Cenzura jako za totality. Je to ještě horší, než psal Aeronet. Čtenářům Šifry, kteří mají maily od Bakaly, nepřijde z redakce ani potvrzení objednávky předplatného. Naše maily jsou bez milosti mazány

Censored_stamp-696x471Nejprve jsem vůbec nechápal, co se děje. Pár lidí si stěžovalo, že jim neodepisujeme na maily, a jeden náš zákazník, se kterým jsem si pravidelně psal, se najednou odmlčel. Nedošlo mi to ani poté, co 12. února vydal alternativní server Aeronet.cz článek s názvem Víme první! Bakalův freemail Centrum.cz maže a blokuje od prosince minulého roku všechny emaily, které obsahují odkazy nebo zmínky o serverech české alternativy. Blokován je Aeronet, Parlamentní listy a další přibývají. Bakalova Economia zřejmě porušuje zákon Evropské unie o síťové neutralitě! Známe podrobnosti!. Naštval jsem se a pomyslel si něco neslušného s tím, že to je jako za bolševika. Takže firma dámského krejčího, který se vypracoval až na uhlobarona, mediálního magnáta a Sorosovu spojku v Česku, maže odkazy na články Aeronetu, který píše o jeho temných aktivitách, i když je to protizákonné? No to je skandál.

Obzvláště ironické je to ve světle toho, jak se média z jeho stáje Economia a. s., týdeník Respekt či deník Hospodářské noviny, ohánějí svobodou a demokracií a straší diktátory a totalitou. To je samé porušování lidských práv a omezování svobody slova v Rusku, v Číně, Africe a kdekoli se to panu Bakalovi hodí, ale jakmile se totalitní cenzura děje v Česku, a dokonce v jejich stáji (nebo spíš chlívě?), mlčí jako zařezaní. Inu, koho uhlí jíš, toho píseň zpívej…

No a pak to přišlo. Napsala nám do redakce paní Č. z Karviné (kraje, kde by pan Bakala kvůli svým loupeživým nájezdům nedožil příštího rána), že jí nedorazilo lednové číslo. Její reklamaci jsme poctivě vyřídili a zpravili ji o tom. Za pár dní přišel zcela totožný mail; poprosili jsme ji o trpělivost, že je nový časopis již na cestě. Když přišel třetí totožný mail, který vůbec nereagoval na to, že jsme jí psali, poprosil jsem paní Č., ať mi napíše, zda četla naše maily. Nic. Její adresa končila @centrum.cz.

Po testovacím dni bylo jasno: na mailové servery, které provozuje Economia a. s. Zdeňka Bakaly a jeho ženy Michaely Bakala Maláčové, nejen že nechodí žádné maily obsahující odkazy na články z alternativních serverů, i když i to je příšerné. Aeronet, jelikož jeho provozovatelé používají zřejmě také freemaily typu gmail.com, seznam.cz a podobně, se domníval, že se jedná pouze o odkazy v mailech.

Situace je ale mnohem závažnější. Časopis Šifra si platí hosting a doménu casopis-sifra.cz a na ní má i redakční maily, tudíž poté, co Aeronet vynesl na světlo, co provádí Economia a. s., jsme mohli velmi snadno ověřit, že z domén, které si pan Bakala zařadil na blacklist, nepřijde ani pozdrav.

Jde samozřejmě o trestný čin, neboť nikdo, i když je to přední český gauner, nemá právo cenzurovat maily svým uživatelům ani těm, kteří jim píšou ze svých placených domén. Ale zajímá to někoho? Co na to naše spravedlivá média? Kde jsou všichni ti Reportéři ČT? Všichni svorně mlčí a dělají, že o ničem nevědí. Klasika.

Když to prasklo, Bakalonoviny z blacklistu smazaly Aeronet a Parlamentní listy, které čte nejvíc lidí, a ostatní cenzurované weby tam nechaly!

Nejděsivější na tom všem je, že když pošlu email na centrum.cz nebo volny.cz, mail se mi v poště označí jako odeslaný. Ale příjemce nedostane ani žádnou zprávu o tom, že je tento mail smazán, nebo že mu nechtějí doručit. Nespadne dokonce ani do spamu. Prostě zmizí. Já si myslím, že můj mail adresátovi došel, a adresát netuší, že mu měl nějaký mail přijít, takže jsou vlastně všichni spokojení. Do doby, než to praskne.

Je to úplně stejné, jako kdybych na poštu donesl dopis, pošta mi dala razítko, že ho přijala a pošle, a vzala za to ode mě peníze. Jenže poté, co odejdu, jej otevře, řekne si, že je Vidlák blbec a má pro demokracii nepřijatelné názory, a zahodí ho. Jenže prachy by si vzala a razítko by mi dala. Přijde vám to absurdní? Bakalovi ne. Zřejmě proto, že je to demokrat nejdemokratičtější. Jak se v Česku i jinde ukazuje stále zřetelněji, ten, co nejvíc používá slova jako slušnost, demokracie a svoboda, se často chová jako ten největší dobytek.

Dnes se mi opět ozvala naše laskavá čtenářka, paní Č. z Karviné, které mažou maily ode mě. Tentokrát z jiného mailu, manželova.

„Dobrý den, chápu, že toho máte hodně, ale chtěla bych se na něco zeptat. V lednu 2018 mi nepřišlo aktuální číslo Šifry. Mám předplatné od listopadu 2017. Druhého února 2018 jsem psala mail na redakci a 6.2.2018 na Váš mail. Nepřišla žádná reakce. Časopis došel, a tak jsem to neřešila. Před pár dny jsem si dala stáhnout Speciální vydání zdarma. Čekám a nic. Po několika dnech jsem to dala stáhnout na manželův mail na centrumu. Nic. Dnes jsem to dala stáhnout na mail na seznamu a hned to přišlo.“

Když jsem jí potvrdil, že jsme se stali obětí cenzury, odpověděla z manželova mailu: „Ráno jsem si přečetla Váš mail a doteď jsem ještě naštvaná. Člověku se ani nechce věřit, co všechno je dnes možné. Když jsem ten článek na Aeronetu četla, nenapadlo mne, že si to ověřím na vlastní kůži. V totalitě jsem se narodila, a jak to tak vypadá, asi v ní i umřu. Bohužel.“

Ano, bohužel. Tihle novodobí bolševici se od starých kovaných komunistů z 50. let liší možná tím, že mají hezčí obleky a používají líbivější fráze, ale metody mají velmi podobné. Ať už se nacházejí v Česku, nebo třeba v Německu.

Mluvil jsem o tom dnes s kamarádem a moderátorem Ondřejem Brožem, kterému pro změnu blokují YouTube kanál, na rádiu Svobodný vysílač. Rozhovor o cenzuře a o tom, jak to chodí v médiích, si můžete pustit níže.

Mimochodem, nové číslo Šifry, které právě vychází, nese velmi přiléhavý titulní název – Média a lži. Upozornil bych mimo jiné na exkluzivní rozhovor s nejpopulárnější německou moderátorkou Evou Herman, která byla hvězdou nejsledovanějšího německého pořadu na veřejnoprávní televizi ARD. Protože se kvůli své inteligenci a otevírání témat, která se nehodila, stala nepohodlnou, pod absurdní záminkou se jí zbavili. V rozhovoru pro Šifru vysvětluje, proč novináři nesmějí říkat pravdu a musejí polykat „politicky korektní ropuchy“, co se děje doopravdy v Německu, co si myslí o Angele Merkelové a proč jsou unavené mozky Němců na konci svých sil. Vřele doporučuji, je to jiná káva než ta naředěná břečka od pana Bakaly. „Mé srdce vždy poskočí radostí, když sleduji, jak se země Visegrádské čtyřky v EU prezentují. To mi dává naději, že ještě celý svět není ztracen. Jsou to snahy, které nakonec musejí vést ke svobodě. Německo je od takového postoje vzdálené na světelné roky,“ říká v rozhovoru Eva Herman.

Ano, doba je zlá. A svoboda je jen iluze. Zrovna když jsem řešil, proč nechodí našim předplatitelům maily, poskytla manželka pana Bakaly Michaela Maláčová Bakala, která je mimochodem členkou představenstva a faktickou šéfkou vydavatelství Economia a. s., bizarní rozhovor serveru Seznam zprávy.

„Dlouhodobě se člověk nemůže přetvařovat nebo dělat něco falešně. Ono se říká, že boží mlýny melou. A já se jich díkybohu nebojím,“ říká Michaela Bakala. Myslím si, že má v tomto případě pravdu. Protože jestli se nezmění, nebude to Bůh, s kým se jednou potká. Ten má totiž na takovou černou práci lidi – v místech, kde je pořádné horko.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopis Šifra
16 Komentářů k Cenzura jako za totality. Je to ještě horší, než psal Aeronet. Čtenářům Šifry, kteří mají maily od Bakaly, nepřijde z redakce ani potvrzení objednávky předplatného. Naše maily jsou bez milosti mazány

 1. Rocco napsal:

  To je krása, Češi vůbec netuší, co provádí Babišova eurokomisařka pro justici, spotřebitele a genderovou rovnost Věra Jourová (členka ANO, dříve ĆSSD)!

  Zavádí cenzuru v Evropské unii!
  Češi, jste normální, volit tunelářského mafiána Babiše a verbež Jourovou?

  28. září 2017 řekla Jourová v Bruselu na zasedání Evropské komise:

  "My nemůžeme připustit digitální Divoký západ a musíme jednat. Kodex chování (kodex chování upravující boj proti online šíření nenávistných projevů - pozn.), který jsem dohodla s Facebookem, Twitterem, Googlem a Microsoftem ukazuje, že samoregulační přístup může sloužit jako dobrý příklad a může vést k výsledkům. Pokud však technologické společnosti nesplní požadavky, zakročíme my."

  "We cannot accept a digital Wild West, and we must act. The code of conduct I agreed with Facebook, Twitter, Google and Microsoft shows that a self-regulatory approach can serve as a good example and can lead to results. However, if the tech companies don't deliver, we will do it."

  Zdroj:tisková zpráva Evropské komise
  http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-3493_en.htm

  (Jourová jako náměstkyně MMR ČR 2003 - 2006 byla autorkou příšerného, neprůhlédného systému eurodotací v ČR, Jourová je podvodná turbostudentka, v akademickém roce 2011/2012 absolvovala obor právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a obdržela titul Mgr. za diplomovou práci "Státní správa Černé Hory", v roce 2006 strávila v ryzyňské vazbě 33 dní kvůli Budišovu a za "nezákonnou vazbu" dostala od státu odškodnění 2,7 milionu korun, soudkyně Lucie Šternová z Obvodního soudu pro Prahu 2)

 2. Rocco napsal:

  Lidi si pořád myslí, že to, jak můžeme psát a informovat dnes, půjde i před dalšími volbami za třeba 4 roky... Jako by neviděli, kam se to posouvá anebo si to odmítali přiznat. Obojí je fakticky totéž.
  (názor ze Zvědavce)

 3. hel napsal:

  "mail se mi v poště označí jako odeslaný. Ale příjemce nedostane ani žádnou zprávu o tom, že je tento mail smazán, nebo že mu nechtějí doručit. Nespadne dokonce ani do spamu. Prostě zmizí."...s tím mám osobní zkušenost také a nejednu...dokonce ani nešlo o centrum.cz, ale o seznam.cz

 4. .lak napsal:

  Z PL
  A hele světová světoobčanka , eš, 24.02.2018 10:25:01
  americká filantropka židovského původu sorošova typu sázek na krize.
  Reagovat

  Že by se smála?, eš, 24.02.2018 10:26:57
  https://www.youtube.com/watch?v=c3WjrQCwoVI
  Reagovat

  K videu s tadesco, eš, 24.02.2018 10:30:01
  http://tadesco.cz/lampedusa-brusel-nebudou-evropane-video/
  Reagovat

  http://tadesco.cz/lampedusa-brusel-nebudou-evropane-video/, eš, 24.02.2018 10:31:16
  .lak dne 17.2.2018 v 18:03 Tím si už nepomůžete, německo má mít prý v roce 2020 a to je za pár vyrovnané ročníky domorodců 18-35. let s islamisty a vzhledem k naprostému přečíslení v mateřských školách jasně určený vývoj s variantou a i počtem zástupných řekněme „majdanistů. A frantíci se situací jako přes kopírák jsou s nimi tahouni eu. Jako fór dobré. A teď když mají vše podělané vrchem se budou dojímat nostalgií natlučného kdysi ve školách co dávno neplatí.. Jak že se jmenoval ten pták co vyhynul? Ne že by jsme byli s drahošovci na tom lépe to věru v rozvojové zemi od lońského jara za mrzké mzdy rozhodně ne.
  Reagovat

  Re: http://tadesco.cz/lampedusa-brusel-nebudou-evropane-video/, eš, 24.02.2018 10:35:00
  NEGROSEMITSKÁ naděje evropy !?!?!?!?!?
  Reagovat

  Re: Re: http://tadesco.cz/lampedusa-brusel-nebudou-evropane-video/, eš, 24.02.2018 10:47:26
  Vymírající evropa s čtvrtinou v pásmu bídy a pod cáluje tenhle obludný marasmus v šapitó idiotských klaunů ze zemí slunce a blahobytu s nerostnými a energetickými potenciály do kontinentu s polovinou roku vegetačního klidu, bez surovin energií a s ročním obdobím zimy. Běžte do pr....
  Reagovat

  https://www.youtube.com/watch?v=-FsPoGh8K2w ., eš, 24.02.2018 10:50:55
  https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA
  Reagovat

 5. Žabák napsal:

  Tichá cenzura. Normálka, youtube například vám hodí komentáře do soukromého režimu, že je vidíte jen vy a ne ostatní.
  Divim se, že se někdo diví :)

 6. UFO-Kresťan napsal:

  Juhúúú... Konec facebooku :D

  • UFO-Kresťan napsal:

   Jen tak dál sudruzi. My sa už snažiť nusíme. Tý kokoti sa odpisujú s takoz verbou až je to závidenia hodné. Keby sme akokoľvek chceli - takto rýchlo a precízne ako sa dokážu odpisovať pindosi/satanisti by ich nedokázal likvidovať nikto :D
   Sláva kokotizmu. Sláva.

   • Eschatolog napsal:

    vy jste uplne mimo, 99% populace ma starost se zaplacenim hypoteky nebo skolnich obedu detem, nezajima je vubec nic, krome mainstreamovych sracek a aby sousedovi bylo hur, zeme jde do riti uz roky a jedinym vysledkem je ofiko estebak premier a oslava rudych lotru jeho podporovatatelu, pojebani demokrati cumi akorat, kde by co jeste ukradli, dokonala sodoma a gomora

    • Luboss napsal:

     Existují příRodní osady pro Rodiny Slovanů, kteří nemají DNA nastavený na současný Pro-fašismus a kapital+ismus žít v otroctví, bez_moci, jak řekl STBák Agent s krvavým Evidenčním elektronickým okem o OSVČ, buď se MĚ přizpůsobí, nebo ať zhynou!!! a v těchto komunitách se dá přežít současný fašismus a ochránit si zdraví DNA děti před očkováním rtutí a hliníkem a před dozorci fascismu systému s úředními inkvizitory nenávidícího člověka rozumného s dětmi pro Mamon syna Satana loupí a rozsévá zmar

 7. UFO-Kresťan napsal:

  Jo... Presne tak. Pracujú a ostane im mainstreem.
  Asi ako keď z pracovnikov PSA Trnava robil mainstreem nenažrancov ktorý zarábajú tisícky euro a ešte by chceli viac.
  Takyže neboli jediný.
  Po tom čo sa o nich písalo už mainstreemu moc neveria.

  Myslím že týmto štýlom tomu mainstreemu dlho veriť nebudú.

  Hovor inému že je mimo. Lebo ten kto nieje schopný vnímať realitu z nás dvoch si ty.
  Šoda reči...

  • Eschatolog napsal:

   neveria...? tak proc pak jdou a zvoli zase opet znova tytez zmrdy ? asi bo jim to rekl farar nebo kdo ? pozdravujte kisku

   • UFO-Kresťan Tomi napsal:

    Zrejme patríš k tým, ktorý by chceli všetko a to hneť. Ale treba si uvedomiť, že do tohoto stavu sme sa dostávali pri najmenšom tisícky rokov. To sa z toho chceš dostať za deň? Vôbec nezvažuješ že človek je zavretý v škole mimo realitu, kde je programovaný, ako má tú realitu vnímať. Keď odtial vyleze, tak to chvíľu trvá než si uvedomí že realita je poněkud iná. Potom to chce čas než tie programy prekoná. Ono sa to deje. Pomaly, ale ide to. A nebude to trvať tisícky rokov. Ani nemôže lebo toľko času nemáme. Máme max pár rokov, sotvo pár desiatok rokov...
    Deje sa to. Ľudia sa zobúdzajú. Niekto rýchlejšie iný pomalšie. Niekto začne skôr a niekto neskôr. Každý má svoj čas.

    Ide to. Ale, ... . Nie u všetkých. to je v piriadku pretože každý má vlastný rozum a vôlu. Keď toto fungovanie tohoto sveta niekomu príde ok, tak je to jeho volba a ten kto to nerešpektuje je proste satanista. Taký môže meditovať, študovať ksb, môže mať i v niečom pravdu ... ale porád je to "pekelná bytosť", pretože iba tie nerešpektujú zákon slobodnej vôle.

    Nám ľuďom nikto nemôžme prikázať aby sme sa uvedomili. To musíme urobiť sami od seba.
    A začneme s tým iba v tedy, ak si uvedomíme že toto nieje v poriaku. - To všetko chce svoj čas.

    Pokiaľ tie zmeny nevidíš, tak hold..smola.

 8. Libuše napsal:

  Zařidte si vyhledávač protonmail.ch nebo protonmail.com

 9. Kresťan Šaolin napsal:

  Keby neboli kokoti, tak si prečítajú bibliu a pochopia, že zakázané ovocie najviac chutí :)
  jen tak dál. Takúto reklamu... Iný za to musia platiť a my to máme zadarmo :D :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!