Přehled zpráv – RusVesna – 4.1.2018

kndr_ssha_tramp_kim_chen_yn_0Čtvrtek, 4.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Trump neuhne zbaběle před prezidentem KLDR, hlásí Bílý dům. Prezident USA se nechystá ustupovat severokorejskému prezidentovi Kim Čong-unovi.

2; V domě manželů Clintonových vzplál požár. K události došlo v prvním patře budovy.

3; V Syrském přístavu se zaseklo deset ukrajinských námořníků. Ukrajinci se nemohou vrátit do vlasti, protože jim kapitán nedovolí opustit loď.

4; V Nikolajevě se odehrála hromadná rvačka se střelbou. Dvě skupiny se mezi sebou pohádaly v kavárně kvůli nějakému „separatistovi“. Ve středu 3. ledna večer došlo ke konfliktu, který skončil střelbou do stropu, aby se zchladily horké hlavy.

5; Německo pochybuje o užitečnosti dodávek zbraní na Ukrajinu. Berlín není přesvědčen, že dodatečné dodávky mohou pomoci vyřešit situaci.

6; Škleb evropské tolerantnosti. Jak se slavily Vánoce v zemích EU? V Evropě se Vánoce jako připomínka narození Krista staly politicky nekorektními. Úřady se snaží vykořenit křesťanství a Vánoce islamizovat.

7; Černé listiny ruských umělců už překonaly stalinské represe, říká ukrajinský skladatel. Podle Bystrjakovových slov donutili a dosud nutí Ukrajince k vnitřní emigraci.

8; Hadovi uříznout hlavu. Vůdcové největších teroristických band v Idlíbu byli v Sýrii zlikvidováni. Podle informací Syřanů vůdce uskupení Achrar aš-Šám šejk Júsef Chálid Al-Júsef byl zlikvidován bojovníky Tiger Force během bojů.

9; Svoboda slova: Ve Francii chtějí schválit zákon o boji s falešnými zprávami (fake news). Prezident Francie informoval o návrhu zákona, který bude zaměřen proti falešným zprávám na internetu.

10; Epocha zločinců: Zločinnost na Ukrajině vzkvétá a diky bezvízovému styku se šíří do Evropy. Kriminální vyřizování účtů, vraždy podnikatelů a poslanců, zločinci ve vysokých funkcích – to vše jsou reálie současné Ukrajiny.

11; Sny se neplní. Trump nedokázal učinit Ameriku opět velikou. Výsledky americké zahraniční politiky za rok 2017 jsou dost tristní. Za první rok svého prezidentství nedokázal Donald Trump splnit absolutní většinu svých předvolebních slibů.

12; Konec jedné éry: Pokles vlivu USA mění svět, píše Washington Post. Fareed Zakaria: Jaká je vlastně dnešní globální historie? Hlavním trendem je prudký pokles vlivu USA.

13; Ukrajinští „patrioti“ připravují masové represe proti názorovým odpůrcům. Za zákonem „o kolaborantech“ je patrná ruka „strany války“.

14; Kam kráčí Ukrajina? Vojenský převrat nebo totální rozpad země? Všechna úskalí v současné Ukrajině vlastně vyplývají z její geografické polohy.

15; Severokorejská balistická raketa spadla na masto, píší média. Podle informací tisku během dubnových testů raketa středního doletu Hwasong-12 (či spíše její úlomky) dopadla na čtvrtmilionové město Tokčchon.

16; Idiot obklopený klauny. V USA vyšla kniha o Trumpově životě v Bílém domě. Tisková mluvčí Donalda Trumpa prohlásila, že text knihy je složen ze lživých příběhů lidí, kteří vůbec neměli přístup do Bílého domu.

17; Šest modernizovaných nosičů raket doplní arzenál dálkového letectva Ruské federace. Proplnění úkolů v Sýrii byla použita strategická a modernizovaná letadla za použití vysoce přesných zbraní a leteckých bomb.

18; Podrobnosti k vraždě šéfa místního oddělení policie v Čečně. Již dříve trestaný sedmadvacetiletý obyvatel vesnice Avtury, byl objeven a zablokován na okraji obce.

19; Rusko a Čínu oddělila ledová stěna. Německý list píše o přírodním úkazu na břehu hraničního jezera mezi oběma zeměmi, kde se vytvořila patnáct kilometrů dlouhá a místy až dvacet metrů vysoká ledová stěna připomínající podobnou strukturu ze seriálu Hra o trůny.

20; Dva ruští vojáci zahynuli při ostřelování letiště Hmeimim. Dnes dopoledne o tom informoval zástupce ruského ministerstva obrany.

21; Jak a čím bylo posíleno ukrajinské válečné letectvo v roce 2017? Byl zveřejněn neupravený článek z ukrajinských zdrojů, který podrobně rozebírá metody obnovy leteckého parku včetně výcviku pilotů a nahrazování ruských náhradních dílů na letadla a vrtulníky ukrajinskými a západními.

22; Osm lidí zahynulo při požáru na skladu u Novosibirska. Jejich těla byla objevena při rozebírání sutin.

23; Počítají s tím, že Putin před volbami ustoupí. Expert vysvětlil nápad německého ministerstva zahraničí vyslat v nejbližší době mírové síly na Donbas. Politolog poznamenává, že opět máme před očima další pokus o přeformulování Minských dohod.

24; Hloupost určitého typu lidí nezná hranic: Ukrajinská zpěvačka Ruslana (vítězka Intervize 2004) vyzvala Ukrajince, aby sundali šarovary (kalhoty ukrajinských kozáků), protože původ Ukrajinců je jiný: Ukrajinci jsou podle Ruslany potomci starověkých Sumerů.

25; Prý kvůli mlze. Německý a ukrajinský ministr zahraničí zrušili svou společnou cestu na Donbas. Německé ministerstvo zahraničí ústy ministra Sigmara Gabriela vyzvalo k vyslání mírových sil na Donbas.

26; Dodon opět odmítl zakázat ruské zpravodajské kanály. Prezident Moldávie opakovaně zamítl parlamentem už dvakrát schválený zákon o zákazu ruského zpravodajství.

27; Za devět let budu chodit po Keščatiku a průvodce z Ivano-Frankovska se bude v ruštině rozplývat nad Putinem, předpovídá budoucnost vojenský dopisovatel Alexandr Koc. Inspiroval se svými dojmy ze své nedávné návštěvy Gruzie.

28; V USA odhalili tajemství Trumpova účesu. Trumpův účes je už dlouho předmětem spekulací na sociálních sítích. Mnozí uživatelé si mysleli, že nosí paruku. Trumpova dcera Ivanka prozradila, že má Trump temenní pleš obklopenou vlasy zepředu a ze stran. Aby ji přikryl, vyčesává si vlasy nahoru a lepí si je gelem na pleš.

 

Čtvrtek, 4.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Ukrajinská armáda zahájila palbu na hraniční přechod Marjinka, když tam byli civilní obyvatelé. Palba byla vedena z velkorážného kulometu. Poté ukrajinská strana svou část přechodu uzavřela.

2; Ta je pitomá jak cihla, řekl bývalý Trumpův poradce o jeho dceři Ivance. Informuje o tom americký list s odvoláním na novou knihu o rozbrojích v prezidentské rezidenci a týmu.

3; Zlikvidovali Jugoslávii a stejným způsobem naložili i s Ukrajinou. V Praze byla představena kniha „Válka ve stínu Majdanu – pravda o ukrajinském konfliktu“ o válce v Donbasu. Slovenští autoři Ľudovít Števko, Marek Mahút a Vladimír Mohorita se pokusili východoevropskému čtenáři zprostředkovat pravdu o Majdanu, Ukrajině a Donbasu. Prezentaci provedl poslanec českého parlamentu Jaroslav Foldyna, aktivista České strany sociálně demokratické.

4; Sto třicet dávek indické vakcíny. Jak se ukrajinská armáda připravuje na eskalaci konfliktu. Jak známo, Indie předala Ukrajině 130 dávek vakcíny proti tetanu jako humanitární pomoc.

5; Ruská armáda může likvidovat nepřátelské družice ze Země. Ruští vojáci dostanou systémy, které mohou vyřazovat komunikační družice nepřítele.

6; Zbožňuju Putina. Je to skvělej chlápek. Cizinci, kteří jsou očekávání v Putinově týmu (Putin Team). Hnutí už podpořily mnohé hvězdy ruského sportu.

7; Prostě ohrožují národní bezpečnost… Lotyšsko vyhostila novináře VGTRK a TV Centr. Důvody pro vyhoštění manželů Olgy a Anatolije Kurlajevovy ale lotyšské úřady neuvedly.

8; Policisté Doněcka poblahopřáli dětem-sirotkům k Novému roku. Ředitelka školy vyjádřila obrovský vděk pracovníkům policie za pozornost a starost o děti.

9; Na Čukotce vyhodili do povětří nepoužívané vojenské městečko. Pro úplné zlikvidování bylo použito 12 tun výbušnin.

10; Myslíte, že jsme nechtěli vyhodit do povětří plynovod? Ukrajinský náměstek ministra vypráví o plánech Kyjeva. Jurij Grymčak se rozpovídal o státních plánech na diverzní akce v letech 2014 a 2015.

11; Putin omezil tranzit zboží z Ukrajiny. Výnos prezidenta Ruské federace prodlužuje omezení tranzitu zboží z Ukrajiny do Kazachstánu a Kirgizie.

12; Turčinov se vysmál ruským ztrátám v Sýrii. Putinovské propagandistické vítězství se změnilo ve frašku, prohlásil Turčinov.

13; Putin zrušil omezení na lety do Egypta. Výnosem prezidenta Ruské federace se ruší doporučení ruským cestovním kancelářím, aby se zdržely prodeje zájezdů do Egypta.

14; V Donbasu zahynul rozvědčík ukrajinské armády. Podle informací štábu ATO za posledních několik dní žádné ztráty nejsou.

15; Premiér Ruska Dmitrij Medveděv podepsal dokument o odvolání vicepremiéra Vitalije Mutka z funkce šéfa organizačního výboru fotbalového mistrovství světa 2018.

16; Kde bude Ukrajina skladovat americké smrtící zbraně? Washington se obává, že zbraně se mohou dostat do rukou nepřítele.

17; V Kalifornii se stojí obrovské fronty na marihuanu. Od 1. ledna 2018 začal platit zákon o legalizaci užívání marihuany.

18; Vicepremiér Rogozin odpověděl AlfaBance na „odmítnutí“ obsluhovat podniky obranného sektoru. AlfaBanka sice žádala, ale nedostala povolení pracovat s financemi obranného sektoru.

19; Vzpoura Syřanů proti teroristickým bandám. Krvavé boje a masové zatýkání u Damašku. Během posledních tří dnů se vyostřila situace v obci Babilla na jih od Damašku.

20; Novinářce zadržené Olze Kurlajevové v Lotyšsku nedovolili, aby si koupila letenku. Nejen že jí zakáží vstup do Lotyšska, ale ještě jí zruší schengenské vízum.

21; To je Ukrajina! První místopředsedkyně Nejvyšší rady se obořila na pozorovatelku OBSE jen proto, že tato použila při komentování výměny zajatců termín Doněcká a Luganská republika.

22; V roce 2018 bude Rusko okupovat tři země, píše National Interest. List spočítal, že k okupaci tří pobaltských zemí Rusku stačí 845 tisíc vojáků.

23; Na internetu se rozhořel skandál kvůli alkoholu pro příslušníky ATO. Dobrovolník si postěžoval, že generální štáb Ukrajinské armády jí nepovolil předat bojovníkům „připravené věci“.

24; Normální lidé čekají Putina. Nacista byl zaskočen rozhovorem zaslechnutým v Oděse. Vůdce oděských nacistů Bogdan Osinskij vyjádřil rozhořčení ohledně toho, jak mluví místní obyvatelstvo.

25; Já nemusím nic vysvětlovat. Poslanec černovické městské rady za Porošenkův blok koupil za jediný rok 62 bytů. Z toho polovinu za jediný den.

26; Operace „Odplata“. Deset vůdců největších teroristických uskupení bylo zlikvidováno v Sýrii za posledních pět dní. Podle údajů od Syřanů vůdce Achrar aš-Šám šejk Júsef Hálid Al-Júsef byl zlikvidováno bojovníky Tiger Force během bojů.

27; Ukrajinský nacista prohlásil džihádistické bojovníky za spojence Ukrajiny. Ukrajinský nacionalista Levko Lukjaněnko označil syrské džihádisty za spojence Ukrajiny.

28; Ukrajinské ministerstvo obrany: Smrt ukrajinského rozvědčíka je „nebojová ztráta“.

29; Abnormálně teplá zima přinesla do ruských lesů houby. V lesích centrálního Ruska začínají růst v důsledku teplého počasí houby. Rostou lišky, hlívy ústřičné a václavky.

30; Kdo vlastně byli předkové Ukrajinců? Historik dává neočekávanou odpověď. Vědecký pracovník Institutu historie Ukrajiny ukrajinské akademie věd Stanislav Kulčinskij v reakci na velkohubé prohlášení zpěvačky Ruslany Lyžičko prohlásil, že Ukrajinci mají právo považovat všechny starobylé kultury, které vznikaly, rozvíjely se a zanikaly na území dnešní Ukrajiny za své. Ale etnicky nemají s dnešními Ukrajinci nic společného.

31; Ukrajina odmítla nakupovat moderní preparáty proti hepatitidě C. Na Ukrajině není možné koupit lék proti virové hepatitidě, která se šíří v Nikolajevě.

32; Tahle bublina nevyhnutelně praskne, říká bývalý kongresman o americké ekonomice. Významná část obyvatelstva USA nyní neprožívá zrovna nejlepší časy.

33; Ukrajinský skladatel Vladimir Bystrjakov se dostal na seznam Mirotvorec za „podporu ruské agrese“. „Byl zařazen za veřejnou protiukrajinskou propagandu a veřejnou podporu ruské agrese proti Ukrajině“, píše se v odůvodnění.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 4.1.2018

 1. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Informace uvedené v článku potvrzují fakt, že v současné době už má vývoj světa tak vysokou úroveň, že další vývoj lidstva je nezbytné globálně plánovitě realizovat. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
  Jak zneužívá globální finanční elita k ovládání světa globální finanční systém je pěkně vylíčeno ve zprávě: „Ronald Bernard o manipulácii sveta elitami pomocou finančného systému“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/ronald-bernard-o-manipulacii-sveta.html
  Uvedenou problematikou se zabývá také zpráva: „Svetový podvod s financiami odhalený“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/svetovy-podvod-s-financiami-odhaleny.html

 2. Jan Čáka napsal:

  Díky za tohle zpravdojaství.V pravdoláskařských novinách se téměř nic nedozvíme.

 3. Toník napsal:

  Tramp dnes jásal nad nastávajícímy rozhovory mezi jižní a severní Koreou. Ve skutečnosti se snaží uklidnit Kima a sportovce USA, že jim nic v Koreji nehrozí. Vyvražďovat Korejce začne až po skončení olimpiády. Bombardování spustí tak týden po skončení OH.

 4. proud napsal:

  „Ovšem jeden z nejpozoruhodnějších zločinů v novodobých dějinách proti americkému lidu ve kterém má „US Naval Intelligence“ prsty, je samozřejmě incident z „11. září 2001″. Tyto smrtící útoky byly zastaveny až ve chvíli, kdy opoziční americké ozbrojené síly vypálily řízenou střelu do prostoru budovy Pentagonu, kde tehdy měla „US Naval Intelligence“ dislokované ústředí a komunikační centrum. (V současné době je prokázáno, že do Pentagonu letoun nenarazil). Jak všichni velmi dobře víme, toto vše iniciovalo sérii válečných konfliktů, které ve své podstatě trvají do dnešních dnů – poslední v pořadí je území Sýrie (severokorejský Kim čte geopolitickou situaci velmi dobře). „CIA“ je v podstatě v jistém úhlu pohledu pohůnkem „US Naval Intelligence“ a tak se neleze divit, že s dostatečným předstihem před „9/11″ velmi dobře zafinancovala vznik a následné aktivity „Al-Kajdy“ v čele s Osama bin Ladinem.“……………jak dobre ji cte Trump a kolik toho vi?

  https://www.matrix-2001.cz/kategorie/vse/ ,beru Chvatala s rezervou,ale sem tam nema „spatny zbozi“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!