Přehled zpráv – RusVesna – 5.1.2018

pistolet_5Pátek, 5.1.2018 – ráno a brzy dopoledne:

1; V Kyjevě policista zaútočil s pistolí na automobil manželského páru. V centru Kyjeva nevhodné počínání hlídkového policisty k smrti vyděsilo manželský pár a šokovalo kolemjdoucí.

2; Poslanec Státní dumy Kazbek Tajsajev: Ukrajinu letos čekají velmi vážné události. Prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničí o tom, že cesta Ukrajinců do Ruské federace je jednosměrnou jízdenkou, jsou agónií politického vedení státu.

3; Fiasko USA v Sýrii: Washington chystá odvetu. Vojenské základny USA v Sýrii, kterých je nejméně jedenáct, se stanou kovárnou, kde budou kováni nové kádry syrské ozbrojené opozice.

4; Buďme realisté: Rok 2018 bude rokem pokračování bouří. Spojené státy budou tlačit Evropu ke konfliktu s Ruskem.

5; V roce 2017 situace s hospodařením se státními prostředky dostala Ukrajinu na hranici katastrofy. Na léky peníze nejsou, ale na zlaté židle ano. Politické vedení se snaží namluvit občanům, že co je veřejné, mají lidé „zadarmo“.

6; Ukrajina se ze všech sil a s velkou fantazií pokouší zabránit Rusku v rozvoji a obnově Krymu.

7; Kyjev: Barbarské vítání Nového roku. Obraz chaosu novoročních oslav v ukrajinském hlavním městě ukazuje na pravou povahu Ukrajinců. Navzdory posílenému režimu fungování komunálních služeb je Kyjev stále ještě plný odpadků.

8; Specnaz ukrajinské armády připravuje útoky pod zástěrkou příměří. Uplynulý týden byl charakterizován dvěma výraznými událostmi – počátkem Novoročního příměří a výměnou zajatců.

9; Británie tone v plastovém odpadu. Pracovníci průmyslu na zpracování odpadů ve Velké Británii prohlašují, že nevědí, jak se vypořádají s obrovskými kvanty plastového odpadu.

10; Zrada oligarchů. V podmínkách vnějších sankcí si budou novodobí zbohatlíci muset velmi rychle vybrat mezi Ruskem a zahraničím.

11; Co dál s Ukrajinou? Otázka je neobyčejně složitá, a než bude možné na ni odpovědět, je třeba rozhodnout, co se ohledně Ukrajiny naopak dělat NEMÁ. Copak si evropští politici neuvědomují, k jakým následkům může vést podpora loutkové ukrajinské vlády, která se dostala k moci v důsledku státního převratu v roce 2014?

12; Kanadská armáda už bojuje s Ruskem a má své ztráty, píše Zürcher Zeitung. Jednotky kanadské armády jsou rozmístěny na základně poblíž lotyšského města Ādaži pro „odstrašení“ Moskvy.

13; Kurdská „ženologie“ je blízkovýchodní alternativa feminismu. O ideologických základech obrazu kurdské ženy se samopalem Kalašnikov.

14; USA bojuje s Ruskem v Donbasu. Poslanec šokoval Ukrajince. USA mír nepotřebují. Jim jde o Rusko. Co se stane s obyvatelstvem Ukrajiny, je jim jedno.

15; Doněck vyprovázel starý rok v očekávání nové války a vítězství.

16; Začalo nové vyšetřování proti Hillary Clintonové. Vyšetřovatele zajímá činnost jejího dobročinného fondu Clinton Foundation.

17; USA a Jižní Korea přeruší vojenská cvičení na dobu konání Olympiády. Informovala o tom tisková služba Bílého domu.

18; Porošenko se znovu „definitivně“ loučil s Ruskem. Do konce novoročních oslav je ještě daleko a je možné, že nás takových loučení čeká ještě několik.

19; Legendární motocykl Ural se side-carem si získává popularitu za hranicemi. Nyní se více než 90% produkce Irbitského závodu exportuje do Evropy a USA.

20; NATO má oficiální hymnu. Severoatlantická aliance schválila svou hymnu.

21; Byl zahájen sběr podpisů pro kandidaturu Vladimira Putina na prezidenta. Putin jde do voleb v roce 2018 bez stranické podpory. Sběr podpisů začal v Chabarovsku.

22; Oteplení? KLDR souhlasila s rozhovory s Jižní Koreou příští týden. Půjde o účast severokorejských sportovců na zimní olympiádě.

23; Kadyrov: USA připravuje Íránu trojského koně. Nejvyšší čečenský představitel kritizoval Trumpův slib ve vhodnou dobu podporovat protestující v Íránu.

24; Experti určili zbraň, kterou byla atakována základna Hmeimim. Na základnu se střílelo z minometu.

 

Pátek, 5.1.2018 – přes poledne, odpoledne a večer:

1; Saakašvili byl v Gruzii odsouzen ke třem letům vězení. Rozsudek byl v Tbilisi vynesen v nepřítomnosti obžalovaného.

2; Spravedlnost po americku znepokojuje svět, říká turecký prezident Erdogan. Turecký prezident znovu kritizoval USA. Turecko.americké vztahy se nadále ochlazují.

3; Kyjeva a Varšava se přou o množství ukrajinských běženců. Otázka běženců z Ukrajiny a jejich množství už poněkolikáté komplikuje vztahy mezi ještě nedávnými přáteli Polskem a pomajdanovskou Ukrajinou. Polsko tvrdí, že přijalo desítky tisíc běženců z Ukrajiny, včetně východní. Ukrajina mluví o osmdesáti případech.

4; Hned po Kadyrovovi. Instagram zablokoval účet Botanické zahrady „Lékárenská zahrada“ a požaduje právnické dokumenty, aby byl účet opět odblokován. Jenže zahrada je pouhou součástí Moskevské státní univerzity a není právním subjektem. Informoval o tom ředitel zahrady Alexej Retějum.

5; Oni moc dobře věděli, koho bombardují. Bývalý pilot ukrajinského letectva se dostal do Doněcké republiky v rámci výměny zajatců. V roce 2014 se navigátor ukrajinských vzdušných sil rozhodl neúčastnit vražd spoluobčanů a strávil kvůli tomu tři a půl roku ve vazbě a ve vězení.

6; Kyjev a Tbilisi se proti mně spikly. Saakašvili komentuje rozsudek gruzínského soudu. Připomeňme, že v Gruzii odsoudili exprezidenta ke třem rokům vězení.

7; Doněcká republika se chystá k obraně, ukrajinská armáda k útoku. Nepřítel zesílil leteckou rozvědku v jižních oblastech fronty.

8; Krize vládnutí. Moldavský soud ignoroval prezidenta Dodona a opět zakázal ruské televizní vysílání v zemi. Ústavní soud Moldávie proti vůli prezidenta potvrdil zákon o zákazu šíření ruských zpravodajských pořadů.

9; Všechno je děsivé a bude ještě hůř. V New Yorku byl vyhlášen stav mimořádné situace kvůli sněžení . Letiště v celém státě jsou uzavřena a veřejná doprava paralyzována.

10; Bili mě trubkou a pouštěli do mě elektrický proud. Vězňové propuštění z ukrajinského zajetí vyprávěli o mučení. Nyní všichni propuštění procházejí léčením a rehabilitací v Republikové klinické nemocnici pro nemoci z povolání.

11; Policie Doněcka a Gorlovky blahopřála dětem z internátních škol k prázdninám. Policisté přišli za dětmi s dárky a ovocem.

12; Nevyšší představitel Luganské republiky vyznamenal na frontě bojovníky za obranu Svetlodarského oblouku a Bachmutky. Kromě toho Pasečnik během novoročních svátků navštívil všechny frontové pozice Národní policie Luganské republiky.

13; Mezinárodní olympijský výbor schválil definitivní podoba oblečení ruských hokejistů na Olympiádě 2018 s nápisem OLYMPIC ATHLETE FROM RUSSIA.

14; „Jsme proti souboji jaderných penisů“. Aktivistky Femen se svlékly u velvyslanectví USA v Kyjevě. Pánové prezidenti, pokud vás Bůh obdařil čudlíkem, ještě to není důvod zničit svět! Jedna mírně řečeno „nemladá, neštíhlá a nepohledná“ aktivistka měla na hlavě něco, co vzdáleně připomínalo Trumpův účes.

15; Neonacistický poslanec Nejvyšší rady Andrej Iljenko varoval Ukrajince před „kolosálními riziky“ cestování do Ruska. O jaká rizika ale jde, nijak neupřesnil.

16; Ve Švýcarsku se podařilo natočit vykolejení vlaku v důsledku poryvu větru.

17; Po jarním počasí přijde zima. Centrální Rusko očekává ochlazení. Po několika týdnech připomínajících spíše dubnové počasí se do centrální části Ruska vrátí zimní povaha počasí.

18; Nejen že Ukrajinci hladoví, ale ono se to stalo normou. Za dobu nezávislosti se Ukrajinci začali mnohem hůře stravovat. Jedí daleko méně masa, mléka i ryb.

19; Ukrajinská armáda ostřeluje Luganskou republiku z granátometů. Škody jsou hlášeny z okolí obce Nižněje Lozovoje.

20; Německého pilota zabily ve Finsku dveře ukrajinského letadla. Vzhledem síle úderu a faktu, že se rozletěly na kusy, experti vylučují pouhý poryv větru a přiklání se k verzi, že došlo k výbuchu. Dvacetimístné letadlo Gulfstream G150 přivezl skupinu Rusů z Moskvy a mělo pokračovat do Jekatěrinburgu.

21; Bývalá státní tajemnice USA vyzvala k tomu, aby Rusko nebylo izolováno. Condoleeza Rice poznamenala, že s Ruskem je potřeba pokračovat ve spolupráci.

22; V Doněcké republice odpověděli na informace ukrajinských médií o mrznoucím Jenakijevu. Ukrajinská média šíří falešné zprávy o mrznoucím Jenakijevu, prohlásila tisková služba administrativy nejvyššího představitele Doněcké republiky.

23; Ukrajina bez ruského plynu nepřežije. Na rozdíl od Evropy nemůže Ukrajina v tuto chvíli přejít na kapalný plyn. Prohlášení ukrajinského prezidenta o energetické nezávislosti země na Rusku nemá nic společného s reálným životem, prohlásil první místopředseda ekonomického výboru Rady federace Sergej Kalašnikov.

24; Poslanci se Ukrajincům prodraží o dalších 40%. Financování parlamentu bude zvýšeno na 1,724 miliard hřiven ročně.

25; Gruzínští žoldáci opustili 54. samostatnou mechanizovanou brigádu ukrajinské armády kvůli konfliktu s velením.

26; Ukrajinská armáda využívá vrtulníky označené červeným křížem pro údery na Donbas. Ukrajinští hackeři umístili na sociálních sítích dokumenty, které svědčí o dalším morálním selhání ukrajinské armády.

27; Prezident Jižní Osetie navštívil Doněckou republiku. V Doněcku a Lugansku fungují zastoupení Jižní Osetie a v Cchinvali zase zastoupení Doněcké i Luganské republiky.

28; Porošenko má znovu potřebu se neustále obřadně „loučit“ s Ruskem. Výroky a akce tohoto typu už vzbuzují útrpné úsměvy na všech stranách.

29; Rusko a USA přehlížejí Evropu, říká německé ministerstvo zahraničí. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel v interview pro Spiegel prohlásil, že USA, Rusko a Čína si absolutně neváží Evropské unie.

30; Byl nalezen „důkaz o zlikvidovaném Su-24“ ze základny Hmeimim. Falšovatelé „důkazu“ si nedali ani tu práci s odstraněním poznávacích čísel letounu, který podobným způsobem „pohřbívali“ už v minulosti. Navíc typ poškození zachycený na fotografiích absolutně neodpovídá inzerovanému zásahu minometem.

31; Turecký lid už je unaven nekonečnými rozhovory o členství v EU, říká turecký prezident Erdogan.

32; V Oděse bude uzavřen generální konzulát Běloruska. V Radě ministrů Běloruska oznámili, že generální konzulát má být uzavřen do 23. února.

33; Na Ukrajině bylo zabaven majetek známého šoumena-rusofoba Antona Mucharského známého pod pseudonymem Orest Ljutyj. Majetek byl zabaven kvůli dluhům na alimentech.

34; Proč se Majdan na Ukrajině povedl a v Íránu nikoli? Jak říkal Julius Caesar: Je mnoho lidí připravených zabíjet pro peníze, ale těžko se hledá člověk, který je za peníze ochoten umírat.

35; V Radě federace komentovali Porošenkovu „rozlučku“ s Ruskem. Loučení s Ruskem, o kterém mluvil ukrajinský prezident Petr Porošenko, vypadá prapodivně, myslí si senátor Alexej Puškov. On se s Ruskem neloučí, jen o tom mluví. Rusko zůstává hlavním obchodním partnerem Ukrajiny. To je přece dost podivné loučení…

36; Do Černého moře vplul americký torpédoborec se systémem protiraketové obrany. Všechny zbraňové systémy na plavidle jsou řízeny jednotným systémem Aegis.

37; Proč kniha o Trumpovi rozčílila Bílý dům? Trump už prohlásil, že autor knihy lže a jeho právníci požadují od nakladatelství zastavení prodeje a omluvu.

38; Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haley varovala íránské úřady, že svět sleduje jejich postup v souvislosti s protesty v zemi.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!