Turci si klidně útočí na Sýrii a Rusové se jen dívají a „pindají v OSN“ !!!!!

5a637edac9de3d1d9c74488bTurci provádějí dělostřeleckou a leteckou přípravu na pozemní ofenzívu v severosyrském Afrínu, kde útočí na kurdské milice, které jsou zadobře jak s Ruskem, tak s USA a Rusové, tedy „spojenci“ Sýrie a „přátelé“ Bašára Asada se jen nečinně dívají a maximálně tak pindají v OSN !!!!

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/461102-rusove-se-v-syrii-stahuji-z-oblasti-kterou-zacali-bombardovat-turci.html

Pro případ, že zase budou nějací chytrolíni plácat nesmysly o strategickém géniovi Putinovi, který určitě ví co dělá, takže je na 100% v pořádku, že Turci zabíjejí kurdský lid v Sýrii, který po celou dobu hrdinně bojoval s bojovníky IS, je jasné, že v případě, že by Rusko pomohlo Kurdům a Sýrii v obranně proti turecké agresi, by tím nezačala žádná třetí světová válka, protože by nešlo o napadení území členského státu NATO.

https://www.novinky.cz/zahranicni/461077-turci-utoci-na-kurdy-v-syrii-valecnymi-letouny.html

Jsem si však naprosto jistý, že skalní putinofilové (záměrně nepíši rusofilové), omluví cokoli co Putin udělá, i kdyby třeba nakonec nechal padnout Assada, rozdrobit Sýrii a udělat z této země další Libyi. Tito lidé jsou totiž stejní „tupci“, jako ti, kteří hájí americké invaze, vměšování a zrady (ačkoli Američané to aspoň většinou dotáhnou do konce). Rusové jako spojenci naproti tomu za moc nestojí a jejich akce jsou spíše odstrašováním, harašením zbraněmi a zkouškami nových zbraňových technologií, proti slabému nepříteli bez letectva a pravidelné armády.

https://cz.sputniknews.com/svet/201801206628724-rusko-osn-zadost-zastaveni-turecka-operace-afrin/

Země, které tento fakt nechápou a myslí si, že by mohli s podporou Ruska uniknout z amerického vlivu, by si tedy měli dát velký pozor, protože pokud jejich země bude stát někomu s jen trochu bojeschopnou armádou za to, aby tam poslala své jednotky, Rusové se nejspíš rychle stáhnou a jedinou pomocí, které se od nich dočkáte, bude nějaký ten bezzubý formální protest v OSN!!! Turci by se vojensky v Sýrii nikdy neangažovali, kdyby neměli minimálně tichou toleranci Ruska, o čemž svědčí čtvrteční návštěva náčelníka generálního štábu turecké armády a velitele turecké tajné služby v Moskvě (tedy bezprostředně před zahájením operace).

https://cz.sputniknews.com/svet/201801216629950-turecko-prenier-operace-afrin/
43 Komentářů k Turci si klidně útočí na Sýrii a Rusové se jen dívají a „pindají v OSN“ !!!!!

 1. Lukaš napsal:

  Tohle se přece dalo čekat od Turecka,když Kurdy USA zneužila proti Sýrii,že je pak hodí Turkům na pekáč,už je nepotřebuje.Turecko jasně naznačuje,že si nepřeje,aby vznikl Kurdský stát.

  • Kolejmdoucí napsal:

   Kašuko tvůj mozeček nedokáže pochopit, že v Sýrii každý chvilku, tahá pilku? Aneb Rusové nechají Turky trošku umravnit Kurdy. Syřani se jich zastanou a tak budou po jejich umravnění Kurdové (ti, kteří porazili za podpory USA IS) ochotni žít v multietnické Sýrii bez USA (NATO) a pod Asadem.

   Jednoduchý kalkul Ruska. Navíc Erdogan odvede pozornost vlastní veřejnosti od pučistů, ukojí prozatýkanou armádu, za to bude vděčný Rusku a bude mu dlužit. To si to vybere v plynovodech apod. Izrael bude taky spokojený bo chaos bude ještě větší a oni budou v bezpečí a nechají si časem Golany. Jedinej kdo to odsere jsou syrský civilisti resp. evropské státy, které je spolu s migranty z Afriky živí Kašuko.

 2. proud napsal:

  Nedivaji se klidne,ale pindaji,protoze se bohuzel pindat musi,nez se zacne jednat,aby zas nejakej idiot nerval ze oni zacli agresi..........az to dostanou k spravnymu okamziku,bude Turek rad kdyz prezije a srovna se...........Navic,nechtej zacit onu "Treti valku s islamem",ke ktery se schyluje oni,proc,to neni tezky si domyslet kdyz na ne kazdej blbej kreten porad ukazuje jen proto,ze mu nectej otrocit a odevzdat svy zdroje jako to udelali "hrdinny ostatni slovani".

 3. pedros napsal:

  Kdo takové bláboly napsal? Co tak se pod to podepsat?
  Autor nerozumí tomu co se v Sýrii děje.

 4. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Vždy když čtu článek o válce, přípravě na válku, o zbrojení, zbraních apod., uvažuji o tom, jak je možné, že jsou války pořád považovány za něco normálního a samozřejmého. Faktem je, že téměř všechny války jsou vpravdě globálním problémem. V pozadí téměř všech stávajících i potencionálních globálních problémů jsou zájmy globální finanční elity tj. tzv. „lidí velkých peněz“, což je realitou stávajícího mocensko-politického uspořádání světa. Více je uvedeno v článku: VÁLKY, ZBRANĚ, ZBROJENÍ - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/01/valky-zbrabe-zbrojeni.html
  Stávající mocensko-politické uspořádání světa je zastaralé. Nastolení nového mocensko-politického uspořádání světa bude vyžadovat realizaci řady kroků, přičemž prvním krokem by mněla být náprava nespravedlivého globálního finančního systému. Jak napravit nespravedlivý globální finanční systém je uvedeno v článku: BUDOUCNOST GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO SYSTÉMU - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/01/budoucnost-globalniho-financniho-systemu.html
  Celý svět je třeba změnit. Viz video:
  Duch doby: Drtivě pravdivý dokument CZ - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/01/duch-doby.html

 5. georg napsal:

  je zbytečně komentovat anonima ,člověk ktery si stoji za svym názorem by se neměl stidět podepsat

 6. Carlo Forgetti napsal:

  Emotivní anonymní článek o ničem...

 7. Jarek* napsal:

  Podezřelý titulek a při pohledu na autora se vše vyjasnilo. Pan Kašuka je dávno odkopán. Pro mne jde o tajného voliče pana Drahoše. Autor je buď nepředstavitelný hlupák a trouba, který naprosto nic nechápe, či dobře placený troll. Víc se k těmto hloupostem autora nebudu vyjadřovat.

 8. Marek Veltin napsal:

  Omyl pane, RF má promyšlené, že se jedná o prospěšný krok pro ni. Kdyby ne, Turek by se bál poslat tam stíhačky. Ruská/Syrská PVO by si ráda připsala úspěchy, stejně tak by mohli stíhači VKS RF pomstít kolegu.
  Kurdi si to bohužel pro ně pokazili svou arogancí vůči Assadovi a RF, když bylo osvobozováno letiště Al-Tabka, Deir ez-Zor aj. místa. Jisti si svou bezmeznou podporou od SSA(USA), útočili na syrskou armádu, bránili v postupu a zabírali nekurdská území. Boj proti IS(IL) byl směšný, obzvláště na jihovýchodě Sýrie. Zásluhy mají, to nelze popřít, ale svou hamižnou touhou si znepřátelili všechny skutečné mocnosti v okolí, Turecko, Sýrii, Írán, Írák, RF. Syrská Republika, potažmo RF, akorát využije situaci. Doporučuji stránky https://www.aktualnikonflikty.cz/ - Sýrie, dozvíte se tam informace ze všech stran. Velice zajímavý server/diskuze, doporučuji.

 9. Libuše napsal:

  To,že Rusko zdánlivě nic nedělá má určitě svůj důvod.Nám ostatním nezbývá nic jiného než čekat ,co bude dál.Putin je vždy o pár tahů vepředu.Takže-zírejme a učme se.

 10. Tonda napsal:

  Autor článku by měl více používat mozek a méně ce poddávat emocem. Je přece naprosto jasné, proč dostalo Turecka od Ruska i Sýrie zelenou.
  Američané, po delegimitizaci svých externích jednotek (umírněná, neumírněná opozice) potřebovali novou hybnou sílu a proto začali zásobovat a ovládat Kurdy. Kurdy chtěli zneužít k rozdělení Sýrie a chtěli si z nich udělat hráz mezi svými základnami a syrsko-ruskými sílami v Sýrii. Pokud by tohle nastalo, Sýrie by byla rozdělena a boje by se vlekly donekonečna. Proto je naprosto logické a očekávatelné, že Turecko dostalo povolení zakročit, po dlouhé době se jeho zájmy shodují s ruskými a syrskými, tak proč toho nevyužít.

 11. Robo napsal:

  Kašuka neustále dokazuje, že je idiot.
  To v lepšom prípade. V horšom je to agent nosatých.

 12. manny napsal:

  Lidi co to tu kecáte? Článek je podepsaný! Autor: Ladislav Kašuka. Obsah nekomentuji. Jsou to podle mne sračky...

 13. dastin napsal:

  Kurdove jsou pekna prasata, ti co ziji v nemecku delaji jen bordel, prave ti mlati nemecke parchanty ve skolach. Zil jsem v nemecku skoro 30 let, muj syn chodil s tema zmetkama do skoly a s albancema to byli nejvetsi grazlove. Porad museli nekoho mlatit, ponizovat a ruzne uzurpovat. Ty jejich slepice jsou prave ty, co chodi cele v pytlich zahalene.

 14. klokin napsal:

  Stručně a jasně, naprosto přesně v cílové linii stanovené dlouhodobou strategií ČTK.
  Dokonalý výsledek - skvěle vytvarovaná hmota dutoleba. Jednoznačně podklad pro výplatu prémií ve zmíněné tiskové agentuře.
  :D :D

 15. Boyar napsal:

  omlouvam se vsem kteri nebudou stejneho nazoru ale nevim kdo tohle vyplodil
  -ctu tam ze nejaky pan Lubomír Man .. neznam jej podle jmena a odkaz neni a z daneho clanku-textu mne to uprimne v tento cas ani nelaka ..nejen podle stylu ale napr. i podle prijmeni (MAN) mi na slovana ani nepripada..
  vypada to (aspon z meho pohledu) ze se spatne vyspal ci mu nekdo neco hodil do piti posledni noc..
  nu coz .. a tak jsem si dal tu praci a po delsi odmlce jsem sem zase prispel nejakym textem a pridal ruku k dilu nasemu spolecnemu..
  proc:
  jelikoz tento clanek ma ve sve podstate agresivni nadech(podtext) vuci rusum a putinovi take .. nepatrim ani mezi rusofily ani putinofily ani jine fil(ck)y .. ale toto bylo jiz na mne moc
  pripomina mi to slova z filmu Sira Williama Wallace z filmu statecne srdce : ano slysel jsem zabiji muze po stovkach a kdyby tu byl znicil by anglicaky blesky svych oci a hromy ze sve zadnice:
  https://www.youtube.com/watch?v=JBDx1liX8yU

  asi tak mnoho lidi vidi putina jako videli viliama mnozi jedni jako zleho a druzi az jako nadprirozeneho viz blezky a hromy .. :DD je treba se drzet pri zemi.. putin je take jen clovek a ne Buh !!!

  ..pisatel (MAN) prokazatelne nechape dost veci ohledne vojenske staregie a taktiky ..

  ..jedna se o predem dohodnuty (viz diplomat v RF) tlak na kurdy(rozumej zastupna armada usa + spol sro) aby se rychleji uvolnily mista pro dalsi akce syranu i ruskychaerokosmickych sil
  -turecko neutoci na syrii jako takovou ale na kurdske milice ktere jsou nejen v turecku ale v postate i v syrii nelegalni(e) neni to oficialni (legalni) syrska armada takze to jsou bandite=samozvanci se zbranemi v rukach (kde ci odkud-koho je vzaly resit zde nebudu?!! snad vime vsichni) zbrane ktere pouzivaji dost hojne (i v turecku ..verte ze take by nas to v CR netesilo kdyby nam tu pobihaly treba romove, cigani i cikani s kalasnikovama a rpg se slovy ze nas brani proti vpadu pozvanych hostu pani merkelove - onech Germanu jiz se vyznacuji nejen castym parkovanim kamionu na pesich zonach o svatcich, jebanim koz, ovci a devitelete divky Ajsi , pravidelnym bouchanim hlavy o zem a znazornenymi vlasteneckymi prapory a symboly jako je: Srp bez rukojeti,..

  ..tyhle ti ..kurdi ..se za pomoci (usa=ISIL) dostaly az na jich podel eufratu.. k rope - alias $$$ .. na uzemi na ktere nikdo z tech dotycnych nemaji zadna prava ani tam nikdy nebylo jejich historicke uzemi-
  byly dobyty bez jakehokoliv boje technika se prevazela po zeleznici v danych uzemich nebylo nikdy prokazano ze by dochazelo ke stretum uzemi bylo zastupnou armadou USA cteme ISIL predano zastupne armade kurdu to jen aby jsme rychle nezapominaly na jejich hrdinske cinny...
  .
  .

  z pohledu celkoveho se jedna o neprimou vypomoc syranum (nejsou v pozici aby mohly pozadat jakehokoliv clena zapadniho GANGU receneho NATO(OTAN) o pomoc, nebot prave mnozi clenove tohoto GANGU (OTAN) usiluji o jeji rozpad (cca = Asad a spol. K.O.)

  poznamka -valka je predevsim vzdy predstirani "neceho" ..

  ..kulturni vlozka:
  https://www.youtube.com/watch?v=tmOe28IhPto

  ..a trosku se rozepisi..
  vezmu jako priklad jineho strategickeho genia:))) kdyz uz ty genie pan textar nakousl ..

  Zde:

  Umění války - Sun C'

  "Sun Wu Tzu mluví často o útoku na nepřipraveného nepřítele. Neviděl žádný smysl ve střetu síly se sílou, protože to je pouze drahé cvičení a neslouží žádnému účelu. Důraz v Umění války je kladen na vítězství s co nejmenším úsilím a ztrátami."

  1. kpt. - PLANOVANI :

  -"vers1"
  Umění války je životně důležité pro stát.

  -"vers2"
  Je to věc života a smrti, cesta do bezpečí nebo zkázy.
  Proto je to předmět zkoumání,
  který nemůže být nikde opomíjen!
  .
  .
  .
  -"vers17"
  Pokud nejsou okolnosti příznivé, je vhodné plán upravit.
  (zajistit příznivé okolnosti podle akcí protivníka)

  -"vers18"
  Vedení války je vždy založeno na Klamání.

  -"vers19"
  Proto,
  chceme-li vést útok, musíme vypadat neschopně;
  pokud
  chceme použít síly, musíme vypadat nečinně;
  pokud
  jsme blízko, musí to vypadat, že jsme daleko;
  pokud
  jsme daleko, má nepřítel věřit, že jsme blízko.

  4.kpt. ENERGIE

  - "vers13"
  Kvalita rozhodnutí
  je jako dobře načasovaný střemhlavý let sokola, kterým zasáhne a zlikviduje svou oběť.
  (Sokol má sílu sebekontroly: nevrhne se na svou oběť okamžitě,
  ale až v pravý čas; zároveň má instinkt rozhodování, kdy pravý čas nastal. Stejné kvality musí mít i vojáci.)

  -"vers15"
  Energie může být přirovnána k napjetí luku, rozhodnutí k uvolnění tětivy.
  .
  .

  6.kpt. SILNA A SLABA MISTA

  -"vers2"
  Proto dobrý válečník prosadí nepříteli svou vůli, a nenechá nepřítele prosadit jeho vůli.
  (Známka dobrého válečníka je, že bojuje po svém, nebo nebojuje.)

  -"vers9"
  Nikdy nezapomínej na utajení a na detail!
  Uč se neviditelnosti a neslyšitelnosti.
  Pak držíš nepřítelův osud ve svých rukou.

  10.kpt. TERéN

  -"vers1"
  Rozlišujeme šest základních druhů terénu:
  -přístupný (=s cestami)
  -svízelný
  -vyčkávací (=umožňuje zastavení)
  -průsmyky
  -strmé výšky
  místa daleko od nepřítele

  -"vers14"
  Armáda je vystavena šesti různým pohromám, za které je zodpovědný generál.
  Tyto jsou:
  -útěk
  -úpadek hierarchie
  -kolaps
  -zánik
  -neorganizovanost
  -porážka

  -"vers24"
  Generál postupující bez touhy po slávě a ustupující bez obav z hanby, jehož jedinou myšlenkou je chránit vlast a dobře sloužit vůdci je klenotem země.

  -"vers38"
  V kritické chvíli je vůdce jako člověk, který vystoupal vzhůru a odkopl za sebou žebřík.
  Přivede své muže hluboko na území nepřítele, než ukáže své karty.

  -"vesr67"
  Přizpůsobuj se nepříteli, dokud nenastoupíš rozhodující bitvu.

  -"vers68"
  Nejprve tedy předstírej panenskou nesmělost, a až ti dá nepřítel příležitost, vystartuj jako zajíc a bude pro něj pozdě na obranu.
  .
  .
  .
  Chytrý generál se vyhýbá armádě, dokud je dychtivá, a útočí, je-li unavená a vrací se.
  = toto je umění čtení nálady.

  Disciplinovaně a v klidu čekat na nepořádek a zmatek mezi nepřítelem,
  = to je umění zachovávat chladnou hlavu.

  Být blízko cíle, zatímco nepřítel je stále daleko, čekat na příhodnou chvíli, kdy se nepřítel namáhá, být najeden, když nepřítel hladoví.
  = to je umění pěstování síly.

  Vyhnout se střetnutí s organizovanou armádou, která je sešikovaná a připravená.
  = to je umění studia okolností.

  Vojenský axiom je:
  Nepostupovat za nepřítelem vzhůru a nečelit náporu s kopce.
  Nepronásleduj nepřítele, který předstírá boj, neútoč na vojáky, jejichž duch je silný.
  .
  .

  Sun Tzu věděl, že války nejsou romantické.
  Jeho studium války a boje mělo pouze jediný účel.
  Najít způsoby jak zvítězit co nejrychleji a nejúsporněji.

  Proto tvrdí,
  že ten, kdo nezná hrůzy války = nemůže plně pochopit výhodné způsoby vedení války.

  Sun věděl,
  že válka je zlo, protože na jejím konci je smrt a zkáza.
  Také ale poznal, že válka je životním faktem.
  Je proto pochopitelné,
  že Sun Tzuovým ideálem bylo vítězství bez boje,
  donucení nepřítele, aby se vzdal ještě před prvním úderem...

  ..kulturni vlozka :
  https://www.youtube.com/watch?v=baTqZe6rjl4

  • Ommi napsal:

   Kde jste sehnal "Umění války – Sun C‘"?

  • Maroš napsal:

   Boyar - nič v zlom, ale "šetri papier" - trochu si uprav formát.
   Kurdi sú islamizovaní Aryani - v nárazníkovom pásme. Vnútri nich to vrie - to je účel. Sýrska operácia začala ako? Turecko vytvorilo tlak - pohyb Kurdov do Sýrie, a tí prví čelili ISIS. A zo zadu ich gniavili Turci - známe bombardovanie, streľba po civilistoch - exodus Kurdov - ktorí si hľadajú svoju vlasť - ako migrujúce stádo - dokola.
   Si Kurd? - nemáš pokoj! A nikto ti neprichystal teplú postieľku ako v Izraeli! Kurdi SÚ NÁSTROJ! Tak ako Židia v časoch Jozueho - "Zabijeme všetkých, aby sme už mali pokoj!" Nemajú už čo stratiť - budú bojovať len za to, čo môžu získať!

 16. Boyar napsal:

  oprava/korekce : clanek psal KASUKA .. puvodne se mi tam ale zobrazoval ten pan Lubomir MAN..

 17. Ladislav napsal:

  Takže podle některých lidí zde souhlasí Sýrie s tureckou agresí :-)???? Nesouhlasí, jen je po občanské válce moc slabá a Putin Asada vypekl, protože obchoduje s Turky a má své vlastní mocenské zájmy...

  https://cz.sputniknews.com/politika/201801216631761-syrie-kurdove-turecko-afrin/

  https://cz.sputniknews.com/svet/201801216632026-asad-turecko-podpora-terorismus/

  • Boyar napsal:

   Ladislav napsal:
   21.1.2018 (17.20)
   Takže podle některých lidí zde souhlasí Sýrie s tureckou agresí :-)???? Nesouhlasí, jen je po občanské válce moc slabá a Putin Asada vypekl, protože obchoduje s Turky a má své vlastní mocenské zájmy…

   mozna ze podle nekoho ano .. syrie nesouhlasi ale z pohledu strategie je to pro ni v daný cas vyhodne toto vse tak jako v sachu je treba pocitat s tahy do predu tak i v syrii ;)
   myslim ze je tu dost lidi ktery tento tah pochopili..

 18. weissbach napsal:

  Pan Kašuka zase ví víc než generální štáb RF.

  • Robo napsal:

   Nevie.
   Kašuka dávno predal dušu. Už neverím, že je iba idiot.

   Tá komédia okolo "agenta Ruska Kašuku" v mejnsteime bolo iba divadlo, ktoré mu malo pomôcť zažiariť na alterscéne.

 19. Ommi napsal:

  Osobne si myslim, ze Kurdy by mel branit ten, kdo je vyzbrojuje...

 20. jan nowak napsal:

  Bonzág & já..
  .. napsal : před opo-třebením Oude třeba ukopnout !!!!
  M.

 21. lu napsal:

  Ruská tlač:
  Turecko s Ruskem a USA posuzují možnost operace na území syrského Afrinu proti Kurdům ze strany Demokratický svaz a oddílů Sil národní domobrany. Ankara je považuje za syrskou větev Dělnické strany Kurdistánu, kterou označila za teroristickou.

  Podle turecké agentury Anadolu zaujímají teroristické organizace Dělnická strana Kurdistánu (PYD) a Demokratický svaz (RPK) velkou část regionu na turecko-syrské hranici, což je velkou hrozbou pro pohraniční turecká města a pro území, která byla osvobozena v průběhu operace Štít Eufratu a zóny deeskalace v Idlíbu. Odtud se může za podpory USA dostat teroristická skupina ke Středozemnímu moři.

  Afrin leží na severozápadě Sýrie. V roce 2017, když začaly v Sýrii protivládní nepokoje a následně válka, byl Afrin útočištěm pro PYD/RPK. Po vojenské stránce podporovaly skupinu USA a umožnily jí tak zabrat 65 % turecko-syrské hranice, přes kterou dosud převáží ze Sýrie do Turecka bojovníky, zbraně a munici, včetně protitankových zbraní, zařízení na odpalování raket, těžkých kulometů, kalašnikovů a bojových pušek M16 vyráběných v USA.

  Pokud odejdou oddíly PYD/RPK z Afrinu, bude pro tureckou hranici odstraněno hlavní nebezpečí. Teroristé nebudou moci ostřelovat města Kilis a Hatay a nebudou moci do Turecka pronikat přes Afrinské hory. Bude jim uzavřen průchod ke Středozemnímu moři. Pomine nebezpečí od těchto oddílů pro operaci Štít Eufratu a pro akci v Idlíbu. Pokud Turecko akci v Afrinu nepodnikne, nebezpečí ze strany PYD/RPK naroste.

  Od dubna 2016 poskytovaly Spojené státy PYD/RPK zbraně, dopravní prostředky, minometné raketové systémy 80 a 120 mm, granátomety MK19, americké protitankové rakety BGM-71 TOW, průzkumná vozidla a protitankové rakety Javelin FGM-148, které však několikrát odmítly dodat Turecku.

  Afrin je stupínkem na cestě vedoucí ke Středozemnímu moři přes tureckou hranici. Pro PYD/RPK je bariérou Idlíb, kde je dnes síť zón deeskalace se zakázanými akcemi agrese a které byly schváleny Tureckem, Ruskem a Íránem.

  Jestliže se bude realizovat americký plán na zformování pohraniční armády, bude PYD/RPK žádat velký podíl v nové správě, protože bude přítomna silná ozbrojená skupina. Erdogan obviňuje USA z plánu zformovat v Sýrii „teroristickou armádu“.

  http://vestikavkaza.ru/analytics/Pochemu-situatsiya-v-Afrine-predstavlyaet-ugrozu-dlya-Turtsii.html

 22. VLADIMIR PAZUR napsal:

  ...je zaujimave,ze autor takto nezhadzuje usa,ktore kurdov podporuju otvorene a tiez nespomenie ze jak turci aj usa su tam bez pozvania a teda proti medzinarodnemu pravu...ake ilustrativne detaily hovoriace o autorovi vela.

 23. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Kašuko, nenechte prchlivosti cloumat svým majestátem a vězte, že ti hloupí Kurdové (jejich velení) pouze sklízí plody svého přístupu k vládě Assada, jeho armádě, etnických čistek páchaných na Arabech, rabování ropných polí u Deir ez Zor a kolaboraci s americkými hajzly...To nemohlo dopadnout jinak, krapet to překombinovali a teď budou potrestáni...Dělali špinavou práci pro anglosasského žida a jinak, než takhle to dopadnout nemohlo...Budiž takový veskrze zhovadilý způsob jednání poučením, abychom něco podobného jednou neudělali, jako národ a stát sami někomu ze sousedů...

 24. Milan. L. napsal:

  Já jsem rusofil, pěkně jste se vyzvracel, ale problém je, že Turecko v NATO je, takže pokud se ubližuje kurdům, kterým jsme mimochodem poslali cca za 40 miliard zbraně a munici naprosto zdarma, tak tato munice je dnes používána proti spojenecké Turecké armádě, jak na straně v Turecku, tak nyní v Sýrii. Pokud by Rusko zasáhlo proti Turecku, pak je to napadení členské armády NATO... Nicméně, když už jsme na straně kurdů, tak by si nejspíš mělo udělat pořádek NATO, nechápu co s tím má Rusko. Každopádně jistě zasáhne, pokud se aliance k ničemu nebude mít.

 25. Milan. L. napsal:

  už bych viděl ty titulky, Rusko napadlo Tureckou spojeneckou armádu... Putin je agresor atd...jděte do prdele s těma prognozama, je to politika a ani já ani vy nevíte ani hovno. Lze se pouze domnívat a to je málo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!