Přehled zpráv – RusVesna – 16.2.2018

rakety_161; Ruské rakety s plochou dráhou letu vyděsily USA. Spojené státy jsou znepokojeny novými raketami s plochou dráhou letu vyvinutými v Rusku.

2; Sankce napomáhají reformám v Rusku. Dochází k paradoxní věci: Sankce pomáhají ekonomickým reformám, konkrétně privatizaci.

3; Nejziskovějším vlakem na Ukrajině se stala souprava Kyjev – Moskva. Ziskové jsou i některé další vlaky do Ruska.

4; Ukrajince začali vyhánět z Polska kvůli Banderovi a OUN-UPA. V Polsku se začínají ptát Ukrajinců na jejich vztah k činnosti OUN a Stěpanu Banderovi.

5; Ukrajina získala nového úhlavního nepřátele. Je složité tomu uvěřit, ale podle slov samotných Ukrajinců to není Rusko. V průzkumu televizní stanice NewsOne Polsko předehnalo Rusko na seznamu nejnebezpečnějších nepřátel Ukrajiny.

6; V Donbasu jen za jediný měsíc roku 2018 činily nebojové ztráty ukrajinské armády 22 lidí. Polovina z nich byly sebevraždy.

7; Tygři a další syrské bojové oddíly přijíždějí k Damašku za účelem mohutného útoku. Elitní jednotky Syrské armády se přesouvají do východních částí Damašku.

8; V Polsku se pokoušejí zachránit před dekomunizací dva tanky T-34. Obyvatelé polského města Drawsko Pomorskie se pokoušejí zachránit před „zákonem o dekomunizaci“ pomník v podobě dvou sovětských tanků T-34.

9; Luganské ministerstvo vnitra vyhlásilo novou povinnou registraci dopravních prostředků. Všichni občané Luganské republiky využívající dopravní prostředky s ukrajinskou registrací, jsou povinni absolvovat státní registraci.

10; Naučili se nenávidět. Jaká reforma se ukrajinské moci nejvíce zdařila? Nenávist k lidem je duševní chorobou současné Ukrajiny.

11; USA připravují operaci ukrajinské armády v Donbasu. Minulý týden pokračovaly lety amerických strategických dronů nad územím Lidových republik.

12; Rozvědka USA: Dál už to bude jen horší. Můžeme narazit na „chytré Rusko“. Zahraniční politika Donalda Trumpa se obaluje „masem“ strategií a programových dokumentů. K nim přibyla zpráva výzvědných společností.

13; Státní department komentoval nákup ruských S-400 Tureckem v souvislosti se sankcemi. „Nemyslím si… nevím.“, zahájila svou odpověď v nejlepších tradicích Jennifer Psaki současná představitelka amerického ministerstva zahraničí.

14; Ukrajina se dostala do desítky nejnešťastnějších ekonomik světa, píše Bloomberg. Žebříček nejnešťastnějších ekonomik vede Venezuela.

15; Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo brzké setkání Lavrova a Klimkina. Pracuje se také na otázce konání setkání v normandském formátu.

16; Kanada chce vyzbrojit Ukrajinu puškami Colt. Společnost Colt Canada počítá s tím, že dodá na Ukrajinu až 100 tisíc kusů zbraní.

17; Asteroidy mohou být využity jako zbraně. Ruský vědec informuje o kosmických hrozbách. Ruští vědci vypracovali systém planetární ochrany „Citadel“, který se v případě uskutečnění má stát celosvětovým projektem.

18; Dva olympijští sportovci se v Pchjongčchangu nakazili střevní infekcí. Počet nakažených norovirovou infekcí v olympijské zóně v Pchjongčchangu vzrostl na 244 lidí.

19; Polovina Rusů podpořila myšlenku garantovaného minimálního příjmu od státu. Více než polovina Rusů podpořila pravidelné výplaty všem občanům země z rozpočtu. Tato univerzální platba by nahradila všechny sociální dávky i důchody.

20; V Donbasu byl zlikvidován ukrajinský ozbrojenec. Informace o smrti dalšího vojáka ukrajinské armády byla potvrzena ve štábu ATO.

21; Ve Vladivostockém přístavu hořelo vojenské plavidlo Pacifické flotily. Při objevení požáru byla posádka operativně evakuována.

22; Rusko zvýšilo v roce 2017 investice do státních obligací USA o 19%. V tuto chvíli se Rusko nachází na 15. místě mezi zeměmi podle velikosti investic do obligací americké vlády.

23; Breivik, který zavraždil 77 lidí, se začal „kát“. Během soudu ale tento terorista tvrdil, že chtěl zabít ještě více lidí.

24; Operace specnazu FSB: V Dagestánu byl zlikvidován vůdce teroristů. Během speciální operace zahynul jeden policista. Jsou i zranění.

25; Změna klimatu na Zemi povede ke krvavým konfliktům, varuje OSN. Už nyní je ve velkém množství současných konfliktů přítomna ekologická složka.

26; Kadyrov popřál Putinovi, aby doživotně řídil Rusko. Nejvyšší čečenský představitel připomněl, že při podpoře Vladimira Putina dokázaly úřady jeho republiky zcela vymýtit terorismus.

27; Jako v kosmu. Kanadský novinář vyprávěl o ruském svátku vlastenectví v Pchjongčchangu. Ačkoli Rusko vůbec nepustili na Olympiádu v Pchjongčchangu, v jihokorejském Domě sportu vítají každého návštěvníka.

28; Ukrajinec, který připravoval diverze na Krymu, byl odsouzen k 6,5 roku vězení. Kromě odpykání trestu musí Andrej Zachtěj zaplatit 220 tisíc rublů pokuty.

29; V Číně odblokovali sociální síť VKontaktě. Zákaz platí nadále pro Facebok a YouTube. Podle slov zástupce VKontaktě bylo odblokování provedeno pomocí konstruktivní komunikace s místními regulátory.

30; Ukrajinská armáda ostřelovala Gorlovku. Byly poškozeny obytné domy. K ostřelování došlo dnes ráno.

31; Sami jste si ze své techniky udělali šrot, říká Krym Kyjevu. Vláda Ukrajiny přivedla svou vojenskou techniku na poloostrově do stavu šrotu ještě před spojením Krymu s Ruskem.

32; Odkud jsou tanky v Doněcké republice? Byla zveřejněna reportáž z místa dislokace tankového batalionu. Doněcký vojenský dopisovatel Michail Andronik položil otázku, která vzrušuje Ukrajince. Dostal jednoduchou odpověď: Většina tanků byla získána jako kořist v bojích s ukrajinskou armádou.

33; Krym není žádná opravna pro Ukrajinu, říkají v ruské Státní dumě. To, co zůstalo, není technika, ale šrot, prohlásil poslanec za Krym Michail Šeremet.

34; Jedna salva ruských Kalibrů a je po Americe… Yaakov Kedmi promluvil o chybě Washingtonu. Nová jaderná doktrína USA ukazuje naivní víru Washingtonu, že před potenciálními nepřáteli ochrání Spojené státy oceán.

35; Jejich úkolem je zahájit boje. Kyjev vytvořil dva oddíly z příslušníků národní gardy a sil pro zvláštní operace. Tento týden ukrajinská vojska plnící úkoly v zóně ATO zažila inspekci americké vojenské delegace.

36; VTB: V létě naše banka uzavře skoro všechny pobočky na Ukrajině. Už nyní se vypořádáváme s vkladateli. Už za tři měsíce tento bankovní gigant fakticky ukončí svou činnost na Ukrajině.

37; Nacisti! Pryč z fotbalu! ZA Donbas! Řečtí fanoušci se pomstili Ukrajincům za napadení Rusů a pogrom v Aténách. Včera v Aténách ukrajinští ultras fotbalového klubu Dynama Kyjev zaútočili na skupinu Rusů.

38; Jak postupuje příprava na spuštění provozu po Kerčském mostě? Silniční infrastruktura Krymu bude připravena na prosincový start provozu po mostě přes Kerčskou úžinu.

39; Reálné platy Rusů vzrostou o 4%. Ministerstvo práce očekává,že letos vzroste blahobyt Rusů a reálné mzdy obyvatelstva vzrostou o 4%.

40; Amerika je vrah! Tillersone, vypadni z Turecka! Protiamerické shromáždění v Ankaře. V tureckém hlavním městě se konalo protiamerické shromáždění organizované tureckou opoziční stranou Vlast.

41; Chuť roste. Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo Mnichov za ukrajinské město. Bez Ukrajinců by Mnichov nebyl tím, čím je. Tento názor vyslovil Pavel Klimkin během odhalování pamětní desky u ukrajinského konzulátu.

42; Ukrajina má nejvyšší čas prodávat státní podniky, říká MMF. Šéf mise MMF Ron van Roden prohlásil, že Ukrajina by měla zahájit privatizaci státních podniků.

43; V Turecku dostali tři opoziční novináři doživotní tresty. Předtím byli novináři zadrženi pro podezření z členství v FETO (Fetulláhova teroristická organizace, Organizace Fetulláha Gülena) a pokusu o převrat v červenci 2016.

44; USA zvyšují svou vojenskou přítomnost v Evropě. USA zvyšuje množství zbraní a vojenských jednotek v Evropě.

45; V Záporoží narazil autobus do náklaďáku s vojáky ukrajinské armády. Vojenský automobil nedal přednost. Jeden člověk utrpěl zranění.

46; Kdo nechává Donbas na holičkách? Známý politik a předseda parlamentu Novoruska Oleg Carjov odpověděl na otázky kolem osudu Minských dohod.

47; V Oděse opilá ochranka postřelila vojáka. Svědci zavolali policii, která účastníky konfliktu zadržela.

48; Neonacista postřelil v Kyjevě policistu z pistole, kterou dostal od Avakova jako vyznamenání.

49; Polský premiér se pohádal s Merkelovou ohledně „Severního proudu – 2“. Polsko nesouhlasí s postojem Německa ohledně „Severního proudu – 2“.

50; Ukrajina chce provést začištění Donbasu pomocí sil OSN, říká Dějněgo. V čele mise OSN má být Švédsko.

51; USA dopraví do kosmu „družice Soudného dne“. Velení amerických ozbrojených sil zdůrazňuje, že rozmístění aparátů odpovídá nové jaderné doktríně.

52; OSN vyzývá ke stanovení pravidel vedení kybernetické války. Generální tajemník OSN António Guterres si myslí, že nastal čas, aby se začalo mluvit o mezinárodním právním rámci vedení kybernetické války.

53; Šéf Hizballáhu řekl, proč USA chtěj zůstat v Sýrii. Okupace teritoria Sýrie Spojenými státy pokračuje kvůli ropným a plynovým nalezištím na východ od Eufratu.

54; Stalin je s námi! Ruští fanoušci na Olympiádě vyvěsili vlajku s generalissimem. Je otázkou, nakolik Stalin přispěl k vítězství ruského mužstva nad Slovinskem.

55; Islámský stát – pohled zevnitř. Bývalý lékař Islámského státu vyprávěl o tom, jak žijí teroristé. Velmi brzy pochopil, že Islámský stát nebojuje za žádné vznešené cíle, a tak prodal svůj samopal a za utržené peníze se vrátil domů.

56; Vojáci ukrajinské armády měli vážnou dopravní nehodu u Kyjeva. Na místě byli zranění. Při výjezdu z Kyjeva směrem na Vyšgorod mikrobus Volkswagen převážející ukrajinské vojáky způsobil dopravní nehodu.

57; Lavrov a Klimkin spolu v Mnichově mluvili skoro hodinu. Setkání ruského a ukrajinského ministra zahraničí trvalo 57 minut.

58; Japonsko pomůže Gazpromu, aby se ochránil před sankcemi. Gazprom má v úmyslu vydat obligace v japonských jenech v objemu kolem miliardy amerických dolarů.

59; Ozbrojenci připravují nový chemický útok, aby obvinili Asada. Informuje o tom zdroj v orgánech státní bezpečnosti Sýrie.

60; V Radě federace řekli, proč Ukrajina nechce vyzvednout techniku z Krymu. Prohlášení Kyjeva ohledně plavidel na Krymu svědčí o začátku předvolební kampaně na Ukrajině.

61; Nedomluvili jsme se vůbec na ničem, říká ukrajinský ministr zahraničí o setkání s Lavrovem. Klimkin prohlásil, že projednal s Lavrovem otázky spojené s Donbasem, ale žádné dohody se uzavřít nepodařilo.

62; Ukrajina zahájila mezinárodní lživou kampaň proti zakarpatským Maďarům, říká maďarské ministerstvo zahraničí. Kampaň lží byla zahájena Ukrajinou, aby ukázala totální pohrdání prací Benátské komise, poznamenává ministr.

63; USA mohou připravovat nový tah v hybridní válce, říká ruský senátor Viktor Bondarev. USA mají v úmyslu porušit mezinárodní normy a možná chystají nový tah v hybridní válce.

64; Porošenko obvinil Rusko v rozpoutávání „světové hybridní války“. Hybridní válka,kterou vede Rusko, se mění v plnohodnotnou světovou hybridní válku, říká Petr Porošenko.

65; Oleg Carjov komentuje víceméně přiznanou smrt pěti Rusů během leteckých útoků amerického letectva v syrské provincii Deyr az-Zaur. Rozhodně se ale ohrazuje proti tomu, že šlo o žoldáky. Dále říká, že mezi nimi nebyli obyvatelé Donbasu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!