Přehled zpráv – RusVesna – 10.2.2018

solovev0Sobota, 10.2.2018 – ráno a dopoledne:

1; Moderátor Solovjov vyhnal Američana ruského původu Grigorie Vinnikova ze studia za urážku pilota Romana Filipova, který zahynul v Sýrii.

2; Lavrov řekl, jak svět hledí na Rusko. Poznamenal, že dnes Rusko prosazuje konstruktivní přístupy a ve světě se to setkává s pozitivními reakcemi.

3; Fanoušci „Putinova týmu“ podpoří ruské sportovce na Olympiádě pětikilometrovým během v Moskvě.

4; Ozbrojenci v Sýrii mohli získat protivzdušné raketové systémy pomocí Ukrajiny a USA. Protivzdušné raketové systémy jsou zbraně, kterými disponují pouze technologicky vyspělé země.

5; Nigérijec se ve své zemi vydával patnáct let za advokáta z Ukrajiny a dokonce vyhrával spory. Podezření ohledně jeho kvalifikace vznikly během soudního projednávání trestního případu.

6; Kanadská královská jízdní policie ve dvoutisícovém městě Canora (Saskatchewan) vyšetřuje krádež plněných taštiček (varenniki) z kostela Ukrajinské katolické církve.

7; Polsko si připomíná 75. výročí začátku Volyňského masakru, při kterém bylo většinou krutým a mučivým způsobem povražděno až 200 tisíc civilních obyvatel polské národnosti.

8; Bankrot po ukrajinsku. Kdy už Ukrajina konečně vyhlásí bankrot? Ukrajinské ministerstvo v roce 2018 plánuje, že si na vnitřním i zahraničním trhu půjčí více než osm miliard dolarů a doufá, že dalších 3,5 miliardy dostane od MMF. Tyto nové půjčky ale půjdou výlučně na splácení starých úvěrů.

9; „Východní Malopolsko“. Poláci jsou ochotni podat „pomocnou ruku“ Západní Ukrajiny. Antibanderovský zákon schválený v Polsku v podstatě potvrzuje teritoriální nároky na dva ukrajinské regiony: Volyň a Halič.

10; SBU zahájila trestní řízení proti duchovnímu Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu za příspěvek na facebooku obsahující pohlednici s vyobrazením Svatojiřské stužky.

11; MMF zveřejnil neuvěřitelný rozsah stínové ekonomiky na Ukrajině. Odhady jsou obsaženy ve zprávě ekonoma Leonarda Mediny z afrického oddělení MMF a Friedricha Schneidera z Keplerovy univerzity rakouském městě Linz. Zatímco stínová ekonomika Ukrajiny v roce 1991 byla odhadována na 39%, už v roce 1998 dosahoval tento údaj 57%. Od té doby osciluje mezi těmito dvěma hodnotami a v poslední době (2016) se odhaduje na 45%. Pro srovnání: Ve vyspělých západních ekonomikách se tento ukazatel pohybuje mezi 7 a 15%. Ukrajina tak zaujala třetí místo za Ázerbajdžánem (67%) a Nigérií (48,5%).

12; Byla zveřejněna šokující fakta o životě jednadevadesátiletého veterána Velké vlastenecké války Anatolije Fjodoroviče Ivanova, který v bídě dožívá poslední dny svého života v Petrohradě. Ani v Rusku nemají hrdinové na růžích ustláno. Hrdiny asi dnes nikdo nepotřebuje…

13; Maďarsko si posvítí na Ukrajince, kteří pomocí korupčních praktik získávají (často falešné) maďarské pasy. Jsou mezi nimi nejen obyvatelé Zakarpatska, ale i Ukrajinci z jiných oblastí země, kteří nemají s Maďarskem vůbec nic společného.

14; Setkání zástupců armády Kazachstánu a USA. Konalo se setkání náčelníka Generálního štábu Kazachstánu s vojenským atašé Spojených států. Vybuduje Pentagon další vojenskou základnu na ruských hranicích?

15; Černoška, homosexuál a němá dívka… Komentář k filmu „Forma vody“. Může být v současné literární a filmové tvorbě ještě kladnou postavou normální zdravý místní člověk?

16; Donbas: Američané provádějí výzvědné činnosti, nepřítel chystá něco velkého, vyplývá z přehledu událostí minulého týdne.

17; Nedokážou existovat bez svého pána. Byl zveřejněn velmi zajímavý analytický text Rostislava Iščenka o absolutně rozdílné národní povaze a zahraniční politice věčně se podrobujících Ukrajinců a sebevědomých Poláků.

18; Olympijská diplomacie. Prezident Jižní Koreje přijal sestru Kim Čong-una, která je členkou politického byra vládnoucí strany v KLDR. Kim Čong-unova sestra pozvala prezidenta Jižní Koreje do Pchjongjangu. Prezident slíbil, že po nutných přípravách k sousedům přijede.

19; V Sýrii byla protivzdušnou obranou sestřelena letadla izraelského letectva. Systémy protivzdušné obrany zareagovaly na letadla, která útočila na vojenské objekty v centrální části Sýrie. Izrael masivně letecky útočí na objekty protivzdušné obrany a další cíle v Sýrii.

20; Doněcké umělecké muzeum. Obrazy zachráněné v kanalizační trubce. Dnes sem obyvatelé města chodí, aby se pokochali uměním a alespoň na chvíli zapomněli na každodenní těžkosti a válečné útrapy.

21; Ministerstvo pro mimořádné situace Ruské federace informovalo o nejpravděpodobnějších scénářích války v Rusku. Při zohlednění moderních metod vedení války ministerstvo navrhuje upustit od masové evakuace obyvatelstva.

22; Izrael potvrzuje ztrátu letadla bombardujících Sýrii. Přitom na ministerstvu války tvrdí, že je to jediná ztráta. Útok na izraelskou F-16 označil Izrael za hrubé porušení své suverenity. Izraelská vláda oficiálně prohlásila, že stíhací bombardér izraelského letectva byl sestřelen nad izraelským územím.

23; Kanadský premiér měl dopravní nehodu v USA. Při nehodě byli zraněni tři lidé. Všichni museli být hospitalizováni.

24; Expert pro národní bezpečnost: Porošenko, který rozpoutal válku, vystoupí na Mnichovské konferenci. Prezident Ukrajiny vystoupí na Mnichovské konferenci s projevem věnovaným evropské bezpečnosti.

25; Izrael: Masivní letecké údery na syrské cíle mají „obranný charakter“. Netoužíme po eskalaci, ale chceme umožnit izraelským občanům, aby si v klidu užili víkend.

26; V Kyjevě další „unavený“ most odhalil svou armaturu na povrchu vozovky, která ničí disky kol projíždějících aut.

27; byly zveřejněny záběry z místa dopadu izraelské F-16. Letoun byl sestřelen syrskou protivzdušnou obranou. Po sestřelení letadla izraelské vzdušné síly zaútočily na dvanáct cílů na syrském území, včetně tří baterií protivzdušné obrany a čtyři „íránské vojenské cíle“.

 

Sobota, 10.2.2018 – odpoledne a v podvečer:

1; Pracovník ukrajinské národní policie během hádky zastřelil civilistu. O mimořádné události informuje tiskové centrum štábu ATO.

2; Roskomnadzor zařadil Navalného internetové stránky na seznam zakázaných zdrojů. Podle zákona teď musí majitel obsah, prohlášený za nezákonný, odstranit, nebo budou stránky zablokovány.

3; Je Porošenko připraven na válku s Ruskem? V Kyjevě Rusko označili za zemi-agresora a svádějí veškerou odpovědnost za události v Donbasu na Moskvu.

4; Ukrajinská ekonomika utekla do stínu. Byly zveřejněny katastrofální závěry MMF. Celkový objem stínové ekonomiky na Ukrajině překračuje analogické parametry v ekonomikách mnoha afrických zemí, například Nigeru nebo Senegalu.

5; U města Afrín byl sestřelen turecký vojenský vrtulník. Kurdské oddíly oznámili svůj podíl na likvidaci vrtulníku.

6; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo izraelské nálety na Sýrii. Ruská federace vyjádřila vážné znepokojení nad leteckými údery izraelské armády na Syrské území a vyzývá ke zdrženlivosti a respektování suverenity Sýrie.

7; Cena plynu pro Ukrajince je dvakrát vyšší než by musela být, říká poslanec za Opoziční blok. Podle jeho slov drakonické ceny vymyslela předchozí vláda a ta současná se toho chytla.

8; Britská média straší Evropu novou Putinovou „vojenskou hračkou“. Demonstrace děsivého letadla nutí Brity, aby se ještě více obávali „totální války“ s Ruskem.

9; Propagace banderovské ideologie je výhodná pro Rusko, říká poslanec polského Sejmu. Poslanec připomněl, že Stěpan Bandera se chystal vybudovat nezávislou Ukrajinu pod protektorátem Třetí říše.

10; Ukrajinec se ocitl v blázinci kvůli „Putinovu hlasu“. Lékařská komise zjistila, že pacient „slyší Putinův hlas, který jej nabádá ke schválení ústavy“.

11; Rozvědka USA zaplatila Rusovi 100 tisíc dolarů za šanci dostat se zpět ke své kybernetické zbrani. Rus také slíbil, že poskytne jakési kompromitující materiály na Donalda Trumpa.

12; Ukrajinskému sportovci vyhrožují kvůli fotografii s ruským kolegou. Oleg Verňajev a ruský gymnasta Nikita Nagornyj zveřejnili společnou fotografii z olympijské vesnice.

13; V Kyjevě oznámili, proč Ukrajina na jaře 2014 nezačala bojovat o Krym. Byl tam problém, a to velký: Ústava nepočítá s konáním voleb v podmínkách válečného stavu.

14; Američan řekl, proč přinesl ruskou vlajku na Olympiádu. Chtěl tím vyjádřit své přání, aby se politika nemíchala do mezinárodních sportovních soutěží.

15; Donbas: Důstojník trestního batalionu zastřelil civilní osobu. Střelec byl zadržen.

16; Sestřelení izraelské F-16 ukázalo, že Sýrie je schopna reagovat na útoky, říká expert. Incident se sestřelením letadla izraelského letectva po náletu v Sýrii ukazuje schopnst Sýrie reagovat na podobné útoky.

17; Ve Velké Británii informovali o „nové děsivé hračce Ruské federace“. Jde o stíhačku páté generace Su-57.

18; V Ingušsku byli zlikvidováni ozbrojenci. Národní protiteroristiký výbor informoval o likvidaci dvou ozbrojenců v Ingušsku.

19; Ukrajinská zdravotnická reforma. Ukrajinskou záchranku nahradí izraelští dobrovolníci na jízdních kolech. Podle slov Ukrajinské ministryně Ulany Suprun budou dobrovolníci fungovat zdarma 24 hodin denně a 365 dní v roce.

20; V USA je možno zlikvidovat člověka pouhým obviněním, říká Trump. Některá obvinění jsou pravdivá, jiná vylhaná. Pro lživě obviněného už není cesty zpět – jeho život a kariéra jsou zničeny. Nevysvětlil ale, o jakých obviněních mluví. Velmi pravděpodobně naráží na obvinění ze sexuálního obtěžování, která přiměla celou řadu známých činitelů show businessu, novinářů a podnikatelů odejít z veřejného života.

21; Porošenko informoval o korupci jako hlavním problému Ukrajiny a o hlavních prioritách země, mezi které patří spolupráce Ukrajiny se západními tajnými službami kvůli návratu prostředků nezákonně vyvezených oligarchy a úředníky zpět do země.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!