Přehled zpráv – RusVesna – 2.1.2018

dneprkomunary03Úterý, 2.1.2018:

1; V Dněpropetrovsku polili pomník komunardů barvou. Kromě vylité barvy nechali vandalové po sobě i vzkazy poblíž pomníku.

2; Na území Izraele byla z pásma Gazy vystřelena raketa. Izraelští vojáci přerušili let rakety vystřelené z pásma Gazy.

3; Žertéř Lexus zkazil novoroční oslavy. Lexus vyprávěl v rozhovoru s Anatolijem Šaríjem podrobnosti ze svého telefonického vtípku, jehož obětí byl Petr Porošenko. Video s ukázkami a s celým rozhovorem bylo vystaveno na internetu.

4; V Radě federace komentovali slova Kim Čong-una o jaderném knoflíku. Senátor Alexej Puškov komentoval prohlášení severokorejského prezidenta o jaderném knoflíku na jeho pracovním stole. Jaderný poker pokračuje, sázky se zvyšují…

5; Ruští vojáci přijeli do starořímské pevnosti na jihu Sýrie. Byla zveřejněna reportáž o příjezdu ruských vojáků do dalších důležitých oblastí osvobozené Sýrie.

6; Mexický fotbalista zabil rozhodčího José Waldemara Hernándeze Capetilla, který mu udělil červenou kartu. Fotbalista, který po sporném verdiktu udeřil rozhodčího do hlavy tak, že sudí zůstal ležet na zemi a později v nemocnici zemřel, čelí trestnímu stíhání a byla na něj uvalena vazba.

7; Ukrajina musí být jedině banderovskou, říká šéf neonacistické strany Svoboda Oleg Ťagnibok. Když se ptají, jaká by měla být Ukrajina, naše odpověď je jednoznačná: Ukrajina musí být samozřejmě banderovská. Nedokážu si představit jinou odpověď. Ukrajina není rozdělená na západ a východ. Jen existují ti, kdo jsou pro Ukrajinu a ti, kteří jsou proti Ukrajině.

8; Novozélanďané vybudovali ostrov, aby mohli na Nový rok pít. Obyvatelé novozélandského města našli nezvyklý způsob jak obejít zákaz konzumace alkoholu na veřejných místech.

9; Chronologie neustálé agrese USA proti Rusku. Opatření schválená Západem pro tzv. „zadržování Ruska“ jsou evidentními příznaky aktivizace likvidační války.

10; Ruské ministerstvo zahraničí se pokouší vrátit rozum zešílevším Spojeným státům, říká Lavrov o rusko-amerických vztazích. Pokud se bude situace vyvíjet jako dosud, nebude možné se vyhnout nové studené válce. V takové politické situaci se Rusko může zcela obejít bez mezistátních vztahů s Washingtonem.

11; Benzín, cigarety a dětské pomůcky. Co se v Rusku změní v roce 2018? Oslavy jsou v plném proudu, je třeba se také připravit na změny, které přinese nový rok.

12; Mediální expert Anatolij Šaríj podrobně analyzoval a tvrdě zkritizoval novoroční projev Petra Porošenka.

13; Jak mohou protesty v Íránu ohrozit Rusko? V Íránu se odehrály v několika provinčních městech v posledních dnech demonstrace a protesty. Došlo i k potyčkám s policií, v jejichž důsledku byly i oběti na životech. Na rozdíl od protestů v Moskvě neprotestuje střední třída, ale chudina. Liberálové v Íránu provádějí liberální reformy ve prospěch bohatých a nikoli chudých. Pokud se události budou vyvíjet nežádoucím směrem, může to ohrozit úspěchy Ruska v celém Blízkovýchodním regionu.

14; Syrská armáda v čele s útvary Tiger Force pokračuje v postupu v jižní části provincie Idlíb a bojuje s teroristy Al-Káidy.

15; Peníze se „vsákly“. V EU analyzovali osud 355 milionů dolarů finanční pomoci vyčleněných pro Ukrajinu. V Bruselu konstatují, že navzdory určitým úspěchům Kyjeva vítězství nad korupcí stále ještě nebylo dosaženo.

16; Telefoničtí teroristé „zaminovali“ 30 letišť v Rusku. Na policii přišly výhrůžky o bombách na letištích v hlavním městě – Vnukovo a Domodědovo, ale také na petrohradském letišti Pulkovo.

17; Pákistánské ministerstvo zahraničí si pozvalo velvyslance USA k podání vysvětlení. Diplomatický skandál byl vyvolán nepodloženými obviněními prezidenta Trumpa na adresu Pákistánu.

18; Nenechávejte nás na holičkách. Rodiny námořníků ze zmizelé argentinské ponorky napíšou dopis Putinovi. Pátrání po ponorce San Juan se účastnila plavidla z Brazílie, Chile, USA a Velké Británie. Všechna už opustila zónu vyhledávání.

19; Saakašvili zve Ukrajince na Majdan v souvislosti s vraždou ochránkyně lidských práv. Vyzývám všechny novináře, aby nezůstávali stranou. Vyzývám skutečné politiky, aby byli připraveni vyjít na ulici.

20; Nacismus je nedílná součást státní ideologie Ukrajiny, říká Aksjonov. Babij Jar, Volyňský masakr, Chatyň, Oděsa, Donbas… Na tomto tragickém seznamu mohl být i Krym, zdůraznil nejvyšší představitel Krymské republiky.

21; Ve lvovské oblasti automobil s polskou poznávací značkou najel pod novoroční strom. Problém automobilů pochybného původu s evropskými značkami představuje na Ukrajině značný problém.

22; Polsko je unaveno z Porošenkových „úspěchů“, říká Puškov. Připomeňme, že polský premiér prohlásil, že v souvislosti s přílivem Ukrajinců jeho země nebude přijímat další běžence na základě kvót EU.

23; Ksenija Sobčak o silvestrovské noci s manželem zatancovala u pravoslavného chrámu. A Komentovala svůj čin tím, že Pussy Riot už nejsou, co bývaly. Pak se vzpamatovala a video odstranila, ale přesto na internetu vesele koluje dál.

24; Jak proběhl první den biometrické kontroly na hranicích Ukrajiny a Ruské federace? Výsledky prvních 24 hodin fungování biometrických kontrol na ukrajinské hranici shrnuli ve Státní pohraniční službě Ukrajiny. Během prvního dne kontrolou prošlo téměř 1,9 tisíce občanů Ruské federace.

25; Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo novoroční blahopřání se štěňaty. Video bylo natočeno ve výcvikovém centru pro služební psovody Ozbrojených sil Ruské federace.

26; Poklonskaja prozradila, co je jejím hlavním cílem v životě. Poslankyně Státní dumy odpověděla na otázku, co bylo příčinou její hrdosti v roce 2017. Podle jejich slov to byl fakt, že mohla pomoci mnoha lidem. Cílem jejího života je přinášet štěstí lidem kolem sebe.

27; Na Ukrajině začal hořet vlak jedoucí do Kyjeva. Cestující museli být přesazeni do jiného vlaku.

28; Situace v Íránu se uklidňuje. V nejbližší době ve všech obcích země zavládne klid a pořádek, slibuje náměstek íránského ministra vnitra.

29; V Moskvě byl zadržen účastník ATO. Obyvatel Kyjeva Oleg Alexandrovič Něgoda bojoval v Donbasu od konce roku 2016. Koncem roku 2017 odjel do Saratova ke své sestře.

30; Nepokoje na shromáždění s požadavkem vyšetřit vraždu ochránkyně lidských práv v Kyjevě. Demonstranti jsou radikálně naladěni. Zaútočili na šéfa Správy Národní policie Kyjevské oblasti.

31; Indie kupuje od Ruska více než 200 vysoce přesných leteckých bomb. Celková částka obchodu činí 196 milionů dolarů.

32; Velitelé ukrajinské armády, kteří přikázali palbu na Doněck, byli opilí. Pokoušeli se získat příplatky za bojové akce, které byly zrušeny v souvislosti s začátkem platnosti novoročního příměří.

33; Belgie a Nizozemsko si vyměnily území. Výměna je unikátním případem v poválečné Evropě. Nizozemsko od Belgie získalo větší plochu (16 ha) než odevzdalo (3 ha). K výměně došlo kvůli někdejší regulaci toku řeky Maas.

34; Skupina plavidel Pacifické flotily Ruské federace dorazila do Šanghaje. Ruské lodě zakotvily u mol přístavu Usun, kde proběhl slavnostní ceremoniál setkání ruských námořníků.

35; Kyjev stahuje k linii dotyku u hranic Luganské republiky tanky a samohybné houfnice Gvozdika. Ukrajinská strana porušuje Minské dohody a stahuje k linii dotyku těžké zbraně.

36; Dolar začal rok výrazným poklesem. Evropská měna ukončila rok 2017 nejlepším výsledkem oproti dolaru od roku 2003. Obchodování na Moskevské burze začne zítra.

37; Oslavy Banderových narozenin jsou ukrajinským vzpomínkovým kultem. Tak hodnotí události na Ukrajině místopředsedkyně Státní dumy Ruské federace Irina Jarovaja.

38; Ruský boxer Povetkin se dostal do čela žebříčku těžké váhy WBA. V prosinci Rus pokořil Rumuna Hammera a stal se oficiálním vyzyvatelem na boj se superšampionem WBA Britem Joushua.

39; Na Ukrajině vzrostly ceny benzínu o 20%. A nezaostaly ani ceny nafty, které poskočily dokonce o 23%.

40; Ve Francii pokřikující dav zmlátil policisty včetně jedné ženy. Desítky mladíků převrátily policejní automobil, vytáhli z něj dva policisty a hodně drsně je zmlátily.

41; Ruský Solncepjok ničí „piráty“ v Idlíbu. Syrská armáda v čele s jednotkami Tiger Force pokračuje v postupu na jihu provincie Idlíb a bojuje s teroristy z Al-Káidy.

42; Ústavní soud Moldávie pozastavil pravomoci prezidenta. Rozhodnutí bylo schváleno na žádost poslanců za vládnoucí koalici.

43; Majdan se nekonal zbytečně: Na Ukrajině byla zavedena povinná registrace nafukovacích člunů a kanoí. Na Ukrajině se budou nově registrovat i rybářské čluny.

44; Syrská armáda dorazila teroristy na předměstí Damašku. Bojovníci syrské armády vyvěsili syrské vlajky na strategických výšinách.

45; Severní flotila dostala nový ledoborec. V nejbližší době ledoborec nastoupí svou službu.

46; Štáb ATO oznámil první ztráty ukrajinské armády v nové m roce. Informoval o nich dnes na tiskové konferenci mluvčí ukrajinského ministerstva obrany. Jeden voják ukrajinské armády zahynul v důsledku exploze miny nastražené vlastní armádou.

47; Armáda USA má ztráty v Afghánistánu. V Afghánské provincii Nangarhár zahynul během bojů americký voják a čtyři další byli zraněni.

48; Boeing MH17: V Nizozemsku usvědčili Kyjev ze lží o zveřejnění seznamu 120 podezřelých. Jména osob podílejících se na katastrofě malajského Boeingu MH17 měly být údajně zveřejněny 2. ledna. Ve společné vyšetřovací skupině (JIT) vyšetřující katastrofu letu Boeingu MH17 v Donbasu popřeli informaci ukrajinského ministerstva zahraničí a médií o tom, že se Nizozemsko chystá zveřejnit seznam podezřelých z podílu na katastrofě.

49; Ve věku 76 let zemřela v důsledku nemoci herečka Taťjana Majovorva pocházející z Donbasu. Pohřeb herečky se bude konat 4. ledna na hřbitově v Karveliškes ve městě Vilnius.

50; Verka Serďučka (travesti-komik Andrej Danilko) označila zákaz promítání ruských filmů na Ukrajině za hloupost. Předtím Andrej Danilko tvrdě zkritizoval iniciativu navrhující trestat zpěváky za hostování v Rusku.

51; USA svolávají Radu bezpečnosti kvůli událostem v Íránu. Podle slov americké zástupkyně při OSN se v Íránu útočí na „svobody zapsané ve stanovách OSN“.

52; Pozor – podvodníci! Ministerstvo vnitra varuje obyvatele Doněcké republiky před novými schématy podvodů. Podvodníci používají pro své obohacení zločinná schémata a důvěřiví důchodci jim na to skáčou. Zločinci se tak zmocňují jejich úspor. Muž se vloudil do domu poškozeného a namluvil mu, že přivezl kožich objednaný jeho synem. Za „zboží“ inkasoval 50 tisíc rublů. Podobných podvodů bylo ale více.

53; Kyjev se vrací do sféry vlivu Moskvy. Alespoň obchodně. Obchod Ukrajiny s Ruskou federací vzrostl v roce 2017 více než s Evropskou unií. Celkový obrat zboží mezi Ukrajinou a Ruskem se za leden až listopad 2017 zvýšil o 28,6%, s EU o 27,6%. S Evropskou unií je ale obrat zboží celkově asi trojnásobný než s Ruskem.

 

Středa, 3.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Dron ozbrojenců se pokoušel zaútočit na centrum, kde ruská armáda trénuje ženisty. Byl sestřelen. Z místa události o tom informoval vojenský dopisovatel Pjotr Kirillov.

2; Ukrajinský ministr sociálních věcí Andrej Reva, který kdysi prohlásil, že „Ukrajinci příliš mnoho žerou“, angažoval jako svou náměstkyni třicetiletou fotomodelku Alexandru Čurkinovou a přiznal jí na ukrajinské poměry obrovský plat 3.450 dolarů měsíčně. Oligarchický režim nejchudší země v Evropě se utrhl z řetězu.

3; Íránský Majdan byl potlačen, po celém Íránu bylo zahájeno zatýkání účastníků masových nepokojů. Používány jsou při tom i střelné zbraně.

4; Toto už se vymyká zdravému rozumu. Charkovská učitelka gymnázia vyzývá k chytání separatistů a jejich zastřelení. Politické šílenství na Ukrajině překračuje další meze.

5; Naštvaní dlužníci. Američtí diplomaté dluží Londýnu stovky tisíc liber na pokutách za nezaplacení daně za vjezd do centra britského hlavního města. Pokud nebudou pokuty zaplaceny, bude případ předán soudu.

6; Rusko přichází o někdejší slávu. Rusko přišlo o image nejožralejší země světa. Během oslav příchodu nového roku viditelně ubylo případů opilství, stále více lidí se omezuje pouze na novoroční přípitek. Obrovský rozdíl je vidět i na veřejných prostranstvích.

7; Vojenské laboratoře USA u hranic Ruska. Objekty v Kazachstánu a všech zemích bývalého SSSR. Čím se zabývali virologové v uzavřených laboratořích, zůstávalo do dneška tajemstvím.

8; Stařík na Taiwanu přežil pád pod kola vlaku. Sedmdesátiletý důchodce spadl pod kola vlaku a přežil. Událost zachytily bezpečnostní kamery. Muž byl po nehodě při vědomí a odvezla jej sanitka s úrazem hlavy,který ale neohrožuje jeho život.

9; Kdo stojí za Majdanem v Íránu? Podobnost scénářů všech „sametových či barevných revolucí“ z posledních let je evidentní.

10; Nedaleko Moskvy panter zakousl Ukrajince. V domácím zvěřinci nedaleko Moskvy panter napadl Ukrajince, který na následky poranění později zemřel.

11; USA se chystají soupeřit s Ruskem v Arktidě, píší americká média. Rusko využívá arktických prostor k vojenským a ekonomickým cílům, píše se v článku The Wall Street Journal.

12; Bandera neohrožuje Rusy, Poláky nebo židy, ale Ukrajince. Dněpropetrovský blogger rozrušil uživatele internetu. Populární ukrajinský blogger z Dněpropetrovska Max Bužanskij řekl, čím je Bandera nebezpečný pro současnou Ukrajinu. Celá jeho ideologie prý byla zastaralá už v první polovině 20. století, natož dnes. Přát smrt nepřátelům místo štěstí vlastním je slepá ulička. Závažným jevem je, že jeho postoj mnoho Ukrajinců podpořilo.

13; Já mám taky jaderný knoflík, a mnohem větší… Trump odpověděl Kim –Čong-unovi na jeho oznámení, že disponuje jaderným knoflíkem. USA a KLDR se předhánějí v pubertálním předvádění svalů.

14; NATO si nepřeje novou studenou válku s Ruskem, říká Stoltenberg. Máme co do činění se sebevědomějším Ruskem, ale opakování studené války a závody ve zbrojení si nepřejeme.

15; Pokud bude další revoluce, současná moc to zaplatí krví. Doufám, že to tak bude, protože je to spravedlivé, prohlásila krvežíznivě poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko.

16; V Kyjevě opilý soudce způsobil vážnou dopravní nehodu a snažil se ujet v sanitce. Svědci mu v tom ale zabránili.

17; V ruské armádě se objeví akvanauti. Potápěči-záchranáři se budou potápět pod vodu až do hloubky přesahující 400 metrů.

18; Kim-Čong-un přikázal zřízení horké linky s Jižní Koreou. Přímá linka mezi Pchjongjangem a Soulem byla dlouho dobu přerušená.

19; Porošenko zveřejnil svoje hudební preference. V komentářích k Porošenkovu postu na sociálních sítích se samozřejmě rozvinulo patriotické šílení.

20; Na Chmelnické jaderní elektrárně na Ukrajině došlo k poruše systému ochrany jaderného paliva. Druhý energoblok jaderné elektrárny byl za účelem odstranění poruchy odpojen od sítě.

21; Za všechno můžou naši nepřátelé, prohlásil Chameneí o protestech v Íránu. Nejvyšší představitel prohlásil pro íránskou zpravodajskou agenturu, že nepřátelé se sjednotili, aby poškodili Írán a jeho lid.

22; Ruský vrtulník Mi-24 havaroval v Sýrii. Oba piloti zahynuli. Na ministerstvu obrany Ruské federace zdůraznili, že na vrtulník se nestřílelo.

23; Zkoušky raketového komplexu na Ukrajině rozesmály uživatele internetu. Během testu došlo ke zničení korpusu motoru rakety. Testování se účastnili pracovníci podniku na výrobu kuchyňských robotů.

24; Aritmetika protestů. Vejce na Ukrajině jsou devětkrát dražší než v Íránu, ale platy jsou dvakrát nižší…

25; Vám separatistům to už stejně k ničemu nebude… Ukrajinská armáda vykrádá Donbas. 3. ledna se v souvislosti s příjezdem německého ministra zahraničí v doprovodu jeho ukrajinského kolegy Pavla Klimkina a novinářů do zóny ATO očekávají provokace ze strany ukrajinské armády.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna – 2.1.2018

 1. Rocco napsal:

  Versailleská vláda (buržoazie) v čele s Adolphem Thiersem se dohodla na spolupráci s pruskou armádou (kancléřem Bismarckem) a s pomocí Prušáků porazila Pařížskou komunu 29. května 1871. Byl zaveden teror proti komunardům, jehož výsledkem bylo 30 000 mrtvých, další tisíce lidí byly odsouzeny na galeje v koloniích.

  Komuna (socialisté) měla tento program:
  sekularizace církve a státu
  zákaz nočních směn
  právo pro dělníky převzít a provozovat živnost (továrnu), pokud majitel utekl
  bezplatné školství
  zaměstnavatelé nesmí pokutovat své dělníky
  řešení bytové otázky; odpuštění nájmů, neplacených během obléhání Prusy
  volitelnost a sesaditelnost úředníků
  rovnost obou pohlaví
  Národní garda měla nahradit policii a armádu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!