Přehled zpráv – RusVesna – 13.2.2018

pro_ssha_61; Smyčka kolem Ruska se utahuje. USA mají v úmyslu rozmístit dalších 37 systémů protiraketové obrany kolem Ruska. V pondělí americká administrativa předložila Kongresu návrh rozpočtu na rok 2019.

2; Nadzvuková obrana. Čeho je schopna nová ruská protiraketa? Ruské vzdušné a kosmické síly otestovaly modernizovanou protiraketu, která se má dostat do výzbroje systému protiraketové obrany A-235.

3; Ukrajinská armáda se v Donbasu posunula o více než 10 km, tvrdí Turčinov. Podle jeho slov ukrajinská armáda vylepšila své pozice. Ve skutečnosti ukrajinská armáda jen – v rozporu s Minskými dohodami – obsadila několik vesnic v šedé zóně.

4; Ukrajinec vykradl off road plukovníka Ruské gardy v Moskvě. Moskevská policie zadržela Ukrajince, který vykradl terénní automobil plukovníka Ruské gardy.

5; Feminismus na postupu. O „sexismu“ prerafaelitů. V Manchesterské obrazové galerii preventivně ze strachu z feministek v tichosti odstranili zcela neškodný obraz Johna Williama Waterhouse „Hylas and the nymphs“. Prozatím se obraz opět vrátil na původní místo, ale samotný fakt, že vedení významné umělecké instituce provede takovýto autocenzurní krok, ukazuje, že strach z šílených feministek dosáhl už takové úrovně, že možná není daleko doba, kdy se budou pálit historické obrazy.

6; Jak se Ukrajina snaží přechytračit Evropu. Doněcký blogger Denis Selezňov analyzuje stále aktuální jazykovou otázku na Ukrajině. Pokračuje konflikt kolem snahy ukrajinského parlamentu a ministerstva školství zakázat ve školách a univerzitách jakýkoli jiný než ukrajinský jazyk. Zvláště naštvaní jsou Maďaři,kteří jsou připraveni torpédovat jakoukoli činnost Ukrajiny v mezinárodních organizacích. Poláci prostě začali schvalovat uvnitř své země zákony, zakazující jakékoli projevy ukrajinského nacionalismu.

7; Olympiáda, KLDR a americké podněcování války. Jediná země, která má prospěch z válek a konfliktů, jsou Spojené státy.

8; Polský premiér postavil Chmelnického do jedné řady s Hitlerem. Pro Ukrajince je Chmelnickij národní hrdina a pro Poláky je tím, kdo učinil první krok k zániku Polska.

9; Krvavá jatka v Idlíbu. Bankdy Islámského státu a Al-Káidy se vzájemně likvidují. Islámský stát schytává jednu porážku za druhou a nese velké ztráty u brány klíčové bašty teroristických band na jihovýchodě provincie Idlíb.

10; Probuzené zvíře. V Kyjevské městské radě se konalo jubilejní 5. Banderovské čtení“. Akce se zúčastnilo množství předních politiků nacionalistické orientace.

11; Čtyři turecké tanky byli zlikvidovány v provincii Aleppo, hlásí kurdská domobrana. Následky tohoto útoku byly zachyceny i na kameru.

12; Rusko školí všechny kolem sebe v nových pravidlech války. Jde o faktický rozpad vnímání systému „my a oni“, „naši a nepřátelé“ v geopolitickém prostoru.

13; Bylo zveřejněno video ze Saakašviliho zatčení v Kyjevě. Maskované nacistické gorily z ukrajinské Státní pohraniční služby flákli Saakašvilimi na podlahu obličejem dolů a poté jej za vlasy táhly k východu z budovy. https://vk.com/video-70187376_456239943

14; Ruský pár sportovců v curlingu vybojoval první historickou olympijskou medaili v této disciplině. Jejich bronz je třetí medailí pro Rusko na ZOH 2018.

15; Diverzní skupina ukrajinské armády se pokoušela proniknout na území Luganské republiky, utrpěla však velké ztráty a ustoupila. Národní policie Luganské republiky zhatila pokus o průnik diverzní skupiny kyjevských okupantů na území Republiky.

16; V Sýrii při leteckém úderu amerického letectva zahynul velitel Doněcké republiky původem z Ruska. Rozhodnutí o rozloučení se zesnulým učiní až jeho příbuzní.

17; Gruzínský ostřelovač označil dvě osoby, které se podílely na střelbě na Majdanu v roce 2014. V gruzínském Tbilisi začínají ostřelovači sdělovat podrobnosti z událostí z doby před čtyřmi lety.

18; „Zvítězili jsme“, prohlásil šéf Ukroboronpromu a odstoupil z funkce. Těch tři a půl roku byla moje služba vlasti, dodal nyní už bývalý šéf Ukroboronpromu.

19; Ve Vídni bylo uneseno tříleté dítě z Ruska. Dívenka narozená v roce 2014 byla na základě připravené akce ukradena z vídeňského hotelu.

20; Tanky a specnaz na Kurilách. Ruská armáda rázně odpověděla na drzá prohlášení Japonců.

21; Vědci definovali hlavní nebezpečí vyplývající z výfukových plynů motocyklů. Odpadní produkty, které se nerozložily v procesu vnitřního spalování, jsou vážným faktorem negativně ovlivňujícím životní prostředí.

22; Na internetu se uživatelé vysmáli oficiálnímu portrétu Baracka Obamy. V Národní portrétní galerii USA ve Washingtonu byli představeny oficiální portréty Baracka Obamy a jeho ženy.

23; Pátrací operace na místě dopadu An-148 se nacházejí v etapě dokončování. Úlomky letadla budou vyzdviženy z kráteru jeřábem. Ministerstvo a operativní štáb informují o posledních novinkách z místa katastrofy.

24; Televizní diváci ignorují Olympiádu. Televizní přenosy z ZOH 2018 překonávají všechny negativní rekordy ve sledovanosti. Příčiny jsou evidentní. Zahájení Olympiády sledovalo v Rusku pouhých pět milionů lidí, což je čtyřikrát méně, než když se Olympiáda konala v roce 2014 v Soči.

25; V Porošenkově administrativě se distancovali od letadla, které deportovalo Saakašviliho do Polska. Toto letadlo je od Porošenka stejně daleko jako gruzínský exprezident od své vlasti, pokusili se o žert...

26; V Rusku začaly testy systému tax free. Premiér Ruska Dmitrij Medveděv podepsal výnos o zavedení pilotního systému tax free ve čtyřech regionech Ruska.

27; Trump navrhl Putinovi pomoc při vyšetřování pádu An-148. Kromě toho prezidenti projednali i další témata, která představovala „vzájemné znepokojení“.

28; Růst cen základních potravin činil na poslední rok na Ukrajině děsivých 27%.

29; Probíhají poslední přípravy ke startu rakety-nosiče Sojuz 2.1a.

30; První dopingový skandál na ZOH 2018: Sportovec byl vyhnán z Olympijské vesnice. Sám japonský rychlobruslař Kei Saito tvrdí, že podpůrné prostředky nebral a svou nevinu hodlá dokázat. Jedná se o zakázaný preparát acetazolamid.

31; Hackeři ukradli z ruských bank více než jednu miliardu rublů. Škody ruských bank v důsledku hackerských útoků v roce 2017 činily 1,156 miliardy rublů.

32; Saakašvili: Nebudu žádat v Polsku o politický azyl. Dodal, že mu byla v Polsku poskytnuta ochrana, ale neupřesnil, kdo koho a před čím vlastně chrání.

33; Američanka, která se nedostala na olympiádu, kritizuje výkon Rusky Zagitovové, která se umístila na druhém místě. Jagudin krasobruslařku Ashley Wagner dost tvrdě usadil slovy, že dotyčná kritizuje, protože sama něčeho takového není schopna.

34; Výbor Rady federace pro obranu schválil odstoupení France Klinceviče. Známý ruský politický činitel oznámil, že nyní bude pracovat v jiných oblastech.

35; V Lotyšsku se rozmysleli a nebudou zvát ukrajinské hokejisty na turnaj. Zatímco nejsilnější hokejová mužstva planety soupeří na ZOH v Jižní Koreji, Ukrajince nezvou už ani do Pobaltí.

36; Strašlivý Trumpův sen: Co když vznikne jednotná Korea? Američané chápou: Když je mezi psem a kočkou uzavřeno náhlé přátelství, zcela určitě je zaměřeno proti páníčkovi...

37; Venezuela byla zbavena práva hlasovat v OSN kvůli dluhům. Venezuela přišla o hlasovací právo ve Valném shromáždění OSN kvůli neplacení příspěvků.

38; Ukrajinci můžou přijít o možnost sledovat zápasy Fotbalového mistrovství světa, které se bude konat v Rusku. Oni si ale určitě své cestičky najdou. Do Ruska se mohou dostat například přes Bělorusko nebo se dívat prostřednictvím Internetu.

39; Kanadská krasobruslařka zachránila v Koreji jezevčíka, který byl pěstován na porážku a odsouzen ke zkonzumování. Poveze jej domů a najde pro něj hodné páníčky.

40; Obyvatelé Jaroslavské oblasti byli omylem varováni před nebezpečím radiace. Televizní a rozhlasové stanice v úterý ráno omylem varovaly obyvatele Jaroslavské oblasti před nebezpečím radiace.

41; V Kremlu se vyjádřili ke Putinovu zdravotnímu stavu: To víte – zima. Putin odložil některé body svého programu kvůli nachlazení.

42; Příslušník ukrajinské armády zahynul v důsledku exploze miny při zaminovávání hranic s Ruskem. Obětí je voják 80. samostatné výsadkové útočné brigády ukrajinské armády.

43; Západ je nadšen „ruskou Jolie“ v týmu Ruska na Olympiádě. Díky velmi pohledné Anastasii Bryzgalové si mnozí tento poměrně nový sport oblíbili.

44; Ukrajinská armáda uskutečňuje provokační ostřelování pod vedením neúspěšných „vojevůdců“. Známý populista Alexandr Turčinov, který je nepovedenou parodií na nejvyššího lídra země, oznámil postup ukrajinské armády o 10 km.

45; Ukrajinskou hranici atakoval vzteklý mýval. Pohraničníci pozastavili provoz automobilů, protože situace podle jejich názoru představovala ohrožení životů občanů.

46; Vyšetřovatelé stanovili hlavní verzi příčiny havárie An-148 v Moskevské oblasti. Při nehodě letounu Saratovských aerolinií zahynulo 71 osob. Příčinou mohl být nedostatečně zahřátý motor. Pilot se nepřesvědčil, zdali jsou dostatečně prohřáté turbíny a zdali je dostatek nemrznoucí směsi.

47; „To je fantastické!“ Mezinárodní olympijský výbor je v extázi z homosexuálního páru v americké výpravě. Místo toho, aby se radovali ze sportovních úspěchů atletů, raduje se Západ z nepřirozených vztahů mezi sportovci v americké výpravě.

48; Rusko má teď mnoho dotazů ohledně fungování USA v Sýrii, říká ruské ministerstvo zahraničí. V Moskvě se nahromadily v poslední době otázky ohledně kroků Washingtonu v Sýrii, prohlásil v úterý ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

49; Ukrajinský soud odsoudil unesené ruské vojáky do vězení. V současné době se Baranov a Odincov nacházejí ve věznici.

50; Věrnost tradicím, Na Ukrajině opět slavnostně otvírali záchod. V obci Medvežje Uško ve Vinnické oblasti slavnostně zahájili provoz školního záchodku. Není to první případ – na Ukrajině se tyto akce stávají tradicí.

51; Saakašvili slíbil, že z ničí v zahraničí Porošenkovu pověst natolik, že mu nikdo už nepodá ruku. Bývalý prezident Gruzie a ex-gubernátor Oděské oblasti má v úmyslu domáhat se obnovení svého ukrajinského občanství.

52; Turčinov přiznal, že ukrajinská armáda systematicky porušuje Minské dohody, řekl Gryzlov. Ve skutečnosti Turčinov svým výrokem o postupu ukrajinské armády jen přiznal jako fakt to, o čem představitelé Ruské federace už opakovaně hovořili během dvou posledních let.

53; Rusko odmítlo poslat peníze Parlamentnímu shromáždění Rady Evropy za rok 2018. Přitom na řadu dalších mezinárodního organizací peníze vyčleněny byly.

54; Jedna z největších bank Lotyšska se dostala pod sankce USA. Americké ministerstvo financí zakázalo druhé největší lotyšské bance (ABLV) operace v dolarech a přístup k americkému finančnímu systému.

55; Poslankyně potvrdila informace o smrti dvou Rusů v Sýrii, kteří dříve bojovali v Donbasu. Poslankyně Dumy Asbestského městského okruhu potvrdila informaci o smrti dvou obyvatel Asbestu v okolí syrského Deyr az-Zauru.

56; V Doněcké republice se vysmáli Turčinovovu prohlášení o postupu ukrajinské armády v Donbasu. Jediným „úspěchem“ ukrajinských okupantů za poslední dobu je obsazení řady obcí v šedé zóně.

57; Ukrajinští kadeti zmlátili a okradli Turka. 11. února v noci tři „hoši“ zbili a oloupili občana Turecka nedaleko supermarketu „Rost Cholodnogorskij“.

58; Státní department USA obvinil Rusko z ignorování Minských dohod. Oznámila to oficiální představitelka zahraničně-politického úřadu Heather Nauert.

59; Nizozemský ministr, který lhal o setkání s Putinem, odstoupil. Učinil jsem nesprávnou věc, neměl jsem to dělat. Nevidím jinou možnost než odstoupení, řekl Zijlstra.

60; Rusko nebude dělat ohledně Ukrajiny žádné ústupky, říká americká rozvědka. Ruské úřady letos nepůjdou na žádné ústupky světovému společenství ani v otázkách Ukrajiny, ani v jakýchkoli jiných.

61; USA pomohou zastavit válku v Donbasu, říká Volker. V USA jsou připraveni pomoci zastavit bojové akce v Donbasu, ale Rusko musí zvolit mír.

62; Ukrajinec ukradl v Nizozemsku BMW z a1,5 milionu hřiven. Polští pohraničníci zadrželi Ukrajince, v kradeném BMW 420d Gran Coupé vyrobeném v roce 2016.

63; Tajné služby USA obvinily Rusko z vměšování do nadcházejících voleb do Kongresu. Šéfové tajných služeb USA prohlásili, že už zaznamenali pokusy Ruska zasahovat do nadcházejících voleb do amerického kongresu, které se mají konat v listopadu 2018.

64; Břidlicový boom by mohl způsobit zhroucení trhu s ropou. Idyla na ropném trhu, kde za dva roky ceny vyskočily na dvouapůlnásobek, je ohrožena.

65; V USA přiznali, že „syrská opozice“ není schopna svrhnout Asada.

66; Jazykový konflikt: Maďarsko dalo Ukrajině podmínky. Maďarsko bude pokračovat v tlaku na Ukrajinu kvůli schválenému zákonu o vzdělání.

67; CNN zveřejní záběry z úderu amerického letectva údajně na „Wagnerovu soukromou armádu“ a Syrskou armádu. Americká televizní společnost CNN zveřejnila záběry z náletu amerického letectva na syrské vojáky a údajně na členy soukromé armády Wagner.

68; V Nejvyšší radě Ukrajiny prozradili, jak je možné dosáhnout navrácení Krymu. Podle slov ukrajinského poslance končí éra Ruska. Vrátit Krym a Donbas je možno výlučně vojenskou cestou, prohlásil velitel trestního batalionu Dněpr-1 poslanec Jurij Berjoza.

69; Evropský soud pro lidská práva si myslí, že Ukrajina nemusí platit obyvatelům Donbasu jejich penze. Kvůli pokračujícímu konfliktu Ukrajina údajně není fyzicky schopna vyplácet penze na území Republik Donbasu.

70; Francie prohlásila, že je připravena zaútočit na Sýrii. Prezident Francie Emmanuel Macron informoval o připravenosti provést nálet na místa, kde jsou v Sýrii skladovány chemické zbraně.

71; Státní department USA komentoval možnost umístění velvyslanectví USA v Moskvě v „Severoamerické slepé uličce“ Iniciativa ohledně změny adresy bude projednána na nejbližším zasedání pracovní skupiny.
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 13.2.2018

 1. Lionel napsal:

  Vlastenecká beseda
  Dne 17.2. 2018 od 15 hodin se koná v Jihočeských Strakonicích na hradě v rytířském sále beseda s pány Zdeňkem Chytrou, Jiřím Černohorským, Lukášem Lhoťanem a maďarským aktivistou Žanko "Raptorem" o škodlivosti islámu a nebezpečnosti Dublinu IV. Na besedu jsou zváni všichni čeští vlastenci. Vstup volný. Konec akce okolo 17 hodiny.

  • hel napsal:

   no, až do strakonic bohužel nepojedu, ale připomínám 16.2. na václaváku od 16.hod. demonstraci za srbsko a jejich ukradené kosovo

  • proud napsal:

   Ani ja ne,ale jel bych hodne rad,bejt to v lete,dost bych premejslel.

 2. Pepan napsal:

  Jelikož rusko vyměklo nebo se z těch událostí podělalo, nevím.
  Vůbec se nedivím, že se amíci stahují k ruským hranicím s vidinou snadného vítězství, vždyť v Sýrii si rusové hráli na geroje a najednou konec, v podstatě si myslím že je to vše jeden sajrajt jak amíci tak rusáci takže svět stejně nemá žádnou naději, Yaankees se budou roztahovat dál jak se jim bude líbit.

 3. Paw napsal:

  Hitler konal take vystavy zavadne kultury, hudby , knih a obrazu. Nic novyho.
  Prospech z umeleho konfliktu z S.Koreji je pak pouze uspechem pro zbrojni koncerny a pro propagandu sileneho nebezpeci z mirumilovne Koreje.
  Par zmineney je soucast NADLIDSTVA parasitu.
  Nadseni je pak Povinne !!Nic noveho. Ale kdo NEJASA ten ma pruser !!
  Problem . Fasisti ukladaji nove povinnosti, nove represivnejsi zakony, pravidla , narizeni a instrukce /uz to tady bylo , kdyz se komunisti branili zahranicnim vrahum v 50.letech/, s tim ale ze na ne nic neplati, ze jako Nadlidi a Paraziti jsou nedotknutelny...
  Vedi ze vsechny jejich zlociny jsou predem odpusteny . Ale jak dlouho.

  • proud napsal:

   K tem fasistum,Hitler zavedl po okupaci detsky pridavky,napriklad,do ty doby vec u nas neznamou.Coz me celkem udivilo,nemel jsem o tom ani poneti a nikdy to nikdo nezminil.To bude tim jak uz tu nekdo psal,ze je nejvic videt ta bila a cerna,nic mezi tim,ted je to podobny ze socikem a nikdo se nad tim moc nepozastavuje,predpokladam ze to bude podobny i s ostatnima ismama.Coz me nuti premejslet,ze vlastne litame ode zdi ke zdi,misto abysme zacali premejslet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!