Přehled zpráv – RusVesna – 27.1.2018

gitler_poroshenkoSobota, 27.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; V Hitlerových stopách. Porošenko navrhl Evropě vytvoření nové koalice proti Rusku. Porošenko při vystoupení na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vyzval evropské země, aby se sjednotily proti Rusku.

2; Nové sankce proti Rusku demonstrují bezmoc USA, říkají na ruském ministerstvu zahraničí. Sankční kampaň USA skončí zase jen finančními ztrátami pro americký byznys.

3; Stíhačky NATO eskortovaly „ruské letadlo“ nad Baltským mořem. Dvě stíhačky F-16 patřící dánským ozbrojeným silám vzlétly z letecké základy v Litvě kvůli doprovodu předpokládaného ruského letadla pohybujícího se nad neutrálními vodami a směřujícího do Kaliningradu. Typ letadla se neupřesňuje, ale média ke zprávě připojila obrázek ruské Su-34.

4; Ruská centrální banka požaduje právo na bankovní specnaz. Ruská centrální banka chce získat právo vstupu svého zplnomocněného zástupce do jakékoli banky, kde budou odhaleny příznaky vyvádění prostředků.

5; Opilí vojáci ukrajinské armády utopili svého kolegu za kritiku ATO a politiky Kyjeva. Aby událost utajili, prohlásili utopeného za dezertéra.

6; Vraždu Olese Buziny si objednal Avakov, říká ochránkyně lidských práv. Ti, kdo Buzinu zabili, už jsou sami dávno mrtví.

7; Turecko navrhuje Pentagonu, aby kapituloval. Turecko pokračuje ve vojenských operacích v syrské kurdské provincii Afrínu. A zatím nevidí žádný smysl v tom, aby s tím přestalo.

8; Ukrajinské ministerstvo zahraničí odpovědělo na zákon o banderovské ideologii schválený v Polsku. Ukrajina zareagovala pouze obvyklým klišé, že jsou schválením zákona „znepokojeni“.

9; Co je potřeba vědět o „ukrajinofobii“. Mnozí už věří, že jsou Evropané, ale samotní Evropané o tom přesvědčeni nejsou. Ukrajinští občané jsou nuceni milovat to, co nenávidí, a nenávidět to, co milují. U některých už se to daří. Mnozí už si zvykli požírat z lopaty sračky, které jim nutí nacistická moc. Některým je z toho sice na zvracení, ale v zájmu „vyšších cílů“ to skousnou, říká Andrej Vadžra.

10; Problém vzniklý v 90. letech: Obchod s kompromitujícími materiály. Bohužel se ani Rusku roku 2018 ještě nepodařilo zbavit se všech problémů, které vznikly v 90. letech a počátkem tisíciletí.

11; Stopka kvůli „dolmě“ (plněný vinný list). Známý rusko-ázerbajdžánský televizní moderátor a autor knih Stalik Chankišijev si postěžoval na zablokování svého účtu na facebooku kvůli zveřejnění polemických článků vyzývajících k určení původu některých národních a regionálních pokrmů.

12; Okupace Moldávie. Jakou odpověď může dát Moskva na další rusofobní iniciativu? V poslední době se stalo módním vyčíslovat „ztráty“, které vznikly následnickým státům SSSR v důsledku „sovětské okupace“.

13; Stejně jako v Německu. Polský prezident požaduje nové podmínky nákupu ruského plynu. Prezident Polska Andrzej Duda vyjádřil nespokojenost s cenou ruského plynu.

14; Turecko proti NATO: Ankara vyzývá Moskvu rozdělit si vliv v Černém moři a nepouštět tam USA. NATO se pokouší přenést svá konfrontační schémata do vod Černého moře cestou vytvoření vojenského námořního uskupení.

15; Volker na Ukrajině zpackal, co mohl. Volker nezvládl svěřenou misi ohledně urovnání konfliktu v Donbasu.

16; Lokální boje a shořelá obrněná technika ukrajinské armády. Situace na frontách Republiky Donbasu se postupně zhoršuje.

17; Cynická ohavnost. Ve Slavjansku ukrajinští okupanti zničili pamětní desku občanů, kteří zahynuli v roce 2014. Ukrajinská okupační moc se snaží obyvatelstvo přesvědčit, že je zabili ruští okupanti.

18; Jednička s hvězdičkou. Arsen Avakov zhodnotil svobodu slova na Ukrajině. Zcela souhlasíme, dodávají ironicky ruští novináři, které na Ukrajinu vůbec nepustili. Oles Buzina tomuto vyjádření zcela jistě tleská.

19; Výbuch v centru Baku. Jsou oběti na životech. K explozi došlo v mnohopodlažním obytném domě u stanice metra „28. května“. Předběžně bylo oznámeno, že příčinou byl únik plynu.

20; V Německu označili sankce proti Rusku za mrtvého koně. Krize na Ukrajině se nedá řešit pomocí „symbolické politiky“, za kterou německé podniky draze platí.

21; Porošenko v interview pro Bloomberg dokázal třikrát zalhat během dvaceti sekund. Všechny tři lži se týkaly úvěrování ze strany MMF a plnění stanovených kritérií ze strany Ukrajiny. Ukrajinský ekonom a blogger si klade otázku, proč prezident čtyřicetimilionové země otevřeně lže na mezinárodní úrovni.

22; Na Porošenka Trump neměl čas. Už je známo, proč prezident USA v Davosu Porošenka ignoroval. Tillerson sdělil, že to Trump prostě jen nestihl…

23; Vojensko-technická supervelmoc. Čína buduje ultramoderní armádu. Už dnes je čínská armáda nejpočetnější na světě. V jejích řadách slouží 2,3 milionu vojáků.

24; Jsou realizovatelné – alespoň na první pohled, říká Surkov o nových návrzích USA ohledně Ukrajiny. Připomeňme, že se včera asistent prezidenta Ruské federace v Dubaji setkal se zvláštním zástupcem Státního departmentu USA pro Ukrajinu Kurtem Volkerem. Hlavním tématem se znovu stalo projednání ruské iniciativy na vyslání mírových sil OSN na jihovýchod Ukrajiny.

25; Dva vory byly objeveny v místě pátrání po plavidle „Vostok“ V ruském Přímoří. Připomeňme, že na palubě zmizelého ruského plavidla se nacházelo 21 lidí.

26; Situace se spalničkami na Ukrajině je kritická. V podmínkách pod jejíma rukama se rozpadajícího ukrajinského zdravotnictví se ministryně Ulana Suprun snaží tvářit, že situace se nachází pod kontrolou.

27; Sankční tiskárna USA se zbláznila, říká šéf výboru Rady federace. Americká sankční tiskárna chrlí sankce pilně jako včelička a usilovně se snaží křivku sankčních opatření tlačit nahoru.

 

Sobota, 27.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Velká Británie buduje radar na ochranu před ruskou agresí ze vzduchu. My vždycky budeme chránit svůj vzdušný prostor před ruskou agresí. Radar je životně důležitý pro naši bezpečnost, prohlásil britský ministr obrany.

2; V Luganské republice byla objevena skrýš ukrajinské armády se zbraněmi a municí. Informovalo o tom ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky.

3; Ukrajina je k smrti odsouzený rukojmí v předvolebních bitvách USA. Dnešní hlavní závěr zní, že Ukrajina se pro své západní ochránce pomalu mění na toxické aktivum.

4; Poklonskaja zve Trumpa na Krym. Zdůrazňuje, že jeho bezpečnost bude zajištěna divizí protivzdušného komplexu S-400 Triumf.

5; Dněpropetrovskou oblast chtějí přejmenovat. Byl zveřejněn nový název. Na internetové stránce ukrajinského prezidenta byla zaregistrována petice o přejmenování Dněpropetrovské oblasti na „Sičeslavskou“.

6; Bodnutí do zad. Ukrajinští neonacisté jsou rozhořčeni polským protibanderovským zákonem. Mluví se o tom v prohlášení kyjevské sekce Pravého sektoru.

7; Paralelní realita: Avakov buduje speciální jednotky hlídkové policie pro Krym a Sevastopol. Vybudovat speciální jednotky národní policie pro Krym a Sevastopol se plánuje do konce letošního roku.

8; Surkov označil cíl zákona o reintegraci Donbasu. Cílem zákona je legalizovat válečné zločiny Ukrajiny v oblasti. Podle jeho slov Američané zcela adekvátně zareagovali na jím vyřčené obavy.

9; USA musí neprodleně stáhnout své síly ze syrské Manbidže a ukončit dodávky zbraní Kurdům, říká turecké ministerstvo zahraničí. Předtím turecké letectvo uskutečnilo nálety na okolí města Manbidž, které bylo osvobozeno koalicí USA a kurdskými silami YPG.

10; Na Ukrajině budou prověřeni všichni, kdo získal občanství během nezávislosti. Prohlásil to během zasedání kolegia Ministerstva vnitra a šéf Státní migrační služby Maxim Sokoljuk.

11; Na Krymu se vysmáli Avakovovým plánům na vytvoření ukrajinské hlídkové policie na poloostrově.

12; Každý třetí Ukrajinec touží odjet ze země, vyplývá z průzkumu. Přitom z této třetiny 55% tvoří mladí lidé od 18 do 29 let.

13; Ruská bezpečnostní rada obvinila WADA a MOV ze zničení olympijského hnutí. Tajemník Rady Nikolaj Patrušev vyjádřil naději, že v budoucnosti WADA i MOV „se vzpamatují a učiní správné závěry“.

14; Byl zveřejněn nový projekt NATO pro Kišiněv. Moldávie je připravována na hybridní válku s Ruskem. Na objednávku Pentagonu provede americká „obranná logistická agentura USA“ průzkum infrastruktury Moldávie.

15; Národní garda Ukrajiny brzy vstoupí na Donbas, slibuje Avakov. Ukrajinský ministr vnitra prohlásil, že Donbas se vrátí pod kontrolu Kyjeva.

16; V Český prezidentských volbách zvítězil Miloš Zeman. V sobotu skončilo v České republice druhé kolo prezidentských voleb, jehož se účastnili dva nejúspěšnější kandidáti z prvního kola. Západní tisk označuje Zemana za protiimigračního a proruského politika.

17; Neonacisté požadují odvolání ukrajinského ministra zahraničí. Neonacistická strana Svoboda požaduje od prezidenta Ukrajiny odvolání Pavla Klimkina „kvůli dalšímu neúspěchu ukrajinské diplomacie“.

18; Ukrajinská armáda ostřelovala pozice Armády Luganské republiky v okolí Logvinova. Ukrajinská armáda po kratičkém dodržování režimu přerušení palby opět ostřelovala pozice Národní policie.

19; Donbas: Ostřelovač zlikvidoval vojáka ukrajinské armády. Informuje o tom tiskové centrum štábu ATO.

20; Ve Státní dumě komentovali Avakovovy plány na vytvoření hlídkové policie na Krymu. Plány ukrajinského ministerstva vnitra vytvořit zvláštní jednotky hlídkové policie pro Krym a Sevastopol odporují zdravému rozumu.

21; Tillerson se vyslovil proti výstavbě „Severního proudu 2“. Projekt ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy, prohlásil Rex Tillerson.

22; Americká média porovnala ruský tank „T-90“ s americkým „Abramsem“ a čínským „Tip-99“. Podle názoru experta nejrychlejším ze všech tří je nejnovější čínský tank.

23; Ukrajina byla diplomaticky ponížena a čekají ji chmurné časy. V Nejvyšší radě panikaří kvůli rozhovorům Surkova a Volkera. V Nevyšší radě prohlásili, že Volker a Surkov řeší bez účasti Ukrajiny osud „ukrajinského Donbasu“.

24; Dívky z Izraelské armády potrestali za „žhavé“ video na podporu „uljanovských stážistů“ (budoucích pilotů). Bývalá vojačka CACHAL Anastasija Majan Korabljova řekla, že zná pozadí a okolnosti natáčení předmětného odvážného videa.

25; V Radě Evropy cíleně vytvářejí problémy Ukrajině, říká šéf ukrajinské delegace. Vladimir Arjev prohlásil, že v Radě Evropy existuje interní pokyn „kritizovat a vytvářet Ukrajině problémy“.

26; V Polsku Ukrajinec s náklaďákem pobořil dům, kde se nacházely děti. V noci na 27. ledna narazil v polské oblasti Dorohucza nákladní automobil řízený občanem Ukrajiny do soukromého domu.

27; Skandál: V Izraeli požadují odvolání velvyslance u Polska za slova o holocaustu. Lídr izraelské opozice Jicchak Herzog požaduje stažení velvyslance z Varšavy na znamení protestu proti plánům polských úřadů posuzovat obviňování Poláků z napomáhání nacistům při likvidaci židů v letech 2. světové války jako trestný čin.

28; Nemají právo nás učit milovat vlast. Dněpropetrovský starosta kritizoval ukrajinské patrioty. Starosta se zapojil do diskuse kolem jednoho z posledních prohlášení ředitele Institutu národní paměti Ukrajiny Vladimira Vjatroviče o tzv. „chapadla ruského světa“, za která prohlašuje například Viktora Coje, Vladimira Vysockého a dokonce i Michaila Bulgakova.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna – 27.1.2018

 1. Paw napsal:

  Napsal jsem kratky komentar k udalostem v clanku na Nova republika. Pod clankem .
  Toto nesmi zapadnout Kuras. /Michle a krychle jdou rychle/.

  GRAVITACE.
  Je porad vsude.
  Veci se dejou nekdy nejak, mezi nebem a zemi za ktery nikdo viditelne ani nemuze.
  Neviditelne , to je jina.
  Najednou se nejakej novinar /dle informaci/ rozhodne sezrat na party poradane na pocest kandidata /a zdarma , jinak by se to nestalo/ a vychlastat Zhamtat vse co se da , co nejvice v co nejkratsim case.
  A muze se klidne stat taky za kratkou chvili , treba pres noc neumyslne ,zcela neplanovane /kdyz se nahodou zpravy nejen z vecirku a jejich nenazrancu/ rozsiri mezi prostej lid.kterej je dnes casto urazen, ze je odporne sprostej vzornymi politiky samouky , ze se lid urazi a ze CO JE MOC TO JE I PRILIS.
  A vladu veci svych si do svych rukou navrati…
  /Jak zpiva jedna nobl dama, ale pouze jen a vyhradne jako propagandisticko-umeleckou Kreaci…A za mrzky vydelek a planou nicim nepodlozenou slavu. Jak jsem ji znaval.
  Jeden vecer „CHATRA“ /nebudete verit , ale to jsme my pro treba Drahousisty/ sedi v hospode, pokojne u korbelu piva , jak je zvykem /a vlady to maji rady/ a tradici u nas a vse jest pod kontrolou..
  /vcetne treba Mistra Jana z Husi se svymi studenty a fraucimorem/
  Nikdo nic zleho netusi a druhy den pak nahle …
  .Nejaci vysoci HODNOSTARI VYPADAVAJI Z OKEN..V Praze.
  A jsou to shodou okolnosti prave ti , co chteji vsechno a hned a CO NEJVIC. Treba vysoky klerikalove …
  Zrejme se jim z tech vysek zatoci hlavy. Nebo z jinych duvodu.
  Ktere jsou mezi nebem a zemi….Jo.
  Filmy Husitske trilogie /rez.Vavra/ s poucnosti sobe vlastni ukazovaly tez , ze pod okny cekaji nejaci lide drzici NEJAKE VELMI SPICATE VECI TAKY VE SVYCH RUKACH.
  Veci se dejou mezi nebem a zemi a casto velmi rychle a za ktery nikdo nemuze…
  Ale to pan Buh asi pece nekdy Oplatky ?
  Nebo je to jen nejaka chimera…Fata Morgana a jina zdani a sny..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!