P.C.Roberts: Washington ohrožuje Ameriku i Svět

FOREIGN201712111502000455994937457

Když prohlížím zprávy ze světa, nenacházím v nich jakékoli povědomí o dvou nejzlověstnějších jevech, které se v USA v poslední době objevily. Prvním je spiknutí amerických bezpečnostních agentur, amerického ministerstva spravedlnosti a amerického tisku i TV médií, vedeného s cílem svrhnout demokraticky zvoleného prezidenta Spojených států. Spolu s „Russiagate“ jsme si vlastně prožili i puč proti americké demokracii a obohatili se i o poznatek, že pro některé lidi je nepředstavitelné, aby byli vůči prezidentu v opozici, aniž by považovali za nutné zhuntovat kvůli tomu celý policejní stát a pučem jej svrhnout.

Druhým zlověstným jevem je nedávno zveřejněná Revize nukleárního postoje USA, prohlašující zbraně nukleární za „použitelné“, legitimizující jejich použití americkými silami jako první – a nastolující tím základ pro utrácení miliard dolarů k získání nukleárních zbraní dalších. Což samozřejmě znamená, že se nebude dostávat prostředků pro naplňování potřeb lidí – a to v situaci, kdy i jen 10% současného jaderného arzenálu USA stačí zničit život na Zemi.

Napsal jsem o těchto dvou jevech dva články (oba byly pod názvy „Projde spiknutí proti prezidentu Trumpovi a americké demokracii bez potrestání“ a „Revize nukleárního postoje USA“ na našem webu zveřejněny – pozn. red.), ale pokud jde o účinek obou, nemusel jsem se jejich psaním vůbec obtěžovat. Žádná vláda a žádné médium, o nichž mám povědomí, nevyhlásily totiž poplach, že CIA, FBI, demokratické ministerstvo spravedlnosti a kompletně všechen americký tisk a TV média, byla přistižena – a to dokonce ještě s krví na rukou – .při vykonávání puče proti prezidentovi.– A NIC SE S TÍM NEUDĚLALO.

Saddáma Husajna a Kaddáfího zavraždili na základě totálních lží - a nyní prezident USA čelí osudu totožnému.

Jestliže tento puč proti Trumpovi nakonec přece jen uspěje, dokončí USA svůj plný přechod na gestapácký policejní stát, a Amerika se stane čtvrtým Reichem. A jakkoli je vyhlídka na tento dvorský stát, tvořený CIA, FBI, Obamovým ministerstvem spravedlnosti, Demokratickou stranou a presstitutkami strašná – je Revize nukleárního postoje USA aktem ještě mnohonásobně strašnějším.

Během dlouhých desetiletí Studené války by žádná americká vláda neohlásila takovou revizi svého nukleárního postoje, která by ji legitimizovala k použití nukleární zbraně jako první. A to už v čele ozbrojených sil USA stáli tak ukázkoví šílenci, jakými byli např. generál Lemnitzer či generál Le May, kteří snesli srovnání jedině se šílenými, avšak jen fiktivními sovětskými generály z amerických filmů o Jamesi Bondovi.

Už před 55 lety byli tito dva generálové příliš mocní na to, aby se jich prezident J.F.Kennedy zbavil prostým propuštěním z funkcí. Lemnitzer tehdy tlačil Kennedyho k přijetí operace Northwoods, vedené pod falešnou vlajkou (jako 11. září), jejíž součástí v druhém kroku měl být i preventivní nukleární útok na Sovětský svaz. Což přispělo ke Kennedyho přesvědčení o tom, že generál Lemnitzer s funkcí náčelníka náčelníků spojených štábů je osobou duševně chorou, které je nutno postavit se tvrdě na odpor - a Lemnitzerův plán shodil ze stolu.

Což prezident Trump, když rozpoznal stejné stopy šílenství v Revizi nukleárního postoje USA, neučinil. Ve srovnání s Kennedym se tudíž projevil jako ten slabší.

Nová revize nukleárního postoje USA je dokumentem neokonzervativců, který v sobě, jako důsledek svého uskutečňování, obsahuje též zničení života na Zemi. Choromyslní lidé, kteří jsou za něj odpovědní, zastávají současně i ty pozice, z nichž mohou tento dokument zrealizovat.

Takže zde máme paradox: Americký prezident, který byl zvolen i proto, že vyhlašobal svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, podepsal nyní Revizi nukleárního postoje USA, která na adresu Ruska a Číny vyhlašuje, že Amerika má nyní novou politiku, která jí umožňuje použít proti nim první úder.

Je tohle normalizování vztahů?

Nikdy v historii lidstva nebyl spáchán čin bezohlednější, sobečtější a nebezpečnější než je ten, který ohrožuje celé lidstvo. A je obtížné představit si jakoukoli vládu, a to i vládu tak šílenou, jakou je současná vláda americká, aby vyhlásila nukleárním velmocem Rusku a Číně, že prostě mohou jednoho dne očekávat překvapení – americký nukleární útok. Avšak americká média jásají. USA Today např. vyhlašuje: Trumpův plán pro nukleární zbraně dává smysl. A washingtonská publikace The Hill uvádí názor, že pohrozit Rusku a Číně prvním úderem je rozumným činem.

Jestliže země bažící po světové hegemonii, jakou USA bezesporu je, má média, která tak věrně souzní s jejími válečnými zámysly, měl by zbytek světa zbystřit pozornost. Avšak kde jsou protestní hlasy Evropanů, Kanaďanů, Britů, Japonců, Afričanů, Indů a Asiatů. A kde jsou dokonce i hlasy Rusů a Číňanů.

Jestliže jsou, skrývají se za ruskými pouze domnělými a chtěnými „našimi západními partnery“, či za lačněním Číny po ještě vyšších ziscích.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/02/07/washington-threatens-america-world/
10 Komentářů k P.C.Roberts: Washington ohrožuje Ameriku i Svět

 1. Toník napsal:

  U nás byli novináři na školení na US ambasádě jak se to má dělat. A podívejte na hon na pana Prezidenta a pana Okamuru. Naše média jsou stejná pakáž jako ta v USA, kde se snaží všemi prostředky zlikvidovat zvoleného prezidenta.

 2. Petr Gejdoš napsal:

  Nechci tvrdit, že autor nemá "pravdu" - on totiž má (svoji) pravdu. Ovšem zároveň vypadá, že sám není příliš přemýšlivý člově !!

  My přece žijeme v (alespoň zdánlivě) reálném světě a rozumní lidé dobře ví, že "řeči se vedou a činy se konají..." Jaký by mělo význam pro toho pána to, kdyby americká válečná doktrina hlásala, že USA nukleární zbraně nikdy nepoužijí ? Byl by spokojen a klidný ?

  Nezlobte se tedy nikdo na mě - ten člověk (PCR) to v hlavě zcela v pořádku asi nemá ...

  • HVzV napsal:

   To,že se svět připravuje uznat,že bude rozbombardován s miliardami mrtvých GEJDOŠI je skutečnosti!

   JE MOŽNÉ JEDINÉ POSTAVIT PŘED SOUD MAJITELE VELKÝCH PENĚZ

   a zabavit jim majetek,který využivaji stejně k vyvoláváni válek!
   Po válce vylezou z betonových bunkrů a nebude nikoho kdo by těmto zločincům udělal proces podoný NORIMBERSKÉMU!

  • Petr napsal:

   Revizi této prázdné bedny, jež nosíš na krku, bys sis měl nechat udělat ty !

  • HVzV napsal:

   Nic ve zlém ale nejste náhodou cigán GEJDOŠI,

   který si jako naše politická třida chce zarajtovat na mrtvých oslech má stejné nápady a sam sobě chce vybúrit barák,aby se zalíbil soukmenovcům,kteři ruiny maji rádi?

   Že vy chcete dělat hanbu cigánům,co?

 3. proud napsal:

  Co je to Fake News v prekladu...............vymysleny,nepravdivy novinky.

 4. Petr Gejdoš napsal:

  hmmm ...

  Já chtěl pouze říci, že jakési na papíře napsané doktriny jsou pouhé "cosi" na papíře a nemá to vůbec na nic praktický vliv. Čili mě udivuje, že Amerika dělá jakési prohlášení o užívání nukleárních zbraní, přičemž to na jejich skutečné použití nebude mít sebemenší vliv. V podstatě by z propagandistických důvodů měly USA říkat spíše, že je použijí pouze v sebeobraně a jako odpověď na útok nukleární zbraní na USA (a spojence). A to, jak je potom doopravdu použijí, to už se patrně nikdy většinou nedovíme.

  Dobře vím, že celý slavný "Západ" to opravdu má "nahnuté". Dobře vím, co asi to znamená, když samotné USA vynakládají takřta polovinu celosvětových nákladů na zbrojení a spolů se spojenci blízko k 90% světových nákladů na zbrojení. Velká válka je jasně tímto avizována a taky je jasné proti komu a proč.

  Západ na čele s USA totiž v případě, že se světovou válku "podaří nevyvolat" = odvrátit, se postupně rozpadne a zlikviduje sám sebe. Blbé je, že naši politici tak strašně moc touží, aby jsme se toho mermomoci aktívně účastnili a rovněž se zlikvidovali. Holt osud...

  Reakce zdejších přispěvatelů mě trošku překvapily.

  • HVzV napsal:

   Jak to myslíte překvapily?

   Poslechněte si projevy Pepy Goebelse,ten mluvil stejně jako vy.

   Celý svět si myslí,že chceme válku.To je lež,přeci nejsme tak hloupí MY CHCEME JEDNO ,MIR!

   Celé Německo mu věřilo a pak se dostalo pod tanky u Moskvy,Stalingradu Prochorovky a poté si lebedili v rozvalených městech Německa kde podepsali jen Bezpodmínečnou kapitulaci

   ALE GAJDOŠI POZOR, ŽÁDNÝ MÍR.

   Ne nadarmo náš ministr války,který je jasným diversantem ve vládě pana námi zvoleného boha Babiše chce válku a podřidil už naše vojsko divizim nového Wehrmachtu A DALŠI DIVERSANTKA JOUROVÁ pomohla Německu k cenzuře a bude ji nutit nebohému Babišovi,který prý o tom nechce nic vědět ANI SLYŠET!

 5. Ilona napsal:

  Okupace Sibiře 1918.

  ČESKOSLOVENŠTÍ LEGIONÁŘI byli nejbrutálnějšími dozorci a vražícími monstry SIBIŘSKÉHO KONCENTRAČNÍHO TÁBORA pod správou USA a T.G.Masaryka.

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/2.-svetova-valka/

 6. Martin Rubáš napsal:

  Je to tak. USA podporují ISIS v Sýrii, stejně jako Al-Káidu v Jemenu. Měli by se stáhnout i ze Sýrie a z jemenu aby mohl nastat v těchto zemích mír.
  http://www.epshark.cz/clanek/252/proc-pomahaji-usa-saudske-arabii-znicit-jemen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!