Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi

Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli, sledované více než dvěma miliony diváků, zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. Včera, to je v pátek dopoledne, se redaktora Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.

A teď zbystřete vidy i slechy. Protože odpověď redaktora Václava Moravce byla převelice zajímavá. Zněla totiž takto:

Nechtěl jsem přilévat olej do ohně. Neumožnil jsem prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně“.

Ten olej můžeme dát stranou, protože jeho vypovídající hodnota je nulová. Ale pozor, druhá věta už stojí za pozornost. Václav Moravec říká, že neumožnil prezidentu Zemanovi, aby byla Česká televize součástí jeho kampaně.

Na první pohled jde o naprostý nesmysl. Proč by se totiž měla stát Česká televize součástí Zemanovy kampaně, když celé republice i oněm dvěma prezidentským kandidátům, a především pak Miloši Zemanovi, bylo jasné, že už sama půda České televize bude pro něj územím nepřátelským? Prostorem, na kterém bude, byť s několika svými příznivci za zády, hrát proti přesile, protože i židle, mikrofony, světla se zde proti němu srotí – a hlavně – souboj bude rozhodovat redaktor Moravec , který v sobě nepochybně vzbouří všechnu svou profesionální krev, aby někdejšího důchodce poslal zpět do jeho milovaného útulku na Vysočině?

Tohle všechno dohromady se tedy, jak říká redaktor Moravec, mělo stát součástí Zemanovy kampaně??? Kampaně ofenzivní, vítězné???

Jistě. Ale jen za jediného předpokladu. A totiž toho, že redaktor Moravec si byl zcela jist tím – a to už od samého počátku, kdy se o duelech začalo mluvit – že i kdyby proti Zemanovi ze sálu České televize vyvstali najednou všichni zlí duchové, kteří se zde proti němu houfují už od jeho první prezidentské volby před pěti lety, a i kdyby se jemu samému podařilo v čas aktuálního duelu v sobě zmobilizovat všechny divy své novinářské prohnanosti, vyjde z tohoto souboje Miloš Zeman jako jasný a nepopiratelný vítěz.

A U TOHO, PROSÍM, ON, REDAKTOR VÁCLAV MORAVEC, NEPOTŘEBUJE BÝT!

„A mám-li prohrát, nechť dokáži stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem“, říká se v jedné finské modlitbě, která psychické ustrojenosti redaktora Moravce asi mnoho neříká.

On chce a umít být jen u výher. U proher nechť je někdo jiný. Na ty on není vůbec zvědavý.

Hle, jádro člověka, kterému zpravodajství České televize svěřilo úkol být nestranným a spravedlivým rozhodcem a průvodcem politických rozhovorů.
8 Komentářů k Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi

 1. petr napsal:

  Proč by měl být Moravec nesrozumitelný?

  Jednoduše proamerický buzerant, který směřuje diskuzi tím „správným“ směrem. Investigativně ryje výhradně do politiků levicových nebo pronárodních a vlasteneckých, kteří pracují ve prospěch této země.

  Zatímco pravicovým proamerickým kolaborantům zrazujícím a rozkrádajícím naši zemi dává neškodné otázky které jsou jak pohlazení teplého hošánka a když už se musí na něco nepříjemného zeptat, tak nikdy netrvá na nevyhýbavé odpovědi.

  Teď jsem se díval na to jak moderoval diskuzi mezi Chovancem a nějakým místopředsedou okmurovců. Celou dobu tam na kameru mával cárem papíru, tak aby to bylo co nejvíc vidět, na kterém byla zpráva chovancova ministerstva ohledně „extremistických“ stran, kam zařadili samozřejmě i SPD.
  A celou dobu se to točilo jen kolem toho jak je SPD moc „extremistická a populistická“.

  Pak tam pozval nějakou starou židuli, prý socioložku, která tam hned začala vytahovat holohoax a že oddělení Krymu od Ukrajiny bylo tak strašné jako hlasování sudeťáků o připojení sudet k německu.)

  Zkrátka, pytlík na blití ssebou.

 2. weissbach napsal:

  Moravec se dnes zase předvedl v OVM…

 3. napětí napsal:

  Lubomíre, hezkys mu to nandal, ale v poslední době se mi nějak nezamlouvá ani jakýsi Jaromír S. prý ředitel Barrandov TV. Něco mi našeptává, že to je tichej havlérčík, ty jeho někdybulvární otázky p.prezidentovi jsou předpojaté, a zbytečné. Stačí si všímat charakter otázek.

 4. Maroš napsal:

  Ja myslím, že havloidi veľmi dobre vyhodnotili efekt prehnaného útočenia na Zemana – na ktorý by verejnosť reagovala ochranárskym pudom k Zemanovi. Čiže – sfúkli penu a Witovská radšej pomáhala Drahošovi bez útočenia na Zemana, čo by Moravec asi nedokázal, nakoľko má Zemana v zuboch. Všimnite si, ako médiá na Slovensku sfúkli penu okolo Kotlebu – akoby neexistoval! A zato okato a naoko búšia do Fica a Kisku – akoby na slovenskej politickej planéte existovali len oni!

 5. Martin Rubáš napsal:

  Moravec je parodie. ČT je kanál a stoka. Ty jejich diskuse s Moravcem, vždy si tam pozvou tři lidi s identickým názorem, není to žádná diskuse. Lidé jako Jaques Rupnik, nebo Bělohradský jsou tam pečení vaření. ČT je neomarxistická stoka. Ale věří ji už jenom 18 procent čechů, takže OK.
  http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt

 6. Vondráček Franta napsal:

  Redaktoři ČT pražská banda poslat dělat do kravínů a odchovy býků, aby věděli jak se peníze vydělávají, včetně politiků, doufáme, že jednou přijde čas odplaty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!