Přehled zpráv – RusVesna – 17.1.2018

nursultan_nazarbaev_putin_shos1; Vztahy Ruska a USA jsou na nule, říká Nazarbajev. Nedávno americký velvyslanec v Rusku John Huntsman prohlásil, že Moskva a Washington se snaží oživit dvoustranný dialog.

2; Ukrajinsko-gruzínský konflikt kvůli jednomu „cukráři“. Gruzínská televizní společnost zveřejnila údajně Porošenkem v roce 2007 napsané prohlášení pro FSB a závazek dodržovat ruské zákonodárství.

3; Poprvé za dlouhou dobu se v Polsku objevily případy spalniček. Nemocnými jsou Ukrajinci. Více než 700 lidí, kteří byli v kontaktu s nemocnými, musí absolvovat vakcinaci.

4; Vzpoura strojů. Jak se drony mění ve zbraň teroru. V těchto dnech ruské ministerstvo obrany varovalo před nebezpečím teroristických útoků za použití dronů v jakémkoli místě světa.

5; Rada federace pohrozila MOV, WADA a FBI potrestáním. Studuje se otázka pravděpodobného podílu FBI s zvláštního prokurátora Roberta Müllera na útoku proti Ruské federaci prostřednictvím mezinárodních sportovních organizací.

6; Pět důvodů proč hlasovat pro Putina. Dnes je v Rusku pouze jeden skutečně lidový vůdce, a to Vladimir Putin. Bylo zveřejněno pět žertovných a pět vážných důvodů, proč hlasovat pro stávajícího prezidenta.

7; Krvavá jatka v Sýrii. Armáda bojuje proti Al-Káidě, všude leží mrtvoly, probíhají těžké boje. Několik dní deštivého počasí a dost husté mlhy přinesly do průběhu bojů v provincii Idlíb a Hamá určité posuny.

8; Zachar Prilepin: Moji spolubojovníci mají radost, že hovoří Jevgenija Bilčenko. Ve svém interview Jevgenija Bilčenko řekla, že projednávala se spisovatelem možnost své cesty do Doněcka.

9; Velitelé dvou torpédoborců USA stanou před soudem za vraždu. Jde o torpédoborce Fitzgerald a John McCain.

10; Paříž vysvětlila situaci s vracením carských dluhů současným Ruskem. Francouzský stát tyto dluhy vymáhat nebude, ale nemůže zakázat lidem, aby to požadovali.

11; V centru Krivého Rogu přikrmují krysy jen tak pro zábavu. Obyvatelé v tom nejen nevidí nebezpečí, ale ještě k tomu tahají děti a ukazují to v televizi.

12; Ukrajinská hlavní univerzita přerušila výuku do jara. Příčina je banální: Nejsou peníze na zaplacení tepla a elektřiny.

13; Porošenko si na Nový rok zaletěl na Maledivy. Ale Ukrajincům vyprávěli jen o jeho dovolené v Karpatech.

14; Na internet se dostal tanec generálního prokurátora Lucenka se psem. Generální prokurátor Ukrajiny a bývalý ministr vnitra Jurij Lucenko dost „zajímavě“ tráví svůj volný čas.

15; Hodina pravdy: Čínské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo k prověrce upřímnosti stran konfliktu kolem KLDR. Podle slov diplomata v moment oslabení napjetí může dojít k intervenci, která ukáže skutečné úmysly znesvářených stran.

16; Bitcoin se propadl na hodnotu 10 tisíc dolarů. Cena Bitcoinu se od začátku týdne snížila o 30% o 4,5 tisíce dolarů.

17; Medvedčuk: Nepotřebuju Porošenkovu vděčnost. Bez aktivní účasti prezidenta Ruské federace, bez podpory pravoslavné církve by výměna zajatců nebyla možná, prohlásil Putinův příbuzný.

18; K japonským břehům připlula loďka s mrtvolami. Loďka se po hladině pohybovala evidentně už dlouho, protože těla zemřelých už se začala rozkládat.

19; V Německu vyrobili dva bratři vrtulník z vany. Práce na výrobě létající vany začaly v červnu 2017.

20; Porošenko: Zákon o reintegraci okupovaných teritorií bude signálem pro Donbas a Krym. Jste nedílnou součástí Ukrajiny a my uděláme všechno pro to, abyste se co nejdříve vrátili domů.

21; Sedmnáct poranění nožem. Jsou k dispozici první informace o stavu učitelky, která byla zraněna při potyčce v Permu. Dnes soud uvalil dvouměsíční vazbu na dva výrostky, kteří napadli děti a učitelku.

22; V USA hasič chytil dítě hozené z třetího patra. Uživatelé sociálních sítí si kladou otázku, proč se otec rozhodl hodit dítě dolů, když už stál na záchranném žebříku.

23; Ve stopách Mirotvorce. V Litvě byl spuštěn udavačský web Vatnikas, kde mají lidé udávat osoby s proruskými a proputinovskými názory. Ukrajinští soukmenovci tuto novinku příjemnou jen pro podlé lidi nízké úrovně nadšeně přivítali.

24; Sedm zabitých a zraněných. Ozbrojenci z ukrajinské armády doplatili na explozi „neznámého výbušného zařízení“. K Incidentu došlo během plnění bojového úkolu poblíž Luganska.

25; V USA dopadl meteorit a vyvolal zemětřesení. Meteorit dopadl zhruba osm kilometrů od městečka New Haven v okolí amerického Detroitu ve státě Michigan.

26; Ruské hospodářství poroste o 1,5% ročně. Ruská ekonomika může růst o 1,5% ročně, myslí si šéf zastoupení Mezinárodního měnového fondu v Rusku.

27; České ministerstvo zahraničí znovu odsoudilo „nezákonnou anexi Krymu“. Vlády členských zemí EU napomáhají globalistickým choutkám USA, což nutně povede k vážným ekonomickým problémům.

28; Tiskový mluvčí Navalného se ukázal jako stoupenec neonacistů. Na sociálních sítích umisťoval posty na podporu ukrajinských radikálů a žertoval na téma vraždy desítek lidí v Domě odborů v Oděse.

29; Žerou z těla nahé ženy. Firemní kalendář ukrajinské společnosti šokoval „patrioty“. V komentářích označili podivné vyznění polygrafického produktu za buranský styl.

30; Ruské ministerstvo financí slibuje, že nebude zvyšovat daně. Ministr financí Anton Siluanov řekl, že v nejbližších letech se nebude daňová zátěž zvyšovat.

31; V Rusku chtějí legalizovat soukromé armády. Bojovníky bude možné využívat pro protiteroristické operace v zahraničí, pro ochranu suverenity spojenců před vnější agresí.

32; Mnohé strčí do kapsy. Kreml se vyjádřil k Putinovu zdravotnímu stavu. Připomeňme, že včera lékař Bílého domu podával národu zprávu o zdravotním stavu Donalda Trumpa. V Rusku sice zdravotní stav prezidenta není povinné zveřejňovat, ale strach Rusové v tomto ohledu mít rozhodně nemusí.

33; U vojenské jednotky v Kyjevě KamAZ rozdrtil vojáka. K dopravní nehodě se smrtelnými následky došlo 16. ledna.

34; Spalničky tu už jsou, teď čekáme záškrt. Doktor Komarovskij se vyjadřuje k současnému stavu na Ukrajině. Záškrt zcela určitě přijde. Prostě nemůže nepřijít – to jsou biologické zákonitosti, říká známý ukrajinský pediatr.

35; V Maďarsku zadrželi ukrajinské letadlo s migranty z Asie. Obyvatelé Ukrajiny za určitou mzdu rádi eurointegrují nelegály z jiných zemí Třetího světa.

36; Moskva musí platit. Stovky tisíc potomků účastníků dávno vyčpělé historie si upřímně myslí, že jim Moskva něco dluží.

37; Ostřelovači ukrajinské armády střílejí do vlastních řad. Ukrajinská armáda dělá rozsáhlé provokace v souvislosti s nadcházejícím setkáním Třístranné kontaktní skupiny v Minsku.

38; V britské vládě se objevil ministr pro osaměle žijící osoby. Britská premiérka Theresa May vytvořila ve své vládě novou pozici.

39; USA se aktivně připravují na válku proti KLDR. V americké armádě probíhá aktivní příprava k bojovým akcím proti Severní Koreji.

40; Nejvyšší rada Ukrajiny odmítla přerušit diplomatické styky s Ruskem. Návrh úpravy zákona podpořilo jen 72 poslanců z 226 potřebných.

41; Plat 3 tisíce hřiven. Lékaři dávají výpověď a jedou pracovat jako gastarbeiteři do Evropy. Posádky záchranné služby vozí zbylé anesteziology z oddělení ARO na gynekologii, z jedné operace k druhé, a to třeba i šestkrát za den.

42; Ozbrojenec ATO byl v Evropské unii (ostrov Guernsey) zlikvidován ruskými tajnými službami, tvrdí americká média. Ruské tajné služby se neúnavně snaží pokořit ty, kdo odporují zájmům Putina na Ukrajině.

43; Neočekávané rozuzlení: Výpravy KLDR a Jižní Koreje vystoupí na Olympiádě pod společnou vlajkou. Země dospěly k dohodě vyslat na zimní Olympiádu 2018 v jihokorejském Pchjongčangu společné hokejové mužstvo.

44; USA nutí Ukrajinu platit penze i obyvatelům Donbasu. Proč lidé na jedné ze stran mají přijít o své penze a další sociální dávky? Vždyť jsou také plnoprávnými občany...

45; MMF požaduje od Ukrajiny zvýšení ceny plynu pro obyvatelstvo.

46; Doněcká republika: Byl zlikvidován ozbrojenec Pravého sektoru. Vitvickij po sobě zanechal matku, manželku a dceru.

47; Speciální operace luganského ministerstva státní bezpečnosti: Agent Ivan Chižňak, který se několik let zabýval výzvědnými činnostmi v ukrajinské armádě, byl stažen. V roce 2014 byl naverbován a infiltroval do jednotky protivzdušné obrany ukrajinských ozbrojených sil. Do konce roku 2017 sbíral a předával informace ve prospěch Luganské republiky.

48; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vysvětlilo odmítnutí bojovat o Krym. Lídři Majdanu vědomě rozhodli o tom, že o Krym se bojovat nebude. Prioritou byly volby, ve kterých chtěli vyhrát a legitimizovat tak výsledek státního převratu.

49; Známý syrský válečný zpravodaj zahynul v bojích u Damašku. Major Válid Džabúr Chálil byl nositelem řady vyznamenání za bezchybnou práci v oblasti žurnalistiky a za riskantní povolání vojenského zpravodaje.

50; Stíhačky ruského letectva přistály na dálnici u Rostova na Donu. V Rostovské oblasti přímo na jedné z dálnic cvičně přistály stíhačky a bombardér.

51; Janukovič plánuje návrat na Ukrajinu. Pobyt na území Ruské federace je dočasným vynuceným opatřením, řekl jeho advokát Vitalij Serďuk.

52; Spojení Vodafone v Donbasu může být obnoveno v nejbližší době. Mobilní spojení operátora Vodafone Ukrajina na území Doněcké a Luganské republiky může být obnoveno už ve čtvrtek 18. ledna.

53; V Doněcké republice pochybují o tom, že USA budou Ukrajině dodávat Javeliny. Máme o tom vážné pochyby, prohlásil Basurin.

54; Rusko se musí proměnit v druhé Norsko, říká Siluanov. Rusko musí provádět rozpočtovou politiku stejně jako Norsko tak, aby nepociťovalo kolísání cen ropy.

55; Poklonskaja nazvala Mosijčuka politováníhodným šaškem. Poklonskaja také zdůraznila, že Mosijčuk bude muset nést odpovědnost za všechny své činy před zákonem.

56; V Senátu USA srovnali Trumpa se Stalinem. Americký republikánský senátor Jeff Flake srovnal amerického prezidenta Donalda Trumpa se sovětským vůdcem Stalinem kvůli tomu, že používá termín „nepřítel lidu“.

57; Ukrajinská vláda maří vývoj útočného dronu „Gorlica“ a může tak způsobit bankrot společnosti Antonov, říká prezident koncernu. Ukrajinská vláda se místo podpory snaží komplikovat práci největší ukrajinské firmy.

58; Ukrajina bude znovu muset nakupovat ruský plyn. Naftogaz Ukrajiny v tomto roce koupí od Gazpromu 4 až 5 miliard kubických metrů planu.

59; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení NATO o „ruské agresi“. Samy země Severoatlantického paktu tlačí Rusko k tomu, aby ještě více posílila moc svých ozbrojených sil a svůj obranný potenciál.

60; Pentagon navrhuje použít jaderné zbraně jako reakci na kybernetické útoky. Na ministerstvu obrany USA zazněl návrh, aby mezi případy, kdy lze použít jaderné zbraně, byl zařazen i kybernetický útok.

61; Ukrajinec v náklaďáku plném nelegálů absolvoval honičku s policií ve Slovinsku. V důsledku havárie bylo několik lidí hospitalizováno. Jeden ze zraněných je ve vážném stavu.

62; Pro USA je důležité zachovat si vojenskou přítomnost v Sýrii, říká Státní department. Naše přítomnost bude založeno na přesně definovaných podmínkách, řekl státní tajemník USA Rex Tillerson.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 17.1.2018

 1. Paw napsal:

  Nekolik malo let nazpet nikdo nepochyboval ze fanaticti barbari napadli vyspelou civilizaci. Vsichni se na tom shodli , chytry blbi , inteligenti a normalni lidi. I feministky.A ted je berou vsude s otverenou naruci a nastrkuji nas aby nas mohli pohodlne masakrovat. Co se stalo ? Jediny vysvetleni je , ze fanantici ovladli skoro celej svet. Trump ihned po zvoleni, nemeskal letel se poklonit kam. Do S.Arabie. Prave ty ,kteri napadli USA a potom byli s velkou peci dopraveni zpet domu, aby se jim nic nestalo./A klani se jim i ten fizl,kandidat/. Cim vice pachaji zlocinu, tim vice jsou zboznovani dychtivymi vladami v EU ,v USA a bohate obdarovavani....A nikdo neporadil Merkel, co se stalo /9/11/, ta vitai pres mrtvoly. Furt pryc a nema dost./Od Mengele k Merkele/. Weinstein by mohl mluvit o stesti, ze to nebyla jeho mrtvola, kdyz tyhle zenstiny se rozhodnou,ze jsou nejkrasnejsi a ze proto musi byt hereckami a dary svetu nejdrazsimi, a treba pres mrtvoly. Na mnozstvi nehledme...
  Vim o tom svoje.Pribehnou polonahy a zacnou se svlikat atd...
  A tak prislo,ze vsecky vlady si musi poridit /9/11/ masakry jako USA /Usa nas vzor , uz to neni SSSR/. At to stoji co chce. /Vlady maji sdruzeni My taky ne/. Kdyz se masakruji jejich obcane, zeny ,deti, rodiny. /A zadny feministce to nevadi,ze znasilnuji jejich sestry 24 hod. denne/
  A ty staty co nechtej musej bejt velmi prisne potrestany a krute a nemilosrdne , kdyz nechtej masakry , chcipnou nacisto hlady. EU jim nic neda a vezme vsechno !!
  Mezitim si USA a EU /nase vzory/ poridily dalsi Mlynsky kamen okolo krku. Ukrajinu. Jo. jeste jich nemaji ani my nemame dost /tech sutru/. V cele je tam Oligarch a bohac vsech bohacu , nejbohatsi a kseftem s Ruskem bohatne jeste vice a nikdy nema dost. Sankce sou pro ty jiny.
  Tedkon se USA rozhodly dodat Ukrajine ty nejsmrtelnejsi zbrane vubec. A vubec jim nevadi ze ve vetsine pripadu ve svete /nechci ukazovat/ se ty zbrane brzy potom obraci zpet proti USA a EU /nas vzor/.

 2. Petr C napsal:

  Jo tak nejak to je. Akorat Jste zapomnel dodat ze my si to vse zaplatime a jeste musime drzet huby.

 3. Paw napsal:

  A tak kdyz fanatici napadli USA v rijnu potom se vytahlo na Afganistan.A velice zajimave. Po rozbiti kabulu, nestalo se nic akorat 8 mrtvych. Ale novinaru.
  Potom tazeni na Tora Bora , kde sidlil hlavni padouch. Ten podplatil vsechny . Genius nade vsechny Tenet , co dopustil a tak spustil 9/11 /nas vzor/ poradil vlade ze Afganci sami budou bojovat. A tak podplaceni afganci oblehali podplacene teroristy a predstiralo se podplacene valceni. Ale okolo 800 set jich odjelo na konich a odeslo z obkliceni /at si druzice nad nama litaj/ do pakistanu pac se souvercema se nebojuje. Na to vsechno dohlizelo 20 specialnich vojsk USA. Rozsirila se fama samozrejme velmi nepravdiva/,ze Usaci se boji bojovat a zase prohrat. Pak ale fanatici zjistili ,ze Usaci jsou o 100km dale na jih a uz tam byli. Us vojaci vyskoleni vsemi mastmi mazani vymysleli taktiku Kladivo a Kovadlina. Afganci meli bejt ta kovadlina a byli.Letadla Usa na ne Uspesne zautocila a nezbila jich hodne. Kovadlina , ku pdivu odesla masove z bitvy ihned... Zbylo kladivo, do ktereho islamisti prazili ze vsech stran, helikoptery sundavali a vselijak se bojem bavili.Mnoho mrtvych ranenych a skod na Helik. Kdyz zacali letadla bombardovat az nezbyl kamen na kameni ani hory odesli zase fanatici ke svym do Pakistanu.
  Skoro milion ozbrojencu prepadlo Irak. Mnozstvi tanku, obrnenych vozidel a letectva zvitezilo. Ale fanatici prisli s jinou taktikou, nejake zhave trubicky pronikly snadno do panceru a zabijeli denne.A zabijeli a nebylo obrany. Strategie a taktika vcerejska /s bubnem na zajice,taky nas nas vzor v nasem NATO/ nevysla.Islamisti bojovali jinak , nez jim bylo prisouzeno a vitezili. Iniciativou a vynalezanim.. Obrana proti tomu se nenasla ucinna a Rumsfeld si stezoval , cim vice bojujeme tim vice mame na krku teroristu . A viteznych. A zalozili si navic drze a bez povoleni Chalifat. Az teprve Putin zneskodnil Al Bagdadi, prebral iniciativu a slavne postupuje...I proti zbranim USA, ktere islamisti pouzivaji proti US vojakum hodne.

 4. Paw napsal:

  A tak neni pochyb ,ze Merkel a Macron, Tusk a Juncker jsou novi Usamove. Siri masakry , nasili na nevinnych vsude a hojne. Doslo i na Syrii. A pocet obeti denne stoupa. jejich obeti. I nasich. A kdo by chtel zapirat ofensivu a invazi a uspesnou pri dobyvani EU. Jak je mozny,ze to nikdo nevi a netusi , po tom 9/11 , ani ten fizl-kandidat.
  Nastal cas vseobecneho zapirani faktu i tech co se odehrajou rovnou pred nami, pred nasima ocima.. A jak prislo, ze si dodnes nikdo nepovsiml z velkych davu akademiku, profesoru ucennych, inteligentu, intelektualu poctu knih vydannych soutezici a miliony pobirajici v institucich nad ktere nejni, ze v Iraku zadnej islamista nebyl /tedy zivej/, ale rychle a cile tam pribehli a uz tam byli. Z celyho sveta. I z byvale Jugoslavie. A vytvorili si tam pred ocima a v sousedstvi obrovskych armad NATO atd. Chalifat . Kdo jim dal povoleni. Nikdo se nepta. A vyzbrojeni ? Byli radeji prohlaseni za spojence. Kdo by taky se s nima hadal a nechal si zbytecne hlavy useknout.Nebo neco jinyho /nas vzor/. Nemoc nahlych oslepnuti ve prospech bystrozrakych. Kdyz jsou plne u moci vsude na svete. Pomoci nafty. Treba i vyhraje ten jejich agent-spicl, kandidat.Nad Zemanem. Nastal i prudky zanik mysleni. Zvolte konfidenta a konec prijde drive. Taky reseni. Ovsem dobyvani a chyceni Usamy /atrapy/ nas melo take oslepit i osalit.
  Vseobecne spiknuti slepych.
  A zadna z nich nebyla panna ani trochu. Z tech herecek . Byly uz ojete /second, third or tenth hand/opotrebovane. Na jejich cestach do filmovych a jinych roli...Zbyvaji jen hystericke krokodyli , falesne slzy litosti,, falesnych predstrirani 20 let zpozdenych,a Weinstein prezil, zivotem.
  Ovsem kdyz pribehne skodna i ovce a dobytek se sroti a skodnou zazene a tak se ubrani i sve malicke taky ubrani....
  Ted zpivat za trest.
  Tak to vidis Mano, prece jsme te lizli/tohle si nam Mano delat nemela , ze si krysarila, spolcila se s Fizly/ ted dostanes Mano , ranu do tela....

 5. Paw napsal:

  Nakonec prislo asi elitam na mozek ,ze Globalizace nejni jenom stehovat fabriky , aby lide na zapade nemohli a nesmeli pracovat. Za trest. Ale jakej.
  Prislo se na vec ZGLOBALIZOVANI VSECH OBYVATEL planety .
  Citat :.. you men of action..you are nothing but unconscious henchmen of academics, intelectuals , intelligents, who have meticulously plotted your every deed. /Heine/.Basen to neni.Na adresu elity... Ale velmi casto, kdyz inteligent neco dulezityho, moudryho si mysli ze pronasi , tu nejpravdivejsi pravdu , oblbuje nejen nejvice ze vseho sebe, ale i publikum...
  Chteji ted bez povsimnuti zrusit staty a narody zglobalizovat vsechno do standartniho maglajzu zotrocenych , postupne s ejich zbavovat a to je asi jejich dnesni strategie a taktika..A prichazi to rovnou s FOGGY BOTTOM /zamlzena prdel/ z Washingtonu...Sam havel o tom mluvil casto a hledel posvatne jako u vytrzeni smerem k Washingtonu /nas vzor/ nez nas nekam zasantroci....

  A tak prislo ze takovy system nemuze dopustit ze by otrok mel svuj domecek a v nem si bydlel, potom by nechtel treba pracovat v Zanzibaru. Tak se holt udelala ta krize , vsechno se svedlo uspesne na banky, ty dostaly fury penez a jede se dal...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!