Přehled zpráv – RusVesna – 26.1.2018

ukraina_estoniya_flagPátek, 26.1.2018:

1; Estonsko požaduje od Ukrajiny, aby je vyškrtla ze seznamu daňových rájů, protože se tam dostalo na základně chybné interpretace estonského daňového zákonodárství.

2; Nové technologie v bankovnictví mohou oslabit sankční páku USA, píše Foreign Policy. Hlavní zahraničně-politický nástroj nátlaku používaný Washingtonem – ekonomické sankce je ohrožen.

3; Ukrajinská korupce způsobila poruchu „mozku“ Sofie. Žena-robot, která nedávno dostala občanství, se zasekla během dotazu o korupci na Ukrajině. Po vznesení dotazu „Co dělat s korupcí na Ukrajině?“ se zhroutil skript a zasekl se procesor.

4; Blízký Východ: Velký geopolitický zlom: Rusko začíná nahrazovat USA. Tón západních politiků a expertů se změnil. Na Blízkém Východě nyní vládne spíš Moskva než Washington.

5; Ukrajinské tajné služby vysílají na Donbas své agenty v podobě válečných zajatců. Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky odhalilo agenta SBU, který byl vržen na teritorium Republiky maskován za válečného zajatce.

6; Chtějí vás obelhat nebo oklamat? Nedejte se! Bylo vydáno video s návodem, jak se nestat obětí lží a podvodů v současném informačním světě.

7; Armáda a ekonomika Ruska nadále sílí. Putin informoval o státním programu zbrojení. Nepochybně jsou to úžasné úspěchy v zemi, které přezdívají „stát – benzinová pumpa“ a její ekonomiku označují za „roztrhanou na cucky“…

8; Rusko a USA se mohou vrátit k závodům v jaderném zbrojení, říkají vědci. Představitelé rady ředitelů „Bulletin’s Science and Security Board“ varovně posunuli ručičku hodin jaderné půlnoci blíže k možnému nástupu jaderného kataklyzmatu.

9; Smrtelná hrozba už je dávno na hranicích Moldávie. O čem mlčí Plachotňukovy tajné služby? Spory o způsobech formování ozbrojených sil ve státě v Podněsterském regionu se vedou už dvacet let.

10; Ukrajina pod vnějším řízením. Jde o mýtus nebo realitu. Způsobů jak řídit cizí stát je mnoho. Většinu z nich lze na Ukrajině nalézt. Nejzřetelnější je působení přes ovládané mezinárodní instituce.

11; Rusa Agejeva na Ukrajině odsoudili k deseti letům odnětí svobody za členství v Luganské armádě. Viktor Agejev byl zadržen v létě 2017. Odsouzen byl za členství v teroristické organizaci navzdory tomu, že ani ukrajinský parlament, ani kterýkoli soud Luganskou republiku za teroristickou organizaci neuznal.

12; Skandál s ukrajinskou poslankyní Marií Ionovou ve Štrasburku. Ukrajinské propagandistické údery proti Rusku jsou jak z mateřské školky. Při procházení kolem ruské delegace provokativně zamumlá „Sláva Ukrajině!“ a pak šíří totální výmysl, že jí na to odpověděli „Hrdinům sláva!“. O události informovali místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj a předseda výboru Rady federace pro zahraniční otázky Konstantin Kosačov.

13; Kissinger označil za hlavní hrozbu světové bezpečnosti severokorejský problém. Státnímu tajemníkovi z dob prezident Nixona Henrymu Kissingerovi je 94 let.

14; Konec února – začátek března: Kyjev chystá další pokus o bleskovou válku. Vojenský dopisovatel Semjon Pegov komentuje současnou situaci na frontách v Donbasu.

15; Soudný den: Americký tisk se vyjadřuje k hlavním riziku konfliktu Ruska a NATO. Ozbrojený konflikt mezi silami NATO a Ruska může přerůst v jadernou válku.

16; Poslední ruskojazyčná generace na Ukrajině. Příběh emigrace ze Záporoží do Ruska. Manželský pár ze Záporoží utekl do Ruska už v roce 2015, když chtěli živitele rodiny povolat do armády. Manželé varují, že generace současných dětí začne v dospělosti používat jen ukrajinštinu, protože rusky už nebudou umět dostatečně dobře ze školy.

17; Agentura Moody´s zlepšilo výhled ruského ratingu. Mezinárodní agentura zvýšila prognózu na stupeň „pozitivní“. Ruská ekonomika osvědčila hospodářskou a fiskální odolnost v souvislosti s pádem cen ropy a sankcemi.

18; U syrských ozbrojenců byly objeveny zbraně z Evropy. Jde o moderní prostředky radioelektronického boje.

19; Můj národ je připraven pokračovat ve spolupráci s MMF. Porošenko oznámil plnění 80% požadavků MMF a oznámil termín výplaty nové tranše úvěru.

20; Rusko připravuje úder, který bude mít za následek tisíce obětí, řekl britský ministr obrany. Podle jeho slov Moskva plánuje akce, které by kterákoli jiná země

21; Teď mluvím já, tak mlčte! Náměstek ministra Jurij Grimčak a poslanec Nejvyšší rady Alexandr Vilkul se pustili do slovní přestřelky v přímém přenosu. K incidentu došlo během projednávání skandálního zákona o „renitegraci Donbasu“.

22; V USA byla silnice zasypána peněz. Po nehodě auta převážejícího hotovost bylo třeba silnici na hodinu hermeticky uzavřít než budou odklizeny bankovky.

23; Porošenko ve svých projevech opakuje celé odstavce ze svých starých vystoupení. Opakování matka moudrosti, konstatuje ukrajinský novinář, který porovnal letošní projevy prezidenta s loňskými.

24; Miliardář George Soros označil kryptoměny za bublinu. Americký miliardář a finančník označil kryptoměny za „bublinu, která nemůže být stabilním prostředkem akumulace“.

25; Chci obhájit svou čest a důstojnost. Otevřený dopis Viktora Ana prezidentovi MOV. Dva týdny před zahájením Olympiády se sportovec, který nikdy neměl problémy s dopingem, dověděl, že olympijské hnutí jej nepovažuje za hodna účastnit se ZOH.

26; Automobil z doprovodu Donalda Trumpa najel do policisty ve Švýcarsku. Nehezký incident v Davosu se dostal na záznam jedné z bezpečnostních kamer.

27; V Kyjevě se kloubový trolejbus během jízdy rozlomil na dvě poloviny. Cestující byli úspěšně evakuováni z vozidla.

28; Rvačka o lacinou Nutellu proběhla v supermarketu ve Francii. Obyvatelé jedné z „kulturních“ evropských zemí se porvalo o několik balení, která byla zlevněná o 70%.

29; Pracovník štábu ATO prodal úřadům Luganské republiky důkazy o spolupráce NATO a ukrajinské armády včetně seznamu instruktorů. V držení luganského ministerstva vnitra se ocitl kompletní seznam zahraničních instruktorů, tematika výcviku a seznamy skupin.

30; Američtí vědci navrhují dělit se o své manželky s přáteli. Výzkum ukázal, že manželská nevěra a fantazie o ní jsou pozitivním chováním, tvrdí západní výzkumníci.

31; Britský ministr zahraničí je hrdý na pokrevní příbuznost s mumií. Mumifikovaná Anna Katarina se narodila v Basileji v roce 1719 a zemřela poté, co se nakazila syfilidou od jednoho z pacientů nemocnice.

32; Rusko a OPEC zajistily růst cen ropy o 25 dolarů za barel. Nynější ceny ropy dosahují 70 dolarů díky platnosti dohody o omezení těžby ropy.

33; Brigáda ukrajinské armády, která přijela do zóny ATO, se vyznamenala krvavými zločiny. Během rotací ukrajinské armády se připravoval odvoz kolem deseti tisíc kusů neevidované munice do nitra Ukrajiny za účelem dalšího prodeje.

34; Už je známa příčina havárie vrtulníku v Poltavské oblasti. Zkušení piloti ve věku 48 až 58 let si nevšimli ocelových lan zajišťujících stabilitu televizní věže. O lana pak zavadili vrtulí.

35; V Čerkassech nastal odpadový kolaps. Odpadky v některých obvodech města nebyly vyvezeny více než týden. Připomeňme, že předtím v Čerkassech zase tři dny netekla voda.

36; Radiolokační stanice Don-2N nacvičila odražení jaderného útoku. Radar, který nemá ve světě obdoby, je schopna kontrolovat nebe nad hlavním městem v okruhu 4 tisíc km.

37; Zpěvačka Ruslana na sociálních sítích oznámila, že ji ve vlaku málem zasáhl kámen. 25. ledna neznámí pachatelé házeli kamení na jedoucí rychlík Kyjev – Lvov. Jeden z kamenů prorazil sklo okna a přistál zpěvačce na klíně.

38; Prezident USA a první dáma se obrátili na Guggenheimovo muzeum v New Yorku se žádostí o dočasné zapůjčení obrazu Vincenta van Gogha „Krajina se sněhem“ z roku 1888. V odpovědi jim muzeum nabídlo jiný exponát – zlatou záchodovou mísu, píše Washington Post.

39; Zlepšíme image Ruska, říká zakladatel první ruské soukromé armády. Bojovníci soukromé armády chrání jiné lidi daleko od jejich vlasti, riskují své životy při plnění mise, která má třeba i státní význam.

40; Polský Sejm schválil zákon o kriminalizaci banderovské ideologie. Jedna z frakcí Sejmu předložila návrh už více než před rokem, ale určitou dobu byl návrh zmrazený.

41; Polský premiér označil zahraniční pracovníky z Ukrajiny za „bezdomovce z Donbasu“. Připomeňme, že do Polska z Ukrajiny v žádném případě nejezdí bezdomovci z Donbasu, ale vypočítaví pracovníci převážně ze západní Ukrajiny.

42; Chybička se vloudila… Morbidně otylá členka Femen se svlékla u špatného velvyslanectví. Na těle polonahé Němčinovové demonstrující nikoli před českým, nýbrž před slovenským velvyslanectvím, byl nápis, že Zeman je „chromé monstrum“.

43; Trump oznámil, že Amerika je silná a vzkvétající země. USA se znovu staly otevřenými pro byznys a konkurenceschopnými vůči světu, myslí si americký prezident Donald Trump.

44; Soros považuje Facebook a Google za hrozbu pro lidstvo. Společnosti Facebook a Google jsou hrozbou pro rozumnou existenci současné společnosti.

45; Porošenko označil dialog Ukrajiny s Trumpem za vynikající. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko je spokojen se vztahy Ukrajiny a USA.

46; Britský ministr obrany ztratil kontakt s realitou, hlásí ruské ministerstvo obrany. Oficiální zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov říká, že prohlášení ministra obrany Velké Británie Gavina Williamsona, že Moskva se snaží narušit činnost životně důležitých infrastrukturních objektů v zemi, je daleko za rámcem zdravého rozumu.

47; Sýrie: Konvoj ozbrojenců zlikvidovaný u základny USA vezl aparaturu pro radioelektronický boj z Evropy. Ruští vojáci informovali, že bojovníci syrského oddílu „Damašek“ objevili jeepy banditů a zahájili ostrou palbu.

48; V centru Moskvy byli v hostelu zbiti čtyři občané KLDR během rvačky se střelbou.

49; Ukrajinská armáda zahájila palbu na stanici Jihodonbaského vodovodu,. Byl poškozen transformátor, pod palbou byla i opravářská četa. Čerpací stanice byla mimořádně převedena na rezervní napájení.

50; V Jelcin-centru bude otevřena spermobanka. Otevření zdravotnické instituce je naplánováno na 1. února.

51; Z nebezpečné náhražky z Ukrajiny se v Rusku dělá „sýr“, píší The Times. Až čtvrtina sýrů prodaného v Rusku se dováží z „nepřátelské“ Ukrajiny.

52; USA rozšířily sankce proti Rusku. Na černou listinu bylo zařazeno 21 občanů Ruska a Ukrajiny.

53; Prostřelili mu nohy a bodli nožem. V Kyjevě rozzuření výrostci málem zabili cestujícího v autobusu. V Obolonském obvodě Kyjeva přerostl konflikt mezi cestujícími autobusu ve rvačku se střelbou a s použitím nože.

54; Bitva o Afrín. Kurdové bez problémů odrážejí útoky tureckých sil. Pozemní síly protureckých uskupení, které vtrhly do Afrínu, nemají jednoduchou situaci.

55; Za čtyři roky odebrala ruská centrální banka licence 259 bankám. Informoval o tom místopředseda Centrální banky Vasilij Pozdyšev.

56; Dva Rusové zaregistrovali v Moskvě jednopohlavní svazek a ve výsledku přišli o pasy. Ministerstvo vnitra uskuteční prověrku ohledně původu razítka potvrzujícího registraci „manželství“ mezi dvěma Rusy mužského pohlaví.

57; Něco se zvrtlo. Trump se místo s Porošenkem setkal s prezidentem Rwandy. Na třídenní akci, které se účastnilo více než 3 tisíce politiků a podnikatelů, vystupovali i světoví lídři.

58; Ve Vyšetřovacím výboru oznámili příčinu mimořádné situace v ruských školách. Šéf Vyšetřovacího výboru Alexandr Bastyrkin vyjádřil vážné znepokojení v důsledku mimořádných událostí s dětmi ve školách. Příčinou je nedbalost a porušování pravidel bezpečnosti ve školách, prohlásila oficiální zástupkyně úřadu Svetlana Petrenko.

59; Porošenko poděkoval Tillersonovi za nové sankce proti Rusku. Jak poznamenalo Ministerstvo financí USA, byly sankce zavedeny v souvislosti se situací na Ukrajině.

60; Surkov a Volker projednali Donbas. Vladislav Surkov a Kurt Volker nedokázali nalézt jednotný názor na ukrajinský zákon o reintegraci Donbasu.

61; USA definitivně přešly ke konfrontaci s Ruskem, říká senátor. Takto komentoval Franc Klincevič nové sankce USA vůči Rusku.

62; Ukrajina je v rámci Evropy na tom nejhůř co se týče úrovně svobody člověka. Ve srovnání s loňskem se země propadla o 17 pozic. Ve světovém měřítku je Ukrajina na 132. místě ze 159. V první desítce byli Švýcarsko, Hongkong, Nový Zéland, Irsko, Austrálie, Finsko, Norsko, Dánsko, Nizozemsko a Velká Británie. Sousedé Ukrajiny: Rumunsko (28), Polsko (32) Slovensko (33), Maďarsko (44) a Moldávie (83). Nejhůře se umístily Egypt, Jemen, Libye, Venezuela a Sýrie.

63; V centru Amsterdamu došlo ke střelbě. Na místě jsou zranění. Podle televizní společnosti jeden člověk zahynul a dva jsou zraněni. Nikdo nebyl zatčen a neuvádí se ani příčina incidentu.

64; Proč jezdí vojáci ukrajinské armády na Donbas. Alexandr Zacharčenko odhalil pro projekt WarDoc ukrajinské platy ve vojenských funkcích a tajné dokumenty a vysvětlil, proč jezdí ukrajinští vojáci na Donbas.

65; Rusko vyvinulo lék a sankční mor USA, říká Rogozin. Vicepremiér informoval o rozšíření vojenských výrob.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 26.1.2018

  1. Jarek* napsal:

    3; Ukrajinská korupce způsobila poruchu „mozku“ Sofie. Žena-robot, která nedávno dostala občanství, se zasekla během dotazu o korupci na Ukrajině. Po vznesení dotazu „Co dělat s korupcí na Ukrajině?“ se zhroutil skript a zasekl se procesor.
    Tento bod mě rozesmál nejvíc. A potom, že ta jejich elektronická frajle je něco extra. Je to jen obyčejná sračka, která pokud má skutečně začít kombinovat, tak se z toho stačí tak akorát jen posrat.

    • proud napsal:

      „Co dělat s korupcí“………….tak se te taky zeptam co s ni delat?,klidne obecne,at to Ukrajinou nekomplikujeme……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!