Přehled zpráv – RusVesna – 3.1.2018

ministr_socpolitiki_reva_i_churkinaStředa, 3.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Dron ozbrojenců se pokoušel zaútočit na centrum, kde ruská armáda trénuje ženisty. Byl sestřelen. Z místa události o tom informoval vojenský dopisovatel Pjotr Kirillov.

2; Ukrajinský ministr sociálních věcí Andrej Reva, který kdysi prohlásil, že „Ukrajinci příliš mnoho žerou“, angažoval jako svou náměstkyni třicetiletou fotomodelku Alexandru Čurkinovou a přiznal jí na ukrajinské poměry obrovský plat 3.450 dolarů měsíčně. Oligarchický režim nejchudší země v Evropě se utrhl z řetězu.

3; Íránský Majdan byl potlačen, po celém Íránu bylo zahájeno zatýkání účastníků masových nepokojů. Používány jsou při tom i střelné zbraně.

4; Toto už se vymyká zdravému rozumu. Charkovská učitelka gymnázia vyzývá k chytání separatistů a jejich zastřelení. Politické šílenství na Ukrajině překračuje další meze.

5; Naštvaní dlužníci. Američtí diplomaté dluží Londýnu stovky tisíc liber na pokutách za nezaplacení daně za vjezd do centra britského hlavního města. Pokud nebudou pokuty zaplaceny, bude případ předán soudu.

6; Rusko přichází o někdejší slávu. Rusko přišlo o image nejožralejší země světa. Během oslav příchodu nového roku viditelně ubylo případů opilství, stále více lidí se omezuje pouze na novoroční přípitek. Obrovský rozdíl je vidět i na veřejných prostranstvích.

7; Vojenské laboratoře USA u hranic Ruska. Objekty v Kazachstánu a všech zemích bývalého SSSR. Čím se zabývali virologové v uzavřených laboratořích, zůstávalo do dneška tajemstvím.

8; Stařík na Taiwanu přežil pád pod kola vlaku. Sedmdesátiletý důchodce spadl pod kola vlaku a přežil. Událost zachytily bezpečnostní kamery. Muž byl po nehodě při vědomí a odvezla jej sanitka s úrazem hlavy,který ale neohrožuje jeho život.

9; Kdo stojí za Majdanem v Íránu? Podobnost scénářů všech „sametových či barevných revolucí“ z posledních let je evidentní.

10; Nedaleko Moskvy panter zakousl Ukrajince. V domácím zvěřinci nedaleko Moskvy panter napadl Ukrajince, který na následky poranění později zemřel.

11; USA se chystají soupeřit s Ruskem v Arktidě, píší americká média. Rusko využívá arktických prostor k vojenským a ekonomickým cílům, píše se v článku The Wall Street Journal.

12; Bandera neohrožuje Rusy, Poláky nebo židy, ale Ukrajince. Dněpropetrovský blogger rozrušil uživatele internetu. Populární ukrajinský blogger z Dněpropetrovska Max Bužanskij řekl, čím je Bandera nebezpečný pro současnou Ukrajinu. Celá jeho ideologie prý byla zastaralá už v první polovině 20. století, natož dnes. Přát smrt nepřátelům místo štěstí vlastním je slepá ulička. Závažným jevem je, že jeho postoj mnoho Ukrajinců podpořilo.

13; Já mám taky jaderný knoflík, a mnohem větší… Trump odpověděl Kim –Čong-unovi na jeho oznámení, že disponuje jaderným knoflíkem. USA a KLDR se předhánějí v pubertálním předvádění svalů.

14; NATO si nepřeje novou studenou válku s Ruskem, říká Stoltenberg. Máme co do činění se sebevědomějším Ruskem, ale opakování studené války a závody ve zbrojení si nepřejeme.

15; Pokud bude další revoluce, současná moc to zaplatí krví. Doufám, že to tak bude, protože je to spravedlivé, prohlásila krvežíznivě poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko.

16; V Kyjevě opilý soudce způsobil vážnou dopravní nehodu a snažil se ujet v sanitce. Svědci mu v tom ale zabránili.

17; V ruské armádě se objeví akvanauti. Potápěči-záchranáři se budou potápět pod vodu až do hloubky přesahující 400 metrů.

18; Kim-Čong-un přikázal zřízení horké linky s Jižní Koreou. Přímá linka mezi Pchjongjangem a Soulem byla dlouho dobu přerušená.

19; Porošenko zveřejnil svoje hudební preference. V komentářích k Porošenkovu postu na sociálních sítích se samozřejmě rozvinulo patriotické šílení.

20; Na Chmelnické jaderní elektrárně na Ukrajině došlo k poruše systému ochrany jaderného paliva. Druhý energoblok jaderné elektrárny byl za účelem odstranění poruchy odpojen od sítě.

21; Za všechno můžou naši nepřátelé, prohlásil Chameneí o protestech v Íránu. Nejvyšší představitel prohlásil pro íránskou zpravodajskou agenturu, že nepřátelé se sjednotili, aby poškodili Írán a jeho lid.

22; Ruský vrtulník Mi-24 havaroval v Sýrii. Oba piloti zahynuli. Na ministerstvu obrany Ruské federace zdůraznili, že na vrtulník se nestřílelo.

23; Zkoušky raketového komplexu na Ukrajině rozesmály uživatele internetu. Během testu došlo ke zničení korpusu motoru rakety. Testování se účastnili pracovníci podniku na výrobu kuchyňských robotů.

24; Aritmetika protestů. Vejce na Ukrajině jsou devětkrát dražší než v Íránu, ale platy jsou dvakrát nižší…

25; Vám separatistům to už stejně k ničemu nebude… Ukrajinská armáda vykrádá Donbas. 3. ledna se v souvislosti s příjezdem německého ministra zahraničí v doprovodu jeho ukrajinského kolegy Pavla Klimkina a novinářů do zóny ATO očekávají provokace ze strany ukrajinské armády.

 

Středa, 3.1.2018 – odpoledne a večer:

1; V Kyjevě soud opět nedokázal rozhodnout o předběžném opatření pro Saakašviliho. Zasedání odvolacího soudu k žalobě Generální prokuratury bylo přeloženo na 11. ledna.

2; Na cestě k neomezenému zdroji energie: Rusko spustilo předzvěst termojaderného reaktoru. Zařízení jménem SMOLA přibližuje Rusko k vytvoření nevyčerpatelného zdroje energie.

3; V Polsku zveřejnili jména a fotografie stovek násilníků a pedofilů. Právo na ochranu našich dětí stojí výše než anonymita zločinců, zdůraznili na ministerstvu spravedlnosti.

4; Kimův politický úspěch. Alexej Puškov komentuje trapného Trumpa, který si poměřuje (jaderné) čudlíky s prezidentem KLDR: Já mám taky jaderný knoflík, ale ten je větší a silnější…, chlubí se Trump v reakci na podobné vychloubání Kim Čong-una.

5; Třiadvacetiletý hlídkový policista způsobil smrtelnou dopravní nehodu ve Volyňské oblasti. Pracovník národní policie, který skládal přísahu teprve 19. prosince, řídil automobil se zahraniční poznávací značkou.

6; V Donbasu byl rozbit pomník padlých „hrdinů“ ATO. Pomník byl odhalen v Kyjevem okupované Konstantinovce 13. října 2017.

7; Navalnyj napadl u soudu rozhodnutí Nejvyššího soudu o nepřipuštění k prezidentským volbám. Bloggerovi právníci slíbili, e podají žalobu na rozhodnutí Nejvyššího soudu a u Evropského soudu pro lidská práva.

8; Prezident Mun Če-in místo „prodejné loutky USA“. Náhlé oteplení vztahů na Korejském poloostrově. Během několika dní se dokázaly Soul a Pchjongjang vzájemně pochválit a použít dávno zapomenuté zdvořilostní fráze.

9; Příslušníci námořní pěchoty Baltické flotily přecházejí do útoku. Byly zveřejněny záběry od Kaliningradu. Kvůli dešti byly cíle sotva viditelné, ale to nezabránilo bojovníkům předvést při cvičeních obdivuhodnou přesnost.

10; Německý politik odmítl přivítat vojska USA a promluvil o nutnosti dialogu s Ruskem. Premiér spolkové republiky Braniborsko Dietmar Woidke odmítl vítat americké vojáky.

11; Trump slíbil podporu Íráncům, „až přijde čas“. Ve velkých městech Íránu, mezi nimiž je Teherán, Mašhad, Isfahán a Rašt, od 28. prosince probíhají masové akce sociálního protestu.

12; „Smuta“ roku 2017 v Íránu skončila, říká velitel Íránské armády. Podle informací médií bylo nejméně dvacet obětí na životech.

13; Byla zveřejněna příčina smrti ochránkyně lidských práv, která byla nalezena mrtvá u Kyjeva. Expertízy vylučují verzi o znásilnění.

14; U Kyjeva školáci krutě zbili syna úřednice. V osmitisícovém městečku Glevacha v Kyjevské oblasti pětičlenná skupina výrostků (12 až 14 let) o silvestrovské noci zbila osmnáctiletého chlapce. Oběť útoku musela být hospitalizována. Kopali ho, bili pěstmi a použili i dřevěnou pálku. Své oběti ukradli telefon a peněženku, peníze si mezi sebou rozdělili. Rodiče nezletilých pachatelů byli již opakovaně předvoláváni úřady pro neplnění výchovných povinností.

15; Velvyslankyně USA vyzvala Ukrajinu, aby svými skutky prokázala svou touhu bojovat s korupcí. Mary Jovanovic vyzvala ukrajinské úřady, aby potvrdily svou chuť vykořenit korupci v zemi.

16; Byla ukradena nejdražší láhev s ruskou vodkou. Neznámí pachatelé ukradli láhev s nejdražší vodkou světa Russo-Baltique.

17; Alfa-Banka přerušuje obchodní vztahy s obrannými podniky kvůli sankcím. Alfa-Banka informovala ruské obranné podniky o svém úmyslu přerušit jejich financování kvůli sankcím.

18; Luganská republika: Opilý voják ukrajinské armády zahynul v důsledku exploze miny na vlastním minovém poli. V okolí obce Staryj Ajdar zahynul voják v důsledku výbuchu miny položené vlastními spolubojovníky.

19; V Čečně byl zabit šéf policejního oddělení obce Avtury v Šalinském okrese.

20; Do Západní Evropy dorazil uragán a bouře. Je mnoho zraněných. Francie se nestačila vzpamatovat z uragánu před několika dny a už se na tuto zemi řítí další živelní pohroma.

21; Ukrajinská armáda má velké ztráty v důsledku palby ostřelovačů. Byl zveřejněn nový seznam zabitých v Donbasu. Značná část posledních ztrát ukrajinské armády je výsledkem palby ostřelovačů.

22; Ukrajinci se vysmáli Kličkovi, který zapomněl ukrajinský jazyk. Uživatelé sociálních sítí se vysmáli starostovi Kyjeva Vitaliji Kličkovi, který zapomněl, jak se ukrajinsky řekne „hvězdné nebe“.

23; Německé ministerstvo zahraničí vyzvalo k vyslání ozbrojených mírových sil na Donbas. Mírový kontingent se má nacházet jen na linii dotyku v Donbasu a na žádných jiných teritoriích, říká Putin.

24; Byly zveřejněny podrobnosti z případu zastřelení náčelníka policie v Čečně. Podezřelý z této vraždy dříve pracoval v policejních orgánech republiky.

25; Ukrajinské ministerstvo zahraničí prozradilo, k čemu bude používat americké zbraně. Budou použity pouze pro případ provokací. Nelze je využívat jako argument, který bude napomáhat vyostřování konfliktu, řekl ministr zahraničí.

26; V téměř půlmilionovém ukrajinském Nikolajevě se rozšířila hepatitida. Bylo hospitalizováno už více než třicet lidí. Celkem byla zaregistrována čtyři ohniska nákazy.

27; Pentagon se zabývá vývojem rakety, která porušuje dohodu o omezení střel s krátkým a středním doletem. Donald Trump schválil vývoj nové rakety, která porušuje platné podmínky Dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 3.1.2018

  1. proud napsal:

    „2; Ukrajinský ministr sociálních věcí Andrej Reva, který kdysi prohlásil, že „Ukrajinci příliš mnoho žerou“, angažoval jako svou náměstkyni třicetiletou fotomodelku Alexandru Čurkinovou a přiznal jí na ukrajinské poměry obrovský plat 3.450 dolarů měsíčně.“…………….jo no,baba neco stoji,zvlast mnohem mladsi,to se utrhl hlavne on,chces li mit ze staryho vola blazna,dej mu mladou zenu :-))))))))))))))))))))).Jinak ty prachy jsou zatracene hodne zdaleka ne jen na Ukrajinu,se mi zda ;-)

  2. proud napsal:

    „3; Íránský Majdan byl potlačen, po celém Íránu bylo zahájeno zatýkání účastníků masových nepokojů. Používány jsou při tom i střelné zbraně.“………..mel jsem se leknout tech strelnejch zbrani? KAZDEJ policajt ji ma,na rozdil od civila,pritom musi podle predpisu pred kriminalnikem panackovat,debilni evropskej radobypolda,meli by se jit ucit remeslo do ty nenavideny Ameriky,jak se zachazi s kriminalnikama.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!