Přehled zpráv – RusVesna – 1.3.2018

specnaz_sso_snaypery23Čtvrtek, 1.3.2018 – ráno a přes den:

1; Ve kterém specnazu jsou schopnější ostřelovači? Byla zveřejněna reportáž z uzavřené soutěže ostřelovačů. Svá mužstva postavily nejlepší specnazy Ruské gardy a FSB, Síly Speciálních operací, běloruští příslušníci jednotek Alfa a Almaz.

2; Porošenko poblahopřál Ukrajincům k historickému vítězství Naftogazu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko komentoval rozhodnutí Stockholmského arbitrážního soudu.

3; Porošenko musí fungovat s národem, který ho nemá rád, říká ukrajinský propagandista. A novináře zajímají jen Maledivy nebo to, jak se cítí bohatý člověk.

4; Rusko musí za každou cenu opustit WTO, říká prezidentský kandidát Grudinin. Podle jeho slov si v organizaci Američané jen diktují své podmínky.

5; Putin pronesl řeč k Federálnímu shromáždění. O akci už dlouho dopředu informovali na stránkách Kremlu.

6; Zdravotnická reforma, která vede do prdele. Moskal se odmítl omlouvat ukrajinské ministryni Suprun. Šéf Zakarpatské administrativy Gennadij Moskal se odmítl omluvit za svá příkrá slova na adresu úřadující ministryně zdravotnictví Uljany Suprun.

7; Hackeři jsou největší hrozbou pro světovou ekonomiku. Investoři a analytici označili kybernetické útoky za nejvážnější hrozbu pro byznys.

8; Významné, ale jen dílčí vítězství. Jak v Rusku reagují na obnovení členství Ruského olympijského výboru v MOV? Je symbolické, že prezident Ruska Vladimir Putin ve stejnou chvíli předával státní vyznamenání ruským sportovcům.

9; Maciejczuk by měl pást prasata a ne se ohánět polským pasem v ruské televizi, říká Korejba. Polský novinář,který bývá často hostem v ruských televizích, řekl, co si myslí o svém zadrženém kolegovi a krajanovi.

10; Jsou amatérské drony ohrožením pro civilní letectví? První vážné výzkumy ohledně této otázky byly zahájeny britskou vládou v říjnu roku 2016.

11; Situace v Sýrii: Islámský stát se mění na Al-Káidu, USA bombardují civilní obyvatelstvo u Eufratu. Objevila se i zmínka o leteckém úderu na soukromé armády.

12; Donbas a Ukrajina. Když stávkují horníci... Po rozpadu SSSR ukrajinská vláda každým rokem jen zhoršovala situaci a provokovala hornické stávky až do roku 2018.

13; Švédsko se chystá na válu s Ruskem a přitom se rozpadá zevnitř, píše Contra Magazin. Místo toho, aby se zabývali aktuálními problémy uvnitř země, zaměřily se zahraničně-politické úřady na válku s Ruskem.

14; Útok na předměstí Damašku. „Tygři“ vytlačují ozbrojence z Východní Ghúty. Syrské ozbrojené síly a jejich spojenci měli zase jeden úspěšný den v okolí hlavního města a dosáhly významných vojenských úspěchů.

15; Není to tak dávno, co ukrajinští nacisté vyzývali osoby nespokojené s fašistickým převratem v Kyjevě, aby si sbalili kufry a odjeli do Ruska. Těm, kteří se tak skutečně rozhodli, ale Ukrajina klade velké překážky a prakticky je do Ruska nepouští. Mnohým na Ukrajině, ale i v Rusku, je znám příběh odvážné ženy a matky mnoha dětí Svetlany Pikty, kterou už celý rok pronásledují ukrajinští nacisté.

16; Pentagon považuje Porošenkovo prohlášení o dodávkách zbraní za předčasné. Nedávno Porošenko prohlásil, že první dodávka obranných zbraní z USA dorazí na Ukrajinu u během několika týdnů.

17; Kryptoměna se podílí na smrti lidí, říká Bill Gates. Zakladatel Microsoftu dodal, že kryptoměny jsou velmi riskantní variantou pro dlouhodobé investice.

18; Vítězství křesťanství a zdravého rozumu. Chrám hrobu Páně byl opět otevřen. Otevření Chrámu Hrobu Páně po třídenním církevním protestu komentuje publicista Israel Šamir.

19; V Rusku stoupnou ceny alkoholu a cigaret. Vláda Ruska plánuje zvýšení nepřímých daní na dovážené tabákové a lihové výrobky.

20; Tesla Elona Muska může zničit případný život na Marsu. Automobil Tesla Roadster vyslaný do kosmu společností SpaceX může ohrozit mstní biologický systém.

21; V Ďatlovově průsmyku se ztratil člověk. Mladý muž z Jekatěrinburgu se před třemi týdny vypravil na osamělý pochod k Ďatlovovu průsmyku a od té doby se nehlásí.

22; V Polsku začal platit zákon o banderovcích. Skandální zákon, který zavádí trestní odpovědnost za propagaci banderovské ideologie, vstupuje ve čtvrtek v platnost.

23; Rekordní tržby a návštěvnost. Popularita ruského filmového umění roste. V roce 2017 vzrostla poptávka po ruských filmech v zahraničí. V 48 zemích vidělo ruské filmy v kinech 10,7 milionů diváků.

24; Americká společnost Exxon přijde v důsledku protiruských sankcí o 200 milionů dolarů. Americká společnost ExxonMobil opustí společné projekty s Rosněftí, zaměřené na vyhledávání nových nalezišť.

25; Krymský soudce vydal aktivistku Ruského jara na smrt, tvrdí Borodaj. Šéf svazu dobrovolníku Donbasu komentoval zprávu o záhadné smrti aktivistky v ukrajinském vězení. Chtěl bych, aby se mi podíval do očí soudce, který rozhodl o deportaci aktivistky vystupující proti ATO do banderovské Ukrajiny.

26; Gazprom má v úmyslu protestovat proti rozhodnutí stockholmského arbitrážního soudu ohledně plateb Naftogazu. Ve společnosti zdůraznili, že jsou připraveni hájit svá práva „všemi způsoby, které umožňují zákony“.

27; Ruskou mistryni v plavání zadrželi v USA. Americká policie zadržela v Los Angeles pětinásobnou mistryni v plavání Julii Jefimovovou. Údajně došlo k dopravní nehodě, sportovkyně byla propuštěna na kauci.

28; V Oděské oblasti úplně zakázali používání automobilů. Problémy s čištěním silnic Oděské oblasti vyřešily úřady radikálně a originálně. Prostě zakázali vyjíždět na silnice.

29; V Pentagonu označili Rusko za hlavní hrozbu pro USA. Rusko je nejvýznamnější hrozbou, protože představuje hrozbu pro samotnou existenci Spojených států, zní poněkud zacyklené vysvětlení.

30; V Moskvě zabavili migrantovi lva. Policie zahájila prověrku po zjištění podezřelých prohlášení na internetu.

 

Čtvrtek, 1.3.2018 – večer:

1; Byl zveřejněn textový přepis poselství ruského prezidenta Vladimira Putina. Součástí vystoupení byly i audiovizuální prostředky.

2; Gazprom přerušuje dodávky Naftogazu. Částku zaslanou Naftogazem jsme v plné výši vrátili zpět, protože nesouhlasíme s jednostrannými podmínkami, které tuto platbu provázely. Dodávky plynu se od 1. března zastavují.

3; Putin dal pokyn k revizi mechanismu výpočtu katastrální ceny nemovitostí. Ke změně by mělo dojít v prvním pololetí tohoto roku.

4; Ruskému rublu předpovídají tři roky silné stability. Kurs ruského rublu bude v nejbližších třech letech stabilní a oslabovat bude pouze paralelně s inflací o průměrná 4% ročně.

5; Dálnice, železnice a Severní mořská cesta: Rusko bude protkáno komunikacemi. Putin: Výdaje na výstavbu silnic budou zdvojnásobeny a arktická flotila zůstane nejsilnější na světě.

6; Propagandisté prezidenta Porošenka si stěžují na zimu v bytech. Teplota v bytech na Ukrajině se blíží k 10°C. Zatím ještě nad nulou...

7; Ozbrojenci Pravého sektoru vytvořili kontrolní stanoviště u Marjinky. Ukrajinská armáda naplánovala provokaci na linii dotyku s cílem následujícího obvinění Doněcké republiky z porušení Minských dohod.

8; Poselství Vladimira Putina před Federálním shromážděním: Informace o technickém rozvoji v oblasti zbraní, které zveřejnil prezident, evidentně budou mít za následek efekt explodující bomby.

9; Na Putinově vystoupení předvedli, jak může Rusko rozbombardovat USA. Na závěr svého vystoupení Putin navrhl Západu, aby si uvědomil, že vše, o čem dnes hovořil, není blufování.

10; Rusko má k dispozici hypersonické zbraně,oznámil Putin. Systém dostal název Kinžál.

11; Zatímco ruský prezident vyprávěl o revolučních úspěších ruského obranného průmyslu, po Kyjevu pochodovaly prostitutky.

12; V USA byl uvězněn školák za pušku vyrobenou ze stavebnice LEGO. Úřady obvinily čtrnáctiletého chlapce z teroristických hrozeb.

13; Surkov navrhl, aby nejnovější systém ruských zbraní byl nazván GIVI. Víte, je tu jeden hrdina Donbasu, který by si to zasloužil, navrhl variantu názvu prezidentův asistent.

14; U břehů USA bylo odhaleno sedm tisíc let staré podmořské pohřebiště původního obyvatelstva. Zatopené pohřebiště bylo objeveno v Mexickém zálivu.

15; USA daly Polsku ultimátum. Americká administrativa vyslala do Varšavy signál o tom, že polské úřady mohou zapomenout na setkání s Donaldem Trumpem a Mikem Pencem. Vše kvůli spornému zákonu o novém zákonu o trestnosti zmínek o polském podílu na holocaustu.

16; Stanový tábor před budovou Nejvyšší rady v Kyjevě byl obklíčen, přijíždějí auta určená k odvozu zatčených. Informaci o připravovaném útoku potvrzuje poslanec Semjon Semenčenko.

17; Putinovo poselství udělalo čáru přes vojenskou strategii USA, říká Zjuganov. To, co jsme ukázali, přinejmenším vrátí Američany nohama na zem, říká Zjuganov.

18; Putin varoval Spojené státy, že s Ruskem je lepší si nezačínat, píší americká média. Prezident Ruska informoval o nejnovějším technickém vývoji, který je schopen obejít americký systém protiraketové obrany.

19; V Radě federace informovali, jaký vliv budou mít nové zbraně na vztahy s USA. Dnes se americká média a široké publikum dověděly mnoho nových věcí o sobě samých, řekl člen Rady federace Alexej Puškov.

20; OBSE odsoudilo postup ukrajinské armády v „šedé zóně“. V monitorovací misi OBSE nejsou spokojeni s tím, že ukrajinští okupanti se zmocňují obcí v šedé zóně v Donbasu.

21; Děravý deštník. Šojgu se vysmál americké protiraketové obraně. Prvky americké protiraketové obrany jsou jako děravý deštník, myslí si ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

22; Šojgu informoval, co ve skutečnosti dělaly v Sýrii nejnovější Su-57 a kolik jich bylo. Přitom popřel pravost údajných družicových snímků těchto stíhaček, které byly zveřejněny v médiích.

23; Porošenko hrozí Gazpromu obstavením aktiv. Porošenko prohlásil, že informace o tom, že se Gazprom nechystá plnit rozhodnutí Stockholmského arbitrážního soudu, nezůstane bez následků.

24; V Kyjevě bezdomovec zbil policistu. Podezřelému hrozí až pět let odnětí svobody.

25; Putin osobně kontroloval vývoj nových zbraní. Ve čtvrtek během svého vystoupení ruský prezident informoval o vývoji nových systémů zbraní.

26; Nejnovější zbraně dokládají rostoucí roli ruské vědy, říká šéf Ruské akademie věd. Putin poznamenal, že za poslední léta se podařilo významně zvýšit potenciál ruské vědy a základního výzkumu.

27; Výsledky nejnovějšího technického vývoje v Rusku jednoznačně překonávají americké zbraně, říká Volodin. Máme to, co může nejen zadržovat, ale i v případě nutnosti uskutečnit odvetný úder.

28; Jaká opatření bychom měli v Rusku očekávat po zveřejnění poselství Vladimira Putina? Experti informovali, jak mohou být realizována opatření naznačená prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem.

29; Vůdcové ozbrojenců dostali pokyn uskutečnit rozsáhlou provokaci v Damašku. Informoval o tom zástupce orgánů státní bezpečnosti Syrské arabské republiky (Muchabarat).

30; V Pentagonu přiznali, že se může stát, že nebudou mít na financování vývoje F-35. Tato letadla byla pravidelně kritizována, a to i samotným prezidentem USA Donaldem Trumpem.

31; V Ruské vojenské námořní flotile informovali o podrobnostech vytvoření podvodního dronu. Všechny prvky podvodního bezpilotníku jsou vyráběny výhradně z ruských součástek.

32; Spojenectví s Ruskem. Zacharčenko zveřejnil volbu Doněcké republiky. Nejvyšší představitel Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko považuje spojenectví s Ruskem za nejdůležitější prioritu zahraniční politiky republiky.

33; Ruská centrální banka vytvoří banku „špatných“ dluhů. Banka „Otkrytije“ nebude bankou pro konsolidaci „špatných“ úvěrů, prohlásil náměstek ministra financí Ruské federace Alexej Moisejev.

34; Lustrována – kastrována. Gennadij Moskal promluvil o velkých problémech ukrajinské policie. Na Ukrajině prakticky nezůstali žádní profesionální policisté.

35; Asi se lekli: Pentagon po Putinově projevu prohlásil, že americká protiraketová obrana není namířena proti Rusku. Systém protiraketové obrany není namířen na Rusko, prohlásila oficiální zástupkyně Pentagonu Dana W. White.

36; V Chersonu počmárali „pomník účastníků ATO a hrdinů nebeské setniny“. „Jak dlouho budeme hovořit o toleranci během války?“, táže se pseudokněz z „Komerčního patriarchátu“.

37; Nová verze a záběry z úderu amerického letectva na bojovníky soukromých armád a šíity v Sýrii. Operace prý byla naplánována Íránem a měla za cíl získat kontrolu nad ropnými nalezišti v Deyr az-Zauru.

38; Rusko je jedinou hrozbou pro existenci Ameriky, říká americký generál. Generál John E. Hyten prohlásil, že Rusko je nyní jedinou existenční hrozbou pro Ameriku.

39; Rusko vyhrožuje jadernými údery, panikaří ukrajinské ministerstvo zahraničí v reakci na Putinovy informace o úspěších v rozvoji ruské vojenské techniky.

40; Za poslední léta přišla Ukrajina o pět miliard euro, protože není schopna je efektivně využít, zní z Eurokomise. V Eurokomisi prohlásili, že možnosti Evropské unie pro pomoc Ukrajině převyšují schopnost Ukrajiny tyto prostředky efektivně využít.

41; Nám se to nelíbilo, reagoval Státní department na Putinovo vystoupení. Ve Státním departmentu poznamenali, že se jim vůbec nelíbilo, když museli koukat na videoanimaci, která ukazovala jaderný útok na USA.

42; Členům vlády a poslancům Kazachstánu bude povolen ruský jazyk. Přitom jazyk je pro Kazachstán velmi citlivou otázkou.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 1.3.2018

 1. Paw napsal:

  Kdyz se mirumilovni lide v Rusku , kteri miluji mir nade vse, rozhodli svrhnout cara a zastavit Imperialisticke valky jednou provzdy, SEBEHLY SE NA NE HYENY Z CELEHO SVETA , Lenin, Trockij, a spol, cekajici pohodlne a parasiticky v zahranici aby toho vyuzily. A ovladly narod a totalne zotrocily V Nemecku se to nezdarilo. Pomoci teroristickych ozbrojencu z Litvy se zmocnili Sovetu/Trockij/ v lednu 1918. Mezinarodni komunismus /sionismus/mel v planu ovladnout svet ideologickymi valkami.V Internacionale se zpivalo o hladu za kapitalismu, ale k hladu a hladomorum , pribylo totalni navic zotroceni.
  Predtim sionisti ovladli USA /Londyn v 1814 , kdy Rotschild vyuzil Napoleonskych valek , okradl predtim nejbohatsiho slechtice Evropy , vevodu z Hesse/ pujcil zlato britske vlade a mel ji tak plne v moci a ovladl Britannii...Konec svetove nadvlady prisel pak brzy.
  Dale bohati zide z Ruska , kde se jim ublizovalo/Ublizovani a antisemitismus je vsude , kde nevladnou totalitnim nasilim/ houfne ovladli zahy cele USA. /Usa = Novy Izrael, uz od sveho zalozeni/.
  A je to videt. A na tech nachudych nezalezi a neazalezelo.
  A zase vypukla svetova valka a dva krute nepratelske systemy zacaly spolupracovat docasne...

 2. Paw napsal:

  Nenavist a nepratelstvi OBoji Velmi Vynosne,, mezi nimi vypukla hned po skonceni valky kvuli ziskum a Udrzeni moci. Aby se vladni skupiny , Elity a jejich sluhove zase mely dobre.
  A nikdy neporusili dohody z 1944 a 45. pritel se stal Uhlavnim nepritelem a zase mohl VYpuknout Teror. Diversanti , vrahove vseho druhu pobihali na vychode s pytly zlata. Zavrazdeni masaryk mel byt motiv aby se lide zvbourili a svrhli komunisty a US-britove ovladli celou dulezitou Oblast !!! Predtim to bylo pomoci atentatu na Heydricha. Pokracovaly valky proti drogam, coz pomaha udrzovat vysoke pocty policie a armad ,investice do technologie na udrzeni absolutni moci !! A na teror proti lidem , take pomoci Teroristickych Medii, jejich fananticke a ideologicke propagandy...

 3. Paw napsal:

  O co dnes jde.
  Vlady pomoci represi ze vsech stran /zakonu, soudu, policie, armad prevadeji a dovrsuji pomoci smluv vsechnu moc,/ktere jsou vyhodne pro Korporace a nevyhodne pro ostatni/,Internacionalnim Konglomeratum a Monopolnim Korporacim.
  /vsechna moc Sovetum/. Vlady se brzy budou smet starat jen o blaho Korporaci, udrzovat policii a armady k jejich ochrane a udrzovat soukrome vzdelani pro bohace pouze.
  Ale to selhalo v Britannii a dnes se na to hrouti, opakovane take USA. Zaostavaji evidentne za dnesnim Ruskem , o jeho skolstvi nevime nic, ale vime ze tisice vedcu a technickych odborniku odeslo za Dolarem a ze tedy nova generace rusu pracuje velmi zdatne ....
  Vysledky jsou ohromujici, ve velmi kratke dobe a za ztizenych podminek, , kdyby jen polovina toho byla pravda. protoze jsou dalsi vynalezy a prevratna zlepseni , ktere Putin , pochopitelne neukaze...
  Lide nazyvaji vladce , jako Trump , Satany . Presne vysvetleni Satana je Hater a Accuser.A presne padne. Hater je nekdo kdo Nenavidi a Accuser je nekdo , kdo neustale krive obvinuje.
  veskerou moc tedy maji ukoristit Korporace pomoci Globalizace a novy buh dalsi ideologie je zde TRH. Preziti silnejsiho v podobe te nejprimotivnejsi ctvrtohorni podobe. Nejsilnejsi je pak bohac , ktery si najme armady .
  Novy Marx je zde rozumu zbaveny a predstirajici Ekonoma, Hayek.

 4. Paw napsal:

  Ten tvrdi, ze v zajmu svobody vsech , nesmi si nikdo vzit nic od vlady , protoze tim se zbavuje a prestava byt svobodny. Absolutni vladu nad svetem musi mit TRH , ktery je Buh nejvyssi svobody a nezavislosti od otroctvi. /Zdalo by se to naopak, ze otroctvi trhu je zdaleka to nejhorsi/. Za takove nesmysly dnes siri ideologove medajle, Nobelovy ceny !!
  Uz dnes vidime vsemocny trh , plny industrialnich masakru , zamoreni planety, toxickych "potravin", zbrani, zotrocovani, bidu , udesne zbrojeni na dobyvani uzemi, atd.
  Stehovani afroarabu pak poskytuje profit pro Korporace. Vlady davaji miliardy a afroarabove chtive konsumuji. Az do totalniho zadluzeni od IMF, WB,WT,velkych Bank a zhrouceni hospodarstvi ve prospech Korporaci..Jako diktaty Britske vlade , pomoci tvrdych diktatu pujcek na vysoke interesty v Napoleonskych valkach..
  USA s tim konci, kdyz se dnes topi v neuveritelnych dluzich....A neuveritelnych problemech...
  A tak okupace CSR predtim a hrozici nyni,okupace izraele, a dnes Evropy ma stale stejne koreny a teror ma za ukol to vse zabezpecit a zarucit. A tedy stale stejne fanaticke, totalni silenstvi ideologie , pochazejic vzdy ze stale stejne oblasti Stredniho Vychodu , take USA a Londyna, kde se usidlili , hlavnich center, toho vseho.

 5. Tomáš napsal:

  Ján Kuciak a kto už tancuje s vrahmi na jeho hrobe?! Odpoveď od Harabina #10.35
  Martin Daňo / GINN 18 309 zhliadnutí

  https://m.youtube.com/watch?t=1529s&v=vuOH7rhbcv8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!