Přehled zpráv – RusVesna – 9.2.2018

su-35_vks_nochPátek, 9.2.2018 – ráno a přes den:

1; Rusko nemá ve vzduchu protivníka sobě rovného. Rusko modernizuje své stíhací letectvo: Zakoupí nejnovější těžké stíhačky a zmodernizuje letadla, která má ve výzbroji.

2; Ukrajinští policisté uskutečnili pogrom v kancelářské budově listu Vesti. Ve čtvrtek se objevily zprávy, že v jednom patře, kde sídlí holding, došlo k požáru.

3; Hnutí Femen přivítalo prezidenta Ukrajiny ve Vídeňské opeře. Pod maskou aristokrata ducha se skrývá válečný zločinec, který se neštítí vydělávat na krvi svých spoluobčanů, prohlásili v hnutí Femen.

4; Ukrajina přestala existovat pro Západ jako stát. Ukrajina se ze subjektu mezinárodní politiky definitivně změnila v její objekt.

5; Jules Verne. 190 let velkého snílka. Lidé si pamatují Julese Verna a dosud zbožňují jeho romány. Kdo v mládí četl jeho knihy, rád je dává číst i svým potomkům.

6; Z extrému do extrému. Nakolik je vážná hrozba vojenského konfliktu mezi NATO a Ruskem? Rusko a země NATO se nacházejí na pokraji války.

7; Příslušník jednotky zvláštního nasazení odhalil ministerstvu státní bezpečnosti identitu a cíle tajných zabijáků v Donbasu. Diverzní skupina 8111 Audi na rotačním základě fungovala v zóně tzv. ATO.

8; Ukrajinská civilizační katastrofa. To, co nyní můžeme pozorovat na Ukrajině, je rozsáhlá civilizační katastrofa na omezeném území.

9; Co dělat s Donbasem? Válka nás nutí podívat se sami trochu nově na sebe samotné, na své činy a myšlení a znovu pochopit, kdo a co je skutečně důležité pro život.

10; USA: Doba sociálního pekla. Proč se USA jako stát změnily v rejdiště nadnárodních korporací?

11; Vyloučení ruští sportovci přišli o poslední šanci jet na Olympiádu. Všechna odvolání 47 ruských sportovců byla Sportovním odvolacím soudem zamítnuta.

12; Porošenko na Vídeňském plese. Jak to vlastně bylo a čím se v tu chvíli zabývala Timošenková? Na internetu se těší velké pozornosti hashtag #Петяибал (Péťa a ples).

13; Ruské letectvo a Tygři začistili 80% kotle se zbytky Islámského státu na ose Hamá-Idlíb. Za dva dny Syrská armáda osvobodila téměř 70 obcí a vrcholů pahorků.

13; Ukrajina zavádí jednorázová elektronická víza za 65 dolarů. Ukrajina zavede elektronické vízum pro všechny země, které nepatří do seznamu států s migračním rizikem.

14; Ruští hráči curlingu získali na olympiádě druhou výhru za sebou. Alexandr Krušelnickij a Anastasija Bryzgalova přehráli tým Finska ve třetím zápasu olympijského turnaje v Pchjongčchangu.

15; Vláda USA přerušila svou činnost. Kongres se rozešel a nepotvrdil rozpočet. Federální úřady v 8:00 moskevského času automaticky přerušují svou činnost.

16; USA prozradily, jak mají v úmyslu čelit ruské protivzdušné obraně. Dokonce ani nové americké bombardéry nejsou schopny překonat ruskou a čínskou protivzdušnou obranu, a to navzdory moderním stealth technologiím.

17; Rusko musí okamžitě přerušit podporu Donbasu, řekla Sobčak v USA. Jakmile skončí podpora ze strany Ruska, skončí i samotný konflikt.

18; Tanky u Bílého domu. Proč se Trump rozhodl uskutečnit v USA „velkou vojenskou přehlídku“? Donald Trump plánuje vojenskou přehlídku na Den nezávislosti USA, avšak tento návrh nebyl v zemi přijat jednoznačně.

19; Výstavba Severního proudu 2 bude zahájena v roce 2018. Pro výstavbu plynovodu Severní proud – 2 byla získána téměř všechna povolení. Výstavby by měla začít už letos.

20; Radnice Krivého Rogu varuje: Ve městě budou rozvěšeny vlajky Novoruska a po ulicích budou chodit vojáci Doněcké republiky. Obyvatelstvo by ale nemělo předčasně jásat. Půjde o natáčení filmu.

21; Polsko chce přerušit obchodní vztah s Gazpromem kvůli norskému plynu, píše Bloomberg. Polsko, které kupuje ruský plyn už více než 74 let, má v úmyslu odmítnout další spolupráci s Gazpromem.

22; V Rusku bylo navrženo vytvoření „Světové vlády“. Tuto ideu vyslovila Taťjana Valovaja, členka kolegia pro integraci a makroekonomiku Eurasijské hospodářské komise.

23; Vojenský trh po ukrajinsku. Specnaz prodává vojákům Armády Doněcké republiky zbraně NATO. Finská ostřelovací puška Sako TRG-42 byla zakoupena za pouhých 7 tisíc dolarů, píše vojenský dopisovatel Semjon Pegov.

24; Ruská centrální banka zrušila licenci bance „Finančně-průmyslový kapitál“. Dříve vůči bance už byla použita opatření bankovního dohledu, konkrétně omezení v přijímání vkladů obyvatelstva.

25; Na tribunách Olympijských her zavlával ruská vlajka. Během vystoupení ruského krasobruslaře Michaila Koljady se do objektivů kamer dostala ruská vlajka.

26; V Sýrii byl záměrně zbořen most postavený Ruskem, říká ruské ministerstvo obrany. Není vyloučeno, že tímto barbarským způsobem se USA snaží cizíma rukama bránit posílení zákonné moci v Sýrii.

27; Sobčak označila snídani s Trumpem za nesmyslnou. Televizní moderátorka vydržela na akci sedět jen necelou půlhodinu a poté si postěžovala, že akce se jí nelíbila.

28; Rusko bude žádat odvolání šéfa MOV. Po skončení Olympijských her v Pchjongčchangu bude Moskva požadovat odvolání Thomase Bacha.

29; Raketa s historicky nejrychlejším „Progressem“ se připravuje k odpálení. „Sojuz-2.1a“ byla postavena na startovací komplex na kosmodromu Bajkonur.

30; Šokující statistika: Z devadesáti útoků na novináře na Ukrajině za poslední rok nebol ani jeden objasněn. V případu vyšetřování vraždy Pavla Šeremeta, kterého odpálili v autě v létě 2016, se vyšetřování rovněž točí na místě.

31; Nedohodli se v letadle. Na kyjevském letišti se poprali Ukrajinci a Bělorusové. Občasné Běloruska bránili Ukrajincům v odletu běloruským letadlem do Egypta.

32; Naftogaz opět může porušit podmínky kontraktu s Gazpromem. V roce 2018 Naftogaz opět může narazit na to, že poruší princip „take-or-pay“ ve smlouvě s Gazpromem.

33; Čína je připravena otočit světový trh s ropou. Přechod na „petrojüany“ se může stát jednou z nejdůležitějších událostí na ropném a měnovém trhu.

34; Debilové z ukrajinské armády hraji „curling“ s extrémně účinnými minami. „Jsme připraveni na zimní Olympiádu, říká se ve zveřejněném videu.

35; Od prvních pylonů po kompletní silnici a železnici: Dva roky výstavby Kerčskékho mostu. Parta budovatelů pracuje nonstop a za jakéhokoli počasí. Tady všichni chápou, jak netrpělivě se na obou březích průlivu na tento most čeká.

36; Reakce na prezidentskou kampaň Ksenie Sobčak: Úvaha o přípustnosti „slizkých“ metod vedení předvolební kampaně na základě jejího počínání v republikách Severního Kavkazu.

37; Začal zahajovací ceremoniál Olympijských her v Pchjongčchangu. Podle výsledků špinavé protiruské kampaně MOK a WADA vystoupí ruská výprava na těchto hrách pod neutrální vlajkou.

38; Ljaško se svými soukmenovci demonstruje před polským Sejmem kvůli antibanderovskému zákonu. „Poslanci Radikální strany přijeli do Varšavy, aby řekli: Zatavte to!“, prohlásil Ljaško.

39; Kyjeva chystá humanitární katastrofu pro 1,5 milionu civilních občanů. Ukrajinská armáda definitivně ztratila obavy a otevřeně přisouvá zakázané zbraně k linii dotyku za bílého dne.

40; Čím dále do Evropy, tím tlustší jsou nacisté. Nevyhnutelná nacifikace Ukrajinu definitivně dorazí. Nacistický teror na Ukrajině teprve začal narůstat. Má ještě daleko do vrcholu, avšak tuto trasu zvládnou nacisté překonat velmi rychle.

41; U Ivano-Frankovska donutili „ukrajinští patrioti“ Poláka vyvěsit banderovskou vlajku na přivítanou vojákům vracejícím se z ATO.

42; Z Izraele jsou masově deportováni Ukrajinci. V Izraeli byl třiatřiceti cestujícím, kteří dorazili do Tel Avivu z Vinnice s leteckou společností MAU, odepřen vstup do země.

43; Nejvyšší rada: Poslanci byl odpojen mikrofon kvůli ruštině. V Nejvyšší radě byl poslanci za Opoziční blok Sergeji Matvijenkovovi odpojen mikrofon kvůli používání ruského jazyka.

 

Pátek, 9.2.2018 – pozdě odpoledne a večer:

1; Na přání nacistů: Kyjevská městská rada se usnesla, že zbourá kapli „Děsjatinnaja“ patřící Ukrajinské pravoslavné církvi Moskevského patriarchátu. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno 9. února na zasedání Komise Kyjevské městské rady pro otázky urbanizace.

2; Byli zjištěni všichni spolupachatelé,kteří se podíleli na vraždě Giviho, říká Alexandr Zacharčenko. Řada z nich už byla zadržena.

3; Letadla amerického letectva zlikvidovala Muskovu raketu, píší média. Americké letectvo sestřelilo první stupeň Falcon 9, který se vracel na Zemi po odpálení komunikační družice SES-16/GovSat-1.

4; Ochranka hotelu nepustila do objektu specnaz SBU, který dorazil za účelem zadržení Saakašviliho. Jako první o tom informoval Saakašviliho spolustraník David Sakvarelidze a poté to potvrdil poslanec Jurij Děrevjanko.

5; Parlament rozhodl o trestní odpovědnosti za zneuctění státní vlajky Republiky. Pro schválení dokumentu hlasovalo 75 poslanců přítomných na plenárním zasedání.

6; Jaké to máte sklony? Putinovi se nelíbila sovětská anekdota, kterou připomněl šéf metalurgického kombinátu v souvislosti se způsoby, jakými se rozhoduje v podnikatelské sféře: „Kovář se opil a vedení sovchozu se radí, jak ho potrestat. Dojdou k závěru, že bití, krácení prémií ani pokuta nepomůže, a tak jej tedy navrhují znásilnit. Ozve se protinávrh, že to je riskantní, protože kováře mají jen jednoho. Zazní protinávrh: A tak znásilníme traktoristu – ty máme dva…“ – Putin se v žertu pozastavil nad tím, že nezazněl návrh znásilnit místo kováře třeba dojičku, tedy ženu…

7; Ruské ministerstvo zahraničí vystoupilo proti zařazení USA do Normandského formátu. Zařazení USA do Normandského formátu pro usmíření znesvářených stran v Donbasu nijak nepomůže k urovnání této krize.

8; Sobčak srovnala Kadyrova se Stalinem. Podle názoru Ksenije Sobčak předvádí nejvyšší představitel Čečny svým hostům jen ty lepší stránky rozkvětu.

9; Specnaz ukrajinské armády připravuje teroristické činy v Donbasu, vyplývá z operativních zjištění. Ministerstvo vnitra Luganské republiky shromažďuje informace.

10; Minské dohody se dostaly do slepé uličky, říká francouzský prezident. Macron se takto vyjádřil po telefonickém rozhovoru s prezidentem Ruska.

11; V Itálii motocyklista střílel na kolemjdoucí. 9. února v italském městě Pisa muž, který se předváděl na motorce, zahájil střelbu směrem na chodce.

12; Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila 34 trestních stíhání ve věci krutého zacházení se zajatci na Ukrajině. Bělous zdůraznil, že práce v tomto směru bude pokračovat,tudíž počet případů může dále růst.

13; Ruští olympionici vypadají jako špióni, říkají americká média. Anastasija Bryzgalova a Alexandr Krušelnickij, kteří soutěžili v disciplině curling double mixed (smíšených párů), jsou prý podobní hrdinům z řad ozbrojenců.

14; Ekonomika Ukrajiny se nemůže dostat ze spárů vysoké inflace. Tempo inflace na Ukrajině se zrychlilo v lednu 2018 na 14,1 procenta meziročně.

15; Doněcká a Luganská republika zahájily proces unifikace legislativy za účelem vytvoření jednotného celního prostoru.

16; Velvyslanec USA řekl, co mu v Moskvě chybí. Huntsman poznamenal, že pro něj je nesmírně důležitý kontakt s lidmi, kteří jej seznamují s ruskou kulturou.

17; Porošenko podepsal výnos o boji s ruskou informační agresí. V dokumentu se rovněž píše, že kontrola plnění výnosu bude svěřena tajemníkovi Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandru Turčinovovi.

18; Vztahy Ruska a Číny vstupují co nové epochy, říká velvyslanec. Podle slov čínského diplomata vstupují vzájemné vztahy do nové epochy ještě bouřlivějšího a ještě mohutnějšího rozvoje.

19; Generální štáb ukrajinské armády komentoval plány na přepadení Donbasu a Ruska. Náčelník generálního štábu informoval o průběhu setkání se členy Kyjevské asociace vojenských přidělenců.

20; Francouzský soud prodloužil vazbu skandálnímu „umělci“ Pavlenskému. Ten vyhlásil hladovku. Jeho obhájci mají v úmyslu rozhodnutí soudu napadnout.

21; Odchod kapitálu z Ruska v lednu prudce vzrostl. Čistý odchod kapitálu z Ruska v lednu 2018 dosáhl podle předběžných odhadů hodnoty 7,1 miliardy dolarů.

22; Ruské ministerstvo obrany odpovědělo bratranci Borise Němcova, který vyjádřil pochybnosti o hrdinském činu pilota Romana Filipova. Jeho vyjádření označilo za špinavý paskvil a pisatele označilo za „mankurta“, tj. za člověka, který odvrhl svou minulost, národní zvyky, tradice a hodnoty, a ztratil tak morální integritu.

23; Američan přišel na zahájení Olympiády s ruskou vlajkou. Fanoušek z USA přinesl na zahájení Olympijských her v Pchjongčchangu ruskou vlajku.

24; Viktor But zadržovaný nezákonně v USA se chystá zažalovat nepoctivé ruské novináře. Viktor But, který si odpykává pětadvacetiletý trest v USA, prohlásil, že je připraven zažalovat některá ruská média.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!