V čem, na nás, kromě brýlí, dělá Drahoš ještě šmé? Ve všem!

26165845_1865200776824062_1898662857492836209_nNejdřív jsou tady ty brýle. Kdosi, nejspíše z řad optiků, si v době vrcholícího boje o prezidenství všiml, že Drahošovy brýle nemají v obroučkách vsazené sklo dioptrické, ale je do nich vloženo optické sklo bez dioptrií, jakým jsou vybaveny třeba potápěčské masky. Samozřejmě každý, kdo si tuhle informaci vyslechl, si okamžitě domyslel, proč se asi tedy Drahoš brýlemi okrašluje. Popadl kdesi brýle, možná manželčiny, nebo i své z dřívějších let, kdy byl krátkozraký, postavil se před zrcadlo a teď na sebe dělal obličeje: chvilku s brýlemi a chvilku bez nich, a okamžitě mu bylo vše jasné: s brýlemi je to za milion a bez brýlí za psí štěk. Obrýlený vypadám jako myslitel a mudrc, a bez nich jako Vašek z Prodanky.

Takže rozhodnuto, bez brýlí se už na veřejnosti neukáži. Ale skla do obrouček, které si už zítra koupím, budou bez dioptrií, protože já přece vidím jako rys.

Jak se rozhodl i provedl. Koupil v oční optice krásné tmavé brýle s velkými obroučkami a obrátil se na optika s žádostí, aby mu brýle vysklil. Ale pozor, pane optiku – sklo bez dioptrií, protože já vidím jako poštolka.

Optik poněkud udiveně vzhlédl, protože takovéto zakázky často neměl. Ale jsa profesionál neřekl nic, přikývl, a jen si cosi pomyslel.

A to, co si pomyslel, si teď, kdy už se ví, jaký popud to šoupnul falešné brýle na páně Drahošovu hlavu, myslí všichni. A pochopitelně zvažují, v čem dalším ještě by jej tento pán, kdyby se stal prezidentem, byl ochoten balamutit.

Zdá se, že do této komůrky Drahošova nitra zatoužila nahlédnout i redakce Seznamu, a tak s ním už 30. března 2017, těsně poté, co Drahoš oznámil svou prezidentskou choutku, vedla tento rozhovor:

Drahoš: Beru léky na vysoký krevní tlak, což ve svém věku nepovažuji za nic mimořádného, cítím se zdráv a i oči mám jako rys.

Redakce Seznamu:….ale nosíte brýle.

Ty bych mohl sundat, ty mají nulovou dioptrii. Byl jsem silně krátkozraký, ale dnes mám obyčejné čočky, vidím bez brýlí. Vlastně je nosím proto, že lidi jsou na mě v brýlích zvyklí a bez brýlí mě nepoznávají. Proto je nosím.

Tehdy, v březnu loňského roku, kdy bylo uvedené interview na Seznamu zveřejněno, mu nikdo nevěnoval větší pozornost (a to ani Drahošovým falešným brýlím), protože Drahoš byl jen jedním zhruba z desítky kandidátů prezidenství, nic víc. Ale dnes, kdy má reálnou šanci se prezidentem stát, stojí za to se u tehdejšího jeho vyjádření pozastavit. A všimnout si této obzvláštní kličky: Brýle tedy nenosí pro dojem na lidi, což je motiv, který se dá lidsky pochopit, i když se pro jeho prosazení využila falešná pomůcka, ale pro cosi úplně jiného: Totiž proto, aby ho ti lidé vůbec poznávali.

Nechávám na úsudku čtenářů, aby zvážili váhu obou argumentů a dle svého rozumu rozhodli, který je asi ten pravý. A nebudu asi daleko od pravdy když jejich povšechný soud bude pak následovný:

Snaha dělat dojem, a to i s využitím falešných prostředků, nedělá posuzovanému žádný problém, ale je-li při tomto poklesku přichycen, hledá okamžitě falešné cesty, jak jej vysvětlit, při kterémžto úskoku projevuje poměrně málo vtipu a invence. Dá se samozřejmě předpokládat, že tak, jak v zájmu dělat na lidi osobní dojem postupoval ve věci brýlí, bude zásadně stejně postupovat i ve všech jiných záležitostech, s kterými se v budoucnu střetne, a stejně tak – nebude-li tento postup veřejností dobře přijímán – bude hledat falešná vysvětlení i argumenty, proč jej přijal či učinil.

Závěr: nepevnost, uhýbavost, přílišná ješitnost a nepravdivost.

 
35 Komentářů k V čem, na nás, kromě brýlí, dělá Drahoš ještě šmé? Ve všem!

 1. Justass napsal:

  Omlouvám se od tématu – máme tady „čerstvého“ Pjakina:

  https://www.youtube.com/watch?v=T43b4bL2HNo

   • proud napsal:

    Njn,za jidasskej gros sami postavime nasim vrahum luxusni bydleni……….

   • Definitiva napsal:

    Ak je to pravda, tak táto príprava na dovoz migrantov má charakter sprisahania proti suverenite národa, je to najvyšší možný zločin, je to genocída bieleho človeka, genocída Slovanov, ktorá beží už tisíc rokov a konečne bude dovŕšená.
    Slovania boli zotročení kresťanstvom, ktoré bolo pod hrozbou smrti a straty majetkov povinné. Slovanom bola Slovanská VIERA nahradená podlým kresťanstvom, vid aj S. Chalúpka, Mor ho – vysvetlivky Chalúpku k textu, modlárstvom, ktoré si vyžaduje poslušného a hlúpeho človeka, ktorý má narušené zmyslové vnímanie, nepracuje s faktami, nepoužíva rozum, logiku. Zo slobodného človeka sa stal duchovný otrok, poslušná pracovná sila ovládnutá biblickou úžerou, dlhom a úrokom.
    Teraz budú kresťania totálne prekrížení islamistami.
    Celé to sprisahanie proti ľudstvu má znaky vyššieho riadenia, globálnej moci, ktorá vládne USA a dokáže poraziť mafiu Bush, Clinton, moci, ktorá riadi Rusko, EÚ, moci, ktorej sa podriadia všetky štáty. Globálna moc má plány neviditeľné, lebo sú to plány na stovky a tisícky rokov dopredu, zámer sa ukáže až po dlhom časovom úseku, čiže je pre ľudské zmysly ťažko čitateľný, vidia ho iba dobre informovaní, ktorí pracujú s informáciami a dokážu nájsť súvislosti. Napr. chemtrails, plíživá smrť, dnes nikto nevie, ako vyzerala modrá obloha /dnes je mliečne modrá, nie sýta modrá/ a biele oblaky, nikto si nedá tú námahu hľadať staré fotografie, v SR 10 rokov a v USA desiatky rokov staré.

    Štáty sú nejednotné a globálna moc si berie štát za štátom a presadzuje svoj zámer. Preto pomôže iba zjednotenie sa okolo Putinovho Ruska a prijatie jeho globalizačného cieľa, t.j. obojstranne výhodná vzájomná spolupráca suverénnych štátov, bez donucovania silnejšieho voči slabšiemu, zachovanie kultúry národov, rodina, rodenie detí a ich výchova ako priorita spoločnosti. Nie otroctvo dlhu a úžery, nie otroctvo vo fabrikách, kedy človek nemá čas na seba, rodinu, na sebavzdelávanie.

   • Jarmila napsal:

    V době, kdy jako houby po dešti vyrostla ve všech čtvrtích Prahy rychlá občerstvení- KEBABY doslova na každém rohu, tak mi bylo jasné, že o nás bez nás- že to máme do budoucna už dávno sečtené od nikým nevolené Evropské komise, složené jen z pár šmejdů.
    Dokonce je na Plzeňské ulici zbudován obchod s vodními dýmkami, ale ještě je stále zavřený (asi dva roky), a patrně se otevře, jen co zde přibude první várka muslimů.

   • asar napsal:

    Chudáci inžinieri. Dobrovoľne sa trepať do krajiny, ktorej každý meter štvorcový je posvätený alkoholom a veprovým. Žiadne trtkanie v raji so 70 pannami nebude.

    Knedlo, vepřo, zelo – ochraňuje telo!

  • Dabac napsal:

   Z Pjakina

   Další otázka je z Česka od Jindry.
   Vážený Valeriji Viktoroviči, hnutí podporující jednoho z kandidátů českých prezidentských voleb, v sobotu skončilo první kolo voleb, organizuje v Česku takzvaný majdan či barevnou revoluci.
   Všechny hlavní takříkajíc složky první fáze majdanu již byly naplněny. Má svou barvu – tyrkysovou, název tyrkysová revoluce, proběhla fáze kumulace energie nenávisti a urážek proti prezidentovi Zemanovi.
   Už se konal i mítink, na kterém se zpívala takzvaná revoluční píseň připravená předem. Doprovázeno to bylo i takzvanými rytmickými pohyby, nelze to nazvat tancem, ale společné pohyby to byly.
   Musím se přiznat, že mám strach, co bude dál. Jak je možné efektivně čelit takovému tlaku? Vždyť účastníků té kampaně je asi půl miliónu, tolik hlasů dostala ve volbách. Co se to v Česku děje?
   Nic nečekaného se neděje. Americká státní elita při hájení svých zájmů organizuje své předvolební akce a pokouší se dosadit svého člověka. Zeman přece není proruský. Je to reálně český politik se svými zájmy a je začleněn do globální politiky.
   Řeší v globální politice úkoly týkající se jmenovitě Česka a přitom si reálně uvědomuje, že je třeba spolupracovat s Ruskem.
   No a všichni, kteří jsou ochotni spolupracovat s Ruskem a to včetně globálního prediktoru a globálních elit, jsou trnem v oku státní elitě USA.
   Třeba Trump odvádí normální práci ve vzájemných vztazích s Ruskem. Přece říkal, že by chtěl s Ruskem naladit normální pracovní vztahy. Což u americké státní elity vyvolává šílenou hysterii.
   A oni pronásledují, doslova moří svého vlastního prezidenta. Tak co od nich čekáte s ohledem na stát, jako je Česko, který vnímají jako svůj zadní dvoreček, kde mají právo dosadit si, koho si zamanou?
   Jakoukoliv figuru, i kdyby to měl být úplný neumětel.
   Ještě jedna otázka…
   Tady všechno záleží na tom, jak bude konkrétně v Česku vypadat rovnováha sil v řízení. Co stojí za Zemanem, jaké strukturní mechanismy.
   Jak on sám bude realizovat řízení. Jak ho budou podporovat státní a globální elity přímo v Česku.

   Blahoslavení, chudí duchem volí Drahoše!

 2. proud napsal:

  No ja nevim,ale pouzit na nej jeho smecko s brejlema,je jak pouzit na babu jeji mejkap,nebo omalovanky na ksicht :-)))).Me spis hodne zaujalo jeho vecny nevim ke vsemu moznymu,takovym clovekem bych se rozhodne zastupovat nenechal,podobny je to s „nenavisti?“ K Rusku a jeho prezidentovi.Nemusi Rusko ani jinou krajinu vychvalovat,ale jako politik a diplomat ma drzet hubu kdyz se mu neco nelibi do ty doby dokud ona krajina neukaze nenavist k jeho zemi,nebo ji jeji chovani neposkozuje.Nejak si nemuzu vzpomenout kdy a jak me Rusko,nebo i bejvalej Sovetskej svaz poskodil.Dokonce presne naopak!Zato si umim vzpomenout velice dobre co udelalo Nemecko a spojenci!!! A taky nebeham a nevykrikuju ze je nenavidim……..valka je valka a rozkazy dava a vojaky si kupuje nekdo uplne jinej nez ti kdo za nej umiraji(kdyz uz jsou tak neskutecne pitomi)!!! Drahosovi nefandim kvuli jeho postojum kdy Rusko nemusi,zato islamsky zlocince vita,ale jinak rad nevi,na nejaky brejle a tedy jasnej mindrak,mu seru!

 3. vilon napsal:

  Zaujímavé je, že Zemanova cesta do Moskvy je nežiaduca, ale Havlova cesta do Moskvy bola OK.
  http://forum24.cz/alexandr-vondra-havlova-cesta-na-zapad-a-jeho-vztah-k-putinovi/

  • proud napsal:

   Ja bych se spis bavil,kdyby najednou zapad otocil a zacal bejt s Ruskem nejlepsi kamarad,jak by otaceli rychle vsichni tihle vlezdoprdelove a podrztaskove:-))))))))))))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Komedie a lhani jmenem politika,vykopal bych je vsechny hned ted okamzite,vsechny ty zbytecny ksindly za dlouhy penize,legalni zlodeje a podvodniky s rucickama dozadu……jen moct!!!

   • proud napsal:

    Jejich existence me urazi jako cloveka!!!

  • benmil napsal:

   Co je dovoleno volovi…

 4. Honza napsal:

  Článek o brýlích;-) Pro směřování naší země a kvalitě prezidenta vypovídá asi jako informace o značce make-upu paní Novákové, co roznáší letáky, aby si přivydělala;-)

 5. jknovak napsal:

  Člověk, který nosí brýle se skly bez dioptrií, lže i když nemluví

  Volte Drahoše, zbyla matrice na tisk známek s Husákem, přijde vhod

  • Honza napsal:

   Podle této logiky by každá žena s make-upem byla lhářka a každý člověk, který nosí oblečení také (protože něco skrývá;-)). Co takhle každému dát volnost nosit si co chce?

   • houbeer napsal:

    tak obleceni asi chrani prednostne,coz ty na to???
    a makeup je proste prikraslovani,maskovani vlastniho prirozeneho vzhledu.tedkom jeden vyskar z liberce rikal jak se tak houpame-proc jsou tady v praze vsechny ty zensky tak zmalovany,to u nas to je trochu lepsi…
    pane honza jeste nejaky vykrik radoby napadajici(na hubu)…?

    • proud napsal:

     Ale hovno,ma pravdu,ta komedie s brejlema je trapna,at si nosi treba plynovou masku,kdyz bude rovnej,a to neni a ani bejt nemuze uz podle toho odkud vzesel,coz bohuzel plati i pro Zemana,ale ten je alespon soudnejsi a praktictejsi,lidovejsi a maka mu to „normalnejc“.

     • houbeer napsal:

      jo,je to malinkaty detail,nejaky bryle na paradu,mohl by nosit takoy ty ,,hip hop, ci jiny a on si vybral klasiku-na image.ale vsak vime ze i z drobnosti se sklada mozaika.jasne ze svobodu vsem.
      slo mi o jeho blafovani,podsouvani,manipulativni psani.me to tak pripada,ze se snazi bud za prachy ci z presvedceni,ale ne o vecnou a v klidku diskuzi. hnedle se pousti do admina apod.

      • houbeer napsal:

       Co takhle každému dát volnost nosit si co chce?———– tohle treba na me pusobi snahou rici,ze nekdo nekomu svobodu vzal ci odpira a tak je preci spravne mu ji dat tu volnost.coz ale je podsouvani.svobodu nikdo drahosovi nebere,nemuze a ani mu ji davat nemusi,nejde…..

    • proud napsal:

     Zeman taky neni zadny terno,natoz vyhra,ale tohohle magora strci do kapsy jak se rika: aniz by si toho vsimnul.Je proste to nejmensi zlo mezi vsema(brat s rezervou,nemam uplne prehled),ale porad je to zlo,jenze dostat se tam dobro,odrovnaj ti ho,kdyz se nema o koho oprit.

    • proud napsal:

     Narod ma co si zaslouzi,bet lepsi,ma tam lepsi,jakej je,takovy tam ma.Podivej jak se rubou o zakazky na delani lagru utecencum,misto aby rekli postavte si to sami,my je nechcem tak jim ani nic stavet nebudeme,natoz kolem nich skakat!!!

  • Maroš napsal:

   jknovak – no lenže Husák ku koncu nosil 10 D popolníky… A čo tak boľševický „demokrat“ Beneš? A možno ide podprahovo práve o to!

 6. Maroš napsal:

  No – keď bude takto Drahoš postupovať ďalej – v rámci LGBT agendy – začnem aj ja byť „na starších pánov“! Je to Hollywood! Tento brílkovský princíp bol použitý aj vo filme Vlk z Wall Street! Zjavne – Drahoš nemá až také akademické vedomosti /a vôbec – chuj s nimi!/, takže jeho „múdrosť“ treba imidžovo posilniť. To podstatné – Zeman „VERSUS“ Drahoš – či opačne – je obyčajná slobodomurárska fraška jedného a toho istého klubu!

 7. michal napsal:

  Zdravím,
  jde o to, že brýle jsou zdravotní pomůcka, třeba jako sádra, protéza nebo kardiostimulátor.. Takže pro mě je to ubožák, který bude třeba klidně jezdit na vozíčku, jen aby na lidi nějak působil.. Každý, kdo brýle nosí, protože musí, by mu měl za to chtít plivnout do ksichtu..

  • Petr C napsal:

   Ano mate pravdu. Jestli ze to je pravda je jeste vetsi lhar, nez cela particka politiku. Osobne sem tam musim nosit bryle a jak bych se jich rad zbavil.

 8. jan nowak napsal:

  Je TO prawda odwěká.. Brejle
  ..dělaj učený-ho člowěka .. a a ta-ky že :

  Lháři we fraku , každej – wěří..
  Wežmi ši – Drrahoši dneška frak až půjdeš – do Telewiže !

  O_O

 9. proud napsal:

  Ale fotka dobra:-))),jeden nevi jestli se na ni tvari jako potouchlej gauner,teplous,nebo oboji :-))

 10. jan nowak napsal:

  .. nebo ja-ko Limonádowej Joe :
  Slezte z toho Lustru Donalde & Putine.. wwydim wás //

  ps : a ty zalez do NORADU Oude !

  Michala

 11. emil napsal:

  Má falešné brýle, tak lže ve všem. To už je doucela zoufalý článek. A to nejsem Drahošův volič.

 12. jan nowak napsal:

  Dobrý rám ROBOTI ! ! !
  .. wčera mi wola-li z Ministerstwa wnitra – že prej na nwoo pošlou zopár Brigád.niků .
  Robota Emila , robota Jandu a Josefa Šwejka : ))

 13. Maroš napsal:

  Falošné brýle majú ešte jeden podstatný benefit pre ich užívateľa – korekciu „detektoru lži“ pokerového profesionála! Ten, kto klame, blafuje – podvedome uhne pohľadom dole do ľava! Pokiaľ sa niekto pomocou falošných okuliarov vie sústrediť na „tunel vpred“ – cez „chlíwek“ rámov – tak ustojí potrebný priamy pohľad pri otázkach buď-alebo! Čo je dôležité práve pri predvolebných debatách – HD médiá striehnu na ten kompromitujúci „blik“ očami!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!