Politika je svinstvo, většina lidí nemá vlastní hlavu, a nebaví mne pořád poslouchat, kým jsem zrovna placený!!!!

ladislav-kasukaLidi já už s politikou vážně končím, své názory si od dnešního dne hodlám nechávat jen pro sebe a to, co se kolem nás děje, již nehodlám probírat veřejně. Tentokrát se nejedná o žádnou „únavu, nebo chvilkové znechucení, o žádnou přestávku, o které nikdy nevím, jak přesně bude vlastně dlouhá (někteří lidé mne pak píší ať tvořím dál, jiní zase brblají, že jsem se měl odmlčet na delší dobu).

Hlavním důvodem mého rozhodnutí přestat psát o politice je to, že v současné době bohužel ve světě neexistuje žádný známý politik, ke kterému bych mohl vzhlížet, a kterého bych mohl ve svých článcích podporovat a dávat za příklad. Nebudu se tu sáhodlouze rozepisovat, jak jsem dospěl k tomuto názoru, ani čím mne který politik, který mi připadl do nedávné doby jako někdo, ke komu je možné vzhlížet zklamal (již se to učinil v některých svých článcích).

Dalším, byť vedlejším důvodem je mé znechucení malostí českých lidí, kteří za každou kritikou, za každým vlastním názorem a za každým mým článkem vidí někoho, kdo mi za to podle nich musí platit. Dospělo to tak daleko, že jedni tvrdí, ze mne platí ruští oligarchové, nebo přímo Putin a druzí zase, že beru prachy od Sorose. Jen málo lidí napadne, že na rozdíl od nich nevidím geopolitiku jako fotbalové utkání Sparta-Baník, tedy že nejsem zatvrzelý fanoušek ani jedné strany a nehodlám přehlížet žádné svinstvo, ať už ho udělají Američané, nebo Rusové.

Ke své škodě, tedy nestojím na žádné straně, což je pozice, kterou mnozí lidé nedokáží pochopit, a která je tou nejtěžší možnou pozicí vůbec. Dokud jsem psal převážně o chybách, kterých se dopouští USA, NATO, nebo EU, byl jsem opěvován fanoušky Ruska i samotnými Rusy a jejich spojenci. Mé články byly zveřejňovány na ruských a syrských webech a mluvilo se o mne dokonce i v ruské státní televizi. Amerikanofily jsem byl označován za Kremlem placeného agenta a z toho, že jsem od jednoho Bělorusa dostal trochu peněz na vlajky a kameru, jako pomoc při pořádání demonstrací, se vyrobila velká umělá kauza, ve které jsem byl označen za Ruskem placeného kolaboranta, který nedělá věci z přesvědčení, nýbrž jen pro peníze.

Později, když jsem napsal pár článků, ve kterých jsem popsal, proč je špatné, že se Moskva paktuje s Turkem a zrazuje své syrské spojence, nebo o katastrofálním stavu ruského zdravotnictví a vysoké míře korupce v Rusku, byl jsem druhým táborem označen za Sorosova poskoka a mé články v Rusku (podle mého očekávání), okamžitě přestaly vycházet. Denně mne někdo uráží za něco, co dělám z přesvědčení a zadarmo, aniž jsem za to pro sebe dostal jedinou korunu, euro, rubl, nebo dolar. Lidé stejně za vším vidí jen špinavé peníze a navíc volí lidi jako je Babiš, nebo strany jako jsou ODS, Piráti, nebo Topka do čela naší země. Proto na psaní článků o politice a na celý český národ jako celek s prominutím „už prdím“. Buďte si dál v NATO a EU, volte si své Kalousky, Sobotky, Zemany, Drahoše a Bartoše a užijte si bruselsko-islámskou budoucnost naší země. Ti z Vás, co si toto nepřejí, mohou ve volném čase vzývat Putina a doufat v záchranu z Ruska :-)

Já se budu věnovat přátelům, čtení knih, sportu a sledování dobrých seriálů a filmů. Mějte se tak, jak si zasloužíte…
408 Komentářů k Politika je svinstvo, většina lidí nemá vlastní hlavu, a nebaví mne pořád poslouchat, kým jsem zrovna placený!!!!

 1. Maroš napsal:

  „Hlavním důvodem mého rozhodnutí přestat psát o politice je to, že v současné době bohužel ve světě neexistuje žádný známý politik, ke kterému bych mohl vzhlížet“ – no jo – bez pánička je to ťažko… Život zrazu stráca zmysel…

  • proud napsal:

   Uhel pohledu,nebo ten smysl naopak nabejva ;-)

   • Maroš napsal:

    Proude – správne /Pjakin/ – Život PODPINDUSNÍKA zrazu stráca zmysel…

    • proud napsal:

     Na to pjakina nepotrebuju ;-)

    • přemítač napsal:

     Zkusme se zamyslet nad pohledem jiných lidí a alespoň si zkusme představit jejich životní zkušenosti či cestu. Pokud toho nejsme schopni, nemá smysl se tím zaobírat. Nikdo totiž nemůže říct, že měl obuté jeho boty a prošel s nima kus cesty. Nuž, ale soudit druhého pouze ze své perspektivy je krátkozraké. Čím bychom se měli zaobírat je tedy co? Ignorace stávajícího systému v plné míře? Nebo ochotně papat hnůj v podobě informací či systémového represivního či peněžního nátlaku, který se tu přijal jako norma? Pro mne je to spíš normopatie této společnosti. A souhlasím s názorem, že zas.rat si svůj mozek, hlavu či srdce tímto (politickým etosem všeobecně) odpadem je plýtváním a habáním či spíše opovrhováním „kvalitním“ životem. Přiznejme si, to co vidíme kolem sebe není kvalitní či radostný život, je to život „mrtvol“ co si myslí jak jim naleštěné „věci“ cosi dokazují. Nebo vy snad vidíte na ulicích šťastné obyvatelstvo? Všichni hrnou svou energii za hromaděním a kumulováním majetku. Není jiný pohon? Je to jako ta přednáška s Gatesem v Tedu. Žvaní tam s klídkem jak je třeba očkováním redukovat lidi či populaci, jak je třeba nás postupně nechat vymírat. Přitom mu jako velkému mysliteli nepřipadá vůbec divné, jak amorální je to teze. A ještě se tím chvástá jako „bůh“ co spasí tuto zemi i s lidmi. Kde bere tu drzost? Nebylo by spíš na místě v jeho postavení a hrabivosti zaujmout postoj takový, že pro společnost bude lepší omezit její nekonečnou spotřebu a hamižnost? Která sama je kořenem vzrůstajících potíží? Ne, on navrhuje dál zvyšovat blahobyt lidí na úkor „nepřizpůsobivých“. Blaho.byt je jistě někdy potřebný, ale rozežranost a nenasytnost nejen potravinová, ale i materiální je „zlo“ a oni ho lidem na jejich HDD nahráli. Je to přesně to, co chtějí. Žer žer a žer! Donekonečna! Ale jinou verzi pro lidi nenavrhne, jelikož jí sám není ochoten připustit. Mé 1 přání, které by mi „zlatá rybka“ dala, by bylo, aby lidi vyváželi televizory na smeťáky a rozebírali je do posledních šroubků. :-) Jak absurdní doba je nynější přítomnost je přirovnáním v poslední zprávě kterou jsem četl. Dívka nestihla dojet do práce kvůli „sněhu“ tak si vymyslela přepadení. Nu a zjistí se, že je vše vymyšlené. Prostě kořenem je opět strach ze zaměstnavatele. Není to absurdní? Naše doba řekne, dívka je hloupá či strachotinkovatá ne? Je přece přirozené vymýšlet si scénáře ze strachu před zaměstnavatelem a jeho případnými postihy. Nám to ani nepřipadá podivné. Jak se to říká? Není žádný lidský vztah mezi pánem (firmou či šéfem) a jeho otrokem (zaměstnancem). Nuž pozvedňeme své ruce a hlavy nasedňeme do aut a spěchejme do práce, spěchejme plnit normy a nařízení a zákony, a na ty, které nám je předhazují nehleďme, jelikož jen oni ví, co je pro nás to správné. :-D

     • proud napsal:

      Neblazni,Forever s Vladislavem te sezerou i s botama:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

     • Voda napsal:

      Z Vaseho prispevku vybiram to nejpodstatnejsi z meho pohledu:
      Přiznejme si, to co vidíme kolem sebe není kvalitní či radostný život, je to život „mrtvol“ co si myslí jak jim naleštěné „věci“ cosi dokazují….

      ANO. Mrtvoly! A tady Vam sdelim, ze naborci na prichozi privandrovalce do Evropy jim doslova nabizi tisic eur mesicne za odklizeni mrtvol. To neni vtip, ale realita!

      A pripomenu Putina, ktery jasne rekl, ze narod, ktery neni schopen ochranit sve deti, je mrtvy. ANO. Cesi jsou mrtvi uz.

      Zasnu nad tim, jak se dokazi dohadovat mezi sebou o nicem, resp. o hovne, kdyz na vlastni oci vidi, jak jsou likvidovani stari lide jak kopou za zrusu jmenem Zeman, ktery to jeste omlouva ( jak jinak je to slouha likidatoru).

      Mluvite o blahobytu? Jakyto blahobyt, kdyz se Rodina koupe v jedne vode,protoze nema penize aby bylo mozno zaplatit ocisteni jedne osoby podruhe? Lidi predstiraji, ze o tom nevedi, to je hruza, pane.

      Nemame chlapy, kteri by svou silu uplatnili na obranu svych blizkych, mame jenom kecaly, kteri se zmohou jen na to, aby se dohadovali a souperili ve vykecavani se o tom, kdo ma lepsi nazor~~~.

 2. .lak napsal:

  Je to svinstvo na kterém se nepřímo či aktivně podílí.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1902&v=p0TxeMfPbhI time 9:16

 3. Robo napsal:

  „Lidi já už s politikou vážně končím, své názory si od dnešního dne hodlám nechávat jen pro sebe a to, co se kolem nás děje, již nehodlám probírat veřejně“

  Fajn, tak už mlč a nekecaj.

  • Robo napsal:

   Idiot by sa aspoň zaoberal vecnými argumentami, ktoré pod svojim bývalým článkom (okrem iných, samozrejme) našiel.
   Napríklad ohľadne Turecka v Sýrii, o čom bol vlastne tvoj článok.

   Že tak zásadne nerobíš a tiež zásadne si vyberáš len nepodstatné blbosti, ma zas a znova utvrdzuje v tom, že len idiot nie si.

   To len pre vysvetlenie k môjmu komentáru tu hneď vyššie.

   • Robo napsal:

    „Problém nastal v okamihu, keď po porážke ISIL-u sýrski Kurdi naznačili, že majú v úmysle vytvoriť vlastný územný celok pod názvom sýrsky Kurdistán. V záujme dosiahnutia tohto cieľa začali otvorene kolaborovať s Američanmi, ktorí im vo veľkom začali dodávať zbrane“

    https://www.hlavnespravy.sk/kde-urobili-syrski-kurdi-chybu/1284372

    Žiješ v „historickej chvíli“, Kašuka. Doba sa mení úplne zásadne – kto dnes kolaboruje so satanom, vybral si nesprávne..

    • Justass napsal:

     Přesně tak Robo. Kašuka má jednu chybu – on by hned všechno řešil na 6. prioritě a to jen nasvědčuje tomu, že politice, což jsou především šachy – vůbec, ale vůbec nerozumí. Pak se ani nemůže divit, když v tom šlape z neznalostí slona v porceláně, že jeho články mají takovou odezvu, jakou mají.

     Jinak Tě po dlouhé době zdravím bratře. Už sem zajdu jen občas – kvalitní diskutéři se někde ztratili – řek bych.

     • Robo napsal:

      Zdravia, Justass!:-)

      Nemyslím, že Kašuka je len hlúpy. Ono napriek tomu, čo hovorí Pjakin, múdrosť rozhodne nieje (len) v kobe.
      Ešte ma napadlo, že možno chce byť „objektívny“ v zmysle „dobre, oni sú kkti bez zábran. Ale aj my, úplne všetci sú“.
      V dnešnej dobe si ale MUSÍŠ vybrať kamarát. A je to jednoduché – vynerieš si stranu bez Svedomia alebo s..

      • hel napsal:

       ahoj robo a justass:-)..máte pravdu, hlásím se k vašemu názoru a ani já sem už nechodím často…diskuse zanikla a admin tomu nezabránil, asi nechtěl..

  • Palecek napsal:

   Prosim vas panove Robo a Justass kdyby ste pouzily mozek tak vam dojde ze lidstvo nikdy takovou hovadinu jako je politika a geopolitika nikdy nepotrebovalo …

 4. Žabák napsal:

  Řek bych, že záleží jak se na to díváte. Na jedný straně politická úroveň českého obyvatelstva není, slušně řečeno valná. Na druhý straně oproti politickému debilismu západu je to ještě velmi slušné.
  Největší pokrok vidim ve vlivu alternativních médií, kde od roku 2013 se celá ta scéna opravdu pohla viditelně dopředu.
  Tenkrát se nám smáli a ignorovali nás. Dnes už zuřivě píší a dezinformují o alternativě a neví jak dál. Chtějí zákony jak v Německu a zakazovat a zavírat. A to je dobrá zpráva v tom smyslu, že teď už se bojí.
  Navíc pokud čtete blogy na iděsu nebo názory na novinkách, tak ty nálady sou dnes už taky jinde. Takže v tomto smyslu se to pohlo správným směrem a namísto pesimismu je třeba přitvrdit a nepřestávat. Pokaždý, když někomu nasadim červíka do hlavy, tak sem spokojen a za ty roky to už pár lidí bylo. Takže Kašuka, přestaňte kňučet a pokračujte, třeba méně, ale pokračujte.

  • Empik napsal:

   Hezký koment.P.S.Nejdříve vás budou ignorovat. Pak se vám budou smát. Potom proti vám budou bojovat. A nakonec vyhrajte. Gándhí

 5. wladuna napsal:

  Byla to jenom otazka casu. Snaha o objektivitu se netoleruje ani z jedne strany. V kazdem pripode: DEKUJI! Jeden z poslednich webu, ktere se jeste daji cist [na rozdil od komentaru]

 6. Definitiva napsal:

  Tam, kde funguje objektívne spravodajstvo, tam si človek utvorí vlastný názor a články typu „mám taká názor“ už naozaj nikoho nezaujímajú a v dobe analytika Pjakina sú názorom, ktorého čítanie je strata času a energie.
  Posledné roky obrovsky ubudlo písanie faktov a obrovsky sa množia správy typu mám taký názor. Ľudstvo potrebuje fakty, pravdu, napr. o vzniku FEDu, EÚ, prijímanie zákonov v EÚ, eurofondy a príspevky do EÚ, korumpovanie štátov a politikov, čo bolo pred kresťantvom u Slovanov, „mongolské“ hordy, Veľká Tartária, platnosť Darwinovej teórie, vznik bieleho človeka, vznik Maďarov a Maďarska, priama demokracia ako nutnosť ozdravenia politiky…
  Človek, ktorý pozná pravdu, pozná aj cenu svojej slobody a odmietne otroctvo EÚ, kresťanské otroctvo ducha a politické prostitútky.

  • Tomáš napsal:

   Takže okrem Pjakina ťa žiadny názor nezaujíma. Ak to chápem správne.
   Priama demokracia? Tak to nás čaká ešte dlhá cesta. Ťažko si ju predstavit pri súčasnom vedomí ľudstva. Horda opíc s atómovkami je menej nebezpečná, ako priama demokracia v dnešnom svete.

   • Eschatolog napsal:

    sranda ze, v jedne vete napise, ze nikdo nema fakta a pak se dovolava lidoveho hlasovani o neexistujicich faktech, kolik je 1+1 ? nezalezi na vysledku, jde hlavne o ten pocit :-)

    • Tomáš napsal:

     Asi ano. To je tak, keď je niekto porad pindos, ale myslí si že keď podpindosuje Pjakinovi tak je jako múdrej a správnej chlápak ze vším všudy.
     Potom to takto vyzerá.
     Pindos sa nezapre a je jedno koho bude voliť či podporovať. Porád bude pindos.

   • Jarmila napsal:

    Vy nemáte o přímé demokracii sebemenší ponětí- ale o to víc ji budete odsuzovat, že? Koneckonců jako každý podplacený pitomec, kterému se zježí chlupy na těle, když uslyší něco o přímé demokracii, která by ve skutečnosti oligarchům i jejich přímým poskokům politikům jednou provždy zatla tipec.

    • Tomáš napsal:

     Fajn… Ja som za :D
     A keď som tak dobre platený, tsk prečo žijem z ruky do úúst? Jaj jasne to mam jako krytie aby mi nemohli dokázať ze ma plati oligarchia :D

     A kde odsudzujem priamu demokraciu? Ja som len zhodnotil k comu by to viedlo…

     Ale ak to chcete tak fajn. Čo preto robïte, aby ste buduvsla tu vasu priamu demokraciu? Aby bola volba ludi uvedomela?

     • Tomáš napsal:

      Teda okrem vybijania si agresivity na tomto vebe

     • proud napsal:

      Definuj jak vnimas „primou demokracii“,jinak se nemuzeme domluvit:-).Osobne bych ten vyraz opustil jako zavadejici uplne a psal radeji primou vladu,ale holt je to zavedeny.

      • Tomáš napsal:

       Nijak :D
       Ked budu mat ludia dost rozumu na to aby to tak mohlo byť, tak to tak bude.
       Dost rozumu budu mat, ked prestanu konat v rozpore s vedomim a svedomim.

       Preto sa Sucasne ludstvo (spolocnost) priamej volby nedocka. Presnejsie. Nie cele. Iba mala uvedomela cast ludstva sa posunie a bude mat moznost priamej volby.
       …ostatny zostanu v tomto. (Volba)

       Nič menej…. Kto ma dosť rozumu. Ten už priamov volbou disponuje. A na vlade a systeme nezalezi. Ked bude takych ludi dostatok. Odrazi sa to aj v systeme.

       • proud napsal:

        „Nič menej…. Kto ma dosť rozumu. Ten už priamov volbou disponuje. A na vlade a systeme nezalezi.“…………vzdycky bude zalezet na systemu a nevidim duvod proc ne,kdyz si ho udelame sami podle nasich predstav,urcitej poradek bejt musi,bez toho se neobejde zadna spolecnost,otazka neni jestli,ale jakej ;-)Leda mas na mysli Krovaky,tu cast co je hajena a nikdo k nim nesmi? ;-)

     • Jarmila napsal:

      Spousta webů zveřejnilo moje názory ohledně přímé demokracie- třeba Stwora ze Zvědavce nebo Chelemendik a další weby. Ovšem nemohu zde dát link na své stránky ohledně přímé demokracie, protože se to zde neobjeví. Takže pátrejte sám na google.

    • proud napsal:

     Neni placenej,jen zmatenej a zrejme mladej,na to to ma jeste ale srovnany docela dobre.Neodsuzoval bych ho :-)

     • Tomáš napsal:

      Necitim sa zmetene. Ale dakujem za tvoju starost a zaujem o moj aktualny stav.
      Mohol si mi ale ponuknut pomoc a ukazat er uz ked som podla teba zmeteny. Takto ta tvoja starost neposoby uprimne.

      Ale je no. Rozbil sa mi kompas. Padol mi na stenu rychßostou 80 km/h :D

    • Maroš napsal:

     Jarmila – čo je to „priama demokracia“ médiami, školou, výchovou a politikmi zdebilizovanej – gramotnej ale nevedomej, dezinformovanej tlupy? Voľba King Konga?! On sa dokáže zvoliť aj sám!

     • Jarmila napsal:

      Co je to přímá demokracie Maroši? Už jsem o tom psala níže. Je to přímo zákon přírody a celého vesmíru. To znamená, že většina lidí si VŽDY volí to, co je pro ni prospěšné a užitečné- čili blaho prospěšné celému společenství. Zatím již několik tisíc let mizivá menšina určuje osud většiny obyvatelstva (99,9 procent obyvatelstva), což je pro lidstvo samozřejmě neuvěřitelně zhoubné.
      Co myslíte, jak by v referendu rozhodovali obyvatelé Česka ohledně muslimských imigrantů? Místo nich bude ovšem rozhodovat jako vždy pár zkorumpovaných jedinců typu Drahoše.

      • proud napsal:

       Tohle je nadherny: „Co myslíte, jak by v referendu rozhodovali obyvatelé Česka ohledně muslimských imigrantů? Místo nich bude ovšem rozhodovat jako vždy pár zkorumpovaných jedinců typu Drahoše.“………….do kamene tesat a do kazdy tridy povesit misto fotky prezidenta!!!!!!!!!!!!! To by se teprv kazdej presvedcil coze to je,ty slavny volby!!!!!!!!!!!!!!!!

  • proud napsal:

   Jo,no,trosku si protirecis,prima demokracie nezakazuje mit vlastni nazor,ale uci na nem pracovat,bych to videl,kdyz pominu nazev prima „demokracie“,protoze mi neni jasnej uz proto ze vim co je demokracie(vlada mensiny)a me jde spis o skutecnou vladu vetsiny s tim,ze i tobe,ale 1000 lidi,1000 nazoru:-)

   • Tomáš napsal:

    Problém je taky v tom, že ľudia majú takéto predstavi o demokracii. Si predstav priamu, už keď dnes je to tak, že menšina má navrch. Prečo je to tak?
    Lebo ľudia si myslia že večšina má pravo rozhodovať o menšine a nemusí brať v úvahu názor menšiny. = utláčanie. To sa reálne deje resp. To tak bolo. Podľa sociopatickej logiky sa takto jednalo a okamžite vesmír vytvoril silný pritipól tejto agresie večšiny. To viedlo k tomu, že večšinová vôla bola potlačena silnejšou v prospech elity.

    Keby sa dnes zaviedla priama demokracia, okamžite by to viedlo k totátnej a nekontrolovanej vojne všetkých proti všetkým.

    Ignorácia menšiny s dôvodu nadradenosti a arogancie večšiny by viedla k utláčaniu menšín. Lebo ľudia by si povedali, že majü smolu, bo noli prehlasovaný a tak ich majme v piči – povedie k vzbure menšín a občianskej vojne.

    Aby sa tomu zabránilo tsk tu máme dnešnú verziu demokracie, kde sa večšinový názor totálne ignoruje, aby si fašistycká večšina uvedomila, aké to je byť ognorovaný a odsunutý na vedľajšiu kolaj.

    Až keď si uvedomíme, tak môżme postúpiť ďalej.
    V tomto smere ale nevidím žiadny posun. Iba polarizáciu spoločnosti na medzi sebou bojujúce tábory, kde každý má svoj názor a presvedčenie a ostatné ignoruje.

    • proud napsal:

     „Lebo ľudia si myslia že večšina má pravo rozhodovať o menšine a nemusí brať v úvahu názor menšiny. = utláčanie.“…………to si ale lidi myslej spravne,jen je potreba to lip definovat a udelat nejakej slusnej kompromis na obe strany.Jinak bys pak musel chtit anarchii a to je stejny jako chaos,tedy pruser.

     • proud napsal:

      „Lebo ľudia si myslia že večšina má pravo rozhodovať o menšine, a ma brať v úvahu názor menšiny,kdyz je to mozny.“……….takhle bych to upravil,protoze napriklad: Cikani chteji kocovat a zivit se ne uplne „spravne“,to je nazor jejich mensiny a rozchazi se diametralne s nazorem vetsiny,nebo snad ma vetsina zacit kocovat a krast?:-))))))))))))))))))))

     • proud napsal:

      Pro me je celkem normalni,ze mensina se snazi v mezich moznosti prizpusobovat vetsine,tim spis ze vetsina je doma,mensina se vmichala……..Nezda se ti to podobny jako s muslimskejma migrantama???!!! Kdo je doma a kdo se teda ma prizpusobovat,domaci,nebo host?

    • proud napsal:

     Tady koukam si to jeste nech poradne projit hlavou:-)

     • Tomáš napsal:

      Nie. Ty si to nechaj prejsť hlavou.
      To čo mi podsúváš som nikde nenapisal ani nepovedal.
      To sú len tvoje predstavi o tom čo som napísal a nechápem prečo sa snažíš môj názor smerovať do extrému.

      Je to tvoje pochopenie toho čo som napísal. Nie moje myšlienky.

     • Tomáš napsal:

      Ak si si nevšimol, tak zvyčajne píšem všeobecne a tu konkrétne som písal o demokracii (menšina – večšina (napr. Voličov)).

      Takže vôbec nerozumiem prečo si to komkretizuješ na prisťahovalcov. Kde si to vzal? Zvádzaš to úplne mimo misu.

      Skúšal si zen? Skús to. Vyčisti si hlavu a čítaj čo je napísané objektívne. Bez subjektívneho skresľovania.

      • proud napsal:

       Nezkousim zadny nabozenstvi ani sektareni,premejslim si sam,mel bys taky zacit ;-)

       • Tomáš napsal:

        Ako to vilucuje napriklad zenovu filozofiu? A prečo by som mal byť hneť sektár, ak to trebarz praktikujem.

        Ved je to fajn ludia idu do vsetkeho s predsudkami. Predpojaty. Pitom realitu prisposobuju svojim zvycajne idiotskym predsudkom. Zen je o tom, ze ides s čistou hlavou. Tie meditacie na uvolnenie mysle su velice dobré. Ale nuž čo, keď to máš za sektarinu.

        To nechcem vedet keď ti poviem že som pracoval i s tarotom :D

        • proud napsal:

         Taky jsem pracoval s Tarotem.O zenu nic nevim,proto,i o buddhismu se rikalo jak je fajn,ne? A vzdycky z toho vyleze to stejny,jen se to lip,nebo hur tvari.A u meditaci zase zalezi jak to pojmes,muzou bejt fajn,muzou ti i dost ublizit…….Vzdycky neco „vyjede“ a opevujou se jen ty svetly stranky :-)

        • proud napsal:

         Ostatni nikoho nezajima,az teprv kdyz uz se to posere,a to uz bejva pochopitelne pozde.

     • Tomáš napsal:

      Možno keby si nebol fašoun (nadradený kretén) a nesnažil by sa ponižovať iných – pidľa teba nesprávnych, tak by si pochopil na čo som narážal. ;)

      • proud napsal:

       „Si predstav priamu, už keď dnes je to tak, že menšina má navrch. Prečo je to tak?
       Lebo ľudia si myslia že večšina má pravo rozhodovať o menšine a nemusí brať v úvahu názor menšiny. = utláčanie.“………..nevyskakuj! Vyjadril ses prece jasne! Co chce vetsina je vzdycky nadrazeny mensine,jak ne,je jen pustej bordel,to si zase uvedom ty!!!

       • proud napsal:

        Nehlede na to,ze si primou s tim ze mensina ma navrch nemusim predstavovat,protoze to nemuze existovat,uz jen z toho titulu „prima“ kdy rozhodujou vsichni,tedy vetsina je jasna.

       • Tomáš napsal:

        Trháš kontext. A ani s toho čo si vytrhol nevyplíva, že by som hovoril o migrantoch.
        Takže ešte raz. O čo ti ide?

      • proud napsal:

       Vetsina,mensina,nema nic spolecnyho s fasismem,v tomhle konkretnim pripade,ale s kulturou,pripadne zajmem!

       • Tomáš napsal:

        Ešte si sa ani nedotkol toho čo som povedal. Len mi porad podsúvaš čo tam nieje. Keď som písal že si fašon dal som tam ..“(nadradený)“. Prečo to pletieš do iného príspevku, kde hovorím o demokratickom princípe? Ja to nepísal k tomu ale k tebe a tvojmu povýšeneckemu prejavu a snahe zhadzovať ostatných.
        - k tomu že mi podsúvaš extrémne názory, ktoré som ale Ja nevyjadril. To považujemm za fašizmus.

        Skúsim to ešte raz. O čo ti ide? :D

        • proud napsal:

         O to,ze jak nedefinujes mensinu,neda se o tom cos napsal mluvit.U sebe doma neni zadnej narod mensina,ale vzdycky vetsina a na ty zalezi jak to bude v zemi vypadat,paklize neda vladni a oligarchicky mensine,bankam,nebo korporacim do rukou svoji moc nad sebou samym.Ty pises proste „mensina“,to muze bejt kdokoliv.Ale tak ci onak nikdy nema narok mensina co diktovat vetsine. Podobne je to s primou demokracii,kde neni definovany co se pod tim vlastne presne rozumi.Jestli se tim rozumi pravej vyznam,tedy diktatura mensiny vetsine,nebo jestli to ma bejt ona diktatura vetsiny naroda jakykoliv mensine,nebo mensinam(tak ji chapu ja).

        • proud napsal:

         Proto rikam ze je potreba ty veci presne definovat,abysme se nebavili jeden o voze,druhej o koze,kdyz pominu ze slovo demokracie nenavidim jako takovy,protoze vlada mensiny vetsine a nikdy nekoncici revoluce,coz je presnej vyznam demokracie,mi smrdi az za hory a doly!

    • Jarmila napsal:

     Ty jsi prostě tak blbej, až to bučí, že to tak musím napsat. Takže kdyby bylo například referendum o vystoupení z EU, tak většina by dodnes hlasovala pro zachování EU? Nebo kdyby bylo referendum, aby Babiš přestal ničit českou půdu řepkou olejkou, tak většina by byla pro řepku olejku? Nebo kdyby bylo referendum pro zachování EET, tak většina by byla pro? Nebo kdyby bylo referendum o pokračujícím rušení nemocnic, tak většina by byla pro? Nebo kdyby bylo referendum, že máme odevzdat lithium za hubičky jakési podvodné australské firmě, tak většina by byla pro?
     Prostě zapomínáš na to, že většina vždy hlasuje pro své obecné blaho, nikoliv pro zájmy několika kapitalistických fašounů.

     • proud napsal:

      Jj,a vidis,mas to podobny jako s volbama ;-).S tema dnesnima oblbovacima taneckama,samozrejme ze si vetsina nevoli idioty co tam sedej,coz znamena jasne ze volby jsou zmanipulovany,kompletne! ;-)

     • proud napsal:

      Proto se mi libej a vzdycky me pobavej naivkove co po volbach volaj s tim,ze „neco zmenime“:-)))).Zmenit muzeme,ale primo,tak aby to neslo zmanipulovat,naprosto pruhledne,bez tajnosti,to je nejlepsi kontrola.

     • Tomáš napsal:

      A ďalší extrémista(ka) :D
      Ja som len hodnotil objektívny, aktuálny stav spoločnosti.
      V skratke a všeobecne.
      Normálny človek ktorėmu sa to nezdá sa opýta ako to myslím. Aby som konkretizoval na čo som narážal. Ty si ale dosadíš svoje pochopenie mojich myšlienok, akoby som to tak ja myslel – tak ako to ty chápeš. Utvoríš si extrémny názor podľa svojho chápania, ktorý mi podsúvaš, ako moje myšlienky.

      A keď je to teda tak ako hovoríş. Prečo sme na kraji priepasti?
      O vstupe do EU predsa referendum bolo. Sme v EU a je zle. Prej treba referendum o vystupeni :D ste normal?

      • proud napsal:

       „Normálny človek ktorėmu sa to nezdá sa opýta ako to myslím.“………………….neser!!!! Ty mas psat tak aby se nikdo nemusel ptat jak to myslis,napis to tak aby to bylo kazdymu hned jasny!Nebo se o to aspon zacni snazit.Je to jednodussi,ty jsi jeden sam a pises ze svy hlavy,je tedy lepsi formulovat poradne,nez abysme se te my vsichni kazdej extra ptali na to co neumis sesumirovat:-)))))))))))))))

      • proud napsal:

       „O vstupe do EU predsa referendum bolo. Sme v EU a je zle. Prej treba referendum o vystupeni :D ste normal?“…………tohle je dobrej postreh! Je to jako s volbama,referendum pojaty jako volby neni referendem,ale je volbama!!! ;-) Aby byly referenda tim cim maji bejt,potrebujes zakladni veci,odtajneni,verejny scitani,verejnou kontrolu,pravdivy informace s vysvetlenim k vyberu a ten vyber nikoliv uz nekym vybranej,obcany misto ovcanu!

       • Tomáš napsal:

        Vsetky potrebne info ludia maju.
        Lenze ked nejaky kreten caka ze zlocinci nam nieco odtajnia a poskytnu tak dokazy toho co zdravi clovek vidi a chape i bez nich je tak debilné az sa s toho dostavam do euforie :D

        Vsetko mame. Co este chcete? Nedokazete vyuzit co mate teraz a chceli by ste viac :D

      • Tomáš napsal:

       Hovorite o manipulacii a voßate po priamej demokracii?

       V jedon švajčiarskom meste bolo referendum o vyčlenení prebytočných prostriedkov pre deti v afrike. Samozrejme švajčiari si hladia iba seba a tak hlasovali proti.
       Ale keby im t niekto ukáže fotky tých detí a kvaßitne to popïše. Tak schválne. Koľko ludí by hlasovalo proti?
       Podla mna by im to odklepli, lebo nikto by nechcel byť ten kto odmietol pomoct tym ubohym detickam. A pravdu o tom zr im to sprsvili oni by pocut uz vobec nechceli.
       Tak o com to je?

       Co mi to tu trepete? Clovrk sa predsa rpzhoduje kazdy den. Kazdy den volime. (Nie vladu) hovorim o zivotnych rozhodnutiach. Vysledkom rozhodnuti (volby) nas vsetkych je tato sucasnost.
       Takze ake pravo volby este chcete?

       Volba reakcie na moj koment bol utok. A vy chcete nieco riadit? Ved te zvratene elity vas chrania pred vami samimi. Nebyt tych hajzlov uz ste davno mrtvi bo sa pozabijate. Oni vas aspon drzia na uzde :D
       Takto sa k tej priamej demokracii nedopracujete

       • proud napsal:

        „V jedon švajčiarskom meste bolo referendum o vyčlenení prebytočných prostriedkov pre deti v afrike. Samozrejme švajčiari si hladia iba seba a tak hlasovali proti.“………….a mozna prave nejsou blbci!!! Protoze nekoho zivit znamena ho zkurvit,ale naucit ho zivit se sam,to je ta spravna pomoc!!!!!

        • Tomáš napsal:

         Jo… Lenze to by o tom museli uvazovat. Vsakze. Ale oni ani nevedeli najst afriku na mape, tak ake uvedomenie si toho co pises. Ak by ludia boli takito uvedomeli, tak by bol tento svet rajom na zemi…
         Sam neveris tomu ze ty ludia to takto brali v tom referende. Ale napises to len aby si ma dostal kde ma chces. Pozri do zrkadla

        • proud napsal:

         Ale jak muzes vedet jak to s nima je,jestli vedi,nebo nevedi co je afrika a kdo je african? Teoreticky si myslim,ze znaji Afriku mnohem lip nez my,uz jen k tomu ze muzou cestovat volne po generace a hlavne na to cestovani maji,takze se da cekat ze skutecne cestujou,na rozdil od nas,kdy uz sice muzeme,ale uz nemame celkove ani tolik na cestovani jako za sociku:-))))))))))))))))))))))))))).

        • proud napsal:

         Takze muzeme leda tak do prdele a tentokrat definitivne,nebo se zadluzit a nechat znicit zidama a jejich vlezdoprdelkama!

       • proud napsal:

        „Clovrk sa predsa rpzhoduje kazdy den. Kazdy den volime. (Nie vladu) hovorim o zivotnych rozhodnutiach. Vysledkom rozhodnuti (volby) nas vsetkych je tato sucasnost.“…………….nemas pravdu,rekni si tu pitomost nahlas a znovu ti rikam,zamysli se nad ni.Protoze se nerozhodujes svobodne,ale na zaklade omezeni ruznyho co smis a nesmis,danyho vladou,ktera si dela co chce!!!

        • Tomáš napsal:

         To ty si rozhodujes takymto sposobom. Nie Ja. Preco by som si to mal hovorit nahlas. A ked sa ti ta vlada nepaci, tak chot volit a zmier sa s vysledkom :D

        • proud napsal:

         Jo volit……..aaaahaaaaa :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Dalsi moula co veri na volby? :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Tomáš napsal:

         A ked je to takto sko hovoris, tak aky ma zmysel zmenit vladu ked sa stejne budes rozhodovat pidla jej nariadeni. Stale budes nesvojpravny idiot odkauany na vladu krajiny kde zijes.
         To mi ces nahovorit ze ludia nemaju slobodnu volu? A rozhodnutia su podmieneny len nariadeniami? No… U biobota ano.

         Takze este raz. O co ti ide? Čo vlastne chceš? Spokojny zivot v blahobite aby si nic nemusel riesit, alebo uvedomenie si svojej existencie a svojich moznosti bez vyhovarania sa na system.

         Blahobit bol. Ludom sa napacil bo bola cenzura a nemali info.
         Dnes uz blahobit neni cenzura je stale a informacie sice dostupne, ale popri nich i picoviny. A co si ludia zvolili? Píčoviny.
         Par si zvolilo informacie a teraz sa medzi sebou byju o to kto ma lepsie a kto ich lepsie chape. Tak na co to chceli? Nemohli sa spokojit s neinformovanym blahobitom? Nebolo by to lepsie?
         To by sami museli vedet co chcu. A kedze nrvedia, tak im to treba nariadit. Niekym komu na ludoch nezalezi. Preco? Lebo ludom nezalezi na nicom ani na sebe. Takto si to aspon mozu uvedomit.

         Neviete co je pre vas dobre? Fajn zazijete vsetko co pre vas dobre nieje, aby vam ostala len 1 spravna moznost. Ludstvo tie naspravne uz vycerpalo. Ostala len ta jedna. Ale vecsina si dalej ide svoje.

         Nuz ako povedal Putin. Počkáme. Ja fakt neviem na co. Svetlo uz aj zhasina, ale tak pockajme. Mozno sa este par ludi uvedomi… Mno. :D

        • Tomáš napsal:

         Ach poude. Mas vystizny nick. Ty chces iba prudit. :D
         Aspon je sranda :D

        • Tomáš napsal:

         To ten zo SNS to GP navrhol dobre. Dajte sliepkam ciac zrna bo od hladu im jebe.
         Dajte im viac zrna a oni vam budu dalej poslusne zobat z ruky.
         Ludia totiz nemaju problem s klamstva a nepravostou, ale s prazdnym bruchom. Toze ze ke to vysledok klamstiev im je ale jaksi u prdele.

        • proud napsal:

         „To mi ces nahovorit ze ludia nemaju slobodnu volu? A rozhodnutia su podmieneny len nariadeniami? No… U biobota ano.“………….ano,presne to chci,a ne nahovorit,jen to konstatuju,protoze to tak je u vsech,nejen u ovcanu,at se mi to libi nebo ne,musim taky poslouchat,ale radeji bych poslouchal prave tu skutecnou vetsinu,nez tu vladu,s tim,ze by byla svoboda(zadna neni) a byl jsem pravdive informovanej(nejsem)!A to je vysledek voleb,tohle otroctvi,tedy systemu jehoz jsou volby soucasti!!!

        • proud napsal:

         Tome,moc pises,malo myslis,klidne pis hodne,ale to co mas promysleny a dokazes to uhajit a jasne napsat ;-)

        • proud napsal:

         Neuchyluj se k osobni rovine a nadavkam,jak vidis,zacal jsem ti to zatim jenom „jemne“ vracet,znas to s tim lesem,jak se do nej vola :-))))))))))))))))))))))

      • Jarmila napsal:

       No tak Tomáši, já jsem byla původně rovněž pro vstup do EU, protože jsem tenkrát věřila, že západ je civilizovanější než východ. Dnes bych z EU prchala okamžitě- kdyby mi byla dána příležitost vystoupit.

       • proud napsal:

        To byl kdekdo,kdovi,mozna bych byl taky,bejt tady.Ale muze me nasrat kdyz s tim nekdo operuje,dulezity je co chteji lidi dneska,klik jich poznalo ze slo o zradu a chteji pryc,nejaky dovolavani se ze temkrat to tak chteli je trosku znamkou omezenosti.Kdekdo z nas prece ruzny veci poznava stylem pokus-omyl,a co?

       • Tomáš napsal:

        No vidíš. Ja som bol decko a rodičia mi nevedeli vysvetliť prečo sa jebu do nejakej EU s Fašistickými národmi, ako Briti, Francuzi či Nemci. Som sa pýtal prečo knim? Či oni sa v škole neučili o Napoleonovi ktorý chcel vyhladiť Slovanov. (FRANCUZI) pýtal som sa prečo k fašistyckým Rakušákom, ktorý nás okupovali a germanizovali svojho času. Prečo Briti a Francúzi, ktorý nás prinútili sa vzdať Hitlerovim Nemcom, ktorý sú dnes ešte pridrbamejší ako za hailovania.

        Prej ze oni su dne iny a …. Proste sracky. A dnes volaju po odchode. Idioti. Takym by som nedal ani kokot do huby a ne priamu demokraciu..

        Starka mala dobru odpiveď pre mňa prečo sa pridávame k fašistom. Ona mi povedala toto:
        Vrana k vrane sadá.
        Zaznel výstrel a vrany sa polekali a chceli by odletet. Lenže sú v pasci.

        Keby bolo menej takých idiotov ako moji rodičia dnes sme žiaden odchod odnikal riešit nemuseli. Hlavne ze mali referendum. Kreteni. A dnes pičujú.

        Nepoužili tú sprostú hlavu v tedy a nepoužívajú ju ani teraz.

        Sláva socialistickemu vzdelavaciemu sistemu :D

        • Tomáš napsal:

         Taky bolo dobre ze to ne nemci. Oni su dobry, ale Hitler ich sfanatizoval. A to som uz vetril problem a dalej som nediskutoval bo mi doslo ze ty ludia su totalne jebnuty. Prej Hitler. A ked im dnes zacne vladnut nejakej kkt, kde mame istotu ze to neskusia zas? Som sa seba pytal. Jak mozu byt tak pridrbany ty ludia, ze sa pchaju na zapad. K mojmu zdeseniu spoluziaci pritakavali svojim retardovanym rodicom a ucitelkam. Aby boli dobry. Samozrejme. Aj preto mam len ZŠ.
         Hnet ked sa dalo som odtial musel prec

        • proud napsal:

         Ten byl lepsi nez je dnes,o tom zadna,ale horsi to bylo s informovanim lidi v tv a radiu,jako je to dneska jeste horsi……..neobeznamenej clovek nemuze za svoje rozhodnuti az tak,ale muze za to ze nic nedela kdyz uz se stane obeznamenym.

        • Tomáš napsal:

         Na to sa taky vyhovarali :D
         Ja som trval na tom ze informacii bolo doststok, ale oni pouzival miesto mozgu pohlavne organy a bachor.

         A dnes ked info maju tak je to to same, lebo tie najdolezitejsie su zosmiesnovane a skreslovane. Tak sa tomu kazdy vyhyba aby sa necitil hlupo… :D ach jaj…

         Na co potom chcete priamu demokraciu?
         Aby ste mohli kazdu chvilu menit rozhodnutie v referende alebo co? Nazor mozme zmenit hnet. Ale rozhodnutie az potom co si do sitosti uzijeme jeho nasledky, aby sme mali motivaciu nabuduce rozmyslat nez udelame kokokotinu.

         Nene… To si Slovaci vyzeru do dna. A ziaden odchod nebude. To mozme po tom co si to ludia uvedomia. Potom to pojde aj bezbolestne. Teraz ale musim dat za pravdu Kobistom, ze s EU sa len tak nedostaneme.

         Naviac uz davnejsie som na leva net pisal ze GP posiluje V4 a Slovensko ma vyznnu ulohu. GP Potrebuje EU stabilizovat a preto posilnuje V4. Nedavno fipronilova kauza v holandkych vajciach bol darek od GP pre nasich vajciarov. Aj takto posilnuju nasu krajinu. Taky stoja za vsimnutie kauzi s minulimi vladami, jak pindosi idu za panicka do chladku.
         A čo myslíte, prečo sa nám vyhybajú migranti. A to jak na nás EU tlačí.
         To je na demostraciu zhubnosti tejto institucia aby mali krajiny V4 motivaciu sa v ramci EU posilniť a prebrať kontrolu nad EU. GP si potrebuje nejak uchovat riadenie a zapad sa az moc sipe. Tak to stabilizujeme cez V4.
         GP nam odyst nedovoli. A Ludia s takymto pristupom, ako ste tu predviedli si mozu akorat tak pindat o priamej demokracii a delat zo mna co len cete, ale pri takejto urovni to nieje mozne realizovat. Urcite nie bez milionovich strát.
         Aby na konci vystupenia este nejaky slovensky narod bol.

        • proud napsal:

         Kamarade,situaci na Slovensku moc neznam,jen z tech placu tady a ty mi moc nereknou,tak to vynecham.Co se ostatniho tejka,je to na lidech,ale ne na ovcanech,proto bych se prave na lidi a ovcany soustredil,protoze jen v nich je naprava,at si mezitim dela GP a elity co chteji,to stejne nemuzu zatim ovlivnit primo a energicky.

        • proud napsal:

         A kdyz to tak vezmu kolem a kolem,tak me kob kecy a jeho odvadeni pozornosti nekam do pici za ocean akorat zdrzuje od prace tady ;-)

        • Tomáš napsal:

         :D
         A o to de. Otazka je jak to robiť.
         Napr. Kobisti. Ja s nimi vo vsetkom suhlasim. Ale problem je sposob predania.

         Lebo…To si clovek normalne musi budovat reputaciu aby ludia vobec pocuvali. Vem si Pjakina. Ja snim 100% suhlasim v otazkach GP. Ale sledujem a podporujem svojou energiou urcite tendencie. Napriklad aby niektore veci dostal vyžrať. Bo mu udiera ten jeho fanklub na hlavu. On v ociach toho fanklubu nechce klesnut bo oni ho maju za boha. Za neomylneho. On taky ce ostat i keď mame proti nemu silne argumenty. Aby sa s toho vykrutil a zachoval si tvar pred pindosmi, tak uz fakticky prehlasuje ze je psychicky narušený. Prej on tak vyjadruje lútosť.

         Keby aspoň nekacal a postavil sa k tomu inak, tak nech kludne nadava jak pohan. Ved te terminy aj vysvetluje. Ale porad ostava na to svojom piedestale.

         Keby nekecal te sladke kktiny na konci a pritom pred tym rika jak treba lidem vysvetlovat a pak rekne ze su kreteni. Jak ce s nimi potom jednat?

         Ja im kludne reknu že su šialenci a kokoti a kreteni a špiny, demoni a satani… A co len ta napadne. Ja ich mam piči. Nechces jednat. Ja ti vysvetlovat nebudem. Svoje ti poviem a preber si to ako chces. Struelat ta za to nebudem.
         A kludne im vynadam…lebo…
         Lebo Ja si tym vsetkym taky prechadzam. Aspon sa netvarim ze sa staram o druhych.
         A ze niesom, alebo som nebol špina. Naviac aby som sa pustil do našich managerov aj musim byť špina. U nich pri najmenšom Debil, Satan atď… Šak oni ma ešte budú preklínať jak najvecsie zlo…

         Ne Ne…mne ide len o mna. A preto taky musim myslet i na ostatnych. I keď su to jebnuty kokoti a retardovane špiny. Jak keby ja som čistý. Ale ne ne ne
         Pjakin tak vyjadruje lútosť. :D

         Bože… To je komik :D

        • Tomáš napsal:

         Mna to neodvadza :D proc pak na to pindam?
         Bo tam tie odvody vidim.
         Prej psychotrockista. Čital si tu poučku? To je taka kokotina. Každy psychotrockista sa to chytil. Už ich začali hľadať všade možne okrem zrkadla :D
         KOBu sa darí :D

        • proud napsal:

         :-)

        • Tomáš napsal:

         Tak ja si čo sa týka stavu nasho statu pozrem tv spravi a mam jasno.
         Teda kym nenarazim na realitu. :D
         Nic menej tebe to odpustim ale odporníkom s katedry kobu nie :D
         Ale na co potom priama demokracia ked nevies co sa deje v tvojej krajine.
         A kde mas staru vies? :D

     • Forever Slav napsal:

      Zase „za všechno“ může „zlý kapitalismus“. A se „SOCIALISMEM na VĚČNÉ ČASY!“.
      VSKUTKU dobrá soudružská levičácká logika.

      • proud napsal:

       Mam lepsi logiku,protoze socik byl lepsi nez tohle,takze vysledek je OPRAVENEJ! socik a zadnej kapitalismus krome drobnyho podnikani ;-)

       • Tomáš napsal:

        Socik bol zak dobry az skoncil kapitalizmom. Ved hovorim tebe nejde o dobro, prsvdu a spravodlivost. Ale o materialny blahobit.
        Dajte sliepkam zrno a oni vam budu dalej zobat z ruky :D

        • proud napsal:

         To beru Tome,jsi moc mladej na to,abys ho poznal:-)))))))))))))))))))))))))))))).Socialismus nemel az na par zasadnich veci chybu,ale uvnitr republiky,byla svoboda mnohem vetsi jak ted,zadnej bezdomovec,vsichni bydleli,pracovali,meli tedy jistej pravidelnej prijem,republika byla bez dluhu,jen na pultech chybela spousta pitomosti a byly tam potrebny veci,z minusu-nemohl jsi si rict cos chtel a nepustili te ven.Vzhledem k tomu ze jsem si zil jako nekomunista s rodinou za sociku velice dobre,nemam az na ty minusy skoro vyhrady,obecne.

        • benmil napsal:

         Proud 11:39
         Příčina, proč na pultech chyběla spousta pitomostí a proč nás nepustili ven, byla jedna a tatáž: neměli jsme na to prachy. Ale neměli jsme dluhy. Teď pitomosti máme, a ven můžeme, ale za jakou cenu.

       • Forever Slav napsal:

        Jo, komunismus jen zavraždil a zotročil až sta miliony lidí, jinak pohoda.

        V případě konkrétně Československa:

        Popravy a smrt celkem až 10 000 lidí, pracovní lágry (viz třeba uranové doly v Jáchymově), sta tisíce uvězněných, tvrdý policejní stát, nesvoboda, cenzura. Zkrátka byl člověk zavřen v kleci. Jinak ok. ;-)

        Věřte proude, kapitalismus nemůže za váš zpackaný život (pokud se něco někdy zpackalo ve vašem životě).

        • proud napsal:

         Nebude ti to vonet,ale do tech „lagru“ krome tech kdo si tam sli vydelat dobrovolne,se vetsinou dostavali takzvani „nepratele rise“,tedy socialismu a zastanci toho bordelu a zvule ve ktery zijeme ted,na to ti muzu jen rict, a ze jsem stranik nikdy nebyl,ze dobre jim tak,paklize podbijeli nezadluzenej stat kde sis mohl do lesa a prakticky kamkoliv jak se ti zlibilo aniz by te nekdo vyhanel s tim,ze „je to jeho,kretena!!!“ Co se mi nelibilo,bylo zametani s tema kdo jen mluvili,ale jinak neskodili.Ale skodice zavrou i kapitalisti,panacku!!!

        • proud napsal:

         Mas v tom dobrej bordel,musel jsi bejt za sociku poradny,bezohledny prase!

        • benmil napsal:

         4-

        • benmil napsal:

         4- pro Slava

         Admin: mělo by se něco uděla s hierarchizací příspěvků.

        • Jarmila napsal:

         Forever Slav: jděte se kouknout na jutube na „americkou svobodu“. To je šílený fašismus a policejní stát jak vyšitej. Stačí si trochu postudovat, já to za Vás dělat nebudu.
         Proti tomu byl socialismus úplný a dokonalý ráj. Žila jsem v něm 39 let, takže naprosto vím, o čem mluvím. A to jsem proti komunistům nepřetržitě tehdy remcala, i když mi dali ZDARMA byt v paneláku 3+1, což bylo tehdy naprosto obvyklé. Dneska mladí musí splácet hypotéku až do smrti za králíkárnu velkou 30 metrů čtverečných. Doufám, že se Lahváč smaží dodnes v pekle už jen za ten výrok, že socialistické paneláky jsou králíkárny.

        • Forever Slav napsal:

         Jarmila

         Dobře, odpovím vám, jako panu proudovi níže:
         nevím kde žijete, ale řada konzervativních pravičáků (ač osobně jsem více Alt-Right, než libertarián, tj. na první místo dávám zachování bílé rasy a našeho národa a až poté libertariánské hodnoty jako malý stát, nízké daně atd.), včetně mě, je proti současnému režimu, možná více, než vy, ale to je jedno. Zkrátka a dobře, ač jsem silně proti současnému režimu, nehodlám však obhajovat kvůli tomu minulý zločinný komunistický režim. Tak prosím, neodbočejte od zločinů komunistického režimu někam jinam.

        • Jarmila napsal:

         Říkáte zločiny komunismu? Určitě se ty zločiny děly v padesátých letech- a to tak že velmi. Jenže milej zlatej Forevere, od šedesátých let výše byl socialismus přímo zlatej proti dnešnímu superšílenému režimu. My jsme prožili tak krásné mládí i střední věk, o jaké se dnešní zkroušené generaci mladých ani nezdá. Všichni jsou v šíleném stresu, že přijdou o práci, všichni mají hypotéky na malé špeluňky, všichni jsou na nervy a berou prášky. A v socialismu? Všichni jsme se bavili a říkali vtipy, všichni jsme kdeco slavili, pochopitelně v práci, všichni jsme měli bydlení a veškeré sociální zajištění.
         Jen pro zajímavost ohledně bytů týkající se naší rozvětvené rodiny: Máma dostala luxusní byt 4+1 s balkonem, kde byla i starožitná kachlová kamna. Pravda, dostala ho až po patnácti letech žádosti, když už jsme ho takřka ani my její děti nepotřebovaly, protože jsme se rozprchly do světa, ale dostala ho. Můj nejstarší bratr dostal zdarma byt od podniku kde pracoval. Moje starší sestra dostala byt 3+1 ve slunném paneláku, pochopitelně zdarma. Já jsem bydlela v asanační oblasti na Žižkově, takže jsem dostala zdarma byt 3+1 ve slunném paneláku. Můj mladší bratr dostal rovněž byt zdarma 3+1 v paneláku. Moje nejmladší sestra, jelikož jsem ji přihlásila na sebe trvale k bydlení v asanační oblasti rovněž dostala zdarma byt Na Dědině 2+ kuchyňský kout opět zdarma.
         No a teď to porovnejte laskavě s dnešní dobou po 28 letech „pokroku“, kdy jsou všichni lidé, kteří chtějí bydlet hypotékoví otroci.

        • proud napsal:

         Ja myslim Jarmilo,ze ten debil forever z debilova se uz odkopal dost :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Forever Slav napsal:

         Jarmila Zase jste nic nepochopila. Marná diskuze.

      • proud napsal:

       Protoze jdi do pici s bananama,kdyz si nemuzes koupit ani poradny naradi a je drahy jako to nejlepsi,takze na nej kazdej nema,za sociku jsem mel na vsechno.Tvuj kapitalismus je sklad hajzlu kterej je ve svete neprodejnej a zakladni veci a soucastky chybej vic jak za socialismu,zato mas hajzlak a banany,si to uzij!!!

       • Forever Slav napsal:

        Jen pro vaši informaci – nežijete v kapitalismu, ale v korporativismu, chytrá hlavičko.

        A říkám – stokrát raději drahé věci a hlavně svobodu, než žít se „sociálními jistotami“ v jednom velkém komunistickém koncentráku.

        A jestli se vám tak tak stýská po „zlatých socialistických časech“, můžete se odstěhovat třeba do Severní Koreje nebo třeba do Venezuely. Co vám v tom brání? ;-)

        • proud napsal:

         Ukaz mi tu tvoji svobodu,na koreu a nevimco ti seru,chci ji doma,ukaz!!!

        • proud napsal:

         Tady se ani neuseres kdyz nemas na uplatky a bandu advokatu!To je svoboda podle tebe????

        • Forever Slav napsal:

         Proude, nevím kde žijete, ale řada konzervativních pravičáků (ač osobně jsem více Alt-Right, než libertarián, tj. na první místo dávám zachování bílé rasy a našeho národa a až poté libertariánské hodnoty jako malý stát, nízké daně atd.), včetně mě, je proti současnému režimu, možná více, než vy, ale to je jedno. Zkrátka a dobře, ač jsem silně proti současnému režimu, nehodlám však obhajovat kvůli tomu minulý zločinný komunistický režim. Tak prosím, neodbočejte od zločinů komunistického režimu někam jinam.

         Vaše obhajoba komunistických lágrů je úděsná – zkuste to říct do očí těm mrtvým (i těm, co přežili a dnes již nežijí) i přeživším těchto lágrů – bývalým pilotům RAF, představitelům církve, příslušníci české národní inteligence, „gulaci“ (nejen velkostatkáři, ale i malostatkáři) atd. Řekněte to těm více než 70 000 lidí, kteří byli nuceni tímto projít.

        • proud napsal:

         Chapu,ale je mi lito,nemuzu te setrit,je to jak jsem uz napsal,pro nic a za nic se ty lidi do tech lagru nedostali,jinak jsem tam totiz skoncil taky,rozhodne jsem hubu nedrzel a servitky si nebral,se stranou a vladou obzvlast a verejne, a nebyl nikdo a nic kdo,nebo co by nade mnou,mladym drzym blbcem tenkrat drzelo ruku,neskoncil jsem tam.Takze jsem si to zaslouzil jeste malo,naskyta se mi tedy otazka co vsechno museli ti kriminalnici provist,promin.

        • Forever Slav napsal:

         Oprava: malorolníci

        • Forever Slav napsal:

         Zjistěte si něco o historii jednotlivých vězňů (za co se dostali do lágru) a pak sem pište. Píšete akorát jen nesmyslné kryptokomunistické nesmysly.

        • Jarmila napsal:

         Forever Slav: Kde zde vidíte dnes jakou svobodu? Já zde vidím čistý korporátní fašismus a nic jiného.

        • proud napsal:

         Tusil jsem to,tebe neserou ti odsouzeni,mnozi mozna nevinne,mnozi po zasluze,ale sere te zes prisel o chlivek s kravou a kusem jilu na zaprazi……………hele,trhni si nohou,kulaku,zeme patri vsem,dneska bych ji zabavil zase!!!!!!!!!!!

        • Petr C napsal:

         A kdy se zilo v tom pravem kapitalismu?
         Ktery system byl spravedlivy? V kterym netekla krev? Nebo snad kapitalismus neni zodpovedny za miliony mrtvych? Vzdyt socialismus uz jako sila je davno zlikvidovany a lide se vrazdi porad.

        • Forever Slav napsal:

         Jarmila: přečtěte si můj komentář znova a pořádně – pochopíte.

         proud: Čili jste komunista?! Váš slovník to jen potvrzuje. OK. Helikoptéra už na vás čeká, bolševiku. ;-)
         PS: Pokud víte, kdo byl Augusto Pinochet, víte, o čem mluvím.

        • proud napsal:

         Dosly ti argumenty,normalka,jinak to ani nemohlo dopadnout:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Forever Slav napsal:

         Petr C

         Kapitalismus je ekonomický systém, ne politický režim. Dávat proto kapitalismu nějaké miliony za vinu je blbost – kapitalismus je o jednání jednotlivců, ne nějakého režimu. A za další – jaké „miliony obětí kapitalismu“ máte na mysli?

        • proud napsal:

         Aha,komunismus,nebo socialismus zadnej system nebyl,ze jo:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Vzdyut ty ani uz nevis o cem tocis a zvatlas jednu ublizenou kravinu za druhou,kvuli tvymu zahumenku na kterym bys dneska akorat tak chcipnul:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Petr C napsal:

         Co to zas placate. Ti lidi byli vrazdeni ve jmenu zisku. Jake obeti-kolonizace, na to ted doplati cela Evropa. Valky, politicke prevraty. Osobne prichazim do styku s indianama kteri byli vypraskani ze sveho uzemi pro zisk velkych kompanii. Vy tu placate ze kapitalismus neni politicky rezim? Vzdyt to je jen taka vymluva.

        • Forever Slav napsal:

         proud: jedinému, komu došli argumenty, jste vy. Mj. umíte krásně vyhrožovat. :D

         Rozdíl mezi kapitalismem a komunismem je ten, že kapitalismus nebyl a není POLITICKÝ REŽIM, zatímco komunismus byl POLITICKÝ REŽIM! To asi ve své duté a závistivé bolševické palici nejste schopen zjevně pobrat.

        • proud napsal:

         Tak to Peto vidis,a pak s timhle materialem chtej pracovat,nerkuli neco dokazat:-)))))))))))))))))))),do dolu s nima:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))),ja snad spadnu ze zidle smichy:-))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Hele,ty magore,ale ze oba mely jednoho pana uz te nezajima,vid,hlavne ze jsi prisel o zahumenek:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Forever,z Vladislava casto vypadnou dobry veci a da se s nim diskutovat,az na posledni prispevek,ale tvoje bliti,to se uz vazne neda:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Forever Slav napsal:

         Petr C

         Kolonialismu neměl nic společného s kapitalismem. Dobývání druhých územích probíhalo téměř celé dějiny lidstva, dávno před vznikem kapitalismu. A kolonizace Ameriky a první střety bílých osadníků s Indiány proběhla dávno před vznikem nějakého kapitalismu.

         Navíc, kapitalistou člověk není jen z faktu touhy po zisku – to z člověka kapitalistu ještě nedělá.

        • Forever Slav napsal:

         Proude, kdyby si se snažil raději něco dokázat, místo věčného nadávání na „zlý kapitalismus“.

        • proud napsal:

         Dokazal jsem a dokazuju porad,a co ty,s tvym vecnym narkem a holou prdeli? :-)))))))))))))))

        • Tomáš napsal:

         Proude. A kedy si to stihol, keď si porad tady ty fašoune jedna :D

        • Forever Slav napsal:

         Já nevím, soudruhu proude, kdo tady nadává nad svým zpackaným životem a svádí vinu na druhé, např. na „hrozný kapitalismus“. ;-)

        • proud napsal:

         :-)))))),kez bys mel jen 10 let zivota jako ja mam celej ;-) :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • Tomáš napsal:

       Že jo :D
       táto logika ma neprestáva udivovať :D
       To je tak. Nevedia to riesit inak a tak volaju po priamej demokracii.

       Aby mali moc a mohli to raz a navzdy ukonciť. Pekne rázne. Na 6 priorite. Bo inak nevedia. Psychopati.
       Este ze sa mozu vyhovarat na system :D
       Keby radej isli von zbierat odpad do lesa. Aj by si odychli. Vycistili by si hlavu. Nadychali by sa cerstveho vzduchu. Nasali pokoj a harmoniu prirody a este by aj zachranovsli svet pred eko katastrofou (v ramci svojich moznosti)

       ale oni radej budu pindat na sxstem a volat po extremnych rieseniach. Nic dobre nerobia a nehovoria. Len ociernovat druhych podsuvanim svojho chapania sveta.
       Ak hovorim. Pundos je vzdy pindos a je jedno ku kpmu sa hlasi. Pindos ked vidi ze ludia sa otacaku k rusku a putinovi. Alebo ze zacinaju pocuvat Pjakina tak rychlo prevlece kabat aby neostsl pozadu.

       Špinu v sebe vsak nezapre.

       Ani vela netreba vyjadris kritiku a uz mas nenavist na stole. Ani netreba vyjadrit nesuhlas. Staci drobna kritika. Upozornit na to ze tie jednoduche a idealisticke predstavi nemusia byt az tak idealne…
       A hnet som podplateny kapitalista :D

       Bože, toto myslenie je tak smiešne až mi je s toho doplaču.

       • proud napsal:

        „To je tak. Nevedia to riesit inak a tak volaju po priamej demokracii.

        Aby mali moc a mohli to raz a navzdy ukonciť. Pekne rázne. Na 6 priorite. Bo inak nevedia. Psychopati.“…………takze celej narod,nebo prinejmensim jeho vetsina jsou ti psychopatama? No potes vidle,hochu:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Aspon vime kam to KSB kormidluje,kdyz se ohanis jakejma si prioritama podle nej,taky bych ho postavil mimo zakon,jako to udelal Putin,zrejme vi moc dobre proc!

   • Tomáš napsal:

    No. Lenze vecsinove rozhudnutie musi prihliadat na nazory a potreby mensin.
    A nie ho ignorovat.
    Vela ludi si to totiz takto predstavuje. Ze bude po ich a hotovo… A co ak nie?
    Co ak budeme ignorovat mensinu a ta sa za to pomsti? Tak ich preventivne vyhladime?
    Budeme taky ako ty proti komu akoze bojujeme?

    Neprotirecim si. Priama demokracia sama o sebe nezakazuje ine ako vecsinove nazory.
    Ale ludia to zakazuju. Niektory Ludia teraz prahnu po p.d. Lebo nemaju nad nicim kontrolu. Nemaju kontrolu na sebou, svojimi myslienkami emociami, rozhodovanim… To sa negativne odraza v ich zivote. A nez si priznat ze si to robia sami a nez na sebe pracovat…radsej hladaju chybu v systeme, ktory obvinuju zo svojho nestastia. – to je zodpovednost?
    A preco chcu p.d.? Lebo si myslia ze ked budu mat moc a obesia kazdeho kto im podla nich sposobuje vsetko zle,…. Ze tym sa ich problemy vyriesia…

    Len neviem ako to chcu dosiahnut… S takouto mentalitou

    • proud napsal:

     „No. Lenze vecsinove rozhudnutie musi prihliadat na nazory a potreby mensin.
     A nie ho ignorovat.
     Vela ludi si to totiz takto predstavuje. Ze bude po ich a hotovo… A co ak nie?
     Co ak budeme ignorovat mensinu a ta sa za to pomsti? Tak ich preventivne vyhladime?
     Budeme taky ako ty proti komu akoze bojujeme?“…………tohle uz je slozitejsi otazka,ktera by se mela resit referendem,si myslim.Za sebe bych odpoved mel,ale malo by se ti libila:-).Zalezelo by hodne na tom,co je to ta „potreba“,nezapomen ze mensiny by si zily tak dobre jako vetsina,jejich „potreby“ by taky mohly vypadat tak,ze si chteji na ukor vetsiny zit lip nez ona,ze? ;-)

    • proud napsal:

     „Neprotirecim si. Priama demokracia sama o sebe nezakazuje ine ako vecsinove nazory.“………….zakazovat by je nemel nikdo,ale tim by taky nikdo nemel zakazovat reakce na ne! Samozrejme se bavime na urovni jejich otevrenyho vyrceni.Povis nazor,dostanes odpoved,nikoliv treba kulku,to tim mysleny neni:-)

    • Jarmila napsal:

     Ty jsi naprosto vymaštěná hlava, nebo spíš zaplacený trotl. To už mám asi deset vypozorováno z internetu, že jakmile někdo napíše o přímé demokracii, ihned se vynoří odkudsi trotl, který ji přímo nenávistně odsuzuje jako něco velmi nebezpečného. Ano, samozřejmě, přímá demokracie je velmi nebezpečná, protože prosazuje, aby si většina obyvatelstva rozhodovala o svém životě sama- což je pro korporátní fašisty naprosto nepřípustné.

     • proud napsal:

      Jarmilko,o tom jsem uz psal,prave,to je to,ze si ji kazdej predstavujeme jinak,ja jako ty,ale spatne,jeji definice je jina,to co mame na mysli my je zda se spis prima vlada vetsiny,ale rikame prima demokracie. Jenze demokracie obecne,tedy jakakoliv je uz z definice „vladou bohatsi mensiny a neustalou revoluci“,to je puvodni a cela definice z jejiho puvodniho reckyho(tusim) zneni.

      • Jarmila napsal:

       Ale dyť jo proude. Jde nám oběma o totéž- čili o přímou vládu většiny. Takže nějaké jiné přiblblé termíny, které matou pojmy, můžeme ignorovat. Vždyť tohle je v 21.století naprosto šílená situace, že o deseti milionech lidí může rozhodovat 200 zkorumpovaných poslanců (kteří tam byli právě kvůli tomu dosazeni), nebo nějaký zasraný přisluhovač StB Drahoš s falešnými brýlemi, či nějaký přestárlý Zeman. To je prostě naprosto šílená situace.

     • proud napsal:

      Ti nahore kteri tohle vedi se musej triskat smichy kdyz skodolibe pozorujou davy volajici po demokracii,ktery maj na mysli prave neco jinyho,ale papouskujou ji………

      • Tomáš napsal:

       Smiešne to bolo kým im nedošlo aký nebezpečný je pre nich ten dav, keď im bolo zabránené ho vyhladiť.
       Teraz sa snažia vydumať ako ten dav skludniť :D
       Dokonca volaju po socíku aby ľuďom zapchali ústa a udržali ich v duchovnej chudobe materialnym bohatstvom. :D

       Teď brečej že stejne mali najprv rozobrať USA. Bo až pak im došlo aký blbci tu žijú.
       A teď po socíku keď prišlo tohle šialenstvo sa ty blbci začali zobudzať k rozumu (..ale hromy blesky vzbudzuju ho k tomu, aby sa prebralo) :D

       teď nevedia čo s tym, bo niektory sa preberaju a zasahuju do info pola, koli comu su ich pindosi cim dal vic urvany
       A delaju im problemi :D

       Ak cete videt ako idu dole, tak si pustite tv noviny. Same pozitivne veci dneska povedali :D

       Budeme budovať socializmus :D

       • proud napsal:

        „Dokonca volaju po socíku aby ľuďom zapchali ústa a udržali ich v duchovnej chudobe materialnym bohatstvom. :D“……….to prave socik nedelal! Jenze bohuzel nedelal ani moc pro to,aby lidi duchovne rostli,ale aspon jim v tom nebranil,nebyla zadna EU,aby mu prikazovala.

       • proud napsal:

        „Socik“ bych budoval klidne,ale dost jinej nez ten kterej byl,i kdyz i dost podobnej:-))))))

        • proud napsal:

         A Forever by mi rubal uhli a uran:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         V pruhovanejch teplakach,samozrejme :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Voda napsal:

   Ano, Pjakin je ztrata casu. On je ideolog a svuj fanatismus umi fantasticky ukryvat. Ja tomu rikam jen jina forma komunismu. Predpoklad diktatury svedomi je totalni nesmysl.

   Putin je ale take do znacne miry idealista kdyz jede globalizaci spolecne bezpecnosti. Ani to neni mozne, ale on je pripraven I na to, ze to nevyjde.

   O nem mi nejvice napovedela jeho veta: Asi nejsem dobry krestan, ale druhou tvar nastavovat nebudu. Tim bylo receno hodne…

   Pisete, ze lidstvo potrebuje pravdu, ale on ji kazdy z nas vidi! Problem je v tom, ze lidi se nechali zbavit pudu sebezachovy a to je konecna, priteli….

 7. boris napsal:

  Trochu ukvapene bych rekl. Vec nazoru a uhel pohledu ma kazdy svuj, ale ohledne tech turku v Syrii a Ruska vime kulove. Oblast geopolitiky je velmi slozita. Zajmy a tahy mocnosti jsou pro obycejne nezaujate pisatele nepredvidatelne.

  • Petr C napsal:

   Borisi divite se mu? Mistni ideopolicie je stejna jak ta buzeranta Jandy.

   • Tomáš napsal:

    No, keď čítam ten názor na Rusko ohladne Tureckej operacie v Syrii… Tak je dobre že končí.
    Zrejme by chcel, aby Rusko jednalo s pozicie hrubej sili.
    Nie som si istý či je duševne v poriadku. Už len s princípu toho čo robí(il). Musí chápať, čo by to znamenalo. Takže Dobre.

    • proud napsal:

     Pise svoje nazory,paklize netvrdi ze jsou pravdou,proc ne,pak ale musi pocitat s tim,ze nekdo souhlasi,jinej ne.

  • proud napsal:

   To je presny a nikdo nemame na krku bednu od bananu a povinnost vedet vsechno,ti kdo maji povinnost pravdive informovat by ale nemeli,presneji by nemeli smet,lhat.To je ten rozdil mezi nazorem,kterej nemusi bejt spravnej a informaci,ktera v profesionalnim podani bejt spravna musi.A protoze to tak neni,je neco spatne.

 8. MJOLNIR napsal:

  Dlouhodobá předpověď počasí:” Bude JASNO”

  • proud napsal:

   …….a kdyz pujdeme,bude to jinak…………..a pak ses probudil a mels ruku v nocniku…….:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Aby to bylo jinak,museli bysme minimalne vypadnout z EU,abysme mohli konecne bejt sami sebou a vzapeti podniknout dalsi kroky,protoze to neni jen EU co si s nama dela co chce,ale i soucasnej system za podpory svyho hlavniho nastroje,penez!

 9. Lukaš napsal:

  Ono je to těžké i pro Kašuku,když se jeho radou neřídí ani Putin.
  Měl by si to Kašuka znova rozmyslet a psát a připustit si,že světové události nemůžou řídit novináři,když víme,jak dokáží manipulovat občany.

  • proud napsal:

   Putin bud ma hlavu jako bednu od bananu,nebo za nim stoji nejaka zpravodajska sluzba!

   • proud napsal:

    Co je pravdepodobnejsi?;-)

   • Tomáš napsal:

    Alebo sa jednoducho jedná o spravodlivého človeka.
    Keď konáš spravodlivo a hovoríš pravdu, tak si nič nemusíš pametať. A preto si to pametáš, lebo tvoje vedomie a svedomie sú ľahké a nezaťažujú ťvoj um a pameť.
    V taktom prípade potrebuješ spravodajcov len k tomu, aby podložili tvoje dávno hotové argumenty dôkazmi, ktorými môžeš svoje názori presadzovať a následne potvrdiť.

    Len… Neviem ako to vysvetliť. Mamka taky porád rieši, že Putin musí mať hlavu jak slon. A ja jej neviem vysvetliť, že nemusí. Pretože on jedná na základe výsledkov a nie nejakého vopred nalinajkovaného plánu. A nemusí si pametať čo hovorí, lebo hovorí pravdu pravdivím spôsobom. S ohladom na všetkých.

    Je to súhra pozitývnych vlastností obsiahnutých v spravodlivosti. Stačí ho len sledovať a vnímať, ako pracuje, ako jedná, ako hovorí. Veď to je návod na spravodlivosť – na bezkonfliktné fungovanie spoločnosti…

   • proud napsal:

    Pisu Putin,myslim Pjakin…..chybicka se vloudila:-)

 10. Perun Hromovládný napsal:

  Á, další z Kašukových proslavených hysteráků je tu.
  Tak schválně, jak dlouho vydrží nepsat, když je grafomanství v zásadě nemoc.

  • Tomáš napsal:

   Nájde si niečo iné. Evidentne je hodne agresívny. To si vybíja v článkoch. Takže buď začne znovu písať, alebo nájde nejaké iné vybitie svojej frustrácie s toho, že sa mu nedarí tými článkami rozpútať 3 sv. v ktorej by sa mohol naplno prejaviť.
   Aby mohol všetko riešiť tak ako vie. Hrubou silou. Ako by chcel od Ruska.

  • Eschatolog napsal:

   tak 2 tejdny :-)

 11. Maroš napsal:

  Rusi sú v Sýrii na pozvanie Asáda – sýrskej vlády – nie Kurdov. Kurdistan v Sýrii – to je ako maďarská autonómia na Slovensku = „Na tomto sme sa s nikým nedohodli!“
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11951-masakr-muze-rusko-kurdove-utok-afrin
  Sýriu treba destabilizovať – keď nie pomocou USA a ISIL, tak pomocou Kurdov a Turecka. „Za všetko môže Putin!“
  Kašuka si vie predstaviť Rusko zásadne bez Putina – zrejme s bojarom Žirinovským – ktorý vie správne trieskať do stola a zaťahovať Rusko do sračiek. Kašuka je typický novinársky pes, vycvičený na povel – „Chyť ho!“ Ale asi už dlho nedostal nažrať – a Putin je tak „óčiň dalekó“.

  • Tomáš napsal:

   On si skôr myslí, že keď bude na všetkÿch nadávať a pindať. „Uprostred“. Tak bude pôsobiť objektívnejšie a lidi ho budú žrať.
   To sa nestalo a on je s toho bez seba a tak vyrukoval s tinhle :D chcelo by to pohár vína :D

 12. Vladislav po přestávce napsal:

  Pane Kašuko,
  problém je, že Vy nejste nezávislý a hledající, jak prezentujete, ale spíš zmatený a tápající. A v takové situaci je opravdu lepší chvilku počkat, trochu se zorientovat a psát raději až potom. Čas strávený sportem, koníčky a rodinou tomu v takovém mezičase může jen pomoct.
  Pokud někdo v dnešní době bojuje proti NWO a přitom útočí na Putina, tak je to špatné. Na každém člověku, na každém hnutí je možné nalézt něco, s čím nesouhlasím a co mi vadí, ale to přece není důvod, abych napadal skoro všechno a všechny, a přitom sám s ničím tvůrčím nepřišel.

  • Tomáš napsal:

   obranně proti turecké agresi, by tím nezačala žádná třetí světová válka, protože by nešlo o napadení území členského státu NATO…..

   Ako keby to NATO a predovšetkým USA zaujímalo. Oni čakajú na akúkoľvek zámienku. A mávať nejakými dohodami a zmluvami v dnešnom svete je prinajmenšon naivné. Pri najhrošom je to vedomá snaha utopiť ľudstvo v krvi.

   Pridávam sa k odporučaniu. Dajte si oddych, lebo sa zdá že ste trochu preťažený.

 13. proud napsal:

  „Politika je svinstvo, většina lidí nemá vlastní hlavu, a nebaví mne pořád poslouchat, kým jsem zrovna placený!!!!“…………opravil bych ten nadpis jak ho vnimam sam ve vztahu k tobe: „Politika je svinstvo,vetsina lidi nema moji hlavu,a nebavi me tajit,ze a kym jsem placenej,nebo neznalej“………..protoze promin,ale jestli to co pises je s tvoji hlavy,pak se na to opravdu vykasli a poslouzis vsem,i sobe a svoji,podle obrazku,pravdepodobne mensine,taky ;-)

  • Tomáš napsal:

   Démonštrácia úrovne chápania… :D
   Akoby som to písal ja. Akorát že ja by som nad takúto kokotinu nedal svoju fotku :D

   • proud napsal:

    No,ono nech bejt,jestli jde o mensinu krerou mam podle jeho fotky na mysli,tak i na tu hruzu,je jeste hodne dobrej,to se zase musi nechat.;-)

    • proud napsal:

     A jestli jsem se s tou mensinou splet,pak udela vsem jeste vetsi medvedi sluzbu,kdyz se na to vykasle :-)

     • Tomáš napsal:

      Mozna začne pisať o niečom inom :D
      Už keď si nenašiel otcovský vzor v politike… Možno v inej oblasti ho najde

      • proud napsal:

       Zas na druhou stranu aspon ma tu odvahu psat a zverejnovat to……….na nas je jak se k tomu postavime a nasmerujeme ho.Problem ale je,ze jak vidno,se nasmerovat a doucit se dost veci,nechce,tak at toho radeji necha:-)

       • proud napsal:

        On je na tom podobne jako „umelci“ od KOB/DVTR,Pjakinovi ucednici…………taky uplne zpitomeli.:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Tomáš napsal:

         Ešte keby tomu Pjakinovi ozaj rozumeli. Kieš by si viac rozumel on sam :D

       • Tomáš napsal:

        Jo no. Asi nezvlada te reakcie :D
        Ale to je dobre. Ked ho ten zachvat prejde, tak to uvidi v novom svetle :D
        Ja to poznám. … So mnou to už nič nerobí.
        Ale tak ja som len nick. :D
        Ale keď sa skonsoliduje mohol by skusiť inú oblasť. Via sa zamrať na vyššie Ja ;)

 14. Forever Slav napsal:

  Pane bože, co to má bejt? Vážený pane Kašuka, spletl jste si evidentně tyto stránky se zpovědnicí u psychologa. Nemůžete si své osobní mindráky nechat pro sebe v soukromém životě nebo pro psychologa?

  „Hlavním důvodem mého rozhodnutí přestat psát o politice je to, že v současné době bohužel ve světě neexistuje žádný známý politik, ke kterému bych mohl vzhlížet, a kterého bych mohl ve svých článcích podporovat a dávat za příklad.“

  Fakt, že jste jen zamindrákovaný komunista, kterému vymřela větsina jeho komunistických hrdinů jako Nelson Mandela, Hugo Chávez, Fidel Castro aj. slavných soudruhů, nám nemusíte připomínat. Ale klid, můžete vzhlížet pořád ještě k soudruhům Severní Koreje. A proč se tam rovnou neodstěhujete? Nebo třeba do „socialistického ráje“ ve Venezuele? ;-)

  „Já se budu věnovat přátelům, čtení knih, sportu a sledování dobrých seriálů a filmů. Mějte se tak, jak si zasloužíte…“

  No konečně něco rozumného. Místo nadávání na „zlý kapitalismus“ je toto daleko více užitečnější pro váš život.
  A pokud jde o vaše osobní mindráky:
  https://media.giphy.com/media/r0VRCtc9ZDZBu/giphy.gif

 15. Forever Slav napsal:

  S KOMUNISMEM spadla BÍDA na ZEM!!!

  PS: A pan Kašuka je (bohužel) toho názornou ukázkou. Typická bolševická zamindrákovaná a závistivá mentalita, co umí jen nadávat na svůj zpackaný život.

 16. weissbach napsal:

  Pane Kašuka, nikdy jsem neřešil, zda jste nebo nejste někým placený, ale čtu od Vás už asi potřetí, že končíte s psaním a pořád píšete a tak nějak pořád o sobě.
  Tak si říkám: „Co je to za chlapa, který nedrží slovo a pořád kňučí jak mu jiní ubližují…“
  Některé Vaše články se daly číst, jiné stály za houby. Tenhle je ten za houby. Poněkud opruz.

 17. Tvoje Svědomí napsal:

  Správné rozhodnutí, pane Kašuka. Vždyť i ti komunisti Vás na Mělníku vyhnali ze strany.

 18. Vladislav po přestávce napsal:

  Souhlasím s ForeverSlavem i Definitivou.

  Proč si tady tolik lidí idealizuje komunismus? To jste už zapomněli, jaké to bylo?
  Připomínáte mi scénu z polského filmu Kedy solncie bylo bogiem. Kníže Popiel, tyran a uzurpátor, pošle na Slovany Vikingy, kteří vraždí, kradou a loupí. Slované se sejdou a řeší, co bude dál. A někdo řekne: – povolejme na pomoc Popiela, jedině ten nás před Vikingy ochrání!

  Komunismus, resp. marxismus-leninismus, je předchůdce neomarxismu, tedy NWO.
  Vynález židů pro ne-židy, pro gójimský dobytek.
  Nevyšlo to židům s Ježíšem, nevyšlo to s Marxem, Engelsem a Leninem, nezpacifikovali gójimský dobytek dvěma světovými válkami, tak tady máte NWO, imigraci a práva menšin.
  Moc spotřebováváme a jsme příliš nezávislí. Musíme proto utopit svůj genom v genomu pastevců a ve středověku žijících zemědělců z Afriky a Blízkého Východu, jinak nás neovládnou.
  Pro ně vládu, pro nás otroctví. Pro ně rasově čistou společnost, pro nás multikulturalismus. Pro ně vyvolenost jejich „Bohem“, pro nás roli oveček v jeho stádečku.
  Jako předtím křesťanství, islám a judaismus, jako potom všechny ty „volnosti, rovnosti a bratrství“, předstírající, že poslední opilý kopáč je rovný patriarchovi rodu shromažďujícímu moudrost desítek generací.
  Už jste zapomněli?
  Upřednostňujete „vraha“ před „zabijákem“, protože žid nám jinou možnost výběru nedává a nikdy nedal – ale co nevybrat si ani jedno z toho a žít konečně PO SVÉM?

  • proud napsal:

   „Proč si tady tolik lidí idealizuje komunismus? To jste už zapomněli, jaké to bylo?“………….nevim jak jsi na tom ty,ja ho mam v zivy pameti,zil jsem v nem,velice dobre jsem v nem vyrostl a zil,pritom jsem se zivil rukama. Utekl jsem mu v mladicky nadeji ze jde zit jeste lip a na znameni odporu k zavreny care,abych se presvedcil co je to ten zapad zac,coz jsem taky brzy poznal,a to je ten zapad zatim jeste i lepsi co se tejka zivotnich podminek nez nase kolonie dneska,a byl uz pred 30 lety,presto jsem na socik vzpominal a vzpominam. ;-).Byl lepsi a sel jeste vylepsit mnohem vic,nenechat si to vyrazit z rukou.

   • Vladislav po přestávce napsal:

    „Socík“ nebyl takový, jak ho líčí Hřebejk nebo Vyprávěj, to se asi shodneme.
    Ale byla to prostě židovina, jen jiného typu, než ta na Západě. Naštěstí se podařilo hned zkraje „uregulovat“ Trockého, takže to, co jsem zažíval já od 70.let, už nebyly tak špatné časy a nevzpomínám na to ve zlém. Ale ten systém byl v jádru špatný, ničil přirozené hodnoty, vnucoval umělé rovnostářství, bral lidem svobodu, trestal je za odlišné názory. Výsledek byl, že mraky lidí se chovaly kariéristicky, mraky šly do „vnitřní emigrace“, takže socialistické státy jako celek začaly ekonomicky zaostávat za Západem a pro naše lidi se stal Západ idealizovaným vzorem.

    Ty si to taky idealizuješ, navíc jsi komunista, jak jsem ti už kdysi říkal. Nic jiného proto tvrdit ani nemůžeš. Byli jsme mladí a spousta věcí nám nedocházela.
    Připomíná mi to rozhovor se spisovatelem Škvoreckým. Ten, když se ho ptali, jaké bylo jeho nejšťastnější životní období, tak řekl, že nacistická okupace. – Jak je to možné?, zhrozili se. – Jednoduše, odpověděl. – Byl sem mladej, běhal za holkama a užíval si života.

    • Jarmila napsal:

     Vladislav: Říkáte, že socialistické státy jako celek začaly ekonomicky zaostávat. Takže teď coby vykradená kolonie Spojených států fašistických prosperujeme?

     • Forever Slav napsal:

      ?????
      Vážená paní, nežijete v kapitalismu, ale korporativismu. Pláčete tak na špatném hrobě. A co takhle si místo závistivé bolševické mentality něco přiučit a vzít si příklad ze západní filozofie?

      PS: nemám na mysli současnou nihilistickou post-západní „liberální“ neomarxistickou ideologii.

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Neprosperujeme. Ale to, co je teď, je přesto výrazně lepší, než bylo to, co bylo před rokem 1990. Naším cílem by mělo být, aby to bylo ještě PODSTATNĚ lepší, ne se vracet někam, kde to prokazatelně dobré nebylo a drtivá většina lidí z toho velice ráda utekla.

      • Eschatolog napsal:

       Vladislave p.p. – naprosty souhlas, oni ti zastydli komousi nevidi tu iniciativu lidi po roce 1990 navzdory vladam byvalych komousu a jejich spratku, a sere je , ze uz o nich nemuzou rozhodovat na 100% jak pred plysackem, ale jen na 90% a ne uklizecky na ulicnim vyboru, a tech 10% svobody zlepsilo tuto zem pres vsevhny stavajici nedostatky, jenze hlavni pricina tech problemu je v obyvatelstvu, po 26 letech zkusenosti mohu rici, ze neni kompetentni opatrovat si ani tu vodu, evoluce ma nejen pozitivni smery.

      • Jarmila napsal:

       Si děláte srandu, ne? To co existuje dnes je prý výrazně lepší než ve veselém socialismu? Buďte tak moc laskav a začněte se dívat na filmy z dob socialismu. Jak si tenkrát lidé vesele bezstarostně žili, jak si žili ve velkých, dobře zařízených bytech- a jak si dneska smutní depresivní lidé žijí v korporátním fašismu, kdy ani slunce nemají, protože je nepřetržitě zakrýváno chemtrailsem. Si všimněte, že když se dnes lidé chtějí pobavit, musí si pustit komedie z dob socialismu, protože dnešní tvorba zcela ovládaná chazary stojí totálně za hovno a nedá se na to vůbec koukat. Letos na Silvestra jsme si s mužem pustili radši na internetu thriller, než bychom se koukali na ty jejich úděsně nudné trapárny. Jedině tak se nám podařilo vydržet až do půlnoci.

       • Tomáš napsal:

        Ale no ták. Transformery su popiči :D
        A taky hra o trony :D

       • Forever Slav napsal:

        Jarmila

        Počet obětí komunismu:
        Sovětský svaz (20-35 milionů)
        Čína (65 milionů)
        Kambodža (2 miliony)
        Severní Korea (2 miliony)
        Etiopie (1,7 milionu).

        U nás v Československu čítá počet obětí 10 000-15 000 obětí.

        To nás teda ten „zlatý socialismus“ přišel velmi draho.

        A buďte klidná – i za nacismu (Protektorátu) se dělníkům vedlo dobře. Nebylo si nač stěžovat (po sociální stránce). I nacisté přece byli jen „hodní strejdové“, kterým se to nepovedlo, stejně jako komunisté. ;-)

        • proud napsal:

         Ahaaaa,panacek zase nevi kdo byl komunista,bolsevik a Trockista……….tak za vsechno muzou komancove a socik :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Kolik ti je,uz aspon 16?:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Hele,omlouvam se ti ze jsem na tebe byl jako na dospeliho,uz se pomalu chystej do hajan a nech si zdat o slecnach,priste se vyprav na nejakej detskej web a tohle nech radeji tem kdo prece jen v zivote uz neco zazili a leccos vedi,jak o terminech,tak o tom zivote a maji srovnani ,zkus si vydelat nekde na brigate rukama nez tady s trollenim :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Forever Slav napsal:

         :D Vážený pane proude, nevím, kde žijete (začínám pochybovat, že v realitě), ale už celá léta upozorňuji na provázanost židovství s komunismem, respektive talmudické židovské plány na světovládu s komunistickým řáděním. Nevím, kde jste byl vy (jakože jste vy tady byl), ale asi jste se myslí posunul o celé desítky let zpátky, kdy jsem zde nic nekomentoval. :D

         Prosím vás, vemte si svůj srp a kladívko, vraťte se k mamince do sklepa a vzdejte hold svým komunistickým hrdinům. Btw. podle průzkůmu většina levičáků, hlavně komunistů, žije stále se svými rodiči. Zkrátka zamindrákování a neúspěšní lidé, co se ani nesnaží své neúspěchy překonat a jen nadávají na svůj zpackaný život a svádí vinu na druhé. Zjevně na tom bude hodně pravdy, jak je vidět z vašich příspěvků.

         A prosím, nezáviďte druhým úspěch a zkuste něco v životě dokázat a být úspěšnější než ti, kterým teď závidíte jejich úspěchy. ;-)

         Že se vám nelíbí také slyšet pravdu o vašem „zlatém socialismu“, je věc jiná. To ponechám teď stranou. ;-)

        • Tomáš napsal:

         Hele. Forever. Ja taky ziju zo svojou matkou. Jako …. Ano tym by sa te mindraky vysvetlili. Ale ze byxsom povazoval za neuspech to ze nemam hypoteku by som nepovedal :D
         Preco by som sa ta mal snažiť zakryvať? :D
         Naviac. Neze by som ju cel pochovat ale vecne tu nebude a naviac. Ma byt sama na tento barák? Stejne by ma svedomie nutilo jej chodit pomahat. Takto si robim pre seba :D

        • Forever Slav napsal:

         PS: citoval jsem západní průzkumy.

        • Tomáš napsal:

         Tak tym sa vela vysvetluje. :D
         To aby som sa citil jak pitomec a vzal si hypoteku na „vlastne“ byvanie.

        • Forever Slav napsal:

         + to, že většinou jde o lidi v rozmezí (zhruba) 20-50 let. Což také mnoho vysvětluje.

        • proud napsal:

         Hele,Tome,prd na Forevera,ten nevi co je to zit v divocine s medvedama,pumama a vlkama,lovit,mezitim makat a kdyz nemakas,tak jit s agenturou po drogovejch magnatech,pak se vratit domu,vozit si prdel v kvalitnim,poradnym aute,mit dva baraky beze strachu co budes zrat a zit si s tim,ze v tom bordelu mas uplne a naprosto svazany ruce tim jeho ultrasuper rezimem a narkne te ze zavisti,respektive otoci vsechno co se hgo tejka,uplakanka po zahumenku proti tobe,to mu jde,rvu tady smichem a mam ho totalne v pici,traktoristu v gumakach:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Ten zna svet akorat z tv a ani nevi co je bolsevik,komunista a trockista a mysli si ze siozid stal jen za komancema:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Hele Forever,dostal ses aspon k Cernymu mori tak na tejden?,aspon na dovcu?:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Na rozdil od tebe ty manasku,ja aspon mam srovnani z praxe a moc dobre vim o cem tocim :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Jarmilo, Vy posuzujete kvalitu doby podle kvality filmů a komedií, co se tehdy hrály? Potom doporučuji období protektorátu, třeba film Kristián, podle Vaší logiky musela být ta doba ještě lepší než reálný socialismus.
        Dnešní dobu si neidealizuji (to bych totiž nebyl na tomto serveru), ale Vám se opravdu stýská po kádrování? Chtěla byste se nedostat na školu kvůli špatnému třídnímu původu? Chtěla byste povinně chodit na prvomájové nebo lampiónové průvody? Chtěla byste mít možnost cestovat pouze do „Jugoslávie“ a dostat na to pouze devizový příslib? Chtěla byste být vyhozená z práce za to, že kritizujete vládnoucí politiky?
        Myslíte to, co píšete, vůbec vážně, nebo jste tak slepá?
        Listopad 1989 byl spontánní lidová akce, i když, pravda, někým kontrolovaná. Lidé měli toho režimu už zkrátka PLNÉ ZUBY. Kdyby se to nepoložilo tehdy, tak by to spadlo samo o pár měsíců později. Po takovém režimu se může stýskat jedině někomu, kdo ho nezažil, nebo naopak zažil, a profitoval z něho. Jenže to už nikdy nenastane, protože žádná normální společnost nebude stavět na stejnou roveň výbornou dojičku či horníka a špičkového chirurga. To bylo možné jen v těch podivných časech.

        • Petr C napsal:

         Prominte Vladislave ze odepisuji ja.
         Na skolu kvuli tridnimu profilu? Co jsem videl a zazil na skolu se dostali i ti co meli pochazeli z kulacke rodiny. Meli dobre znamky,dostali se(70 -sate roky). Podle toho co se tvrdi jak vystudovala ta stara garnitura, ktera se dostala k moci v devadesatych letech? Ikdyz nepopiram ze vami uvedene pripady se staly, ale ne v tak velkem meritku. V nasi rodine bylo par lidi zavreno a jejich decka se na vysokou dostaly. Za cely svuj zivot jsem nebyl nuceny chodit do nejakeho pruvodu i kdyz urcite nejake u nekterych skol urcite nejake tlaky byly. Je fakt ze jak jsem aktivne sportoval do pruvodu jsme chodili kvuli dotacim. S tim vyhozenim z prace – osobne jsem zazil jak chlapik profackoval komunistickeho predsedu a vedouciho podniku byl vyhozen a novou naprosto stejnou praci dostal behem par dnu. Ano rezim likvidoval ty kteri ho aktivne podrazeli. V kapitalismu existuje neco podobneho aspon u nas (Canada). S prislibem mate pravdu, komousi nemeli zrovna devizy na rozhazovani a kdejaky idiot rozhodoval o vasem vyjezdu. Diky jednomu jsem jsem utek. Zamitnul mi vyjezd mitrovstvi Evropy, tak jsem mu oznal ze mu stejne prchnu na zlost. Trvalo mi to tri roky a pak jse mu zavolal z Montrealu.
         Ono kazdy system zalezi na lidech a muzu ric ze od doby co sel socicialismus od valu kapitalismus odhalil svou pravou tvar.

     • Tomáš napsal:

      Niektory s nás ano :D

     • Tomáš napsal:

      Možno mal ma mysli, že socík zaostával v spotrebe. Doteraz mám doma topánky po dedovi. Nosil ich pol života a porád sú v lepšom stave, ako dnes fungl adidas :D

    • Forever Slav napsal:

     1****

     A v neposlední řadě vnutil lidem závistivou mentalitu. Následkem toho je, že lidi, místo toho, aby si řekli (dávám teoretický příklad): „Chci být jako Donald Trump!“ (nebo dejme tomu jako Henry Ford ;-) – jak by lidé říkali v dávné minulosti) a jít si za svým snem (nemusí jít o to nutně být miliardář – to čistě uvádím jako příklad. Může to být třeba velký vědec, sportovec, lékař, návrhář, voják atd.), tak si tito lidé se závistivou bolševickou mentalitou sednou na zadek a nadávaj akorát na to, jak je na svět „hrozně zlej“. Dříve (třeba na Západě) lidé byli vedeni k úspěchu k životě. Možná to znělo sobecky, ale ve výsledku to mělo pozitivní efekt – lidé měli touhu budovat, objevovat, překonávat (ať už v hmotné či duchovně-kulturní oblasti atd.) – což posouvalo civilizaci i národ materiálně i duchovně před.

     To dnes v době, kdy je úspěch místo ocenění a snahou ji ještě více překonat trestán a negativně záviděn – co chcete dělat s takovou společností? Taková společnost se akorát duchovně i materiálně zastaví na mrtvém bodě.

     • proud napsal:

      Zlodejna a zotrocovani je ti uspechem? Chcipni!

      • Forever Slav napsal:

       Jen žárlíte na úspěch druhých. Už si to konečně přiznejte. Ještě více úsměvné je to, že toto říkají často lidé, co sami nic pořádného v životě nedokázali a oněm osobnostem (dávám příklad z dávné minulosti – jako třeba Henrymu Fordovi) nesahají ani po paty.

       • proud napsal:

        Urcite nezarlim,mam svoje jisty a velice,velice prijemny :-)))).Ale myslim na ostatni a vim ze kazdej neni Henry Fordem,tim zidem!!!

       • proud napsal:

        Kazdej,i soucasnej bezdomovec se na rodil na tuhle planetu se stejnym narokem jako vsichni ostatni a nikde neni napsany v zakonech Universa,ze to v jaky posteli se narodis rozhoduje o tvym zotroceni,ani to jak moc se ti chce „pracovat“,natoz kdyz te nekdo primo nebo neprimo nuti! To jsou ty rozdily ve vnimani sveta podle systemu a podle Universa!

        • Eschatolog napsal:

         jedinej narok rudej noku, se kterym ses narodil, je narok na to, jestli zesnes starim nebo drive vlastnim lemplovstvim

        • proud napsal:

         Nouze naucila Dalibora housti,ale co maji delat chudaci ktery o vsechno prisli,ale podminky zvednout se jsou jim upirany ac se jim prace neprotivi?Znam jich dost…….ale sam kdybych dopadl jako ni,bych uz dal tohle svinstvo svou praci nepodporil,to bych se radeji jako oni,uchlastal,jak nepiju!

        • proud napsal:

         Nevim jak ty Escho,ale ja dost dobre vidim do jak bezvychodny situace je spousta tech lidi zahnana.A to ani nezkousim odhadnout pocty tech kdo jeste bydlej,ale kdovi jak dlouho jeste budou,to je casovana bomba.Sam jednoho podobnyho drzim proti vuli vsem,ale uz s tim budu muset neco udelat,protoze se mi propada do cim dal vetsiho dluhu a nevim jak se z nej chce dostat,jen s tim,ze ho budu muset z bytu vyhodit,ale exekutora na nej pochopitelne nepostvu,nechce se mi do toho,protoze jak to udelam,pravdepodobne spatne skonci,ale nemuzu za nej tahnout jeho dluhy,ciziho cloveka,jeste navic dluhy vuci me,ktery tim padem sam cejtim.Uvidim jak se k tomu zitra postavi.

       • proud napsal:

        Apropo,kdyz pises o Fordovi,pak urcite vis v kajech podminkach a za kolik pracovali jeho delnici,co? ;-).Ono se dobre ukazuje na „uspechy“ tech kdo zili a tyli z krve statisicu!!!

       • Petr C napsal:

        Pane Slave ziji v dosti tvrdem kapitalismu, mam se dobre a presto nebudu nyni nadavat na komomouse. Tolik podrazu, vsivaren, okradani, lzi, lidi ve stresu a zadluzenych jsem za komousu nevidel. Jeden podrazi druheho, kazdy se tu trepe o tu svoji praci. Hodne lidi si nemuze dovolit nepracovat par dnu proto zeprijdou o barak. Mam tu firmu ktera mi dava co potrebuji. Ovsem zato ze se mi dari mezi jinyma muzu podekovat take komousum. Diky skolstvi jsem ve svem oboru jeden z lepsich. Diky tomu ze se se mnou nesrali stal jsem se odolnejsi ve stresovych situacich. Naucili mne dobre pocitat a hlavne mne naucili nezit na dluh.

        • proud napsal:

         Bingooo :-)

        • Forever Slav napsal:

         Petr C, tématu kapitalismu, jak je vidět, nijak nerozumíte. Pláčete akorát na špatném hrobě.

        • proud napsal:

         Akorat ze v nem na rozdil od tebe,ty founo,zije a prosperuje:-)))))))))))))))))))))))))))))))))).Ty vole ty ses na odstrel,Vladislav nebude zase souhlasit,ale radeji chcipni sam,nez te nekdo odhali a doma povesi na klice u dveri,magore:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Forever Slav napsal:

         Nežije. Jen si to myslí kvůli své absolutní neznalosti v tématu. Což je i váš případ. Rozumíte tomuto tématu asi jako kosmonautice.

        • Petr C napsal:

         Slave, ja se uz svami nehodlam hadat. Vy jste ochoten hovno nastrikat vonavkou a tvrdit ze voni. Tak samo to je z kapitalizmem.
         Ve vasem pripade nikdo nicemu nerozumi. Ja vidim ze cim vice mame vystudovanych ekonomu tim vic jde vse dosracek. Vidim ze ackoli veskera vyroba se zveda lide jsou na tom hur. Vidim ze jeste nikdy nebyla tak nicena jak nyni. A vim ze pokud bude ten kapilalismus dal vladout ve stejne podobe jak nyni , dojde k tragedii, ktera nema obdoby. Jak rikal muj kamos – oko nie je pica.

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Ano, je to tak. A tebe, Proude, slušně žádám, abys volil slova. „Chcípni“ do slušné diskuse opravdu nepatří.

      Největší vina režimu z let 1948-1989 je skutečně nastolení té závistivé pseudomorálky, kdy v lidech byla utlumená motivace někam se posunout, dopracovat, něčím se stát. Lidi to přestali chtít, začali si myslet, že na jejich úsilí stejně nezáleží, že záleží jen na vůli „těch nahoře“, na jejich přízni, na tom, jestli jsou ono sami v KSČ nebo aspoň v SČSP. A toto všechno tlumilo lidský potenciál, zabíjelo naše duše, naše charaktery.

      A pro Prouda: neber si Forda bez rozmyslu do pusy. Totéž platí o Baťovi, jeho žákovi. Víš vůbec, co tito „kapitalisté“ udělali pro lidi, pro jejich sebeúctu, důstojnost, pocit naplnění, hrdost, vlastenectví? Tito lidé byli skuteční hrdinové, „spasitelé“ v tom pravém slova smyslu, přičemž dobře znali prastaré principy přirozené ne-židovské kultury, tedy především spravedlivou hierarchii motivující všechny (tedy i ty nejníže postavené) k práci na sobě!

      To, co u nás Baťa dokázal, to komunisté zničili. Oni totiž nevyzvedli nahoru ty chudé, ale schopné a nadané, jako Baťa, ale chudé už z principu, tedy z důvodu příslušnosti k neprivilegované třídě, bez ohledu na to, zdali tam ti lidé byli poprávu svou neschopností prosadit se, nebo z důvodu útlaku „kapitalistou“.

      Komunismus to všechno zničil. Nechápu, proude, jak můžeš Forda označit za žida. To je, jako bys řekl, že Putin je Sorošovec. V tomto jsi úplně mimo.

      • proud napsal:

       Chteljsem ti odpovedet,ale jak jsem cetl,bylo toho tolik,ze jsem to vzdal,ale diametralne se rozchazime,uz jen v tom,ze socialismus zkazil lidi a vsichni se hrnuli ke komancum a do ruznejch instituci,kdes tuhle blbost vykoukal,nevim.Ze se hrnuli do jednotnejch zemedelskejch druzstev a ty si vybiraly ty kdo opravdu neco umeli a dokazaly je zaplatit,to je pravda,taky jsem v nem byl,tesne nez jsem zdrhnul. Za blbost lidi zadnej rezim nemuze,to je potreba rozlisovat,ten se jen muze snazit jim vymejvat palice,ale na nich je,jestli se nechaji vymejt.

      • proud napsal:

       S tim hodnym a zlym policajtem to znas,predpokladam,prenesene o fordovi i batovi,jestli si myslis ze byli kdy hodny zadarmo,pak to delali moc dobre,zes jim naletel. Vis jak v Americe milionari ziskavaji miliardy? Tak ze delaji neco pro lidi,zato jim stat odpusti dane a oni je dal investujou,problem tedy je ten,ze nejen ze si to ty lidi vlastne takhle zaplatej sami,ale jeste na tom nehorazne tihle fordove a batove vydelavaji,ze okradli stat a lidi v nem nejen na vejplate,jeste i na danich!!!! Pouc se!

       • proud napsal:

        Od toho maji totiz ty haldy neziskovek na ktery ty dane odepisou a jeste si naberou vsemozny dotace a pak je pouzivaj jak potrebujou,jak ty prachy,tak ty neziskovky,vzdyt ty tady vlastne hajis primo SOROSE!!!!!

        • proud napsal:

         Ty ho hajis,forever z nej dela poloboha………..no panove,proberte se!!! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Petr C napsal:

         Ano Proude, cim vic mi firma prinese tim min dani platim. Navic pokud dotuji nejakou neziskovku pres $10 000 odepisi si 110% dotace. Nastesti se da dotovat i jine veci jako je emigrace.

        • proud napsal:

         Njn,Peto,jenze to „panove“ nechteji videt,an znat:-))

        • Forever Slav napsal:

         Pane proude, uvedené problematice rozumíte jako koza petrželi. Btw. Soros se považuje za marxistu, kdyby něco.

        • proud napsal:

         „34; 82% světového bohatství se nachází v rukou jednoho procenta obyvatel. Byly zveřejněny šokující výsledky výzkumu. Top manager velké obchodní sítě si za čtyři dny vydělá tolik, jako pracovník jeho továrny v Bangladéši za celý svůj život.“……….skoc do zdi!!!

        • proud napsal:

         Nejak si nevzpominam,ze by neco podobnyho mel socik,nebo onen moznej komunismus jako svuj cil………..:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Co vim,vetsina lidi celkem spokojene zila,ovsem zivlove Foreverove plakali,protoze si ta vetsina od nich nenechala kurvit zivot!!!;-)

        • Tomáš napsal:

         100% mojho Bohatstva mam v nebi :D
         Čo ma po tom jednom percente čo má prach :D

        • Forever Slav napsal:

         „Nejak si nevzpominam,ze by neco podobnyho mel socik,nebo onen moznej komunismus jako svuj cil………..:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Co vim,vetsina lidi celkem spokojene zila,ovsem zivlove Foreverove plakali,protoze si ta vetsina od nich nenechala kurvit zivot!!!;-)“

         A proto většina lidí si přála konec komunistického režimu, že? ;-) A to bylo u nás. Třeba v Maďarsku a Polsku, tam komunisty silně nenáviděli, mnohem více, než u nás.

        • proud napsal:

         Tak uz to chodi,ze clovek nalitne propagande a zacne touzit po tom co nema,aby za chvili zjistil jakym hovnem a hadem na prsou to je.Horsi jsou takovy jako ty,co to propagujou dal i kdyz vsichni videj o jakou chlivarnu se jedna!

        • Forever Slav napsal:

         Komunismus byl vytvořen a řízen židy. A to vy obhajujete. A byl vytvořen židy mj. ke zničení „bílé západní buržoazní společnosti“ – nepovedlo se to přes marxistický socialismus, povedlo se to přes neomarxismus.

        • Forever Slav napsal:

         Oprava: A ten

        • proud napsal:

         Vytvoren byl,ale to rizeni jim moc neslo,spis se na nem jen snazili napakovat,podobne jako v Americe,kde prebrali oteze,ale lidi si az tak na hlavu nasrat nenechali,tak se vrhli na zahranicni politiku,jak to dopada,vidime vsichni! A toho se ty idiote zastavas! Dnesek je super,jak se rehtam blbovi,delam maximum pro svoje zdravi :-))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Takze Forever,muzes mi verit,ze tuhle oplzlou diru,tu zadluzenou kolonii plnou zombii,kterou jste z bejvaly,prosperujici,nezadluzeny republiky s pomoci tobe podobnejch zmrdu udelali,ti rozhodne nezavidim a ty kdo tu pod takovym xindlem jako ses ty museli cely ty leta zit tak akorat lituju,nechtit se postarat o svy rodice a nezalezet mi na ni,protoze ze mne za sociku udelala to cim jsem a proc se mi tak dobre dari,zrejme bych se tu ukazal na par dni a pak honem poradne znechucenej zmizel i s holi kterou bych nad tebou a tobe podobnejma kretenama zlamal!!!

        • proud napsal:

         Nastesti jsem zaopatrenej a nemusim se spolehat na tu zlodejskou bandu ktera nechala tuhle republiku shnit a vyplundrovat,tobe podobnejch kriminalniku ktery meli ti komunisti co je tak nenavidis postrilet aby tomu predesli,nechali vas z tech dolu vylizt,sebranko,a takhle to dopadlo!!!!!!!!!!!!!!!!!

       • Petr C napsal:

        Ford a bata byli svetlejsi strankou kapitalismu. Co jsem se docetl sice lidi sedreli a ale take jim nabidli vic nez ti ostatni.

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Proude,

        nezlob se na mě, ale občas se opravdu vyjadřuješ k věcem, o kterých moc nevíš.

        Jestli si vzpomínáš, kdysi jsme se bavili o mém původu. Pocházím ze Zlína, mí předkové u Bati pracovali, takže informace, které o něm a té době mám, mám z první ruky, ne vyčtené a přežvýkané.

        Tomáš Baťa byl člověk, který MĚL VIZI. A tou vizí bylo, že chtěl chudý podhorský kraj (včetně sebe) přeměnit v bohatý region plný spokojených lidí. Byl to syn ševce a sám jako drobný švec se svými sourozenci začínal. Dřel způsobem, o kterém se nikomu dnes nesní, pracoval 16-18 hodin denně skoro 15 let, prošel si vším od zametání haly, dělnických činností, nošení nůší s kůžemi k vydělání 11 km od vlaku až po majitele a generálního ředitele jedné z největších firem na výrobu nejen obuvi ve světě.
        Lidem, obyčejným dělníkům někde z pasek, dal k dispozici rodinné domky takové úrovně, jako bys dnes jako dělník dostal při nástupu do práce nový firemní rodinný domek se zastavěnou plochou 150 čtv. metrů, se 2 koupelnami a WC v hodnotě možná 5-7 miliónů Kč.
        Počínaje ním, až po posledního vrátného, měli VŠICHNI ZAMĚSTNANCI podíl na zisku.
        Firma si téměř nebrala úvěry, a pokud, okamžitě je splatila. Zaměstnanci byli vedení k řádnému životu, sebevědomí, hrdosti na svůj kraj a národ.
        Výsledkem bylo, že počet obyvatel města Zlína narostl jen za 21 let mezi světovými válkami více než 9x, přičemž ti lidé byli hrdí na svou práci, na svou firmu a svůj život.

        Proude, JE ZCELA V POŘÁDKU, že lidé se chtějí mít dobře, chtějí zbohatnout. Nemorální je to teprve tehdy, když tak chtějí učinit na úkor druhých, bez ohledu na druhé.
        Tomáš Baťa chtěl prosperitu nejen pro sebe, ale i pro lidi svého kraje i jiných krajů, slávu a úspěch pro svou zemi.

        Když pak přišli komunisti, nedokázali už nic. Ano, oni pozvedávali chudé lidi do funkcí, ale často ne ty schopné, ale především kádrově vhodné. Na schopnosti se téměř nehledělo.

        Komunismus je ryzí zlo, něco jako křesťanství. To má plnou hubu lásky k bližnímu a odpuštění, přitom všude zasévá jen nenávist, zlobu a zlo. Silné, schopné a dobré potírá, oddané věřící ovečky vyzdvihává, ne na základě jejich schopností a zásluh, ale víry.
        Komunismus tvrdí že chce, aby se všichni měli dobře, ale ve skutečnosti potlačuje dobré a schopné a vyzvedává neschopné, avšak loajální, takže ve finále jde společnost do kopru. Je to stejný, úplně stejný rukopis, Proude, jen posunutý o pár staletí. Výsledek je vždy tentýž. kdejaký blbeček, pokud má tu správnou knížku nebo křížek na krku, má stejnou pozici jako hrdý, schopný, ale nepoddajný a pevný člověk. Takto poznáš rukopis žida. Teda ty ho asi nepoznáš, no nedá se nic dělat.

        • proud napsal:

         Dobra,mas Batu z prvni ruky,sam o nem nevim takhle nic,muzes mit pravdu,kdyz pominu co dokazou s clovekem udelat prachy.Paklize to nebyl jeho pripad,jen dobre.S tim komunismem kterej jeste nikdy nikde nebyl,zato byl socialismus kterej dokurvili ti co se dostali ke korytum,jako ostatne vzdycky vsechno,nepletes si trochu „vinu“ rezimu a vinu lidi?Zase a opet lidi,na jedny strane tech co kurvili,na druhy tech co jim to trpeli? ;-)Jakoze se komunismu jako takovyho nezastavam,ale musim uznat ze ma dobry myslenky.Taky mam VIZI! Neni komunisticka,ale je mu hodne podobna,v leccems :-).Jenze neni zalozena na penezich abych si ji dokazal koupit,ale na lidech ktery je potreba presvedcit.

        • proud napsal:

         „34; 82% světového bohatství se nachází v rukou jednoho procenta obyvatel. Byly zveřejněny šokující výsledky výzkumu. Top manager velké obchodní sítě si za čtyři dny vydělá tolik, jako pracovník jeho továrny v Bangladéši za celý svůj život.“………..jinak by i tebe tohle melo zajimat ;-)……a kde jsme,ze?……….

        • Forever Slav napsal:

         „34; 82% světového bohatství se nachází v rukou jednoho procenta obyvatel. Byly zveřejněny šokující výsledky výzkumu. Top manager velké obchodní sítě si za čtyři dny vydělá tolik, jako pracovník jeho továrny v Bangladéši za celý svůj život.“

         A?

        • proud napsal:

         Ten ze sociku nevzesel ze?………….A?? Mas to tam,A skoc do zdi!

        • proud napsal:

         Vubec na me nezkousej kecy s korporativismem,protoze tim zblbnes jen absolutniho vola co nevi jestli mu predchazel a udelal mu zivnou pudu kapitalismus,nebo socik! To jen abys nepsal zbytecne:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Forever Slav napsal:

         Jo, ty jeden trollí hrdino. :D

       • Forever Slav napsal:

        Proude, komanči (banda vrahů a lupičů) jako ty měli viset. Jako kdysi např. ve Francově Španělsku či v Maďarsku v r.1956.

      • Forever Slav napsal:

       Vladislav po přestávce
       1××××

       Lépe bych to nevyjádřil ani já.

      • houbeer napsal:

       pane Vladislav,rozhodne tematu nerozumim mnoho.Ale neda mi to se nezeptat na toho Forda a srovnani s Batou-ten obouval lidi,to je podle me dobry pocin a firma muze kdyz je kvalitni jen vzkvetat ja kje libo.A co produkoval henry ford?asi to bude rozdil.Myslim,ze on byl hodne ve styku s ..velkou mafii,,te doby-olejari,zbrojari a ja nevim kdo presne.Takze jen to srovnani se mi nejak nezda…..?

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Ford i Baťa byli vizionáři, idealisté. Jejich prvotní pohnutkou nebylo co nejvíce zbohatnout, ale dokázat (sobě i světu), že „na to mají“ a že můžou být takto prospěšní nejen sobě, ale i lidem. Oba tvrdili, že firma je úspěšná jenom tehdy, pokud bohatne nejen její majitel a management, ale i ten nejposlednější zaměstnanec.
        Baťa přestěhoval sídlo svého závodu do tehdy bezvýznamného městečka Zlína, stísněného v hlubokém údolí. Do tohoto města nevedla ani železnice, pouze úzká prašná nezpevněná silnice. Během následujících 3 dekád postahoval chudé a nevzdělané lidi z okolních kopců dolů a udělal z nich dobře placené, sebevědomé a kvalitně bydlící „kolegy“.
        Ford byl Baťův vzor a Baťa byl dokonce na začátku své cesty u něj na praxi – seznamoval se s pásovou výrobou. Fordovou vizí byla „motorizace Ameriky“. V podmínkách země, kde se vzdálenosti měří v úplně jiných délkách, než v Evropě, si uvědomil, že pokud nezpřístupní vlastnictví aut střední třídě, nebude možné ani zvýšit její životní úroveň a tím hospodářský rozmach celých USA.
        Oba byli úspěšní. Protože jim záleželo na tom, aby zbohatli nejen oni (to by po židovsku spekulovali na burze), ale také aby pozvedli lid, z něhož vzešli, kraj a zemi, v níž se narodili. Důrazem na lidskou píli a práci na svém rozvoji podporovali v lidech to nejlepší – úsilí o sebezlepšování, posouvání hranic, tedy to, co později vede nejen k dobré životní úrovni, ale především pocitu naplněného, úspěšného a spokojeného života.

        • proud napsal:

         Mozna,tolik do toho nevidim,ale s tou spekulaci jsi to prepisk,podivej kolik zlodeju bohatne „podnikanim“ ve stylu dreni lidi z kuze za zakladni mzdu a nemaji o nejaky burze ani poneti,zato dobre vedi kde si pujcit na dobrej autak,barak a podobne,aby jim mel pak exekutor co sebrat.

        • Petr C napsal:

         O Batovi znam jen komonisticke historky, takze ne obektivni.
         Fordovi bylo jasne ze pokud nenecha lidi vydelat, nebudou nakupovat. Ale delat bych pro nej nechtel.
         To banky jsou ted chytrejsi . Ty van napujcuji tisteneho aniz by po vas vyzadovaly nejakou cinnost. Pak vam sice vse vezmou, ale na tom proste funguje kapitalismus.

      • Petr C napsal:

       Pane Vladislav, vcelku je nesmysl vychvalovat jeden system a nadavat na druhy. Socialismus dali doprovozu zide a take ho zrusili zide. Asi k tomu meli duvod. Podle mne je to tim ze citili ze soc. by se mohl uchytit a oni by v nim nehrali vedouci roli jak na te druhe strane. Jedno je jiste dokud svet bude trpet tyto nenazrance pujde to stale stejnou cestou.
       Dale s Vami nesouhlasim ze komuniste nedokazali nic. Dokazali toho hodne. Prave co vidim tady mi ted pripada jako neschopnost systemu neco vytvorit. At je to v oblasti ekologie, stavebnictvi a nebo tezkeho prumyslu. Stat ani neni schopen udrzet to co se vybudovalo kdysi. Rozpada se infrastruktura, kvalita zdravotnictvi spis selektivni.
       Mladi vcelku nevidi zadnou budoucnost. Skolstvi je v troskach. Moje firma musi spolupracovat z inzinyrama, kteri jsou dost velkou financni zatezi, coz by mi nevadilo pokud by mneli znalosti. Kazde jejich plany musim prochazet spoustu krat a opravovat. A to jso ti lepsi. Predpar lety jsme dokoncili projekt ktery mnel puvodni rozpocet 1,5 miliardy. V zaveru to bylo kolem 7 miliard. Byl jsem tam jen kapka v mori, ale jedni z mala kde to plapalo.
       Komunisti se dopustili mnoha svistev, ale kdyz z odstupem casu muzu rekapitulovat zda se mi ze mel vetsi potencional pro lidstvo a proto ho vygumovali.

       • Jarmila napsal:

        Petr C:++++++++
        Prostě za jedna :)

       • Forever Slav napsal:

        Petr C

        Máte blbé informace. Židé komunismus zrušili, ale jen v jedné formě, jež byl zaměřený hlavně na zničení kapitalismu a stavěl do čela tohoto procesu „dělnický proletariát“. Nahradili ho však (což započalo zejména v 60. a 70. letech minulého století) neomarxismem, založeném na zničení „bělošské buržoazní civilizace“ skrze zničení samotného bílého člověka jakožto symbolu „prohnilé západní buržoazní společnosti“. A novým proletariátem se pro změnu stali zejména „nebělošští přistěhovalci“.

        • Petr C napsal:

         Toz mi jen vysvetlete kdy byl ten spravny kapitalismus. Kdy clovek nebyl jen objektem zisku. Kdy nebyli zneuzivani ti tkz mene stastni kteri se nenarodili zrovna v tech nejbohatsich zemich?
         Jestli vam dobre rozumim tak do sedesatych let ten kapitalismus byl ok.? Vzdyt mi tu tvrdi nekteri staro usedlici ze v tech rokach zazili jeste hlad a na pojisteni auta delali dva mesice. Byla to doba kdy na delani trati sli jen Cinane delali za malo a kdyz nekdo natahl brka tak se nic nedelo. Nebo ten kapitalismus aplikujete jen na tech par statu ktere mely vyssi zivotni uroven diky souboje mezi socialismem a kapitalismem. Ja na nejake poucky kaslu. Mym zdrojem jsou vetsinou vzpominky starsich nebo stejne generace jak jsem ja. Zkusenosti mi dosly zivotem a da se rici cestovanim.

        • Petr C napsal:

         Co to zase placate o Mandelovi a Sorozovi. Zapomnel jste na Pol Pota. Jen zapominate ze ti vsichni byli sponzorovani take zapadnima kapitalistama.

        • Forever Slav napsal:

         Petr C

         Akorát že ti (židovští) „kapitalisté“ měli s kapitalistismem asi tolik společného, co Hitler s pravicí. Oni samotní byli proti kapitalismu.

        • Petr C napsal:

         Jaky rozdil je mezi nenazranym zidem a nenazranym bilym kapitalistou. Navic se tu preme o blbostech. Vse zalezi na lidech. Byt lide hodni inteligentniho stvoreni fungoval by jak kapitalismus, tak socialismus.
         Byli tri kontraktori nabidovat na kontrakt. Domluvili se na stejne cene. Jenom jediny slovo dodrzel a dostal podekovani za ucast. Ten ktery podrazil ale jen o neco malo dostal take podekovani no a ten ktery podrazil vsechny o padesat procent dostal vse. Pri dodrzeni domluvy by kazdy dostal cast. Za komunistu se pocitala stranicka prislusnos a tady v teto dobe to jak kdo koho podrazi. Samozdrejme ze se najdou cestni lide ale tech bohuzel neni moc. Ja osobne odesel z organizace Chamber of comerce ktera slouzila k ovladani cen a platu a samozdrejme se rozdavaly contrakty. Ne podle toho co umite ale podle prislusnosti k organizaci.
         V mem veku mi je jedno jestli je komunismus, nebo socialismus. Jen vim to ze pokud ze pokud se tento kapitalisticky system nepredela, dalsi generace castecne pojdou a ti co preziji budou jen otroci pro malou hrstku nadlidi. Proste forever slave tak jak vy ((soudim podle nicku)

        • Forever Slav napsal:

         Petr C

         Sám jste si do jisté míry odpověděl:

         Nežijeme totiž v růžové utopii. A jelikož nežijeme v utopii, je kapitalismus nejbezpečnějším systémem k zachování našich svobod, narozdíl od centralistického socialismu/komunismu.
         Nehledě na to, že kapitalismus nikde neselhal. Koneckonců o tom vypovídá fakt, že ani nikde nebyla většinová vůle obyvatelstva (např. na Západě) kapitalismus svrhnout. Proč by také, když se jednalo zatím o jeden z nejlepších systémů na světě.

         Váš pseudoekonomický příběh nebudu komentovat.

         A znovu:

         NEŽIJETE V KAPITALISMU! Když stokrát řeknete, že žijete v kapitalismu, ač reálně v kapitalismu nežijete, nebudete žít v kapitalismu. Stejně jako když řeknete stokrát, že zelená tráva je černá, zelená tráva černou trávou nebude. Chápete?

        • Petr C napsal:

         Muj pseudo pribeh je pravdivy. Vyjadruje podstatu chovani lidi v kapitalismu.
         Kolikrat jsem se vas ptal at oznacite konkretne dobu prajeho kapitalismu. To vase neni pravy za to muzou oni, bych mohl komentovat socik taky nenbyl pravy zato muzou take oni.
         Proudovi se snazite vysvetlovat ze zadluzenost a ty dalsi sracky ve kterych jsme nemaji nic spolecneho z kapitalismem. Vzdyt to vse je jen zakonity vyvoj kapitalismu. Kdy soutezivy clovek chce vic a vic a dopada to tak ze ve jmenu zisku udela vse comu privede jeste vetsi zisk. Je jak sportovec touzici po rekordu. Nebyt dluhu tak tento system se rozlozi behem chvile.
         Zadluzene staty jsou take dusledkem kapitalismu. Tak samo danove raje. Mi se vzdy libi jak studenti behem studia by vzdy chteli vse zdarma, ale vzapeti zacnou propagovat kapitalismus.
         Svami tu argumentuji z jednoho duvodu. Mate skoro stejne nazory jak muj dvacetitri lety syn. Komunismus nenavidi, socialismus jak by smet. Ucili ho to nenavidet ve skole. Jak se ho zeptam na definice techto dvou systemu tak je nezna. Pokud si u mne privydelaval pri studiich a mel vse zarizeno byly to z jeho stany tvrde argumentace. Ted pomalu prebira firmu a jeho argumentace jsou cim dal slabsi. A to je jen v pocatecnim stadiu. Az to prevezme uplne bude mit toho systemu plnou prdel. A jen proto ze trvam na ferovem jednani z lidma s cimz souhlasi a je toho zastance. Jen nikdy ani zdaleka netusil ze to je tak tezke. A stale vic dava za pravdu me vizi spravedlivejsi verzi systemu, ktera nema z komunismem spolecneho nic a socialismem par bodu.

        • Forever Slav napsal:

         Petr C

         Vaše pseudoanalýza kapitalismu je na úrovni bludů Marxova Kapitálu. To netřeba komentovat.

         „Kdy soutezivy clovek chce vic a vic a dopada to tak ze ve jmenu zisku udela vse comu privede jeste vetsi zisk. Je jak sportovec touzici po rekordu.“

         To je dobrá věc. Snaha být lepší není špatná věc, naopak je dobrou věcí a motivací ke zlepšování – díky tomu jedinec i společnost se duchovně, kulturně i hmotně vyvíjí vpřed a nestagnuje.

         Znovu:

         Extrémní zadluženost a velké hospodářské krize pochází z neschopnosti a neefektivnosti (zkorumpovaného) státního aparátu, nikoli z trhu. To vy evidentně jako dogmatický bolševik nejste schopen pobrat.

         Co to je kapitalismus, jsem už tady mnohokrát vysvětloval, stačí si přečíst diskuzi.

        • Petr C napsal:

         Forever slav, zaridte si si svuj kapitalismus u vas v rodine. A pokud bude fungovat tak ho propagujte. Co velky kapitalista to zid. Tim jsem s vama skoncil. Muzete mit naucene fraze, ale z praxe nevite, nebo nechcete vedet nic.

       • proud napsal:

        No vida Peto,dobre se odkopal a uz lze jako kdyz tiskne,zidak :-)

        • Forever Slav napsal:

         Jo a co byl třeba Nelson Mandela (opěvovaný v židovském tisku, navíc i člen zednářské lóže, i jeho slavné hnutí proti apartheidu v JAR bylo prošpikováno židy skrz na skrz), komunista, masový vrah bělochů v JAR?! Nebo Obama (ničitel Ameriky), za mlada příslušník komunistických odborů a dobrý žák marxismu – podporovaný a sponzorovaný židovskou lobby?!

         Nebo Soros (napojený na židovskou rodinu Rothschildů), který (dle svých slov) „pracuje marxistickým způsobem“?!

         Atd.

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Petře,
        neurazte se, ale z vašeho příspěvku čiší něco jako „třídní nenávist“. Zášť vůči neschopným inženýrům, hořkost vůči jakýmsi lidem nahoře, kteří rozkradli a nechali zničit to dobré, co vybudoval předchozí režim.
        Před nástupem komunismu měla ČSR devátou nejvyšší životní úroveň na světě, po několika dekádách komunismu se propadla do druhé padesátky. Baťovy domky, postavené ve 30.letech minulého století na 20 let, byly na svou dobu nadstandardním bydlením a stojí dodnes, zatímco paneláky byly už ve své době stěží průměrným bydlením, s dalším postupem socialismu se zmenšovala jejich kvalita i obytná plocha a dnes potřebuje většina z nich rekonstrukci nebo minimálně zateplení. Mostní oblouky nikdy nedokončené prvorepublikové dálnice dodnes nepoškozené stojí na mnoha místech, zatímco slavná D1 postavená komunisty o desítky let později patřila před zahájením oprav k nejbědnějším dálnicím Evropy.
        A životní prostředí? Větší množství síry ve vzduchu než Čechy měla v 80.letech snad jenom bývalá NDR, a to v měřítku ne Evropy, ale světa. Lesy (pokud pod tou sírou neschly) se měnily na plantáže smrku a borovice, a lidé se těšili, že z toho smradu vyjedou aspoň jednou za několik let do Jugoslávie – pokud dostanou devizový příslib.
        Ano, každý měl práci. Ano, i ten „nejobyčejnější“ dělník si mohl za slušné peníze postavit svépomocí rodinný domek. Ale plat toho dělníka byl možná jen o pár desítek procent nižší než špičkového odborníka, takže odborník stagnoval, flákal se a toužil po útěku na Západ.
        Jak už jsem řekl, největší chybou minulého režimu bylo umělé „srovnání“ všech. Lempli měli zajištěno slušné živobytí na úkor pracantů.
        Režim, který je tu teď, má obrovské množství chyb a spousty lidí se negativně dotýká. Ale z hlediska osobní realizace, jejích možností, je to prostě o něčem úplně jiném.
        Podle stylu, kterým píšete, nejste moc vzdělán. Nic ve zlém, ale v takovém případě nemůžete čekat, že Vám tento režim nabídne víc, než minulý. Musíte na sobě nejdřív trochu pracovat, zvýšit svou kvalifikaci, a pak můžete začít „požadovat“. Doby, kdy někdo dostával věci hlavně za svůj třídní původ, jsou prostě už pryč.

        • proud napsal:

         „Ale z hlediska osobní realizace, jejích možností, je to prostě o něčem úplně jiném.“ ………… :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))),to si na to bobecku ale musis nejdriv vydelat,nejlip asi v montovne,co rikas?;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Opak je pravdou,realizovat doma jsi se mohl tenkrat a temer zadarmo!!!!!

        • proud napsal:

         Jako obycejnej kluk bych byl dneska akorat tak v prdeli a ne ze bych si vystrilel na zavodech mistrovskou tridu jako tenkrat,jednoduse proto,ze by nasi nemeli na patrony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • proud napsal:

         Mozna jsem na to Vladislave prisel,tebe proste sere,ze Zlin uz je zase tim obycejnym Zlinem a ne tim jezedackym prebornikem,kterym bejval,ze? Vy jste tam totiz kdysi za tech par let nalezite zpychli:-))))))))))))))) ;-)

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Proude,
         VYPROŠUJU SI, abys mě tituloval „bobečku“. Říkalo ti to tady už x lidí, že se neumíš slušně chovat, dokonce používáš výrazy typu „chcípni“ apod.
         Doporučuju ti, abys trochu ubral a přestal se stylizovat do bodrého mudrce, který všemu rozumí, na všechno má neomylný názor, každého poučuje a za jiné názory se lidem vysmívá.

         Pokud jde o ten tvůj komunismus (protože ty jsi komunista, což plyne z téměř všeho, co tu publikuješ).
         Jakožto židovina par excellance nevytvořil VŮBEC NIC.
         Jakožto jeden ze směrů ultralevičáctví pouze veškeré bohatství a hodnoty, které vytvořili předtím jiní, přerozdělil, přeposlal na jiné.
         Takže „třídy“, které se předtím měly hůře, byly díky němu privilegované. Neomylný podpis žida, který toto dělá vždycky: – nechá někoho vytvořit nějaké hodnoty, ty pak ukradne, předá je nějakým „chudým masám“, ty ho za to budou podporovat.
         Francouzská revoluce, socialistický převrat, neomarxismus, pořád to samé.
         Jednou sedláci ve Francii, podruhé bezzemci v Rusku, potřetí utlačovaný proletariát u nás, počtvrté masy migrantů – budoucích voličů v západní Evropě.
         Ty to nevidíš, protože to vidět nechceš.

         Stejně, jako komunismus přitom i několika lidem pomohl, tak pomohly i ty jiné levičácké „revoluce“.
         Ty ses měl za komunismu líp než teď, podobně třeba Petr C nebo Jarmila. V dnešní společnosti se nedokážete prosadit, tak kolem sebe kopete.

         Co ti doporučit? Makej, studuj včetně jazyků, místo do hospody choď cvičit, protože jestli ti levičáci a komouši všeho typu dají love za třídní původ nebo za to, že jsi nebohý migrant, tak v normální společnosti si to musíš zasloužit, hýbnout pozadím. Za série příspěvků, ve kterých akorát odpovídáš sám sobě, aby ses sebepotvrdil, ti asi nikdo nic nedá.

        • proud napsal:

         „Ty to nevidíš, protože to vidět nechceš.“…………Ne ja,to ty to nevidis ac to sam pises! „Takže „třídy“, které se předtím měly hůře, byly díky němu privilegované.““Neomylný podpis žida, který toto dělá vždycky: – nechá někoho vytvořit nějaké hodnoty, ty pak ukradne, předá je nějakým „chudým masám“!!!! Pak se necerti za bobecka…..roztomilyho !;-)

        • proud napsal:

         Mit se lidi dobre,byli by zidi i se svejma penezma presne v riti!!!! Bezruky,bez vyznamu!!!! Takze kdyz tvrdim ze zrusit prachy a obchod,jsem komunista?,kdyz tvrdim ze za sociku se meli obycejny lidi lip,jsem komunista? Tak dobra,at si,pak teda komance vyznamenam a ac nevim co je to bejt komunista,ok,JSEM KOMUNISTA!!! Ale nejsem curak kterej nekde malicko vydelal a ted machruje jak je kapitalista za kteryho lidi chcipaj pod mostama dobrej a komunista za kteryho lidi bidu neznali spatnej…. PICO!!! Kdyz ti vadi bobecek!

        • proud napsal:

         A mimochodem „bobecku“,ano,hodne toho vim a znam,i umim a vim kde hledat, jsem na to hrdej,nehraju si na zadnyho pokrytce kterej pred kdekym srazi patky a knoura v koute! Toho uz sis mohl vsimnout kdyz se tak hrnes do osobni roviny,bobecku!

        • proud napsal:

         Njn,proste Zlin jako vysitej:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Petr C napsal:

         Tridni nenavist to neni. To bych musel nenavidet i sebe. Ovsem horkost to je. Ale v tom bychom byli asi za jedno.
         Socialismus obhajuji proto ze ma par dobrych myslenek a jednoznacnym odsuzovanim celeho socialismu jsme ochotni na ne zapomenout. I kapitalismus ma par dobrych myslenek, jenze nadavanim na socialismus lide zapominaji na zlo velkeho papitalismu. Kdy mocni zacnou ovladat chod statu.
         Vase tadicni nejste moc vzdelan, uz je moc omlete. Ja bych si nedovolil o vasem vzdelani pochybovat. Mne zajimaji nazory. Ale mam dojem ze mezi nasim vzdelanim neni moc rozdilu. A chyby v psani co delam, cestina po dlouhou dobu nebyla muj hlavni jazyk.
         Jestli myslite ze ja bych mel zvysovat svou kvalifikaci jste smesny, napsat to o cloveku ktereho neznate. A vy jste mne slysel neco pozadovat? Vetsinou pozaduji ode mne.
         A co se tech inzenyru. Pokud mate velky contrakt musite zamestnat tkz. konzultanty to to je neco jak legalni uplaceni. Jinak dostanete houby a budete tak nanejvys stavet baraky. Jina vec je to ze vedomosti tech vystudovanych za poslednich par roku je bida. To neni jen muj nazor. Tu kdys se slysi slovo inzenyr tak si clovek jen uplivne. Pro je podminka je na velke contrakty zamestnavat. V opacnem pripade by jich prezilo minimum.
         To ze mel nejaky lempl jak odbornik je mozne. Jenze to nebylo pravidlo. Zato ted prevlada pravidlo ze cokoliv spolecneho z praci (jedno jestli inzenyr, nebo delnik) je to posledni jak se starat o rodinu. Ted se smeli.

        • Forever Slav napsal:

         Vladislav po přestávce

         Krásně tady vyvracíte zdejším marxistickým idealistům jejich idealistické představy o minulém režimu a socialismu jako takovém. Jsem rád, že si aspoň někdo zachoval zdravý rozum ohledně této věci.

         Oni snad věří tomu, že (jejich ideje) jsou jedinou dnešní skutečnou opozicí. Přitom je řada konzervativních pravicových vlastenců, kteří jsou též proti tomuto současnému režimu. Doporučuji např. youtube kanály jako např. „Pan Šibenička“ či „Ministerstvo nepříjemné pravdy“. Jde právě o konzervativní pravicové nacionalisty, kteří jsou proti současnému režimu.

        • Voda napsal:

         Vladislave po prestavce. Poradne jste mne rozesmal.Jak si muzete dovolit nekomu napsat, ze neni „moc vzdelan“???? Sofistikovane, ale urazeni diskutera z Vas jenom cisi…

         V prispevku Petra neni zadna tridni nenavist, ale Vy sam prokazujete, ze trpite komplexem rozdelenosti lidi. Vzdelani Vam nezajistuje znalosti, pokud nedokazete zjistit ze do sebe napoustite predem nasmerovane bludy.

         Nabidnu Vam neco k odpremysleni: Rekneme, ze za minuleho rezimu se meli leplove stejne jako pracoviti. Trosku prehnane, ale nechme to tak z duvodu, ze tak nejak jste to naznacoval.
         Zeptam se: dokazete videt, co ti lemplove delaji za „noveho“ rezimu?

         Dovolim si tvrdit, ze likviduji ty pracovite, viz exekutori ci ta lina sebranka na uradech! Proc si myslite, ze si vymohli zakon, ktery tresta lidi jim rikajici pravdu jako urazku urednika?

        • Forever Slav napsal:

         Voda

         A pro jistotu další soudruh v akci – soudruh Voda. Kde jste prosím vás našel urážku u pana Vladislava? :D

         A pokud jde o urážky, že jste za celou dobu nezkritizoval za toto urážlivé chování a vystupování pana prouda, že? ;-) Inu, soudruh k soudruhovi.

  • proud napsal:

   Tim ho neidealizuju,mel spoustu nemoci,tech jsme se ale mohli zbavit,sanci jsme dostali,zahodili jsme ji a ted mame co si zaslouzime,pomalu se vracej zakazy ze sociku, ale jeho vyhody zmizely!!! Dneska uz pekne zaplatis i za parkovani kdyz si jdes ve vlastnim meste a ve vlastni zemi nakoupit!!!

 19. Voda napsal:

  Pane Kasuka, napsal jste:
  Hlavním důvodem mého rozhodnutí přestat psát o politice je to, že v současné době bohužel ve světě neexistuje žádný známý politik, ke kterému bych mohl vzhlížet, a kterého bych mohl ve svých článcích podporovat a dávat za příklad. “

  S timto jedinym z Vaseho clanku nesouhlasim, protoze tim dokazujete, ze jste ve vleku potreby politickeho vudce, coz je vysledek naprogramovani lidi k rozdelovani se.

  Z lidi vymizela potreba si vladnout sami a byt aktivni myslenkami I ciny. Oni si vystaci s dohadovanim se namisto reseni veci. A to je ten problem! Jestli mne nekdo chvali ci na mne nadava, to je naprosto nepodstatny detail.

 20. Tomáš napsal:

  Treba sa objavi v politike.
  Ale ake vâšne rozpútal. :D
  Nemohol sa proste odmlčať? :D
  Možno sa tým Potlitikom stane on :D

  • proud napsal:

   Jenom to ne,i kdyz je to temer jedno,stejne by se musel „zaradit“ s tim ze se mu dovolej sem tam nejaky neskodny extempore aby vynikl,jako Zemanovi,nebo odejit :-))))))

 21. Don Chichot napsal:

  Proč je tady vždycky jeden příspěvek někoho a k tomu 3-4 příspěvky prouda jako reakce?

 22. OldNoe napsal:

  Milí priatelia, namiesto zúrivých a často osobných diskusií o komunizme, si radšej pozrite tieto filmy: http://www.najfilmy.sk/online/unaveni-slnkom-1994 a http://www.najfilmy.sk/online/utomljonnye-solncem-2-citadel-2011 Na tejto stránke sú inak všetky tri diely. Ak by prvý diel nešiel, stačí si ho hodiť do VLC. Filmy sú to kvalitné, niektoré i ocenené a hodia sa do tejto diskusie. Prajem príjemnú zábavu.

 23. proud napsal:

  Kolik lidí, kteří odmítají jako šílení všechny věci kolem této iluze, ví, že ani nevidí svýma očima? Vidí svým mozkem. To je jediné místo, kde ‚svěť, o kterém si myslíte, že je nyní ‚kolem‘ vás, existuje. Nesedím v tmavém pokoji a nekouřím trávu, abych dospěl k těmto závěrům; to jsou závěry mainstreamové vědy. Naše oči pouze transformují světlo v elektrické signály, které jsou neustále přiváděny do mozku pro jejich interpretaci. Toto ‚viditelné světlo‘ je uloženo v malinkatém zlomku elektromagnetického spektra, které tvoří samo o sobě jen 0,005 procent z hmoty/energie poznaného vesmíru.

  Je v této nepatrné škále frekvencí, které rozpoznáváme, pevně vpjatý do ‚fyzické‘ reality. Oči neodesílají do mozku obrazy trojrozměrných scenérií z ulice, lesa, či dětí hrajících si v parku na pís-ku ani nic jiného z toho, o čem si myslíme, že vidíme okolo nás. Vysílají elektrické sig-nály. Až když mozek dekóduje tyto signály na zjevnou 3D realitu, začne svět, o kterém jsme přesvědčeni, že je ‚kolem‘ nás, existovat . Neexistuje žádný svět ‚kolem‘ nás, tak jak ho vnímáme; vše se děje v našich mozcích, nebo je tomu tak alespoň na jednom stupni iluze.

  Když se podíváte na tuto knihu, určitě se zdá být vně vás, ale existuje pouze ve vaší hlavě – a vy, jako ‚fyzické‘ tělo, také! Způsob, jakým kniha vypadá a jaké z ní máte pocity, jsou jen elektrické signály, které váš mozek dekó-doval. Stejně je to s čichem, chutí a sluchem. Ucho, jako všechna orgánová čidla, převádí vibrace na elektrické signály, které jsou odeslány do mozku pro interpretaci na zvuky. Zvuky jsou ve vaší hlavě. Nejsou ani žádné barvy až na to, jak určitým způsobem žhnou neurony. Barvy jsou odlišné vlnové délky, které mozek dekóduje z ‚bílého‘ světla elektromagne-tického spektra. My vidíme‘ jen to, co nám říká mozek, že vidíme. Pokusy bylo prokázáno, že o tom, co vidíme, rozhoduje to, v co věříme. Neexistuje jen ‚jediný‘ svět. V každém mozku je totiž svět, každý s odlišným vnímáním . Elektrickou dráhu jediné myšlenky lze nyní sledovat nejnovějšími snímacími technologiemi a to, čemu věříme, určuje, kterou drahou myšlenka půjde.

  Všimněte si slova – věřit. Nyní můžeme začít oceňovat hlubší smysl iluminátské kontroly vzdělání‘ a médií, zvláště pak televize. Mohou tak vštípit do lidské mysli soubor naprogramovaných názorů na svět a na to, co je skutečné. Potom to, čemu lidé věří, mozek upraví podle toho, co lidé ‚vidí’. Tento proces přeměny vykonstruuje realitu, která bude odpovídat tomu, čemu lidé věří, že by vidět měli. Tímto způsobem přidáváme informace, které podporují předsudky a zbavujeme se těch, které jsou s nimi v rozporu.

 24. proud napsal:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/patri-babis-a-faltynek-do-rukou-policie-zprava-olafu-je-venku-41440?seq-no=2&dop-ab-variant=&source=clanky-home , hele,TGM uz znal internet, kolem 4 minuty………….a tohle si volime :D :D :D :D :D Foreverovi to ale sedi jako prdel na hrnec,svy k svymu,debil k debilovi :-))))))))))))))))

 25. jop napsal:

  Mám na všetkých pár otázok, odpovedajte si sami.

  Potrebujete voliť aby ste si zvolili ďalšiu bandu zlodejov?
  Potrebujete aby vás títo zvolení zlodeji riadili?
  Potrebujete namiesto mena Zeman meno Drahoš alebo naopak?
  Potrebujete v čele vlády meno Babiš, alebo meno niektorého iného zlodeja a sociopata?
  To je úplne šumák koho zvolíte, okráda každý kto sa dostane hore.
  Potrebujete vôbec politikov? Potrebujete vôbec politiku?

  Myslíte si, že ak namiesto českých a slovenských mien dáte do mojich otázok ruské mená ruských politikov, že ruské priezviská ruských politických zlodejov fungujú inak? Že ruské mená v politike okrádajú menej?
  Českí politici okrádajú národ.
  Ruskí politici žerú len suchý chleba, aby ostalo viac pre národ????????????????????

  Babiš má koľko miliárd?
  Vy si vážne myslíte, že Putin je chudobnejší ako Babiš?????????????

  Z toho všetkého vyplýva iba jedno. Zrušiť súčasný systém na všetkých úrovniach, lebo vyhovuje len sociopatom a psychopatom, ktorí sa alebo prederú hore, alebo sa narodili do správnej rodiny.
  Vy ste plebejci, oni sú elity.
  Zrušiť súčasný systém, znárodnenie všetkého nakradnutého majetku, znárodnenie pôdy a výrobných prostriedkov.
  Ak to znárodnenie neurobíme, tak si tu môžete písať dovtedy, kým sa vesmír od staroby nerozpadne. Vždy budete plebejci. Nepotrební plebejci. Mnohí len úroveň bioroboti.

  Vážení, ste len pasívni písmenkovači. Elitám vyhovuje vaše písmenkovanie a vybíjanie si zlej nálady na nič neznamenajúcom papuľovaní na takýchto serveroch.

  Bavte sa ďalej.
  Je mi ľúto zamestnancov tajných služieb, prichádzajú o prácu. Lebo tieto donekonečna sa opakujúce, nič neznamenajúce besedy už tajné služby nemusia kontrolovať. Budú prepúšťať.
  Haf Haf, a znova Haf Haf.
  Aj táto dlhá diskusia je len zasieranie informačného priestoru, bez významu, bez výsledku, bez zmyslu.
  Pozajtra zabudnutá, Haf Haf ide odznova.
  Dokolečka
  Haf haf

 26. Maroš napsal:

  MATERIÁL NIELEN O MEŠITE V BRATISLAVE

  „Za kľúčového člena nebezpečnej skupiny považujú Samera Shehadeha, ktorý okrem Prahy mesiace pôsobil ako hlavný imám aj v Bratislave na čele jednej z mešít. Práve on mal pomáhať svojim komplicom zapojiť sa do boja za vznik Islamského štátu. Nový Čas ho navštívil počas najvypuklejšieho obdobia migračnej krízy v roku 2015, keď pôsobil umierneným dojmom. Na modlitby sa k nemu schádzalo 200 moslimov, pričom tam chodili aj Slovenky, ktoré konvertovali na islam. Útoky islamistov si Samer vysvetľoval jasne. „Je to doslova šikana zo strany Západu ako napríklad provokatívne karikatúry. Útoky odsudzujeme,“ dodal. V súčasnosti mešitu vedie Chibub Hidbani, ktorý podniká v Bratislave, nie je však imám. „Nemám to naštudované, tak to nechcem komentovať,“ odpovedal Novému Času.“
  https://www.cas.sk/clanok/647856/byvaly-hlavny-moslimsky-duchovny-na-slovensku-samer-verboval-teroristov-v-bratislave/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-cas_short&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-new2

  „V Bratislave už tri roky funguje v nenápadnom rodinnom dome mešita.
  O tom, kto do nej chodí a čo sa vnútri odohráva, kolujú medzi susedmi stavby doslova legendy. Pri budove v mestskej časti Ružinov sa každý piatok schádzajú takmer dve stovky moslimov, medzi ktorými nechýbajú ani zahalené Slovenky či celé rodiny s deťmi. Najvyšší duchovný mešity sa po prvý raz rozhodol pustiť do útrob budovy reportéra Nového Času v čase, keď podľa čerstvo zverejnenej americkej štúdie počet veriacich moslimov v celom svete stúpa. Podľa neho je islamské právo šaría najdokonalejším systémom pre akúkoľvek spoločnosť vrátane Slovenska.“
  !!!“ Na Slovensku je viac konvertovaných moslimiek ako moslimov.“!!!
  https://www.cas.sk/clanok/313140/exkluzivne-zabery-z-modlitebni-ktore-boli-doteraz-pre-verejnost-tabu-novy-cas-v-prvej-mesite-na-slovensku/
  - – -
  Panika v Bratislave: Mešita na Kamennom námestí, tají mesto výstavbu? /článok z roku 2013/
  „Protichodné informácie sa Topky rozhodli overiť u hovorcu mesta Bratislava Stanislava Ščepána, ktorý nám na naše obsiahle otázky poskytol takúto odpoveď. „Magistrát nevie, ani neplánuje stavať mešitu na Kamennom námestí. Vlastníkom pozemku je hlavné mesto Slovenska /3500 m2/ a susedných väčších pozemkov spoločnosti Lordship a Tesco. Žiadny z vlastníkov o mešite v exponovanom priestore neuvažuje, naopak mesto aj na verejnej prezentácii predstavilo urbanistickú štúdiu ku Kamennému námestiu s celkom inými zámermi využitia,“ uviedol Ščepán.
  Panika sa tak v tomto smere zatiaľ javí ako neopodstatnená. Čo sa však na Kamennom námestí bude diať v budúcnosti, ukáže až čas.“
  Poznámka – „ukáže až“ deep internet!
  http://www.topky.sk/cl/100278/1372366/Panika-v-Bratislave–Mesita-na-Kamennom-namesti–taji-mesto-vystavbu-

  „„Správy, že výstavba mešity v Bratislave sa nebude konať, rázne dementujeme,“ informuje v tlačovej správe skupina Islam na Slovensko, ktorú údajne zastupujú projektant Radoslav ‚Abdulmesíh a stavbyvedúci Jozef Nagy.
  V mešite sľubujú aj bilingválnu základnú školu. „Slovenský jazyk, vlastiveda a prírodopis sa budú vyučovať v slovenskom jazyku, ostatné predmety v arabskom jazyku,“ píšu organizátori. Ďalej vyzývajú na toleranciu v rámci demokratickej spoločnosti.“
  https://bratislava.sme.sk/c/7125454/zart-o-mesite-v-centre-bratislavy-drazdi-dovercivych.html
  - – -
  „V Bratislave žije odhadom predsedu Islamskej nadácie na Slovensku Mohamada Hasnu vyše dvetisíc moslimov. Nedá sa však podľa neho hovoriť o jednotnej a uzatvorenej komunite. „Pochádzajú z rozdielnych prostredí na to, aby mohli fungovať ako jeden celok,“ vraví.
  https://bratislava.sme.sk/c/7166040/je-ich-dvetisic-a-nepredavaju-len-kebaby-moslimovia-v-bratislave.html
  - – -
  ??? – !!!
  Islam Vs Bahai – Religion, Followers Differences of Islam and Bahai
  https://www.youtube.com/watch?v=Vpi590LzMe4
  - – -
  Poznámka – náboženstvo Bahá’í – „univerzálna“ scientologicko-spirituálna forma umierneného islámskeho neomarxizmu – Bahá’í vzniklo v rovnakom období ako marxizmus!
  Korene univerzálnej /NWO/ sekty Bahá’í 1. a 2.časť:
  The Roots of the Baha’i Faith
  https://www.youtube.com/watch?v=NNzb8PxGTko
  https://www.youtube.com/watch?v=tHrBlTL5tf8
  BAHAI, BRATISLAVA 2012
  Poznámka – všimnite si „black ninja“ uniformitu
  https://www.youtube.com/watch?v=PCyEBB69yB0
  Bahá’í Víra – Oceán jednoty, 1991 ČSFR /multikulti „jednota“ – nakoniec všetci v čiernom/
  https://www.youtube.com/watch?v=xFhtoURd16k
  https://infogalactic.com/info/List_of_Bah%C3%A1%27%C3%ADs
  https://en.wikipedia.org/wiki/Celeste_Buckingham
  Top 10 Countries With Highest Baha’i Population
  https://www.youtube.com/watch?v=9cWZbIfi6f8
  What is the Bahá’í Faith?
  https://www.youtube.com/watch?v=XUFAVVKW_uI
  - – -
  Cieľ – Európsky kalifát s centrom riadenia v Iráne!
  Iran president on Baha’is at UN press conference
  https://www.youtube.com/watch?v=XV2qZtB8W3c
  Bahai Brainwashing Corporation
  https://www.youtube.com/watch?v=VGclyc1J97o
  Baha’i Religion Satanic and False! Bahai
  https://www.youtube.com/watch?v=HsJe2egQudg
  KONTEXT:
  Semiramis – Queen of the Two Babylons
  https://www.youtube.com/watch?v=YiErVIj3YQw
  Drone video of the Bahai Gardens in Haifa – Experience
  Israel by drone
  https://www.youtube.com/watch?v=ZZX2Q7scTN8
  Stunning architecture: Introducing Bahai architecture, Bahai gardens Bahai temples around the world
  https://www.youtube.com/watch?v=SbBBEnM1ldY
  Kingdom of Satan
  https://www.youtube.com/watch?v=J06Ap_fbQsM
  - – -
  5 True Facts About The Baha’i Faith
  https://www.youtube.com/watch?v=EV3locRFXuQ
  New World Order of Baha’is Exposed – Counselor B. Afshin
  https://www.youtube.com/watch?v=RRTS3xYAGe4
  Astana Kazakhstan – The New World Order Secret City
  https://www.youtube.com/watch?v=0Jr9JZsFcW8
  - – -
  HARP a chemtrails v akcii
  Děsivé zvuky ze Slovenska (15.10.2016)
  https://www.youtube.com/watch?v=0tlmOyCfHRI
  Z nebe se ozivají Polnice ! /starý sektársky osvedčený Armagedon!/
  https://www.youtube.com/watch?v=Voj1ZGTzvGU
  Divné zvuky v Bratislava Slovensko
  https://www.youtube.com/watch?v=UKFTVZmCzN0
  - – -
  „https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/724/sekta-zavadza-obcanov
  https://aeronet.cz/news/investigativni-bomba-letiste-ruzyne-a-sprava-uprchlickych-zarizeni-se-potaji-chystaji-na-1-migracni-vlnu-v-cr-ceske-kontraktorske-firmy-zahajily-rekonstrukce-budov-a-staveb-suz-za-ucelem-rozsireni/

 27. proud napsal:

  „Agenda, kterou odhaluji, se rozvíjela po tisíce let až do současného bodu, kdy je blízko k dokončení, jelikož lidstvo se zbavilo úsudku a zodpovědnosti. Lidstvo by raději dělalo, to co je pro něj aktuálně výhodné, než aby posuzovalo hlubší konsekvence svého chování pro lidskou existenci. Nevědomost je sladká, říkáme, a je to pravda – ale jen na chvíli. Může být fajn, nevědět, že tornádo se blíží, a nemuset se obávat učinit nějaké kroky. Ale zatímco máte hlavu v písku, váš zadek je ve vzduchu a tornádo se stále blíží.“…………toz ty prdele kurva uz zvedneme :-)

 28. proud napsal:

  „Jestliže jste jej vyhlíželi a čelili mu, mohli jste se zkáze vyhnout, ale nezájem a odmítání vždy způsobí, že vás to zasáhne plnou silou a s extrémními důsledky, protože to udeří ve chvíli, kdy je to nejméně očekáváno a vy jste nejméně připraveni. Jak říkám, nevědomost je pohodlná – ale jen po určitou dobu. Svým myšlením a činnostmi si vytváříme vlastní realitu. Každé konání či nekonání má své důsledky. Pokud se zbavíme úsudku a zodpovědnosti, zahazujeme (promarníme) i naše životy. Pokud se dost z nás takto zachová, zatratíme svět, a to je právě to, co se dělo a děje po celé lidské dějiny. To je důvodem, proč vždycky menšina ovládala většinu.
  Dnes je jediný rozdíl v tom, že menšina nyní ovládá celou planetu díky globalizaci obchodu, bankovnictví a telekomunikací. Základna této kontroly byla vždy stejná: udržet lidi v nevědomosti, strachu a válčení. Rozdělit, vládnout, dobývat a podrobovat, a udržet si to nejdůležitější vědění jen pro sebe. A jak bude vidno z tohoto materiálu, ti, kteří tyto metody ovládnutí lidstva používali po tisíce let, jsou členy té samé síly, toho samého rodu, následující dlouhodobou Agendu, která nyní dosahuje velice důležitého bodu na své cestě. Globální fašistický stát je za dveřmi.
  Ale ještě to tak být nemusí. Skutečnou sílu a moc má většina, ne menšina.“

  • proud napsal:

   A dokud nebude zredukovana pod kulometnejma vezema za ostnatym dratem,mit ji bude,pak uz ale bude nejspis pozde…………..

 29. proud napsal:

  Coz je urcite dulezitejsi nez drahous nebo milous……..

 30. jop napsal:

  Putin hovorí o kapitalizme ako o správnom spoločenskom systéme
  https://www.mojevideo.sk/video/2a11f/vladimir_putin_o_komunizme_cz_titulky.html
  to aby ste sa nemýlili. Kapitalizmus nie je o nejakých národoch, ale o elitách a plebejcoch. Takže vážení, mýlite sa v Putinovi.On je tvrdý kapitalista, a nie zástanca nejakého zasraného ruského národa alebo nejakých zasraných slovanov.
  Kapitalisti nemajú národnosť, len zisk a svoje klany

  • proud napsal:

   Myslis to dobre…………..ale ta neznalost kurva,ta neznalost:-))))))))))))))))))).S kapitalismem to neni tak jednoznacny,navic si ho pletes s korporativismem,nadnarodni korporace nicej kapitalisty jako kohokoliv jinyho.Jenze to stejne porad vubec neni dulezity,porad jde jen o nasledky.Drz se pricin.

   • proud napsal:

    Mozna kdybys hledal,objevis na netu novy hranice sveta,jak si ho uz rozparcelovali……..pochopitelne se nekrejou s hranicema narodu,s tema se nepocita.

   • jop napsal:

    Drz se pricin

    sformuluj jasne a presne aké príčiny. Lebo nič jasné nikdy nehovoríš. Daj sem body 1, 2, 3 a ja neznalý sa budem snažiť pochopiť.
    Ak znovu chceš len veľa kecať bez priamej odpovede, tak radšej ani neodpovedaj

    • proud napsal:

     Nedam! Potrebujes si na ne prijit sam! Co vim,nektery uz jsi i driv jmenoval,moznas ani nevedel ze o ne jde……Na co si neprijdes,pujde jednim uchem sem,druhym tam.Napovim ti,co je pricinou otroctvi a co je jejim nastrojem?

     • jop napsal:

      zas len kecy.
      Všetko spolu súvisí. Nemôžeš oddeliť kapitalizmus, zisk, peniaze, obchodovanie, spôsob vytvárania peňazí. Ľudia to jednoducho volajú kapitalizmus.
      Treba ho demontovať celý aj s obchodovaním, aj so ziskom, aj so súkromným vlastníctvom výrobných prostriedkov a pôdy, aj peniaze v tej forme v akej sú teraz. Musíš k tomu pridať povinnosť pracovať aby si netvoril parazitov.

      To je presne ten program, ktorý ja som navrhoval začať vytvárať a ktorý si ty zrušil.
      Lebo síce kecov máš plno, ale aby sme začali tu niečo robiť, tak ty si bol jediný a hlavný, kto bol proti.
      Ani ty nemáš záujem o to, aby sa niečo skutočne zmenilo, ani admin.
      Obaja len kecáte, a patríte k tej obrovskej skupine ľudí, čo sa boja niečo zmeniť a preto nič meniť nebudú.

      • Forever Slav napsal:

       Á, další komunistický soudruh v akci! Bavíte mě – zrovna internacionální komunisté, pro ně něco národnost znamená, že? :D

       • proud napsal:

        O tom zadna,ze znamena,stejne jako presvedceni,zide!

       • jop napsal:

        Slav,
        vysvetli mi prosím čo je komunista a čo je internacionálny komunista.
        A prečo si nazval mňa komunistom? V čom sa prejavujem ako komunista?
        Že keď ma zlodej okradne, to je šumák či to robí od roku 1991 alebo stovky rokov, tak ja chcem od zlodeja nakradnuté naspäť? Preto som komunista?

        Ľudia často používajú rôzne honosne znejúce pojmy, ale aj ich používajú nesprávne, aj hovno chápu čo vlastne hovoria.

        Ty chápeš čo používaš alebo hovno chápeš?

        dokáž panáčik, že to čo prdká z tvojich úst nie sú len sračky

        • proud napsal:

         Kasli na nej,at uz radeji nepise,vyjadruje se bud jako siozid,nebo jako nasivlastizradce,coz je oboji,proste siozid! Navic bleje nesmysly.To budou jednou takovy ty drobny prehmaty,az si to lidi uvedomej a vezmou si vsechno zpatky,nekterejm pritom ujede ruka a sem tam toho nejvetsiho grazla povesej,provokatera co bude primo u ruky,jako je on,umlatej klackem.

        • proud napsal:

         Na tom je vlastne krasny:-))))))))))))))))))))))),ze to nebude vrazda,ale sluzba,poslat ho zpatky k reinkarnaci :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Mame Watsone jinej problem,co s mestama,nebo jejich castma az je zacneme opoustet,to bude chtit plan jak vyuzit co bude potreba a jak zbytek vratit prirode. To je totiz dalsi vec na kterou se nemysli,ze ve mestech degenerujeme takzvane „hopem“.
         Napriklad: http://www.biosferaklub.info/sucasne-mesto-je-mutagennym-zivotnym-prostredim/#more-18489

        • jop napsal:

         ja by som sa rád zamyslel, čo s mestami, ale tieto diskusie nemajú zmysel, sú okamžite zabudnuté.
         Ak chceš začať rozmýšlať čo s mestami, začni tvoriť ten program, ktorý si mne zrušil.
         Ja sa až potom pridám.
         Načo mám strácať čas aby sa všetko rýchlo zabudlo?
         Preto to nerobím, preto tu nemá zmysel prispievať do diskusie.
         Ja sa už iba občas zabavím, mozgový tréning, aby som nezlenivel

        • proud napsal:

         Ok,jak myslis.
         Ps.: zadnej „program“ jsem ti nezrusil,jen jsem se pozastavoval nad tim jakym zpusobem rejes do Honzika s tim,ze bys s tim,jako se sebou mel neco udelat.Co se tejka nekterejch nazoru,vlastne vetsinou souhlasim,az nejaky minimum,ale to je stejny jak se mnou,taky nekdo souhlasi,jinej ne,to je vzdycky na tom jak je kdo daleko sam se sebou,kolik toho vi a jak si to interpretuje,o premejsleni a vlastnich nazorech ani nemluvim,beru je jako samozrejmost.

        • proud napsal:

         Jinak na ty mesta je jeste hafo casu,ja jen ze jsem na to zrovna narazil,vzdyt clovek jeste ani nevi kam patri a co vlastne chce,natoz jak se k tomu dostat a vubec mit aspon cas o tom premejslet,kdyz ho siozidi honej od certa k dablu pro jidasskej gros jako stado ovcanu,coz z nej udelali a delaji dal,hlavne z jeho deti.

        • Forever Slav napsal:

         jop

         Jednak si vlepte facku za to, že jste označil kapitalisty za lidi bez vztahu ke své vlasti. Třeba takový vlastenci jako Henry Ford, Tomáš Baťa, dynastie Kennedyů či Trumpů a řada dalších, to byli „typičtí buržoazní kapitalističtí antivlastenci“.

         A za další – zjistěte si něco o tom, co to kapitalismus vlastně je. Dnes, v době častých státních zásahů a regulací trhu (typické pro korporativismus), lze těžko hovořit o kapitalismu, který je postavený na volném a svobodném trhu s minimálními státními zásahy.

         + otázka na vás:

         Jaký máte názor na komunistické soudruhy jako např. Trocký, Lenin, Mao Ce-tung, Che Guevara, Nelson Mandela atd.?

        • jop napsal:

         slav

         Baťa ani nebol kapitalista, on bol skorej ako podielnik, niečo ako družstvo so svojimi robotníkmi majúcimi podiel. Nič spoločné a národom nemal, vtedy jednoducho nebola migrácia do Čiech, takže používaš súčasné pojmy a dávaš ich do nesprávnych časových a ekonomických súvislostí. On nebol taký ako bol preto, že by sa staral o národ. Jeho robotníci boli proste češi, lebo iní tu vtedy neboli.
         Ford niečo podobné, obaja nemali to „správne“ kapitalistické myslenie.
         Kenedy nebol kapitalista, on bol elita. Elity majú iné myslenie ako kapitalisti.
         Trump. Šašo, nič spoločné a národom, len bohatý šašo.

         CHe Guevarra bol sadistický psychopat.
         Lenin zaplatený iluminátmi bol určený na zničenie cárskej rodiny. Poškodený syfilitický mozog.
         Trocký bol zaplatený vtedajšími bankármi z USA, sluha, poskok, ale spolu s trockistami to neboli komunisti v tvojom ponímaní. Trockisti boli šialenci, zabíjali, chceli zabíjať. Trockisti a bolševici boli rozdielne skupiny, zabíjali omnoho viac trockisti. Bolševici menej, ale to neznamená, že sa nestal bolševikom miestny hlúpy Ivan, ktorý sa pomstil svojmu bohatšiemu okoliu. To však nie je chyba komunizmu, ale chyba konkrétneho Ivana.
         Mao s jeho kultúrnou revolúciou nebol komunista ale človek s ťažko poškodenou narcisistickou psychikou s mániou velikáštva. Psychopat.
         Mandela čistý sadistický psychopat vraždiaci miestnych lebo ……
         To že si dal tieto mená nič nedokazuje. Nemajú nič spoločné s ideológiou komunizmu napriek tomu, že sa ňou kryli. Rovnako ako súčasní politici nemajú nič spoločné s s nejakou demokraciou, napriek slovu „demokratická“ v názve strany.

         Pletieš si pojmy a dojmy.

         Niektoré myšlienky komunizmu sú skvelé, niektoré dobré, mnohé nedomyslené a hlúpe.

         Niektoré myšlienky socializmu sú skvelé, niektoré dobré, mnohé nedomyslené a hlúpe.

         Niektoré myšlienky kapitalizmu sú skvelé, niektoré dobré, mnohé nedomyslené a hlúpe.

         Ak má niečo normálne ľudsky fungovať, tak to musí byť mix všetkého dobrého a odstránenie všetkého hlúpeho z každého z týchto spoločenských systémov.

         Kapitalizmus je odsúdený na zánik úplne z rovnakých dôvodov ako komunizmus. Ľudská hlúposť, ľudská nenažranosť, ľudská zloba. Plus naviac neuveriteľné mrhanie zdrojmi v tom tvojom voľnom kapitalistickom trhu.
         Preto musí byť mix, s centrálnym plánovaním. Globalizmus alebo korporatívny fašizmus je presne to centrálne plánovanie, kde budú elity plánovať centrálne, bez toho aby im do toho kecali nejaké vlády alebo národy. Ani kapitalisti nebudú kecať elitám do centrálneho plánovania. Lebo kapitalisti bez centrálneho plánovania preserú všetky zdroje tejto planéty, lebo chcú zisk. To tie skutočné elity nechcú dopustiť.

         Slav, máš chabé názory skoro na všetko, o čom tu drístaš. Lebo v podstate hovno chápeš z tej ekonomiky, nevidíš súvislosti so všetkým okolo, ale trepeš doľava doprava. Jednoducho drístaš a nechápeš.

        • Forever Slav napsal:

         jop

         Jen jste potvrdil jako správný soudruh, že rozumíte pojmu kapitalismus jako koza petrželi. Je to prostě marný, marný. Vaše pseudovýplody v oblasti ekonomie nebudu komentovat.

         A Tomáše Baťu a Henryho Forda si do huby prosím vás neberte – oni udělali pro svůj národ hodně – mnohem více, než vy. Nesaháte jim ani trochu po paty. Byli velikými vzdělanými a konzervativními vlastenci té doby. Veliké osobnosti.

         Mluvil jsem o dynastii Kennedyů a Trumpů, pane chytrý (stačilo by si pořádně přečíst můj komentář) – a jak přišli tyto rodiny ke svému bohatství? No přece obchodem a podnikáním. Nejen tedy kapitalisté, ale byli i mj. i velcí vlastenci.

         Dobrá, až mi ukážete jediné místo, kde socialismus/komunismus (byť jen zčásti) fungoval, dejte mi vědět. Komunismus je jen pouhá utopie, nic víc, nic míň. To fungovalo nanejvýš v izraelských kibucích a to je vše. A jestli chcete žít v kibucích, tak si jděte sám, ostatní lidi z toho prosím vynechte – ze svých socialistických experimentů.

         Sice kapitalismus není dokonalý, ale udělal a vytvořil pro lidi mnohonásobně více dobrých věcí, než veškeré socialismy/komunismy dohromady.

        • jop napsal:

         Slav,
         ty vole, s tebou sa inak nedá :-)

         citujem: Sice kapitalismus není dokonalý, ale udělal a vytvořil pro lidi mnohonásobně více dobrých věcí, než veškeré socialismy/komunismy dohromady

         to myslíš ktorých ľudí????????????
         Myslíš tým afircké alebo ázijské kolónie, ktoré Západ vycucal a tak zbohatol?
         To myslíš Ostblok, ktorý Západ vycucal, okradol? Schudobnel celý Ostblok, väčšina ľudí nemá na vlastný byt, má strach z budúcnosti, to je to dobré pre ľudí čo kapitalizmus urobil?
         400 miliónov ľudí v Ostbloku prudko schudobnelo, pár miliónov zbohatlo. To je to kapitalistické blaho?

         Alebo ten kapitalizmus urobil dobré pre miestnych privatizérov, pre politikov, pre Babiša a podobnú svolotu, pre Fica a podobnú svolotu?

         Ty si duševný kripel, mozog odišiel, drísty z televízora v hlave ostali.
         Vypatlaný hňup bez jedinej vlastnej myšlienky v televízorom osprostenej hlave.

         Zriedkavo sa takto vyjadrujem, ty si ctená výnimka. Natoľko neuveriteľný hňup, že som na teba minul celý príspevok. To som ti preukázal česť, ale myslené to bolo pre ostatných, ktorí tie tvoje kreténiny čítajú, nech sa nenakazia tvojou tuposťou.

         Aj tvoji rodičia sú takí primitívni hňupi ako ty?
         To sa pýtam preto, že či to máš vrodené a nemôžeš za vlastnú tuposť, alebo si sa sám snažil pred televízorom, aby si sa takýmto hňupom stal?

        • Forever Slav napsal:

         jop

         Tak znovu:
         Kolonialismu neměl nic společného s kapitalismem. Dobývání druhých územích probíhalo téměř celé dějiny lidstva, dávno před vznikem kapitalismu. A kolonizace Asie a Afriky proběhla dávno před vznikem kapitalismu.
         A Západ nezbohatl na koloniích (často opakovaný levičacký mýtus), ale na kapitalistickém způsobu hospodaření.

         Navíc, kapitalistou člověk není jen z faktoru touhy po zisku – to z člověka kapitalistu ještě nedělá.

         Divoká a chaotická privatizace v bývalém východním bloku nebyla ve svém jádru nějakým „problémem kapitalismu“, nýbrž problémem ve smyslu korporativismu (tj. přerozdělování si pozic a majetku v hospodářství mezi žido-zednářskými elitami, které zinscenovali tuto konvergenci mezi Západem a Východem). Nehledě na to, že ani moc neexistovaly zkušenosti z oblasti historické praxe ekonomie, jelikož podobný případ náhlého radikálního přechodu z centrálně plánované ekonomiky na tržní hospodářství v dějinách téměř neexistoval – na Západě, kde se zrodil kapitalismus, s tímto zkušenosti neměli.

         Babiš je kapitalistou asi tolik, co Hitler pravičákem. Kdyby byl Babiš skutečným kapitalistou, založil by své podnikání na poptávce trhu, nikoli na umělém vytváření monopolů skrze různé získávání výhod od státu (např. v podobě státních dotací) – toto je naopak charakteristikou korporativismu, nikoli kapitalismu.

        • proud napsal:

         Rikal jsem ti Jope,ser na nej,vi hovno a bleje kokotiny,pravdepodobne umyslne! Zrejme ani nevi ze GP na prikaz zeshora planuje na generace a staleti dopredu a kapitalismus je jasnej nastupni mustek korporativismu,k tomu patri i ona otrokarska spolecnost ktera mu predchazela a pak jela a jede zaroven s nim! A jestli vi,pak je lhar a umyslne oblbuje „davy“,kreten mizerenj!

        • Forever Slav napsal:

         Proude, proude – jen ukazujete, že ekonomii rozumíte jako kozel petrželi. A děláte i užitečného idiota, když voláte po vyšších pravomocích státu – to je přesně to, co tito siožidé chtějí – ohromnou státní chobotnici, skrze kterou ovládnou celou společnost – v oblasti hospodářství a nakonec i samotného soukromí obyčejných občanů.

        • proud napsal:

         :-))))))))))))))))))),prestan se ztrapnovat,ty se sam vubec nectes:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 31. proud napsal:

  Tahni si premlaskavat svuj talmud ke svejm!

  • proud napsal:

   S tebou jsem Forever tady skoncil,s tema z zidu co nas jen podbijej,jsem si nikdy nemel co rict,jen rucne!

  • Forever Slav napsal:

   Zajímavostí je, že část židů přiznala, že duše judaismu je duší komunismu. ;-)

   Co vy na to?

   • proud napsal:

    Ja na to ze me tvoje pitomosti dal nezajimaji,napsal jsem to vejs jasne.

   • Petr C napsal:

    Mily rabbi Watton napsal ze viteztvi komunizmu v Rusku a viteztvi fasizmu v Nemecku je viteztvim judazmu. Coz byl fakt. Jenze kdo stal za kapitalizmem? Kdo platil Marxe a Engelse? Kdo Lenina? Asi jen Stalin prisel k penezum poctivym loupenim. Ale ostatni byli sponzorovani penezy velkeho kapitalu, ktery mnel plan zotrocit hlavne Slovany jeste vic. Nevyslo to, socik by se mohl zbrkat smerem jak si neprali, tak ho zrusili. Nehledejte zatim nejakou lidovou revoluci, nebo porazku soc. systemu. Diky tem prevratum ziskali neomezenou moc.

    • proud napsal:

     Presne,NEVYSLO TO!!!! A on brkal jinym smerem cim dal vic a nabiral na obratkach,proto musel pryc.Oni siozidi totiz porad zapominaj,ze az takovej dobytek podle sebe z nas udelat nejde,tak to chtej udelat ted tak,ze posilaj ruzny forevery a africany,aby za ne udelali spinavou praci a uz jsme jim vic neprekazeli.Jak cas ukaze,samozrejme ze zase marne,tak maximalne si na sebe zavolaj pogrom ze kteryho se uz nevyhrabou a nebo az za hooooodne dlouhou dobu!

     • proud napsal:

      Oni si totiz v minulosti na sebe ty pogromy vymejsleli,planovali a provadeli sami!!!! Obetovavali ty obycejny a neskodny z nich,aby na jejich krvi zbohatli okradenim narodu.Jenze to uz je proflakly coz znamena ze pristi pogrom bude prave na ty zmrdy a uz ne na jejich obeti z vlastnich!!!!

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Jsi totálně mimo, úplně zmatený. Na dva příspěvky nad sebou, které říkají totéž, reaguješ úplně odlišně, asi podle toho, kdo je napsal, že?

      Komunismus je 100% výmysl židů, a můžeš se třeba poskládat, stejně to nezměníš. Ten tvůj perfektní systém, na který vzpomínáš se slzou na víčku, se tady objevil jenom proto, že se kdysi pár Marxů a dalších židáků rozhodlo ho zavést nejdřív v Rusku, pak neúspěšně v Německu a Maďarsku, a nakonec to jejich následovníci s křivýma frňákama zavedli i u nás.

      Masy nejdřív zdánlivě zbohatly, aby pak všichni úplně a na dřeň zchudli. Jako když si vezmeš úvěr u icika. Nejdřív dáváš všude litrové tuzéry, pak si půjčuješ na chleba. Komunismus jako klasická židovina nic nevytvořil, jenom přesunul od jedněch k druhým. Uspořádání společnosti a la kibuc toho ani není schopné. Kde jsou si všichni tzv. „rovní“, tam jsou si možná rovní – ale v chudobě. Vzpomínáš s dojetím na minulý režim, ale hladíš tím po jarmulce žida. Tomu se říká „užitečný idiot“.

      • Forever Slav napsal:

       Vladislav po přestávce

       1××××

      • proud napsal:

       Mozna by to hosi chtelo naucit se cist a premejslet.

       • proud napsal:

        ….pokud vim,nikde nerozporuju komunismus jako dilo siozida,asi to bude tim,ze to vim uz opravdu hodne davno,ale rozporuju to,ze se mu nepovedl tak jak by bejval rad,po vzoru Trockyho.To si rozrazil hlavu.O komunismu se dal bavit nemusim,nikde nebyl,zustava teorii,a za sociku,rikejte si co chcete,jako dite z nekomunisticky rodiny a pozdeji mladej delnik jsem se mel jako prase v zite i se svoji rodinou.Presto jsem zdrhnul,tenkrat na truc a jak vidim co jste dopustili z republiky udelat,jeste dobre ze tak!!! Protoze vas by se za tu vlastizradu a zniceni republiky,jeji zkolonializovani, patrilo poveset a postrilet!!!!!!!!!!! I kdyby uz jen za to,ze jste to dopustili!!!

        • proud napsal:

         Zaver: Odesel jsem z celkem pekny a bohaty zeme bez dluhu,v dost vecech sobestacny,prosperujici,konkurujici „vehlasnejm zapadackejm“ firmam (napr. poldi kladno),jejiz jedinej minus byl ,ze celkem velice slusna svoboda uvnitr koncila na jejich hranicich…………a vratil se do rozvraceny spinavy zkolonizovany diry plny vojtesky,kde na kravu potrebujes papiry jak na auto, kde se chcipe v montovnach na cizince za hubicku,bohatstvi jde z kolonie do riti bez navratu,pod mostama plno bezdomovcu co jdou na triko exekutorsky mafii a nemocnejch blbcu ve skolach po zniceni dobryho skolniho a zdravotniho sytemu a spousta slepejch,zpitomelejch foreveru a vladislavu tomu tleska………….. !!!

        • Forever Slav napsal:

         proud

         Teď jste se parádně odkopal. Prý bylo v „socialistickém táboře míru krásně“ a na druhé straně tvrdíte, že jste z tohoto „tábora míru a pohody“ odešel pryč na Západ. Tak tedy nepřímo potvrzujete, že život v komunistickém režimu nebyla zrovna taková „pohoda“?! ;-)

         Ono nebyla náhoda, že tisíce lidí (z některých míst dokonce až sta tisíce lidí) utíkali na ten „hnusný vykořisťovatelský kapitalistický“ Západ a nechtěli žít v socialistickém „táboře míru“. ;-)

    • Forever Slav napsal:

     Akorát že titíž židovští finančníci nenáviděli bílou (a bílou rasu obecně) západní kapitalistickou („buržoazní“) civilizaci jako takovou. Opovrhovali soukromým vlastnictvím „podřadných Gojímů“ (dle Talmudu je majetek Góje jako majetek bez pána a tento majetek náleží lidu Izraele). A ke zničení západní bílé kapitalistické civilizace se pokusili využít komunismus (marxistický socialismus). Touto cestou to nevyšlo. Tak přišel v 60. a 70. letech k věci neomarxismus. A s ním prvotní protibělošské jevy jako dekolonizace, (protibělošské) „objevy“ antropologie (obsazenou marxistickými židy) jako to, že nic jako rasa „neexistuje“ (přitom titíž lidé podporovali židovský etnostát), různá „mírová“ a „pacifistická“ hnutí jako např. hippies, pustupné obsazení akademického prostředí západních zemích neomarxisty vychované v idejích neomarxistické Frankfurtské školy atd.

     • Forever Slav napsal:

      PS: To bylo na komentář Petra C výše

     • Petr C napsal:

      Kapitalismus se znicil uz ze sve podstaty. Urvi kde co muzes. A z jidlem roste chut. Ja znam hodne bilych kteri jsou ochotni odrbat blizniho sveho. Ne ze by zidi nebyli parchanti, ale spousta jinych se jim vyrovna.

      • Forever Slav napsal:

       Petr C

       Kapitalismus (ač není dokonalý) vybudoval a udělal pro lidi ze všech nejvíce. Za to komunismus nic pro pořádného vybudovat nikdy nedokázal, jen krást, parazitovat a ničit to, co „zlí“ kapitalisté vybudovali. A to ještě Československo na tom jakž takž bylo dobře (díky „zlým“ kapitalistům, kteří dokázali vybudovat bohatou a vyspělou První republiku, kdy naše země patřila mezi samotné špičky evropské a světové úrovně) – s komunistickým režimem a centrálním plánováním jsme zaostali velmi za západními zeměmi. Ve vědě i v ekonomické oblasti. Kdyby „zlí“ kapitalisté nezanechali po sobě bohatou a vyspělou zemi a my bysme byli (např.) na úrovni zemí Latinské Ameriky, byli by jsme po nástupu komunistického režimu jedna z nejchudších zemí a zapadákovů světa – stejně jako komunisté udělali např. z rozvojových zemích, jako např. Venezuely a Sevení Korei, ještě mnohem chudší země, kde velká část (většina) lidí nemá ani na základní lidské potřeby (potraviny, léky, toaletní potřeby atd.).

     • jop napsal:

      Slav

      dle Talmudu je majetek Góje jako majetek bez pána a tento majetek náleží lidu Izraele

      skutočné elity bankári serú na židovský lid. Oni sú nadžidia, oni sú nadľudia. Obyčajných židov izraela nechajú zničiť rovnako, ako to urobili s židmi v európe pred druhou svetovou.
      Židia sú pre bankstrov tiež len dobytok určený na porážku.

      Skús tu vysvetliť, prečo podľa teba nenávidia bielu rasu a prečo ju chcú zničiť. Možno zmením názor o tvojom nechápaní ekonomiky. Ale skorej nezmením.

      • Forever Slav napsal:

       Zase ty kecy o GP a jeho aktuální snahy o „likvidaci židů“. Jen další nesmysly, jež mají odvést pozornost od celé řady židovských zločinů, páchané židy už celé 2000 let, od dob kamenování Proroků a ukřižování Ježíše Krista.

       Jistě víte, že Talmud říká „Nejlepší z Gojímů musí být zabiti!“?! Bílá rasa patří mezi nejvyspělejší rasy na Zemi. Proto ji čeká největší destruktivní likvidace. Nehledě na to, že Talmud hlásá fanatickou nenávist vůči křesťanům – a to je další důvod, proč Židé vehementně usilují o likvidaci bílé křesťanské civilizace.

       Konečným cílem je pozemská židovská světovláda, v čele s židovským králem/Mesiášem (Antikristem), kde budou Židé vládnout zotročeným gojímským národům.

       • jop napsal:

        vole :-)

        mám priateľa žida, manželku má bielu, o žiadnu likvidáciu bielej rasy neusiluje.
        mám známeho zubára žida, len je ďaleko. Robí skvele, keď môžem idem k nemu. O žiadnu likvidáciu bielej rasy neusiluje.
        Choď do Izraela, koľko z tých obyčajných židov usiluje o likvidáciu bielej rasy?

        si strašný hňup

        • Petr C napsal:

         Jope v tom ma slave pravdu. A ti vasi znami asi to znova odnesou za ty hlavni. To je jak z islamem. Znam par islamistu. Taky solidni. Jenze ti nesolidni vedou otevrenou valku. Ti nesolidni zidi vedou valku zakerne. Staci se podivat co vse ovladaji a jak se jim da verit. Nebo vy verite hlavnim svetovym novinam?

       • jop napsal:

        ľudia, nezdajú sa vám divné tie drísty forevera?
        Akoby sa usiloval, aby tu niekto dal nejaké trestne stíhateľné protižidovské výroky.

        Lebo to čo splieta sú nelogické, protirečiace si bludy, ale potom z neho vyjde niečo divoko protižidovské, čo čaká na odsúhlasenie ďalšieho diskutéra. Vyslovene provokuje aby ho niekto podporil, pričom stále trepe bludy ale len protižidovské formuluje úplne jasne, aby sa to dalo použiť v trestnom konaní, ak to niekto odsúhlasí.

        Mám zlý dojem a mýlim sa? To sa ho nebojím, ja skutočne nesúhlasím s jeho protižidovskými drístami, len mi je divné, že stále drísta ale IBA protižidovské formuluje jasne.
        Pričom verejne tvrdím, že väčšina bankstrov sú NADŽIDIA, NADĽUDIAa treba zlikvidovať ich moc aj nad peniazmi, aj nad ekonomikou. Obyčajní židia s týmito NADžidmi nemajú nič spoločné.
        Taktiež verím, že v izraeli je množstvo chorých židov, ktorí si myslia že oni sú ľudia a my sme gojími. Lenže to sú chorí šialenci, a nie Židia lebo sú Židia

        • proud napsal:

         To je ten rozdil mezi zidem a siozidem………ovsem jeste s tim,ze sio nemusi bejt nutne jenom zid,je tam i spousta jinejch,i „poturcencu“,je to o prachach a moci.A jsem stale presvedcenejsi ze ne jen o nich,GP neni nejvyssi,jak jsme si mysleli,takze mozna bojuje nejen o svy prachy a moc,ale i svoje preziti,nebo aspon to „lepsi“ preziti.Je to ten nej-otrok,ve vsech smerech,hlidajici a organizujici otroky ostatni.Zacina mi tohle vysvetleni davat cim dal vetsi smysl.

       • Maroš napsal:

        Nežidia majú slúžiť Židom, tvrdí rabín
        https://www.youtube.com/watch?v=BoooALSD4mQ
        Toto s Čechov netýka!
        Itzhak Frey : Slováci – „primitívni ľudia sa rozhodli založiť svoj vlastný štát “
        https://www.youtube.com/watch?v=2_zpJqvzy-s

       • Tomáš napsal:

        Keby Gojimovia neboli redardovany ubozaci, tak ty tvoji zidia by moc sanci na realizaciu svojich planov nemali

        Hele… Bieli chudák, ktorý si myslí ze je viac nez cerny, si ani nedokaze chranit vlastnu prdel. Az tak je biela rasa vyspela. A v com? Prvenstvo mame v zabijani a zotrocovani inych narodov. Prvenstvo mame v pocte genocid. V mnozstve sposobeneho utrpenia…
        Taky v zabijani vlastnej rasi. Uz ked ne koli farbe pleti tak si bieli najde iny dovod ako narodnost ci viera atd. Hlavne ze sa najde zamienka k vrazdeniu a sposobovaniu utrpenie… Bieli vedia iba nicit. Vsetko co kedy bieli vytvorili malo primarne sluzit k zabijaniu, niceniu a zotrocovaniu inych. A ty tu trepes o zidoch? Prej to oni? Ti jebe?
        Jako ze to oni za to mozu, ze biela tada je to najstrasnejsie zlo v celom vesmire?
        Ekol9gicka katastrofa pred ktorou stojime je 100% tvorba bielej rasi. Mozme ze aj zlty znrcistuju. Ale zacali az potom co im bieli nasilim vnutil svpj zvrateny sposib zivota.
        Ale sak… Tak to hodime na zidov bo oni to riadia. Takze ta najvyspelejsia biela rasa je ovladana jakousi zidovskou nerasou? Tomu hovorim vyspelost. A preto systematicky likvidujeme svet i seba.?

        Co je na tom vyspele? Si v pohode? :D

        • Tomáš napsal:

         A ty bezenci co tu dnes su su tu preco? Kto im to sposobil? Zase bieli. A ze su zaky? Od koho sa to naucili? Od bielich. Vsetko spatne co robia, co vedia sa ucia od bielich.

        • proud napsal:

         „Keby Gojimovia neboli redardovany ubozaci, tak ty tvoji zidia by moc sanci na realizaciu svojich planov nemali“………….velmi dobre :-)

     • Vladislav po přestávce napsal:

      Je to tak. Dobytkům, jako jsme my, prostě není souzeno být zdravým, silným a spokojeným, mít se dobře a zbohatnout. To smí jenom vyvolený národ s křivým frňákem a mrakem dědičných chorob, jak si trefně všiml už nebožtík Klimov. Takže nejprve křesťanství (odevzdej kostelu, co máš, cháme, a já se ti za to pokusím vyprosit u Hospodina odpuštění za to, žes pozdě pokřtil děti a se svou starou žiješ ve smilstvu. Jinak shoříš na ohni pekelném). V lidech bylo tehdy ale ještě málo stádnosti a ovčího myšlení, takže Viklef, Hus, Luter, pokusy o jeho reformaci (husitství, protestantismus). Někde to klaplo, takže nůžky mezi katolickými a protestantskými zeměmi se začaly víc a víc rozevírat (srovnejme, co udělalo se svým koloniálním majetkem Španělsko nebo Portugalsko a co Anglie). Takže zase bylo zapotřebí nějaké té revolucičky. Odnesli to mimo jiné Ludvík a jeho žena Marie Antoinetta, milovnice koláčů a zábav. Pak Marx, Lenin, Trockij, Zinovjev a další slavjanofilové, no a teď tady máme verzi 5.0 – bílý póvl se má přidusit „tolerancí“, láskou k menšinám, adorací sexuálních deviantů různého typu a závažnosti, zhoršenou plodností 38letých prvorodiček, předtím provozujících ničím nenahraditelnou kariéru v účtárnách a montovnách, hnusem z odporného poplácání kolegyně po zadku před 35 lety, zatímco jeho genom má být naředěn nebohými uprchlíky se středověkou mentalitou, obohacující nás postoji vedoucí jejich nositele k výměně žen za dobytek, kamenování žen za nevěru a spoustou výborného kebabu.
      ONI NÁS UŽ TISÍCE LET NENÁVIDÍ. Vůbec se této silné formulace nebojím, protože je pravdivá.

      • proud napsal:

       „ONI NÁS UŽ TISÍCE LET NENÁVIDÍ. Vůbec se této silné formulace nebojím, protože je pravdivá.“ ……Obecne pravdiva je,jen nenvim jestli je to vyslovene nenavist,nebo spis prizivnictvi a vypocitava vychcanost spis nez vyslovena nenavist.Tejka se to hlavne tech „z pouste“,odkud je za 40 let pustili(paklize je to pravda).Ovsem zidu jako zidu je mnohem vic a zdaleka ne vsichni jsou zidi takzvane doslova.To mi rika logika a to malo co o nich vim,skutecnost znaji jen oni sami a na trh s ni nepujdou.

 32. proud napsal:

  „„ Mystické aliance mohou jednat pouze skrze tajné společnosti…..Jinak jsou neschopni. Postupně, jak
  potřebovaly, se
  rozdělily do odlišných skupin, které byly zdánlivě v opozici a někdy zastávaly opačné postoje v
  náboženství, politice,
  ekonomice a literatuře. Ale všichni jsou spojeni, ovládáni z neviditelného centra, kde je ukryta síla,
  která pohybuje
  veškerou mocí světa“.
  Historie et doctrine des Rose-Croix
  P.Sedir, Paris 1910″………………ano,politika je svinstvo,neni totiz nicim jinym,nez timhle.

 33. proud napsal:

  „Oběživo v těchto časech byly drahocenné mince ( zlato nebo stříbro ). Jejich vlastníci je ukrývaly v sejfech u zlatníka. Ten mohl vydávat papírové potvrzení na základě výše depositu a majitelé mincí mohli tak platit své dluhy.Postupně se toto
  potvrzení stávalo platidlem. Zlato a stříbro bylo málokdy v pohybu. Dnes je stejným způsobem vytvořen pohyb peněz v číslech na počítačích.Zlatníci si uvědomovali, že vždy se vybere jen část zlata a stříbra v depositu, ne vše najednou. Proč by nemohli vydat bankovky i ostatním lidem, kteří by za ně mohli platit úrok? A tak vydali bankovek více než bylo krytí. Je to vlastně popis
  dnešního bankovního systému.
  Lidé a vlády jsou ponořeny do dluhů a zoufale se snaží zaplatit úrok z peněz, které nikdy neexistovaly a existovat nebudou. Banky mají jen 1/10 toho, co půjčují, mají však za to 10-ti násobky úroků. V některých zemích je pravidlo, že v případě kdyby mnoho lidí chtělo najednou peníze, banky by se zavřely. Banka vytváří peníze ze vzduchu na obrazovce.Banky neslouží lidem, ale jen nás využívají.
  Jestliže upadneme do dluhů, banky nám vezmou za neexistující peníze existující majetky – auto, dům……S každým placením podporujeme tento systém Globální Elity, která půjčuje neexistující peníze a vrhá stále více lidí do dluhů.“……….libi se mi jak zadnej zastance kapitalismu nevidi,jak hraje do rukou exekutorum(vlastne bankovni policii).Je to prosty,snazte se,podnikejte,drete,bez pujcek ale nevystartujete,my na tom skodny bejt nemuzeme! A ten nenavidenej socik jim temer nasral,protoze podnikani bylo statni a tedy i banka! Proto si republika mohla dovolit podporiovat obcany,sice ne tak ze si mohli zit jako milionari,ale mohli si zit slusne s existencni,zdravotni a vzdelavaci jistotou pres ktery „nejel vlak“.Chtelo to jen poupravit a ne to nacpat do chrtanu bisexualnim zlodejum typu Venca Flaska!!! Nestalo se tak a mame tady nasledky.

  • proud napsal:

   3mil.USD dala Britská vláda Williamovi, aby je vyplatil vojákům, ale ten si je nechal pro sebe. Dal jeRothschildovi, aby je skryl před Napoleonovou armádou. Ten je však poslal po svém synovi Nathanovi, aby založil Londýnské
   odvětví své rodinné říše. Nathan koupil velké množství zlata z Východní Indické společnosti a použil jej pro financování Duke Wellington vojenské. To byl začátek jejich obrovského bohatství. Nesmíme zapomenout, že peníze, jako všechno, jsou
   energie. Můžou být použity jak pro pozitivní, tak i pro negativní účely a nesou záměr, který je skryt za nimi. Jejich říše byla postavena na negativní energii.
   Dům Rothschildův byl postaven v Berlíně, Paříži, Vídni. Mayerovi synové měli z nich příjmy. Dnes je holding Rothschilda v držení Korporace 5 šípů v Curacau a Torontu. Symbol pochází z Rothschildova symbolu orla s 5 šípy v pařátech – má to význam 5 synů. Jejich kolosální skok v bohatství byl skrze financování sítě Bratrstva –vytvoření válek a revolucí, často půjčující obou stranám. To můžeme vidět i u bankovní elity jako standardní operaci. Je snadné vytvořitkonflikt,
   musíme mít jen kontrolu na diktátorem nebo vládou. Pomoci jim vybudovat armádu a správně je instruovat k napadnutí jiných zemí.Obecné pravidlo, že nikdo ve válce není vítězem, je lživé. Bankéři vždy vyhrávají. Půjčují peníze, které
   neexistují oběma stranám a inkasují obrovské úroky za ně. Financují továrny, které vyrábí oběma stranám potřebnou výzbroj a zbraně.Takže neexistující peníze půjčují na mnohokrát a úroky se jim vrací z mnoha stran. Poté, co se ve válce
   země zničí,bankéři jim půjčí na obnovu jejich infrastruktury. Tak si získají nad nimi kontrolu. Rothschildovo impérium v tom bylo velice zručné. Rothschildovo impérium stálo za americkým obchodem i bankovním impériem zároveň.

 34. proud napsal:

  V 18 st. byl tento bankovní systém skokově rozšířen prostřednictvím Domu Rothschildů.Mayer Amschel Bauer ( později Rothschild ) se narodil 1743 ve Frankfurtu. Vzal si Gutle Schnaper vroce 1770. Spolu měli 5 chlapců a 5 děvčat. Byl vysvěcen rabínem, ale krátce pracoval v Oppenheimer bank v Hannoveru
  a stal se půjčovatelem peněz. Byl agentem Williama IX. Ten zdědil velký rodinný majetek v Evropě v odhadu asi40 mil.USD. Byl naakumulován při Válce o Nezávislost jako nájemné jednotek, které zde válčily.Rothschildovo impérium tedy vzniklo zpronevěřením Amschela majetku od Williama, který je vlastně ukradl vojákům……………..Vsimnete si toho „kapitalismu“,jeho rozkvet zacal opet a zase sprostou zlodejnou a vesele si ve stejnejch kolejich na milion zpusobu tak jede dal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A zlodeji co jim socik slap na kuri oko sem chodeji „vyrvavat“ a dozadujou se „slusnyho“ chovani:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • proud napsal:

   Ode me: NASRAT ZMRDI!!!!!!!!!!!

   • proud napsal:

    Tahle planeta nam patri vsem stejne,bez rozdilu,potrebujeme se jen naucit vsichni dohromady hospodarit s tim co mame,na to zadny debilni -ismy nepotrebujeme,jen dobrou vuli a uvedomit si odkud vitr fouka………od tech kdo chteji mit vic nez ostatni,na vsech urovnich,ti budou jenom rozdelovat,aby mohli uzivat co nakradou a na co sedrou ostatni z kuze!!!!

  • Forever Slav napsal:

   Pane proude, vaše znalosti historie jsou vskutku diletantské – včetně historie vzniku kapitalismu. A vznik kapitalismu neměl nic společného s nějakou „zlodějnou“. Nehledě, že určité prvky kapitalistického hospodaření se objevili už v 16. století v Evropě. K masivnímu rozšíření a rozmachu kapitalismu došlo následně v souvislosti s průmyslovou revolucí.

   A zapomněl jste dodat, že masivní zadlužení státu a hospodářské krize a podobné věci nejsou následkem trhu, nýbrž následkem neefiktivního hospodaření státu potažmo zkorumpovaným státním aparátem. Bez koexistence se zkorumpovaným státním aparátem by vaši „Bankéři“ nikdy nemohli být mocensky na vzestupu. Takto to začalo vždy, když se do trhu začal míchat stát.

   Vytváření velkého státu je jen to, o co tito „Bankéři“ celou dobu usilují – dokonalý centralistický komunistický stát je konečný cíl těchto „Bankéřů“ – aneb státem kontrolované veškeré soukromé vlastnictví a celého hospodářského trhu – i včetně osobního prostoru obyčejných lidí. Aneb život v jedné státní zlodějně, kde jedinec nemá žádnou absolutního ochranu svého vlastnictví (které mu může státní hydra kdykoli ukrást), ani žádné jiné osobní svobody. A vše začíná přesně u toho, kdy nějaký chytrák začne pod „dobrými úmysly“ začne ve jménu „blaha lidí“ zasahovat do volného trhu.
   Když si můžu vybrat mezi centralistickým státním aparátem a volným trhem, založeném na svobodné výměně zboží a služeb, volím jednoznačně druhou možnost.

   A různí „levicoví humanisté“ (užiteční idioti oněch „Bankéřů“), kteří chtějí své „dobro“ druhým vnucovat (v hospodářské oblasti), si můžou trhnout nohou.

   Nepočítaje, že tito chytráci by měli velký prd, nebýt kapitalismu – který „jen“ vyvedl miliony lidí z chudoby, vybudoval vyspělý Západ a z řady bývalých rozvojových zemí vybudoval bohaté a vyspělé země, s vysokou životní úrovní obyvatelstva. Kdyby tenkrát (na rozhraní 18. a 19. století) místo kapitalismu (hypoteticky) uspěl socialismus/komunismus, byla by Evropa a Amerika dodnes jedna zaostalá díra. Jelikož systém socialismu/komunismu umí jen ničit či rozhazovat hodnoty a majetek, který před ním vytvořil „zlý kapitalismus“. Nic víc, nic míň. Toť vše.

   • proud napsal:

    :-)))))))))))))))))))))))))))))))),vis ty vubec co je to STAT???? Znas aspon obecne rozdily mezi statem,republikou a kolonii? Ale co,takovej kasparek jako ty se hodi,aspon se zasmejem :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    • proud napsal:

     Bankeri a komunismus,oni ho chteji:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Perfektni,povedlo se mi vstat a hned se rehtat,to bude prima den:-)))))))))))))))))))))))))))

    • Vladislav po přestávce napsal:

     No, Proude, já bych se tak nesmál, Slav má podle mě pravdu. Je potřeba poučit se z dějin, protože je evidentní, že některé způsoby „fungování společnosti“ jsou efektivní, jiné méně a ještě jiné vůbec.
     Rodová společenství našich křtem nepolíbených předků byla většinou bohatá a poměrně mocná. Výzkumy ostatků velkomoravských hrobů z nalezišť v Uherském Hradišti – Sadech a Mikulčicích a jejich porovnání s ostatky z hrobů z doby přemyslovské (13.-14. století) ukázaly, že ač se geneticky tito lidé prakticky nezměnili, klesla za tuto dobu jejich tělesná výška o cca 10 cm, což jednoznačně ukazuje na výrazný pokles kvality stravy, tedy na zhoršení životní úrovně. Podobně a v podstatě jednohlasně mluví i zprávy o Polabských Slovanech. Oni velice dobře věděli, že podřízení se pokřtěné Evropě nebude jen o změně víry a hodnot, ale především o vydrancování jejich země a zubožení a zchudnutí obyvatel z rukou parazitů s křížem na krku.
     Později ve středověku, od nástupu protestantských církví, se začal jasně ukazovat prohlubující se rozdíl mezi efektivitou protestantských zemí jednajících dle hesla „pracuj, šetři a kraď podle pevného právního rámce! a zemí katolických, vtloukajících svým obvytelům naopak „poslouchej vrchnost, poslouchej církev a na nic se nikdy neptej“. Takto se mohlo stát, že Španělsko nebo Portugalsko, které do konce 16. století vyplenily to nejcennější z kolonií, co vůbec šlo, jsou dnes z pohledu západních měřítek zaostalé a chudé země, zatímco Anglie, na kterou pak zbyly už jen stokrát proseté zbytky, se stala světovou koloniální supervelmocí.
     Do toho všeho vždy vstupoval žid. Jakožto pravý parazit se objevil vždy tam, kde bylo co brát, a začal vehementně nabízet své „služby“. On nikdy nic podstatného nevytvořil a nevytvoří, pouze „přesouvá“ hodnoty tak, aby to pro něj bylo výhodné. Takto dokázal obelhat masy během Velké francouzské revoluce, použít Napoleonův pád k finančnímu ovládnutí Anglie, využít velkoněmeckého šovinismu k rozpoutání první světové války, a po jejím konci pak i frustrace Němců ze záměrně vysoce nastavených válečných reparací k postupnému rozpoutání druhé světové války. O VŘSR, nazývané mnoha znalými autory Velká říjnová židovská revoluce, nemluvě.
     Všude tam, kde se něco děje, se on objeví a nabízí svou „pomoc“. On skutečně vždy potřebuje centralizaci typu SSSR, EU, USA apod., protože je samozřejmě mnohem efektivnější tahat za nitky v jediném centru někde v Bruselu, než v x národních centrech po Evropě. Decentralizace, národní či dříve národnostní nezávislost, „demokracie“ vytvářená zespodu namísto shora, referenda, to vše na něho z tohoto pohledu samozřejmě působí, působilo a vždy působit bude jako červená barva na býka. Vždyť kdo by si nechal jen tak líbit, když mu nějaký troufalý póvl, jež má být řízen a ne sám cokoliv řídit, chce kazit kšefty?

     • proud napsal:

      Musim se smat,protoze nechape to zakladni co potrebujou banky a tedy bankeri,rozdelenej svet i lidi.Potrebujou ukazovat nepratele a pak pujcovat vsem.Potrebujou soutez u svejch obeti.Zaroven ale je potrebujou nechat v nevedomosti,nevedomost je narizena,otazkou zustava kdo,nebo co ji narizuje,dulezity nicmene je,ze je narizena,je to narizeni nejvyssim,bankerum,to muze kdo,kdyz jsou mimo zakon,mimo omezeni?Tot otazka.A co hlasa i ten pobouchanej komunismus od zida? Pravej opak!Pisu pobouchanej,protoze tak jak je s nim taky nesouhlasim,a uz vubec ne s nejakou vedouci ulohou strany,jdu dal,zadny strany,nejen komunisticky.Komunismus byl jen bulik nastrcenej pred oci,ruzovoucky sci-fi,coz dokazal socik ac jako jeden z vubec nejlepsich rezimu co byly,i tak hodne nemocnej.

      • proud napsal:

       Ze i ten socik mel na jakoby ceste k onomu tahaku(komunismu) mezi sebou kriminalniky a vrahy nejhorsich formatu,Trocky,trockisty,pak ruzny svine mistnich formatu,to mel,o to se nikdo nehada,ale ve vysledku,kdyz se s nima skoncilo,to byl stejne vuci obycejnymu cloveku co se zivi rukama,jeden z nejlepsich -ismu,to nejde nijak okecat.A tech obycejnejch nas je nejvic!

      • Vladislav po přestávce napsal:

       Jenomže to, co říkáš, je pravda jen zčásti. Banky totiž potřebují unfikovaný, zjednodušený, předvídatelný svět. Žádáš o půjčku nebo hypotéku a banka si tě musí zařadit do nějaké skupiny, kolik máš dětí, co manželka, jak velký máš pozemek, co práce, jakou tam máš smlouvu. Ty jim to všechno dáš, oni si tě projedou na centrálním registru dlužníků a pokud jsi čistý a splňuješ jejich tabulkové předpoklady, dostaneš to, jinak musíš jít jinam. Jsou to PRÁVĚ BANKY jakožto jedno z hlavních dětí žida, které svět sjednocují. Pokud jsi nepředvídatelný, pokud se nějak lišíš, pokud bydlíš ve „špatné“ oblasti, pokud ti neručí „seriózní“ ručitel, tak pro ně nejsi zajímavý.
       Podívej se na lidi pracující v bankách. Nulová fantazie, nulová kreativita, jednoduché tabulkové myšlení, místo mozku tabulkový procesor.

     • proud napsal:

      Vtipny na tom je,ze sam hlasam globalizaci,bez ni to totiz nepujde,jenze uplne jinou nez jak by se libila parchantum.Se zachovanim jednotlivejch „statu“ co by se skutecne staly statama a jejich kultur,jenomze bez vlad :-)…atd….nechce se mi to ted vsechno po milionty opakovat.Smysl neni v podnikani,rvani se(coz je totez),ale v hospodareni a vzajemny spolupraci,cehoz se bankeri bojej nejvic,protoze v ty chvili jdou od valu.

      • proud napsal:

       A ze socik k tomu ukazal cestu,to veru ukazal ;-) !

       • Vladislav po přestávce napsal:

        Socík nebo neoliberalismus – obojí je MONOKULTURA. Pokud jsi lesník, který neumí pěstovat nic než monokulturu smrků (a takoví u nás zatím převažují), tak tě každý jeden dub nebo buk, který ti mezi ty smrky nalétne, znervózní natolik, že se třeba vzbudíš zpocený i o půlnoci, jen abys tam šel a vyťal ho, protože žádný cizí a neplánovaný strom, navíc rostoucí mimo vymezený řádek, tam nemá co dělat!
        Totéž komoušismus: VŠICHNI JSME SI ROVNI. Prý. No jistě. Ale vysvětli: – jak si můžou být ve skutečnosti rovní dva chlápci, pro zjednodušení sousedi, stejné vzdělání, stejný zaměstnavatel i pozice, ale jeden tráví veškerý volný čas v hospodě a je věčně napitý, bije ženu i děti, zatímco druhý kutí, maká, posiluje? Vždyť to je blbost. Pokud jim bude stát za zadkem nějaký židácký komouš a pořád opakovat, jak jsou si rovní a zaslouží si stejně, tak ten slušný a pracovitý se akorát naštve a časem někam odstěhuje. Společnost v tom místě půjde časem do háje taky, protože ztratí ty nejlepší a nejvýkonnější lidi ze sebe, a zbytek se časem uchlastá.
        Přirozená indoevropská (v našem případě slovanská) společnost je naopak hierarchická. Kastovní, ale ne vertikálně, jako v Indii, ale horizontálně. Nejsme si rovni, ale ne ve smyslu ty jsi lepší, takže mě budeš ovládat a já tobě sloužit a mlčet, ale: ty jsi lepší, takže mě budeš učit, já budu pobízený tě dotáhnout, no a časem se třeba budeš muset učit zase ty u mě. Nikdo z nás ale není „víc“ ani „míň“, přestože ty už teď můžeš volit předáka, protože jsi respektovaný muž a otec rodiny, zatímco já jsem ještě ušák a navíc potřebuju dozrát.
        Toto je podle mě SPRAVEDLNOST. No a pak je tady „spravedlnost“ židácká, která dělá z negramotných pasáků ředitele bank a přihlíží, jak lůza věší radu moudrých pod platanem, jak zpíval Kryl. Všichni máme stejná práva, ale MUSÍME SI JE ZASLOUŽIT.

        • proud napsal:

         „Totéž komoušismus: VŠICHNI JSME SI ROVNI. Prý. No jistě. Ale vysvětli: – jak si můžou být ve skutečnosti rovní dva chlápci, pro zjednodušení sousedi, stejné vzdělání, stejný zaměstnavatel i pozice, ale jeden tráví veškerý volný čas v hospodě a je věčně napitý, bije ženu i děti, zatímco druhý kutí, maká, posiluje? „………..vidis,a vejs jsi psal o zamestnancich banky,tabulky,nulova kreativita.Jakej ma duvod ten zpitej clovek v hospode ze dela co dela? Ten clovek na neco upozornuje tim ze je a ze dela co dela,zaroven tim vola o pomoc……..aniz si to nejspis vubec uvedomuje,protoze je v bludnym kruhu.Tak ho spravne kapitalisticky zastrelime,no ne? Svet prece patri tem „lepsim“.Ses takhle spokojenej,nesmrdi ti to? ;-)

        • proud napsal:

         Ozralove jsou mi taky odporny,ale neni to duvod bejt curakem…..“kapitalistou“ ;-)

        • proud napsal:

         Zaslouzit,jiste,ale my se musime se nejdriv NAUCIT si spravne zaslouzit!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • proud napsal:

         To totiz nejde prikazat,ani vynutit.V tom je celej ten vtip.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Proud níže: ale BLBOST, totální blbost, že tím ten člověk „volá o pomoc“! Proč ho omlouváš? To, že dva lidi mají srovnatelně těžké nebo lehké životy, ale jeden z nich to „řeší“ chlastem, zatímco druhý se k tomu staví aktivně, maká a usiluje o lepší život, znamená jediné: – ten první je SLABOCH, ten druhý ne.
         Je patologicky levičácké omlouvat neschopné, drogově závislé lidi berličkami typu „ale oni měli chudáčci těžký život“.
         Jak víš, že ten druhý člověk ho neměl?
         Jak to můžeš vědět?
         Normou chování musí být člověk, který je schopný sám řešit své problémy, ne slaboch.
         Jinak se časem stane slabošskou celá společnost.

        • proud napsal:

         Soudruzi totiz naslapli dobre,s odpornejma chybama,ale dobre,pak usnuli na vavrinech a nez se dokazali vzbudit,tak se GP probudil driv a spocital si nasledky,po dvou generacich jim to fofrem zrusil! Driv,nez dokazali zacit ucit lidi a nez to ty lidi stacili pretransformovat! Socik skoncil v detskejch letech se vsema jeho nemocema,vrazdou.

        • Vladislav po přestávce napsal:

         Proud ještě níž:
         a to je právě ten hlavní rozdíl mezi židáckým parazitismem a starým dobrým slovano-árijským védickým přístupem.
         Dejme tomu, že oba dva, žid i Slovan, jdou spolu a najednou narazí na toho zpitého slabocha, jak se někde motá a zvrací.
         A dejme tomu, že oba dva jsou dobrí lidé a snaží se mu pomoct.
         Jak mu tedy pomůžou?
         Ze začátku asi stejně. dají mu najíst, řeknou mu, že by měl přestat ničit se.
         Ale potom?
         Žid mu bude posílat nějakou „finanční podporu“ – ale nejen aby mu doopravdy pomohl, ale taky aby si „udělal oko“ u toho svého Jahveho, jaký je pašák a pomáhá.
         Ale Slovan či jiný člověk s původním indoevropským myšlením chápe, že ten ubožák je dospělý a TUDÍŽ PRIMÁRNĚ NEPOTŘEBUJE, ABY SE O NĚJ NĚKDO STARAL – ALE POTŘEBUJE DOSPĚT.

         Dospět – to je to klíčové slovo. Slovo dělající rozdíl mezi stádním „mea culpa“ blbečkem křesťanského nebo neoliberálního typu z dílny žida, a hrdým, schopným, nezávislým a sebevědomým Člověkem z dílny tradiční indoevropské moudrosti.

         Proto ho náš člověk vede k tomu, aby dospěl – a už žádnou pomoc nepotřeboval.

         Protože my nesbíráme zásluhy – my SKUTEČNĚ POMÁHÁME.

        • proud napsal:

         Omyl,neomlouvam ho! Ty vidis ozeru co bije zenu a deti jako vinika,ja ho vidim jako moznou obet.Mimochodem,ne jednou jsem odesel pryc,abych ty svy,nebudu psat cemu,nejakou nevypalil,a byl jsem strizlivej.To jen tak na okraj:-)

        • proud napsal:

         Tos napsal dobre,dospet=naucit se.

        • proud napsal:

         K tomu reseni problemu………….problem je ze neumime sami resit svy problemy a nikdo nas k tomu nevede,v zajmu kontroly je za tebe resej napriklad socialni pracovnici,davaci pokut a kriminaly tak,ze je vlastne neresej,ale ty se to nemas jako ovcan jak a kde naucit,kazdej neni genius aby si na to prisel sam,zastrelim ho proto,nebo ho to naucim…….? Kdyz to chci vsechny naucit,musim zmenit system zalozenej na neuceni!

 35. proud napsal:

  Kdepak te mam ,Tome,s tou „dualitou“? :-)

  • proud napsal:

   Taky mam pro tebe otazku……………..k cemu speje ta dualita?Co je vzdycky na jejim konci,nez se to zase „rozhaze“? A jak se to rozhaze?…………..Jak to funguje? ;-)…….a potazmo,jak fungujeme my? Kopec otazek,pri premejsleni nad nima a predstave se ledacos uzitecnyho napovi ;-)

 36. proud napsal:

  Zaměření negativního Bratrstva je přesvědčit masy lidí, aby uvěřili starodávným nesmyslům, zatímco oni,jako manipulátoři si drží znalosti o přirozenosti a Tvoření a jak využít sílu mysli, zemské energetické pole a globální energetické sítě ( energetické linie známé různými kulturami jako čáry, meridiány a dračí linie). Ale i privilegované iniciace také nezanechali čistotu informací skrze století. Do dnešních dnů pracují s pokroucenou verzí znalostí, ale i přes to jsou daleko pokročilejší v pochopení zákonů Universa než můžeme my najít v náboženstvích a ve výsledcích vědy.Největší nedorozumění negativního Bratrstva se vztahuje k síle lásky. Vědomí Vězeňských dozorců, které kontroluje mysl těch, kdo manipulují Bratrstvím, nerozumí lásce. Generují a konzumují negativní energie a nutí tak je
  produkovat lidstvem, povzbuzují je v tom. Pro toto vědomí je láska jak je česnek pro upíry. Bez lásky –energie, na které je Tvoření založeno – nejsou znalosti použitelné. Znalosti bez lásky je stav bytí, které stále kontroluje vyšší úrovně
  Bratrské sítě směrem ke Globální Elitě.

  • Petr C napsal:

   Proude vy snite utvorit nejakou solidni spolecnost. Ja vam vzdy trdil ze na chudy lid lid plati jen dlouhy bic a maly dvur. Doufam ze jste to po po techto vymnenach nazoru pochopil. Lide nechteji zadnou zmnenu jen kvakat na tech hubach.

   • proud napsal:

    Nevzdavej to po par spatnej vzorcich :-))).Jen se potvrdilo co rikam,ze je potreba aby kazdej zacal sam se sebou :-).S ovcanama nic nevybudujes,pro ty plati to co pises.

   • proud napsal:

    Můžeme být pravdivý pouze v tom, že budeme respektovat sami sebe a milovat sami sebe. Ale milovat lidství, kolektivně
    a individuálně se zjišťuje, že je těžké. Jak z toho vyplývá, projektujeme do světa naši nelásku k sobě,dokonce sebenenávist, duchovní rakovinu v nás. Vnitřní nádor se stává vnějším. Někteří z velice agresivních lidí nenávidí sami sebe a nemají k sobě žádnou úctu . Jestliže změníme naše myšlenky a postoje, vše se změní. Jestliže vyléčíme sami sebe, vyléčíme svět. Vědomí Vězeňských Dozorců toto vše ví. Pokud budou
    udržovat vnější chaos, tak vědí, že ten způsobí vnitřní chaos a konflikt v nás. Potom budeme vysílat myšlenkové vlny, energii, která reflektuje náš vnitřní stav nemoci a disharmonie a vytvoříme disharmonické prostředí pole Země. To vytvoří disharmonii planetární, která je nezbytná pro udržení vibračního vězení. Dogmatická náboženství jsou fantasticky efektivní po tisíce let jako palivo a exploze emocí
    jako je vina a strach a pocit bezcennosti. Povzbuzovali lidi k víře v Bibli a kněze, protože neměli důvěru sami v sebe a
    uvědomění, že mají právo a nekonečný dar tvořit svá vlastní rozhodnutí. Tak jako náboženství vznikala „další náboženství“ ve formě politiky, ekonomiky, vědy, bankovnictví……všem těm jsme dali právo určovat,co si máme myslet a jak se cítit. Byli jsme povzbuzováni odmítnout svůj vlastní nekonečný potenciál. Jsme „zrozenci hříchu“,nazýváni také „obyčejnými lidmi“, „děti ulice“ anebo jak politici rádi popisují „ děti, o které se musí
    postarat vyšší inteligence“.

 37. Maroš napsal:

  Hej blbouni! Kam ste nechali zdrhnúť Kašuku? Hašuka vám dcéry ošuká!

 38. jan nowak napsal:

  Ooo ..Ringo dingo o náš ssmích .. óo ringo bing-HO – Kubišowá.. sse ted prej..
  .. nejmuje Marošowá : ))

 39. Pavel napsal:

  Podívejte se sem,
  http://www.ragauian.cz/tyrkysova-revoluce-metody-nenasilnych-akci-zneuzivani-znalosti-magie-elitami/

  Bohužel v politice žádné volby rozumu nejsou. Ti, co pracují v zákulisí, pracují dobře a masa oveček poslušně skoro vždy odvolí tak jak je jí podle notiček předepsáno. Hloupé je, že ovce navíc agresivně bečí na každédo, kdo neposlouchá jejich baču.

  Pokud to loutkovodičům někde náhodou nevyjde, tak žádná tragedie to není. Jednoho člověka převálcují, uplatí a nebo když dojde na lámání chleba, tak klidně i zabijí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!