Přehled zpráv – RusVesna – 28.1.2018

gbu-57abNeděle, 28.1.2018 – ráno a brzy dopoledne:

1; V USA byla zmodernizována nejsilnější nejaderná bomba. Americká armáda zmodernizovala svou nejničivější nejadernou munici.

2; Turecká vojska mohou dojít až do Idlíbu, říká Erdogan. Přitom zdůraznil, že celý národ se spojil na podporu operace v Afrínu.

3; Ruské ministerstvo vnitra zahájilo trestní stíhání Moskvanů, kteří uzavřeli jednopohlavní „sňatek“. Muži si nechali do svých pasů zapsat údaje, které byly v rozporu s ruskými zákony.

4; V nejvyšší radě prozradili, jak si mohla Ukrajina udržet Krym. Podle poslancových slov se ukrajinské úřady opozdily o jeden týden, protože nedokázaly určit osobu odpovědnou za vyřešení krymské otázky.

5; Byly zveřejněny záběry z bojů. Útočné vrtulníky tureckého válečného letectva útočí na Kurdy v Sýrii. Síly národní sebeobrany YPG zveřejnily video z útoku tureckých vrtulníků T-129 ATAK v regionu Afrín.

6; Ilja Kiva byl vyloučen ze Socialistické strany Ukrajiny, které předsedal. Ve straně říkají, že dotyčný nesplnil ani jeden slib. Sám Kiva označil prohlášení o vyloučení ze strany pouhými výkřiky výtržníků.

7; V ukrajinském Chersonu se odehrála tragikomická událost. Neznámý muž na chodníku povalil podnikatele, který právě vynášel odpadky, vyrval mu pytel z rukou a dal se na útěk. Prchajícího muže však zaregistroval pes (staffordshirský teriér) bez náhubku, kterého venčila sousedka, a rozběhl se za ním, zakousl se mu do hýždí a srazil jej k zemi. Podnikatel i sousedka přiběhli k ležícímu muži, který se udeřil do hlavy o obrubník, na místě jej ošetřili, a protože uznali, že je potrestán už dostatečně, ani nevolali policii. O osudu lupičovy kořisti nebylo nic zveřejněno.

8; Před 45 lety USA ostudně prohrály válku ve Vietnamu. Byl zveřejněn historicko-analytický text rozebírající příčiny porážky země s obrovským vojenským potenciálem ve válce s nesrovnatelně menším a slabším soupeřem.

9; Perspektivy Ukrajiny jako „agrární supervelmoci“. Evropští hráči na agrárním trhu se kvůli Ukrajinským dodavatelům nevzdají sebemenšího podílu na trhu. Ukrajinské zemědělství bude zadušeno nesplnitelnými hygienickými a dalšími byrokratickými požadavky.

10; USA možná nejsou banánová republika, ale politické skandály této charakteristice plně odpovídají, komentují politické šarvátky na Fox News. Chování demokratů ve světle posledních událostí nelze nazvat jinak než šokujícím.

11; Sportovní aspekty věčné ruské otázky: Kdo za to může a co s tím udělat? Nejsilnější sportovci z Ruska jsou nyní už vylučováni z Olympiády bez jakýchkoli obvinění, natož důkazů.

12; Porošenko a jeho trapnost. Proč prezident Ukrajiny přestal rozumět ruštině? Ve švýcarském Davosu ukrajinský prezident požádal novinářku, která mu zadala otázku v ruštině, aby si svlékla vyšívanku.

13; Vzkaz pro soudné Ukrajince: Vztahy mezi Ukrajinou a Ruskou federací se dříve či později normalizují. Hned jak se Ukrajina vybouří, současná vláda rusofobních primitivů odejde do propadliště dějin a země se probere z nacistického a militaristického poblouznění.

14; Tisíc defektů. Polovina stíhaček F-35 není bojeschopná, říká sám Pentagon. Podíl bojeschopných letadel se pohybuje kolem 50%, přičemž se od roku 2014 nedaří tento poměr významněji zvýšit.

15; Jak se doněcký „profesor s granáty“ probil na Ukrajinu, aby řekl světu „pravdu“. Igor Kozlovskij je doněcký „profesor“, kolem kterého dva roky kroužili s nejrůznějšími stížnostmi a nářky ukrajinští „ochránci lidských práv“. 27. prosince 2017 byl vyměněn v rámci výměny zajatců. Nyní na svobodě rozdává interview a vypráví srdceryvné pohádky o tom, jak se mu vedlo v děsivých doněckých kobkách. Doněcké soudy prý připomínaly „stalinské trojky“ (lidové soudy). Prý se po hrozném mučení musel i znovu učit chodit... Myslet se ale nenaučil.

16; Experti rozcupovali prohlášení britského ministra o ruské hrozbě, píše Guardian. Ministr obrany Velké Británie prohlásil, že Rusko může zasadit Británii silný úder tím, že poškodí elektrické kabely a potrubí spojující ostrov s kontinentem. Experti dotázaní redakcí se vzácně shodli v tom, že obyvatelstvo neutrpí ani v případě, že by byla v jediném okamžiku přerušena všechna spojení s kontinentem. List obvinil ministra z umělého šíření strachu.

17; Dokonce i zapřisáhlí nepřátelé Ruska v PACE touží po tom , aby se zbavili ukrajinských idiotů. Všechny hrozby ukrajinské delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy, že opustí organizaci, jsou směšné a naivní.

18; Proč všichni ukrajinští „pororuští“ politici dříve či později zastávají protiruské postoje? Proč koncept „Ukrajina není Rusko“ vymyslel zrovna prezident-oligarcha? Vše je spojeno s obavou ukrajinských oligarchů, že nedokáží konkurovat těm ruským.

19; Druhý tanker s ruským plynem pro USA je připraven vyplout. Informuje o tom americký list Bloomberg.

20; Tři roky poté: Proč zajatým „kyborgům“ dávali roubíky a jak bylo odpáleno první patro doněckého letiště? Velitelé batalionů Sparta a Pjatnaška vyprávějí, jak bylo dobyto letiště.

21; Rusové dosáhli rekordu. V pick-upech dojeli do nejsevernější obce na světě, Dikson je nejsevernější obcí Ruska i celého světa.

22; Chystejte se, Rusko co nevidět vtrhne na Ukrajinu, varuje polský premiér. Oficiální Varšava se ani nesnaží krotit svou protiruskou rétoriku.

23; Je čas se vracet domů. Proč se vracejí občané a podnikatelé, kteří v 90. letech „odjeli navždy“? Jde o módní trend nebo je to trvalá tendence. Alexandr Orlov, zakladatel projektu „Je čas se vrátit“, říká, že mnoho Rusů se již vrátilo a nejméně stejný počet o tom vážně uvažuje. Zároveň odmítá argument, že se vracejí jen ti, kteří v zahraničí neuspěli.

24; Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu kyjevský starosta Vitalij Kličko oznámil radostnou zprávu, že kavárny Starbucks otevřou na Ukrajině svou první provozovnu. Síť kaváren Starbucks ale jeho slova odmítla: Neplánujeme zahajovat činnost na Ukrajině.

25; Čtyřiapadesátiletý ruský lyžař Andrej Šamšurin zemřel během maratónského závodu v USA (stát Minnesota). Do cíle mu zbývalo pár kilometrů. Bezprostřední příčina smrti se neuvádí.

26; „Chapadla ruského světa“. Jak Vjatroviče ohrožují Vysockij a Coj? Stoupenec oligarchy Kolomojského už poradil Vjatrovičovi, aby se nesnažil nikoho poučovat, jak má milovat svou vlast.

27; O nevyhnutelném útoku ukrajinské armády. Člen domobrany a vojenský dopisovatel Gennadij Dubovoj komentoval neustále se objevující fámy o brzkém začátku rozsáhlého útoku ukrajinské armády. V podmínkách zamrzlého konfliktu nemají novináři o čem psát. Na druhou stranu je dobře, že se obranné složky Republik Donbasu udržují v pohotovosti a případný útok by je nepřekvapil. Možná jde tedy i o účinnou prevenci takového útoku, který by mohl být efektivní, jen kdyby byl překvapivý.

28; Západ vysvětlil, proč ruský Su-57 je pro NATO problém. Ruská polyfunkční stíhačka páté generace Su-57 nemá srovnatelnou obdobu v USA ani v jiných zemích NATO.

29; Porošenko proti Avakovovi. Jak na ukrajinském ministerstvu vnitra odhalili ztrátu 2,8 milionu dolarů. Hlavně to neříkejte robotovi „Sofia“ nebo se porouchá definitivně.

 

Neděle, 28.1.2018 - přes den a večer:

1; Kanada poslala na Ukrajinu novou skupinu vojenských instruktorů. To vše se samozřejmě děje výlučně s cílem „mírového urovnání“ situace v Donbasu...

2; Jsem pyšný, že jsem byl zařazen na sankční seznam USA, říká doněcký ministr spojů. Podle jeho názoru je cílem zavedených sankcí jen zvýšit tlak na představitele Doněcké a Luganské republiky.

3; Už k nim jede revizor. Za účelem vyšetření hromadných krádeží přijela na frontu skupina vyšetřovatelů SBU. Relativní klid po celé délce linie dotyku je spojen s příjezdem komplexní komise ukrajinského ministerstva obrany a SBU do zóny ATO.

4; Na Krymu odpověděli na prohlášení Kyjeva ohledně šancí uhájit poloostrov v roce 2014. Nedávno poslanec Nejvyšší rady Sergej Kunicyn promluvil o nerealizovaných plánech ukrajinské moci zabránit spojení poloostrova s Ruskem. Vicepremiér krymské vlády prohlásil, že dnes jsou podobné úvahy zcela mimo mísu.

5; Na Ukrajině se údajně zvýšila bezpečnost. V Kyjevě hoří automobily nabourané náklaďákem plným šrotu, došlo k obětem na životech a včera ukrajinský ministr vnitra prohlásil, že na Ukrajině je bezpečněji.

6; Porošenko pojede na Vídeňský ples. Spatřit Petra Porošenka v jeho zmuchlaném fraku bude možno 8. února.

7; Asi vyzradil tajemství. Britskou rozvědku rozzuřila slova ministra obrany o „ruské hrozbě“. Williamson předtím prohlásil, že Moskva pracuje na plánu na zničení nejdůležitější infrastruktury Spojeného království.

8; Na linii fronty v Luganské republice dorazil specnaz a ostřelovači ukrajinské armády. Velení Národní policie Luganské republiky očekává diverze a provokace v okolí obce Luganskoje.

9; Omrzlí příslušníci ukrajinské armády byli převezeni z fronty do nemocnice. Noční teplota v Donbasu se teď pohybuje kolem -15°C.

10; Káva prý škodí koním. V Grozném si Ksenija Sobčak povídala s „voliči“. Kandidátka na prezidenta Ruska přijela agitovat do hlavního města Čečny.

11; Armáda je s lidem. Bojovníci doněckých ozbrojených sil přivezli potraviny, transfúzní přístroje a oblečení pro potřebné. Tento týden doněcké ozbrojené síly zorganizovaly a uskutečnily čtyři humanitární akce.

12; Navalného provokace: Tzv. stávka voličů vyzněla do ztracena. Dnes pátá kolona Spojených států uskutečnila v řadě měst Ruska akci pod názvem „stávka voličů“.

13; Adidas předvedl olympijskou uniformu pro ruské lyžaře v Pchjongčangu. V souladu s požadavky formulovanými Mezinárodním olympijským výborem byly vynechány jakékoli symboly země.

14; U města Sumy byl zastřelen úředník. V Sumské oblasti dnes, 28. ledna zahynul při lovu místní úředník.

15; Boxer Usik odmítl po provokaci na téma Krymu komunikovat s ukrajinskými novináři. K incidentu došlo po jeho vítězství nad Lotyšem Mairisem Briedisem v semifinálovém souboji.

16; Cirkus bez hranic. Ve Lvově došlo k tvrdým srážkám mezi ochránci zvířat a policií. Demonstrace proti zneužívání zvířat se konala nedaleko Lvovského státního cirkusu.

17; V Kyjevě byl kvůli podpálení kláštera Ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu zatčen voják ukrajinské armády. Oznámil to poslanec za stranu Baťkivščina.

18; V ukrajinské armádě roste počet sebevražd. V jednotkách ukrajinských ozbrojených sil jsou stále častější případy sebevražd. Nejnovější případ se odehrál 16. ledna v 10. samostatné horské útočné brigádě ukrajinské armády, kde se voják zastřelil ranou ze samopalu do hlavy. O incidentu informoval Podplukovník luganské armády Andrej Maročko s poukazem na to, že tyto případy jsou před velením ukrajinské armády utajovány.

19; Luganské ministerstvo vnitra nachází a vrací automobily ukradené v letech 2014 až 2015.

20; Uřízli jí hlavu a tělo rozčtvrtili. V USA byla nelidským způsobem zavražděna osmadvacetiletá herečka, modelka a také matka Sara Zghoul z Oregonu. Tělo bylo nalezeno ve čtvrtek ve dvou kufrech.

21; Džigurda odpověděl šéfovi Ústavu národní paměti Ukrajiny Vjatrovičovi na označení Vysockého a Coje za chapadla ruského světa. Pro takové jako je Vjatrovič jsou nebezpeční tím, že jejich slovo je živé. Zakazují je proto, že mladá generace díky nim dokáže prozřít.

22; Vysockého syn komentoval prohlášení o „nebezpečnosti“ svého otce. Takové prohlášení bude zapomenuto během 15 minut stejně jako ta nula, co s tím otravuje vzduch. Ale Vysockij, Bulgakov nebo Coj, to je na dlouho...

23; Sádlo, smrt a Putin. Banderovský horoskop na únor. Jaký bude příští měsíc pro věrné banderovce a banderovky?

24; Ruské letectvo zlikvidovalo v provincii Idlíb pět vůdců al-Káidy. Letectvo podniklo nálety na velitelská stanoviště skupin působících pod hlavičkou nezákonné ozbrojené formace Haját Tahrír aš-Šám.

25; Jako těm prasatům. Dětem ozbrojenců ATO pokládali jídlo na talíř holýma rukama. V jedné ze škol v Dněpropetrovské oblasti bylo natočeno video, jak žena v dětské jídelně rozdává jakousi kaši na talíře dětí rukama.

26; Navalného tragická chyba. Navalnyj se dopustil ve svém politickém životě jedné velké chyby, která poznamenala jeho schopnosti a vyhlídky. Někdejší předpoklady – vysokou postavu, charisma, nádhernou rodinu, umírněný patriotismus a odhalování podvodníků vyměnil za vůdcovství jakési nedospělé a věčně nespokojené věkové menšiny. Když chceš někomu prodat jakékoli zboží, nejsnáze je vnutíš nedospělým jedincům. Ti jsou nezkušení a podléhají snadno stádnosti. Dospělí už mají svůj rozum, své zkušenosti a zvyky. A hlavně kladou nevhodné a nepříjemné otázky...

27; Jedenáct států USA uzavřelo školy kvůli chřipce. Nedávno bylo zveřejněno, že v USA zemřelo na chřipku už 37 dětí.

28; Britskému novináři Grahamu Phillipsovi na Navalného demonstraci rozbili kameru. Britský novinář Graham Phillips oznámil na sociální síti, že Navalného stoupenci jej uráželi a rozbili mu kameru.

29; Charkovský letecký podnik se v první řadě zabývá výrobou tanků a nikoli letadel. Poprvé za mnoho let charkovský podnik oznámil přijímání nových pracovníků do zaměstnání.

30; U Kyjeva mnohotisícová armáda Rusé gardy bojuje s ukrajinskými studenty. Natáčení ukrajinského filmu se účastní kolem 150 vojáků z prezidentské brigády Národní gardy.

31; V Kaliningradské oblasti zachránil toulavý kocour dítě před chladem. Kocour celou noc zahříval ztraceného třináctiletého chlapce v kůlně.

32; Nejstrašnější Putinův zločin. Rusko přinutilo celý svět respektovat prostého člověka. A to je v očích „civilizovaného“ Západu nejstrašlivější zločin Ruska. Ředitel CIA Mike Pompeo prohlásil: „Naše hodnocení záměrů Vladimira Putina se nezměnilo, On si nadále myslí, že největší chybou 20. století bylo rozpuštění Sovětského svazu. A on má v úmyslu navrátit někdejší SSSR k někdejší moci a slávě. A těmito myšlenkami se každý den probouzí. Jo, a druhou jeho myšlenkou je jeho znovuzvolení do funkce...“

33; Klientelismus a nepotismus v politické moci je na Ukrajině nezničitelná myšlenka. Jmenování do funkcí podle příbuzenství a sousedství je prastará ukrajinská tradice.

34; V souvislosti s prvním výročím nástupu Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta se stále více přetřásá role jeho nepochybně krásné manželky Melanie. Navzdory tomu, že se na veřejnosti objevuje poměrně vzácně, její obliba za poslední rok vzrostla.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!