Pozvánka na debatu: Sionismus versus hnutí bojkotu BDS aneb Je mír dosažitelný? – 13.2.2018

Jackie-WalkerDovolujeme si vás pozvat na debatu „Sionismus versus BDS, aneb je mír dosažitelný?“, která se koná v úterý 13. února v 18:30 v pražském Klubu techniků (Novotného lávka 5, místnost č. 418). Vystoupí na ní zástupci dvou politicky radikálně odlišných proudů: David Bohbot, izraelský rabín, který je aktivním podporovatelem myšlenek sionismu, a Jackie Walkerová, významná britská labouristka, jež je aktivní podporovatelkou práv Palestinců a bojuje za ukončení okupace Palestiny.

Diskutovat budou mimo jiné na téma kampaní BDS (bojkotů, stažení investic a uvalení sankcí vůči Izraeli, dokud nezačne dodržovat mezinárodní právo) - je bojkot legitimním nástrojem nenásilného odporu vůči okupaci? Je kritizování Izraele antisemitismem? Ohrožuje tzv. nová definice antisemitismu svobodu slova?

Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/184072422362985/

Jackie Walkerová je židovka a antisionistka, členka Labouristické strany Jeremyho Corbyna a bývalá místopředsedkyně britského hnutí Momentum. Je aktivní podporovatelkou práv Palestinců a kampaní BDS, které vyzývají k ukončení okupace, rovným právům palestinských obyvatel Izraele a uznání práva na návrat palestinských uprchlíků. Jackie hrozilo vyloučení z Labouristické strany na základě manipulativního obvinění z antisemitismu, kdy se zastávala rovných práv pro Palestince v Izraeli. Lze ji vidět například v dokumentárním filmu televize Al Jazeera The Lobby, který mapuje techniky izraelské lobby použité k ovlivňování a manipulování politiků v zahraničí.

Jackie nesouhlasí s tzv. novou definicí antisemitismu, která zahrnuje kritiku Izraele. Podle ní i řady dalších kritiků této nové definice je antisemitismem, pokud máte předsudky vůči židům, protože jsou to židé. Kriminalizace podporovatelů hnutí BDS, jež se snaží o ukončení okupace Palestiny, je však podle ní nepřípustná,“ uvádí Jana Ridvanová z Iniciativy za spravedlivý mír na Blízkém východě, která akci pořádá.

David-BohbotDavid Bohbot, dle svých slov hrdý sionista, tedy mluvčí ideologie židovského nacionalismu, je bývalým členem speciálních jednotek izraelské armády, aktivním armádním záložníkem, ale také rabínem. V České republice žije téměř dvacet let a má české občanství.

David Bohbot je přesvědčen, že „Jeruzalém je náš, o tom se nemají vést žádné diskuse“, „Palestinci vedou boj nejen s námi, ale s celým světem“ a jako zbraňový expert doporučuje nákup izraelských výrobků, protože „jsou odzkoušeny“.

Sionismus a antitionismus představují dva zcela odlišné přístupy v dějinách židovské emancipace. Zatímco sionismus ji viděl ve znovuobnovení národa a vybudování státu na etnickém principu v Palestině, poukazuje antisionismus kritikou Izraele na jeho od počátku koloniální charakter porušující práva místních obyvatel.

Akci pořádá Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě. Pracovním jazykem angličtina.

Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/184072422362985/

Informace na webu ISM ČR: http://ism-czech.org/2018/02/07/tiskova-zprava-v-praze-se-uskutecni-debata-na-tema-sionismus-versus-hnuti-bojkotu-bds-vystoupi-na-ni-vyznamna-britska-labouristka-jackie-walkerova-a-izraelsky-rabin-david-bohbot/

Jackie Walker:

Související:
Izrael perzekvuje lidskoprávní organizace z celého světa a těší se podpoře krajní pravice. Česká média a politici o tom však mlčí.
Začátkem letošního roku byla v Izraeli zveřejněna černá listina lidskoprávních organizací, jejímž členům bude napříště znemožněn vstup nejen do Izraele, ale též na palestinská území, která Izrael už desítky let protiprávně okupuje. Seznam byl vytvořen izraelským ministerstvem pro strategické záležitosti a jeho dodržování bude mít na starosti ministerstvo vnitra. Jde o součást tažení, kterým v poslední době tato „jediná demokracie na Blízkém východě“ vystupuje proti nevládním organizacím monitorujícím více než padesátiletou izraelskou okupaci. Vláda se přitom odvolává na nelegitimnost kampaní BDS (bojkotů, stažení investic a uvalení sankcí), na kterých se dotčené organizace podílí, čímž zároveň přiznává, že tyto nenásilné kampaně, snažící se donutit Izrael k dodržování mezinárodního práva, jsou účinné. A to i přes snahu kriminalizovat jejich aktéry.
(...) Neschopnost přijmout kritiku a neochota ukončit okupaci a zrovnoprávnit Palestince vede Izrael a jeho spojence k poměrně lacinému triku. Označují totiž aktivity těchto lidskoprávních a humanitárních organizací jako projev „nového“, „levicového“ či „intelektuálního antisemitismu“. U nás se s podobným osočováním můžeme setkat třeba u ředitele Židovského muzea Leo Pavláta, kardinála Duky a v poslední době si tuto logiku osvojila i česká komisařka v EU Věra Jourová. Poměrně nebezpečné pro svobodu projevu a konečně i boj proti antisemitismu jsou v tomto směru pracovní definice antisemitismu podle Evropského střediska pro sledování rasismu a xenofobie (EUMC) či Mezinárodní aliance pro připomínku holocaustu (IHRA), které s pojmem antisemitismus umně žonglují a přenáší jej z nesporné definice jako nenávisti k Židům až k samotné legitimní kritice Izraele coby „židovského společenství“. Toto účelové rozšíření pojmu má být implementováno do legislativ evropských států, což by v důsledku mohlo vést k trestním postihům lidskoprávních aktivistů vystupujících za práva Palestinců a dodržování mezinárodního práva. Vyprázdnění pojmunemůže být větší, když si uvědomíme, že navrhované definice antisemitismu by se dotkly i nemalého počtu samotných Židů, a dokonce i Židů přeživších holocaust, kteří se na aktivitách proti izraelské okupaci podílejí.
Sledujte aktuální informace k akci na facebooku či na webu.
Solidárně
Pavlína Musilová
ISM ČR

 

Šiřte prosím informace dále, děkujeme.

Přidejte se k nám, zašlete nám své podněty, sledujte náš web, facebook, twitter:

ISM ČR: web | facebook | twitter | youtube

ISM Palestine: web | facebook | twitter | youtube
11 Komentářů k Pozvánka na debatu: Sionismus versus hnutí bojkotu BDS aneb Je mír dosažitelný? – 13.2.2018

 1. .lak napsal:

  Akce a reakce ze zvědavce

  Kdy. . . . . . . / Sasine zdař
  Reagovat ›
  brko jedno 107.?.?.?
  Dokud se budou házet perly sviním tak to není možné. Ale to by se muselo zrušit povinné školství v podstatě sociopatizace kdy obluzení nevnímají příčiny zel. A podle jejich taxace který téměř kopíruje podvod známek který byl už okatý a v tom tedy totalita vskutku byla, ale tomu nechtěnému efektu předešli po 89. privatizací a jsou poté dosazovaní do masomlýnku v eu jasně světoobčanů.

  Cenzurujte, korektrůjte, zůstanete hlupáky nebo fachidioty s tituly a prázdnými bezednými nádobami na naházení jakéhokoliv odpadu který vyvolení vyvolenými obdařením potom trousí s pletením si pojmu a průj... Na což je institut především.

  362374

  RE: Kdy. . . . . . . / Sasine zdař
  Reagovat ›
  WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.? Reakce na 362374
  Vzhledem k velikému množství pravopisných chyb a neuspořádanosti logiky myšlenek vidím absenci školství zejména v tomto příspěvku.

  362386

  No jo no, jasně. Když už postiženým hlava nebere písničku. Na ty pochodové se přeci dobře dupe křuskami a mlátí do plechového bubínku. Jiné myšlenkové obraty než nacvičené u autistů mohou vyvolat nevoli, pláč, případě mohou nezřízeně vyrválovat s poškozením mozku a třeba i dupat nožičkou. Takže jste jen poněkud vyveden z míry a mimo a to přejde i když stav tedy utěšující pro chápající není ale třeba pomůže když si půjdete chvíli plácat bábovičky. Puzle chtějí soustředění a znalost opisováním výsledného obrazu jinak si to nikdy nesrovnáte a prostě někteří s tím nebojují jelikož vydělávají na ziskovce, zařaďte se a neplýtvejte časem, jsou peníze.[velký smích] tamtadam pampadam[překvapení]
  Ps. Prý když se ptali Picasa když měl období trojůhelníků, čtverců, kruhů jak na ten styl přišel tak odvětil vy to tak nevidíte? A faktem je že při vášni telpání barev prsty s utíráním se do zástěry a kalhot u barev rtuťových, olověných, kadmiových a kdoví jakých byli již popsány otravy těžkými kovy s poruchami vidění ovlivněním nervových drah a mozku.
  O rozlišovacích schopnostech které nedávají smysl vyvoleným nemluvě (kdoví jestli nejsou koksovatelní) kdy již jsou zakazovány jiné postoje než žádoucí třeba na fejsbůku pod pokutou 1.5? miliardy. Nevyšilovat!
  Což u autistů myšlenkovými pochody byť v jednoduchých větách nehrozí a nedrážděde zretardované vyvolence nóbles problém nepřízpusobivé chátry. Jo omlouvám se, jsem s němcem a angličanem (parkinson, alzhaimr) zapomněl že jste na jejich straně jásavého primitivismu bez stínu pochyb zákazy.[pláč]

 2. proud napsal:

  Dva protipoly,extremy,kazdej na jinou stranu, se sejdou k diskusi........Ovsem tezko donutis nekoho k castecnymu souhlasu treba o ukradeny zemi,kdyz by ji musel vratit.Dohoda neni mozna,jen vystupnovani agrese,coz bohuzel ukazuje kroky pristi.

 3. weissbach napsal:

  Vybraná společnost na obou stranách...
  Vskutku

 4. Maroš napsal:

  "Jackie Walkerová je židovka a antisionistka" - niečo ako domový neger medzi Gójimmi! Pestovaná opozícia! Zmija s hlavou užovky - jedovaté zuby ostávajú.

 5. Forever Slav napsal:

  "David Bohbot je přesvědčen, že „Jeruzalém je náš, o tom se nemají vést žádné diskuse“, „Palestinci vedou boj nejen s námi, ale s celým světem“"
  ...

  Typická židovská dezinformační taktika - udělat z izraelsko-palestinského konfliktu boj mezi Izraelem (jakožto "obránce západní civilizace") a islámem. Snažící se zpodobnit Palestince jako lidi, co bojem proti Izraeli vedou boj proti západní civilizaci.

  Za tímto účelem se židé nezřídka pokoušeli některé teroristické útoky v Evropě svést na Palestince. Anebo vypustili do světa videa (která se však datem vzniku nevázala vůbec k té době a činu) Palestince, "oslavující zboření Dvojčat 11. září 2001" (zboření Dvojčat jako jednu z mnoha false flag operací CIA + Mossad netřeba připomínat - aneb kdo teda tady vede boj na život a na smrt se západní cilizací - Palestinci?! Nebo naopak právě židé?!).

  Pan Bohbot by se měl opravit: židé nevedou boj jen proti Palestincům, ale proti celému světu, zejména proti bílé civilizaci.

 6. hel napsal:

  tak ten izraelský arogantní zjev nepotřebuji vůbec vidět a už vůbec ne v této době, kdy díky expanzi muslimských migrantů všechny slabší povahy začínají nezdravě adorovat izrael..koneckonců už si ho nedovolí kritizovat ani jeden politik v zemi..

  • Voda napsal:

   Ja se tomu nedivim, protoze Milos Zeman s tou adoraci Izraele zasel dokonce tak daleko, ze vyzyval k tomu, aby kazdy rekl, ze je zid. A chtel stehovat ceskou ambasadu do Jeruzalema, pamatujete?

   A kolik lidi ho adoruje, nebo se ho zastava ci slo volit. Nerikal dokonce " S Izraelem na vecne casy"?

   Mezinarodni spolecenstvi nemelo nikdy dovolit, aby stat Izrael vnikl. Je to jako s temi jezinkami, jak nedavno Zeman vypravel v souvislosti s migranty.

   Zidi "jen" dva prsticky tam ( do Palestiny) strcili a uz zabrali skoro celou zemi, stale nestaci, podivejte se, co dela Izrael v Syrii, bombarduje si kdy se mu zachce. A ticho po pesine. Ani Rusko nezasahuje.

   Politici v nasi zemi jsou v drtive vetsine zide nebo polozide, a kdo se mezi ne jako nezid dostane, vi uz dopredu, ze nesmi otevrit pusu, jinak poleti z postu, to prinejlepsim.

 7. obycejnilide7 napsal:

  Oba tito "inženýři" tzn Jackie Walkerová a David Bohbot ať táhnou vodsaď promptně do prd@le.

 8. Voda napsal:

  At jsem bit, jen kdyz se peru > je zdanlive nelogicke rceni, ovsem potvrzuje spravnost Freudova tvrzeni, ze zivot je pudem ukajeni.

  Jestlize zidi po tisicileti stupnuji zlodejinu a svou moc, je jasne, ze se stupnuje take jejich rozezranost, a fantazie nema hranice.

  Proto se lide dockali tez zakazovani prirozeneho prava rikat si, co chteji. Vsechny -ismy jsou kraviny a nestoji za to si jimi spinit mozek. Zid vymysli hnuti a protihnuti, do jehoz cela si zase dosadi sve lidi, takze co s tim? Karabac a hnat je ze vsech mist, kde se cokoliv rozhoduje o ostatnich, legislativou pocinaje.

  Marxuv plan ci vyzva zaplnit vsechna takovato mista zidy se bohuzel s nasi pomoci a ochotou zrat jejich komedie naplnil. A ted jsme svedky, jak se perou o posty a moc mezi sebou. A nas k tomu jen pouzivaji.

  K cemu jsou debaty o sionismu ci antisionismu dobre? K rozdelovani lidi, k smerovani je proti sobe, aby se hadali kvuli slovickum a zapominali pritom na skutky, ktere se deji proti nim za jejich zady.

  Lidi maji rikat to, co chteji ci nechteji a ne se nechat tlacit jen do nazoru, ktere jsou predem uz jim ohranicovany prikazy ci cenzurou ci dokonce debilnimi zakony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!