Přehled zpráv – RusVesna – 27.2.2018

avakov_chu-chut1; Avakovova žena vydělala sedmapadesátkrát víc než její muž. Za uplynulý rok ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov deklaroval příjem ve výši 1,082.323 hřiven.

2; Pentagon obvinil Rusko z porušení dohody o raketách. Rusko uskutečnilo testy rakety s plochou dráhou letu, která porušuje Dohodu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

3; Ukrajinští neonacisté navrhují strašit své nepřátele za peníze. Uskupení S14 si osvojuje nové druhy činností.

4; USA vyzývají syrské úřady, aby ukončily útočné operace. Použití chlóru jako zbraně ze strany režimu situaci jen zhoršuje, dodala tisková tajemnice prezidenta USA Sarah Sanders.

5; Smrt Ukrajinky, která zaútočila na účastníka ATO: Byly objeveny podezřelé okolnosti. V Dněpropetrovské věznici byla nalezena oběšená Marina Meňšikova, která byla obviněna z útoku na „veterána ATO“.

6; Militaristickou rétoriku Ukrajiny nelze podceňovat, říká ruský poslanec Státní dumy Andrej Kozenko. Ani během té šaškárny a pestré ukrajinské politiky nelze podceňovat to, co říkají.

7; V USA hodnotili sílu ruského „Terminatora“. Bojové vozidlo palebné podpory „Terminator“ je jedním nejsilnějších vzorů, které půjdou do výzbroje v Ruské federaci.

8; Čtvrté výročí ukrajinské chiméry. Rok 2014 není skutečným začátkem. Majdanovský dav začal povzbuzovat ukrajinskou moc už v roce 2004 v době „oranžové revoluce“.

9; Ukrajinci jsou masově deportováni z Izraele. Ze země jsou neustále deportováni Ukrajinci, přičemž se tak děje zpravidla v urychleném režimu.

10; Krize žánru. V pokusech diskreditovat Rusko se západní média uchylují k postupům, které fungovaly před sto lety. Západní média používají postupy známé z dob studené války nebo z dob ještě dřívějších.

11; Strategie Islámského státu: Rusko, sociální sítě a nelegální přistěhovalci ze Střední Asie. Popularitě radikální ideologie napomáhají palčivé problémy Střední Asie, převaha mládeže, náboženská negramotnost.

12; V USA utekli vězni z cely, aby zachránili umírajícího bachaře. Bývalý dozorce z amerického města poděkoval vězňům, kteří mu pomohli, když dostal infarkt.

13; Estonští vojáci pochodují za zvuků písně o vraždách Rusů. Text fašistické písně vyvolal rozhořčení u ruských vojáků, kteří absolvují základní službu.

14; Donbas: Situace je napjatá. Na pomoc ukrajinské armádě přijeli vojenští poradci z Velké Británie. Tento týden byla intenzita ostřelování pod průměrem, přesto zahynuli tři vojáci doněckých ozbrojených sil.

15; Logika vazala: Proč Porošenko mění Ukrajinu v zemi second-handu? Americký kontrakt zbavuje Ukrajinu možnosti obnovit výrobu vlastních lokomotiv.

16; Nové sankce proti Rusku budou následovat během třiceti dnů, hlásí americké ministerstvo financí. Ministr financí USA v uplynulém týdnu už prohlásil před novináři v Bílém domě, že sankce jsou připravovány.

17; Výzvědné letadlo a americký dron prováděly špionáž na hranici s Ruskem. Od počátku roku byla americká letadla opakovaně vracena od ruských hranic.

18; Al-Káida se zmocnila velké základny s obrněnou technikou v syrské provincii Idlíb. V provincii pokračují boje mezi velkými teroristickými bandami radikálních džihádistů.

19; Policie USA si stěžuje na falešné výzvy z gadgetů Apple. Jen od října 2017 přišlo na policii více než 1,6 tisíce falešných poplašných výzev. Všechny byly odeslány z techniky Apple.

20; Ukrajinský ministr upadl do bezvědomí po urážkách na adresu velvyslance USA. Před svým vystoupením tento nenapravitelný rusofob slíbil, že bude maximálně diplomatický a maximálně otevřený“.

21; V Rusku se zvednou dávky v nezaměstnanosti. Ministerstvo práce a sociální ochrany vypracovává návrh na zvýšení sociální dávky v nezaměstnanosti.

22; Idlíbská líheň teroristů. Jaký hnus dnes likviduje Rusko v Sýrii. Je potřeba si ujasnit, kdo zůstal v Sýrii po vítězství nad teroristy Islámského státu.

23; CO si to usmyslel soudruh Si Ťin-pching a proč v Číně zrušili limit funkčních období vlády svého lídra? V klidných dobách se nic takového neschvaluje. Copak to tedy čínští soudruzi tuší?

24; USA vyzývají Rusko, aby potrestalo všechny, kdo se podílel na vraždě Borise Němcova. V prohlášení Státního departmentu se tvrdí, že „památka Borise Němcova vede ruský lid ke klopotné a nebezpečnému boji za demokracii.

25; Dva muži zahynuli, když se pokoušeli odletět do USA v podvozku letadla. Po objevení těl obětí se letadlo vrátilo na letiště. Úřady předpokládali, že se na palubě mohou skrývat ještě další „černí pasažéři“.

26; V Doněcké republice byl zadržen ministr podezřelý z krádeže milionů rublů. Mluví se o tom v oficiálním prohlášení doněckého ministerstva vnitra.

27; První transgender vstoupil do služby v americké armádě. V nejbližší době bude muset absolvovat kurs mladého bojovníka, po kterém začíná služba v amerických jednotkách.

28; U polského „hrdiny“ ruských politických debat Maciejczuka probíhá domovní prohlídka. Informoval o tom zdroj v policejních orgánech.

29; Můžou za to příslušníci námořní pěchoty. Byl zveřejněn závažný problém americké armády. List National Interest vyzývá Pentagon, aby přehodnotil svůj přístup k využití ozbrojených sil.

30; Vyšetřovací výbor Ruské federace obvinil podplukovníka ukrajinské armády z organizace vraždy kameramana Prvního kanálu. Obvinění bylo vzneseno proti veliteli divize Doněckého protivzdušného raketového pluku „Centr“ spadajícího pod ukrajinskou armádu.

31; Podnikatelský ombudsman Titov informoval o emocionálních sankcích proti Rusku. Boris Titov je přesvědčen, že daleko více než oficiálně vyhlášené sankce poškozují ekonomický růst v Rusku tzv. „emocionální“ sankce.

32; Polského televizního skandalistu Maciejczuka zatkli kvůli rusofobii a urážkám památky Giviho. U Tomasze Maciejczuka probíhaly dopoledne domovní prohlídky. Jeho samotného odvezli k soudu, aby mohlo být schváleno rozhodnutí o jeho vyhoštění ze země.

33; Generální prokurátor Ukrajiny Lucenko se vrhl se sekerou na Saakašviliho stoupence. Saakašviliho spolustraníci zveřejnili video, na kterém očití svědkové události vyprávějí o incidentu.

34; Dolar se vrátil k minimu vůči rublu od poloviny roku 2015. Americký dolar při úterním obchodování vykazuje minimální hodnoty vůči rublu od poloviny roku 2015.

35; V Užgorodu už podruhé za měsíc zapálili kancelář svazu Maďarů. „Přátelství“ Ukrajinců a západních sousedů (Maďarů a Poláků) „sílí“ každým dnem.

36; Trump vyprávěl, jak by hrdinně zachránil děti během školní střelby. Připomeňme, že v důsledku krvavého dramatu v jedné z floridských škol zahynulo 17 lidí.

37; Vědci vynalezli efektivní prostředek proti šíření metastáz rakoviny. Preparát otvírá nové možnost pro boj s šířením maligních nádorů v lidském organismu.

38; Důstojníci ukrajinské armády zahynuli na vlastním minovém poli. Skupina důstojníků štábu ATO a 56. samostatné motopěchotní brigády zajeli svými automobily na minové pole 57. brigády. Byla zničena technika a jsou oběti na životech.

39; Odpalovací zařízení „Yars“ s mezikontinentálními raketami se nacházejí na silnici v Moskvě. Byly zveřejněny působivé záběry s kolonou odpalovacích zařízení, která se přesouvá z z města Tějkovo v Ivanovské oblasti do Alabina nedaleko Moskvy.

40; Boje u budovy Nejvyšší rady. Na policisty létají kameny a pneumatiky. Jsou zranění a zatčení. Na internetu se objevily záběry ze srážek příslušníků Národní gardy a „aktivistů“.

41; V Donbasu může v nejbližší době vypuknout válka. Známý politolog a bývalý poslanec Státní dumy Sergej Markov informoval o možných provokacích ze strany Ukrajiny v nejbližší době.

42; Mě taky! Monika Lewinski prohlásila, že Bill Clinton „zneužil moc“ v Oválné pracovně. Na vlně příběhů o sexuálním obtěžování vlivných mužů se Monika Lewinski rozhodla vzpomenout si na dvacet let staré události.

43; Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila trestní řízení ve věci ostřelování sanitky ze strany ukrajinské armády. Vůz záchranné služby uskutečňoval evakuaci zraněného vojáka a byl 22. února ostřelován ukrajinskou armádou poblíž města Dokučajevsk.

44; Klimkin našel „zahraniční stopu“ ve žhářském útoku na Svaz Maďarů. Nenecháme naše Maďary na holičkách. Spolu budeme bojovat proti pokusům o destabilizaci Zakarpatska.

45; Byly zveřejněny záběry ze zatčení skandálního polského nacionalisty Maciejczuka. Na záběrech je vidět, jak pracovníci policejních orgánů zatýkají Maciejczuka a doprovázejí ho do služebního auta.

46; Ukrajinské saně, prsa Francouzky, vejce pro Nory. Kuriózní situace na Hrách 2018. Skončená olympiáda zůstane v paměti nejen skandály a bojem o medaile, ale i díky zábavným událostem.

47; Železná zásoba. Proč Rusko aktivně skupuje zlato? Rusko se dostalo mezi pět zemí s největšími zásobami zlata, když předehnalo Čínu. K čemu potřebuje Rusko tolik zlata?

48; Nejsložitější a nejnebezpečnější práce. Jak Rusko využívá Síly pro speciální operace? V Úterý 27. února se v Rusku slaví Den Sil speciálních operací, což je struktura, která v sobě spojuje armádní zvláštní jednotky.

49; Skandální polský nacionalista Maciejczuk komentoval své zatčení Nachází se na obvodní služebně ministerstva vnitra a podle ruské legislativy mu hrozí buď pokuta nebo vyhoštění ze země.

50; Na Ukrajině odpověděli rusofobní spisovatelce, která se rozhořčovala nad množstvím ruskojazyčných občanů v Kyjevě. Dněpropetrovský blogger Max Bužanskij komentoval příspěvek dětské spisovatelky Larisy Nicoj publikovaný na sociální síti: Oni prostě žijí své životy a pranic se nestarají o nějakou Nicoj. Museli by se zbláznit. Nicoj to vůči nim nedokázala, proto se zbláznila.

51; Ve vládě Nového Zélandu se objevil ministr pro odzbrojení. Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardern oznámila vytvoření nové funkce, kterou bude vykonávat její náměstek Winston Peters.

52; Na Ukrajinu uprchl dagestánský ministr obviněný ze zpronevěry. Úřadující ministr urbanistiky a bydlení Dagestánu Ibragim Kazibekov zmizel ze svého domu.

53; Soud propustil polského nacionalistu Maciejczuka. Mytiščinský soud Moskevské oblasti v úterý propustil polského nacionalistu, novináře a bloggera Tomasze Maciejczuka.

54; Ukrajinský ministr Stěc komentoval ztrátu vědomí během svého vystoupení. Nejprve se začal zadýchávat, poté upadl do bezvědomí. Stěc ztrátu vědomí popírá.

55; Rusko může přijít o právo pořádat mezinárodní sportovní soutěže. Dojde k tomu kvůli porušování kodexu Světové antidopingové agentury.

56; Erdogan slíbil šestileté holčičce, že bude pohřbena s poctami. Máme tu červené barety a ty nikdy nepláčou, řekl Erdogan během stranické konference. Holčička prochází výcvikem v kadetské škole a prezident jí slíbil, že pokud někdy zahyne při plnění povinností, bude pohřbena s poctami.

57; Evropa se nemíní vzdát ruského plynu výměnou za mnohem dražší americký zkapalněný plyn. „Severní proud – 2“ s sebou nepřináší žádnou hrozbu pro energetickou bezpečnost Evropy.

58; Válka ruských oligarchů. Děripaska prohrává na všech frontách s Abramovičem. Abramovičova společnost odhadla své ztráty v důsledku zamření dohody o prodeji akcií Nornikelu Potaninovi na téměř miliardu dolarů.

59; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na informace o spojení smrti diplomata s kokainovým případem. Ministerstvo zahraničí odmítlo řadu spekulací médií o jakémsi „kokainovém případu“.

60; Boje u Damašku. Po prudkých bojích syrská armáda prorazila obranu teroristických band ve Východní Ghútě. 4. divize syrské armády prolomila obranu džihádistů v zahradách Harasty a zmocnila se více než 200 metrů území.

61; Evropský soud pro lidská práva přikázal Ukrajině vyplatit 4 tisíce dolarů dívce, která si smažila vajíčka na Věčném ohni. Sama dívka požadovala 30 tisíc euro jako náhradu morální újmy.

62; Grojsman se distancoval od nápadu na výstavbu Hyperloop na Ukrajině. Ukrajinská vláda neschvalovala žádná rozhodnutí o výstavbě testovací plochy pro rychlodráhu Hyperloop.

63; Do Senátu USA předložili návrh zákona o kybernetické pomoci Ukrajině. Do amerického senátu předložili návrh zákona o posílení spolupráce s Ukrajinou ve sféře kybernetické bezpečnosti.

64; Ve Washingtonu se objevilo Němcovovo náměstí. Odhalení zvláštní cedule s novým názvem bylo věnováno třetímu výročí ode dne Němcovovy vraždy.

65; Ukrajinský úředník se chystá vrátit Krym Ukrajině pomocí trolejbusové linky Geničesk – Kerč. Podle slov šéfa Geničeské městské administrativy otázka trolejbusové trati byla projednávána v Kyjevě i s gubernátorem Chersonské oblasti.

66; Situace v Luganské republice se prudce vyostřila. Ukrajinská armáda zuřivě ostřeluje město z těžkého dělostřelectva. Palba je vedena ze směru od Svetlodarska a městečka Mironovskij.

67; Janukovič svolává tiskovou konferenci v Moskvě. 2. března se bude konat tisková konference bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukoviče. Janukovič bude informovat o nových důkazech o podílu současné moci na střelbě do protestujících na Majdanu.

68; Sberbank potichu odchází z Evropy. Sankce nutí Sberbanku postupně odejít z Evropy.

69; Střelba v Kazani. Zahynul pracovník Ruské gardy. Jsou zranění. Neznámý muž zahájil palbu v mnohapatrovém domě v Kazani. Počet obětí střelby v Kazani poté dále vzrostl. Proběhla speciální operace na zadržení střelce. Střelec byl zadržen. Informuje o tom Vyšetřovací výbor Ruské federace.

70; Byly zveřejněny záběry o práci Sil zvláštních operací Ruska. Na počátku operace v Sýrii dostaly Síly zvláštních operací úkoly zaměřené na zjišťování nejdůležitějších objektů teroristů pro jejich likvidaci ze strany ruského letectva.

71; Ozbrojenec Azova, který prořízl hrdlo obyvateli Mariupolu, vyvázl s pokutou. K vraždě došlo 7. listopadu 2016 na Prospektu Vítězství.

72; Ukrajinský olympionik vysvětlil během tiskové konference v Nikolajevě objetí s ruským sportovcem Abramenkem. Učinil tak pod vlivem silných emocí a nespatřuje v tom ani náznak nějaké politiky.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna – 27.2.2018

  1. proud napsal:

    Premejslim,co na ty fotce zrovna rikal.............bud,ze takhle ho ma velkyho,nebo ukazuje tu "klobasu co svet jeste nevidel" ?..... :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!