Přehled zpráv – RusVesna 7.3.2018

sobchak11; Na Ukrajině zareagovali na žádost Ksenije Sobčak, aby ji pustili na Krym. Náměstkyně ministryně pro informační politiku Ukrajiny Emine Džepar komentovala prosbu Sobčak: Ruská prezidentská kandidátka může přijet na Krym z Ukrajiny po prověření v příslušných orgánech.

2; Rusko a Čína vyvíjejí zbraň proti americkým družicím. Ruské a čínské systémy dosáhnou vrcholu svých funkčních možností během nejbližších let.

3; Důstojníci opouštějí ukrajinskou armádu kvůli zklamání a deziluzi. V poslední době lze pozorovat odchod normálních, motivovaných kádrů z armády, prohlásil dobrovolník ATO.

4; USA se rozhodly bránit činnosti luganského ministerstva státní bezpečnosti. Informovali o tom v tiskové službě ministerstva státní bezpečnosti Luganské republiky.

5; Cizorodé těleso. Dokáže Ukrajina vstoupit do obchodně-politického svazku s Tureckem a Ázerbajdžánem? Jsou tyto plány realistické? Experti pochybují, že by Ukrajina zapadla do takového trojlístku.

6; Šílený plán: Politolog o „nové vojenské operaci“ Kyjeva v Donbasu. Ukrajinský generální štáb avizoval vojenskou operaci v Donbasu.

7; Rozehnání Michomajdanu jako čistka zbraní. V bouřlivém sledu událostí posledního týdne můžeme spatřit obrysy nového světa. Ale také nové války.

8; Moskva: Perspektivy rusko. Turecké spolupráce ve sféře bezpečnosti, obrany a boje s terorismem. Na zahájení akce vystoupil mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Turecka v Moskvě Hüseyin Diriöz.

9; Ergonomika a rovnováha. Jakými přednostmi bude disponovat nejnovější ruská pistole? V nejbližší době bude v Rusku spuštěna sériové výroba pistole Lebeděva.

10; Občanská válka na územích bývalého Sovětského svazu. Existuje „Ruský svět“? Překračují jeho hranice současné Rusko?

11; Expert odhadl, kdy USA dokáží vytvořit analogickou zbraň k ruským zbraňovým systémům. Putin ve svém poselství představil nejnovější druhy ruských zbraní, které nemají ve světě obdobu.

12; Rusko nedostalo odpověď na dotaz ohledně setkání Lavrova a Tillersona. Uběhlo už pět dní od chvíle, kdy ruská strana zaslala žádost do Státního departmentu.

13; Na Mezinárodní kosmickou stanici dovezli „ruský jídelníček“. Ruští kosmonauti budou moci poprvé ochutnat na oběžné dráze ovocnou polévku, zelené šči nebo houby po starorusku.

14; Ve vládě vyjmenovali hrozby energetické bezpečnosti Ruska. Ministerstvo energetiky připravilo návrh Doktríny energetické bezpečnosti Ruska.

15; Šéf americké rozvědky avizoval nové sankce proti Rusku. Nové sankce vůči Rusku budou zavedeny v průběhu týdne, prohlásil ředitel Národní rozvědky USA Dan Coats.

16; USA zavedly sankce proti KLDR kvůli použití chemických zbraní. Nové sankce jen doplňují ty předchozí.

17; Donbas: Ukrajinská armáda má ztráty. Informuje o tom tiskové centrum štábu ATO.

18; V ukrajinských stopách. V Indii po vítězství pravicové strany zbourali Leninův pomník. Zajímavé je, že pomník byl vybudován teprve v roce 2013.

19; Putin: Je možné věřit dívkám? Prezident Ruska se podělil o své úvahy v rozhovoru s ruským televizním moderátorem.

20; Konflikt Gazpromu a Naftogazu nebude mít vliv na výstavbu „Severního proudu – 2“, říká top manager společnosti. Projekt „Severní proud – 2“ má za cíl zajištění bezpečnosti dodávek plynu do Evropy, říká finanční ředitel společnosti Nord Stream 2.

21; Čína se rozhodla investovat do ekonomiky Dálného Východu 30 miliard dolarů. Celková cena projektů, které čínští investoři chtějí realizovat na D8lném Východě, přesahuje 30 miliard dolarů.

22; Přeju vám hodně štěstí. Trumpa opustil poradce pro ekonomiku. Připomeňme, že za první rok prezidentství z Trumpova týmu odešlo více než deset lidí.

23; V Lugansku se objevila pistole, která patří plukovníkovi SBU. Identita majitele zbraně zabavené v Luganské republice 1. března byla zjištěna po telefonátu, který přišel na horkou linku Ministerstva vnitra Republiky.

24; Byly zveřejněny příčiny nové fáze pádu dolaru. Jednou z nich je vývoj na Korejském poloostrově. Nepříjemnosti pro americkou měnu začaly už v úterý.

25; Saakašvili se rozhodl stát starostou Oděsy. Mám velký dluh vůči Oděsanům. Poté, co změním Ukrajinu, chci se přestěhovat do Oděsy a stát se jejím starostou.

26; Čad, Kongo a Malajsie požádaly o členství v OPEC. Hned tři země vyjádřily přání vstoupit do Organizace zemí vyvážejících ropu.

27; Tohle už je schizofrenie, říká Klimkin o žádosti Ksenije Sobčak, aby ji pustili na Krym. Ukrajinský ministr zahraničí navrhl ruské prezidentské kandidátce, aby místo Krymu navštívila Kyjev.

28; Ruská stopa nebo provokace proti Moskvě? The Times se vyjadřují k různým verzím otravy bývalého špióna a jeho dcery. Zdroje ve vládě říkají, že původní informace ukazují na pokus o vraždu podporovaný ruským státem.

29; USA drze podvedly Rusko ve dnech státního převratu na Ukrajině, říká Putin. Během rozhovoru o připojení Krymu prezident poznamenal, že Rusko bylo k tomuto kroku vědomě dotlačeno. Proto jsem ani na okamžik nezapochyboval o tom, že Západ po připojení Krymu okamžitě zavede sankce. V rámci rozhovoru také zdůraznil, že žádná ruská vojska na Ukrajině nebyla a nejsou.

30; Během letošního jara hrozí Kyjevu povodně, říkají specialisté. V Kyjevské státní administrativě tvrdí, že mají situaci pod kontrolou a jsou v případně nutnosti připraveni i na evakuaci obyvatelstva.

31; S Ruskem je lepší být spojenec, říká Putin. Ruský prezident poskytl aktuální radu účastníkům mezinárodních vztahů.

32; V Čečně havaroval vrtulník s policisty. Záchranáři se nemohli dostat k místu havárie, proto nebyl zveřejněn ani počet obětí.

33; Porošenko: Rusko se bude vměšovat do prezidentských voleb na Ukrajině. Prezident Ukrajiny prohlásil, že Rusko využije obrovskou armádu provokatérů a agentů pro svou propagandistickou válku.

34; Soudružko učitelko, mohu si dojít na záchod? Marija Zacharova se vysmála prosbě Ksenije Sobčak ohledně její cesty na Krym. Každý se ptá na to, co považuje v danou chvíli za důležité.

35; Policie ve Velké Británii informovala o stavu otráveného ex-plukovníka Hlavní správy rozvědky. Připomeňme, že Sergej Skripal odsouzený v Rusku za vlastizradu a jeho dcera se otrávili neznámou látkou.

36; Podrobnosti z havárie vrtulníku Mi-8 v Čečně: Stroj zavadil vrtulí o skálu. Jeden zraněný byl evakuován z místa dopadu vrtulníku.

37; Rusko dostane moderní orbitální skupinu vojenských družic, říká Šojgu. Ministr obrany slíbil, že nejnovější systémy zbraní budou dodány armádě v dohodnutých termínech.

38; Švédský biatlonista, který vyzval k bojkotu soutěže v Rusku, si stěžuje, že mu vyhrožují zabitím. Vyhrožují, že mě zastřelí, přejí smrt celé mé rodině, stěžuje si dvacetiletý Švéd. K bojkotu soutěže se připojili i američtí biatlonisté a podobný postoj bohužel podpořili i sportovci z České republiky.

39; Pracovník OBSE způsobil dopravní nehodu v Doněcku a odmítl platit škodu. 7. března v Kalininském obvodě Doněcka zaregistrovali pracovníci dopravní policie další dopravní nehodu s účastí pozorovatele mise OBSE.

40; Policista hodil granát na příslušníky SBU. Bylo zahájeno trestní řízení podle bodu 1. čl. 348 ukrajinského trestního zákoníku (pokus o vraždu pracovníka policejního orgánu).

41; Maďarsko slibuje bojkotovat mezinárodní snahy Ukrajiny. Mezinárodní snahy Ukrajiny budou blokovány Maďarskem do té doby, než bude změněn zákon o vzdělání.

42; Doněcká republika nedovolí, aby byla kýmkoli likvidována, jak si to přeje Volker, říká Zacharčenko. Volkerovo přání je pouze jeho osobní přání, řekl lídr Doněcké republiky.

43; Internet se baví „patriotickým klipem“ o útoku na Washington. Internet bouřlivě reaguje na slova ruského prezidenta v dokumentárním filmu „Světový řád 2018“.

44; Zacharčenko formuloval podmínku pro ukončení války v Donbasu. Měli jsme už, pokud se nemýlím, kolem patnácti příměří a všechna oficiálně pokračují, poznamenal Zacharčenko.

45; Putin řekl, kdy Rusko použije jaderné zbraně. My jsme nikdy nepoužili jaderné zbraně. Spojené státy je použili proti japonským civilistům, připomněl Putin.

46; Luganská republika je připravena na přímý dialog s Ukrajinou ohledně urovnání situace v Donbasu, ale kyjevská moc se dialogu vyhýbá, říká Pasečnik.

47; Arabští a evropští žoldnéři dorazili do Luganské oblasti. Informovalo o tom Ministerstvo vnitra Luganské republiky.

48; Ksenija Sobčak informovala o tom, že Putin zrušil svou kandidaturu na prezidenta. Šlo ale o hackerský útok na její stránky.

49; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Doněck. Ukrajinští vojáci dnes večer ostřelovali čtvrť Staromichajlovka na západním okraji Doněcka.

50; Počet ultrabohatých lidí v Rusku se zvýšil o čtvrtinu. Za poslední rok se počet opravdu bohatých lidí s majetkem nad 5 milionů dolarů zvýšil o 27%.

51; MMF oznámil termíny vyčlenění úvěrové tranše pro Ukrajinu. Revize programu úvěrování MMF je možná za podmínky pokroku při plnění požadovaných reforem v nejbližších dvou měsících.

52; Takovouhle Ukrajinu jsme nepodporovali. Velvyslanec Maďarska požaduje autonomii pro Zakarpatsko. Zakarpatští Maďaři musí mít svou autonomii.

53; Ksenija Sobčak byla zařazena na Mirotvorec. Administrativa stránky Mirotvorec zapsala kandidátku na prezidenta Ruska Ksenii Sobčak do databáze tohoto skandálního portálu.

54; Ukrajinské ministerstvo spravedlnosti začalo se sepisováním a zabavováním aktiv Gazpromu. Do příjmů společného fondu státního rozpočtu Ukrajiny plánují takto vymoci 171 931 854 000 hřiven.

55; NATO uskuteční rozsáhlá cvičení u ruských hranic. Země NATO uskuteční u ruských hranic vojenské cvičení, jichž se zúčastní 45 tisíc lidí.

56; V Kyjevě policie vyrazila zuby ázerebajdžánskému novináři. K útoku došlo v pronajatém bytě v Kyjevě.

57; Tak tohle je fiasko: Bílé přílby oznámily chemický útok, ale obyvatelé Východní Ghúty vyvěsili syrskou vlajku na podporu syrské armády. Syrská vlajka byla vyvěšena místními obyvateli ve velké baště teroristických band v hloubi Východní Ghúty.

58; Kongres USA je nakažen rusofobií, říká velvyslanec Ruska. Kongres USA je už tak nakažen rusofobií, že se bojí i kontaktů s ruskými představiteli.

59; Kyjev prostřednictvím zákona o reintegraci Donbasu ruší Minské dohody, říká šéf Luganské republiky Leonid Pasečnik v interview.

60; Na Krymu se dobře baví díky zařazení Ksenije Sobčak na stránky Mirotvorce. Sobčak se dostala do databáze skandální ukrajinské stránky Mirotvorec kvůli své návštěvě Krymu.

61; Nepochybuji o tom, že Gazprom vyplatí všechno do poslední kopejky, říká Porošenko. Ukrajinský prezident nepochybuje, že Gazprom vyplatí Naftogazu částku stanovenou Stockholmskou arbitráží v plné výši.

62; Vidíme renesanci amerického snu, říká Trump. Trump je přesvědčen, že s jeho příchodem do Bílého domu začal celý svět hovořit o renesanci amerického snu.

63; Ruská centrální banka zvýšila své rezervy o 6 miliard dolarů. Mezinárodní rezervy Ruské federace ke dni 1. března vzrostly na 453,644 miliard z původních 447,735 miliard z 1. února, oznámila ruská centrální banka.

64; Vojenský expert řekl, kdy se v západních armádách objeví analogie ruského Iskanderu. Ne dříve než v roce 2025.

65; 500 příslušníků americké námořní pěchoty je připraveno k výsadku a operacím na pobřeží Černého moře. Američtí námořníci budou nacvičovat výsadkové operace na černomořském pobřeží.

66; Jen ať se chystají. Rada federace odpověděla na Porošenkovy hrozby Gazpromu. Puškov odpověděl na prohlášení prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o tom, že Naftogaz dostane od Gazpromu všechno do poslední kopejky.

67; V Oděse migranti zranili tři policisty. Policisté byli převezeni do nemocnice, kde jim byla poskytnuta lékařská pomoc. Tři cizinci ve věku od 37 do 51 let byli zadrženi a převezeni na policejní oddělení.

68; Ukrajina se nestačí divit, kdo ještě ohrožuje její národní bezpečnost: Larisa Dolina, Alexandr Bujnov, Alisa Frejndlich a Guf. Informuje o tom pokyn ministerstva kultury č. 184 ze dne 6. března, který byl zveřejněn na stránkách ministerstva.

69; Pentagon je zklamán prohlášeními Vladimira Putina o nových druzích zbraní. Předtím Státní department hovořil o tom, co viděl na počítačové simulaci – rakety blížící se k teritoriu USA.

70; Pentagon přiznal svou bezmoc tváří v tvář ruským zbraním. Protiraketová obrana USA není schopna odolat strategickým silám Ruské federace a Číny.

71; V Poltavě aktivisté zbili úředníky městské rady. Policisté se pokoušeli odtrhnout od sebe strany konfliktu, ale nikoho nezadrželi.

72; V Rakousku Afghánec s nožem útočil na kolemjdoucí. Byli zraněni muži, jedna žena a dítě. Muž se vrhl na chodce a začal bezhlavě bodat. Poté z místa činu zmizel.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna 7.3.2018

  1. proud napsal:

    "K bojkotu soutěže se připojili i američtí biatlonisté a podobný postoj bohužel podpořili i sportovci z České republiky."..........inu,kdo chce kam...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!