Přehled zpráv – RusVesna – 11.2.2018

tureckiy_voennyy_0Neděle, 11.2.2018 – ráno a přes poledne:

1; Turecko utrpělo nejvážnější ztráty od momentu vstupu jeho vojsk na území Sýrie během operace proti Kurdům, která dostala název Olivová ratolest.

2; Na Ukrajině zadrželi Ázerbajdžánce, který se snažil proniknout do Černobylské zóny. Vůči zadrženému byly zahájeny kroky trestního řízení.

3; Dekomunizace na Ukrajině byla dokončena, říká Vjatrovič. Šéf ukrajinského Ústavu národní paměti Vadimir Vjatrovič prohlásil, že proces dekomunizace na Ukrajině byl již dokončen.

4; Padlí u Ulus-Kertu. 6. rota proti Chattábovi. V historii čečenských válek zvláštní místo zaujímá boj 6. roty pskovského výsadku na kótě 776 v Čečně 28. až 29. února 2000.

5; Šílená babka. Ve Lvově důchodkyně napadla šídlem cestujícího v autobusu. Bylo zahájeno trestní řízení.

6. Smutné datum: V těchto chvílích to bude měsíc, co v Doněcku a Lugansku přestali přijímat signál posledního ukrajinského operátora Vodafone.

7; Neprobouzejte prastará monstra minulosti. Válka a smrt nemají rádi vtipálky. Vojáci znají slovo „karma“. Každý si do tohoto pojmu vkládá to svoje. Článek varuje před triumfálním počínáním nad těly zabitých protivníků. Právě podle tímto chováním se bojující strany často liší. A není to náhoda.

8; „Generál Mráz“ nutí Evropu milovat Gazprom. Pokud dříve krutými mrazy strádaly evropské armády útočící na Rusko, pak dnes krutými mrazy trpí hlavně ambice evropských politiků.

9; Hrdinský čin si připomínají v srdci Ruska. Moskvané vzdávají hold památce majora Filipova. Jeho bojový letoun Su-25 byl sestřelen raketou v provincii Idlíb. Sám voják se pustil do nerovného boje s ozbrojenci.

10; O hrobařích Ukrajiny. Veškerá ta dnešní hrůza, krev, smrt, zmar a utrpení „ukrajinské rusifikované biomasy“ z ní dělá „ukrajinský národ“. Byl publikován zajímavý názor, že sami ukrajinští patrioti si uvnitř velmi dobře uvědomují, že ukrajinský národ vlastně neexistuje, ale doufají, že „v boji proti nenáviděnému Rusku“ určitě vznikne.

11; Otrava nenávistí. Jaká filmová tvorba, taková země. Filmy či seriály natočené na Ukrajině v posledních pěti či deseti letech jsou z 85% primitivní náměty o historických osobnostech a událostech. Současné problémy ukrajinské režiséry a scénáristy absolutně nezajímají. Divákovi by nejspíš nebylo příjemné se ještě i v kině nebo v televizi znovu dívat na tu bídu a utrpení, které jej reálně obklopují. Když lidé celá desetiletí žijí v paralelní realitě pod vlivem státní propagandy, není pak divu, že se nejvíce zajímají o to, co řekl prezident, kterého nevolili, v Davosu, kam se nikdy nepodívají, o otázkách, kterým vůbec nerozumí.

12; Hloupá „sláva“ na Ukrajině. Davová psychóza je nebezpečná věc, a když je podporována lidmi podlými a cynickými, je neštěstí hotovo. Ze všech koutů se ozývá nacistický pozdrav. V armádě chtějí nahradit dosavadní pozdrav „Nazdar, soudruzi! – Přejeme zdraví!“ nacistickým pozdravem „Sláva Ukrajině! – Hrdinům sláva!“. Jediné, co se v návrhu zákona zatím neupřesňuje, jestli se při tomto pozdravu také bude zvedat pravice jako před pětasedmdesáti lety.

13; Jak získat pas Doněcké republiky? Byly zveřejněny podmínky, za jakých může Ukrajinec, Rus nebo občan další země získat pas Doněcké republiky. U cizinců je důležité, aby se osoba podílela na ochraně či obraně obyvatel Doněcké republiky.

14; Doktor Smrt. Příběh největšího zločince v bílém plášti. 7. února 1979 během koupání v oceánu zemřel Joseph Mengele, jeden z nejvýznamnějších nacistických zločinců.

15; Ve městě Phoenix v USA se propadla prakticky celá ulice pod zem. Poškozeno bylo vodovodní potrubí. Okolí je bez vody.

16; Bílý dům se postavil na stranu Izraele v souvislosti se sestřelením F-16, Připomeňme, že izraelská stíhačka byla sestřelena systémem syrské protivzdušné obrany.

17; Jsou nejstylovější. Americký tisk se pochvalně vyjádřil k uniformám ruských olympioniků. „Cekal jsem, že spatřím něco stejně nezajímavého, jako je ta zkratka OAR, ale tohle je fakt něco…“, píše komentátor listu The Wall Street Journal.

18; Můžeme vám prodat S-400, jestli chcete.., říká Americe šéf ruského Rostechu. Mnoho zemí by chtělo mít takovou zbraň, proto je poptávka vysoká. Na otázku, jestli by takový prodej nebyl strategickou chybou, expert odpovídá, že se jedná o obrannou zbraň, která neohrožuje nikoho kromě útočníka.

19; Ukrajinci byli označeni za motor polské ekonomiky. Tento názor vyslovil polský list Gazeta Prawna když zařadila ukrajinské gastarbeitery na druhé místo žebříčku nejdůležitějších osob a faktorů v polské ekonomice.

20; Ruská krasobruslařka dosáhla v Pchjongčchangu světového rekordu. Jevgenija Medveděva dostala ruské sportovce na druhé místo v kolektivních soutěžích.

21; Letecké údery v Sýrii zmařily jen v prvním únorovém týdnu tisíc lidských životů, hlásí OSN. Toto obludné číslo zveřejnil oficiální zástupce generálního tajemníka OSN.

22; Odezva doby. Píseň o teroristických činech v Evropě zvítězila na festivalu v San Remu. V různých dobách se vítězi festivalu stali Adriano Celentano, Toto Cutugno, Al Bano a Romina Power – a další.

23; Tvář zrádce: V USA ukázali Rodčenkova po plastické operaci. Triumf americké logiky? Vzhled Rodčenkovovi skutečně změnili. Není možné jej poznat. Ale ve stejném okamžiku jeho novou tvář zveřejnili na americkém televizním kanálu. Grigorij Rodčenkov je bývalý šéf Moskevské antidopingové laboratoře, který se stal informátorem WADA. V rámci programu ochrany svědků prodělal plastickou operaci obličeje, aby se mohl snáze skrývat.

24; Dvojí metr po americku. Vojenské přehlídky v USA, v Rusku a v KLDR. Mike Pence označil vojenskou přehlídku v KLDR za „nekončící provokaci“.

25; Luganská republika bude prodávat uhlí do Turecka, říká Tymčuk.

26; Odpálení rakety Sojuz z Bajkonuru bylo odloženo na náhradní datum. Roskosmos už oznámil důvody odkladu. Důvodem bylo automatické vypnutí motorů při startu. Jedná se o stejnou chybu palubního počítače jako při odložení startu Progress MS-07 12. října 2017.

27; Zahraniční instruktoři dorazili do Arťomovska. Výcvik ukrajinské armády začíná. SBU nuceně verbuje na okupovaném území obyvatele, kteří mají příbuzné v Doněcké republice.

28; No, aspoň že to nebylo na záchodě… Vojenský komisariát předal barmance – vdově po padlém účastníku ATO vyznamenání poté, co ji odvedl do kouta baru.

29; Kanadský tisk podpořil trenéra, který urazil Rusy. Pokud Kanaďan zostudil Rusko, pak tomuto Kanaďanu žehnej Bůh, píše Toronto Star.

30; Rumunsko požaduje vrácení Moldávie, Oděské a Černovické oblasti. Parlamentu bude navrženo zrušit pakt Molotova a Ribbentropa. Zrušení paktu může mít pro Ukrajinu za následek ztrátu několika dalších regionů.

 

Neděle, 11.2.2018 – odpoledne:

1; Doněcká filtrační stanice opět ostřelována. Filtrační stanice ležící 12 km od Doněcka v takzvané šedé zóně u linie dotyku byla opět ostřelována 25. samostatnou výsadkovou brigádou ukrajinské armády. Cílem ostřelování nemůže být nic jiného než touha způsobit v Doněcku rozsáhlou humanitární katastrofu.

2; Epocha beztrestných náletů na Sýrii byla ukončena, říká Írán. Oznámil to tajemník Nejvyšší rady národní bezpečnosti Íránu Alí Šachmání po incidentu na hranicích Sýrie a Izraele.

3; Nedaleko Moskvy havarovalo dopravní letadlo. Na palubě letadla se podle předběžných údajů nacházelo 65 cestujících (z toho jedno dítě) a šest členů posádky. Identita členů posádky i všech cestujících je již známa. Letadlo směřovalo z Moskvy do Orsku. Podle některých informací došlo ke srážce s helikoptérou. Ruská pošta popřela, že by šlo o její stroj. V souvislosti s havárií bylo zahájeno trestní řízení. Vyšetřovací výbor Ruska poznamenal, že budou prověřeny všechny možné příčiny havárie. Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil všem blízkým obětí letecké havárie An-148 upřímnou soustrast.

4; V Soulu byla zapálena vlajka KLDR. Účastníci akce protestovali proti účasti sportovců z KLDR na Olympiádě v jedné výpravě s jihokorejskými sportovci.

5; Lavrov: Se mnou hovoří Klimkin rusky. Vždyť pochází z ruského Kurska, dodal ruský ministr zahraničí.

6; Lavrov: USA se snaží zapojit Polsko vykazující značné rusofobní tendence do poskytnutí smrtících zbraní Kyjevu.

7; Rusko z dodávek smrtících zbraní Spojenými státy na Ukrajinu vyvodí závěry, říká Lavrov.

8; Ukrajinský voják zavraždil nožem za bílého dne Kyjevana kvůli jeho poznámce o nekorektním chování.

9; Lavrov: Spojené státy obkličují Rusko po celém obvodu. Lavrov informoval o rozšíření amerického systému protiraketové obrany kolem Ruska.

10; Izrael přiznal, že stíhačku F-16 sestřelila syrská protivzdušná obrana. Včera sestřelené izraelské vojenské letadlo bylo zasaženo palbou ze země, vyplývá z materiálů izraelské armády.

 

Neděle, 11.2.2018 – večer:

1; Saakašvili prozradil, jak jeho prababička zachraňovala Stalina před carskými četníky. Podle jeho slov jeho učitel angličtiny často pobýval u Stalina.

2; Američané našli ve starobylém traktátu plány Číny na zničení USA. Číňané mohou použít strategii, která byla popsána před 2.500 lety vynikajícím vojevůdcem jménem Sun-c´ (544-496 př. n. l).

3; Bohatí cizinci jezdili v roce 2014 na Ukrajinu, aby si užili hon na obyvatele Donbasu. Na samém začátku války movití lidé ze západních zemí platili velké peníze za to, aby si mohli zastřílet na „živé cíle“.

4; Porošenkova ochranka ukradla Porošenkův „pranýř“. Porošenkovi odpůrci z řad Saakašviliho příznivců se sešli u jeho domu, ale dřív než akce začala, prezidentovi lidé jim ukradli jejich hlavní symbolický předmět.

5; Ukrajinské testery na alkohol se ukázaly jako nezákonné. Očekává se vlna rehabilitací opilých řidičů.

6; Britské porodní asistentky dostaly pokyn, aby nenazývaly ženy „ona“ a „rodička“. Doporučuje se také vyhnout se řady výrazů typu „rozkošná holčička“ nebo „kluk jako buk“, protože by to mohlo některou z rodiček – tedy pardon: „bytostí vypuzujících ze svého těla plod“ – urazit nebo rozrušit.

7; Kdo ve skutečnosti ovládá Evropu? Evropští aristokrati jsou nástupci starodávných titulů a stavů, kteří nemají rádi popularitu v tisku a vyhýbají se seznamům časopisu Forbes.

8; Ve Lvovské oblasti vandalové urazili hlavu Ševčenkova památníku. Z pomníku Tarase Ševčenka v městském parku kultury a oddychu města Stryj neznámí pachatelé urazili hlavu.

9; Lavrov: Já jsem paní Nuland k slzám nepohnul. Ruský ministr zahraničí odmítl fámy, že během rozhovorů dohnal k slzám bývalou asistentku státního tajemníka USA.

10; Jak estonská rozvědka bavila publikum. Široké estonské veřejnosti byla představena zpráva Oddělení vnější rozvědky s názvem „Estonsko v mezinárodním bezpečnostním prostředí“.

11; Bezpečnostní kamera zachytila pád letadla An-148. Bezpečnostní kamera na soukromém domě zachytila poslední okamžiky letu An-148 nedaleko Moskvy. Na kamerovém záznamu je ale vidět jen velmi vzdálená vznikající ohnivá koule.

12; Izrael a USA ignorují normy mezinárodního práva. Na nevelkém území se soustředily zájmy mnoha mocností, které zničily představy o mezinárodním právu.

13; Synové Ruska se nevzdávají a neklepou se strachy před smrtí. Uplynulo devět dní od smrti majora Filipova. Mohl ve chvíli, kdy se chystal ke svému dalšímu bojovému letu tušit, že bude jeho poslední?

14; Ukrajina a MMF: vztahy neuchopitelné rozumem. Ukrajina si brala úvěry velmi dlouho a velmi ochotně, aniž se obzvláště zamýšlela nad budoucností, a přitom si nalhávala, jak je nezávislá.

15; Generální štáb ukrajinské armády potvrdil, že se Ukrajina chystá k útoku v Donbasu. V aktivním režimu probíhá příprava na aktivní bojové akce dříve nevídaných měřítek.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!