Přehled zpráv – RusVesna – 15.2.2018

gazprom_truba1; Ruské společnosti ruší účty u zahraničních bank. Hrozba zavedení nových sankcí ze strany USA nutí ruské společnosti rušit bankovní účty v západních bankách.

2; Ukrajina přistoupila na ústupky Maďarsku v otázce jazyka. Úplné zavedení „jazykového článku“ zákona o vzdělávání bylo odloženo na rok 2023.

3; Střelba v americké škole. Zahynulo nejméně sedm lidí. Policie už identifikovala střelce. Byl jím někdejší žák školy.

4; Za všechno můžou Rusové. Japonsko štěká, jak americký páníček píská. Jako by to bylo Rusko, kdo vybombardovalo předky japonského ministra zahraničí v roce 1945 jadernými bombami...

5; Velvyslanec EU vyjmenoval výhody rozmístění mírových sil OSN v Donbasu. Pomohlo by to prý zastavit ostřelování.

6; Hry „patriotů“: Ukrajina Majdanu a její „Natural Born Killers“ (domácí zabijáci). Proč se účastníci ATO tak snadno dopouštějí nelidských, chladnokrevných vražd? To je takovými udělala až válka, nebo k tomu měli sklony i předtím?

7; V Kyjevě Afričan vlastní krví maloval kříže po automobilech a zdích. Koluje několik verzí této události.

8; Úder „Olivovou ratolestí“: Pouliční diplomacie jako odpověď na mezinárodní politiku USA. Diplomatické rozepře mezi Kremlem a Bílým domem se promítají do pouličních válek.

9; Sýrie: Kurdové sestřelili turecký bojový dron podepsaný samotným Erdoganem. Dron „Bayraktar Tactical UAS“ má systém pro vedení rozvědky a je vybaven raketami.

10; Nepřítel neprojde. Zvláštní poslání hlídkového batalionu Luganského ministerstva vnitra. Pro efektivní boj proti diverzním skupinám se spojili pracovníci všech jednotek Ministerstva vnitra Luganské republiky.

11; Litevské šproty si otevřely hubu na Kaliningrad. Zemička s prchajícími a vymírajícími obyvateli má zálusk na teritorium jaderné supervelmoci. Byl zveřejněn komentář k chystaným oslavám sta let litevské nezávislosti podle aktuální litevské verze novodobé historie. Liudas Mažylis a Vytautas Šilas jsou přesvědčení rusofobové a otevření nacisté, kteří touží sebrat Rusku Kaliningradskou oblast.

12; Americký soud odsoudil dva Rusy za hackerství. Soud odhadl škodu v důsledku činnosti jednoho z hackerů na téměř 312 milionů dolarů.

13; V USA vysvětlili, proč se v Rusku odehrává tolik leteckých katastrof. Vysvětlení uvádí týdeník The Atlantic. Zvýšený nárůst počtu civilních letů není dostatečně kompenzován přírůstkem počtu kvalifikovaných pilotů. Hodně pilotů odešlo z Ruska do zahraničí za lepšími podmínkami.

14; Konec jedné epochy. Doněcký Šachťor se stal mariupolským klubem. Legendární doněcký fotbalový klub Šachťor oficiálně změnil registraci na mariupolskou.

15; Ukrajinský nacionalista prosí o politický azyl v EU kvůli alimentům. Ukrajinský bavič Antin (Anton) Mucharskij, který si říká Orest Ljutyj, opustil Ukrajinu.

16; Monopol Ruska na pilotované lety do kosmu brzy skončí. Upozorňuje na to raketově-kosmická společnost „Eněrgija“.

17; Státní department přiznal, že jazz sloužil jako zbraň pro propagandu v letech studené války. Podpora jazzu fungovala jako způsob boje proti sovětské propagandě.

18; Udělal to správně... Ukrajinští patrioti schvalují vraždu Kyjevana příslušníkem ukrajinské armády kvůli kritické poznámce. Minulý týden voják ukrajinské armády za bílého dne ubodal Kyjevana na autobusové zastávce kvůli nevhodné poznámce.

19; Švédský kněz vyzval k vysílání výzev k modlitbám pro muslimy přes ampliony. Návrh se ale setkal s kritikou.

20; Ruská centrální banka zrušila 15.2.2018 licenci bance „Uralskij kapital“ z města Ufa.

21; Co očekávají Rusové od vlády. Obyvatelé Ruska vyjmenovali své hlavní potřeby a problémy, jejichž řešení očekávají od vedení země. Životní úroveň, korupce, boj s terorismem, snižování vlivu oligarchů na státní moc, ochrana zdraví...

22; Kontrakt podepsán. Indonésie koupí od Ruska 11 stíhaček Su-35. Obě smluvní strany úspěšně dohodly poslední technické aspekty.

23; Návštěva páníčků MMF v Kyjevě. Hlavním úkolem je nedat jim peníze. Ukrajina opět velmi potřebuje peníze, ale MMF už zcela přestal věřit v návratnost svých tranší.

24; V Rusku jsou vyvíjeny „chytré“ výzvědné granáty. Do rodiny speciální munice pro perspektivní granátomet „Balkan“ přibudou granáty se zabudovanými videokamerami a systémy radioelektronického boje.

25; Velká Británie obvinila ruské ministerstvo obrany z kybernetického útoku s pomocí viru NotPetya. Tento útok ukázal přetrvávající přehlížení suverenity Ukrajiny, rozčiluje se britský ministr zahraničí.

26; „Pod zemí“. Fotografický projekt o Donbasu získal ocenění World Press Photo. Pronikavé černobílé vyprávění o obyvatelích zničené vesnice u Doněcka bylo vyznamenáno nejvyšším oceněním v oblasti fotografie.

27; V kabině začala panika. První informace z rozšifrovaných černých skříněk havarovaného An-148. Posádka viděla nesrovnalosti v ukazatelích rychlosti, ale už nedokázala adekvátně zareagovat na vzniklou mimořádnou situaci.

28; Ruská analogie SWIFT zachrání Eurasijskou hospodářskou unii před západními sankcemi. Ruský servis na předávání finančních zpráv,který byl vytvořen ruskou centrální bankou, překročí hranice.

29; Americký diplomat v Estonsku si koupil žigulík. Třicetiletý Američan dlouho toužil mít automobil, který se bude lišit od ostatních automobilů.

30; Krvavý Valentin – „den všech zamilovaných“ v ukrajinské armádě. Dva příslušníci námořní pěchoty zabili čtyři své kolegy. Ve štábu ATO už potvrdili informaci o objevení těl čtyř zavražděných vojáků.

31; Na Krym přijela delegace z Itálie. Italové se zúčastní 6. mezinárodního zemědělského fóra AgroExpoKrym. Očekává se podpis memoranda o spolupráci.

32; Na stráži vlasti! Ruská centrální banka předvedla stříbrnou minci. Tři tisíce pamětních minci bylo dáno do oběhu v předvečer Dne obránce vlasti.

33; Obludná provokace, říká manželka Viktora Buta o ilegálním kasinu v jejich čtyřpokojovém bytě. O domovní prohlídce ve svém vlastním bytě se dověděla Alla But až z médií.

34; U Ivano-Frankovska došlo k výbuchu u Banderova muzea. Zatím není známo, kdo akci zorganizoval – jestli místní obyvatelé nebo občané nedalekého Polska „nelhostejní“ tomuto válečnému zločinci spolupracujícímu s německými nacisty.

35; Bitcoin se vrátil k růstu a zdražil na 10 tisíc dolarů. Kurs bitcoinu se po dlouhém oslabování poprvé od začátku února vrátil na hodnotu 10 tisíc dolarů.

36; Ozbrojenci 93. brigády ukrajinské armády stříleli na školu a internát. Stovky dětí, které se nacházely ve stavu šoku, se schovávaly ve sklepích a čekaly, až se ukrajinští zločinci dostatečně nasytí své zvrácené „zábavy“.

37; Projednával jsem konkrétní detaily - seznamy, jména. Porošenko referuje o svém telefonickém rozhovoru s Putinem. O tom, že vyjádřil Vladimiru Putinovi soustrast v souvislosti se smrtí 71 lidí při havárii An-148, Porošenko raději pomlčel.

38; Důsledek narušených vztahů. Byly zveřejněny podrobnosti z vraždy čtyř příslušníků ukrajinské armády u Širokina. Dva příslušníci ukrajinské námořní pěchoty,kteří zastřelili čtyři své kolegy, byli již zadrženi.

39; V Kyjevě bezdomovci oloupili opilého vojáka. Trestní oznámení člověk ve vojenské uniformě podávat nechtěl.

40; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo, jak se USA snaží zastrašovat jiné země. USA se svým vyhrožováním novými sankcemi snaží zastrašit jiné země a odradit je od spolupráce s Ruskou federací.

41; Lvovští prodavači mají teď přikázáno mluvit pouze ukrajinsky. Příslušné ustanovení schválila Lvovská městská rada na svém zasedání ve čtvrtek 15. února.

42; V Doněcké republice ukázali křížence samopalu a protivzdušného kompletu. Vychytávka jménem Arťom umožňuje střílet ze samopalu Kalašnikov municí z protivzdušného kompletu ráže 23 mm.

43; Kyjev. Před soudem, kde se projednává případ starosty Oděsy, byl postřelen příslušník zvláštních sil. Se střelným poraněním ho odvezla záchranka.

44; Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o možných ztrátách mezi občany Ruska v důsledku amerického úderu v Sýrii. Při leteckém úderu koalice vedené Spojenými státy mohlo zahynout až pět občanů Ruské federace.

45; Soud propustil starostu Oděsy a kauci. Po vyhlášení rozsudku byl starosta propuštěn ze soudní síně.

46; Luganská republika předala Ukrajině tělo zlikvidovaného diverzanta ukrajinské armády. Národní policie Luganské republiky předala ukrajinské straně tělo diverzanta ukrajinské armády Dmitrije Syskova.

47; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Západ z vměšování do ruských záležitostí. Rusko odhalilo pokusy o vměšování Západu do věcí Ruské federace v kontextu prezidentské volební kampaně.

48; U budovy kyjevského soudu policie zadržela během rvačky patnáct neonacistů. Jsou i zranění. Zadržení jsou postupně odváženi od budovy v policejních antonech.

49; Krym se mohl topit v krvi, říká ukrajinský generál. Prohlásil to bývalý zastupující ministr obrany Ukrajiny a zástupce tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Generálplukovník Michail Koval.

50; Turčinov řekl, proč Ukrajina nemůže vyhlásit válku Rusku. Turčinov popřel prohlášení ukrajinských politiků o bojových akcích ukrajinské armády proti ruské armádě v Donbasu. Nemáme vojenské prostředky jak čelit jaderné mocnosti, jakou je Rusko, ani kdybychom použili veškeré zbraně, co máme, řekl Turčinov u soudu.

51; Na Ukrajině chtějí využít Krymský most pro pochod na „ukrajinskou Kubaň“. Na Ukrajině vnímají výstavbu Krymského mostu Ruskou federací jako možnost vstoupit do Krasnodarského kraje.

52; U pracovníků amerického velvyslanectví na Kubě objevili podivná poškození mozku. Američtí lékaři předpokládají, že pracovníci byli vystaveni zvukovému nebo „senzornímu“ jevu záměrné povahy.

53; Oligarchu Tarutu počastovali Molotovovým koktejlem po odmítnutí podpořit chorvatský scénář. Včera v noci neznámé osoby zaútočily pomocí Molotovových koktejlů na dům a přijímací prostory Sergeje Taruty.

54; USA předali ruské elitě „černého Petra“, říká Kudrin. Alexej Kudrin poznamenal, že kroky USA mohou odehnat investory od ruského trhu a napomáhat tak odlivu kapitálu.

55; Rusko může přepadnout Ukrajinu díky Severnímu proudu 2, říká polský premiér. Polský premiér Pateusz Mowiecki spatřuje v plynovodu „Severní proud – 2“ hrozbu pro Ukrajinu.

56; Kurdské oddíly opouštějí oblasti v provincii Deyr az-Zaur okupované Spojenými státy. Hlavní část kurdských oddílů národní sebeobrany (YPG) byla odvelena z oblastí, které kontroluje koalice pod vedením USA.

57; Kudrin vyjmenoval své hlavní chyby během své činnosti jako ministr financí. Šéf rady Centra strategických studií a bývalý ministr financí Alexej Kudrin nejvíce lituje, že nestihl zvýšit věk odchodu do důchodu.

58; Ukrajinští fanoušci zaútočili na Rusy v Řecku. Bylo zadrženo 18 lidí. Ve čtvrtek dorazilo do Atén kolem 500 fanoušků Dynama Kyjev. Ve své většině to ale byli stoupenci nacistického uskupení Pravý sektor.

59; Turčinov: Aktivisté Majdanu nepoužili zbraně. Turčinov tvrdí, že účastníci Euromajdanu nepoužili palné zbraně proti pracovníkům policejních orgánů.

60; Kyjevem navržená formule pro výměnu zajatců je nepřijatelná. Formule výměny zajatců 16 za 6, která byla navržena Kyjevem, je pro Doněckou republiku nepřijatelná.

61; Byly zveřejněny podrobnosti z rozhovorů pilotů An-148 před havárií. Piloti havarovaného An-148 před katastrofou věnovali pozornost kriticky nízkému ukazateli rychlosti na přístrojích.

62; Ukrajinská armáda požaduje od Ruska, aby před předáním opravilo plavidla zanechaná Ukrajinou na Krymu. Budou je muset z rozhodnutí soudu odevzdat opravené v takovém stavu, v jakém se jich zmocnili, prozradil ukrajinský generál své fantazie. Ve Státní dumě na to zareagovali lakonicky: Rusko v otázce vrácení vojenské techniky z Krymu Kyjevu nikomu nic nedluží.

63; Kurdové a Damašek se domluvily na vstupu syrské armády do Afrínu, aby zastavili turecký útok. Sdělil to zdroj z městské administrativy Afrínu.

64; V Pentagonu se lekli „kritické hrozby“ ze strany Ruska a Latinské Ameriky. Šéf jižního velení amerických ozbrojených sil prohlásil, že styky Moskvy s Kubou, Nikaraguou a Venezuelou mohou znamenat „kritické ohrožení“.

65; Nakonec přijdou ke všem... Byli zadržení „veteráni ATO“, kteří krutě povraždili rodinu Janukovičova kmotra. Policie zadržela tři ozbrojence z trestního batalionu Donbas.

66; Německo je připraveno vyslat vojska na Donbas. V případě možného vyhlášení mírové mise pod záštitou OSN v Donbasu, se Německo aktivně zúčastní.

67; USA: Ruská armáda uskutečnila nejničivější kybernetický útok v historii. Vyplývá to z čerstvého prohlášení Bílého domu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!