Přehled zpráv – RusVesna – 11.1.2018

obstrel_82_minomet_vsuČtvrtek, 11.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Ukrajinská armáda v noci intenzivně ostřelovala předměstí Gorlovky – Golmovskij.

2; Trump se vyslovil pro spolupráci s Ruskem. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že podporuje spolupráci s Ruskem i s dalšími zeměmi.

3; V Polsku zveřejnili hlavní příčinu katastrofy prezidentského letadla u Smolenska. 10. ledna tohoto roku byl vyslechnut mezinárodní expert v oblasti výzkumu leteckých katastrof Frank Taylor. Polská komise pro vyšetřování katastrofy Tu.154 u Smolenska v roce 2010 se ztotožnila se závěry mezinárodního experta o tom, že na palubě došlo k několika výbuchům.

4; Sovětští okupanti dělali vše pro to, aby existovala Ukrajina, říká bývalý poslanec. Pokud Ukrajina uzná sovětskou éru za okupaci, pak musí své západní oblasti předat jiným státům.

5; V USA předpovídají Ukrajině Třetí Majdan a Porošenkovo svržení. Porošenkovi zbývá málo času.

6; K čemu bude ukrajinské námořní pěchotě americký název? Změna jména, znaků a vnějších atributů se už dávno stala vizitkou ukrajinské vojenské reformy.

7; Nová jaderná bojová hlavice USA hrozí plnohodnotnou jadernou válkou, říkají experti. Bojová hlavice se bude využívat na modifikovaných raketách Trident II (D5) instalovaných na ponorkách.

8; Jak na Západě udělali z falešných zpráv „vědu“. Za pár posledních let jsme si už zvykli na to, že Rusko se vměšuje do veškerých voleb a referend na světě…

9; Ruští diplomaté zchladili v Americe „horké hlavy“. Na nezkrotné přání Ameriky přitlačit Moskvu ke zdi odpověděli ruští diplomaté: Požadavky na připuštění kohokoli k volbám v Rusku a další podobné licoměrné pokusy vykonávat tlak na ruské úřady jsou nepřijatelné a jdou považovány jako přímé vměšování do vnitřních věcí našeho státu.

10; Euromajdan, Pravý sektor a verše v Moskvě. Skandální básnířka poskytla interview. Skandální ukrajinská básnířka Bilčenko řekla, proč byla na Euromajdanu a proč nepocítila radost z jeho vítězství.

11; Obyvatelé Dněpropetrovské oblasti čekají na vlak v jámě. Lidé rozebrali kovové nástupiště ve stanici Dačnaja a odvezli je do šrotu. Lidé teď musí stát v jámě, která se objevila na místě dřívějšího nástupiště.

12; Náměstí Borise Němcova: USA tuto myšlenku ukradli Kličkovi. Městská rada Washingtonu v úterý jednomyslně schválila návrh zákona o přejmenování náměstí před ruským velvyslanectvím.

13; Tanker hořící u čínských břehů explodoval. Výbuch na tankeru, který převážel 136 tisíc tun plynového kondenzátu, představuje potenciální ohrožení životního prostředí.

14; V Berlíně bijí na poplach kvůli příjezdu ukrajinského pseudoapoštola. Ukrajinský hochštapler se chystá léčit rakovinu u Němců hromadnou modlitbou.

15; Neonacisté z Azova sami vytvářejí důkazy o tom, že získali americké zbraně. V Národní gardě Ukrajiny popírali přítomnost granátometů PSRL, které jsou vylepšenou verzí sovětské RPG-7.

16; Pentagon byl usvědčen ze lži o ponorkách nové generace. Pentagon podcenil riziko spojené s technologiemi, které jsou využity v nejnovějších ponorkách třídy Columbia.

17; V Zakarpatsku vykolejil vlak a spadl do řeky. Fotografie z události umisťují svědci na internet.

18; Američané ukázali svůj tropédoborec v Černém moři. Mimo jiné byly zveřejněny záběry z příjezdu do oděského přístavu a ze střelby v rámci cvičení.

19; V EU vysvětlili, proč nedali Ukrajině 600 milionů euro. Evropská unie zvažuje možnost poskytnutí nové rozsáhlé finanční pomoci Ukrajině.

20; Kurs bitcoinu se propadl na 13 tisíc dolarů kvůli Jižní Koreji. Cena bitcoinu spadla na 13 tisíc dolarů při čtvrtečním obchodování poté, co se Jižní Korea rozhodla kryptoměny zakázat.

21; Nechodit na demonstrace a nejezdit na Krym. Americké úřady straší Američany, kteří se chystají do Ruska. Je to zábavné, ale americké úřady se domnívají, že návštěva Ukrajiny bude pro občany USA bezpečnější.

22; Ministerstvo financí začne plnit Fond národního blahobytu už v roce 2018. Ruský ministr financí Anton Siluanov prohlásil, že Fond národního blahobytu (FNB) může být doplňován už v roce 2018.

23; Rusko nevyšle delegaci na lednové zasedání PACE. Rozhodnutí Ruska zastavit svou činnost v Parlamentním shromáždění Rady Evropy v plenárním formátu zůstává v platnosti, prohlásil místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj.

24; Pilot dokázal přistát s civilním letounem i bez předního podvozku. Záchranáři letadlo, které se čumákem zarylo do přistávací plochy, preventivně zalili pěnou.

25; Sněhová apokalypsa. V hlavním městě Kazachstánu byl vyhlášen režim mimořádné situace. V Astaně bylo zrušeno vyučování ve školách i univerzitách, bylo uzavřeno letiště. Úřady doporučují i uzavření obchodních center.

26; V Radě federace zhodnotili polskou verzi o výbuších na palubě prezidentského Tu-154, které havarovalo u Smolenska. V létě 2017 Vyšetřovací výbor Ruské federace prohlásil, že nebyly nalezeny žádné stopy po jakémkoli působení výbušných látek na letadlo.

27; Štáb ATO informuje o nových ztrátách ukrajinské armády v bojích v Donbasu. Za uplynulých 24 hodin má ukrajinská strana mrtvé i zraněné.

28; New York se bude soudit s naftaři kvůli globálnímu oteplování. New York zažaloval u soudu pět největších ropných korporací – BP, Chevron, ExxonMobil, ConocoPhillips a Royal Dutch Shell.

29; Na Ukrajině lékař-onkolog zavraždil svého zetě smrtící injekcí. Tchán si na muže počíhal v garáži, píchl mu do pravého stehna injekci a vpravil do krevního oběhu silně působící lékařský preparát.

30; Torpédoborec íránské vojenské námořní flotily uvízl na vlnolamu v Kaspickém moři. V momentě nárazu spadlo šest námořníků s paluby. Pokračuje pátrání po dvou z nich.

31; Ozbrojenci utíkají, ruské „Solncepjoky“ likvidují Al-Káidu a osvobozují základnu syrského letectva v Idlíbu. Večer řada médií informovala o dobytí Abú Duhúru, ale tato informace podle všeho neodpovídá skutečnosti.

32; Německo navrhlo plán důsledného zrušení protiruských sankcí. Tvrzení, že zrušení sankcí je možné jen po úplném splnění Minských dohod, označil německý ministr zahraničí za odtržené od reálného života.

33; Slábnoucí USA se stávají nejnebezpečnějším státem světa, říká Kadyrov. Nejvyšší čečenský představitel na svém Telegramu hodně ostře komentoval mezinárodní situaci.

 

Čtvrtek, 11.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Zacharčenko vyhlásil volby šéfa Doněcké republiky. První volby v historii Doněcké republiky proběhly 2. listopadu 2014.

2; Předvolební senzace: Málo známý patriot Grudinin v předvolebních průzkumech více než desetinásobně překonává preference desítky let populární Ksenie Sobčak. Putin se drží na hodnotě 81%, sledován Grudininem (7,6%) a Žirinovským (4,2%). Ostatní kandidáti nedosahují ani jednoho procenta podpory. Nejúspěšnější z nich je Ksenija Sobčak s 0,7% podpory.

3; V Turecku byl zatčen organizátor vraždy velvyslance Andreje Karlova. Předpokládá se, že muž sehrál klíčovou roli při organizaci vraždy ruského velvyslance v prosinci 2016.

4; Oniščenko navrhuje Rusům, aby 2. ledna šli normálně do práce. Bývalý hlavní lékař záchranné služby a nyní poslanec Státní dumy označil novoroční svátky za „dekádu hrůzy“.

5; V Bělorusku bude zahájena výroba „marshmallow“ (americké žužu) , čokoládových vajíček a kvalitních srpů. Úřady navrhují běloruským výrobcům, aby vyráběli kvalitní note-booky s moderním designem a smartphony s rychlým internetem.

6; V Kyjevě opilý podplukovník ministerstva vnitra najel do sloupu. O mimořádné situace informuje portál specializovaný na dopravní nehody a kriminální činy v ukrajinském hlavním městě.

7; Obviněný „Bůh Kuzja“, vůdce náboženské sekty, kterému byly prokázány nejrůznější podvody včetně neoprávněného nakládání s prostředky občanů, popírá před soudem v Moskvě svou vinu ve všech bodech obžaloby.

8; Ve Varšavě Ukrajinci zbili dva Poláky. Nejprve se mezi Ukrajinci a Poláky rozhořela slovní přestřelka, která pak přerostla ve rvačku.

9; Ukrajinská armáda vypověděla novoroční příměří. V důsledku minometného ostřelování ze strany ukrajinské armády byli zraněni dva civilní obyvatelé obce Spartak.

10; Výbušnina použitá při útoku na ruskou základnu v Sýrii možná byla vyrobena na Ukrajině, hlásí generální štáb ruských ozbrojených sil. Výzkum bezpilotníků, které zaútočily na ruské objekty v Sýrii, ukázalo, že nemohou být vyráběny podomácku.

11; Polsko může opustit Evropskou unii. Eurokomise už dva roky kritizuje soudní reformu prováděnou varšavskou vládou.

12; Šokující odhalení: Zástupci Ukrajiny sedí v PACE zbytečně, protože neumí anglicky. Lidé, kteří nevládnou jazykem, jsou tam jen do počtu.

13; Doněcká republika a Jižní Osetie vedou rozhovory o spolupráci ve vojenské a bankovní sféře. Dnes o tom na tiskové konferenci informoval novináře Alexandr Zacharčenko.

14; Doněcká a Luganské republika zůstaly bez signálu Vodafone. Ukrajinská armáda poškodila kabel. V současné době specialisté hledají možnost jak obnovit poškozenou přenosovou trasu.

15; Na Krymu informovali o přípravách Ukrajiny na útoky na poloostrov pomocí dronů. Poslanec vyzval, aby se nezavíraly oči před lety „Poseidonů“, které zprostředkovávají ukrajinským vojákům informace o vhodných cílích na Krymu.

16; Ukrajinec rozebral ve městě Vinnica kotel jen proto, aby nemusel topit ruským plynem, a dostal se do blázince. Muž nespal a nejedl pět dní za sebou, vynosil všechny věci z domu a potom prohlašoval, že všude kolem jsou samí separatisté.

17; Ještě můžou napsat do Burkina Faso. Na Krymu odpověděli na ukrajinské prohlášení o brancích. Místopředseda krymského parlamentu prohlásil, že kyjevské úřady by už konečně mohly nechat obyvatele Krymu na pokoji.

18; Ukrajina chce emitovat vlastní kryptoměnu. Turčinov prohlásil, že rozvoj trhu kryptoměn nemůže zůstat stranou zájmu státu.

19; Ve Státním departmentu přiznali, že nechápou dlouhodobou strategii Ruska v Sýrii. Jestli nějakou mají, tak ji nechápeme, prohlásil asistent státního tajemníka pro záležitosti Blízkého Východu.

20; Mezinárodní rezervy Ruské federace vzrostly za jediný týden o 0,5 miliardy dolarů. Ke dni 29. prosince 2017 činily mezinárodní rezervy 432,1 miliardy dolarů.

21; Putin odpověděl na prohlášení Státního departmentu o nepřipuštění Navalného k volbám. Těch, které jsme z nejrůznějších důvodů k volbám nepřipustili, je mnoho. Tím, že se USA starají jen o Navalného, jen dávají najevo, že je jejich chráněncem. Jedná se o pokus ovlivnit prezidentské volby v Rusku.

22; Ukrajinským umělcům chtějí zakázat vystupovat v Rusku. Do Národní rady Ukrajiny často chodí dopisy od občanů, kteří se rozčilují, že ukrajinští umělci hostují v Rusku.

23; V Kyjevě došlo k pokusu vykrást veřejné záchodky. Muž a žena se pokoušeli odmontovat zařízení záchodků. Pachatelé byli zadrženi.

24; Útok na Hmeimim byl pokusem zničit vztahy Ruska a jeho partnerů, říká Putin. Prezident Putin prohlásil, že na incidentu v Hmeimim není nic pěkného. Je to jen pokus o provokaci.

25; Rusko je ochotno předat Ukrajině desítky lodí a bojových letadel, které zůstaly na Krymu. Rusko je ochotno předat Ukrajině vojenskou techniku, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

26; Nová zkušenost teroristů. Generální štáb Rusé federace informoval o útoku dronů na leteckou základnu Hmeimim. Ruská armáda ve čtvrtek oznámila, že teroristé mají napojení na odborníky ve velmi sofistikovaných oblastech.

27; Ukrajinské vojenské námořnictvo odpovědělo na Putinův návrh na předání vojenské techniky z Krymu. Velitel ukrajinské vojenské flotily Igor Voroněnko opatrně komentoval prohlášení ruského prezidenta.

28; Ceny ropy dosáhly maximálních hodnot za poslední tři roky. Cena ropy Brent přesáhla poprvé od prosince 2014 hodnotu 70 dolarů za barel.

29; Bojové vozidlo se rozletělo na kousky. Nebyla šance na přežití. U Doněcka byli zlikvidováni vojáci ukrajinské armády. Mina rozházela části bojového vozidla do vzdálenosti více než 200 metrů.

30; Situace v Donbasu nabývá znaků zamrzlého konfliktu, a to neprospívá vůbec nikomu, říká Putin.

31; Zvládne ruská vláda hypotéky pro početné rodiny? Vláda bude dotovat úrok z hypotéky pro rodiny se dvěma a třemi dětmi. Na tento program bylo vyčleněno 600 miliard rublů.

32; USA vyhlásí v nejbližší době nové sankce proti Rusku. Americký ministr financí prohlásil, že ministerstvo pracuje na dalších sankcích vůči Rusku.

33; Vraždící bezpilotníky a soukromé armády místo pěchoty. Jaké budou války nejbližší budoucnosti? Během pěti či sedmi let, nejpozději za deset let, budou metody vedení moderní války přinejmenším v městských podmínkách změněné k nepoznání.

34; V Kremlu informovali o setkání Putina s Medvedčukem. Vladimir Putin uskutečnil 10. ledna setkání se zástupcem Kyjeva v humanitární podskupině pro Donbas Viktorem Medvedčukem.

35; Peklo v Idlíbu. Tlupy ozbrojenců s tureckými zbraněmi zaútočily na týl „Tygrů“. Probíhají tvrdé boje. Ve čtvrtek sjednocené síly teroristů zahájily mohutný protiútok v provincii Idlíb a vybojovaly na syrské armádě zpět řadu obcí.

36; Trump prodal Norsku letadla z počítačové hry. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Washington prodal skandinávské zemi neexistující letadla. Americký prezident nejspíš zaměnil číslovky. Nemělo jít o letadla F-52, nýbrž o 52 kusů stíhaček F-35.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!