Přehled zpráv – RusVesna – 4.2.2018

desyatinnyy_muzhskoy_monastyr_kiev_1Neděle, 4.2.2018 – ráno a přes den:

1; Napadený klášter „Děsjatinnyj“ v Kyjevě žádá OSN o pomoc před neonacisty. Prosíme, aby bylo ochráněno naše právo na bezpečí a svobodu vyznání, prohlásil představený kláštera.

2; Sestřelení Su-25: Pentagon popírá dodávky protivzdušných raketových komplexů syrským ozbrojencům.

3; USA zavádějí sankce, jen když je to nic nestojí, říká Puškov. Washington nezavání sankce, které by byly příliš drahé, komentoval senátor zprávu zveřejněnou ministerstvem financí USA.

4; Čečenský parlament navrhne Státní dumě zavedení trestní odpovědnosti za překrucování pravdy o Velké vlastenecké válce. Celý svět naprosto přesně ví, kdo zvítězil nad fašismem. Byl to mnohonárodnostní lid Sovětského svazu, prohlásil předseda parlamentu.

5; Jaderná doktrína USA hrozí zničením lidstva, říká íránské ministerstvo zahraničí. USA nadále utrácejí finance na modernizaci jaderných sil a rozvoje prvků „jaderné triády“.

6; Kvůli velkému cíli není líto pohřbít Ukrajinu. Experti poznamenávají, že v roce 2018 už Evropa nebude vůči Ukrajině používat dosavadní přístupy. A začínají to chápat i obyvatelé Ukrajiny.

7; Ideolog ukrajinského neonacismu neočekávaně kritizoval „nacionalistické družiny“. Vytvoření nacionalistických družin je důsledkem toho, že velké nacionalistické organizace se staly součástí politického systému.

8; Jaderná doktrína USA jsou pohřbem někdejší velikosti země. Jaderná doktrína nejen kopíruje předcházející Strategie národní bezpečnosti USA, ale jde ještě o něco dál.

9; Sýrie: Ruští vojáci dorazili do pravoslavného srdce Sýrie, byzantského města Sajdnájá, která je druhým nejdůležitějším centrem křesťanských poutníku po Jeruzalému.

10; Ukrajinci nepochopili, že to je právě Rusko, které drželo Ukrajinu pohromadě. Vždyť právě díky ruskému trhu a laciným surovinám z Ruska se Ukrajina udržela přes dvacet let nad vodou. Jakmile se v jejich myslích změnilo Rusko ze souseda v nepřítele, Ukrajina se začala rozpadat.

11; Proč Západ nevidí znovuzrození nacismu na Ukrajině? Když si uvědomíme jednoduchou věc, že v Evropě takřka nikdo nebojoval proti Hitlerovi, lecos se vyjasní.

12; Kříž Východu. Přežijí křesťanské komunity po „arabském jaru“? Války, které následovaly po „Arabském jaru“, podstatně snížily počty křesťanů na Blízkém Východě.

13; Zkouška pevnosti: Donbas je oporou Ruska, zaměřenou do budoucnosti. Navzdory svým nevelkým rozměrům jsou v těchto dnech Lidové republiky Donbasu předsunutou pevností Ruska.

14; Zemřel jako hrdina. Pilot ruského letectva kladl ozbrojencům při pokusu o jeho zajetí tvrdý odpor a nenechal se zajmout. Ruský letec zahynul jako hrdina, když vystřílel zhruba 40 nábojů ze 60. Zajmout jej nedokázali.

15; Ekonomický bumerang: Jak protiruské sankce poškodily ekonomiku Ukrajiny. Zavedení sankcí proti Moskvě a ztráta ruského trhu vedly k tomu, že Ukrajina přišla o 50% svého HDP.

16; Sezóna chemických útoků v Sýrii: Média Evropy podněcují hysterii, USA vyhrožují Damašku. Pro koho by nový chemický útok byl výhodný?

17; Česká republika a Polsko budou tvrději postupovat proti příchozím Ukrajincům. Tento týden se situace hned ve dvou sousedních zemích vyznačovala „zradou“ Ukrajiny. Nově zvolený prezident České republiky je v Evropě označován za „přítele Kremlu“ a Poláci přijali antibanderovský zákon.

18; Ukrajina jede na Olympiádu s nejméně početnou výpravou za celou historii nezávislosti. Olympiáda v Pchjongčangu ještě nezačala a Ukrajina už utrpěla první „vítězství“ – hlavně nad svou vlastní sportovní minulostí.

19; CO nejrozhodněji protestujeme. Čína kritizovala jadernou doktrínu USA: Čína se pevně drží mírové cesty rozvoje a obranného charakteru státní politiky.

20; Já se tolik snažím a vy pořád jen mluvíte o Rusku, říká Trump. „Slyším pořád jedno a totéž: Rusko, Rusko, Rusko!“, stěžuje si prezident USA.

21; Ukrajinka se snažila ve vlakovém kupé provézt do Ruska 200 kg masa. Balíky s masem nebyly přes státní hranici puštěny.

22; Ozbrojenci zveřejnili video s momentem zásahu Su25 protivzdušnou raketou, který poškodil motor letadla.

23; Ve Lvově neonacisté podpálili chrám svatého Vladimira. Včera v noci titíž neonacisté, kteří obléhali Lavru v Kyjevě, zapálili chrám svatého knížete Vladimira Pravoslavné církve Moskevského patriarchátu ve Lvově.

24; Vy jste nás obětovali. Němky obviňují německé úřady z nárůstu násilí ze strany „nových vlastníků Německa“. Když o tomtéž psala ruská média, odpovědí byl posměch a obvinění z propagandy.

25; Nedokážeme odrazit hrozby Spojené státy přiznaly převahu Ruska v systémech protivzdušné obrany, vysoce přesných zbraních a radioelektronickém boji. Ve Washingtonu jsou kvůli tomu rozhodnuti přesměrovat vojenské výdaje.

26; Budete litovat! Velvyslanec Ukrajiny v Německu vyhrožuje německým poslancům kvůli jejich cestě na Krym. Je to nezodpovědná cesta, křičí ukrajinský ´velvyslanec v Německu na německé poslance, kteří navštívili Krym.

27; Lekce z diplomacie: Velvyslanec Polska byl pozván na „banderovská čtení“ v Kyjevě. Je těžké tomu uvěřit, ale Kyje se rozhodl posílit vztahy s Varšavou právě tímto způsobem.

28; Čekají nás nové závody ve zbrojení. Trump neprodlouží smlouvy s Ruskou federací podepsané Obamou, píší americká média. V roce 2021 vyprší Dohoda o omezení útočných strategických zbraní SALT 3, která zajišťuje vzájemnou otevřenost Ruska a USA v otázce jaderných zbraní.

29; Saakašvili se vysmál bezpečnostním opatřením na Majdanu. Kyjevské úřady tak nějak po svém přistoupily k Saakašviliho pochodu, který se uskuteční dnes.

30; Ukrajinský neonacista byl zmlácen v Kyjevě. Neonacistu zbili jiní nacionalisté během obléhání „Děsjatinného“ kláštera v Kyjevě s požadavkem zbourat kapli.

31; Už toho mají dost. Němci vyšli do ulic proti otevření hranic a přílivu migrantů. Merkelová ztratila kontrolu. Německo přichází do ulic! Zhruba tak znějí dnešní titulky německých novin.

32; V USA podpálili pětiletou dívku během rituálu woodoo. K obludnému rituálu došlo ve státě Massachusetts. Příčinou provedení rituálu bylo špatné chování dítěte.

33; Vyslanci zdravého rozumu. Krym podpořil německé poslance, kteří vystupují proti sankcím. Připomeňme, že delegace německých poslanců přijela na Krym včera.

34; Je to nezodpovědné pokrytectví. Navyšujete svůj jaderný potenciál a přitom zakazujete ostatním vlastnit jaderné zbraně, uplivl si nejvyšší íránský představitel na adresu USA.

35; V USA v Jižní Karolině se srazil vlak s kamionem. Jsou minimálně dvě oběti na životech. Vozidla se srazila a několik vagónů vlakové soupravy vykolejilo.

36; Pryč s Porošenkem! V Kyjevě se dnes odpoledne pod vedením Michaila Saakašviliho odehrál pochod za odvolání prezidenta.

37; Moskva bojuje se sněhovým živlem. Jsou oběti na životech. V ulicích Moskvy nyní pracuje 60 tisíc metařů a 14 tisíc sněhových pluhů.

38; Britští vojáci přijeli na Volnovacha, přijedou i Američané. Britové přijeli do okolí Volnovachy kvůli výcviku ukrajinských vojáků k diverzní a podvratné činnosti.

39; V USA rodiče přesvědčili syna, že má rakovinu mozku, aby získali prostřednictvím sbírky peníze. Kromě toho matka zveřejnila na sociální síti zprávu, kde nazvala zázrakem, že její syn je ještě živ.

40; V Užgorodu hodili do Domu maďarské kultury Molotovův koktejl. Ukrajinští nacionalisté a neonacisté opakovaně podnikají pokusy silového nátlaku na komunitu etnických Maďarů.

41; Sportovní společnost Nike vydala novou řadu oblečení s obměněným logem obsahujícím písmena LDNR (London runs – Londýn běží). Ukrajinci zuří, protože jim zkratka připomíná Luganskou a Doněckou lidovou republiku.

42; Specnaz vstoupil do části provincie Idlíb, kde byl sestřelen Su-25 pomocí přenosného protivzdušného raketového komplexu,jehož raketa poškodila motor.

43; Makedonie je Řecko: Po aténských ulicích prošel mnohatisícový pochod na protest proti názvu sousední země.

44; Vítáme v Pchjongčangu. Korejci s vlajkou Ruska přivítali ruské sportovce na letišti. Dnes do Koreje přijeli první sportovci ruské olympijské výpravy.

45; Tak, a máte to! Ukrajina zapsala německé poslance, kteří navštívili Krym, do databáze Mirotvorec. „Šup s nimi do Očistce!“, provolával ukrajinský tisk.

46; Odstoupit! K Porošenkovu domu přivezli ultimátum od Saakašviliho. K prezidentovu domu přijela automobilová kolona demonstrantů, kteří mu předají Saakašviliho výzvu.

47; Politováníhodný ubožák. Neonacista Rezničenko zbitý v Kyjevě si stěžuje na pronásledování. Reziničenko si postěžoval na pronásledování ze strany konkurentů v rámci patriotických hnutí a upřesnil, co předcházelo incidentu.

48; Melania Trump ignorovala protokol a nechtěla se nechat vyfotografovat spolu se svým mužem při vystupování z letadla. Na internetu se objevilo video, na kterém americká první dáma Melania Trump odmítá pózovat s Donaldem Trumpem pro fotografy.

49; Ukrajinská stopa v případu sestřelení Su-25 v Sýrii. Protivzdušný raketový komplex, kterým byl sestřelen Su-25 se k ozbrojencům mohl dostat přes prodeje pašovaných zbraní z vojenského skladu ve Vinnické oblasti. Sklad vyhořel (byl zapálen) pravděpodobně právě proto, aby se nedaly zjistit chybějící protivzdušné komplexy.

50; Deset moldavských vesnic podepsalo deklaraci o „sjednocení s Rumunskem“. Kampaň za schválení deklarací o sjednocení s Rumunskem organizovala unionistická občanská platforma Acţiunea 2012.

51; Saakašvili slíbil vytvoření „Očistce“ pro poslance. Saakašvili prohlásil, že se chystá vytvořit verzi Mirotvorce pro ukrajinské poslance.

52; V centru Dněpropetrovska už měsíc leží zdechlina psa, který pošel na obzvláště nebezpečnou infekci. Od zvířat se leptospirózou mohou nakazit i lidé. Úmrtnost na tuto infekci se pohybuje kolem 50%.

53; Děsivá síla: Kazach se dostal až do finále ženské soutěže krásy. Dvaadvacetiletý obyvatel Alma-Aty se přiznal, že je mužem, až když se dostal do finále soutěže.

54; Byly zveřejněny záběry z boje ruského pilota v Idlíbu. Jde o záběry pořízené samotnými ozbrojenci.

 

Neděle, 4.2.2018 – večer:

1; Ukrajinský ministr obrany se pochlubil počtem příslušníků ukrajinské armády. Na Ukrajině je v tuto chvíli 255 tisíc vojáků.

2; Generál ukrajinské armády vyhrožuje Polsku povstáním gastarbeiterů. Ukrajinci pracující v Polsku se mohou chopit zbraní, pokud se začnou vyřizovat historické účty.

3; Je to hřích! Ukrajinci jsou popotahováni a tupeni za své cesty do Ruska. Jezdit do Ruska v podmínkách „ruské agrese“ je pro Ukrajince hřích.

4; Turecko označilo americké vojáky v Afrínu za svůj cíl. Cílem tureckých ozbrojených sil v syrském Afrínu se mohou stát američtí vojáci oblečení do uniforem kurdských oddílů.

5; V Kramatorsku používají americkou vlajku jako rohožku. Návštěvníci obchodu v Kramatorsku zjistili použití základního symbolu USA jako rohožku před dveře.

6; To máte za naše kluky! Křikl na ozbrojence pilot ruského letectva, když odpaloval granát. Posledními slovy pilota ruského letectva Romana Filipova obklíčeného ozbrojenci bylo poselství nepřátelům.

7; Jak bude Polsko Ukrajině brát Lvov? Nynější bordel v Kyjevě vytváří pro Varšavu celou paletu možností. V současné situaci jsou nejreálnější dvě varianty, říká Jurij Podolaka (Yurasumy) na svém videoblogu.

8; Němečtí poslanci jsou překvapeni kvalitou krymských silnic. Členy německé delegace, kteří přijeli včera na poloostrov pozitivně překvapila kvalita krymských silnic.

9; Kim Čong-un se projel trolejbusem. Cestou jej provázela jeho manželka Li Sol-ču a zástupci Korejské strany práce.

10; Ukrajina: Zahynul známý pomocník karatelů. Krasnopolskij vyjadřoval na sociálních sítích krajně rusofobní názory a vyzýval k fyzické likvidaci obyvatel Donbasu.

11; Al-Káida zveřejnila dokumenty hrdinsky zemřelého pilota ruského letectva. Mezi osobními věcmi padlého ruského důstojníka byl vojenský průkaz, dopravní karta „Trojka“ a další předměty.

12; Proč Američané trpí obludnou chudobou? Čtyřicet milionů Američanů žije pod hranicí chudoby, několik milionů sotva vyjdou se svými příjmy. Ukazuje se, že být chudý v bohaté zemi je mnohem horší než v chudé. Každý osmý Američan se nachází na hranici přežití.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!