Přehled zpráv – RusVesna – 6.1.2018

sud-ukrSobota, 6.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Ukrajinský soud uznal dokument Luganské republiky. Tatarbunarský okresní soud v Oděské oblasti uznal osobu za zemřelou na základě dokumentu vydaného Luganskou republikou. Jedná se o první případ uznání oficiálního dokumentu pocházejícího z některé z Republik Donbasu.

2; USA zneužívají platformy Rady bezpečnosti a podkopávají její autoritu, říká stálý představitel Ruské federace při OSN. Rada bezpečnosti v pátek na popud Spojených států koná zasedání k situaci v Íránu.

3; USA: Střelba v centru pro péči o děti. Jsou oběti na životech. Motivy zločince se neupřesňují. Policie zjišťuje okolnosti události.

4; Jak Porošenko dostal svého Gongadze (Georgij Gongadze byl ukrajinský opoziční novinář gruzínského původu, z jehož vraždy je viněn osobně bývalý prezident Leonid Kučma). V předvečer Nového roku se ztratila Irina Nozdrovskaja. 2. ledna ráno našli její tělo v řece v Kyjevské oblasti – s mnohačetnými bodnořeznými ranami a takřka bez oblečení.

5; Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily nepřátelské cíle nad Sýrií. Obyvatelé města Džebla informují o výbuších v na nočním nebi.

6; Schválí Nejvyšší rada zákon o nepřátelích lidu? Politolog Dmitrij Džangirov označil návrh ukrajinského zákona o kolaborantech za odporující Ústavě.

7; Opilý dobrovolník ATO zahynul v důsledku exploze granátu. V noci na 6. ledna zahynul kvůli neopatrné manipulaci s granátem ve vlastním bytě dobrovolník ATO.

8; Turisté zahynuli po satanistickém rituálu v Řecku. Těla dvou turistů byla objevena na řeckém ostrově Kefalonia v Jónském moři.

9; Staronový plán: USA a Anglie se rozhodli „zachránit“ Sýrii. Urovnání konfliktu v Sýrii se talo jedním z témat telefonického rozhovoru ministrů zahraničí USA a Velké Británie.

10; Co skrývá vědomí? Proč je za změněného stavu vědomí člověk občas schopen překonat fyzikální zákony?

11; Noví hrdinové Ukrajiny: Vrazi židů, popírači Holocaustu, děsí se izraelská média. Ve skutečnosti se Ukrajina sama střelila do nohy, když provádí politiku oslavování antisemitských zločinců.

12; USA bojují na Donbasu s Ruskem. Poslanec Jevgenij Murajev šokoval Ukrajince. USA mír nepotřebují. Věnují marné úsilí do bojů s Ruskem a je jim naprosto ukradené, co bude s obyvatelstvem Ukrajiny.

13; Německo nyní není pro Ukrajinu vzorem. „Potomek starých Sumerů“ Pavel Klimkin nedovolí Berlínu, aby diktoval své podmínky. Známý ukrajinský publicista Alexandr Zubčenko komentoval nejkřiklavější události uplynulého týdne. Klimkin nevrle odsekl německému ministru zahraničí na jeho otázku, k čemu budou Ukrajině americké Javeliny, a hned mu vmetl „skandál“ společnosti Siemens, která navzdory sankcím dodala na Krym turbíny. Mohl to být skutečný důvod, proč německý ministr odmítl uskutečnit společnou návštěvu obou ministrů na Donbas. Oficiálně byla důvodem nepřízeň počasí.

14; Ruský meč je silnější než americký štít. Evropská protiraketová obrana za biliony dolarů nedokáže zastavit případný úder Moskvy. USA s cílem dosažení absolutní vojenské převahy podnikají bezprecedentní kroky v oblasti budování strategických sil.

15; Od Vinničenka k Porošenkovi. Jak ve 20. století začalo pronásledování pravoslaví na Ukrajině? Je příznačné, že prakticky všichni vůdcové tehdejší samozvané Rady včetně „prezidenta“ Gruševského byli zcela chladní k Pravoslavné církvi.

16; USA zveřejnily video ze zásahu proti ruským stíhačkám Su-30. K zastavení Su-30 startovaly americké F-15. Podle slov zástupců Pentagonu na sebe bojová letadla obou zemí narazila 23. listopadu a 13. prosince 2017.

17; Delegace KLDR odjela do Švýcarska k jednáním o účasti na Olympiádě. Připomeňme, že předtím Mezinárodní olympijský výbor podpořil záměr Severní Koreje účastnit se Olympiády v Pchjongčangu.

18; Porošenkův spolustraník Vladimir Arjev se děsí naverbovaných agentů mezi propuštěnými vojáky ukrajinské armády. Mohou být zpracovaní. Po zkušenostech se Savčenkovou je třeba se mít na pozoru.

19; Trump obvinil Hillary Clinton ze spiknutí s FBI a Ruskem. Kdyby se bývala raději snažila vyhrát volby, napsal Trump.

20; Dvě Kyjevanky posílaly Ukrajinky do sexuálního otroctví. Za poskytování intimních služeb cizincům slibovali až pět tisíc euro měsíčně. Ve skutečnosti se ale dostaly do nelidských podmínek.

21; Krvavá žeň: Nové údaje o velkých ztrátách ukrajinské armády v Donbasu. Počty zabitých jsou ve skutečnosti dvakrát vyšší než údaje uváděné velením ukrajinských ozbrojených sil.

22; Na Ukrajině spekulují o tom, proč Poklonskou na Ukrajině nezbavili občanství. O odpovědi získané ve Státní migrační službě Ukrajiny informoval Sergej Leščenko. Nejsou prý potvrzené informace o tom, že by Poklonskaja porušila zákon o dvojím občanství.

23; Odchod cizinců pokračuje. Dezerce zesiluje. Expert se vyjádřil k odchodu gruzínských žoldáků z brigády ukrajinských ozbrojených sil. Vojáci nejsou slepí a velmi dobře chápou, že nejvyšší velení je jen využívá.

24; Ksenija Sobčak usedla do invalidního křesla. Uživatelé internetu spatřují v „invalidní zkušenosti“ Ksenije Sobčak určitou shodu se známým vystoupením Julie Timošenkové na scéně Euromajdanu.

25; Na ruském ministerstvu obrany informovali o podrobnostech přiblížení Su-30 a stíhaček NATO nad Baltským mořem. Trasa letů ruských stíhaček byla dohodnutá s orgány řízení letu a let proběhl v souladu s se mezinárodními pravidly bez narušení státních hranic. Stíhačky NATO se přiblížily na bezpečnou vzdálenost a potom změnily kurs a odletěly.

26; Požár a panika. Dvě letadla se srazila na letišti v Kanadě. K incidentu došlo na mezinárodním letišti v Torontu.

27; V Rusku byl zadržen muž, který vyhrožoval, že odpálí obytný dům. „Vtipálek“ požadoval od ministerstva vnitra na svůj účet milion rublů, v případě odmítnutí hrozil odpálením obytného mnohopodlažního domu.

28; Estonské úřady chtějí zbourat sovětský památník v Tallinnu. Estonský ministr prohlásil, že zrestaurování památníku by bylo příliš drahé a pro něj osobně se nejedná o žádnou svatyni.

 

Sobota, 6.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Poklonskaja odpověděla na fámy o jejím trvajícím ukrajinském občanství. Připomeňme, že poslanec Nejvyšší rady tvrdí, že Migrační služba Ukrajiny nezbavila ruskou poslankyni ukrajinského občanství. Poklonskaja v této souvislosti také zmínila, že považuje Ukrajince a Rusy za jeden národ, takže celý problém vnímá jako zcela nedůležitý.

2; Velvyslankyně Velké Británie vysvětlila, proč Londýn neposkytne Ukrajině bezvízový režim. Bezvízový styk s Ukrajinou by byl ohrožením bezpečnosti Britů. Ukrajina nemá naději na bezvízový styk s Velkou Británií.

3; Gruzínští žoldáci,kteří opustili ukrajinskou armádu, se budou mstít. Všichni se teď zabývají otázkou, co bylo příčinou otevřené dezerce legalizovaných gruzínských žoldáků z řad ukrajinských ozbrojených sil.

4; Známý ukrajinský propagandista usvědčuje Porošenka ze lži. Denis Kazanskij je šokován událostmi v „Jantarové republice“, o čemž velmi emocionálně vypráví na své stránce v sociální síti. Obvykle bývá v lednu pauza, ale nebývale teplé počasí umožňuje letos nelegální těžbu jantaru i přes zimu.

5; Nejvyšší soud zamítl stížnost Navalného na rozhodnutí Ústřední volební komise. Rozhodnutí o zákonnosti nepřipuštění bloggera k účasti na prezidentských volbách vstoupilo v platnost.

6; Byl zveřejněn přehled nejtěžších leteckých bomb použitých v posledních válkách. Bombardování rozhodně nebylo dětskou hrou.

7; Mimořádná událost v rekreačním středisku v Rakousku. Turisté během sněhové bouře zůstali uvězněni na sedačkové lanovce, kterou vítr nebezpečně rozhoupával až o 90° na obě strany.

8; Národní garda Ukrajiny dorazila do okolí Stanice Luganské za účelem čistek mezi obyvatelstvem, kteří nesouhlasí s agresivní politikou Kyjeva.

9; Armáda USA vydala hru, ve které střelec zabíjí děti ve škole. Většina členů skupiny, na které vývojáři testovali svůj produkt, upřednostňovala roli střelce.

10; Oficiální mluvčí Ruské pravoslavné církve Vladimir Legojda komentoval poslední události. Mluvil o výměně zajatců, o odpadlíku Filaretovi, o filmu Matylda, o konci světa, o Ksenii Sobčak či chystané návštěvě Patriarchy u Donalda Trumpa a o dalších aktuálních tématech.

11; Bylo zveřejněno video s rozhovorem bývalého účastníka ATO s legendárním velitelem „Abchazem“. Nechvalně známý ukrajinský novinář Alexandr Medinskij vysílal rozhovor s legendárním velitelem s přezdívkou Abchaz.

12; Ukrajinská armáda komentovala odchod Gruzínské legie. Velení 54. brigády ukrajinských ozbrojených sil komentovalo odchod gruzínských žoldáků z jednotky. Žádná Gruzínská legie prý vůbec neexistovala.

13; V Saúdské Arábii bylo zadrženo jedenáct princů, kteří odmítali platit za spotřebovanou energii a vodu. Princové se vzbouřili proti tomu, že jim bylo zastaveno proplácení jejich spotřeby vody a elektřiny.

14; Zástupce náčelníka vyšetřovací správy policie Kabardsko-Balkarské republiky byl nalezen mrtev ve své pracovně. V souvislosti s událostí bylo ministrem vnitra Igorem Romaškinem nařízeno služební vyšetřování.

15; Ministr Andrej Reva, který obvinil Ukrajince, že moc žerou, odjel na léčení do Izraele. Oficiální komentáře se nepodařilo získat. Ministr údajně trpěl zápalem plic, který ve Vinnické nemocnici nedokázali vyléčit. Svědkové ale tvrdí, že minstra v poslední době viděli a že vypadal zcela zdráv.

16; Ve Vinnické městské radě byla otevřena výstava „diduchů“ – ozdob v podobě panáků ze slámy či klasů, kteří jsou na Ukrajině tradiční vánoční ozdobou a symbolem bohatství a nesmrtelnosti předků.

17; Rusko získalo množství informací o nejnovějších amerických letadlech, říká generál USA. Konflikt na Blízkém Východě poskytl Rusku unikátní šanci zhodnotit možnosti amerických letadel.

18; Trump se v reakci na kritiku svých duševních schopnosti označil za génia.

19; V USA zastřelila policie za rok 2017 téměř tisícovku lidí. Podle oficiálních informací bylo policií zastřeleno 987 lidí, z toho 940 byli muži. Většina zabitých byli muži bílé rasy. 23% byli Afroameričané. Více než třetina zabitých byli lidé mladší než 30 let. O rok dříve bylo zabito 963, v roce 2015 dokonce více než letos – 995 osob.

20; Americká doba ledová. Rekordní mrazy si v USA vyžádaly devatenáct životů. V některých regionech USA a Kanady může teplota klesnout až na -29°C.

21; Petr Porošenko prohlásil, že členství Ukrajiny v NATO a EU zůstává strategickým cílem, ale nejde o perspektivu roku 2018.

22; Ukrajina dostala první dodávku nejlevnějších automobilů na světě. Na Ukrajinu dorazila za účelem certifikace první várka indického automobilu Bajaj Qute. Délka vozidla je 2752 mm, šířka 1312 a výška 1650 mm. Automobil je vybaven jednoválcovým motorem o výkonu 13,5 koňské síly. Nejvyšší rychlost činí 70 km/h. Stroj váží 399 kg. Průměrná spotřeba 3 litry na 100 km. Průměr kruhu otáčení činí 3,5 metru.

23; Patriarcha Kirill prozradil, kdy nastane „konec světa“. Vysvětlil, že zlo není životaschopné a že systém, ve kterém převládá zlo, nemůže existovat.

24; Síly ruské protivzdušné obrany opět sestřelily nepřátelské objekty nad Sýrií. Informují o tom místní média a očití svědkové.

25; Štáb ATO vysvětluje příčiny masových nebojových ztrát a dezerce z ukrajinské armády. Velení ATO provádí inspekční prověrku v souvislosti s rostoucími nebojovými ztrátami. Luganská rozvědka zaregistrovala příjezd náčelníka štábu generálmajora Kovalčuka, říká plukovník Národní policie Luganské republiky Michail Filiponěnko.

26; Na Ukrajině požadují, aby byl sovětský režim uznán za okupační, ale území, která díky tomuto „okupačnímu“ režimu získala, se Ukrajina vzdát nehodlá. Ukrajina potřebuje rozsáhlou informační práci, aby byl sovětský režim uznán za okupační, říká ředitel Ukrajinského Ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič.

27; V centru Kyjeva došlo na Vánoce k výpadku elektřiny. Centrální ulice Pečorského obvodu zůstaly na přechodnou dobu bez osvětlení.

28; Ukrajinští aktivisté chtěli s využitím počítačového viru rozpoutat v Evropě jadernou válku. Přiznal to žoldák z Izraele Tzvi Arieli v interview pro kyjevský list Apostrof, když komentoval, proč Rusko nikdy nevyužívá terorismus jako instrument vnitřní a zahraniční politiky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!