Přehled zpráv – RusVesna – 10.1.2018

b-52_over_afghanistanStředa,10.1.2018 – ráno a přes poledne:

1; USA přesunuly do Evropy tři strategické bombardéry. Letadla B-52H jsou schopné nést jaderné zbraně.

2; Byla zveřejněna cena ztracené tajné družice USA. The Wall Street Journal zveřejnil cenu americké družice Zuma, která byla ztracena po startu 7. ledna.

3; Krym nikdy nebyl ukrajinský. Představený Kyjevsko-Pečorské Lavry odpověděl nacistům. Arcibiskup Pavel označil připojení Krymu k Ukrajině v roce 1954 za nezákonné.

4; V USA zapálil muž pavouka a přišel o střechu nad hlavou. Muž chtěl zabít pavouka tím, že jej podpálil plynovým zapalovačem. Pavouk přeběhl na nábytek a způsobil požár, který učinil celou budovu neobyvatelnou.

5; Evropa na cestě k nacismu. Před devadesáti lety by se lidé také smáli, kdyby jim někdo řekl, že za pouhých patnáct let bude Evropa ležet v troskách po další světové válce. Poučení lidé se dnes už nesmějí.

6; Sjednocené Německo proti sjednocování Ruska aneb: Jak Merkelová ztrácela tvář. Před týdnem (2. ledna 2018) v Kyjevě německý ministr zahraničí prohlásil, že mírové síly OSN musí být na celém území Donbasu. Jinými slovy vyjádřil názor oficiálního Německa, že mírové síly OSN budou na Donbas vyslány za účelem likvidace Doněcké a Luganské republiky. Svetlana Tiškina k tomu píše: „Promiňte, paní Merkelová, ale byli jste to vy, kdo cestou nepokrytého vměšování do vnitřních věcí Ukrajiny přivedl k moci profašistickou opozici a hrubě tak porušil mezinárodní právo. Chystají se Německo, Francie a Polsko nést odpovědnost za zločin, který vedl k destabilizaci suverénní Ukrajiny? Nebo se chystáte dále podporovat tuhle líheň nacismu s otevřeně fašistickou rétorikou nadále podporovat?“

7; Ekonomika rozhoduje: Ukrajina se obrací zpět k Rusku. Prudce rostoucí obrat zboží s Ruskem je epilogem ukrajinsko-západního románku, který neskončil a ani nemohl skončit manželstvím.

8; Čí je Krym? Ukrajina přiznala politický bankrot OSN. Prohlášení Kyjeva, že bude donekonečna v OSN podávat návrhy rezolucí o Krymu, není ničím jiným než potvrzením toho, že v návrat Krymu nevěří ani politické vedení země.

9; Bylo zjištěno, odkud drony útočily na základnu Ruska v Sýrii. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. Drony útočící na základnu Hmeimim startovaly z okolí města Muazzar na jihozápadě zóny deeskalace Idlíb, která se nachází pod kontrolou „umírněné opozice“. Ministerstvo obrany zaslalo dopisy náčelníkovi generálního štábu Turecka generálu Akarovi Hulusimu a šéfovi Národní rozvědky země Hakanu Fidanovi, kde vybízí k dodržování závazků ohledně dodržování režimu přerušení bojů s cílem přerušení podobných útoků dronů na jakékoli objekty.

10; Mohutné zemětřesení v Karibském moři. Hrozí vlna tsunami. K zemětřesení o síle 7,8 stupňů Richterovy škály došlo u pobřeží Hondurasu.

11; Zadržovat Rusko novou jadernou bojovou hlavicí je cílem USA, píše britský tisk. Americké úřady mají v úmyslu oslabit omezení platná pro využití jaderných zbraní.

12; Japonský kosmonaut se omluvil za falešnou zprávu o tom, že v kosmu vyrostl o devět centimetrů.

13; V Bílém domě krátce po zvolení Donalda Trumpa chtěl Bílý dům stáhnout od ruských hranic část vojsk USA. Pak si to rozmysleli a nápad považovali za nebezpečný a naivní.

14; Bundeswehr překonává všechny rekordy v množství nabírání nezletilců do armády, píší německá média. Od roku 2011 se ztrojnásobil počet odvedenců v nezletilém věku do německé armády, píše Rheinische Post. Není těžké si představit, co by se strhlo na Západě, kdyby tahle zpráva byla o ruské armádě.

15; Světová banka zlepšila prognózu ohledně Ruska v souvislosti s růstem cen ropy. Prognóza růstu HDP na rok 2018 byla zvýšena z 1,3 na 1,7%.

16; Signál do Kyjeva. Ve Státní dumě komentovali posílení divize S-400 na Krymu, Sevastopolská divize S-400 plní úkoly vyplývající z potenciálního ohrožení raketami z Ukrajiny.

17; Novinky z blázince: V Lotyšsku byl ruský jazyk zařazen mezi jazyky světového sionismu. Toto prohlášení učinil poslanec lotyšského Sejmu Alexandr Kirštejns za stranu Národní sjednocení. Byl za to obviněn z antisemitismu.

18; Na Kamčatce zachránily dívky spolužáka, pod kterým se na řece prolomil led. Chlapec se držel okraje ledu, ale proud jej strhával pod led.

19; Ve věku 81 let zemřel herec Michail Děržavin.

20; Cena ropy se zvýšila na 69 dolarů za barel. Cena ropy Brent přesáhla po zveřejnění prognózy amerického ministerstva energetiky hodnotu 69 dolarů za barel.

21; Ve Washingtonu bude náměstí před ruským velvyslanectvím přejmenováno na počest Borise Němcova: Boris Nemcov plaza – Wiskonsin avenue.

22; Bylo by to podobné jako Hra o trůny, říká americký generál USA o válce s KLDR. Přitom americký generál nepochybuje, že Washington by dokázal nad Pchjongjangem zvítězit.

23; KGB Běloruska naverboval Ukrajince na sledování účastníků ATO a pohraničníků. Ukrajinec měl dostávat úkoly a předávat získané informace do Běloruska během osobních setkání se spolupracovníky KGB.

24; Prudké lijáky v Kalifornii. Zemřelo už 13 lidí. Počet obětí živlu se může zvýšit, protože pokračuje pátrání po nezvěstných osobách.

25; Parlament Moldávie jmenoval ministry proti vůli prezidenta Dodona. Ministrem zahraničí se stal velvyslanec Moldávii v Švýcarsku. Kromě něj bylo potvrzeno dalších šest členů moldavské vlády.

26; Na hranici s Krymem byl zadržen občan Ukrajiny, hlásí FSB. Navzdory platnému zákazu se muž pokoušel proniknout na území Ruska.

27; Úderná pěst: Ruská garda buduje speciální elitní jednotky. Ve Federální službě vojsk národní gardy byla zahájen rozsáhlá reforma speciálních jednotek.

28; Kreml komentoval vznik „Němcovova náměstí“ u velvyslanectví Ruské federace ve Washingtonu. Přejmenování je ze strany městských úřadů jen dalším projevem zhoršování vztahů mezi oběma zeměmi, řekl Peskov novinářům.

29; Ministerstvo obrany předvedlo nový snímek dronů, které útočily na Hmimim. Připomeňme, že v noci na 6. ledna bezpilotníky teroristů zaútočily na ruské vojenské objekty na základně Hmeimim a Tartusu.

30; Ukrajina už není, co bývala. Země přišla o status vývozce vepřového masa. Podle výsledků roku 2017 bylo na Ukrajinu dovezeno více vepřového masa než bylo prodáno do zahraničí, oznamuje asociace výrobců vepřového.

31; Nepokoje na ukrajinsko-polské hranici. Demonstranti zablokovali přístup k hraničním přechodům. Protestující jsou nespokojeni se změnami v Daňovém kodexu Ukrajiny, které začaly platit od počátku roku 2018.

 

Středa, 10.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Automobily v Rusku zdraží o 10%. Od počátku roku oznámili výrobci automobilů zvýšení cen o 1 až 3%. V ročním součtu mohly ceny vzrůst až o 10%.

2; V anglické škole zakázali, aby byly dívky nazývány dívkami. Jeden z rodičů situaci komentoval, že si zprvu nebyl jist, zdali se nejedná o vtip. Opatření označil za poněkud nenormální.

3; Rusko se mstí Ukrajincům za zavedení biometrické kontroly na hranicích, tvrdí zástupce šéfa ukrajinské pohraniční služby. Moskva ale dosud neodpověděla Kyjevu zavedením zrcadlového opatření a občané Ukrajiny cestují do Ruské federace na cestovní pas.

4; Výsadková loď ruské vojenské námořní flotily se u břehů Řecka srazila s nákladní lodí. Nákladní loď pod vlajkou Sierra Leone narazila do velké výsadkové lodi Jamal v Egejském moři.

5; Ukrajinská armáda se chystá sestřelit americký bezpilotník. Na Ukrajině probíhá příprava na velkou provokaci.

6; Ukrajinští „patrioti“ útočí na chrámy Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu v Oděse. Na výzvy kněží a farníků chrámů, aby výtržnosti byly ukončeny, se ozývaly jen urážky a nadávky.

7; Rusko a USA si vzájemně uzavírají svá informační pole, říká expert. Omezující opatření amerických úřadů a analogická odvetná opatření ruských úřadů probíhají na obou stranách.

8; V USA byla zatčena učitelka poté, co si stěžovala na nízký plat. Poté, co si stěžovala, ji policista chtěl vyvést ze sálu, ona se mu vytrhla a policista ji zpacifikoval a odvedl na policejní stanici.

9; Vojáci ukrajinské armády měli krvavou dopravní nehodu u Lvova. Nedaleko Novojavorska ve Lvovské oblasti mělo vojenské vozidlo vážnou dopravní nehodu, při které zahynul spolujezdec a řidič byl s těžkými zraněními odvezen do nemocnice.

10; V Rusku havaroval mikrobus s Ukrajinci. Jsou oběti na životech. Příčiny a okolnosti havárie budou zveřejněny až po ukončení vyšetřování. Tři osoby zahynuly, dalších šest utrpělo zranění různého stupně závažnosti.

11; Do budovy daňové policie v ulici „Hrdinů Majdanu“ ve městě Černovcy někdo hodil granát. Na místě byli zranění. V důsledku události bylo z budovy evakuováno více než sto lidí.

12; Už je známo, kdo stane v čele Putinova volebního štábu. Putin dnes večer navštívil svůj předvolební štáb v Moskvě, který sídlí v budově „Gostinnyj dvor“. Spolupředsedy volebního štábu se stali Sergej Kogogin (generální ředitel Kamaz) a Jelena Šmeljova (šéfka centra Sirius).

13; V Doněcké republice se za uplynulý rok narodilo téměř 12 tisíc dětí. Dnes to oznámili v tiskové službě Ministerstva spravedlnosti Doněcké republiky.

14; Porážka Al-Káidy. Ruské letectvo a „Tygři“ osvobodili přes 400 čtverečních kilometrů území v provincii Idlíb s více než třiceti městy a obcemi.

15; USA se nechystají dodávat Ukrajině protitankové komplexy TOW. Informovala o tom agentura RIA Novosti s odvoláním na představitele tiskové služby Pentagonu Johnnyho Michaela.

16; Byla to příšerná bolest. Ukrajinka přišla v Polsku při pracovním úrazu o ruku kvůli tomu, že majitel odmítl povolit rozřezat pračku, která Ukrajince ruku vtáhla. Zaměstnavatel neposkytuje zraněné vůbec žádnou podporu.

17; USA jsou otevřené pro rozhovory s KLDR, říká Trump. Spojené státy budou „ve vhodný okamžik a za vhodných podmínek“ otevřené pro rozhovory s KLDR.

18; I beduín na velbloudu odpověděl „Hrdinům sláva!“ Ukrajinský propagandista se hlásí z Egypta. Známý ukrajinský propagandista Vachtang Kipiani doplnil sérii neuvěřitelných historek o další směšné nesmysly.

19; U Kyjeva byly při výstavbě dětského hřiště použity obzvláště nebezpečné chemikálie. Místní občané zavolali policii a zabránili firmě v odstranění důkazů.

20; On se snad vrátil! V Charkově zadržela policie „legitimního“ Janukoviče. Řidič automobilu se prokázal dopravní policii kopií řidičského průkazu uprchlého prezidenta Viktora Janukoviče, na němž bylo zřetelně vyznačeno, že se jedná o žertovný předmět a recesi.

21; V Radě federace oznámili, proč Rusko zvyšuje jaderný potenciál. Nutí ho k tomu zhoršující se mezinárodní situace a nepříznivý směr vývoje vztahů s USA.

22; Koalice vedená Spojenými státy navrhla, aby se Rusko zeptalo Asada, kdo zaútočil na základnu Hmeimim.

23; V Rusku odebrali Porošenkovi ochrannou známku. Ruský soud zastavil právní ochranu ochranné známky Kremona, dceřiné společnosti firmy Roshen.

24; Nebojové ztráty ukrajinské armády v zóně ATO. Za rok 2017 činily nebojové ztráty 98 osob. Mimo bojové akce bylo navíc zraněno dalších 178 vojáků. Ukrajinské ministerstvo obrany ale nezveřejnilo počty vojáků, kteří slouží v zóně bojových akcí v Donbasu.

25; Ukrajince kosí spalničky. Byla zaregistrován výskyt už i v Chersonské oblasti. Prokazatelně zde onemocněly dvě osoby. V celkovém vyjádření na Ukrajině nemocnost na diagnózu spalničky vzrostla na sedmdesátinásobek.

26; Strategie OPC funguje. Ministerstvo energetiky USA odhadlo těžbu OPEC v prosinci na 32,54 milionů barelů za den, což je o 60 tisíc barelů denně více než v listopadu.

27; Ve Švýcarsku budou hájit práva humrů. Ve Švýcarsku budou hájena práva humrů na bezbolestnou smrt, říká se na stránkách vlády země. Nebudou se smět přepravovat na ledu nebo v ledové vodě. Musí být přepravováni ve svém přirozeném prostředí. Před smrtí musí být otupeni. Od března bude ve Švýcarsku zakázáno vařit humry zaživa tím, že se hodí ihned do vařící vody.

28; Evropská unie neposkytne Ukrajině úvěrovou tranši kvůli nesplnění dřívějších podmínek. Evropská unie hodnotí možnosti poskytnutí nové makroekonomické pomoci Ukrajině.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!