Přehled zpráv – RusVesna – 12.1.2018

bezhency_siriya_9Pátek, 12.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Byla zveřejněna výše bezplatné pomoci pro Sýrii. Zveřejněná částka umožní ulehčení utrpení třinácti milionům obyvatel všech syrských regionů. Jedná se o částku 3,5 miliardy dolarů. Oznámil to zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky Mark Lowcock.

2; Rusko pokračuje v zastrašování pozorovatelů OBSE v Donbasu, tvrdí USA. Spojené státy obvinily Rusku federaci z toho, že nadále zastrašuje Zvláštní monitorovací misi OBSE a brání jí v činnosti. Mise by prý měla fungovat i na Krymu, který je nedílnou součástí Ukrajiny, prohlásil dočasný přidělenec USA při OBSE Harry Kamian.

3; Ukrajinská generální prokuratura zahájila vyšetřování proti Ukrajinské pravoslavné církvi Moskevského patriarchátu kvůli ukrajinštině a Rusku. Trestním případem se bude zabývat vyšetřovací odbor správy SBU v Záporožské oblasti. Mezi farníky se šíří informace o nutnosti spojit Ukrajinu s Ruskem a odsuzuje se evropský směr vývoje Ukrajiny. Odsuzuje se protiteroristická operace a schvalují se agresivní postupy Ruské federace vůči Ukrajině, oznámila mluvčí generálního prokurátora.

4; Vražedné spalničky a polská hepatitida. Na Ukrajinu zaútočily choroby, na které umírají děti.

5; Turecko se chystá zlikvidovat americké favority v Sýrii. Turecko se chystá vyřešit „kurdskou otázku“ vojenskou cestou.

6; Putin není vinen. Výsledky ze sociologického výzkumu o válce v Donbasu šokovaly ukrajinské propagandisty. Drtivá většina respondentů vinila ze situace v Donbasu právě ukrajinskou vládu a osobně Turčinova, který ATO vyhlásil. Dalším zajímavým momentem bylo, že Moskvu vinili převážně lidé původem z Ruska.

7; Washington zradil a podvedl Moskvu. Přední média o tom „zapomněly“ napsat, píše The Nation. The New York Times a mnoho dalších předních amerických médií se rozhodlo nepsat o nedávno zveřejněné informaci, že Washington skutečně lhal, když sliboval Moskvě ani o píď nerozšiřovat NATO východním směrem, píše redaktor časopisu The Nation Stephen F. Cohen. Archivy potvrzují, že tento slib dal Gorbačovovi minimálně třikrát tehdejší ministr zahraničí James Baker.

8; Moskva kritizovala fašistický zákon v Lotyšsku. V Lotyšsku byl nedávno podepsán zákon, který staví na roveň veterány bojující na straně SSSR a nacistického Německa.

9; Jak se ukrajinští rolníci stali opět nevolníky. Na Ukrajině zakázali rolníkům obchodovat s mléčnou produkcí. Smějí pouze pohostit sousedy, ale jen bezplatně. Jinak hrozí pokuta v likvidační výši. Osm ze čtrnácti milionů zemědělců na vesnici nepřežijí. Bude se konat úprk do měst. Ukrajinští oligarchové zasadili pomocí svých evropských soukmenovců vlastnímu rolnictvu smrtící úder.

10; Starobylé město v Sýrii. Byla zveřejněna reportáž o setkání ruských vojáků a lidí hovořících Kristovým jazykem.

11; Degradace americké civilizace v příkladech. Málokdo si mohl nevšimnout čím dál častějších neúspěchů amerických inženýrů a vědců. Ukrajinský blogger Yurasumy (Jurij Podoljaka) zveřejnil video zachycující jen některé z nich. http://rusvesna.su/news/1515695884

12; Spojené státy jsou vystrašeny úspěchy Číny v kosmu. Kongresman USA prohlásil, že družicové odvětví Číny roste ohrožujícím tempem.

13; Ukrajinská armáda reagovala na ruská obvinění z podílu na útoku na základnu ruského letectva v Sýrii. Ministerstvo obrany Ukrajiny popírá obvinění ruského generálního štábu o podílu Ukrajiny na útoku na základnu Hmeimim.

14; Pomoc je na cestě. Syrská armáda se probíjí z Aleppa do Idlíbu, aby uzavřela „víko kotle“ pro Al-Káidu. Velké síly syrské armády a Hizballáhu se rychle přesouvají z Aleppa vstříc svým kolegům u letecké základny Abú-Duhúr.

15; Nepotřebujeme migranty z nějakých špinavých děr, říká Trump. Posílení (proti)migrační politiky zůstává jednou z hlavních priorit prezidentovy administrativy.

16; Totální nesmysl! Klimkin popírá masový útěk Ukrajinců do Polska. Někdy se tam mluví a Ukrajincích jako o uprchlících. To je ale přirozeně nesmysl. A všichni to samozřejmě chápou, rozčiluje se Klimkin.

17; Trump si udělal ostudu při zpěvu hymny. Prezident byl přistižen při neznalosti textu národní hymny.

18; Poctivou prací si peníze nevyděláš. Jak vypadá život na Ukrajině z Německa. Bývalá obyvatelka Ukrajiny, která se přestěhovala do Německa, vyprávěla o zkušenostech svého života ve své historické vlasti.

19; Na Ukrajině se psychiatrické vyšetření stalo pro diplomaty povinným. Příslušné nařízení bylo schváleno ukrajinskou vládou.

20; Nové sankce USA se dotknou tří set Rusů. Kremelská zpráva, kterou americká administrativa předá Kongresu, obsahuje 300 jmen včetně členů rodin.

21; Mezinárodní turistická stránka neuznává ukrajinský jazyk. Existuje pro ně polština a ruština, ale ukrajinština nikoli. „Co si vlastně myslí?“, píší rozčilení Ukrajinci. Když si u provozovatelů stránek stěžovali, byli vyzváni, aby svou stížnost napsali rusky.

22; Hořící íránský tanker je unášen směrem k Japonsku. Poté, co se na palubě tankeru ozval výbuch, byly přerušeny práce na hašení požáru a byla stažena záchranná plavidla.

23; Je to šrot. Ve Státní dumě komentovali stav ukrajinské flotily na Krymu. O ukrajinská plavidla, která zůstala v zálivech Sevastopolu, se od 90. let nikdo nestaral.

24; Masky byly strženy. Jak americká vláda obohatila svou flotilu ponorek… Byl zveřejněn ironický článek o tragikomické ztrátě americké supertajné družice.

25; Kovářova kobyla… V USA došlo na velké výstavě elektroniky k výpadku elektřiny. Bloggeři a novináři si nenechali ujít příležitost k jízlivým komentářům – například že nejužitečnějšími novinkami výstavy byly obyčejné svítilny.

26; V Luganské republice byli zadrženi ukrajinští špióni, kteří se maskovali „humanitární činností“. Informovalo o tom ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky.

27; Velvyslanec USA v Nizozemsku si udělal ostudu hned na své první tiskové konferenci. Místní novináři změnili tiskovou konferenci na veřejný lynč, přičemž za vše si může sám diplomat. Nejtvrdší výrok na adresu nového velvyslance zněl: „Tady nejste v Americe. Tady budete na otázky odpovídat a ne před nimi uhýbat!“.

28; Vojenská cvičení Ukrajiny a USA v Černém moři. Vrtulníky se učily přistávat na ledoborci. Vrtulníky ukrajinské vojenského námořnictva přistávali na palubě amerického plavidla, prováděli průzkum a pozorování situace na hladině.

29; Za Donbas vás budeme střílet! Žirinovskij vyhnal ukrajinského politologa z talk-show. V přímém přenosu ruské televize předseda Liberálně-demokratické strany LDPR Vladimir Žirinovskij svým obvyklým způsobem usadil ukrajinského „experta“.

30; Grojsman prohlásil, že se stal premiérem „z vůle Boží“. Šéf ukrajinské vlády zároveň prohlásil, že jakákoli moc je poskytována s pákou, kterou lze různým způsobem využívat.

31; Gesto dobré vůle. Kreml se vyjádřil k Putinově nabídce předat vojenskou techniku Ukrajině. Tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace obšírně komentoval včerejší Putinův návrh předat Kyjevu vojenskou techniku nacházející se na Krymu.

32; Ústřední volební komise zaregistrovala Pavla Grudinina jako kandidáta na prezidenta za Komunistickou stranu Ruska. Stal se druhým kandidátem oficiálně zaregistrovaným Ústřední volební komisí.

 

Pátek, 12.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Trump prohlásil, že dokázal navázat s Kim Čong-unem „pozitivní vztahy“. Myslím, že vy lidé se tomu teď divíte, hlubokomyslně dodal americký prezident.

2; Estonsko nakoupilo devět dronů pro svou ochranu před Ruskem. Doba letu ELIX-XL činí nejvýše hodinu, akční rádius nejvýše pět kilometrů.

3; Drahá ropa přinesla Rusku příjmy navíc. Rostoucí ceny energetických zdrojů umožnily Rusku úspěšně zakončit loňský rok a získat více příjmů než v roce 2016.

4; Sestřelili si vlastní dron a nedokázali se rozdělit o pašované zboží. Byl zveřejněn přehled „úspěchů“ ukrajinské armády za minulý týden. Rozvědka Doněcké republiky nadále odhaluje fakta o utajování skutečných ztrát ukrajinské armády jejím velením.

5; Čekali jsme na Saur Mohyle pomoc, říká generál ukrajinské armády. Ukrajinský důstojník říká, že intervence USA mohla změnit průběh války v Donbasu. Ukrajinská armáda očekávala a nedostala vojenské dodávky.

6; Křesťanský blok Merkelové a SPD se domluvily na vytvoření vládní koalice. Formálně má být dohoda schválena 21. ledna, ale v médiích už se objevují jednotlivá ustanovení smlouvy.

7; V Poltavě byl ukraden salám a březová šťáva určené pro příslušníky ATO. Vojenské auto, uvnitř byly neprůstřelné vesty, ale to nezastavilo tu žebrotu ve vytahování krabic s dalším materiálem, zuří aktivista.

8; USA chtějí bojovat v kosmu. Američané si hodlají uzurpovat pro sebe bezprostřední okolí Země a Měsíc.

9; Ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo možný cíl útoku na základnu Hmeimim. Oficiální představitelka ministerstva Marija Zacharova prohlásila, že útok měl sloužit ke zmaření politického urovnání v Sýrii a narušit syrský národní dialog v Soči, který proběhne koncem ledna.

10; Krvavá jatka v ukrajinské armádě. Opilý voják zabil pět svých kolegů a další dva zranil. Do příslušné brigády ukrajinské armády byla vyslána speciální komise ze štábu ATO.

11; Učitelka vyhrožovala školákovi lynčováním. Učitelka ve škole ve státě Ohio je podezřelá z rasismu poté, co dost nevybíravě vynadala jednomu ze žáků.

12; Ozbrojený voják ukrajinské armády ukradl auto v Charkově. Po nějaké době byl zastaven pracovníky hlídkové policie města.

13; V ruském ministerstvu zahraničí promluvili o existenčním strachu Američanů z Ruska. V Moskvě žasnou nad tím, že Státní department doporučuje Američanům, aby nejezdili do Ruska.

14; V Polsku komentovali skandál s uniformou pro Ukrajince. Podle zveřejněného prohlášení barva uniformy nesouvisí s národností dělníků.

15; Národní banka Ukrajiny je zděšena. Hřivna utrpěla rekordní propad. Hřivna dosáhla negativního historického rekordu vůči euru i rublu. Národní banka Ukrajiny uklidňuje investory. Za jedno euro se nyní platí 34,18 hřivny. Rubl vůči hřivně posílil na poměr 2:1, zatímco ještě v roce 2014 byl 3:1.

16; OSN obvinila Trumpa z rasismu. V mezinárodní organizaci označili amerického prezidenta za rasistu. Nelze přece žádnou zemi světa označit za „díru“. Trump tak učinil ve svém prohlášení o migrační politice.

17; Drzost: Grojsman navrhl Rusku, aby spolu s flotilou vrátil i Krym. Grojsman odpověděl na návrh Vladimira Putina, že vrátí Ukrajině vojenskou techniku, která se nachází na Krymu.

18; Botswana si pozvala amerického velvyslance na koberec kvůli Trumpovu prohlášení o „dírách“, jak v souvislosti s imigrací označil některé země světa. Vláda země si pozvalo velvyslance USA za účelem podání vysvětlení Trumpových slov.

19; Trump vysvětlil svá slova o „špinavých dírách“ a dodal, že do budoucna si bude svá setkání nahrávat.

20; Je to hrozná ostuda. Grojsman prohlásil, že Parasjuka je potřeba zbavit imunity. Ukrajinský premiér odsuzuje chování poslance Vladimira Parasjuka. Parasjuk figuruje ve velkém množství nejrůznějších skandálů včetně rvaček s úředními osobami, útoků na státní symboly či vyhrožování novinářům.

21; Ruský specnaz zlikvidoval teroristy, kteří ostřelovali leteckou základnu Hmeimim. Teroristé byli dislokováni poblíž západní hranice provincie Idlíb.

22; Polonahá exhibicionistka z Ukrajiny zaútočila na českého prezidenta ve volební místnosti. Když se Zeman chystal volit, vrhla se na něj „aktivistka“ ze skupiny Femen a jako smyslů zbavená vykřikovala „anglicky“ s výrazným ukrajinským akcentem, že Zeman je „Putinova děvka“. Prezidentská ochranka „ženu“, která do místnosti protiprávně pronikla spolu s novináři, okamžitě zneškodnila. Poněkud zaskočený Zeman se později vyjádřil, že je pro něj čest mít za odpůrce tento druh aktivistů.

23; Při výbuchu v obytném domě v Omsku bylo zraněno 8 lidí. K události došlo v ulici Kordnaja.

24; Grojsman patří do blázince. Na Krymu odpověděli na jeho návrh, aby spolu s vojenskou technikou byl vrácen i celý poloostrov. Rusko je připraveno spolupracovat s Ukrajinou, ale prozatím nevidí ze strany Kyjeva žádnou snahu.

25; V Turecku byl zatčen další podezřelý z podílu na vraždě velvyslance Ruska. V rámci vyšetřování vraždy bývalého velvyslance Ruska v Ankaře Andreje Karlova byl vydán zatykač na dalšího podezřelého.

26; Sýrie: Ruská jedenapůltunová bomba dopadla za zády propagandisty ozbrojenců. Během natáčení na kameru se mediální aktivista teroristické bandy dostal do palby letadla ruského letectva.

27; Zachar Prilepin řekl, jak ukrajinská armáda zabíjí ozbrojence z Pravého sektoru. Ukrajinští vojáci už mají dost nekonečných provokací ze strany členů Pravého sektoru v Donbasu a začínají je likvidovat., prohlásil ruský spisovatel v televizi Rossija 1.

28; Ukrajinskému vojákovi hrozí za vraždu svých kolegů doživotní vězení. Všichni účastníci konfliktu měli za sebou zkušenost z bojových akcí v rámci ATO.

29; Kyjevský režim potvrdil svou totální neschopnost, říká ruský senátor. Tímto způsobem komentoval slova ukrajinského premiéra, který navrhl ruskému prezidentovi vrátit Krym Ukrajině.

30; Ukrajinu ještě bude bolet hlava, prohlásil bývalý hlavní velitel ukrajinské vojenské námořní flotily o Putinově návrhu ohledně vojenské techniky. Přitom poznamenal, že Kyjev by měl být připraven techniku v případě jejího navrácení opravit.

31; Další případ podvržených „důkazů“. Dne 6. ledna teroristé oznámili zničení ruského protivzdušného systému S-400 při útoku dronů na vojenskou základnu Hmeimim v Latakíji. Nyní své tvrzení dokládají „důkazy“. Z nějakého důvodu ale použili fotografie z roku 2016, na nichž je S-300.

32; Trump ukázal na „hlavního sponzora terorismu“. Trump řekl, to byl Írán, kdo financoval, ozbrojil a vycvičil více než 100 tisíc ozbrojenců. Prezident USA Donald Trump označil Írán za hlavního sponzora terorismu a obvinil jej z podpory teroristických uskupení, konkrétně hnutí Hizballáh a Hamás.

33; Američané mají v úmyslu zvýšit svůj jaderný arzenál za účelem „zadržování Ruska“. Dokument pod názvem „Přehled jaderného potenciálu“ (Nucelar Posture Review) byl vypracován v Pentagonu.

34; Na Krymu byla uvedena do provozu druhá divize protivzdušných komplexů S-400. Informuje o tom tisková služba Černomořské flotily.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna – 12.1.2018

  1. Ing. Miloslav Dědek napsal:

    Většina uvedených zpráv jsou zprávy o válkách, přípravě na válku, o zbrojení, zbraních apod..
    Téměř všechny války jsou vpravdě globálním problémem. Lidstvo není oficiálně centrálně globálně řízeno, a proto jeho existenci ohrožuje stále větší množství různých krizí, přičemž války patří bezesporu k nejvážnějším krizím. Podstatným faktem je, že intenzita i četnost těchto rozmanitých krizí narůstá v přímé úměrnosti s rozvojem vědy a techniky.
    Sortiment všeho, co lidi ve vyspělých státech světa potřebují k uspokojování svých potřeb, roste stále se zrychlujícím tempem, přičemž prakticky stagnuje pokrok v mezilidských vztazích. Jinak řečeno: „Bouřlivý rozvoj vědy a techniky se dostává do stále většího rozporu s tradicemi svázaným prováděním praktické politiky, především mezinárodní.“ Nadneseně řečeno: Lidstvo na politické scéně řídí dav vrcholových politiků jednotlivých států, ve kterém se čas od času větší nebo menší část davu dohodne na vykřikování víceméně nejasného hesla, kterým se potom tato část davu více či méně řídí, což má ve svém důsledku zhoubný vliv na současnost i budoucnost. S malou mírou nadsázky je možné označit stávající způsob správy světa jako téměř dokonalý chaos v prožívání současnosti i v očekávané budoucnosti naší civilizace.
    Stručně řečeno války patří k základním problémům, které vznikají a přetrvávají v důsledku chaotického nekoordinovaného vývoje politicko-mocenského uspořádání lidstva. V současnosti už má materiálně-technická základna lidstva takovou úroveň, která umožňuje vývoj politicko-mocenského uspořádání lidstva plánovitě realizovat a řešit tak nejrůznější globální problémy. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html Jak zneužívá globální finanční elita k ovládání světa globální finanční systém je pěkně vylíčeno ve zprávě: „Ronald Bernard o manipulácii sveta elitami pomocou finančného systému“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/ronald-bernard-o-manipulacii-sveta.html Uvedenou problematikou se zabývá také zpráva: „Svetový podvod s financiami odhalený“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/svetovy-podvod-s-financiami-odhaleny.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!