Přehled zpráv – RusVesna – 2.3.2018

parlament_britanii1; Putinova prohlášení o nových zbraních je ohrožením našich životních základů.Vidíme sílicí hrozby pro náš způsob života, řekl ministr obrany Velké Británie Gavin Williamson.

2; USA kupily od Ukrajiny jeden tank. Dodávka se uskuteční prostřednictvím státní společnosti zabývající se exportem speciální techniky.

3; Drsný trolling: Velvyslanectví Ruské federace v USA vyzvalo Američany, aby se podíleli na volbě názvu pro nové Putinovy zbraně. Velvyslanectví pozvalo všechny zájemce o účast v soutěži na výběr názvu nových zbraní.

4; Maďarsko obvinilo Ukrajinu z „brutálního útoku na národnostní menšiny“. Poslední události posílily postoj Maďarska, že země nebude podporovat euroatlantické ambice Kyjeva.

5; Nic více než propagandistický tah. Nejvyšší rada vyzvala svět, aby neuznal prezidentské volby ruského prezidenta na Krymu. Nejvyšší rada schválila ustanovení o „nezákonnosti“ konání voleb ruského prezidenta na Krymu.

6; Americká „Doktorka Smrt“ si posvítila na Ukrajince. Rozhodně není náhoda, že si gubernátor Zakrapatská nebral servítky a použil vůči americké ministryni hodně drsná slova. Politička má mezi lidmi tak nízkou oblibu, že by to stejně muselo vybublat jinudy.

7; Syn ukrajinského náměstka ministra školství byl dopaden při loupežném přepadení. Michail Kovtuněc spáchal ozbrojené přepadení kurýra jednoho z internetových obchodů.

8; Putinovo poselství. Ukrajina není pro Rusko hrozbou. Stejně jako loni není v Putinově poselství o Ukrajině ani slovo.

9; Sýrie: Krutí čínští teroristé pomohli Al-Káidě vybojovat čtyři města. Krutá válka mezi velmi uskupeními džihádistů v Severní Sýrii bude asi ještě hodně krvavá.

10; Zákon o válce. K čemu je americkým kurátorům kyjevského režimu tento zákon? Není v zájmu Ameriky, aby Kyjev dobyl zpět Donbas. Ukázala by se holá pravda, že kyjevský režim celou dobu válčil proti civilnímu obyvatelstvu a nikoli proti jednotkám ruské armády.

11; Masová likvidace ozbrojenců amerických soukromých armád v Sýrii . pravda nebo výmysl? Tento týden se na internetu uživatelé baví smrtí div ne tisícovky příslušníků amerických soukromých armád. Skutečnost je ale poněkud jiná.

12; Sýrie – smrtící kolotoč. Ruský specnaz navádí mi-28 na ozbrojence.

13; Porošenko je odepsaný a jeho odchod už je předem rozhodnutý. Přestože do prezidentských voleb na zbytcích Ukrajiny zbývá ještě více než rok, jejich dech je už silně cítit.

14; Letadlo z USA nouzově přistálo v ruském Magadanu. Letadlo letělo z Los Angeles.

15; „Je to obrovská síla!“ Co řekl Vladimir Putin v „poselství zemi a světu“? Jsou postupně zveřejňovány hlavní teze a nejzajímavější momenty z projevu pro ty, kdo se neseznámil s plným zněním.

16; V USA se novináři zastali ruských kolegů po útocích ze strany Státního departmentu. „Ovládá vás Putin!“ prohlásila mluvčí Státního departmentu a odmítla odpovědět na otázku.

17; Nedrážděte medvěda. Čtenáři západního tisku se vyjadřují k novým ruským zbraním. Přední západní média komentují poselství prezidenta Ruska Vladimira Putina před Federálním shromážděním.

18; Porošenkovo „poselství“ v prázdném sále zrušeného podniku Arsenal – bývalé vlajkové lodi sovětského spotřebního průmyslu. Už tento samotný fakt nutně vypovídá o současné Ukrajině víc než to, co tam Porošenko říkal.

19; Rusko varovalo USA před údery na Sýrii. Obvinění na Asadovu adresu nemohou být důvodem pro jakýkoli útok. USA nadále využívají neopodstatněná tvrzení o použití otravných látek Damaškem jako záminky pro vojenské akce.

20; Rusko nutí Radu Evropy, aby šetřila na papíru a úklidu, píše německý tisk. Záludnost a krutost Ruska nezná hranic. Rusko nezaplatilo 33 milionů za členství v Radě Evropy jako „pomstu“ za to, že mu byla odebrána hlasovací práva.

21; Američtí boháči přišli za tři dny o 55 miliard dolarů. Majetek nejbohatších 500 lidí světa se za tři dny smrskl o 128 miliard, přičemž z toho 55 miliard připadá na Američany kvůli propadu akciového trhu USA, píše Bloomberg s odvoláním na svůj žebříček.

22; Stejně jako Putinovi. Japonci se chystají Alině Zagitovové darovat štěně Akita-inu. Poprvé tento návrh zazněl z úst japonského novináře na tiskové konferenci ruských olympijských krasobruslařů.

23; Ukrajinská pěvkyně-rusofobka Prichoďko chce cejchovat umělce, kteří jezdí hostovat do Ruska. Tenhle nacistický nápad vyslovila pěvkyně před novináři ukrajinského listu Glavred. Zatím to sice není žlutá hvězda na oblečení, ale kdoví, jak se to na Ukrajině vyvine v nejbližší budoucnosti?

24; Závody ve zbrojení nezačalo Rusko, ale USA, odpověděl Putin tvrdě americké novinářce. Redaktorka NBC Megyn Kelly se setkala s rusým prezidentem poté, co bylo zveřejněné Poslání, které zaujalo svět.

25; Ruští paralympionici odmítli nést neutrální vlajku při zahájení Paralympiády 2018.

26; Mají jen malé zpoždění. Pentagon doufá, že hypersonické zbraně budou mít v roce 2019. Připomeňme, že ruský hypersonický komplex Kinžál byl uvedeno do výzbroje v Jižním vojenském okruhu v prosinci 2017.

27; Naftogaz je nucen naléhavě kupovat plyn v Evropě za 600 dolarů. Pokud by Gazprom pokračoval v dodávkách, cena plynu by byla poloviční.

28; Trump potopil dolar. Kurs dolaru přišel téměř o vše, co si připsal v souvislosti s „jestřábími“ komentáři šéfa Federálního rezervního systému USA.

29; Ruská centrální banka zrušila licenci machačkalské bance Alžan.

30; Gazprom ztratil právo na „odebírej nebo plať“ a utrpí milionové ztráty, těší se šéf Naftogazu. Ukrajinská strana se pokouší zoufale vydávat vítězství, které se změnilo ve zradu, za svůj úspěch.

31; Tisková konference Viktora Janukoviče. Exprezident Ukrajiny slibuje, že uvede nové důkazy o podílu současné vlády na střelbě na Euromajdanu.

32; Už si vyčetli i příbuzenstvo. Vladimir Žirinovskij a Ksenija Sobčak se do sebe opět pustili během dalších debat. Stáli od sebe půl metru, ale k fyzickému kontaktu naštěstí nedošlo.

33; Turčinovovi chybělo to, co má chlap mít. Poslanec Nejvyšší rady řekl, proč Ukrajina přišla o Krym. Krym od nás odešel proto, že někomu chybělo to, co odlišuje muže od ženy.

34; Kadyrov navrhl svůj název pro nejnovější rusé zbraně. Připomeňme, že včera asistent prezidenta Ruské federace Vladislav Surkov navrhl pojmenovat jeden z komplexů jako „Givi“.

35; Naftogaz sníží Ukrajincům teplotu v bytech, aby ušetřil plyn. Oznámení společnosti obyvatelům země začíná posměšným „Dobré ráno, přátelé!“.

36; Kvůli nedostatku plynu na Ukrajině jsou zavírány školy. Na dnešním zasedání krizového štábu bylo schváleno rozhodnutí zastavit provoz mateřských, základních, středních i vysokých škol.

37; Centrální banka očekává růst HDP v prvním kvartálu 2018 o 1,8%.

38; Ukrajina a Rusko si vyměnili zatčené pohraničníky. O detailech výměny informuje FSB Ruské federace.

39; Lukašenko zveřejnil hlavní problém Bělorusů: Rozdíl mezi oficiální inflací a skutečným růstem cen, který lidé pociťují ve svých peněženkách.

40; Syrské úřady musí být volány k odpovědnosti za útok ve Východní Ghútě, říkají USA a Německo. Příslušné prohlášení bylo zveřejněno po telefonickém rozhovoru Trumpa a Merkelové.

41; OSN považuje ukrajinský jazyk za pozdní odnož ruštiny. Poslanec Nejvyšší rady, který si všiml zveřejněného schématu, se cítí uražen a obviňuje OSN z účasti na hybridní válce. Na druhou stranu je fakt, že dané schéma má i v jiných částech k vědecké genealogii jazyků velmi daleko.

42; Daňoví poplatníci v USA financováním protiraketové obrany vyhodili peníze z okna, říká Putin v interview pro americkou televizi NBC.

43; V Kremlu upřesnili, které spojence je Rusko ochotno chránit svými jadernými zbraněmi. Byly zrekapitulovány spojenecké závazky Ruska vůči jiným zemím. Sýrie ale žádnou smlouvu o spojenectví zatím nemá.

44; V zemi panuje chaos a anarchie. Byl zveřejněn Janukovičův dopis Putinovi z roku 2014. Obracím se na prezidenta Ruska Vladimira Putina s prosbou použít ozbrojené síly Ruské federace pro obnovu zákonnosti a míru na Ukrajině.

45; Armáda Doněcké republiky odrazila pokus o útok u Mariupolu. Jsou mrtví a zranění. Výzvědná skupina za palebného krytí se pokusila obsadit pozice Armády Doněcké republiky v okolí obce Okťabr.

46; EU pohrozila Spojeným státům obchodní válkou. Trumpovo rozhodnutí zavést dovozní cla na dodávky oceli a hliníku bylo označeno za do nebe volající vměšování do světových trhů.

47; Velitel 93. samostatné mechanizované brigády ukrajinské armády systematicky likviduje Dokučajevsk. Válečný zločinec už několik týdnů udržuje obyvatele města ve strachu.

48; Armáda Doněcké republiky a Bojové bratrstvo pomáhají dětem Doněcka. Ozbrojené síly republiky spolu s organizací Bojové bratrstvo a fondem Ruspomošč dodali humanitární pomoc.

49; V Moskvě Janukovičovi připomněli, jak si na své vlastní kůži vyzkoušel „záruky Evropy“. Země garantující dohody o urovnání krize na Ukrajině si z výzvy Janukoviče k USA a Ruské federaci nic moc nedělají.

50; V OSN prohlásili, že stránka Mirotvorec porušuje lidská práva. Skandální stránka Mirotvorec porušuje právo na soukromý život a presumpci neviny.

51; Gazprom zahájil proceduru vypovězení kontraktů s ukrajinským Naftogazem. V této situaci pokračování platnosti kontraktů pro Gazprom není účelné ani výhodné, řekl Alexej Miller.

52; Rusko změnilo Krym v nepřístupnou pevnost, říká generál ukrajinské armády. Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu.

53; Evropa vyzývá Rusko a Ukrajinu, aby našly řešení plynové otázky. EU vyzývá k řešení plynového konfliktu v souladu s rozhodnutím Stockholmské arbitráže.

54; Polsko zahájilo urychlené dodávky plynu na Ukrajinu. Objem nasmlouvaného plynu činí více než 60 milionů kubických metrů.

55; Ukrajina si s Ruskem neporadí a musí uskutečnit referendum o Donbasu, říká ukrajinský milionář. Tuto odpověď dal milionář na dotaz novináře o tom, ví-li o nějakém receptu na ukončení války v Donbasu.

56; Šéf kosmické agentury Ukrajiny kritizoval Elona Muska. Podle jeho názoru šéf společnosti SpaceX jen nafukuje bublinu na trhu s komerčními raketovými starty do kosmu.

57; Ruská armáda dostane v nejbližší době několik mezikontinentálních balistických raket Sarmat.

58; Zmrznou Ukrajinci kvůli rozhodnutí o úspoře plynu? Připomeňme, že od 1. března Gazprom přerušil dodávky plynu Naftogazu.

59; Vodafone je připraven obnovit mobilní spojení v Doněcké republice. Zástupce Vodafone na rozhovorech v Minsku vyjádřili připravenost provést potřebné práce za účelem obnovy spojení.

60; Na americké univerzitě došlo ke střelbě. Jsou oběti na životech. Michiganská univerzita informovala o obětech na životech při střelbě v prostorách školy.

61; Írán odmítl dolar. Írán odmítl využívat americkou měnu ve svých obchodních operacích.

62; SANA potvrdila informace o přípravě rozsáhlé provokace ze strany ozbrojenců v Damašku. O den dříve o tom důstojník orgánů státní bezpečnosti (Muchabarat) informoval tisk.

63; Tranzit plynu do EU nic neohrožuje, říká Porošenko. Porošenko prohlašuje, že jeho země je spolehlivým dodavatelem a tranzit plynu do EU není ničím ohrožen.

64; V Minsku bylo dohodnuto příměří v Donbasu. Kontaktní skupina pro Ukrajinu se domluvila na dalším příměří v Donbasu, prohlásil před novináři ruský stálý zástupce Boris Gryzlov.

65; V NATO odpověděli na Putinova prohlášení o nových zbraních. Severoatlantická aliance považuje prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina za nepřijatelné zastrašování NATO.

66; V Gazpromu informovali, co bude s tranzitem plynu přes Ukrajinu. Informuje se o tom s odvoláním na oficiálního zástupce společnosti Sergeje Kuprijanova.

67; Na Ukrajině se ztratily tajné dokumenty. Ve věci zmizení tajné dokumentace v jedné z vojenských jednotek ve městě Vinnica provádí SBU vyšetřování.

68; Vyšetřování německého časopisu Der Spiegel ohledně smrti „stovek ruských vojáků“ v důsledku úderů USA v Sýrii vedlo k neočekávanému výsledku. Počátkem února američtí vojáci odrazili útok syrských sil na tábor Kurdů.

69; Putin prozradil, co by dělal, kdyby nebyl prezidentem. Prohlásil, že by se zabýval uměleckou tvorbou. Podělil se také o pár informací ze svého soukromého života. Na otázku, jakou historickou událost by si přál zvrátit, odpověděl, že by to byl rozpad Sovětského svazu.

70; Trump o tři roky prodloužil sankce proti Rusku. Prezident USA Donald Trump prodloužil o další rok sankce vůči Rusku kvůli situaci na Ukrajině.

71; USA prohrály ve vojenské politice a proto, prodloužily sankce, říká poslanec Státní dumy Alexej Čepa. Prodloužením sankcí vůči Rusku Spojené státy jen demonstrují, že si uvědomují svou prohru ve vojenské politice.

72; V zóně ATO utrpěli ukrajinští vojáci velké ztráty. Štáb ATO informoval o počtu ztrát. Ukrajinské média začínají šířit paniku.

73; Naftogaz bude usilovat u Gazpromu o přehodnocení ceny za tranzit plynu. Naftogaz v nejbližší době zašle Gazpromu dopis s návrhem na revizi tarifů za tranzit plynu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna – 2.3.2018

  1. Nieuwsredactie napsal:

    Autor: Božena W., thanks! And thanks for sharing your great posts every week!custom written essays

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!