Jiří Drahoš – zdvořilý zástupce cizopasné armády

jiri_drahos_a_merkelovaI ti, kdo byli z ústavu z nádhernou zkratkou ÚTZCHT vyhozeni za ředitelování Jiřího Drahoše, připouštějí, že se tak dělo zdvořile a slušně. Současně dodávají, že k nim ani po mnoha letech práce v ústavu neproniklo nic z Drahošových politických názorů. Brilantní analýzu prezidentského kandidáta podává Ivan David ve svém článku „Profesor Drahoš trapnější než jsem předpokládal“, který vyšel na Nové republice a Parlamentních listech. Ivan David např. píše, že „živit se vědou znamená velmi dobře znát způsoby, jak sehnat prachy na výzkum zahrnující vlastní hmotné zajištění“ a konstatuje, že „i mezi akademickými funkcionáři se může vyskytnout ryzí charakter, ale je stejně bílou vránou jako mezi politiky nebo umělci v show byznysu“.

K tomu je užitečné připomenout událost z roku 2010, kdy na půdě Akademie věd měla proběhnout přednáška profesora Normana Finkelsteina z USA o izraelsko-palestinském konfliktu. Přednáška byla na poslední chvíli zrušena. Z izraelské ambasády prý telefonovali na úřad vlády, odtud se prý volalo do Akademie věd a pohrozilo se rozpočtovými škrty. A bylo po přednášce. Že sem někdo letí až z Ameriky? Ale vždyť by mohli krátit „prostředky na vědu“!! Za svou kritiku politiky státu Izrael a za odhalování „průmyslu holocaustu“ (název asi nejznámější Finkelsteinovy knihy přeložené i do češtiny) má tento americký profesor zákaz vstupu do Izraele a v roce 2007 byl vyhozen z university v Chicagu. Je obtížné si představit, že by ve zrušení Finkelsteinovy přednášky v Praze neměl prsty i Jiří Drahoš, který tehdy Akademii věd řídil.

Mnozí potenciální voliči Jiřího Drahoše ignorují skutečnost, že reprezentuje skupinu obyvatel, která je ve společnosti snad nejvíce zvýhodněna. Vedle Drahošových 8000 akademiků máme další tisíce vědců na univerzitách a v tzv. rezortních ústavech, celkem něco mezi 20 a 30 tisíci vyvolených. „Práce“ je nepochybně baví, vždyť stát vydává na financování jejich hobby desítky miliard korun ročně. Kdyby do toho daňový poplatník mohl mluvit, asi by rád přispěl na výzkum, který by dával naději na nalezení léků na rakovinu nebo nemoci typu Alzheimer, Parkinson apod. Jenže máme akademickou svobodu, takže poplatník musí mlčet a platit vše - od luštění staré čínské poezie po částicovou fyziku. Platí konference, kongresy, stáže či expedice po celém světě, zatímco třeba sám vstává ve čtyři ráno na směnu ve fabrice, věznici, nemocnici atd.

Pražská kavárna vybrala svého kandidáta na presidenta dobře. U Jiřího Drahoše nehrozí žádný obrat na „Východ“. Prostě proto, že Rusko a Čína žádné mezinárodní vědecké granty neposkytují. Avšak občan, který svou prací vytváří jakékoli směnitelné hodnoty, by zástupci akademické „grantofágní parazitocenózy“ svůj hlas v žádném případě odevzdávat neměl.
21 Komentářů k Jiří Drahoš – zdvořilý zástupce cizopasné armády

 1. Torena napsal:

  JO,CHAZAŘI OVLÁDAJÍ TUHLE ZEMI

 2. Martin B. napsal:

  dobré zhodnocení akademické sféry. Tleskám.

  Jako též absolvent akademického ústavu, s láskou vzpomínám na socialistické pány profesory z kateder "různých chemií". Tahle pavěda, v očích mnohých, mi je blízká a mám ji rád (kromě Jiřího Drahoše). A páni profesoři, nejenže uměli, ale cítil jsem z nich skromnost a lidskost. Sám jsem tehdy měl vážné osobní problémy a poradu dali od srdce. Obyčejnou, ale bez všeobjímajícího a tolik prázdného, erárně optimistického a falešného úsměvu. Nebylo to v té době asi tolik o grantech a studijních pobytech v júesej, ale o obyčejné práci.

  Takže pryč s poskokem ODS Drahošem.

 3. Martin Rubáš napsal:

  Drahoš je trapárna. Kavárna nemohla vybrat horšiho kandadáta. On je tak špatný, že se možná dokonce ani nedostane do druhého kola. Podle mě bude druhé kolo Zeman vs Topolánek, protože Drahoš s Horáčkem se totálně znemožnují, poslední průzkum to naznačuje. Topolánek šanci má i když jsem si to neprve nemyslel. Většina Čechú je proti příjímaní uprchlíků a nejsou eurohujeři, takže jim Drahoš a Horáček nejsou sympatičtí.

  http://www.epshark.cz/prezident

 4. proud napsal:

  Ono je uplne jedno koho si zvolis,podle toho kdo "vyhraje" se zvoli cesta aby byl GP spokojenej,tak ci onak.

 5. Jan Čáka napsal:

  Naštěstí není pravděpodobný že se Drahoš stane naším prezidentem.

 6. Anna napsal:

  Drahoše nemohu ani vidět. Opravdu se mi z něho chce fyzicky zvracet.

  • Fanny napsal:

   To mě taky,hlavně když předvede ten jeho křivý úšklebek,co jeho příznivci považují za úsměv.
   Falešné brýle,křivý charakter,ohebná páteř,tohle přeci lide Český nemůžeš dopustit,aby se dostalo na hrad.

 7. Maroš napsal:

  Drahoš je ten správny typ - fyziognomicky. Jeho servilnosť pôsobí ako "skromnosť". Jeho nerozhodnosť a očakávanie cudzieho riadenia - otrocké myslenie vyššej úrovne - pôsobí ako "rozvážnosť". Pestované šediny - "životné skúsenosti". Žid to nie je "v žiadnom" prípade. Dokonca pôsobí narcisticky zdravo - takže "konečne žiaden žoviálny alkoholik". Bavíme sa o vede, ale veda je to - nájsť toho správneho čuráka, ktorému dajú ostatní otroci hlas spolupatričnosti. ČR bude mať novú "peknú" poštovú známku.

  • proud napsal:

   Neznam ho,prijde mi jako bejvalej kovanej,ale s tim ze to neni zid,nesouhlasim,nebo lip,nesouhlasim s tim tvrzenim,klidne muze zidem bejt,ale nemusi.Ten zvyk poznavani zidu podle toho jak vypadaji je poradna ptakovina!Navic bych nezapominal na ono "poturcenec horsi turka",i to muze,ale nemusi bejt.Taky to muze bejt obycejna kurva co si chce pomoct,ani tomu bych se nedivil,kdyz kolem sebe vidim stado a ovcany,bejt slabsi povahy reknu si: "patri jim to,masochistickejm ,hloupejm sebevrahum a taky si na nich pomuzu,co to jen da!"

 8. jogín napsal:

  Pokus o podvod- prosím šiřte

  Po sociálních sítích a nejspíš i v tištěné podobě někteří lidé šíří lživou zprávu, že voliči Miloše Zemana mohou jít volit až ve druhém kolem, protože stávající prezident prý „automaticky postupuje do finálového kola“. Je to samozřejmě nesmysl, žádný automatický postup neexistuje.

 9. Maroš napsal:

  Keďže sa jedná o naše babuľky – „VYSVETLITE MI TO!“
  16-ročné nemecké dievča Bibi Wilhailm o imigrantoch
  https://www.youtube.com/watch?v=W1Rx1jrjM0g

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!