Přehled zpráv – RusVesna – 12.2.2018

razruha_4Pondělí, 12.2.2018 – ráno a přes den:

1; Strašlivá cena války: Znovu a znovu umírají. Svědectví obyvatelky sídliště Okťabr v Doněcké republice, kterou války připravila o rodiče, manžela a malého syna,vypráví, jak se jí neustále vracejí děsivé vzpomínky.

2; USA a Ukrajina vyjádřily soustrast v souvislosti s katastrofou An-148. Letadlo An-148 Saratovských aerolinií havarovalo v neděli. Na palubě se nacházelo 65 cestujících a šest členů posádky.

3; Hlavním svátkem je pochod homosexuálů. Proč Rusové utíkají z Evropy a USA? V dobách perestrojky se zahraničí Rusům zdálo být zemí zaslíbenou.

4; Ozbrojenci zabíjejí obyvatele Damašku. Očití svědkové a samotné oběti vyprávěly dopisovateli podrobnosti ze strašných zločinů teroristů.

5; Co se to děje se mzdami ukrajinských úředníků? Ve srovnání se skandály s luxusní dovolenou pro úředníky udivují lednové výplaty ministrů svou skromností.

6; Jaderný projekt SSSR: Vytvoření jaderného štítu. Přesně před 75 lety předseda Státního výboru pro obranu SSSR Josif Stalin podepsal rozhodnutí o vytvoření jaderné bomby.

7; Vznik „ukrajinského národa. Kde se vůbec vzala Ukrajina? Doněcký blogger Denis Selezňov se neotřelým způsobem staví k otázce, odkud se vlastně vzal „ukrajinský národ“.

8; Americká honička za ruskou vojenskou myšlenkou. Nedávný testovací odpal Cirkonu ukázal, že rychlost zvuku byla překročena osmkrát.

9; Říše – to jsou lidé. Neshromažďujeme území, nýbrž lidi. Rusové mají nejvyšší čas se vracet domů. A není důležité, jakou mají národnost. Rus – to je stav duše.

10; Sýrie: Předvolební válka aneb Konec izraelské beztrestnosti. Události z posledního týdne svědčí o nové etapě vyostření konfliktu v Sýrii – tentokrát v izraelsko-syrském směru.

11; Co naučila válka obyvatele Donbasu? Lidé, kteří říkají, že dnes je v Novorusku všechno špatně, tam nejspíš nebyli v roce 2014…

12; Proč je mi nepříjemné se na to dívat? Podívejte se na ten šťastný průvod. Mír, přátelství! Hurá! Jsme tady! Štěstí vyzařuje z těch tváří, jako by si neuvědomovali, jak hrozně byli pokořeni.

13; Operace Ministerstva pro mimořádné situace na místě havárie letounu An-148 bylo ukončena. Vyšetřovací výbor pokračuje v práci.

14; Na místě dopadu An-148 byla nalezena jáma o hloubce 1,5 metru. Rozměr jámy je sedmkrát čtyři metry.

17; V Pentagonu řekli, jak ruská armáda překáží USA v Sýrii. V Pentagonu znovu komentovali „nebezpečné manévry“ ruských letadel poblíž amerických bojových letadel.

18; To je směšné. Puškov se vysmál informačním zdrojům Pentagonu. Připomeňme, že šéf Pentagonu přiznal, že USA nemá důkazy o použití chemických látek ze strany Asadova režimu.

19; Jsme připraveni k rozhovorům s KLDR, říká Bílý dům. Washington bude pokračovat v tlaku na KLDR, prohlásil viceprezident USA Mike Pence.

20; Ruské letectvo a „Tygři“ připravili ozbrojencům peklo. Provincie Hamá a Idlíb jsou posety mrtvolami ozbrojenců a zničenou vojenskou technikou. Armáda Sýrie a ruské letectvo osvobodily během prudkých bojů od Islámského státu a Al-Káidy 155 obcí a 1.100 čtverečních kilometrů mezi Idlíbem a Hamá.

21; Zasaženi Majdanem: S příbuzenstvem v Donbasu budu mluvit jen za pomoci samopalu. Moderní ukrajinství je nebezpečná psychická úchylka, která má za následek destrukci logického myšlení i rodinných vztahů.

22; Ruské vměšování: Všechno teprve začíná, píše americký tisk. Ruské vměšování s cílem podkopat důvěru k demokratickým institucím USA začalo už dávno před volbami v roce 2016.

23; Bílý dům si usmyslel, že zprivatizuje Mezinárodní kosmickou stanici, píší americká média. Nyní Amerika utrácí na udržování Mezinárodní kosmické stanice tři až čtyři miliardy dolarů ročně.

24; Ruské ministerstvo obrany ukázalo odpálení modernizované rakety systému protiraketové obrany. Modernizovaná protiraketa systému protivzdušné obrany úspěšně splnila úkol a zasáhla cvičný cíl se zadanou přesností.

25; 7U Kyjeva místní obyvatel držel doma arzenál výbušnin pro vlastní ochranu. V držení pětapadesátiletého muže bylo 111 podomácku vyrobených výbušných zařízení, 26 Molotovových koktejlů a kilogram konopí.

26; Dvě války, dvě blokády. Od Leningradu po Avdějevku. V Donbasu dnes už žijí děti, které se narodily během války a které tudíž vůbec neznají mír. A umírají staříci, kteří si ještě pamatují tu předchozí válku.

27; Úrokové míry ruských bank se nadále snižují. Po snížení klíčové sazby Ruské centrální banky bude pokračovat snižování sazeb vkladů i úvěrů.

28; Byla nalezena druhá černá skříňka havarovaného letadla An- 148 u Moskvy. Jde o záznamy komunikace probíhající v kabině letadla.

29; Robert de Niro.USA jsou šílená země. Robert de Niro podobně jako další hollywoodští herci důsledně kritizují politiku současného prezidenta USA.

30; Marine Le Pen vymyslela, jak vyhrát volby prezidenta Francie. Chce přejmenovat stranu. Zahajujeme novou kapitolu v naší historii, prohlásila šéfka bloku Národní fronta.

31; Saratovské aerolinie pozastavují využívání An-148. Připomeňme, že právě tento typ letadla vyvinutý ukrajinským podnikem Antonov havaroval 11. února nedaleko Moskvy.

32; Na Krymu byl zadržen ukrajinský diverzant. Během společné speciální operace uskutečněné silami FSB a Ministerstva vnitra byl zadržen občan Ukrajiny podezřelý ze špionáže.

33; V ruské vládě přemýšlejí nad přesunem zimních prázdnin. Vicepremiér uvedl jako příklad evropské země, kde vláda přizpůsobuje prázdniny tomu, jak napadne v Alpách sníh.

34; Nezranitelní „Grači“ (krkavci, havrani): Teď už Su-25 z protivzdušných raketových komplexů nikdo nesestřelí. Na letecké základně v Kubince stojí připravená k odletu velká skupina skutečných superletounů Su-25SM3.

35; Americký miliardář očekává historicky největší propad trhů. Známý americký miliardář Jim Rogers předpovídá, že příští cyklus pádu na trhu aktiv bude nejhorší v historii.

36; Severoamerická slepá ulička. Dům č. 1: Velvyslanectví USA v Moskvě může dostat „mluvící adresu“. Návrh bude projednán na nejbližším zasedání pracovní skupiny Městské meziresortní skupiny.

37; V Moskvě hoří hotel Kosmos. Kouř se valí z oken 14. patra známého hotelového komplexu na Prospektu míru.

38; Ukrajinská armáda přisouvá ostřelovače na okraje Doněcka. Nepřítel zesiluje intenzitu ostřelování území Doněcké republiky.

39; Žádný výbuch na palubě An-148 nebyl, říká Vyšetřovací výbor Ruské federace. Podle prvních závěrů vyšetřovatelů bylo letadlo během pádu celé a ani nehořelo.

40; Američané a Britové odmítají zdravit, tak ať nám vlezou na záda, říká ruský sportovec na Olympiádě. Skeletonista Ruské výpravy Nikita Tregubov řekl, jaké panují v Olympijské vesnici v Pchjongčchangu nálady.

41; Ukrajina se zúčastní na vyšetřování havárie An-148. Oznámil to Mezivládní letecký výbor.

42; Nizozemský ministr zahraničí dvanáct let lhal o setkání s Putinem. Evidentně se řídil heslem „Raději pozdě než vůbec“ a rozhodl se přiznat ke lži. Jde o setkání ruského rezidenta se zástupci mezinárodního byznysu v roce 2006, kde měl Putin údajně mluvit o projektu Velkého Ruska,které by zahrnovalo Rusko, Bělorusko, Ukrajinu a země Pobaltí. Přiznal, že na setkání vůbec nebyl osobně přítomen a tuto „informaci“ měl z doslechu“.

43; V Kyjevě se ztratil ozbrojenec ATO, který se vrátil ze zajetí v Dobnasu. Ztracený ozbrojenec narozený v roce 1989 se vrátil na Ukrajinu během velké výměny zajatců 27. prosince 2017.

44; My jsme ještě vůbec nepochopili, co jsme tu vybudovali za posledních třicet let, říká ukrajinský novinář a srovnává Kyjev s černošským Harlemem. Odvážil by se někdo mít nějaké námitky k černošským bandám v Harlemu? Samozřejmě ne. A není to možné dělat ani v Kyjevě.

45; Rakouský prezident Alexander van der Bellen byl překvapen, když zjistil, že jeho praděd se narodil na území Ukrajiny, v současné Poltavské oblasti.

46; Saakašvili byl zadržen v Kyjevě. Jak sdělila jeho tisková tajemnice Darina Čiž, byl politik zadržen během oběda.

47; Filipíny pravděpodobně nakoupí vrtulníky v Rusku místo v Kanadě. Oficiální dopis o zrušení kontraktu se stále ještě připravuje a já ho podepíšu ještě tento týden, říká filipínský ministr obrany.

48; V ukrajinské vládě si myslí, že zemi zachrání už jen diktatura. To, co máme ve státě teď, nemohu nazvat demokracií, a to ani demokracií slabou, říká Georgij Tuka.

49; Už je známo, co čeká Saakašviliho po jeho zdržení. Bude to deportace do Evropy. Dnes zástupci silových struktur bývalého prezidenta Gruzie zadrželi a odvezli neznámo kam.

50; Ukrajina potřebuje 20 tisíc příslušníků mírových sborů v Donbasu. Podle názoru generálního tajemníka NATO Anderse Fog Rasmussena umožní vyslání mise na Donbas provedení místních voleb.

51; Porošenko: Stoupenci zrušení protiruských sankcí jsou naivní nebo nedostatečně informovaní. Vyjádřil se tak v interview pro německý Bild.

52; Katastrofa An-148: Ukrajinci kladou květiny k ruskému velvyslanectví v Kyjevě. Květiny připevňují k plotu diplomatického zastoupení na znamení soustrasti ohledně včerejší havárie letadla An-148.

53; Strach má velké oči. Rusko rozmístilo v Donbasu více tanků, než má k dispozici německý bundeswehr, říká Porošenko. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že Rusko rozmístilo na území Doněcké a Luganské republiky 600 tanků.

54; Letadlo se Saakašvilim na palubě letí směrem do Evropy. Michail Saakašvili opustil Ukrajinu.

55; Šéfa „Oplotu“ Jevgenije Žilina zastřelil ukrajinský zabiják, tvrdí zdroj. Vykonavatelem zločinu byl občan Ukrajiny Nikolaj Didkovskij. Byl na něj vydán mezinárodní zatykač.

56; Kadyrov se vysmál „vychvalované ukrajinské demokracii“. Nejvyšší představitel Čečny Ramzan Kadyrov komentoval zadržení bývalého prezidenta Gruzie Michaila Saakašviliho na Ukrajině.

57; Státní pohraniční služba Ukrajiny potvrdila vyhoštění Saakašviliho, Vojáci Státní pohraniční služby Ukrajiny realizovali rozhodnutí vrátit Saakašviliho do země předchozího pobytu.

58; Diverzní skupina ukrajinské armády se pokoušela proniknout na teritorium Luganské republiky, utrpěla přitom ztráty a ustoupila. Národní policie Luganské republiky překazila pokus o proniknutí diverzní skupiny kyjevských karatelů na území Republiky.

59; Odpojení Ruska od SWIFT dopadne negativně na světovou ekonomiku. Ruský vicepremiér Dvorkovič prohlásil, že odpojení Ruska od mezibankovního platebního systému Swift povede k finančním ztrátám zahraničních společností.

60; Integrační procesy mezi Doněckou republikou a Ruskou federace nabírají na obrátkách. Tento názor vyjádřil šéf delegace Doněcké republiky na Minských rozhovorech, předseda Národní rady Denis Pušilin.

 

Pondělí, 12.2.2018 – večer:

1; Lotyšská armáda se dostala na nejnižší úroveň, říká politolog. Andrej Koškin komentoval stížnosti velitele Národních ozbrojených sil Lotyšska ohledně ozbrojených sil. Kvůli neutěšenému stavu chrupu branců vázne proces doplňování stavu lotyšské armády. Loni si 47% obyvatelstva Lotyšska kvůli nízké životní úrovni nemohlo dovolit návštěvu stomatologa.

2; O smrti „stovek“ bojovníků ruské soukromé armády v důsledku úderu amerického letectva v Sýrii. Vojenský dopisovatel Roman Sapoňkov známý svými cestami do Sýrie a na Donbas napsal svůj názor ohledně tohoto „tématu“ šířícího se internetem.

3; Putin jednal s Trumpem. Prezident Ruska Vladimir Putin oznámil, že po telefonu hovořil se svým americkým kolegou Donaldem Trumpem.

4; Donbas: Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Informuje o tom tiskové centrum štábu ATO.

5; V Kremlu oznámili, že Putin je nemocen. Nachladil se, ale na jeho pracovní program nemá jeho nemoc sebemenší vliv.

6; Trumpova snacha dostala obálku s bílým práškem a dostala se do nemocnice. Snacha amerického prezidenta obdržela obálku kolem 10:00 ráno místního času.

7; Zahraniční investoři navyšují investice do dluhového trhu Ruska. Objem prostředků nerezidentů v rublových státních obligacích vzrostl v prosinci o 47 miliard rublů a na počátku tohoto roku činil 2.230 miliard.

8; V Sýrii při leteckém úderu koalice vedené Spojenými státy zahynul ruský občan – dobrovolník z Ruska. Rozhodnutí o rozloučení se zemřelým je v rukou jeho příbuzných.

9; Berlín je nespokojen s realizací Minských dohod. Za tři roky platnosti Minských dohod bylo uděláno příliš málo pro vyřešení konfliktu v Donbasu, který si vyžádal podle oficiálních zdrojů už 10 tisíc lidských životů.

10; Šéfka hnutí proti sexuálnímu obtěžování byla obviněna z obtěžování. Obvinění proti kalifornské poslankyni (Cristina García) podal bývalý spolupracovník aparátu jiného politika.

11; Saakašvili avizoval další průnik na Ukrajinu. Saakašvili byl v pondělí vyhoštěn ukrajinskou pohraniční službou do Polska.

12; Šéf Ukroboronpromu odstoupil. Generální ředitel státního koncernu Ukroboronprom Roman Romanov se rozhodl odstoupit ze své funkce.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!