3; Nepokoje v Íránu. Po protivládních demonstracích vyšli do ulic stoupenci stávající moci.“………..ano,tak se zneuzivaji „ovce“.Jdou jedni,jdou druhy,kdyz se potkaj poperou se,ani jedni ale nedeleji nic ze svy hlavy,krome „souloze“,a to jeste jen mozna,pac i pro tu je vlastne „urcenej“ cas…….i u nas,samozrejme…….
    Neni tedy lepsi nenechat se hnat,ale shanet vedomosti a delat si vsechno podle sebe?……….v dulezitym se sjednocovat za ucelem dosazeni pozitivnich vysledku,ale zase ze svy hlavy,ne podle „hlasnejch trub“ at uz jsou jaky a za koho chteji? Ovsem to vyzaduje ony vedomosti,znalosti,bez nich,nebo s vylhanejma je rec jen o ovcanech a ovcanstvi,ti se nechavaji hnat tim nebo onim smerem.

  2. proud napsal:

    Tohle pobavilo:-)))))))))))))))))): „Bílý dům varoval Írán, že bedlivě sleduje reakce místní moci na tyto události.“…………Bilej dum at uz radeji drzi hubu a rychle se uci drzet krok,nez vazne dostane pres drzku,a to by se v Iranu stalo na 500%!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!