Zase to lithium

MS_CINOVEC_LITHIUM_1_1_Dech beroucí analýza ČSSD, kterou jsem nečetl, vyzdvihující těžký volební úspěch u podzimních voleb, mě uspokojila. Čína, Babiš a lithium jsou vyjmenované pilíře volebního trháku. Po slastném zamlaskání nad pocitem vítězství, nechávám první dvě komodity stranou a podívám se s vámi na lithium. Co vlastně víme? Neinformovaní občané odkázaní …. vlastně na co? Shrnuji:

-         Už delší dobu se ví, že pod Krušnými horami je veliké naleziště lithia, strategického prvku budoucnosti, pokud opomineme jiné elementy pod zemí vzhledem k technologickým možnostem současné civilizace.

-         V průběhu minulého roku se na veřejnost dostávají zprávy, kdo má zájem o těžbu, kdo provádí geologický průzkum atd. Vláda ke „vznikajícímu informačnímu šumu“ mlčí.

-         Část veřejnosti, které není lhostejné, komu patří nerostné bohatství České Republiky, či jak bylo naloženo například s vodou, se začíná ozývat.

-         Vychází najevo, že: V lithiovém byznysu bují rychloparazitní nádor, miliardář Janeček. Ten v televizi pouze řekne „že ho lithium vlastně nezajímá, že je finančník“. Další zpráva říká, že ve zhoubném lithiovém bujení lze najít i zločince miliardáře Bakalu a jím nastrčeného odborníka Richarda Pavlíka.

-         Ozývají se media, tak, jak je u nás obvyklé. To zn.: Lžou, mlží, zlehčují, překrucují. Jistý odborářský odborník či odporník, jménem myslím Unterbetrueger, ale nejsem si tím jménem jistý, naznačuje ohařům na stopě:  „Nejásejte, těžba tohoto prvku není žádná legace, není lepší to nechat koňovi?“. Jiný novinářský expert se poněkud řečnicky ptá: „ V Srbsku taky mají lithium a Rio Tinto (jméno těžební společnosti z Austrálie) se do toho dá co nevidět. Budeme čekat, když jsou ceny lithia na burze výhodné a my zaspíme, až ceny spadnou?“ Další novinářský lumen se pozastavuje nad tím, kolik lidí do problému žvaní a přitom nic neví. Politické strany ČSSD, ODS, TOP 09, mimo ANO, komunisty a snad Okamuru nejeví zájem, jejich Leitmotiv je: „Nechme to odborníkům, nemíchejme se do toho“. Prezident Zeman na besedě s občany Dubí neurčitě říká, že státnímu podniku Diamo (státní podnik zabývající se těžbou uranu a sanací po těžbě, to znamená společnost ve státních rukou, která má u nás možná jediná s dobýváním nerostů a ekologickou zátěží odpovídající zkušenosti) se podle ředitele „do toho nechce“.  Pokud je mi známo, tak ve funkci ředitelů Diama od převratu byly vždy členové ODS. A je-li současný ředitel pan Rychtařík něco jiného, nevím.

-         Část veřejnosti je znepokojená, že lithium jako nerost je prodáno cizí společnosti, bez jakékoliv diskuze a publicity.

-         Na veřejnost se dostává informace, že vláda, přesně ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, podepisuje „Memorandum o porozumění“  s australskou firmou European Metal Holdings.

-         Toto spouští lavinu. Někteří občané zjistí, že australská společnost je pravděpodobně bílý kůň, která nemá žádné zkušenosti s těžbou, kryjící koho? Nevíme. Objevují se články, jejichž motto lze shrnout: „Co z toho budeme mít? Pár šušňů? A mizerně placená místa kopáčů a uklízeček? A zisky v tramtárii, klausovsky „za vodou“, ale pro koho?

-         Někteří občané podle rady a praktického návodu právníka podávají trestní oznámení na dotyčného Havlíčka. Já jsem mezi nimi. TO je později vyřízeno Národní centrálou proti organizovanému zločinu s tím, že nebyly zjištěny skutečnosti, které by opravňovaly… atd. Věc je uložena k případnému dalšímu šetření.

-         Pan doc. Valenčík uveřejňuje skvělý rozklad pana Kunšteka k danému případu. Jde o srozumitelný výklad pro laika a přitom jasný. Dotyčný Havlíček podpisem o porozumění podepsal souhlas s ochranou investic, to znamená nákladů dosud do průzkumu vložených. Případné zrušení memoranda poskytne Australanům, a těm co za nimi stojí, klacek na vymáhání částky v soudním sporu s Českou Republikou.

-         No, a abych ten dlouhý úvod zkrátil, volební úspěch ČSSD je tedy na světě. Nerodil se lehce, vydřené vítězství, uf.

 

A teď druhá část.

Jde o dva články: 1) Ministra v demisi za ANO pana Huenera o dodatku k Memorandu, 2) Reakci předsedy KSČM V. Filipa na toto prohlášení. Oba z právě uplynulého týdne. (k přečtení na konci článku)

Pokud články shrnu. Pan Huener chce připojit Dodatek k Memorandu o porozumění s EMH. Pan Huener spěchá, dodatek chce podepsat do týdne. Skutečnost, že Huener chce podepsat jakýsi dodatek, jehož obsah tají, do týdne, je dokladem zákeřnosti a podlosti hnutí ANO. Hnutí dobře ví, že se lidé zaobírají volbou prezidenta, která jim připadá důležitá. A věc mnohonásobně důležitější, lithium, nechají plavat. O tom jsem přesvědčen. Dodatek je totiž v rozporu s předchozími ujednáními a jeho podpis ochromí možnosti vlády ANO s podporou komunistů a Okamurovců.

Doporučuji: Oba články, jsou v příloze, přečíst. Nabízí se několik otázek. První, poslední a základní. Co je důvodem překvapivé ochoty ANO k obratu v politice do nevěrohodna?

Možnosti:

-         Vyvázat pana Havlíčka z případného trestního stíhání, zodpovědnosti za výpalné za zmařenou investici – termín použitý v rozkladu panem Kunštekem. Například za handl přemluvit úspěšnou ČSSD ke spolupráci ve vládě.

-         Vyhnout se platbě výpalného. To se může jevit jako dobré pro státní rozpočet z krátkodobého hlediska, ale katastrofální z hlediska dlouhodobého.

-         Neschopnost a nezájem brát se za české zájmy z pohledu právníků, institucí, které v tomto mohou něco učinit. Dále neexistence zákona, který by od základů znemožňoval cizí firmě bez účasti a vědomí vlády a volených orgánů parazitovat na nerostném bohatství našeho státu.

-         Tento stav zachovat a tím se vyvázat a vycouvat z dohod, ústupků, které pokud vím, byly: Možnost referenda o zásadních otázkách, tvorba zákona o nerostném bohatství.

Žádost:

-         Obracím se tímto na všechny, které lithium zajímá, aby o tom mluvili, kde se dá, či podnikli jiné akce dle svého uvážení.

Prasárna totiž zůstane prasárnou, ať je prezidentem či vládnoucí stranou kdokoliv. Jinak to nelze nazvat.

 

Česko uzavře s Australany dodatek k memorandu o těžbě lithia

Echo24, ČTK 25. ledna 2018

Česko uzavře s australskou firmou European Metal Holdings (EMH) do jednoho týdne dodatek k memorandu o těžbě lithia u Cínovce. Novinářům to dnes po jednání se zástupci EMH a dceřiné firmy Geomet řekl ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO). O obsahu dodatku podle něj ještě není možné mluvit. Variant kapitálových účastí je podle něj několik, nevyloučil ani účast státní firmy Diamo.

„Jednání bylo delší, než jsem předpokládal. Během něj jsme si vyjasnili vnímání memoranda, jeho obsahu a právní závaznosti. A abychom toto vnímání stvrdili i právně relevantním dokumentem, dohodli jsme se, že k memorandu uzavřeme dodatek do jednoho týdne,“ uvedl Hüner.

Možná těžba lithia v ČR se stala jedním z rozhodujících témat před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny. Důvodem bylo memorandum o porozumění, které s EMH podepsal tehdejší ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) a které se stalo terčem kritiky zejména od hnutí ANO. Dnešní jednání bylo první, které Hüner od loňských voleb do Sněmovny s těžaři vedl.

„O obsahu dodatku se v současné době nemohu bavit. Jeho návrh jsme předali partnerům. Ti řekli, že ho doplní o záležitosti, které vnímají ze své strany a s ohledem na ochranu akcionářů,“ uvedl dnes ministr. Zároveň řekl, že právo těžby cínoveckého ložiska nevychází z memoranda, ale z povolení geologického průzkumu.

O tom, jestli by lithium do budoucna mohla těžit i státní firma Diamo, nebo to bude soukromý investor, je podle něj předčasné hovořit. „I té záležitosti jsme se dotkli a bude to předmětem dalších jednání. Názor na to zatím není možné mít, protože existují varianty možných kapitálových účastí,“ dodal Hüner.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) memorandum několikrát označil za krádež spáchanou ČSSD. Po volbách EMH uvedl, že jeho zájem o těžbu u Cínovce trvá a chce o projektu jednat s novou vládou. Hüner už dříve uvedl, že ministerstvo zrušení memoranda zatím neplánuje. Generální ředitel Geometu Richard Pavlík loni v dubnu ČTK řekl, že by EMH uvítal, pokud by do holdingu vstoupil strategický český partner, ať už soukromý, polostátní, nebo dokonce stát jako takový. Podle Hünera je vstup státu do holdingu jedním z možných řešení. „Variant pro diskusi s partnerem je ale celá řada,“ dodal.

Ve svém programovém prohlášení Babišova vláda uvádí, že prošetří okolnosti, způsob a předmět uzavřeného memoranda a prověří možnosti těžby a zpracování lithia ve státním podniku Diamo. Maximální efekt z těžby všech nerostných surovin má podle nové vlády zůstat v rukou státu.

Babiš před volbami několikrát upozornil na možnou provázanost EMH s Britskými Panenskými ostrovy. EMH na začátku ledna oznámila, že poskytla českým úřadům právní analýzu dokládající, že je australským podnikatelským subjektem. Podíl australských akcionářů na kapitálu společnosti podle ní činí více než 82 procent. Generální ředitel EMH Keith Coughlan v říjnu řekl, že EMH je společností se sídlem v australském Perthu. Jedním z největších českých akcionářů je investiční skupina Arca Capital, kterou spoluvlastní slovenský podnikatel Pavol Krúpa.

Lithium je považováno za kov budoucnosti, využívá se mimo jiné při výrobě baterií. V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zdrojůlithia – naprostá většina na Cínovci a malé množství v ložisku ve Slavkovském lese. Australský investor by mohl začít s hlubinnou těžbou v Krušných horách v roce 2022. Za 21 let plánuje dobýt 37 milionů tun rudy.

Povrchově chce těžit lithium u Cínovce také společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ kolem miliardáře Karla Janečka. Firma má už všechna povolení k těžbě.

 

Hüner se pomátl. Chce-li dodatek k lithiu, nemá cenu s ANO dál jednat, říká Filip

Echo24, 27. ledna 2018

Námluvy ANO a KSČM může ukončit lithium. Předsedovi KSČM Vojtěch Filipovi se nelíbí to, že chce ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) podepsat dodatek k jeho těžbě. Podle Filipa by měl Hüner respektovat usnesení bývalé Poslanecké sněmovny. Předseda KSČM zároveň dodal, že pokud ministr dodatek k těžbě podepíše, nemá cenu s hnutí ANO dál jednat. Vysvětlení dodatku požaduje po vládě také ČSSD.

Ministr Hüner oznámil záměr podepsat dodatek k těžbě lithia u Cínovce v pátek. Odmítl ale zveřejnit jeho obsah, podepsat ho chce ale do týdne.

„Jednání bylo delší, než jsem předpokládal. Během něj jsme si vyjasnili vnímání memoranda, jeho obsahu a právní závaznosti. A abychom toto vnímání stvrdili i právně relevantním dokumentem, dohodli jsme se, že k memorandu uzavřeme dodatek do jednoho týdne,“ uvedl po jednání se zástupci společností EMH v Geomet Hüner.

„O obsahu dodatku se v současné době nemohu bavit. Jeho návrh jsme předali partnerům. Ti řekli, že ho doplní o záležitosti, které vnímají ze své strany a s ohledem na ochranu akcionářů,“ uvedl dnes ministr. Zároveň řekl, že právo těžby cínoveckého ložiska nevychází z memoranda, ale z povolení geologického průzkumu.

Jednání ministra v demisi se ale nelíbí některým parlamentním stranám, zejména komunistům. „Ministr průmyslu a obchodu se hrubě provinil proti usnesení Poslanecké sněmovny o lithiu. Byly to strany KSČM, SPD a právě ANO, které usnesení o ochraně bohatství a přírodních surovin přijaly. A Hüner k tomu teď chce dělat dodatek. On se snad pomátl,“ kritizuje ministra předseda KSČM Vojtěch Filip.

Podle Filipa není jasné, v čí prospěch by dodatek byl. Spor kolem lithia navíc může ohrozit jednání KSČM s ANO ohledně možné podpory budoucí vlády. „Řekl jsem panu předsedu Babišovi, že jsem proti dodatku. Pokud chce ministr Hüner dodatek skutečně podepsat, tak s nimi (hnutí ANO – pozn. red.) nemá cenu dál jednat,“ řekl Filip deníku Echo24.

Redakce Echo24 oslovila šéfa KSČM poté, co se na sociálních sítích objevily spekulace o to, že si KSČM při jednání s ANO řekla o křeslo ministra průmyslu a obchodu. To Filip odmítl a uvedl, že za tím je právě spor o lithium.

Vysvětlení k možnému podepsání dodatku požaduje po vládě také ČSSD. „Předchozí Sněmovna přijala usnesení, aby memorandum bylo zrušeno. Hnutí ANO bylo to, které to v poslední fázi volební kampaně nafouklo. Oni tehdy říkali, že se jedná o zločin, že tam spatřují nějaké trestné činy,“ řekl Milan Chovanec (ČSSD), který je pověřený vedením strany. „Jak chcete dodatkovat dokument, o kterém prohlásíte, že vznikl nezákonně, možná na základě nějakého trestného činu?“ dodal.

 

Kauza lithium rozdmýchala spory těsně před parlamentními volbami

Možná těžba lithia v ČR se stala jedním z rozhodujících témat před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny. Důvodem bylo memorandum o porozumění, které s EMH podepsal tehdejší ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) a které se stalo terčem kritiky zejména od hnutí ANO. Dnešní jednání bylo první, které Hüner od loňských voleb do Sněmovny s těžaři vedl.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) memorandum několikrát označil za krádež spáchanou ČSSD. Po volbách EMH uvedl, že jeho zájem o těžbu u Cínovce trvá a chce o projektu jednat s novou vládou. Hüner už dříve uvedl, že ministerstvo zrušení memoranda zatím neplánuje. Generální ředitel Geometu Richard Pavlík loni v dubnu ČTK řekl, že by EMH uvítal, pokud by do holdingu vstoupil strategický český partner, ať už soukromý, polostátní, nebo dokonce stát jako takový. Podle Hünera je vstup státu do holdingu jedním z možných řešení. „Variant pro diskusi s partnerem je ale celá řada,“ dodal.

Ve svém programovém prohlášení Babišova vláda uvádí, že prošetří okolnosti, způsob a předmět uzavřeného memoranda a prověří možnosti těžby a zpracování lithia ve státním podniku Diamo. Maximální efekt z těžby všech nerostných surovin má podle nové vlády zůstat v rukou státu.

Babiš před volbami několikrát upozornil na možnou provázanost EMH s Britskými Panenskými ostrovy. EMH na začátku ledna oznámila, že poskytla českým úřadům právní analýzu dokládající, že je australským podnikatelským subjektem. Podíl australských akcionářů na kapitálu společnosti podle ní činí více než 82 procent. Generální ředitel EMH Keith Coughlan v říjnu řekl, že EMH je společností se sídlem v australském Perthu. Jedním z největších českých akcionářů je investiční skupina Arca Capital, kterou spoluvlastní slovenský podnikatel Pavol Krúpa.

Lithium je považováno za kov budoucnosti, využívá se mimo jiné při výrobě baterií. V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zdrojů lithia – naprostá většina na Cínovci a malé množství v ložisku ve Slavkovském lese. Australský investor by mohl začít s hlubinnou těžbou v Krušných horách v roce 2022. Za 21 let plánuje dobýt 37 milionů tun rudy.

Povrchově chce těžit lithium u Cínovce také společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ kolem miliardáře Karla Janečka. Firma má už všechna povolení k těžbě.
112 Komentářů k Zase to lithium

 1. Frantisek Mokroprd napsal:

  Njn, jedna polovina politickeho spektra nam ukradla Uran, no a ta druha nam ukradne Lithium.
  Co k tomu dodat.

  • Maroš napsal:

   "Lithium je považováno za kov budoucnosti, využívá se mimo jiné při výrobě baterií. V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zdrojů lithia – naprostá většina na Cínovci a malé množství v ložisku ve Slavkovském lese. Australský investor by mohl začít s hlubinnou těžbou v Krušných horách v roce 2022. Za 21 let plánuje dobýt 37 milionů tun rudy."
   - neštastná formulácia - kov budúcnosti - toto nikoho nezaujíma - palivo budúcnosti! - vrátane zásob ťažkej vody na Mesiaci.
   Zaujímavosť "vedci už došli na to" - že obyčajná hrdza - oxidy železa, majú v el. batériách násobne vyššiu kapacitu ako tie líthiové - ale to by sa potom nedalo obchodovať s líthiom, že?

 2. Forever Slav napsal:

  Za minulého režimu došlo ke krádeži uranu (a to nepočítám utrpení a smrt řady vězňů pracovních táborů, kde těžba probíhala). A dnes se nám (náš nový pán) snaží ukrást lithium.

  • proud napsal:

   Za minulyho rezimu se uran prodaval,ale blbeckum sebrali dvorecky :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • Forever Slav napsal:

    Jo, za směšnou cenu. Náš stát mohl na tomto nerostu hodně vydělat a vyrovnat se svou ekonomikou i samotnému Západu. Namísto toho jsme (respektive loutková prosovětská komunistická vláda) lacině vyprodali uran do SSSR a utřeli nos. A po dlouhých 41 letech komunistického jha jsme se propadli z původních nejvyšších příček vyspělosti (kterou naši předkové vybudovali za První republiky) o celé desítky míst níž a masivně po stránce hospodářské zaostali za Západem.

    Kdybychom nezažili komunismus nebo bychom už dříve byli osvobozeni od komunistického jha (během 50. let minulého století), mohlo být z naší země druhé Švýcarsko.

    • proud napsal:

     Chodils ty vubec do nejaky normalni skoly? Me to prijde ze sis nechaval a nechavas akorat vyplachovat mozek.Ze tys nastoupil do skoly az po komancich? To by pak ta hloupost odpovidala...........

     • Forever Slav napsal:

      Uveďte tedy, v čem hovořím nepravdu. Nebo jsem vám jen šlápl na kuří oko a vy jen, místo argumentů, vztekle kopete kolem sebe?

      • .lak napsal:

       No ze sedmého místa na spotřební koš kupní síly obyvatelstva ne hrabišů od osmadevadesátého to budování kapitalismu v loni ověnčili titulem rozvojová země za mrzké mzdy a to už se musí ocenit. Třeba bustou v kongresu. Nebyl tam bohouš loni zjara?
       https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQrb6p36WZ_U_gKfqpzvkoCMwT4FnSqqjogCq0FfNlT3NfARxm-qg

       • Forever Slav napsal:

        ????? Co tím básník chtěl říci?

        • .lak napsal:

         Že tu lidé i mají zahypotékovaní a tedy ekonomičtí otroci v zemi 6 000 000 exekucí majetku žijící na dluhové otroctví dětí když jich každý den načítá -500? Absolutní lapsus jásajících sluníčkářů a vítačů.

        • Forever Slav napsal:

         A někdo se v tomto vláknu bavil o současné době? Řeč byla o minulém režimu, ne o tom současném. Jste snad slepý (než urážky)?

        • Forever Slav napsal:

         Oprava: bez urážky

        • .lak napsal:

         Tak začal jste s tím vy a nevím co je to za urážky říct že horší doba nebyla než je teď a hlavně s borováčemi zahrabanými v minulém století co by kdyby. Nebýt rusů nebyl by jste asi na světě a zem by tu byla s ohlupovanými na hraně genocidy i kolapsu osadníky po třiceti letech nebýt 68, tedy před 20. lety. A urážíte se samoproroctvími navíc v minulosti, pane úžasňák. Nekape vám na karbid? :-D https://www.youtube.com/watch?v=MCxKc-B1NIo

        • Forever Slav napsal:

         To je jen popsání holé reality - Rusové sice zachránili můj národ před 72 lety, ale komunisté zničili naši zemi.

         Kdybychom byli ještě v 50. letech osvobozeni Američany, mohla naše země být na tom mnohonásobně lépe, než dnes. A tenkrát na začátku 50. letech naše šance na osvobození byla reálnou možností - SSSR pořád ještě neměl vyvinutou atamovou bombu a ne tak silnou armádu - pokud měla americká armáda někdy vhodnou příležitost zaútočit, měla tak učinit v tu chvíli. Bohužel se tak nestalo.

         Např. Jižní Korea byla zachráněna USA před komunismem a dnes Jižní Korea patří mezi nejvyspělejší země Asie, zatímco Severní Korea, která bohužel od komunistického jha osvobozena nebyla, se utápí v krutém komunistickém otroctví, bídě a zaostalosti. Obdobně Vietnam, který bohužel osvobozen též nebyl, ale aspoň (podobně jako v Číně po smrti Maa Ce-Tunga) po odchodu Ho Či Mina na onen svět umírněné křídlo komunistické vlády povolilo aspoň zčásti tržní hospodaření a země se tak ekonomicky pozvihla a neskončila v ekonomických troskách, jako Severní Korea.

      • proud napsal:

       Lzes ve vsem a chodis sem jen provokovat,staci ti takova pravda,nebo ti neni dost dobra,ublizenej???!

       • Forever Slav napsal:

        A v čem tedy lžu? Např.? To bych celkem rád věděl.

        • Tomáš napsal:

         Sakra. Ale priviedol si ma tyma poslednyma prispevkama k zaujimavej uvahe. Hmmm

         Bez toho ze by som ustupival zo svojho, tak musim uznat ze tvoje ponimanie je velice zaujimave. Lenze ak boh nerozlisuje, tak k comu su potom zakony univerza? Ja mam za to ze svedomie je rozlisovacia schopnost podmienena urovnou vedomia jedinca. A vedomie je nezavysle na mozgu. Ale ak je svedomie podmienene vedomim, ktore je nezavysle na mozgu tak pitom aj svedomie. Trochu si v tom teda odpirujes. (Ibaze som ta zle pochopil, ale to neni mozne bo zle neexistuje. Ani dobre. To znamena ze ta proste plne chapem :D )

         Vlastne to co hovoriš dava isty zmysel. Ale ked to vezmem tak ze naozaj puvodne to rozlisovanie nebolo lebo vsetci hrali jedny husle, ale slobodna vola sposobila ze si kazdy zacal hrat po svojom a v tedy sa to zmenilo.

         ___

         Ak Boha chapem ako zdroj energie a duša čoby energia je vlastne časťou Boha. Potom ano. Umriem a duša odyde. Potom svedomie nepotrebuje, ale preco sa potom vraciame? Nebo to radej odmietas aby to nenarusilo tvoje chapanie? Ale co je potom? To vsetci bez ohladu na sposob zivota ideme na rovnake miesto? Ale ak je svedomie sucast mozgu a vedomie ho nepotrebuje lebo sa zjednoti s bohom... Ale potom to nebude žiadne samostatne vedomie. Ale len kvapka v mori unasana prudom. Nemyslim ze to tak je. To jednoducho odporuje slobodnej voli.
         Stejne ako to co tvrdis o hypnoze. To proste popiera pravo volby a vypliva s toho ze nadej na zmenu toho co sa tu deje neexistuje. Lebo nic ani menit netreba lebo to neni mozne. Lebo sa necitime ani dobre ani zle. Proste sa len citime a toto nema ziaden zmysel :D

         Svedomie vnimam ako sucast vedomia. Vedomie bez svedomia je nič. Len ovčan. Sučast davu. Nesamostatne nanicovate nic...

        • Eschatolog napsal:

         Tomaši, vas zpusob konani logiky vas dovede k tomu, ze ponorka ma deti na strome a krtek je jim kmotrem.

        • Tomáš napsal:

         Eschatolog.
         Nieco podobne od niektirych ludi pocuvam casto. Ale zaujimave na tom je to ze im sa vsetko sype a su porad nervny zufali, nasrany, nevedia kade kam, maju problemy vo vstahoch atď... Nikdy nic dobre nedosiahli a ked sa sanzia nekomu pomoct, tak to dopadne jak vzdycky :D

         Mne sa v tomto dari mnohem lepsie. V tychto diskusiach az tak ne... ale v reali dosahujem pozitivne vysledky. - zvycajne len s ludmi ktory uz presli hranicu zufalstva do totalnej beznadeje a uvedomia si ze to sami uz nezvaladaju. - ziadaju o pomoc. V tedy radi prijmu pomoc a pucuvaju. Nie len pocuvaju ale snazia sa aj pochopit. Maju motivaciu. Tymi druhymi sa v reali vobec nezaoberam. Vypocujem si a poviem svoj názor a tym to zhasne.
         Uz ked som o tych štvornohcoch začal, tak v tejto suvislosti mam krasny priklad... Napriklad ma presviecali ze pes nesmie strukoviny, kapustu, kosti, surove krvave maso atď ... Lebo hento alebo tamto... ze ich tym zabijem.

         Pri tom ale zaroven ked vidia mojho psa tak chcu vedet co mu davam a ako sa staram lebo ide pri nohe, ma krasnu zdravu srst, krasne silne zdrave zuby. Nema zdravotne problemy... Obcasne zdravotne komplikacie (ked som priviedol choreho podviziveneho psa, ktiry mi nakazil vsetky zvierata.)
         prekonal som to len pomocou vieri a priridnych latok (bez umelich liekov a antiparazitnych pripravkov) sme prekonali infekciu a silny zapal ci masivne zacervenie. To zacervenie vyriesila surova strava zo zeleninou, strukovinami a kysla kapusta po ktorej mali udajne zdochnut. Miesto toho sa ale zbavili červov za 1-2 tyzdene pri com sa im nevratili. Ked som ju bral s utulku mi vraveli ze treba tapletky kazdy mesiac po dobu 90 dni aby sa ich zbavila. ... Pricom pomocou neurotoxickeho jedu, ktory by ju akorst prizabil.

         Toto je prave ta sranda na tychto ludocj. Naprv chcu vedet co mu davam ze je tak pekny silny velky a zdravi. Ale ked im to poviem tak zo mna robia blbca a pomali masoveho vraha. Hlavne ze mi sme ok a oni porad u veterinara ho pchaju liekmi davaju mu granule a varene maso. Ziadne kosti...
         a potom im pes ochrnie. Odydu mu klby, porad ma cervy a pchaju mu tabletky... Ale porad si idu to svoje a ja som kokot bo mam zdrave psy, lebo im davam szrova maso a kapusti. Preto by vraj mali byt krvilacne bo jedia surove krvave maso... Hlavne ze mi povedia: "ako to ze ten tvoj pes je taky kludny a rozvazny... Tu sa da len pousmiat :)
         maju svoje teorie v ktorych si odporuju a realita ich presviedca ze su mimo kolaj ale oni si dalej idu svoje a potom ked ich to dostsne do sraciek a oni nechaju 1000e u veterinara tak picuju vraj preco.. "co robime zle? Ved robime co nam hovoria, tak kde je chyba?" Asi v tom ze pocuvaju ludi ktiry maju profit s ich utrpenia,, kdezto ja na barfe ktory zastavam nezarobim ani cent.

         ale kto nieje kokot si vypocuje (uz ked sa pyta) a vezme si priklad. Nerobi zo mna vola. Potom pride. "Mal si pravdu.
         Od kedy robim co si mi povedal je pes vytalnejsi zdravsi nema cervy atď... Na zaciatku hnackoval a mal toto a tamto ako si hovoril ale ked to preslo (abstak na granulr) tak zacal byt ovela zivsi a stastnejsi..." A pytaju sa dalej...

         takže....
         Taketo nazory so mnou nic neurobia lebo za mna hovoria ludia ktory pochopili a zmenili svoj sposob myslenia uz po prvych lekciach. Videli vysledky mojej prace ked som vzal ich hafana do parady a potom uverili a pocuvali. Boli o to viac mimo ze som neriesil psa ale ich. Neucil som ich sadni lahni atd. Hovoria ze to je skor ako psychologicke sedenie kdesi v poradni s nejakym duchovnym vodcom. Na coz reagujem ze nic take niesom. Len sa snazim pomoct ale nemozem to robit zadarmo. Tiez musim z niecoho zit.
         ___

         Ale teraz prejdime k inemu.

         Napr. Proud. Jak sa chce dostat k akašskej kronike kde sa dostane len tak ze opusti svoje telo. A tato kronika je pristupna len tzv svedomitym ludom. Coz je na tom zaujimave je ze v podstate hovori ze svedomie je sucast vedomia. Ze je podmiene urovnou vedomia.
         Ale zaroven hovori ze svedomie bez mozgu a rozumu nefunguje ale vedomie ano. Preco sa potom hovori? Kanať podľa vedomia a svedomia.? = Lebo idu ruka v ruke a vedomie zije aj bez fyzickeho tela. Takze musi mat svedomie bez rozumu. Coz je taky zaujimave bo splieta cosi o intucii ale pitom sa zacne drzat rozumu. Pritom Ani nevie co to intuicia je a ako funguje
         Takze ten clovek si len cosi precital a nevie čo. Ale mna presviedca ze nieco komolim. Napr psychlogiu s hypnozou a sugesciu. Ved to je psychologia tak ake pletenie a komolenie. Sak to bez psychologie nejde uplatnit v praxi. Lenze on sa praxou ani nezaobera. Sak je nonstop tu.
         Na kazdy prispevok od hoci koho pripada asi 5-10 od neho. Tak co moze skutocne vedet?

         Teraz k tomu akašovi.
         Ja sa tam dnes neviem ani nesnazim dostat, ale narozdiel od neho mam z minulosti prakticke skusenosti s opustanim svojho tela.
         A on ktory ma len teorie bez skusenosti mi rika ze to mam popletene. (Mozno sa len nezhodneme na pojmoch)
         - viem o com hovorim lebo som to zazil a pracujem s tym kazdy den. On je cele dni tu.
         Co moze vedet?

         Tu sa mozem akorat skriepit s teoretikmi, ktory nemaju ziadnu prakticku skusenost s tym o com hovoria. Ja s tym ale pracujem v praxi, kde si hnet overujem spravnost svojich teorii. Takze aspon viem o com hovorim aj ked predat to nieje jednoduche. Ale ludia ktory uz ozaj nevedia kade kam... Noooo a uz ked ziadaju a aj si zaplatia tak radsej pocuvaju a premyslaju nad tym.
         Nedosadzuju si svoje chore predstavi do myslienok inych ludi.

         To je tu prave ten problem pri tychto prispevkoch. ... Ze pocas noramalneho rozhovoru prebieha priama interakcia a ludia reaguju inak ako tu. A este ked je tam tretia osoba tak su velice opatrny. Tu je kazdy schovany pod nickom takze sa prejavuje inak.
         Fakticky sa tu len teoretizuje o tom o co nikto realne nechape lebo s tym nema prakticke skusenosti.

         I keď sa tu nepohodnem, tak stejne je to prospesne. Ked uz nic ine aspon tu ziskam zaujimave cerviky do hlavi a rozsirim si obzor.

       • Tomáš napsal:

        Proude. Neprovokuj :D neco tu pre teba mam. S inej diskusie. Ze co na to rikaš? :D ... Zase ma znegujes :D

        ....

        ....

        Tomi 28.01.2018
        Definuj podvedomie :)
        Odpovědět

        Re: Re: Re: Re: Den voleb
        Xxxx 29.01.2018
        Podvedomie = Autopilot.
        (obrazne povedané)

        Vedomie má hranicu vnímania za bežných okolností
        cca. 15-16 b/s.
        T.j. mimo tranzových stavov
        - tam môže narásť až 10 000 x.

        Tomi 30.01.2018
        Prepač trochu som ťa podpichoval.
        Podvedomim sa už nejaký čas zaoberám a keď si to tam napsal, tak som skúsil čo k tomu vieš. ...
        No ano, dá sa to takto povedať. Ale keby neviem o čo sa jedná, tak toto mi asi moc nepomôže. A ten autopilot. No... S určitej strany ano. Celkom výstižné, ale nieje to tak jednoduché.
        -niečo vieš aj o tranze. (Čo prax? ;)

        ale aby sme to priblížili aj lajkom, tak si povedzme napríklad, ... programovanie
        myšlienok a správania človeka prebieha na podvedomej úrovni. Teda tak aby si to človek neuvedomoval. (Aby sme nad tým nemali vedomú kontrolu)
        - takže podvedomie je možné tiež definovať ako to, čo uniká nášmu vedomiu.
        Vedomie je tak u večšiny ľudí pomerne obmedzené. Jak hovoriš cca 15-16 b/s.
        (Ani nevim čo to b/s :D ale newa..)

        ten narast vnimania 10 000...x v tranze je sposobeny spristupnenim urovni podvedomia. ....
        Inak povedane.
        Keď vojdeme do miestnosti, tak tam môže byť v našom zornom poli xy vecí xy farieb... V bežnom stave sa však môžme povedzme "sustrediť" iba na 1 bod, ktorý plne vnímame naším vedomím. To čo je v zornom poli mimo tento bod sustredenia pozornosti sice unika vedomiu, ale podvedomim vnímame všetko zo zorného poľa v plnom rozsahu = celé zorné pole.
        Podvedomie tak okamžite vníma všetko a každý detail v miestnosti. Ale vedomie len 1 bod. 1 predmet alebo jeho jednú časť súčasne.

        Dá sa preto povedať, že Vedomie všetko zo zorného poľa čomu nieje venovaná pozornosť vytesní do podvedomia. Tým sa odľahčuje práca vedomia. (Tento fakt využívajú rôzny iluzionisti a pod... )

        ...ale...kedy ešte môže dôjsť k vytesneniu z vedomia do podvedomia?... Napríklad v prípade prežitia silnej traumatickej udalosti dochádza k vitesneniu spomienky, ktorú vedomie nedokázalo spracovať. (Je odložená a čaká než bude vedomie pripravené túto spomienku (informáciu) spracovať.)
        - Tu je skryté vysvetlenie prečo GP riadi, ako riadi. Teda aby ludia trpeli (aby boli traumatizovany)

        ...ako hovoríš o vnímani v tranze, že je rozšírené...
        Napr. Aj Pomocou tzv meditácii je možné Rozšíriť vedomie za bežnú hranicu vnímania (16 b/s) a to aj bez uvedenia subjektu do tranzu zo strany hypnologa (druhej osoby)
        Tranz ma rozne urovne. Na plitších úrovňach tranzu sa pracuje s podvedomím. (Spomienkami za súčasného života) V hlbších tranzoch sa pracuje s nadvedomím/vedomím duše (spomienky s minulého života).
        -To však vykonáva hypnológ. V tomto stave si človek po prebudení nič nepametá. - prečo? Už som hovoril, že niektoré veci vedomiu uniknú lebo na ne nieje pripravené. Preto po uvedení do tranzu zo strany druhej osoby si cas v tranze clovek nepametá. Preto si tiež nepametáme predošlé životy. (Ale to je pre niektorých už silné kafe)

        Riešením je krom iného aj to čo sa nazýva meditácia.
        Tie su rôzne. Napr aj Tesla alebo Einstain využívali pri svojej práci druh meditácie... Alebo navodenie tranzu (zmeny stavu vedomia) pomocou autosugescie napríklad počas sústredenia pozornosti napríklad na plameň sviečky kedy sa frekvencia činnosti mozgu znižuje. Čiže dochádza k jeho uvoľneniu.
        Ale.....
        Ide o to pracovať s tým vedome. Tak aby som si pametal aj to čo sa deje v tranze. Tu už preto Nehovorím o tranze ale o rozšírenom stave vedomia.
        Keď meditujem alebo si pomocou meditácie navodzujem stav tranzu, presnejšie stav zmeneného alebo rozšíreného vedomia, tak to robím vedome = mám kontrolu.
        Ak som v tranze nevedome = nemám kontrolu.
        Rozdiel je teda v tome, že pri nevedomej činnosti podvedomia je vedomie vypnuté a človek tak nemá kontrolu nad tým čo robí, čo sa s ním deje a čo sa deje okolo neho. = Je manipulovaný.

        Pri vedomej činnosti podvedomia je vedomie presunuté alebo presnejšie Rozšírené do oblasti podvedomia či až to oblasti nadvedomia/vedomia duše.
        Takého človeka nieje možné manipulovať. = nepriateľ systému.

        -je to široké téma a dá sa rôzne preklenúť. Možností je veľa. Tak teda nejaké to uplatnenie:

        Tu si k tomu podvedomiu môžme priradiť tzv intuíciu. Rovnako aj k nadvedomiu, ale ostanme pri podvedomí.
        Hovoril som že podvedomie je vlastne to čo uniká vedomiu. Teda to čo vidíme, ale nevnímame. ...
        Predvedme si na príklade ako funguje... Nazvyme to podvedomá intuícia.

        Žijeme s nejakým človekom, ktorého moc neanalyzujeme.... Ale, Vedome aj podvedome vnímame jeho správanie atď.
        Podľa stavu vedomia si môžme toto správanie uvedomovať viac alebo menej. ... Teda povedzme že niečo unikne nášmu vedomému pozorovaniu. ....
        Ale potom sa povedzme správanie tohto človeka trebarz len jemne zmení. Mi si to hňeť nemusíme všimnúť a uvedomiť lebo tomu nevenujeme pozornosť, ale podvedomie si to hneť všimne a začne nám dávať signál v podobe zvláštneho nekľudu, ktorý najme muži (geroji) profesionálne ignorujú. Kdežto ženy sú na pocity vnímavejšie (až prehnane) a tak okamžite napríklad začnú podozrievať svojho muža z nevery - i keď príčina tej odchylky správania môže byť inde.
        - ten zvláštny pocit (že tu niečo nesedí) je prejav intuície. Teda podvedomie niečo registruje... Niečo čo vedomiu uniká a tak nám skrze nejaký pocit dáva najavo, že by sme si to či ono mali s analyzovať. Preveriť.
        Teda nás môže upozorniť na klamstvo... Atď.
        Takže ten "autopilot", keď ho sleduješ je vlastne fajn. Nemusíš sa všetko biflovať, bo už všetko vieš, ale nevieš že to vieš. Ten autopilot/podvedomie, ak je kontrolovaný tak mi šetrí veľa času. Smeruje ma tam, kam potrebujem (ak to do neho zadám). Len mu musím veriť ;)
        zatiaľ čo autopilot rieši záležitosti, ktoré vedome nestíham... Tak zatiaľ mám čas napr. na svoje chlpáče. Potom si ľahnem zameditujem = skontrolujem autopilota kam ma doviedol. Či vôbec niekam. A keď nikam, tak letím ďalej, kým podvedomie nenájde čo som mu vedome prikázal. Ani neviem kedy a kde sa mi zjaví požadovaná info bez toho aby som sa celý deň hrabal v knihách alebo v googlovi. Celý deň nič neriešim a keď večer lanhem do vane a uvoľním sa tak už zo zvyku mi začnú nabiehať všetky programy pustené na pozadí a ja zistím že som vyriešil stanovené otázky ani neviem ako... Tým vzniknú nové otázky...
        Než vídem z vane sa nad tým zamyslím a tak zadám príkazy podvedomiu. To začína pracovať na zadaných úlohach hneť keď vychádzam z vane, lebo sa musím sústrediť na to čo robím aby som sa nezabil. V tej chvíli prestávam svojím vedomím riešiť otázky ktoré som si kládol počas kúpeľa a tie sú uložené do podvedomia.- kam mám prístup. Ten "príkaz" sa aktivuje vo chvíli keď dostanem nejaký stimul (Napr info ktorá mi chýbala do mozaiky). V tej chvíli s ničoho nič sa mi vynorí s podvedomia otázka ktorú som pred tým nevedel zodpovedať a zrazu mám jasno ... a pri to som to ani zrovna "nechcel", neriešil.
        (Poznáte to?)
        - toto by bolo treba možno rozvinúť a upresniť pre lepšie pochopenie ako to funguje a ako to myslím, ak niekto bude chcet... Ak sa to zhoduje s vašim vnímaním a je to pre vás prijatelné kafe tak kľudne môžem. :)

        Ale...Tu sme sa... Ani som to neplanoval... Sme sa dostali k múdrosti, ktorá sa sem celkom hodí... : "dôveruj, ale preveruj."
        - dôverov vo svoje pocity a preverovaním podvedomím vyvolanéhích intuitívnych pocitov zýskavame vedomú kontrolu nad svojím životom a dianím okolo nás. :)
        kto dôveruje ale preveruje,
        Tomu len ťažko niečo vičítať alebo ho klamať. ;)
        ...
        Snad som to podal priatelne a pochopitelne.

        • proud napsal:

         Kua to je dlouhy,ale celkem dobry,co jsem stacil precist.Zrovna moc jasne to prave nepodavas a intuici jsi zmrskal uplne.Tu nemotej nikam.Intuice je nastroj,jeden z nejlepsich kterej muzes vubec mit,ale je potreba se naucit s ni pracovat.Kdyz je problem,premejslis co s nim,kdyz dostanes nabidku,premjslis jestli rict ano,nebo ne.......kdyz to umis s intuici,rekne ti presne jestli ano,nebo ne,at se ti to libi,nebo nelibi,a to co ti rekne je to jediny spravny i kdyz se budes kroutit jako had,je to proto,ze ona nemysli,nepotrebuje to,ona vi!!! :-).Kdyz se chces bavit s podvedomim,nebo nevedomim,musis stejne jako s intuici,chovat se k nim a vyjadrovat,jako k diteti,jinak ti nebudou rozumet.Naucit se s intuici je zivotni vyhra!Mimochodem,diky autosugesci jsem prestal v pohode kourit bez jakychkoliv komplikaci,nebo takzvany "opice".S tim vedomym sklouznuti do podvedomi s kontrolou nevim,to od tebe slysim prvne a moc mi to nehraje.Proto je to podvedomi,nebo nevedomi,nebo chuj vi jak se tomu vsemu jeste rika,ze o nem nevis,neni uvedomnely a nemuzes si tedy nic pamatovat,proto u tranzu bejvaj dva,proto existuje hypnotizer,aby te vedl a aby ses dozvedel co te zajima.Hypnotizer by mel bejt maximalne zodpovednej Clovek,ne nejakej hej pockej,varuju pred takovejma durazne,skody ktery muzou napachat nemusej bejt vratny i kdyz radi rikaji ze v hypnoze co nechces,neudelas,to je oboustrannej mec,zalezi na tom jak se ti rekne co a proc mas udelat,kdyz se to umi,zabijes i vlastni mamu!!!

        • proud napsal:

         Nevim no,popsals to tak nejak pro nekoho kdo uz o tom neco vi a nejak se v tom co pises orientuje.Sam obecne ti nemuzu napsat ze to je dobre,nebo spatne,protoze to je porad krajina neprobadana i kdyz je kolem toho spousta lidi chytrejch jak radio a je dost teorii.Ta moje je,ze s podvedomim se muzes bavit prave s uzitim intuice,jinak k nemu ty sam pristup nemas i kdyz netvrdim,ze to nejak nejde,nevim.Ale vim,ze se s podvedomim komunikuje pomoci treba kyvadla ale muj nazor je,ze to je prave prostrednictvim ony intuice,kdy se ptas a kyvadlo reaguje,proto je nejlepsi u nej pouzivat prave ty jednoduchy veci: Ano,Ne,nevim.Pribeh ti neodvypravi:-)

        • proud napsal:

         Muj nazor je ze ono podvedomi,je prave onen pristup k Akase,mozek je vlastne jakasi antena s ulozistem.

        • Tomáš napsal:

         Nene... Podvedomie nieje cesta do akašskej kroniky. Ale nadvedomie.
         Kafka s tim pracoval. Edgar Cayce cerpal s akašskej kroniky. Ale to bolo v najhlbšom tranze. V tom už nieje spristupnene len podvedomie ale nadvedomie.
         Kafka popisoval ako komunikoval s Dušou citluvich subjektov. Citlivci su v jeho terminologii ludia ktorych je mozne uviest do tohoto hlbokeho tranzu. Totiz nie kazdeho cloveka je mozne uviest do tak hlbokeho tranzu.

         Su to konkretne podla neho masozruti, ktorych tam nedostanes ani v tranze. Vysvetluje preco.
         mojimi slovami su to ludia ktory uplne stratili kontakt s univerzom. Preto sa ani za pomoci hypnologa nedokazu napojit na svoju vlastnu dušu = nedostanu sa do tak hlbokeho tranzu

        • proud napsal:

         V tom mame rozdilny nazory,proto jdu studovat:-).Ale jedno ti povim hned,netahej do toho to co jis a to co se fyzickyho zivota tejka,s tim to souvisi opravdu minimalne ;-)

       • Tomáš napsal:

        Sakra.... :D no jo no... Dobre pripomienky... Hmmmmm... To je des bo som to chcel skor tak aby s toho mohol neco pochopit aj neznali... Ono je to dost tazke tak pisat. Hmmmm... Ja som o tom precital nejaku tu knihu, pocuval par ludi, ktory evidentne poznali nejake te poucky, mali prakticke skusenosti ale tiez bol problem to predat tak aby to cloveku hnet otvorilo obzor... Samozrejme ne kazdemu ale tomu koho to zaujme. Napriklad, cital som dvtr. Par desiatok stran a vobec nic mi to nedalo. Lebo som cital pojmy a nevedel som co su, co znamenaju. Skratka som nemal v hlave ziadne obraz (predstavu). Bolo to len prazdne a nezmyselne citanie, ktore mi len zralo cas a nervy. (Ako niekto moze povrdat ze mier a pokoj v suvislosti s DVTR- to nechapem)
        .
        .. Alebo....Cital som o vedomi, podvedomi a nic mi to nedalo. Ale nieco ostalo a krd som sa s tym potom stretol v inej podobe, alebo v praxi tak sa mi postupne v tejto teme rozsvecovalo. Ale vzdy az spetne a preto ze som sa o to dalej zaujmal. Chcel som vedet jak to funguje. Ale keď to chcem podat dalej tak to uz zacinaju komplikacie :D.

        Ked sa budem nudit, tak to skusim trochu zlepsit. Treba udelat viac verzii.
        Jednu pre pokrocilejsich a jednu kde sa vyhnem teme nadvedomia uplne.
        Asi nieje dobre do nejakej temi zatahovat ine. Skusenejsi sa vysomari, ale toho kto je na zaciatku to skorej pletie a nuti ho to "brat" slovnik atď, aby sa vysomaril.
        - to nema zmysel.

        Radsej jednu temu poriadne bez zbytocnych odbočiek. Vysvetlovat to na prikladoch a nad nimi si bude dobre posediet, aby som netahal to co ma prve napadne. Nie vzdy je to košér. :D

        Ale az tak zle to snad nieje :D
        Ale urcite s tebou jak tak suhlasim. Mohol by som to pouzit ako zaklad uz ked som to vytiahol s paty na pockanie a prepracovat.
        - tiez som si k tomu mal vyhrady :D

        A preco ta intuicia ee? Ved tak to funguje.
        Ale je pravda ze tuto pasaz som ozaj pojebabral.
        Je precda ze pri psani toho som mal v hlave toho typka ktoremu to bolo a ten uz je zbehlejsi, takze s toho potom te kiksi.

        Vďaka proude :D

        • proud napsal:

         Nemas za co,navic je to porad jeste "tenkej led" i pro me,v hlave to tak nejak mam,pouzivam to,ale dobre to vysvetlit,komplet,to teda vubec nevim jak by to dopadlo,asi pruser.Tos to mozna zmaknul mnohem lip nez bych to udelal sam.

        • Tomáš napsal:

         To je povzbudive :D

         Ale musim sa ti priznat. To co sme sa bavili o karme, minulich zivotoch a tak... Taky som to nevedel dlho stravit, ale zistil som ze sa bez toho nepohnem, tak som to prijal ako fakt (teoreticky) :D
         A zacal som s tym pracovat. No a zscal som sa posuvat a chapat veci ktore mi pred tym nesli do hlavy.

         Ale nevedel som to prijst pre to iste ako aj ty. A sice to dnes zastavam a s tejto pozicie neustupim ani o milimeter. Ale problem je v tom ze si tym moc nesuhlasim.
         Totiz ja Boha nemam za dokonaleho a neomylneho a tieto kokotiny ako kaema a ze si nepametame predosle zivoty chapem len ako snahu nejak zabranit totalnemu zruteniu celeho vesmiru. A preco? Pretoze niekto niekde nieco spackal. A pride mi ze mi tu teraz to mame nejak napravit.

         Lebo to co nas zenie dopredu nas zaroven aj blokuje. Lenze tu je zase ta Vôla. Zalezi ako to budeme brat. Dobre, alebo zle. No na druhu stranu ako mas brat nieco pozitivne ked zijes v tak obrovskej negativite. ako napravit svoje predosle chybi ak o nich nevies?

         Tu nam ostava len pocuvat intuiciu, ale akp ked nas to nikto neuci ale prave naopak. Potlaca sa to. Potlaca sa co je nam prirodzene a to je bolestive..
         A prej to mas za to bol si bol svina. Ale nevies o tom... Sak to je kokotina. Ja nepochybujem ze to tsk je ale je to kokotina.

         Rozumies.... Aka je to slobodna vola ak ti drzi pistol u hlavy jak Satan skrze tu svoju elitu a ovciakov a zdruhej strany Boh tymito svojimi idiotskymi zakonmi. ?

         Si volime medzi srackou a lajanom. Vela ludi i ked neverie v peklo, tak sa mu snazia vyhnut i ked ho ziju. Vsetci "krestania" chcu do neba a vieme vsetvi kde naozaj skocia. Len oni si myslia svoje.
         Ale ja nechcem ani tam ani tam. Podla mna v tom nieje rozdiel a mozu si kvakat svoje jedny aj druhy. Podla mna su te tzv. Karmicke zakony len Sofistykovany nastroj toho nebeskeho hajzla k tomu aby nas prinutil hrat tu jeho. Takze chapem s cim maju ludia problem. Je k tomu bol najprv negativny. Potom som bol nadseny s tych guru kecov. Ale ked to opadlo tak mi doslo ze su to sice pravdive veci zalozene na faktoch a realnych skusenostiach tych ludi. Ale stejne su to kokotiny. Dnes dokonca mnoho s tych ludi ktory ma k tomuto priviedli uznava ze Boh je nejakej vypatlanej čurák ktorý sám nevie čo vlastne chce. Ze tieto duchoviny mozu byt akokolvek realne, tak stejne su to sracky a vesmir takto uz dlho fungovat nemoze.
         Kolabuje a oni len davaju infuzie. Taka Ksb je jak pristroj na umele dychanie.
         Mozno dosiahnu zmiernenie napetia v spolocnosti ale te keci nikomu ku spase nepomozu. A otazka je... Ked si uvedomime co je to ta slavne spása. Či o ňu budeme stáť.

         Tak si predstabim že budrm milujúci a dobrý a spravodlivý. Dostanem sa do neba a tam mi ten Kokot povie. "Tak a teraz sa pozeraz tam dole ale nemozes nic urobit. A ked tam pojdes tak ti vymazem pamet."

         Chapes. A ja sam ma na toto z hora pozerat a byt stastny? Mu nacisto jebe?
         A druha moznost je prist sem a trpet s ostatnymi bez akejkolvek moznosti niekde nieco realne zmenit. Neze by to neslo. Ale Boh to proste blokuje. Proste divadlo to tu je. Tragikomedia.

         Hovoria ze v Rusku sa nieco zlepsuje prej lzdia maju pracu a chodia im vyplaty bo Putin.

         To.mam aj ja tu a bez Putina. Lenze ta vyplata stoji za taky kokot ako aj ta otrocka robota. (Jo ozaj. Bol som u ortopeda. Najprv mi neveril ale ked zbadal snimok mi dal taku diagnozu ze na kontrolu mam prist az o 3 mesiace ked douzivam condrosulf.) vdaka tej skvelej praci za ktoru mam skveli plat.
         Ved oni v Rusku len zametaju pod koberec dolezite veci a temy. Nahradzaju ich ksb a pri tom davaju ludom otrocku pracu za otrocky plat a ludia su vdacny bo dotersz nemali ani to. A komu dakujeme? Ksb. :D lol...

         Toto je mozno vnimať demotivacny a negativny prispevok nejakeho stroskotaneho trageda. Ale ja neprestsvam žiť a zrovna riesim kde ako zacat si privirabat tym co ma bavi. Teda pracovat zo zvieratami ale spojit to s pracou s ludmi a mat za to aj zarobene. Zivit sa miecim co pomaha a nie co skodi ako v tej tovarni...

         Ale moj nazor na toho tam hore sa nezmenil ani napriek znalostiam. Sice som pripustil co som pred tym odmietal ale len ma to utvrdilo v tom ze Boh, Vesmir je cjory a svrateny tragigomicky sociopat.
         A nechapem len tomu jak ho to moze tak dlho bavit. Jak moze takto fungovat.. Ale ani to neriešim.

         Mam v plane ukazat prostrednik jednemu aj druhemu. Odyst do pice a zalozit novy vesmir. Alebo ak mam nazaj slobodnu volu rozhodovat o sebe a svohej duši, tak chcem aby ju zmazal s tohoto vesmiru a spolu snou aj pamiatku na nu.

        • proud napsal:

         Karmu nema smysl resit pokud se dva neshodnou na tom co to ma vubec bejt,existuje x ruznejch vysvetleni a lisej se uplne neuveritelne i v zasadnich vecech.Minuly zivoty neresim vubec,proste si je nemas pamatovat.nejakej duvod to mit bude. Ale nesouhlasim s jistejma "kazatelema" napriklad s Ickem o tom,ze mas nejakej ukol,proto jsi tady a blablabla,tvrdim,zes prisel proste zit a nejspis budes chodit porad dokola nez prijdes na to co jsi zac od stvoritele a nevyuzijes to.Neni to zadna skola,je to slozitejsi,protoze puvodne jsme ve fyzickym tele nebyli a bejt nemeli,to uz neni jeho prace,ale lsti na nas pouzity nekym jinym,hlavne neplacni ze dablem,to bys me rozesmal :-))))Icka zrovna sem tam louskam,ma dobry postrehy,ale podle me placa i spousty blbin,otazka je proc,mozna aby to bylo zabavnejsi,nevim.Zkratka tvrdim ze mame obecne tendence vsechno zamotavat,zeslozitovat,naprosto zbytecne.Ty nejlepsi veci jsou ty nejjednodussi:-)

        • Tomáš napsal:

         :D
         Ono ja som hovoril prave o takych ako icke... (osvieteci ;)
         su az moc urvany s tejto reality. Dobre pre nich.

         Mozna mate pravdu obaja. Niektory tu riesime kokotiny a ty si proste prišiel žiť. ( na nwoo :D )

        • proud napsal:

         Abych ti vysvetlil sebe,to uz by te uplne omyli :-)))))))))))))))

        • Tomáš napsal:

         To ano. Ale aby to vsetko klaplo, tak vyuzili naprogramovanie ludi, hypnozu a sugesciu myšlienok a spravania.

         Presne tak potrebovali to oduvodnit. Omluvit. Vyssie som pisal o tom tranze ze ked je clovek v tranze a je z hlbky duse schopny zabijat ale normalne to neurobi lebo mu v tom brani rozum. Strach ze skonci v base. Ale v tranze, ked ho toho strachu z postihu za taky cin zbavis a oduvodnis mu ten čin - tak to urobi.

         Ano. Malo to sluzit ako ospravedlnenie vpadu usa na blizky vychod. Ale vyuzil k tomu aj hypnologiu a sugesciu myšlienok a spravania. To sa nijak nevylucuje ale naopak. Bez toho by im to nevyslo.

         Pokojne mohli spravit nieco ine, nieco mensie. Ale to by nestacilo ani na oduvodnenie ani na to aby ludi takto zmanipulovali. Potrebovali nieco velkolepe. Čo ludi šokuje a upúta. Naviac to slo vsetko s obrazoviek tv, ktirej sledovanie samo osebe znizuje frekvenciu cinnosti mozgu = hypnoticke.

         Na mna to tak taky posoby ale kedze viem ako to funguje tak si ten stav uvedomujem a viem sa s neho aj vedome prebrat.

        • proud napsal:

         Co se lidi tejka,nepotrebovali nic jinyho,nez to navliknout jak to udelali,Pearl Harbor byl kdysi presne to stejny,napadeni Ameriky,neni nic haklivejsiho na co by chytli kazdyho Amika,kdyz tak proklamujou patriotismus,tim je meli presne kde je chteli mit,nic vic na ne uz nepotrebovali,proto rikam ze jen o lidi urcite neslo.

       • Tomáš napsal:

        Ono je trik v tom ze neusis mat hypnologa ked je tvoje vedomie dostatocne silne.
        Edgar cayce sa hypnotizoval sam. Az do najhlbsieho stavu tranzu v ktorom uz sa pracuje s vedomim duše. (Myslim ze aj on pouzilval ten sposob zo svieckou) Niektory si k nemu chodili po sportove vysledky alebo cisla na loto :D

        Ale on hovoril ked sa ho v tramze pitali ohladne jeho schopnosti... Tak povedal nieco v zmysle ze on nad tym nema vedomu kontrolu (po prebudeni si nic nepametal)
        ze sa vie vedome sam dostat do zranzu ale samotny ten stav nekontroluje. = musel byt pritomny niekto kto mu kladol otazky.

        ale k tomuto hovoril ze po ňom pridu taky co nad tym vedomu kontrolu maju (pametaju si stav tranzu)
        ... a uz su tu... a robia rozne workshopy a pod... Oni to nazyvaju rozsireny stav vedomia. Ja som to napsal tak ze vedomie sa rozsiri do oblasti podvedomia alebo az do nadvedomia (niekde to nazyvaju kristove vedomie). -takze mas moznosti ako ked si v tranze ale zaroven si plne pri vedomi (vsetko si pametas). V praxi to znamena ze si clovek za par sekund zapameta vsetky detaili co a kde sa v danej miestnosti nachadza. A pameta si to aj po roku.
        To sa dokazeme naucit vsetci.

        Dalej....
        Naozaj nieje mozne cloveka manipulovat (ani v hypnoze) k tomu co naozaj nechce ci nieje schopny vykonat.

        Existuje taka mudra veta: "žiadna ideológia nám nemôže dať to, čo v nás nieje.

        Bretislav Kafka vo svojej knihe popusuje pokusi, kde toto pozvrdzuje.
        Skratka ked v hlbe duse nieco nechcrs urobit, tak ani v tranze to neurobis
        a mozu sa aj pojebat.

        Lenze tu je problem napriklad v sucasnej vychove, ktora nas vedie k tomu, ze nemame zabrany robit spatne veci. Staci si ich iba vhodne ospravedlniť. Zober si 11 semtember kolko ludi volalo po pomste. Sudili bez sudu a dokazov. Fakticky boli v tranze. Cela ta utalost a jej podanie posobilo hypnoticky a... No neviem kolko ale snad 3/4 zapadu bez rozmyslu uverili tym kktinam a volali do zbrane. Ale nie na kazdeho to fungovalo. Najejadnoduchsia logiga ktora aj neznalim branila to podporit bola asi takato. : "o čo sme lepší ako oni ak k nim teraz vpadneme a budeme zabijat mi ich? Veď budeme taký istý. Tak o čo nám(im) naozaj ide?
        -takého človeka neprinutis k zabitiu
        Tato globalna udalost je dokaz ze ani v tranze clovek nebude zabijat lebo.mu to niekto povie a vhodne to ospravedlni.
        Ak niesi ovca. Ak mas svedomie tak jednoducho nikto a nic ta neprinuti urobit nieco spatne.

        • proud napsal:

         No,nejsem Cayce,ten byl mnohem dal.Nicmene jsi me inspiroval,shanim ted vsechno co se da o ty veci a znova si to pripomenu,respektive o vecech,vsechno souvisi se vsim.A neplet se,muzes mit svedomi jaky chces a sikovnej hypnotizer te dostane kam potrebuje.To se dela na urcity slova,tema te proste "prepne",treba po telefonu.Jde to ruzne,hypnosou a autohypnosou jsem se zabejval opravdu hodne,a zabejvam.Paklize jsi vyplej,nemas svedomi tak jak ho vnimas s pomoci rozumu!Tim spis ze si pak na nic nevzpominas,jak myslis ze zabili treba Kennedyho,jak doslo k tem strelbam ve skolach a vubec tak ruzne.....Je to oblibenej zpusob GP,udelas co je potreba a jsi uplne "vymazanej"! Nicmene nejdriv si najdu co se da a prelouskam si to,pak to necham "zrat" a preberu to znova:-)

        • Tomáš napsal:

         Praveze svedomie funguju nezavisle na rozume. Preto sa tam zamotavas (podla mna).

         No neviem neviem. Niesu to ani tak urcite slova ako skorej postupi. A prax ma uci ze nemas pravdu.

         Spomenul som 11 september. Tam sa využil "šok" v podobe nahlej a emočne silnej udalosti na uvedenie davu do tranzu.
         Ale ako vravim. Nie na kazdeho to fungovalo. Nie kazdeho tym dostali. A nie kazdy s tych co tomu tranzu podlahli sa nepridali k tym sialencom a s toho tranzu sa prebrali. Dnes chodia napr na tuto stranku. Ty ktory nie... Oni si dalej ficia na mianstreeme. Potom co vykonali by som ani ja necel verit ze to bol profesionalny ojeb.

        • proud napsal:

         Tam neslo o tranz,ale o emoce a oduvodneni arabskyho jara,likvidaci dukazu vseho moznyho,pak o prachy na pojistnym a podobne. Jestli slo i o tranz,pak si myslim ze jen experimentalne.

        • proud napsal:

         Potrebovali nepritele,tak si ho vyrobili.

        • proud napsal:

         Kdyz se nad tim tak zamejslim,rikam si ze tam nejspis neslo jen o kino na lidi,ale zrejme i na nekoho "hodne vysoko,ne-li nejvejs".Primo na "panicka",ne na otroky.Ale nejsem vsevedouci.

        • proud napsal:

         Svedomi je presne to co jsem napsal,je to vec rozumu a vychovy,moralky,to znamena vseho co jsi naucenej,vec prirody a stvoritele je vedomi svedomi,to ze si ho uvedomujes,ale to neplati na zmeneny stavy vedomi.Se svedomim umi kazdej sam u sebe pracovat,temer ho vypnout,v pripade potreby.Svedomi se zbytecne "zvelicuje".

        • Tomáš napsal:

         Jak to myslíš?
         Od elity USA na GP? Nooo.. Nepochybujem, že elita si to myslela a dodnes tomu verí :D

        • proud napsal:

         Se "svedomim" opatrne.Zkus si zodpovedet otazky: co je svedomi,co je zodpovednost,co je pocit viny. ;-)

        • proud napsal:

         Lidi hodne oddelujou GP a Elity,ale ono se to na urcity urovni hodne prolina,da se rict ze GP je ta elita a elita je GP,oba plnej ukoly,otazkou je nakolik plnej ukoly GP a na kolik ty elity,tam dochazi podle me ke trenicim,da se rict ze jde o strety zajmu.Neco jako Babis jako velkopodnikatel a miliardar a pritom ministr financi........to je prece primo na presdrzku dani:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Tomáš napsal:

         Preco cloveka ktory normalne nezabija k tomu v tranze prinutiš? Lebo nepouziva rozum. Preto v reali nezabije aj ked chce lebo mu v tom brani rozum, ktory mu rika ze moze skoncit vo vezeni. Ale to nieje svedomie. Staci cloveka presvedcit ze neskonci v base a bzde zabijat bez problemov. To ale znamena ze ten cl9vek ziadne svedomie nema.

         Svedomie je jednoducho to ze to nespravis za ziadnych okolnosti bez ohladu na to ci za to skoncis vo vezeni alebo nie. Aj bez hrozby trestu nebudeš robiť zlę veci lebo vieš že je to špatné a proste to neurobíš lebo svedomie je to co ti hovori ze je to spatne a tak to nespravis nikdy.

         Ked vypnes rozum a budes zabijat znamena ze names svedomie ale to co ti akoze nahradza svedomie je jednoducha strach s vezenia.. To proste nejde nazyvat svedomim. Svedomie sa moze vychovov pestovat alebo potlacit nevypestujes to co nieje a nepotlacis to co sa potlacit neda.
         Keby ty ludia to zlo v sebe nemali skor ako sa zhmotnili, tak by ho nebolo mozne rozduchat. Keby mali rozvinute vedomie a svedomie tak by ho nepotlacila ani ta najbrutalnejsia vychova. A to ma opet naucila zivotna prax, ze to tak je ;)

        • proud napsal:

         Jak jsem uz nekde psal,myslim si ze i GP je porad jeste otrok,ten nejvyssi,s maximem privilegii,ale porad jeste otrok,zrejme potreboval oblbovat na obe strany? ;-).Jenze je otazka jak se mu to povedlo smerem nahoru.............

        • proud napsal:

         "Preco cloveka ktory normalne nezabija k tomu v tranze prinutiš? Lebo nepouziva rozum. Preto v reali nezabije aj ked chce lebo mu v tom brani rozum,".............to je naprosta pravda a vubec to nemusi bejt tim ze se boji vezeni,je to proste jeho presvedceni a je to tak v poradku.

        • Tomáš napsal:

         A vedomie, teda aj svedomie funguje nezavysle na ludskom hmotnom tele.
         Ak ho.mas rozvinute, tak ta ani nebude mozne zhypnotizovat lebo vies ako to funguje. Mas s tym skzsenost a ked to niekto co len skusi tak hnet vies ze je to prinajmensom psychopat, ktory ta ce manypulivat. Tak sa mu nepoddas. Ved ty hovoris tymto ze ludia sa pred tym nedokazu brániť a to je kokotina.

         Mozno teba k tomu prinutia ale mna nie ;)

        • proud napsal:

         A zase jsme u toho.....dobry a zly veci :-))))).Pokus se pochopit ty pojmy,ciste jen lidsky pojmy.Zlo a dobro,co to je? Tisic hledisek co je co a na kolik je v necem toho,nebo onoho.Skutecne dobrejch,jenom dobrejch veci je zalostne malo,tak jako tech zlejch........Pujdu a zabiju vraha,udelal jsem dobrou vec? Udelal! Ale ten vrah byl zaroven prikladnym otcem rodiny,opravdu milujicim,ja ji ve zlomku vteriny rozbil na cimprcampr,z deti jsem udelal sirotky,mozna i uplny.............a co ted,bylo jeho zabiti porad jeste tak dobry?........

        • proud napsal:

         Zhypnotizovat "nejde" radove par procent populace a i tam se uvazuje,ze jde mozna kazdyho,jen je potreba pouzit jinou techniku ;-)

        • proud napsal:

         Takze skutecne nepujdou asi jen nekteri blazni co jsou v ustavech.

        • proud napsal:

         Porad si nejak nerozumime,svedomi je vedoma vec,kazdyho jednoho a jde s nim pracovat,kazdej z nas muze a umi se svym svedomim pracovat!!!

        • proud napsal:

         Dokonce se domnivam,ze tvoje duse,tedy ani nehmotny tela svedomi nemaji,to je vec mozku.Nemaji ho proto,ze ho nepotrebujou ze svoji podstaty,co myslis,bude mit stvoritel svedomi? ;-)

        • proud napsal:

         Kdyby ho mel,nedokazal by "postavit" tenhle nadhernej zazrak ;-)

        • Tomáš napsal:

         Samozrejme. Cloveka ktory sa spolieha iba na rozum a logigu zhypnotizujes vhodnou technikou. Tych technik je vela. Bezne sa mi stavalo ze som ludi nevedome uviedol do tranzu a napachal skody. Ale potom so si povedal ze nemali byt blby. Bolo na to treba dvoch. Takze chyba nebola len u mna. Ja som si svoj podiel uvedomil a dnes napr ked ludom pomaham zo psom tak pracujem tak aby som ich nehypnotizoval ale aby som podporoval pracu ich vedomia. Proste vyuzijem prirodzene vlastnosti a schopnosti k tomu aby som prenikol do ich podvedomia. Jednoducho si vsimam co hovoria a robia. Podla toho tak nejak prirodzene viem rozlysit uroven vedomia daneho cloveka. Nenasilne pocas rozhovoru zyskavam informacie podla ktorych viem co ludia uz vedia a chapu na podvedomej urovni a vytahujem to do vedomia. Nasledne im pomaham si to uvodomit a zaclenit do chapania s naslednym vyuzitim v praxi.
         Tiez uzivam hypnologicke postupi a sugesciu ale trochu inak. Tak aby som neprenasal informacie s vedomia do podvedomia ale naopak.
         Vyuzivam to napriklad k tomu aby som ludi dostal do pozadovaneho rozpolozenia.
         Napriklad su nrrvozny a ja sa pytam co robia. Aku maju pracu a konicky. Napriklad mi Žena povie že má rada kvety a rada sa stara o svoju zahradku.
         Je nervozna a to na psa neposoby dobre. Ide snim na voditku a on ťahá. Ja využijem tú info aby som ju v mysli previedol do zahrádky ku kvitinkám kde je uvolnena a prirodzená a spojim tento psyhicky stav s vencenim psov. Nahradim tym tu nervozitu.
         A psik na to hnet zareaguje uvolnenim a pohodou. Potom je mozne snim pracovat.

         ...Ludia sa casto boja trochu na psika pritvrdit a byt prisny lebo im to pride spatne. Ja ich v podstate preprogramujem aby sa toho nebali. Ale aby jednali primerane. Nie prilis tvrdo ani meko. Musim im vysvetli ze tym ze su mekky pachaju rovnake skody ako ked su moc tvrdy.

         Lebo ked su meky tak im pes skace pohlave a oni s toho maju nervy a potom sa stane ze reaguju neprimerane - Prehnane tvrdo a potom maju vicitky ktore im brania konat spravne. Ja im vysvetlujem ze je dobre si uvedomit ze robili niekde chybu. Konec koncov preto si nechavaju poradit. Lebo vedia ze nieco robia spatne a nevedia co. Tak im to vysvetlujem a hovorim ze vicitky niesu na mieste. Ze tym budu skodit sebe i okoliu. A ze u psa maju tu vyhodu ze sa mu nemusia omluvat a nieco mu vysvetlovat.

         Staci ak sa od toho oslobodia uvolnia a budu dosledny, primerany atď...
         a pes im to vrati svojou laskou a poslusnostou a nebude im vicitat minulost.
         On zije tu a teraz. Keď sa zmení ich prístup zmení sa aj správanie psa.

         Hovoril som tam o tych kvetinkach a zahradke, ale co ak sa clovek venuje niecomu inemu... Povedzme ze mi pivie ze je zachranar ale pri psovi ma paniku. Tak mu poviem. "Hovorili ste ze ste zachranar? ... Ano... - tak to viete ze v kritickej chvili ked ide o kazdu sekundu musite zachivat klud a rozvahu aby ste mohol byt uzitocny a robit svoju pracu. Ked ide o zivot tak panika nieje na mieste ale klud a rozvaha a vy to viete. Ale aj tu ide o zivot. O vas zivot. vás a vášho psa. Ak budete panikáriť a budete nervozny tak sa nezachrániťe. ... Predstavte si ze toto je zachranna operacia a budte profesionalny aj pri venceni vasho psa a vas psik to pozna a zareaguje na to. ....

         Chapeš. S kazdym pracujem inak ale princip sa nikdy nemeni.

        • Tomáš napsal:

         Ale vezmi si ze to co tomu zachranarovi poviem tej kvitenkovej pani, ktora v kritickej chvili panikari. A ja jej poviem ze tu ide o zivot. Hnet som skoncil.

         Takemu cloveku zase poviem ze o nic nejde.
         Aby som ho odlahcil od tlaku.
         Zachranar je zase typ ktory najlepsie pracuje pid tlakom, tak na neho pritlacim aby sa dostal do stavu ktory treba,aby,som mu pomohol zyskat novu pozitivnu skusenost.

        • Tomáš napsal:

         Ja to chapem. Ale ja pracujem s ludmi ktory maju rozlisovacie schopnosti a nie s bohom.
         Nemozem cloveku ktoremu pomsham zo psom povedat ze zly pristup neexistuje lebo to by nemali problemy ale harmicky vstah. Uvedomujes si to?
         To im mam povedat ze je to jedno co robia. Ze vysledok bude rovnaky za kazdych okolnosti ked kazdy aspon trochu normalny clovek vie ze to nieje pravda. A to mam ako co? To mam tie pojmy dobry pristup a zly pristup nahradit len slovom pristup, krd sa ma pytaju co tobia zle? Kde robia chybu? Ja im proste poviem ze nikde lebo zlo je ludsky vymysel a zoberem za to 30e.
         :D

        • Tomáš napsal:

         No... Zrejme ho nepotrebovali, kym nebola dana slobodna vola. Mozno mas pravdu a tu na zemi sme okrem ineho preto ze sa ako duše potrebujeme naucit rozlysovat dobro od zla. ?

        • proud napsal:

         Mas odvahu(nebo je to nezodpovednost?Odpovez si sam),ja prave kvuli moznejm skodam ty veci nepouzivam na ostatni,a to ani vyjimecne,(i kdyz par vyjimek bylo,ale to slo o kriminalniky co to stejne nemeli prezit a neprezili a bylo to pracovne).Proto me z hypnosy a sugesce zajimalo nejvic jejich autovyuziti.Ty to tak trochu motas koukam s psychologii :-)

        • Tomáš napsal:

         Ide o to ze v tedy som si to neuvedovoval.
         Az ked som sa k tymto veciam dostal mi to docvaklo. Teraz si vsimam napriklad ze ludia sa casto dostano to tranzu sami od seba a ani to netusia. Alebo niektory proste prirodzene vedia hovorit tak ze to posoby hypnoticky. V podstate staci cloveku prehovorit z duše a už je v akomsi tranze a zrazu sa otvori ako kvietok.

         Neviem preco by som tsa toho mal bat.

         ... Ze motam s psychlogiou? Lol šak toto je jej sucast. :D

        • proud napsal:

         Ne bat se "toho"! Naopak,je potreba to studovat a poznavat.Ale bat se je potreba experimentu na druhejch! dokud to sam dobre neznas a nevis co vsechno muzes zpusobit a kdyz,tak to neumis vratit zpatky.A to je problem,skody ze zvedavosti a neznalosti.

        • proud napsal:

         Ano psychologie s tim souvisi,ale je to neco jinyho,je potreba to rozlisovat.

        • proud napsal:

         Zvirata,v tvym pripade psy do toho neplet,to je uplne jinej dvorecek.Lidi si porizujou psy a neznaji jejich vzorce chovani,hierarchii,jejich "rec" a svoji "prirozenou "nadrazenost" vuci nim,z toho pak plynou chyby ze vzajemnyho se nepochopeni a nechapani se.Psy jsem mel a mam,zil jsem i v divocine se zviratama,dost o tom vim,to je neco uplne jinyho.Jen malokdo si se svym psem opravdu rozumi,a do toho zahrnuju i profesionaly,drtiva vetsina totiz psy jen pouziva!

        • Tomáš napsal:

         Prej neplet zvierat. Ty si iny frajer. A rozlisovat omg. Ty si fakt prudic. Ved ja som na priklade zo zivota vysvetlil ako to uzivam v praxi. Experimenty? Kde si to vzal. Ved som napisal ze som si to neuvedomoval a ze ked som sa k tym veciam dostal som si to uvedomil. Tak ake experimenty.? Pocuvas ma? Ako som s tym mohol experimentovat ked s sa tym este nezaoberal ani teoreticky? Proste to bolo prirodzene bez uvedomenia. To ze vlastne viem ludi zhypnotizovat som zystil az neskor. Ved som to tak aj mapusal tak kde si vzal tieto kokotiny na zaklade ktirych ma tu takto nezmyselne poucujes?

         Ved som pusal ze ked uz som vedel o co bezi tak som s txm prestsl a robim to tak aby som ludom pomohol, tak co mi tu podsuvas zade za kokotiny?

        • Tomáš napsal:

         Prej neplet zvierata ze to je iny. Ja ti hovorim ako to uzivam v praxi kde hladam sulad medzi clovekom a zvieratom a ty mi povies neplet sem zvierata. Akoam tym ludom pomoct zo spolunazivanim zo psom ak do toho nezapletiem psychologiu sugesciu a zvierata?
         Ach jaj.

         Ved uz tym ze nieco miekomu hovoris sugerujes a mne sa tu snazis sugerovat ze hovorim mieco co s mojich prispevkov vobez neplinie. A prej neexperimentovat kym nevies co delas? To ako nemame robit nic?

         Ved ty nemas ani predstavu co sam hovoris. Si precti jak si odpirujes s tym vedomim a svedomim.

         Prej boh nerozlisuje... Mi ces povedat ze boh nevie odlisit toho kto klame od toho kto nehori pravdu?
         Tak to sme dopadli... Sorry ale clovek co len teoretizuje a prekruca slova inych a vyvodzuje s nich nieco uplne ine a dosadza si tam svoje predstavi ma nemoze ovplivnit.

         Du makat. Cus

        • .lak napsal:

         No konečně. Jste se zacyklili jak notorici na šnapsu. :-)

        • proud napsal:

         Takze prirozenej genius Tome,tak to sis me vybral spatne,ja su jen takoveee,obycejneee,to musis opravdu za tim Caycem.To nebude problem i kdyz je po smrti,podvedomi a hypnosa te k nemu zavedou ;-).

        • proud napsal:

         Jsi v tom mistr,jak ctu,zatimco ja jsem po letech porad jenom takovej ucednik co aby se naucil se zviratama,tak mezi ne sel:-).Akorat s tim,ze za pomahani lidem co se tejka duchovna,porozumeni zviratum a zdravi,jsem jeste nkdy nevzal ani korunu a ani to neplanuju,proc,to jako mistr vis sam nejlip ;-)

        • Elemt napsal:

         pozrieme na vec z iného uhla. Veľmi podstatou zložkou pochopenia súvislostí je porozumenie mechanizmu pôsobenia MRAVNOSTI.

         Základ Duchovnosti človeka ovplyvňuje jeho chovanie aj osud, v globálnych rozmeroch ovplyvňuje – či sa nám to páči alebo nie – kataklizmy. Dnešnému človeku je nepochopiteľné, akým spôsobom úroveň mravnosti realizuje tento vplyv.

         Duchovnosť je spojená s mravnosťou človeka. Mravnosť je principiálne mechanizmus riadenia energie. Ľubovoľná životná situácia je cieľavedome navrhnutá na vysoké, nízke aj neutrálne riešenie. Preto v závislosti od toho, aký postup jej riešenia si daný človek vyberie produkuje buď vysoké, nízke, alebo stredné energie.

         Výber v situácii vykonáva sám človek v závislosti od vlastností, ktoré už nadobudol v minulosti. Ak sú v ňom mravné normy nízke – a tomu zodpovedá nahromadenie nízkych energií v Duši – tak bude balansovať medzi dobrom a zlom. A keď sa podobné situácie opakujú a jednotlivec – ktorý má na pamäti vysokú mravnosť – si trvalo vyberá vysoké činy, tak jeho Duša každým správnym riešením situácie začne naberať vysoké druhy energií. Bude tak až dovtedy, kým formované vlastnosti neprejdú do trvalej formy.

         Ak u daného jedinca vznikajú muky Svedomia – napríklad štýlu kradnúť-nekradnúť – tak u vysoko mravného človeka sa už táto otázka neobjavuje. Takýto človek radšej dá svoje, než by vzal cudzie. Toto sú rôzne mravné vlastnosti, z ktorých priamo vyrastá zachovanie sa v konkrétnych situáciách.

         Ale mravné normy sa u človeka formujú nie iba pri zavŕšení činov, ale aj pri účinku citov, emócií, zmyslov. U človeka je vždy všetko prepojené s produkciou formátovanej energie: tu jemnej, tam hrubej. Preto to, cez čo človek vyvíja svoje zmysly – skrz vysoko mravné umelecké diela, počúvaním klasickej, či krásnej ľudovej hudby, básne, krásnej literatúry – závisí, aké energie produkuje a aké vstupujú do jeho matrice. Ak má potešenie z pozerania hororov, detektívok s množstvom vrážd a pod., tak do svojej Duše naberá negatívne energie. Človek samozrejme sám rozhoduje čo bude pozerať, ale keďže spravidla nerozpoznáva čo je kladné a čo záporné, tak najčastejšie v sebe formuje tie vlastnosti, ktoré vedú do záporného Systému. Dokonca dnes je v móde uprednostňovanie výberu tých elementov, ktoré zavádza negatívny Systém. Dosahovaním potešenia zo sledovania erotiky a nízkych „umeleckých“ diel človek núti svoje zmysly pracovať pre negatívny Systém, t.j. produkovať negatívne energie.

         Ľudské zmysly však produkujú kladnú alebo zápornú energiu až potom, keď on realizuje svoj výber, rozhodnutie. A akékoľvek rozhodnutie človek realizuje na základe tých mravných noriem, ktoré si už dokázal osvojiť. Vysoké mravné základy nútia človeka konať výber v prospech nie iba vysokých činov, ale aj vysokej úrovne v umení, móde – skrátka vo všetkom.

         Teda preto je také dôležité, aby Duša nahromaďovala vysoké mravné princípy, t.j. vysokú Duchovnosť, ktoré budú automaticky nútiť človeka konať výber v prospech blahých činov. Preto sa stáva pochopiteľné spojenie medzi vysokou Duchovnosťou človeka a jeho činmi. Ak koná správne činy, tak to pozitívne ovplyvňuje jeho ďalší osud, ktorý sa bude vyvíjať mäkšie a kľudne, bez otrasov.

        • Tomáš napsal:

         :) 1*

    • s.p.č. napsal:

     Jo to je samé kdyby... např. kdyby se nerozpadla R-U monarchie, mohli jsme my Češi ekonomicky vládnout celému tomu prostoru... Zkrátka bychom celou tu monarchii skoupili... Všude by byli naše banky, naše továrny, ... nebyla by 2WW...

     • jan nowak napsal:

      Tomáši.. tos mě~mě udělal .. radost : ))
      Že máš rád psíky..
      .. won Proud má Haarpíka & Káčera už ne : (
      Tag by.ste TO moh-li dát dohromady a Hypnotizowatt si - je nawzájem..

      M

      ps : na-to , že si UI .. pí~češ cel-kem pp pěkně !

 3. jan nowak napsal:

  To : Sasín.. zdrástwuj na Welikym Seweru , Kolotočář - ři.kal.. že jest-li sse MU
  .. budeš montowatt do pozorowatelny - dostaneš ban .. a eště k TO~mu tě smázne : (
  Dejte si laskawě ss Marošem tla-my na MUTE - A a prej Prouda si necháme.. morče ta-ky..
  .. kocku , mrože & upíry .. KRTky
  WIKINGERA Petera

  Mao~ce-ce~Thunga.. Jarmilu ; ))
  .. máme už přes dwa a púl tisíce položek - fakt - na krámu a Hongowi je TO na 3 × 5 M málo : /

  Objednal se si , te-dy - takowý 2 píchá- ky.. myslim , že GYROSs se TO nejmuje..
  .. neumim dát LINK a od 1. bŘŘEzna ! ! !
  Rozjíždí-me další Kolo..

  ps : pro Čtenáře NWOO >>> www weliké slewy !

 4. jan nowak napsal:

  .. Forewer Sláwka , ta-ky fem.em na loť® ???

  Old Noe !
  ps : ..te ssem to do-čet..

 5. Justass napsal:

  Frantisek Mokroprd napsal:
  29.1.2018 (18.08)

  "Njn, jedna polovina politickeho spektra nam ukradla Uran, no a ta druha nam ukradne Lithium.
  Co k tomu dodat."

  Frantíku Mokroprde,
  Uran nám nikdo neukradl - těžili jsme ho sami ( a nedej se mýlit - ti horníci byli z 90% "civilové jen zbytek cca 10% byli vězni - a to povětšinou nepolitičtí)
  Jo jo, vozil se do SSSR, nicméně a to je důležité ten nám ho platil v cenách, které byly na světových burzách. Po roku 1954 potom byla část ceny hrazena "bártrem" ( především železná ruda a nafta). Zde už ovšem ceny byly pro nás mnohem výhodnější než ceny železné rudy a nafty na světových trzích.
  Takže s tím kradením hodně opatrně - když už o tom víš prd vážený Mokroprde.:-)

  • Forever Slav napsal:

   "Uran nám nikdo neukradl – těžili jsme ho sami ( a nedej se mýlit – ti horníci byli z 90% „civilové jen zbytek cca 10% byli vězni – a to povětšinou nepolitičtí)
   Jo jo, vozil se do SSSR, nicméně a to je důležité ten nám ho platil v cenách, které byly na světových burzách. Po roku 1954 potom byla část ceny hrazena „bártrem“ ( především železná ruda a nafta). Zde už ovšem ceny byly pro nás mnohem výhodnější než ceny železné rudy a nafty na světových trzích.
   Takže s tím kradením hodně opatrně – když už o tom víš prd vážený Mokroprde.:-)"

   Zdroj?

   • Petr C napsal:

    Slave vy lzete ze SSSR od nas uran kradli. Nenavist vam zaslepuje oci. A Justass, je bliz pravde i kdyz v cene se asi myli. Bohuzel tu nejde dat odkaz na Parlamentni institut srovnavaci studii c. 4 025 od Very Balounove.
    Samozdrejme ze ta studie bude poplatna dobe kdy vznikla, ale cisla by mela byt pravdiva.
    Tady je dalsi analyza jak podle Forever Slav-e nas Rusove okradali.
    http://nf.vse.cz/files/useruploads/ws_kashapov.pdf
    Nenavist lidi je nekdy slepa.

    • Eschatolog napsal:

     nekdo stale nerozumi tomu, ze osvobozeni zeme od hitlerovcu nebylo zadarmo, i kdyz bylo asi zbytecne -videno dnesni pravfou a laskou

     • proud napsal:

      Hlavne si mnozi pletou ceny a meny !!! Nechat si zaplatit nutne nemusi znamenat okrast,jak je nam to rado ve vztahu k socialismu podsouvano,ze? Zato onen "kapitalismus" je v kolonii kterou z nas udelal ten nejspravedlivejsi...........:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

      • Petr C napsal:

       Proude, Rusove samozdrejme za uran platili. Nebyla to samozdreme spickova cena, ale v zadnem pripade nekradli. Ja nevim kde lide chodi na to ze komousi nic nepostavili a vse dodrbali a ze Rusove nas jen okradali.

       • proud napsal:

        Taky mi to vrta hlavou,zvlast kdyz vidim kolik prosperujicich podniku bylo jen v mym malickym mestecku a nezustal ani jedinej!!! Fakticky se od komancu nic nepostavilo,spravuje se hotovy,vyvoj vubec zadnej,zije se z minulosti a nikdo to nechce videt,ale nadavat umi kazdej.

       • proud napsal:

        Jenze nic netrva vecne,az dojdou tehdejsi "zasoby" co nesly vyvizt za hranice a proprcat,jsem na nas moc zvedavej!

       • proud napsal:

        Byli jsme pro Rusy naraznikova zona o kterou se ale starali,meli jsme se lip jak oni,tuhle "cenu" nikdo nechce videt a kdo o ni vi,rad na ni zapomina kdyz jde o to je srazet,hlavne ty co "ukradli" dvorecky a dali je do uzivani lidem aby z nich meli prospech vsichni.

       • proud napsal:

        Curakarnu "nekterejch prejdiskuteru" mi hlava nebere.

       • Forever Slav napsal:

        Petr C

        "Proude, Rusove samozdrejme za uran platili. Nebyla to samozdreme spickova cena, ale v zadnem pripade nekradli. Ja nevim kde lide chodi na to ze komousi nic nepostavili a vse dodrbali a ze Rusove nas jen okradali."

        Teď jste se parádně odkopal. Sovětská moc nám to "neukradla", jen "my" (prosovětská loutková komunistická vláda) vyprodala uran za jednohubku - mohli jsme vydělat na uranu (se kterým, kdybychom byli nezávislý stát, jsme mohli obchodovat s jinými zeměmi za výhodnější cenu) pořádnej balík, ale kvůli SSSR jsme byli o toto okradeni. Tak to fakt SSSR děkujem. Mě fakt dostávají lidi, kteří nadávají na "vykořišťovatelký" kapitalismus a nevadí jim (skutečné) vykořisťování ČSSR SSSR v dávné době - viz výprodej uranu loutkovou vládou ČSSR do SSSR za jednohubku. A cena za celý "zlatý socialismus"?! Jen masivní ekonomické zaostání Československa za Západem a duchovně a morálně a duchovně poškozený národ. To teda fakt pěkně děkujem.

        Škoda, že nás Amíci nepřišli na začátku 50. let či ke konci 40. let vojensky osvobodit.

        Mj. co si berete do pusy ruský národ? Kteří Rusové, když sovětská moc byla ovládána židy (stejně jako veškerý mezinárodní komunismus, od komunistického hnutí v SSSR, Číně, Kambodži, JAR až po USA)?!

        • proud napsal:

         Skoc do zdi ty magore,ses pro smich :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Petr C napsal:

         Vy jste napsal ze kradli. Lhal jste. Kolik platili to byla vec dohody.
         Aby jste z tech zidu neupustil do trenyrek. Za kapitalismem nestoji? Vzdyt vlastni a vlastnili skoro veskere banky ktere ten kapital financovaly?
         Komousi nam vladli a aspon ze mne udelaly cloveka ktery byl hrdy na to od kud pochazi. V zakladnim skolstvi do nas namlatili mnohem vic vedomosti nez v kap. systemu. Poroto se take vetsine Cechu tady dari. To ted po ovladnuti vseho ukazuje kapitalismus co je zac. Skolstvi v rozkladu , narody chteji znicit. Pulku lidstva vyhubit, jen aby se ti kralove neboli nejvetsi vlastnici kapitalu citili jako bohove, nikym neohrozeni. Nazyvejte si je jak chcete, ale vse to je zakonity vyvoj kapitalismu. Vase plackani ze to neni ten pravy kapitalismus si strcte za klobouk, proto ze nam vladne ten spravny kapitalismus a jestli si to lide neuvedomi bude hur.

        • Forever Slav napsal:

         Petr C Vy jste jak sluníčkáři, kteří si upravují realitu podle svého - klidně řeknou stokrát, že tráva je černá, ač tráva je zelená.

         To, že zopakujete stokrát své levičácké nesmysly o kapitalismu, se pravdou nestane. Mj. nebýt kapitalismu, není naše země moderní zemí, socialismus totiž nedokáže vybudovat vyspělou zem či zkrátka něco nového,jen rovnostářky přerozdělovat všem. Kdyby socialismus byl dřív než kapitalismus, tak vy tu žijete dodnes na úrovni rozvojové země (hodně a velmi hodně nízko, zřejmě vyspělostí na úrovni 18. století).

        • proud napsal:

         Uz mu Peto nic nepis,vidis co ten debil bleje a musi ti bejt jasny co je to za kretena..........nech ho vyhnit,blba.Udelam to stejny.Co taky s nim jinyho,nez ho hodit na hnuj,blba kavarenskyho.

        • Forever Slav napsal:

         Mj. víte, co je zajímavé?
         Když byl ten "vykořišťovatelský" kapitalismus tak "tyranský", proč na Západě se nikdy neuskutečnila žádná masivní komunistická proletářské revoluce?! Proč větsina obyvatelstva, včetně dělnické třídy, ve většině podpořili konzervativní "buržoazní" síly proti menšinovým komunistickým silám?!

         A proč v socialistickém "táboře míru" (ten "zlatý socialismus") docházelo k četné řadě protikomunistických vzpour?! Např. maďarské antikomunistické povstání r. 1956, četná polská povstání (např. Poznaňské povstání r. 1956) atd.?! A nezřídka povstali právě dělníci (ona "revoluční třída) proti režimu, který měl oficiálně "hájit dělnické zájmy". To je ale paradox, že ;-)?

        • Petr C napsal:

         Na rozdil od vas nelzu a napisi jak to je. Hlavne nepouzivam slovo kdyby.

        • Forever Slav napsal:

         proud

         "Blba kavárenského" :D? Začínám vážně pochybovat o vašem IQ, protože toto označení mé osoby v mém případě nedává žádný smysl.

        • Forever Slav napsal:

         Petr C A ano, byla to krádež. Jak nazvat někoho, kdo vás donutí proti vaší vůli prodat své zboží za nevýhodnou a levnou cenu?!

        • Forever Slav napsal:

         Nehledě na to, že slovo kdyby používám na základě historické praxe - a je historickou praxí, že kdekoli závladl komunismus, nastalo ekonomické zaostávání a stagnace země a bída a zaostalost. Záleželo už jen, jaká byla země - rozvojová nebo vyspělá. Když země byla rozvojová a chudá, stála se ještě chudší a zaostalejší (viz Severní Korea či Venezuela). Když země byla vyspělá, stála se rozvojovou zemí či v lepším případě zůstala zemí, která jen ekonomicky stagnovala (viz Československo). Posun této země (byť si bohužel zachovala komunistický režim) nastal tehdy, až když došlo k uvolnění a zvětšení politické a hospodařské svobody s částečným tržním hospodářstvím (viz Čína či Vietnam).

        • Petr C napsal:

         Toz si synku ten kapitalizmus uzijte. Nevim kolik sveta jste prosl vy. Ja dost. A videl jsem hodne ozebracenych zemi diky kapitalismu. Kdy se v chudych zemich vykupuje za pakatel a nestavi se sidliste,skoly, nemocnice cesty, elektrarny a pod. Pracovnik tam nema pojisteni a spi v chatrcich. Treba jen abychom meli lacine banany.
         Zrovna asi pred dvema tydny jsem stravil tradicne par dnu v Bankoku. Pred par lety jsem tam skoro nevidel zebraky, ale videl spousty marketu, malych stanku, kde lide sice nezbohatli ale prezivali na svojem. Ted behem par roku tech stanku mohutne ubylo zato prisly velke obchodni a restauracni retezce. Samozdrejme ze pribylo zebraku a chudoby. To tam neudelali zadni komuniste, ale kapitaliste. A uplne ti stejni co by z toho vaseho Ceska udelali raj na zemi. Tot tak vse.

        • Forever Slav napsal:

         ;-) Vaše odpověď je krásná nahrávka na smeč. Tak např. ke kapitalismu, který "ožebračil" Thajsko:

         - mezi lety 1985 až 1996 došlo k modernizaci země
         - počet lidí žijících pod prahem chudoby klesl z počtu 65,26 % od roku 1988 na 13,15 % v roce 2011 a podíl lidí žijících v extrémní chudobě je nízký
         - nezaměstnanost je nízká - např. v 1/4 roku 2014 tvořil počet lidí žijících v nezaměstnanosti 0,9%
         - Thajsko patří mezi nejvyspělejší země v Asii

         Zlatý kapitalismus. Copak to je proti skutečnému vykořisťovatelskému systému jménem socialismus/komunismus, který totálně ožebračil např. Venezuelu, která je toho ukázkovým dokladem.

        • Petr C napsal:

         Ach joj. Podle ceho se urcuji nezamestnani? Vzdyt tu lide nejsou ani zaregistrovani. Normalni praci se tu zivi par lidi. Vse je turistika. Vy jeden smeci. Kolik vladnich programu funguje? Ja vam jasne napsal ze jsem tu poprve byl pred par lety a nevidel zebraka. Proto se tu libilo. To co pisi se deje ted. Prestante cist prirucky a vytahnete do sveta.
         Ted ziji na ostrove, kde je porad minimum obchodnich retezcu, takze tu chudoba ve smyslu bezdomovcu neexistuje. Civilizace ktera se podoba i tak jen minimalne nasi (nastesti) tu zacala snad po tsunami, ktera byla na druhe strane zeme. Ale uz se tu zacinaji rojit vselijake obezdene resorty. A take mistnim zacinaji problemy ze splacenim kreditnich kart,vselijakych mortgage a pujcek. Podle vypraveni kdysi nemeli sice ten pro ne prepych, ale mneli zivot.

        • Petr C napsal:

         Jdete povykladat tem byvalym malym stankarum jak je dobry kapitalismus, jak zvysil jejich zivotni uroven. V zastesenych stancich cena podnajmu na horu a venek behem casu vyklidime spolupraci z vladou. Ono ja tu ziji mezi lidma a zavreny v resortech. A dost Thajcu mluvi anglicky.

        • Forever Slav napsal:

         No, jestli se to někomu nelíbí, může se odstěhovat do "bohaté" komunistické Severní Korei nebo Venezuely, které jsou mnohonásobně na tom hůře, než nějaké Thajsko. Nebýt kapitalismu, je dodnes Thajsko na velmi nízké úrovni. A kdyby tady vládnul socialismus, zbyla by z Thajska jen velmi chudá, zaostalá a rozvojová země, že by těch stánkařů bylo mnohem, ale mnohem mnohonásobně více, než dnes.

        • Forever Slav napsal:

         Ale raději bych doporučil Severní Koreu - tam je práce dost pro všechny, od toho tady přece mají pracovní tábory. ;-)

        • Petr C napsal:

         No Proude treba mne presvedci ze se mam chovat jako pravy kapitalista a bude to pro mne dobre. Prijedu do Canady snizim mzdy ( remeslnikum platim od $40 do 45 a standart je $35). Zakazu jim pouzivat sluzebni auto pro soukrome ucely. Prestanu jim dohazovat prace ktere se mi nevyplati a dostanou je jako self contract. Oznamim jim at si to jdou vyridit s nejakym Forever Slav-e, ktery mne zviklal v mem socialnim mysleni. Nebo v krasnym prostredi necham odrovnat prirodu, dostal jsem nabidku k prodeji. Od industrial firmy, ktera by to zruinovala.
         Proude vy jste mne pripravil o miliony, tim ze vas poslechnu a budu zticha.

        • proud napsal:

         Jo-no, Peto,ale zase budes moct lip spat:-)

   • Justass napsal:

    já - a já už něco pamatuji, příteli

 6. Petr C napsal:

  Ono komousi nadelali spoustu neplechy, ale co si vzpominam pomalu povolovali male podnikani a rezim se staval uvolnenejsi.
  Je pravda ze kdyz jsem byl v Cechach naposledy, vse vypadalo novsi, ale po rozhovoru s lidma, kdy vyslo najevo ze to maji na dluh a ty jejich starosti, tak mne nadseni preslo.
  Povidam si nekdy s pristehovalyma Evropanama, ac meho stari mnozi zazili jeste hlad. Stejne tak mistni. To mne teda hodne prekvapilo. My vetsinou znali jen Nemecko a Rakousko a to byl dost prepych. Ale Portugalsko, Recko, Spanesko, Anglie tam to asi nebylo nic moc.

  • jan nowak napsal:

   foreewrsláwe ww we jménu Božim.. poš-lu na TĚ Mrože - co Zuby má jag nože : //
   .. A zá passom wwálašku , bazsom !

  • Forever Slav napsal:

   Petr C

   Jenom, abychom si ujasnili trochu některé věci:

   1) Co byste (hypoteticky) říkal na to, kdyby naše země na začátku 50. let či ke konci 40. let minulého století byla od komunistického jha osvobozena vojensky USA?

   2) Je dobře, že Severní Korea nebyla osvobozena USA během války na Korejském poloostrově v 50. letech?

   3) Je dobře, že došlo ke stažení amerických vojsk z Vietnamu a k definitivnímu pozření celého Vietnamu komunismem?

   4) Osvobození Chile od komunismu Augustem Pinochetem bylo správné?

   5) Likvidace komunistů ve Španělsku generálem Francem bylo správné?

   Omluvte mě, že vám pokládám takové otázky - já jen pro pořádek, zda se máme vůbec o čem bavit. Zda to své přesvědčení máte z idealistického a dogmatického nadšení pro marxistické a socialistické ideje či zda jen z fanatické nenávisti vůči kapitalismu, kdy pak fandíte komukoli, hlavně ne "zlým" kapitalistům, což je dost často spojeno s fanatickým antiamerikanismem a fanatickým nepřátelstvím vůči všemu americkému, kdy takový člověk v různých dějinných otázkách (včetně Studené války) fandí komukoli, kdo je proti USA, hlavně ne těm "zlým" a "imperialistickým" USA.

   Jak je to vlastně u vás? Předem děkuji za vaši odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!