Přehled zpráv – RusVesna – 14.2.2018

turchinov_491; Zacházejí s námi jako s nějakými poleny. Turčinov zapochyboval o nezávislosti Ukrajiny. Nedá se říct, že Ukrajina je zcela nezávislým státem, protože zůstává ekonomicky závislou.

2; Syrská vojska se přesouvají na západ provincie Deyr az-Zaur za účelem mohutného útoku. Bojovníci 5. sboru syrské armády a jednotek Hizballáhu byli přesunuti na frontu Badíja.

3; Ukrajinští předškoláci budou muset chodit do školky s vlastním toaletním papírem. Na seznamu pro nákupy mateřských škol nejsou ani základní hygienické potřeby. Ve státním rozpočtu chybějí peníze na veškeré potřeby mateřských škol.

4; Bez Ruska se na Blízkém Východě dnes nedá nic řešit, píší francouzská média. V souvislosti se všeobecným vyostřením napětí na Blízkém Východě Izrael stále udržuje kontakt s Moskvou.

5; Nejsme typicky zimní země. Ukrajinští olympionici si stěžují na problémy s financováním Ukrajinský sáňkař Andrej Mandzij po incidentu na dráze v Pchjongčchangu prohlásil, že si své sportovní náčiní musel sám vyrobit v garáži.

6; Důležitý velitel Al-Káidy byl odpálen neznámým útočníkem v Idlíbu. Tento vůdce ozbrojenců byl považován za jednoho z nejzkušenějších lídrů „Haját Tachrír aš-Šám“, protože bojoval na mnoha frontách v provinciích Idlíb a Hamá.

7; O hyenách s narušeným svědomím a vymláceným mozkem. O Ukrajincích a novinářích, co „utekli před krvavým režimem“, kteří mají nelíčenou radost ze smrti lidí, pokud mají ruský pas.

8; Osvobození Luganska od fašistů a vytvoření poválečné milice. Jak to tehdy bylo. Hlavní město Luganské republiky, tehdy ještě Vorošilovgrad, bylo první město ukrajinské sovětské socialistické republiky, které bylo za Velké vlastenecké války osvobozeno od fašistické okupace.

9; Úkol musí být splněn za každou cenu. Jak sovětští vojáci – horoloezci vyvěsili vlajky SSSR místo fašistických. Sny německého fýrera o přejmenování nejvyššího vrcholu Kavkazu na Hitlerův štít se nesplnily.

10; Motor Boeingu se rozpadl nad Tichým oceánem. V instrukcích o tom ale nic nebylo, žertuje jeden z pasažérů.

11; Problémy, které byly příčinou havárie An-148 byly prý nalezeny i u Suchoj Superjet. Technický problém, který se pravděpodobně stal příčinou katastrofy An-148 u Moskvy, se prý ukazuje jako velmi rozšířený a známý problém.

12; Pentagon odhalil podrobnosti z likvidace „ruského“ tanku T-72 útočným dronem USA v Sýrii. V Pentagonu informovali o okolnostech útoku.

13; V Rusku byl zahájen vývoj potravinového balíčku prolet na Měsíc. Samotní kosmonauti by chtěli v lunární výživě vidět pokrmy, které v kosmu obvykle nedostávají – šašlik a opečené brambory.

14; Spojení pro Arktidu pod ledem. Projekt ruských a čínských vědců. Na ruském ostrově ve Vladivostoku byl proveden unikátní experiment v rámci zkoumání nové arktické technologie.

15; Obamovi poslali bílý prášek v obálce. Připomeňme, že včera po obdržení stejného dopisu musela být hospitalizována Trumpova snacha.

16; Holanďan vyhrál Olympiádu a pochvaloval si, že nebyl přítomen jeho ruský konkurent. Rychlobruslař z Nizozemska Kjeld Nuis se letos stal olympijským vítězem na trati 1.500 metrů.

17; Západ je zevnitř rozdírán miniaturními Putiny. Hlavní část světových médií je ostře proti Rusku. Samozřejmě – Rusko je přece prvořadé světové zlo...

18; Poslání ruské levice aneb Proč se západní levice proměnila v simulakrum (vyprázdněný vlastní obraz). Skutečná levice se stará především o problémy pracujících, dnešní západní levice hájí práva sexuálních menšin.

19; Ukrajina se rozhodla udělat z dobré stíhačky průměrný bojový letoun. Společnost MiG se vysmála ukrajinským konstruktérům.

20; Ti, kdo se pokusili utéct, byli stříleni, říká obyvatel Saratova, který pobýval u Islámského státu. Občan Ruska řekl, jak přijal islám, odjel bojovat do Sýrie a jak se odtamtud dokázal dostat živý zpět.

21; Odráželi „ruskou hrozbu“ a bojovali s „krutými mrazy“ v -15°C. Britská cvičení v Estonsku. „Bojů“ proti sněhovému živlu a zimnímu počasí se účastnili britští a estonští vojáci.

22; Starosta Oděsy byl zadržen na Kyjevském letišti. O zadržení Gennadije Truchanova informuje Mustafa Najem.

23; Firma Bayer zažalovala Ruskou federální antimonopolní službu a vyhrožuje, že odejde z Ruska. Německý chemicko-farmaceutický koncern Bayer zažaloval FAS.

24; Na Ukrajině budou předčasné volby, říká americká rozvědka. Připomeňme, že Porošenko opakovaně prohlašoval, že předčasné volby zabrzdí průběh reforem a destabilizují situaci v zemi.

25; Ukrajina nadále přispívá k boji proti Islámskému státu, říká ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin. Kvůli ruské agresi je náš vklad skromnější, než by mohl být, ale přesto je důstojný.

26; V Kremlu informovali, o čem hovořili Putin a Porošenko. Připomeňme, že prezidenti Ruska a Ukrajiny uskutečnili telefonické rozhovory, o čemž se veřejnost dověděla včera večer. Rozhovory se konaly z iniciativy ukrajinské strany. Hlavní téma bylo vyjádření soustrasti v souvislosti s leteckou havárií u Moskvy.

27; V Charkově někdo natřel pomník ozbrojenců UPA barvami polské vlajky. Z Ukrajiny chodí stále nové zprávy svědčící o „nerozborném polsko-ukrajinském přátelství“.

28; Tvrdé minometné ostřelování. Ukrajinská armáda vyostřuje situaci na frontách v Donbasu. Ukrajinská armáda pokračuje v provokacích a každodenně provádí minometné ostřelování pozic Armády Doněcké republiky na frontách v Donbasu.

29; Společnost Suchoj odmítla, že by Suchoj Superjet měl stejné problémy, jaké vedly k havárii An-148. Doporučujeme, aby si novináři odpustili neprofesionální komentáře, zaznělo od výrobce letadel.

30; Státní duma projedná návrh zákona o doživotním vězení pro pedofily. Příslušný návrh zákona bude dnes předložen do dolní komory ruského parlamentu.

31; Bloomberg očekává propad bitcoinu na hodnotu 900 dolarů. V roce 2018 bitcoin přišel o 10 tisíc dolarů své ceny, ale někteří očekávají další propad této kryptoměny.

32; Americký diplomat zahynul během vstupu na sopku Orisaba v Mexiku. Velvyslanectví USA už potvrdilo informaci o smrti svého pracovníka.

33; Ovečkin „poděkoval NHL za možnost podívat se na Olympiádu v televizi. První hokejový zápas na Olympiádě nedopadl pro ruské mužstvo zrovna dobře. Podlehlo slovenskému mužstvu 2:3.

34; Znovu už nepůjdu na jatka jako beran, říká Naděžda Savčenko. Savčenková v interview kritizovala zahraniční politiku Kyjeva a vyzvala k federalizaci Ukrajiny.

35; Rusko navýšilo výrobu zlata o 6,4%. V roce 2017 vzrostla výroba zlata v Rusku o 6,4%, vyplývá z informací ministerstva financí.

36; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Dokučajevsk. Byly poškozeny dvě školy a obytný dům.

37; Putin se ve dnech připojení Krymu k Rusku málem stal obětí letecké katastrofy, říká uprchlý poslanec Ponomarjov. V Kremlu označili fantazie poslance uprchlého na Ukrajinu za totální nesmysl.

38; V Luganské republice odpověděli na Turčinovova prohlášení o postupu ukrajinské armády v Donbasu. Turčinov prohlásil, že ukrajinští vojáci postoupili v některých směrech o deset kilometrů. Ve skutečnosti jen v rozporu s Minskými dohodami obsadili několik obcí v šedé zóně.

39; Ukrajinská armáda připravuje diverze na životně důležitých infrastrukturních objektech. Na okupovaných územích ženijní jednotky ukrajinské armády zaminovávají objekty občanské infrastruktury.

40; Generál ukrajinské armády informoval o tom, kdy Ukrajina obsadí Donbas. Generál zdůraznil, že Ukrajina v poslední době v rámci Minských dohod údajně postupně obsazuje území Republik Donbasu.

41; Ukrajinská armáda šíří v Doněcké republice posměšné letáky. Tímto odpudivým způsobem si vzali ukrajinští okupanti na paškál všechny bolestivá bolestná témata důležitá pro obyvatele Donbasu.

42; Polský zaměstnavatel vyhodil na ulici Ukrajinku s mrtvicí. Tímto způsobem se chtěl Polák zbavit odpovědnosti, protože žena z Kyjeva u něho pracovala nelegálně. Vyvedl ji na ulici a zavolal policii, že nalezl opilou ženu na chodníku.

43; Britská média se lekla ruské nákladní lodi. Britská média oznámila, že ruské nákladní plavidlo „Kyzyl 60“ se nebezpečně přiblížilo k plavidlu Královské vojenské námořní flotily.

44; Minsk je připraven vyslat mírové síly na Donbas, hlásí běloruské ministerstvo obrany. Ministr obrany Běloruska Andrej Ravov oznámil připravenost své země vyslat na Donbas za určitých podmínek běloruské mírové síly.

45; Ústřední volební komise označila stížnost na registraci Putina jako kandidáta na prezidenta za zmatečnou. Sobčak podala žalobu k Nejvyššímu soudu na registraci Putina jako kandidáta na prezidenta.

46; Na Ukrajině mají v úmyslu zakázat výstavbu odpadových šachet v mnohopodlažních domech. Norma obsahující povinnost vybudovat odpadní šachtu v mnohopodlažních domech bude zrušena.

47; Velký americký výrobce zbraní v USA zbankrotoval. Po příchodu Donalda Trumpa do Bílého domu se prodeje zbraní silně snížily.

48; V Doněcké republice informovali o příčinách přerušení fungování Vodafonu. Signál ukrajinského mobilního operátora Vodafone se na území Doněcké republiky ztratil 11. ledna tohoto roku.

49; Nizozemsko vydalo Saakašvilimu pas. Bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili, který byl vyhoštěn z Ukrajiny do Polska, se vypravil do Nizozemska.

50; Poblíž sídla tajných služeb USA došlo ke střelbě. Jsou zranění. Podle informací agentury byli zraněni až tři lidé.

51; Ukrajinský miliardář zadržený v Moskvě je připraven k dohodě s vyšetřovateli. Ukrajinský podnikatel Oleg Mkrtčan, který je v Rusku obviněn z podvodu, navrhl Vyšetřovacímu výboru dohodu.

52; Britský plukovník vyzval ukrajinskou vojenskou námořní flotilu, aby nekompromisně potápělo ruskou černomořskou flotilu. Ukrajina se musí připravit na likvidaci ruské Černomořské flotily, prohlásil britský plukovník Glen Grant.

53; USA slibují v nejbližší době zavedení nových sankcí proti Rusku. Informoval o tom ministr financí USA Steven Mnuchin.

54; V Poltavské nemocnici našli oběšeného vojáka ukrajinské armády. Vojenská prokuratura provádí vyšetřování.

55; Ukrajinští horníci zablokovali silnice kvůli nevyplácení mezd. Večer horníci a členové jejich rodin zablokovali dvě silnice směrem na město Selidovo.

56; Top management Sberbanky si zvýšil své odměny o 42%. Sberbank Ruska vyplatil členům svého vedení 5,1 miliard rublů, což je o 42,2% více než v loňském roce.

57; V OBSE vyzvali k ukončení blokády Donbasu. Podle slov představitele OBSE způsobila blokáda významné ekonomické škody celé Ukrajině a obyvatelstvu Donbasu.

58; V Kyjevě se objevila nabídka na hodinový pronájem iPhone X. V Kyjevě se objevila nová služba pro milovníky smartphonů Apple.

59; Na ukrajinském ministerstvu spravedlnosti lžou o rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ohledně důchodů obyvatel Donbasu, říká bývalý ministr. Evropský soud pro lidská práva v tomto ohledu nepodpořil ukrajinskou vládu.

60; Státní duma odpověděla na žádost NATO, aby byly Iskandery rozmisťovány „transparentněji“. Ve středu generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyzval Rusko k transparentnosti v otázce rozmístění Iskanderů v Kaliningradské oblasti. Ruská strana reagovala, že země není povinna poskytovat informace o rozmisťování raketových komplexů v Oblasti.

61; USA: Střelba ve škole ve městě Parkland na jihu Floridy. Více než dvacet lidí bylo zraněno.

62; Ukrajinští námořníci na Krétě zůstali bez jídla, vody a elektřiny. Plavidlo je bez proudu už od 8. února.

63; Ukrajinský rusofobní showman Anton Muachrskij utekl do EU kvůli alimentům.

64; Ozbrojenci Pravého sektoru zavraždili v Chersonské oblasti obyvatele Krymu narozeného v roce 1971.
6 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 14.2.2018

 1. El Tomi napsal:

  Firma Bayer zažalovala Ruskou federální antimonopolní službu a vyhrožuje, že odejde z Ruska. Německý chemicko-farmaceutický koncern Bayer zažaloval FAS.
  ...
  Majte sa a už sa nevracajte.

 2. hel napsal:

  fuuj, mně je blbě jen i z té fotky, turčynov, jacenjuk a spol. jsou "krasavci" z jiné planety

  • proud napsal:

   Tak nejak,se nedivim spouste zenskejch ze ono "prirozeni" nemusej zrovna videt zblizka :-))))))))))))))))))))))))))))))))

 3. Dusan napsal:

  Takovej kafir - bez jarmulky...

 4. Toník napsal:

  Mně ten Turčinov připadá jak fašistický prase.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!