Přehled zpráv – RusVesna – 23.2.2018

gonki_yadernyh_vooruzheniy1; Státní department zveřejnil počet jaderných raket USA (652 raket + 1350 bojových hlavic) a Ruska (527 raket + 1444 bojových hlavic). Washington a Moskva plní ta opatření, která jsou předepsaná Smlouvou o omezování strategických útočných zbraní.

2; Syrská armáda zahájila palbu na Turky v reakci na ostřelování humanitárního konvoje v Afrínu.

3; U Lvova byla rozbita pamětní deska polského krále. Místo cedule vandalové umístili plakát v černé a červené barvě s portrétem Stěpana Bandery.

4; Porošenko a Timošenková. Z čeho vznikla jejich vzájemná nenávist? Začala ještě v Juščenkových dobách, kdy ji jmenovali premiérkou a jeho jako protiváhu tajemníkem Rady pro národní bezpečnost a obranu.

5; Reforma smrti: 70% Ukrajinců zůstalo bez životně důležitých léků. Týká se to mnoha kardiaků, onkologických pacientů, lidí se vzácnými chorobami a mnoha dalších.

6; Ukrajina se nachází na hranici přežití. Jak dědicové Majdanu postupně likvidovali stát? Dnes už i ti nejnenapravitelnější optimisté nemohou popřít, že se Ukrajina ocitla v krajně obtížné situaci.

7; Okřídlená pěchota Luganské republiky: Lugansk, bojová vozidla pěchoty, památník výsadkářů. 21. února se v hlavním městě Republiky konala slavnostní akce – odhalení pamětního znaku „Jsem Výsadkář“.

8; Celá pravda o ukrajinské armádě: Čím krmí vojáky na Ukrajině a v Rusku? Může mít rozpadlý stát mocnou armádu? Úspěch armády začíná výživou vojáků.

9; Rusko chrání a čistí Arktidu. Rusko se stará o zachování unikátního ekosystému a ekologické kultury při využívání zdrojů Arktidy.

10; Každý třetí Ukrajinec cítí nostalgii po Sovětském svazu. Nejvíce nostalgiků je v jižních a východních oblastech, nejméně v západních.

11; Pentagon komentoval příjezd ruských „carů nebe“ T-50 do Sýrie: Stíhací bombardéry páté generace přiletěly do Sýrie v rámci programu testování moderních vysoce přesných zbrojních systémů.

12; Evropská unie kritizovala návrh zákona „Kupuj ukrajinské zboží“. Ukrajina musí k přijetí tohoto zákona přistupovat opatrně.

13; Ukrajinská armáda má značné ztráty, protože se snaží proniknout přes linii fronty do Doněcké a Luganské republiky. Navzdory nepatrnému snížení intenzity ostřelování pokračuje vedení v Kyjevě v destabilizaci situace.

14; Trumpův militantní nacionalismus vedl ke krachu autority USA, tvrdí Financial Times. Dnes se Rusko stalo důležitým faktorem a příčinou poklesu úrovně mezinárodní bezpečnosti.

15; Krasobruslařka Zagitova vybojovalo pro Rusko první zlatou olympijskou medaili. Stříbro patří Jevgenii Medveděvové.

16; Nikki Haley vyhrožuje Sýrii novým raketovým úderem. USA nevylučují použití síly proti syrským vládním vojskům, prohlásila stálá zástupkyně USA při OSN.

17; Pouze Rusko může odvrátit explozi soudu s prachem na Blízkém Východě, píší německá média. Německý Focus si myslí, že v Afrínu se nyní zašmodrchává uzel, který může rozvázat už jen Rusko.

18; Pokus o útok: Neznámý pachatel v jeepu vyhrožoval explozí na vojenské základně Kitsap v USA. Kromě toho včera v noci došlo k útoku na velvyslanectví USA v Černé Hoře.

19; Noční ostřelování Donbasu. Byly použity granátomety. Situace na frontách v Donbasu zůstává napjatá.

20; Dnes kladou otázky o Banderovi a co budou dělat zítra? Trestní odpovědnost? V Kyjevě jsou rozhořčeni kroky Varšavy.

21; USA zakázaly Ukrajině vývoj rakety-nosiče pro Turecko. Spojené státy v roce 2016 zablokovaly projekt vytvoření rakety pro Turecko na Ukrajině.

22; Cílem USA je přivést Rusko ke krachu. Deset citátů „mastodonta“ sovětské diplomacie Valentina Falina. Valentin Falin je veteránem diplomatické služby. Více než deset let strávil ve funkci velvyslance SSSR v Západním Německu.

23; Nová armáda Ruska. Jak dnes vidí národ své obránce? Váží si lidé odpíračů vojenské služby? Jak působí vojenská uniforma na současné dívky?

24; Ozbrojenci vyzbrojení kusy armatury obsadili v Oděse sanatorium. Dnes zhruba 70 lidí ozbrojených armaturou a velkými páčidly vtrhli do areálu sanatoria „Lermontovskij“ v Oděse.

25; Porošenkův zákon o „reintegraci Donbasu vstupuje v platnost. Porošenko prohlásil, že zákon neporušuje Minské dohody.

26; Ukrajinci byli zbiti ve varšavském autobuse kvůli své národnosti. Ve Varšavě se vrhl v jednom z městských autobusů jeden cestující na dva Ukrajince a zbil je kvůli jejich národnosti.

27; Putin položil věnec k Hrobu neznámého vojína u Kremelské zdi u příležitosti Dně obránce Vlasti.

28; Ruské národní mužstvo po vítězství nad Čechy postoupilo do finále olympijského hokejového turnaje, kde se střetne s týmem Německa.

29; Děbalcevský kotel. Celá pravda po třech letech. Podrobnosti z únorových událostí před třemi lety vyprávějí bezprostřední účastníci.

30; Ukrajinská armáda střílela protitankovými raketami na automobil záchranné služby u Dokučajevska. Na místě zahynuly tři osoby. Informoval o tom dnes zástupce velitele operativního velení Doněcké republiky Eduard Basurin.

31; Dopingové pronásledování Ruská bobistka Sergejeva je podezřelá z užívání zakázaného preparátu. Ruské sportovkyni budou sdělena obvinění z použití zakázané látky, která byla obsažena v preparátu na srdce.

32; Generálové ukrajinské armády v rámci reorganizace ATO vytvářejí úderné skupiny nazvané podle obcí, kde mají působit.

33; Příslušníci Národní gardy Ukrajiny přišli na přehlídku se zakázanými červenými prapory. 22. února proběhla slavnostní přehlídka v Krivém Rogu u příležitosti 74. výročí osvobození města od německých fašistických okupantů.

34; Šojgu poblahopřál vojákům a veteránům ke Dni obránce Vlasti.

35; Zmučená Ukrajina: Sliby a realita. Ukrajina je bez Krymu, v Donbasu probíhá ozbrojený občanský konflikt, tisíce mrtvých, miliony uprchlíků. A lidé trpí materiální nouzi.

36; Polští policisté ve městě Zgierz v Lodžském vojvodství začali střílet po ukrajinských gastarbeiterech. Jsou zranění. V Polsku byli převezeni tři lidé do nemocnice se střelnými poraněními způsobenými místní policií. K incidentu došlo po pokusu o kontrolu osobních dokladů opilých a agresivně se chovajících Ukrajinců,kteří proti policii začali házet i chodníkové dlažební kostky.

37; Putin předal hvězdu Hrdiny Ruska rodině pilota Filipova. Vladimir Putin v Kremlu předal Zlatou hvězdu Hrdiny Ruska příbuzným letce Romana Filipova, který zahynul v Sýrii.

38; Budou Ukrajinci slavit 23. únor? Byly zveřejněny odpovědi získané v rámci průzkumu v kyjevských ulicích. Autorem průzkumu je novinář Alexandr Medinskij. Ukrajinci se nacházejí pod tlakem, aby přestali slavit svátky mající kořeny v sovětské éře. Přesto se heslo svátek 23. února objevuje na nejvyšších místech ukrajinského Google.

39; Chceme proměnit Měsíc v tankovací stanici pro další postup do vzdálenějšího vesmíru. Oznámil to americký ministr financí.

40; Elon Musk v žertu oznámil „heslo“ pro přístup na globální internet. Šéf společnosti SapceX Elon Musk žertem na Twitteru prozradil „heslo“ pro získání přístupu na celosvětovou síť Wi-Fi.

41; V názvu „Nejvyšší rada“ bylo nalezeno sovětské dědictví. Ředitel Ústavu národní paměti prohlásil, že název Nejvyšší rada Ukrajiny je dědictvím sovětských dob.

42; Zahoďte zbraně! Utíkejte od té zločinecké bandy, dokud není pozdě! Podstata nynější kyjevské moci je totální vnější řízení a neschopnost čelit vydírání ze strany otevřených fašistů. Všemi možnými kanály se šíří text výzvy podepsané „Velením armády Novoruska“ určený pozornosti všech účastníků trestní operace Kyjeva v Donbasu: „Výzva ukrajinským vojákům! Nejsme vaši nepřátelé. Naším nepřítelem je jen zločinný kyjevský režim, který se zmocnil vlády cestou ozbrojeného státního převratu a svržení zákonného prezidenta. Nevěřte pohádkám o volbách, které tuto moc údajně legalizovaly. Státní zločinci nemají právo vyhlašovat volby. Ale vy jim sloužíte. Zbraně ve vašich rukách jsou materiálním důkazem vaší spoluúčasti na jejich zločinech. A to je vaše vstupenka na lavici obžalovaných. Vojenská přísaha není omluva. Nemá právní moc, pokud byla složena před samozvanci. Zahoďte tyto zbraně! Zbavte se přímého důkazu vaší spoluviny na zločinných akcích. Utíkejte co nejdále od této zločinecké bandy! Dokud ještě není pozdě!“.

43; USA zavádějí obrovský balík sankcí proti Severní Koreji. Vyplývá to z jednotlivých pasáží projevu Donalda Trumpa.

44; V Dněpropetrovsku lovili vlka s planoucíma očima. Po centrální části Dněpropetrovska 23. února přibližně v 00:30 hod. místního času běhal vlk.

45; Padlý hrdina Doněcké republiky: Bez Velkého Ruska jsme jen potravou pro nová krematoria v globální Osvětimi. Vládcové planety nepotřebují Rusy a mnoho dalších národů. Pokud budeme dále váhat a nebudeme bojovat, prostě nás zničí.

46; Generální štáb začal tajit informace o sebevraždách v armádě. Dnes na tiskové konferenci náčelník Generálního štábu Ukrajinské armády odmítl zveřejnit počty sebevražd mezi vojáky.

47; Ukrajinské ministerstvo vnitra slibuje příslušníkům Národní gardy represe za účast na přehlídce v Krivém Rogu pod sovětskou symbolikou. Velitel Národní gardy Ukrajiny Jurij Allerov nařídil služební vyšetřování ve věci použití sovětské symboliky 22. února.

48; Je třeba si počínat tak, aby Rusko měli všude na světě rádi, říká Ksenija Sobčak. Rusko se má chlubit svými obránci a ne být zemí-agresorem.

49; Americké vojenské letectvo provedlo výzvědnou akci u hranic Ruska v Baltském a Černém moři. Tři americká letadla v pátek uskutečnila výzvědné lety poblíž ruských hranic.

50; Ve Lvově odsoudili ozbrojence z batalionu OUN, kteří chystali teroristické činy. Lvovský soud odsoudil tři ozbrojence z batalionu OUN k odnětí svobody na dobu tří až pěti let.

51; Naše střely trhají nepřítele na kousky. Obránci Donbasu likvidují nacisty z ukrajinské armády pomocí výkonné pušky. Ostřelovači z Lidových republik Donbasu trestají agresora za ostřelování civilních měst a obcí v Donbasu.

52; Ukrajina vede s Ruskem už 24. válku, říká Juščenko. Připojení Krymu a „invaze na Donbas“ jsou již 24. válkou Ruska proti Ukrajině.

53; Jedním z Ukrajinců, kteří napadli polské policisty ve městě Zgierz v Lodžském vojvodství, byl bývalý voják ukrajinské armády. Jsou známy další podrobnosti incidentu.

54; USA avizovaly nové sankce proti Rusku. Ministerstvo financí USA v nejbližších týdnech bude informovat o nových sankcích proti Rusku.

55; Jestli nevidíte reformy na Ukrajině, pak jste buď idioti nebo omezení lidé, říká velvyslanec EU na Ukrajině Hugues Mingarelli. Na Ukrajině v těžkých podmínkách byla zavedena řada reforem, a ti, kdo je nevidí, jsou buď idioti nebo lidé s omezeným viděním.

56; V Nejvyšší radě navrhli alternativu k výkřiku „Sláva Ukrajině!“. Předtím ukrajinská vláda navrhovala učinit tento nacistický pozdrav pro vojáky povinným.

57; Další dvě nové ruské stíhačky T-50 byly přesunuty do Sýrie. Stíhací bombardéry přiletěly do Sýrie v rámci programu testování moderních vysoce přesných systémů zbraní.

58; Ukrajinské ministerstvo zahraničí varovalo Rusko před následky voleb na Krymu. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin informoval o krocích, které hodlá Ukrajina podniknout v případě konání voleb na Krymu.

59; Státní duma tvrdě kritizovala zákon o reintegraci Donbasu. V Moskvě prohlásili, že Kyjev si přeje likvidaci obyvatelstva na území, na němž žije několik milionů lidí.

60; Trump obvinil Rusko a Írán kvůli operaci v Sýrii. Dále označil za hanbu to, co Rusko a Írán v Sýrii udělali. Dále prohlásil, že USA se v Sýrii nachází s jediným cílem, a to zbavit se Islámského státu. Poté prý odejdou domů.

61; Trump slibuje nepříjemnou reakci pro svět, pokud jeho sankce proti KLDR nezafungují. Pokud sankce proti KLDR nebudou mít výsledek, USA přejdou k druhé fázi.

62; Drsná rvačka. V Bilbau se poprali ruští a španělští fanoušci. Jsou oběti. Více než stovka fanoušků moskevského Spartaku a španělského klubu Atlético uspořádali hromadnou rvačku u stadionu San Mamés v Bilbau. Několik lidí bylo zraněno, včetně policisty, který později zemřel v nemocnici.

63; Odplata: Byla zlikvidována pozice ukrajinské armády, ze které bylo vedeno ostřelování Doněcké republiky. Příslušné video bylo zveřejněno obránci Doněcké republiky

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!