Spisovatel Vyhlídka v otevřeném dopise Putinovi: Ruský národ je poslední nadějí Slovanů na přežití

Spisovatel Vratislav Vyhlídka s legendárním velitelem 1. čs. stíhacího pluku v Sovětském svazu Františkem Fajtlem

Spisovatel Vratislav Vyhlídka s legendárním velitelem 1. čs. stíhacího pluku v Sovětském svazu Františkem Fajtlem

Český autor válečných románů Vratislav Vyhlídka poděkoval ve svém novoročním otevřeném dopise ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi za odvahu, kterou jeho národ prokazuje při vzdorování rozpínavosti NATO. Zároveň uvedl, že existence svobodného a silného ruského národa dává naději ostatním Slovanům, kteří jsou dle něj uvězněni v mocenských osidlech germánských elit.

Přední český alternativní romanopisec v dopise vzkázal Rusům, že jejich vlast není v mocenském boji se Západem osamocena. „Na území států, které jsou dnes součástí Rusku více, či méně otevřeně nepřátelských vojensko-politických paktů, je množství slovanských lidí, kteří by v případě konfliktu radši přeběhli na stranu svých ruských bratrů, než aby prolévali krev za to, co zaprodaní politikové označují za naši vlast. Bohužel, vlast je pro mnoho z nás dnes už prázdným slovem, které označuje nám dříve milé území, kde jsme se stali pasivními diváky divokého plundrování našich zdrojů zahraničními elitami,“ uvádí autor.

Připomněl, že před podobnou volbou stáli před sto lety rovněž českoslovenští legionáři, kteří houfně překračovali frontovou linii, aby namísto službě tzv. vlasti – nenáviděnému Rakousku-Uhersku – bojovali u Zborova i jinde ruku v ruce s ruskými Slovany, formálními nepřáteli státu, jehož součástí české země byly. „Stejně se zachovaly mnohé jednotky Slovenského štátu za Velké vlastenecké války, které přešly na stranu Rudé armády. Je smutné, že dnes stojíme v podobné situaci, jako naši dědové a pradědové. Tedy že jsme se opět ocitli v roli pohůnků, kteří mají pracovat na své zahraniční pány, potažmo za ně případně i bojovat v rozporu s našimi národními zájmy,“ míní spisovatel a dodává, že příkladu generála Ludvíka Svobody a hrdinské cesty jeho vojenské jednotky z Buzuluku do Prahy nemusí připomínat.

Slovanští lidé v České republice i jinde v Evropě jsou podle mínění Vyhlídky terčem až téměř fašistické propagandy, která má očernit Rusko. „Nejde podle mne o snahu eskalovat situaci na hranici vojenského konfliktu. NATO je slabé a jeho činy na Blízkém východě a v severní Africe dokázaly jen destabilizovat tyto regiony a ohrozit vnitřní bezpečnost států EU. Věřím, že nám vládnoucí západní elity tak chtějí pouze udržovat zcestné představy o imaginárním vnějším nepříteli, čímž si zajišťují poslušnost vystrašených porobených národů a odvádějí pozornost od vnitřních problémů, například rostoucí chudoby,“ píše autor s tím, že bez jaderného arzenálu je síla NATO spíše k smíchu.

V žádném případě však nechce bagatelizovat nebezpečí, které ze strany Západu hrozí Rusku. „Lidé, kteří tahají za nitky, vědí, že Rusko je kromě jiného bohaté na nerosty, zatímco Evropa se ekonomicky vyčerpává a kupní síla běžné populace chřadne. Dál a dál je nám v rámci propagandistické války předkládáno, jak sílíme, ale skutečnosti nelze popřít. Náš průmysl se stěhuje mimo hranice kontinentu, domácí výrobní kapacity slábnou, ale na dluh se pořád dá ještě vyžít. Je to bublina, co musí dřív, nebo později splasknout. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby Rusko nebylo silné politicky i vojensky, bylo by již dávno nějakým způsobem rozparcelováno a ovládáno z ciziny, jako se to stalo nám. Samozřejmě je snem západních elit, že by se vrátily časy Jelcina, kdy se mohli nevědomí občané států EU a NATO smát u obrazovek, kde opilý prezident dřívější supervelmoci tančil a zpíval. Tehdy Rusko poznalo, jak jej chce Západ vidět, ovšem dnes je to už jiná písnička. A přestože je to země velká, kde není možné mávnutím kouzelného proutku vytvořit blahobyt, lze již těžko vzít ruskému národu budoucnost,“ poznamenává autor.

Myšlenka panslavismu, potažmo velké všeslovanské unie, je dle českého spisovatele mezi lidmi silná. „Nejsme v situaci, kdy by každý můj spoluobčan řekl, že chápe význam ruského národa a jeho sílu, která by mohla být oporou pro všechny ostatní menší a v současné době porobené slovanské národy. Je tu ale vnitřní a po generace děděný pocit, že nejsme ve skutečnosti součástí nás ovládajících paktů, přičemž cítíme, že na Východě může být skryto řešení našich problémů. Naši předkové věřili v možnost korunovace ruského cara českým králem po porážce Habsburků, za 2. světové války nás nacistické zvůle zbavila zejména Moskva – a kulturně i jazykově cítíme, že patříme spíš na Východ, než na Západ, odkud snad ve všech dějinných epochách našeho národa přicházela snaha o jeho porobení a germanizaci,“ míní autor.

Podobné snahy o potlačení slovanské přirozenosti v jeho české domovině jsou podle Vyhlídky dnes opět v kurzu. „Pohleďme na věc jen v rovině literární tvorby. Z výloh knihkupectví se na nás z přebalů knih dívají zejména nacističtí vojáci, Hitler a jiné klerofašistické ikony. My, autoři, kteří předkládají jiný pohled dějiny, než je ten germánsko-heroický, jsme opomíjeni a ze strany médií ignorováni. Když jsem se letos utkal o Státní cenu za literaturu, byl jsem poražen v podle mne neprůhledné šarádě. Nebyl zveřejněn kompletní seznam nominovaných, nebyla poskytnuta zpětná vazba účastníkům. Vítězem se samozřejmě stal autor silně navázaný na odkaz Václava Havla,“ uvedl spisovatel a doplnil, že prodejnost a poplatnost elitám je asi primárním kritériem. „Prodat svůj národ a budoucnost slovanského jazyka a kultury není cestou, jakou se chci ubírat,“ dodává Vyhlídka.

Sedmatřicetiletý Vyhlídka je autorem osmi románů, z nichž tři poslední tituly popisují letecká dobrodružství Lvího stíhače. Hlavní hrdina bojuje po boku ruských přátel jako dobrovolník ve španělské občanské válce. Použitý jazyk a styl se inspirují u ruských válečných velkofilmů typu A jitra jsou zde tichá, či Unaveni sluncem. Spisovatel je známý snahou rozšířit okleštěné obzory české veřejnosti a vstřícným vztahem k Ruské federaci.

Jiřina RICHTROVÁ

 
34 Komentářů k Spisovatel Vyhlídka v otevřeném dopise Putinovi: Ruský národ je poslední nadějí Slovanů na přežití

 1. HVzV napsal:

  Ten spisovatel neumi nic jiného než popisovat strejdovi Putinovi,co on a i my občane víme a je nám každý den opakováno dookola kde jakými politology a docenty.

  Zkuste je požádat,aby do svých popisů zabudovávali návrh řešení pro Česko Rupsko,anebo se účastnili diskuze o bodech Národního programu občanů voličů.

  Zalezou do svých děr a odtud budou vykřikovat.

  JÁ SE BOJIM,BOJIM A NECHCI VYBÍRAT POPELNICE,KDE PRO MĚ UŽ STEJNĚ NIC NEZBYLO!

 2. HVzV napsal:

  Spisovatel Vyhlídka je vlastně známý tím,že se mu chce psát jen romány v nic neřešicích bemocných dopisech,kde se mu zdá dobré navádět strejdu Putina,aby za něho a prý i za nás tahal horké kaštany z budouciho ohně!
  At napíše radši o nás vnitřnich hnutí,které hrdinně bojuje proti amatérské sorosovštine,kdy jí nám bylo vymazáno 67 přispěvků a tak se podporoval prý odpor proti námi všem oblíbeného pana Sorose,který alespon za naše oškubávání platí no ni?!

  • HVzV napsal:

   Kdy se pane spisovateli Vyhlídko přestanete nam na fotce smát a začnete podporovat nepolitickou OSV jejíž jste členem,která se má prý zmenit na SPOLEČNOST a.s. Přispěje tak k řizení ČR jako firmy ,ovšem ne podle kapitalismu bez přivlastků,ale holenkové, podle bodu NP Nr.1. Národního programu občanů voličů!

 3. Ruda napsal:

  HVzV: Nechápu, kam míříš:)

  • eva napsal:

   HVzV ještě nevystřízlivěl...

   • proud napsal:

    Nikdy ani strizlivej nebyl,vzdyt to jasne z jeho komentu plyne.Pokud jede teda jen na chlastu.........

  • HVzV napsal:

   Rudo,naše Hnuti ví,že Šmejdy sjednocuje honba za penězi a to za každou cenu,zejména oškubáváním všech domorodců ČR,kdy častky převyšují biliony.

   Nás mají prý sjednocovat osté myšlenky,kterými se mezi sebou pobijeme a odejdeme domů,brodic se po kostky ve vlastní krvi s pocitem dobře vykonané práce a doma teprve zjistíme,že nám kdosi vykrad kapsy.
   Naše hnuti vidí,jak bezmocné ubohé ovečky drži a dají se oškubávat aniž by hnuly brvou a ještě k tomu zvolí ty lapky kterí je jak brzy uvidí ještě více ožebrači,zadluži a zexetuturují! .
   Napadlo nás,co kdyby jsme i my domorodci namísto nářků,že jsme nyní rozvojová zeme,taky začali uvažovat jak se dostat zpět k nám ukradeným penězum,kdy sousedé,kteři prohráli válku se nám smějí z tlustých mercedesů mají vysoké platy a nikdo v ČR neví proč!
   Prý proto,že se neumíme o sebe tak jako oni postarat!

   A tady by mohlo být vo co de..

 4. Lenííík napsal:

  Co to je ten Národní program občanů voličů? Neofašisté?

  • proud napsal:

   Hlavne ze je to jasny a vsem srozumitelne vysvetleny,ne? :-)))

  • HVzV napsal:

   Národni program občanů voličů

   ve vznikajíci první versi byl na tomto webu vymazán. Byl to totiž zásah přimo do srdce Šmejdů, včetně 67 přispěvků,což se nikdy v historii ČR snad ani nestalo a tím se ukázalo,že naše cesta je správná .
   Proto byly vymazané přispěvky přejmenovány na Národní program občanů voličů.

   Pokud by jste chtěli můžete se VŠICHNI účastnit diskuze k jeho jednotlivým bodům,které tady pokud nebudou mazány by nás měly učit chybějící solidaritě a pravděpodobne KOMPLETNĚ I S ODKAZY vyjdou na jenom z nemazatelných webů.

   Do této doby budeme dávat jeho jednotlivé body k diskuzi,která jak s potěšenim zjištujeme už nahoře začala.

  • HVzV napsal:

   Nejsme ani neofašisté,ani neomarxisté s diktaturou humanistů,ani marxiste ani komunisté.

   Jsme poprve my sami občané voliči!

  • Přemyslav napsal:

   Ne, v podstatě se jedná o deklaraci vylučující účast žen středního věku z Prahy 6, disponujících vysokoškolským ekonomickým vzděláním, z přímé volby prezidenta, volného pohybu mimo místo trvalého bydliště bez mužského dozoru a ve zpřísněné verzi také zakazující okusování nehtů na krátkých tlustých prstech.

  • houbeer napsal:

   Vse co se zove národní tak je fasisticke,tak smyslite,leniku?!uz budte svym panem....

   • Přemyslav napsal:

    Leník se o politiku zajímá už nejméně 25 let. Uvádí si ji v kolonce "Interests" do všech životopisů. Kosmopolitní prostředí na pražské vysoké škole v 90. letech Leníkovi propůjčilo iluzi, že politice rozumí, a peníze jejího současného manžela pocit nezranitelnosti. Ve skutečnosti ale nedisponuje ani jedním, ani druhým.

 5. Vladislav po přestávce napsal:

  Samozřejmě. Nepodařilo se jim to za 1000 let silou jako u Veletů, Obodritů a Lužičanů, nepodařilo se jim to politickým nátlakem, podvody, osidlováním pohraničí, triky ani světovými válkami, přesto to však budou pořád zkoušet.
  Nebojím se, protože navzdory masírce mainstreamu by v případě války k těm Rusům zase většina našich lidí přeběhla, jako vždycky. A Drahošům, Kalouskům, Halíkům a Havlům by nikdo nebránil v bavorském exilu.
  Co si obhájíme a udržíme, to budeme mít.

  • HVzV napsal:

   Vladislav se instaluje,jako jeden z prvních světlonošů a vizionářů.

   Kdo z vás mizerové ,nám všem bude také svitit na cestu ven z otroctví korporátně oligarchického fašistického systému shrbených hřbetů a nízkých platů,co?
   Mlčte všichni!
   Bude to znamenat souhlas tzv. mlčici většiny nebo jak to vlastně je s vámi zadluženci a brzkými kandidáty na exekuci a vyhazovu z roboty krachujícího státu Česko Rupsko?

 6. Rocco napsal:

  Mně teda ten dopis připadá až skoro podlézavý, vám ne?! To je zbytečné, máme svou slavnou historii.

  Podívejte, kolik máme domobraneckých jednotek jenom na hranicích s Německem: Krušní psi, Ústecký hraničář, Litvínovská domobrana, Mostecká domobrana, Děčínská domobrana, Střážci Lounska, Synové vlasti Roudnice n. L.

  https://hlidacipes.org/tezke-casy-extremistu-narodni-domobrany-nektere-cleny-malo-radikalni-zacina-se-stepit/

  • HVzV napsal:

   Národni domobrane by prospělo,kdyby se její vedenízačalo zajímat o

   NÁRODNÍPROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ.
   Je tam pro ně prostor i bod NP Nr.8.s nápadem jak udělat NATO pro ČR zbytečným.

  • bratSlovak napsal:

   Az ked vam tam do czechistanu frau merkel postupne navozi 100 000 migrantov, az potom vam to zapne v hlavach. Ale to uz bude neskoro. Potom si tu vasu cesku domobranu daju migranti na ranajky.

   • proud napsal:

    Je to uz par let zpatky co jsem byl u vas a uz tehdy jsem je kolem dalnice a odpocivadel potkaval..............takze,az po vas,bratko.

   • HVzV napsal:

    Podle posledních čerstvých zpráv,které máme,velitelé domobrany se dozvidaji z

    NÁRODNÍHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ,

    bod NP Nr.8.jehož obsahem je učiniti NATO pro ČR ÚPLNĚ ZBYTEČNÝM!
    No a to bratře Slováku není žádný papendeckel,nebo snad ANO?

 7. Petr C napsal:

  Snad nejste tak naivni ze Slovensko zustane usetreno. O osudu bile rasy uz je rozhodnuto. Svoji neschopnosti jakeho koliv odporu rozhodla sama o sobe. Jedini , kteri se snazi bojovat jsou asi Rusove. Jenze bez pomoci ostatnich to maji tezke.

  • bratSlovak napsal:

   Rusi maju svoj rozum a vodku. Nikoho nepotrebuju su sebestacni. Maju silnu armadu, vlastne potraviny aj nerastne bohatstvo. A migrantov do Ruska neberu.

 8. proud napsal:

  Budúcnosť bez veľkomiest?
  12. jan 2018 Ekoosady, rodové osady

  „Môžem sa spýtať na jednu otázku, ktorá ma trápi?” – spýtal som sa svojich učiteľov.

  „Samozrejme!“ – usmial sa Jarun.

  „U vás pravdepodobne boli niekedy veľkomestá?“

  „Veľmi dávno, mladý muž.“

  „Zaujíma ma, ako ste sa ich zbavili?“

  „Zo začiatku ich pre nepotrebnosť obyvatelia opustili. Nasťahovali sa do domov, ktoré boli pre nich postavené v prírode.“

  „To, čo vy nazývate štvrťami obrovskej planetárnej metropoly?“

  Jarun prikývol. „A potom boli všetky mrakodrapy miest bývalej epochy zlikvidované. Všetky bez výnimky. Iba najhodnotnejšie budovy prežili, hlavne ako múzeá.“

  „A kde sa podel všetok tento odpad? Milióny metrov kubických tehál, betónu, kameňa?“

  „Železa, skla a plastov,“ – dodal Rad – „nakoniec zo všetkých skládok a ľudskou činnosťou otrávenej pôdy boli na morských šelfoch vybudované rozsiahle ostrovy.“

  „Tam sú teraz zelené lesy a kvitnú záhrady.“ – dodal Jarun.

  „To je skvelé, problém zmenili na užitočné dielo.“

  „To je náš spôsob života, mladý muž. Štýl usporiadania planéty akejkoľvek vysoko rozvinutej civilizácie vesmíru.“

  „To isté čaká aj našu Zem?“

  „Pokiaľ na vašej Zemi zvíťazia potomkovia bielych bohov, tak sa aj stane.“

  „A pokiaľ nezvíťazia?“

  „Čo je to za otázka? Ako môžeš neveriť v triumf spravodlivosti?“ V hlase strážcu som počul pohoršenie.

  „Pokiaľ nebudeš veriť vo víťazstvo, tak nebude.“

  „Verím vo víťazstvo, ale kedy príde? Za stovky rokov?! Chcel by som ho vidieť v tomto živote.“

  „Čo ti bráni? Napríklad v nedotknutej prírode uvidíš výstavbu prvých štvrtí budúcej planetárnej metropoly.“

  „Zaujímavé, kde?“

  „U vás v Rusku, kde inde?“ – zasmial sa Jarun.

  Georgij Sidorov – „Dedičstvo bielych bohov“
  http://www.biosferaklub.info/buducnost-bez-velkomiest/#more-18330

 9. Petr C napsal:

  Proude, verit ve viteztvi nestaci. Clovek musi proto mnoho udelat. A vetsina lidi na nejake viteztvi kasle a ne aby verilo v neco lepsiho.
  Jsem ted v Asii po asi dvou letech a vidim jak amerikanizace lidi pokracuje. naposledy treba v Bankoku byly ulice plne ruznych malych marketu a nevidel jsem tu zadne zebraky. Ted je tu plno Mc.donaldu a ruznych podobnych svinstev, ubylo marketu a pribylo zebraku. Je to presne to co se stalo v Canade. Velke byznysy zlikvidovaly male samozivitele a pribylo chudoby. Cteni Sidorova je sice balzam na dusi, jenze realita je jina.

  • proud napsal:

   A jak ji chces zmenit bez inspirace a motivace? Z nebe ti nic lepsiho samo nespadne.

   • proud napsal:

    Potrebujes inspiraci,myslenku,napad,slovo,motivaci a uskutecneni.

   • Petr C napsal:

    O to se jedna lide ani tak nechteji nic zmnenit. Nekdy si rikam ze volove jsme my tim ze jdeme proti proudu :-))) V Cechach je mozna situace trochu jina, lide maji-meli ? vetsi prehled. Dal jste v celku dobrou otazku. Lide vidi jen korupci at zvoli toho nebo toho. Je otazka jak je motivovat?

    • proud napsal:

     To neni o tom ze nechteji,oni chteji,ale neverej tomu ze to pujde a tim proto nic nedelaji a tim to skutecne nejde a oni se v tom utvrzujou.Presne na to system hraje,vytvoril kruh ze kteryho neni na prvni pohled uniku,porad dokola.Ale ten unik je pritom prostej,staci ho rozetnout,jenze to se schovava a podporuje prave tema vetama ve smyslu : "co uz ja s tim nadelam,nic nejde".

     • proud napsal:

      Ve skutecnosti je system rad za podobny diskuse jako jsou tady,kdy lidi jen placou,ale nekujou pikle,nebo naopak vyzejvaj ke vzporam se zbrani v ruce,revolucim.To vsechno systemu ve skutecnosti slouzi a naoko se tvari ze mu to vadi.Dokaze to proti nim krasne vyuzit a upevnit si moc,pritahnout obojky.Naopak co mu skutecne vadi je to,aby se mezi lidi dostala pravda a aby si chteli vladnout sami a hledali k tomu cestu,to uz je pro system smrtelne nebezpecny.Pak zacne honem posilat ruzny verozvesty s desaterama a jiny pasaky,aby prebrali stado driv,nez se probere uplne!

      • proud napsal:

       Jakmile za sebe totiz prevezmeme odpovednost misto abysme ji hazeli na "vlady a zlodeje" a budeme ochotny si ridit zivoty a tedy i staty sami,je to konec systemu,protoze rychle prijdeme na to ze nepotrebujeme penize a vykoristovani se navzajem,ale hospodareni a spolupraci a teprv pak zjistime jak az pekny muzou nase zivoty bejt.

 10. proud napsal:

  Kdyz nechces hnat stado,pak je muzes motivovat jen tou inspiraci,prikladem,vizi mozny budoucnosti.Proto vytvarime egregory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!