Přehled zpráv – RusVesna – 24.2.2018

flot_ukrainy_greblya_lodka_veslaSobota, 24.2.2018 – ráno a přes den:

1; Jak Ukrajinci Vladistlav Kurutoglu a jeho bratr Gennadij převáželi na jachtě nelegály přes La Manche. Plavidlo bylo zadrženo koncem loňského dubna u východního pobřeží Velké Británie. Soud v Portsmouth poslal převažeče do vězení a po odpykání několikaletého trestu je čeká vyhoštění. Pomáhal jim Dmitrij Krjuk, kterého nakonec propustili z vazby.

2; Okupovat Donbas silami OSN. Proč USA trvají na rozmístění mírových sil v Donbasu? USA vyzývají Rusko, aby souhlasilo s vysláním mírových sil OSN na Donbas za podmínek dohodnutých jen mezi USA a Ukrajinou.

3; Budoucí důstojníci obhájili čest Doněcké republiky na 16. Mezinárodním sletu mladých vlastenců. Celkem se soutěže účastnilo 36 družstev.

4; Donbas: Situace se v noci z 23. na 24. února vyostřila,poziční boje probíhají po celé linii fronty.

5; Jak mladí géniové vytvořili základ termojaderného arzenálu Ruska. Před šedesáti lety na polygonu na Nové Zemi proběhla jaderná zkouška, o které se příliš často nepíše.

6; Armáda je s lidmi. Vojáci Doněcké republiky přivezli pomoc do frontového Zajceva. Společnou akci uskutečnily ozbrojené síly Doněcké Republiky, veřejná organizace Bojové bratrstvo a humanitární fond Ruspomošč.

7; Jak vojenská základna USA přinesla rakovinu do Portugalska. Vojenská přítomnost USA v Portugalsku vyvolala tragické následky pro místní obyvatele. Agentura Ruptly podezírá Spojené státy z nelegálního umístění jaderných zbraní, protože přirozenými příčinami se kontaminace půdy a prudký nárůst počtu onkologických onemocnění v okolí nedá vysvětlit.

7; Afričtí vojáci poblahopřáli Rusku k 23. únoru neobvyklými písněmi a tanci. Kromě toho vojáci z Angoly předvedli, jak umí koordinovaně pochodovat, používat bojové postupy a vydávat zastrašující pokřiky.

8; V přímém přenosu schytal nácek ránu po držce. A právem. Novinář Andrej Babickij komentuje událost, při níž Andrej Norkin dal po hubě ukrajinskému expertovi.

9; Ozbrojenci zaútočili na Damašek taktickou raketou. Obrovský výbuch, velké škody a oběti na životech.

10; Truhlice Euromajdanu. Každé výročí vítězství Euromajdanu vyprodukuje tradičně množství publikací, které se pokoušejí analyzovat tento fenomén.

11; v Nikolajevě neonacisté drsně zbili účastníka kladení květin k památníku Hrdinům. V Nikolajevě byl zmlácen člen oděské organizace „Víra a paměť“.

12; V Radě federace komentovali rvačku ukrajinského experta s Norkinem ve vysílání NTV. „Proč pořád zvou na debaty ukrajinské radikály?“, ptá se ruský senátor Alexej Puškov. „Pomůžou jim najít pravdu?, Sblížit s nimi své postoje? Jedině kvůli show pro diváky, ale i tady by měly být nějaké hranice.

13; Bitva v zemi Basků. Radikálové se ozbrojili a připravovali se na přivítání ruských fanoušků. Ve Španělsku různým způsobem hodnotí příčiny hromadné rvačky fanoušků moskevského Spartaku a místního fotbalového klubu Atlético.

14; V Izraeli si pochvalují „věčné přátelství“ s USA. Stálý zástupce Izraele při OSN prohlásil, že rozhodnutí přesunout velvyslanectví USA do Jeruzaléma svědčí o nerozbornosti spojenectví.

15; Vychvalovaná britská flotila se ukázala jako neschopná kontrolovat proplouvání plavidel Ruské federace přes La Manche. Britské námořní síly byly kritizovány za to, že ruská vojenská plavidla byla doprovázena jen vrtulníkem a hlídkovým člunem.

16; Ruský politolog porazil skandálního polského novináře v boxerském zápase. Své vítězství věnoval Romanu Filipovovi, který zemřel hrdinnou smrtí v Sýrii.

17; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněckou republiku za použití dělostřelectva. Oznámilo to operativní velení Doněcké republiky.

18; SBU obvinila ruské tajné služby z pokusu zničit ukrajinský křižník výbuchem. Mluvil o tom zástupce šéfa SBU Viktor Kononěnko.

19; Kučma nazval Ukrajinu neplnohodnotným státem. Politik a bývalý prezident země je přesvědčen, že do této pozice přivedli zemi poslanci Nejvyšší rady a politická pseudoelita.

20; Sté výročí vzniku. Jak jej vítá současná ruská armáda? Byl zveřejněn historický analytický text o nejpůsobivějších momentech růstu a rozvoje Ozbrojených sil Ruska.

21; Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že Porošenko zlikvidoval Minské dohody. Říká se to v oficiálním prohlášení na internetovém portálu ministerstva.

22; Silnice přes Krymský most se stala komunikací federálního významu. Předání silnice do federálního vlastnictví umožní uskutečnit práce na dalším rozšíření dopravních služeb.

23; Oligarchická smečka se chystá roztrhat Porošenka na kousky. A USA jim v tom pomohou. Do voleb prezidenta zbývá ještě více než rok, ale „předvolební štáby, koalice a podpůrné skupiny se formují už dnes.

24; V Černovcích byl na žádost poslanců neonacistické strany zakázán ruský jazyk ve sféře služeb. Už dříve takovéto rozhodnutí schválila městská rada města Lvova.

25; Ukrajinská armáda ostřelovala Gorlovku. Vznikly materiální škody. Informoval o tom úřadující šéf městské administrativy Ivan Prichoďko.

26; Japonsko podporuje americké sankce proti KLDR. Rozhodně podporujeme sankce, zdůraznil poradce japonského premiéra.

27; Ukrajina stojí v čele v nemocnosti na smrtelně nebezpečné diagnózy. Ukrajina se ocitla mezi třemi předními zeměmi v nemocnosti na spalničky. A ani tato zpráva nepatří k nejtragičtějším. Prudce vzrostla i nemocnost na hepatitidu A. Lékaři navíc varují před návratem záškrtu.

28; K čemu povede úder ze strany USA na KLDR? V Radě federace informovali, k čemu by mohl vést úder USA na Severní Koreu.

29; Alkohol je příčinou slabomyslnosti. Vědci trvají na nutnosti opatření zaměřených na omezení konzumace alkoholu obyvatelstvem.

30; V Británii policie kryje bandy násilníků. Britská policie zavírá oči před činy band, které už několik let sexuálně tyranizují ženy a dívky.

31; Ukrajinští výrobci vodky poblahopřáli Doněcku ke 23. únoru – Dnem obránce vlasti.

32; Petrohrad se kochá unikátními světelnými sloupy. Obyvatelé Petrohradu komentují na sociálních sítích neobyčejný atmosférický jev – světelné sloupy.

33; Ukrajinská armáda útočí pomocí dělostřelectva a schovávají Grady v obytných čtvrtích. „Obránci“ Ukrajiny se pokoušejí zajistit si svou bezpečnost pomocí živého štítu z civilních obyvatel.

34; Saakašviliho stoupenci uspořádali „majdan“ před Lucenkovým domem. Spolustraníci bývalého gruzínského prezidenta vyhoštěného z Ukrajiny uspořádali automobilový závod k domu Generálního prokurátora.

35; Na ruském ministerstvu zahraničí odpověděli na zprávy o tom, že kokain z Argentiny byl pašován diplomatickou poštou. Tajné služby Ruské federace a Argentiny odvrátily pokus o odeslání 389 kilogramů kokainu do Moskvy. Marija Zacharova odmítla informace některých médií, že pro dopravu drog měla být nelegálně využita diplomatická pošta.

36; Krvavá dopravní nehoda. Nákladní automobil ukrajinské armády se v Donbasu převrátil do příkopu. Jeden ukrajinský voják zahynul, sedm dalších bylo různě těžce zraněno.

37; V Polsku byl zadržen ukrajinský hacker. Muž se nacházel v databázi hledaných osob Interpolu. Hackerovi nyní hrozí až 30 let vězení.

38; Boss místního kriminálního prostředí krutě zmlátil účastníka ATO v Záporoží. Oběť násilného činu nechce podávat trestní oznámení.

 

Sobota, 24.2.2018 – pozdě odpoledne a večer:

1; Polští nacionalisté konají pochod na památku „prokletých vojáků“. V sobotu po ulicích města Hajnówka nedaleko hranic s Běloruskem proběhl každoroční pochod nacionalistů.

2; Estonci na znamení protestu proti vládě masově odjeli chlastat do Lotyšska. Estonci nespokojení s kroky úřadů ohledně cenové politiky hromadně odjeli do Lotyšska pro alkohol a benzin. Přes hranice přejelo až 800 automobilů.

3; Byly zveřejněny záběry s rozstříleným sanitním vozem. 23. února střílela ukrajinská armáda protitankovými raketami na sanitní vůz. Incident se neobešel bez ztrát na životech.

4; Prezident Srbska prohlásil, že nikdy nezavede sankce proti Rusku. Prezident Srbska Alexandr Vučić prohlásil, že jeho země nebude zavádět sankce proti Rusku ani v podmínkách evropské integrace.

5; Špiónská družice zaregistrovala nejnovější stíhačky T-50 „PAK FA“ v Sýrii. Supermoderní ruská bojová letadla dorazila do Sýrie v rámci programu testování vysoce přesných systémů zbraní.

6; Od začátku války v Donbasu se objevilo 50 nových ukrajinských generálů. Nyní je podmínkou služebního postupu v ukrajinské armádě zkušenost z bojů získaná od roku 2014.

7; V Moldávii se chce více než 50 obcí připojit k Rumunsku. Kampaň za přijetí symbolických deklarací o sjednocení s Rumunskem zorganizovala unionistická občanská platforma.

8; Mužskému týmu USA v curlingu byly předány ženské olympijské medaile. Americkým curlingistům z týmu mužů předali organizátoři omylem zlato za vítězství v ženském turnaji.

9; Ukrajina je připravena na plnohodnotnou válku s Ruskem, hlásí generální štáb ukrajinské armády. Tuto informaci vyhlásil náčelník generálního štábu ukrajinské armády Viktor Muženko.

10; V důsledku zranění zemřel voják 79. výsadkové útočné brigády ukrajinské armády Nikolaj Gucalenko zvaný Koka, který před časem vyvěsil ukrajinskou vlajku nad Doněckým letištěm Do nemocnice jej dopravili s těžkým úrazem hlavy.

11; V Tunisku zadrželi plavidlo plující z Novorossijska. Velvyslanectví Ruska v Tunisku se nyní zabývá plavidlem z Novorossijska, které bylo zadrženo tuniskými úřady.

12; Ozbrojenci zaútočili na Damašek taktickou raketou. Došlo k velkému výbuchu, jsou velké škody i oběti na životech.

13; Opilého kanadského olympionika se ženou a trenérem zadrželi za krádež auta. Kanadský sportovec v sobotu brzy ráno nastoupil na parkovišti do cizího automobilu, který byl odstaven nezamčený.

14; Porošenko se kategoricky vyslovil proti běloruským mírovým silám v Donbasu. Prezident Ukrajiny zavrhl myšlenku účasti Běloruska v mírové operaci OSN v Donbasu.

15; USA přestaly samy sebe nazývat národem imigrantů. Státní agentura Spojených států Amerických odstranila z deklarace své mise charakteristiku USA jako „národa imigrantů“.

16; Rusko trvá na ukončení okupačních manýrů USA v Sýrii. Prohlásil to stálý zástupce Ruské federace při OSN Vasilij Něbezňa na zasedání Rady bezpečnosti OSN.

17; Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o třicetidenním příměří v Sýrii. Dokument požaduje, aby všechny strany konfliktu ukončily vzájemné srážky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!