Přehled zpráv – RusVesna – 1.1.2018

zhertvy_konflikta_donbass_devochka_postradavshie_razrushennyy_domPondělí, 1.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Vladimir Putin „nakazil“ svou osobou síť VKontaktě. Ruský prezident možná ani nemá svou vlastní stránku na této sociální síti, ale to mu nezabránilo v tom, že svou svědomitou prací a množstvím dosažených úspěchů je jeho přítomnost více než citelná.

2; Ruská garda si vzala pod ochranu energomost na Krym. Na dobu oslav Nového roku byla posílena služba Ruské gardy na ochranu energetického zařízení.

3; Čtyři roky války. Na jaký život si musel zvyknout Donbas? Válka vstoupila do běžného života obyvatel Donbasu. Jak o něm obyvatelé Doněcké republiky mluví a přemýšlejí. Co soudí o perspektivách ukončení konfliktu?

4; Putin podepsal zákon o zvýšení trestů za pomoc nelegálním migrantům. V současné době jsou v platnosti pokuty až 300 tisíc rublů. Nová právní úprava je až dvojnásobně zvyšuje.

5; Americký humorista shrnul rok 2017: Šílený večírek ve znamení Ruska. Americký spisovatel a humorista Dave Berry shledal, že tento rok se zvrhl v šílený večírek s Ruskem v hlavní roli.

6; V Dubaji se odehrála největší laserová show v historii. Dubaj vytvořila světový rekord ve velikosti laserové show.

7; Enjoykin, který je známý tím, že zhudebňuje světové události, vydal novoroční video na motivy Ironie osudu. Snímek se jmenuje Moskva – Leningrad- Za devět hodin o vidělo 460 tisíc lidí.

8; Od 1. ledna budou do Americké armády přijímat i transgendery. V současné době v americké armádě slouží tisíce transgenderů, ale oficiálně tato čísla nikdo nepotvrdil.

9; Kim Čong-un informoval o jaderném knoflíku na svém stole. Mnoho expertů s velkým zájmem očekávalo novoroční poselství, které hlava KLDR tradičně přednáší 1. ledna ráno.

10; Ramzan Kadyrov ve verších poblahopřál obyvatelstvu Ruska k Novému roku. Ramzan Kadyrov přednesl dvě čtyřverší, v nichž popřál posluchačům, aby věřili ve svou hvězdu a byli v začínajícím roce ještě šťastnější.

11; Nové zákony v Rusku: zákaz alkoholických energetických nápojů, předepisování léků na dálku, podpora turistiky na Dálném Východě a na Sachalinu.

12; Jak se v nejbližších letech změní svět? Dokáže se Rusko vymanit z té bažiny kolem mezinárodních sportovních akcí, do které ji zahnal Západ?

13; Najdi pět rozdílů. Na internetu se objevilo velmi vtipné video s pěti prezidenty nezávislé Ukrajiny. Novoroční projevy všech prezidentů jsou si podobné jako vejce vejci.

 

Pondělí, 1.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Ukrajina podvedla a obelhala svou armádu. Ukrajinské vojenské a politické vedení znovu podvedlo své ozbrojené síly. Vojákům ukrajinské armády poslali platy na leden, ale z částky odečetli velké částky za rozkradené pohonné hmoty a opravy poškozené techniky. Další snížení peněžních prostředků bylo odůvodněno údajným přeplatkem za prosinec 2017.

2; Ukrajina je váš domov, oznámil Porošenko obyvatelům Krymu a Donbasu. Porošenko ve svém novoročním projevu označil obyvatele Krymu a Republik Donbasu za „bratry a sestry“ a prohlásil, že jejich domovem je Ukrajina.

3; Pravý sektor pořádá pochody na počest Stěpana Bandery. V pondělí 1. ledna se v deseti městech Ukrajiny konaly pochody na počest narozenin Stěpana Bandery.

4; Kim Čong-un Oznámil účast KLDR na Olympiádě. Mluvil o ní ve svém novoročním projevu k obyvatelstvu, který zazněl v centrální televizi země.

5; Kosmický dáreček. V noci z 1. na 2. ledna mohou obyvatelé Země spatřit superúplněk. Jedná se o situaci, kdy se časově shoduje okamžik úplňku s okamžikem, kdy se Měsíc nejvíce přiblíží k zemi.

6; OSN vyhlásila pro celý svět „červenou úroveň ohrožení“. Červená neboli nejvyšší míra ohrožení znamená, že je velmi vysoké riziko, že situace se může vymknout zpod kontroly.

7; Prankeři si během silvestrovské noci vychutnali opilého Porošenka. Lexus prohlásil, že se podařilo nachytat „ne zcela střízlivého ukrajinského prezidenta.

8; Rusko uzavírá své nebe pro pozorovatele z USA. Rusko od 1. ledna zavádí odvetná omezení pro pozorovatele z USA, kteří konají lety v rámci dohody o otevřeném nebi.

9; V čele Evropské unie poprvé stane její nejchudší země. Bulharsko, které je nejchudší zemí Evropské unie, bude stát v čele Rady Evropské unie poprvé od svého vstupu do společenství v roce 2007.

10; Pojďte se zasnít o něčem pěkném. Rok 2017 byl nelehkým rokem jak pro nynější obyvatele Ukrajiny, tak i pro ty, kteří jimi přestali být v roce 2014. V novém roce 2018 už projedou po Krymském mostu první automobily, o rok později i vlaky. Doufejme, že se Krym už zbaví hrozby napadení ze strany teroristů a ukrajinských karatelů, že skončí válka a na místě Doněcké a Luganské oblasti, a nikoli jen na jejich okousaných kouscích, vznikne plnohodnotná vláda nepokořeného lidu Donbasu. Můžeme doufat třeba i v to, že zhynou nacisté, kteří rozpoutali tuto válku a lidé na Ukrajině s zbaví politického teroru současných fašistických vládců, maskovaného jako obhajoba demokracie a svobody Evropy a Západu

11; Americký prezident Donald Trump prohlásil, že v Íránu nastal čas pro změny.

12; Ve Lvově byl vánoční strom zaházen odpadky. Plocha kolem hlavního vánočního stromu ve Lvově byla po oslavách Nového roku zaházena všemožnými odpadky.

13; V Rusku přestal existovat Rezervní fond. V případě prudkého pádu příjmů státní pokladny sloužil Rezervní fond jako zdroj pro financování rozpočtového schodku.

14; Nedaleko Kyjeva byla nalezena mrtvá známá ochránkyně lidských práv Irina Nozdrovskaja, která byla už tři dny pohřešována. Podle předběžných informací byla shozena z mostu do řeky. Zanechala po sobě nezletilou dceru. Její smrt může souviset se soudním sporem ohledně smrti své sestry, kterou v září 2015 v opilosti usmrtil autem Dmitrij Rossošanskij, synovec obvodního soudce. Dva roky po dopravní nehodě dosáhla Irina potrestání viníka. Koncem května 2017 byl odsouzen k sedmi letům odnětí svobody, ale 27. prosince se málem dostal z vazby. U odvolacího soudu Kyjevské oblasti se advokát pokoušel využít chyb, kterých se dopustil soud první instance, napadnout rozsudek a dosáhnout amnestie pro svého klienta. Jak tvrdili její příbuzní, neustále dostávala výhrůžky od Rossošanského.

15; Krvavá jatka v Denveru v USA. Sedmatřicetiletý veterán války v Iráku střílel na policisty. Předtím, než spáchal tento zločin, zveřejnil pachatel na internetu urážky na adresu pracovníků policejních orgánů. V důsledku střelby zemřel asistent šerifa, dalších šest policistů bylo zraněno. Kromě toho byli zraněni také dva místní obyvatelé, kteří se nejspíš nacházeli v sousedních bytech. Pachatel vystřelil z pušky nejméně sto střel, poté byl policií zlikvidován.

16; V Paříži bylo o silvestrovské noci zapáleno kolem 250 automobilů. Kolik žhářů bylo zadrženo, se nesděluje.

17; Polsko nahradilo Ukrajinu v Radě bezpečnosti OSN. Polsko bude plnit funkci nestálého člena Rady bezpečnosti OSN dva roky.

18; V centru Kyjeva odstartoval po setmění pochodňový průvod neonacistů u příležitosti 109. výročí narození vůdce ukrajinských nacionalistů Stěpana Bandery.

19; USA: Mladík v předvečer Nového roku povraždil svou rodinu. Pracovníci policie USA zadrželi šestnáctiletého obyvatele státu New Jersey pro podezření z vraždy tří svých příbuzných.

20; Kim Čong-un chce na Olympiádě 2018 vyjasnit vztahy se Soulem. Kim Čong-un oznámil úmysl poslat delegaci KLDR na Olympijské hry v jihokorejském Pchjongčangu.

21; V domě u Orenburgu bylo nalezeno sedm mrtvých lidí, z toho tři děti. Na místě zasahují operativní služby a policejní orgány. K události došlo v obci Skvorcovka. Věk zemřelých dětí je 4, 6 a 14 let. Příčinou smrti byl pravděpodobně únik kysličníku uhelnatého.

22; Cynická zrůda, hrobař Ukrajiny! V sociálních sítích se objevilo nebývalé množství kleteb a urážek kvůli novoročnímu vystoupení Petra Porošenka. V ukrajinském segmentu sociálních sítí se rozproudila aktivní debata kolem Porošenkova novoročního projevu.

23; Nepokoje v Íránu. Demonstrant ve městě Nedžefabád v provincii Isfahán střílel na policisty. Protestující demonstrant zahájil palbu z lovecké zbraně na pracovníky policie. Jeden člověk zahynul, tři byli zraněni.

24; Ministryně zdravotnictví Ukrajiny řekla, jak se zbavit kocoviny. Uljana Suprun popírá, že by alkoholické nápoje na druhý den ráno byly schopny zmírnit kocovinu. Mohou její projevy pouze oddálit. Vysvětluje to tím, že etanol způsobuje odvodnění organismu, které se pitím dalšího alkoholu jen zhoršuje. Doporučuje po konzumaci většího množství alkoholu vypít co nejvíce vody.

25; V ukrajinské armádě se během novoročních svátků významně zvýšil počet nebojových ztrát. Zvýšení počtu nebojových ztrát je spjato s konzumací alkoholických nápojů a narkotik ukrajinskými vojáky.

26; Viceprezident USA slíbil, že bude podporovat nepokoje v Íránu. Počet obětí protestů v Íránu dosáhl podle místních médií už deset osob.

27; Ve Státní dumě označili novoroční projev Petra Porošenka za „jed v luxusním balení“. Šlo nejspíš hlavně o reakci na označení obyvatel Krymu, Sevastopolu, Doněcka a Luganska za bratry a sestry, jejichž domovem je Ukrajina.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 1.1.2018

  1. ric napsal:

    Proboha běžte do prdele s Rusama,ovce jedny.Bavte se nebo glosy o České republice..Ti Rusáci jsou mi u prdele..Seru na to...boha to je děs....

    • proud napsal:

      Urcite souhlasim ze je potreba se v prvni rade bavit o nas,protoze o nas nam jde predevsim.Ale zase tu mame ono ale,a to at se nam to libi,nebo ne.To ale je o tom,ze nejsme hraci ani evropsky ligy,dokonce ani narodni,i na tu je nas prilis malo a stejne tak jsme mrnavi,to je pravda kterou je potreba si priznat.Potrebujeme tedy nekoho kdo v ty svetovy lize je,zase at se nam to libi,nebo ne,a koho? Odpovez si sam,kdo tu pro nas byl kdyz slo o nase byti a nebyti a kdo nas naopak zradil a vyuziva nas a nic jinyho vlastne ani nadale nedela......?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!