Přehled zpráv – RusVesna 8.3.2018

ahedzhakovan1; Je to hrůza. Herci Achedžakova a Basilašvili jsou rozhněváni tvrzením, že Alisa Brunovna Frejndlich ohrožuje národní bezpečnost Ukrajiny. Achedžakova se dost emotivně pustila do ukrajinských úředníků.

2; Neodsuzujte mě, Natalie! Maciejczuk navrhl Poklonské, aby spolu obnovovali Rusko. Sice se rozcházejí v pohledu na Krym a Donbas, ale mají totožný názor na budoucí podobu Ruska.

3; Terminátor 2021. Co stojí za plány Pentagonu vytvořit myslící zbraně? Oblast použití nového umělého intelektu ve vojenství má prakticky neomezený potenciál.

4; Byla zveřejněna úvaha o tom, jak se žije lidem v Kyjevě, zvláště těm, kteří nepodporovali Majdan. Jsou rozdíly mezi rokem 2014 a současností. Jde o vnitřní emigraci.

5; SBU připravuje destabilizaci Luganské republiky pomocí fotbalových chuligánů. Informovali o tom na ministerstvu vnitra Luganské republiky.

6; Bojové bratrstvo: Proč Rusko rozšiřuje geografii svých vojenských cvičení? V roce 218 uskuteční Rusové sedm mezinárodních cvičení s jednotkami z více než deseti států.

7; Okupované Japonsko a ponížení samurajové. Vojáci USA znásilňují, zabíjejí a dělají výtržnosti. V Japonsku se nachází největší kontingent ozbrojených sil USA v Asijském regionu.

8; Minulý čtvrtek SBU spolu s prokuraturou a ministerstvem vnitra uskutečnily domovní prohlídku v místnosti Islámského kulturního centra v Kyjevě.

9; Otrava zrádce z hlavní správy rozvědky: V Británii sdělili podrobnosti. Bývalý plukovník hlavní správy rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera Julija byl otráveni nervově paralytickou látkou.

10; Bude-li zítra apokalypsa… Jak Putin a Trump dokáží přežít jadernou válku? Jen Rusko a USA disponují letadly soudného dne.

11; V NATO jsou velmi nespokojeni tureckým nákupem S-400 od Ruska. Podle slov zástupce vojensko-politického bloku nejsou s-400 kompatibilní s technologiemi NATO.

12; Ozbrojené síly Doněcké republiky dovezly potraviny pro obyvatele Jelenovky. Tato obec se nachází bezprostředně na linii dotyku a pro její obyvatele je podobná pomoc velmi důležitá.

13; Slaví Ukrajinci 8. březen? Podle výsledků průzkumu v ulicích Kyjeva se ukazuje jen atmosféra jakési bezvýchodnosti a chaosu.

14; Strategické spojenectví Ruska a Číny je pevné jako hora, říká čínské ministerstvo zahraničí. Čína má plnou důvěru ve vztahy s Ruskem.

15; Státní departmentu USA pochválil Ukrajince, kteří nechali vymrznout své domy v zájmu spotřebitelů plynu v Evropě. V důsledku politických afér Petra Porošenka trpí jako vždy jen prostí Ukrajinci.

16; Neonacisté avizovali obsazení Kyjevsko-Pečorské lavry. 7. března skupina mladých lidí zašla do Uspenského chrámu Kyjevsko-Pečorské lavry a uspořádala tam modlitbu.

17; Volker vyzval k zavedení sankcí za návštěvu Krymu. Poznamenal, že situace s Krymem je identická s problémem Donbasu.

18; Porošenko učiní přítrž Severnímu proudu. Videoblogger Anatolij Šaríj svým nezaměnitelným ironickým tónem komentuje Porošenkův pocit, že je strůjcem evropských osudů.

19; V Luganské oblasti se zaktivizovala činnost Bloka Julie Timošenkové. Na horkou linku ministerstva vnitra Luganské republiky to oznámil pracovník Starobelské okresní státní administrativy.

20; Restaurace nedaleko budovy SBU v samém centru Kyjevě byla zničena výstřelem z ručního protitankového granátometu. V důsledku exploze byla rozbita skla i v sousedních domech. Informace o zraněných se upřesňuje.

21; Válečný zajatec ukrajinské armády vyprávěl o zahraničním kontingentu na Ukrajině. Informoval také o neuvěřitelně hovadském vztahu velení ukrajinského okupačního sboru vůči vojákům.

22; Ukrajinská prokuratura se chystá poslat za mříže více než 10 tisíc obyvatel Krymu, Kyjev hrozí obyvatelům poloostrova vězením až na patnáct let za protistátní činnost.

23; Tankisté z USA ocenili ruskou Armatu. Američtí tankisté kladně hodnotili ruský tenk T-14 Armata a nazvali jej mocným bojovým vozidlem.

24; Šokující Velká Británie: Mrznoucí cestující ve vlacích zapadlých ve sněhu byli ponecháni osudu. Jako to asi je strávit celou noc ve studeném nevytápěném vagóně nacpaném neznámými lidmi, bez možnosti se odtud dostat?

25; Den legionářů SS v Lotyšsku chtějí učinit oficiálním svátkem. Lotyšská vládní strana navrhuje slavit tzv. den legionářů Waffen-SS 16. května.

26; Ksenija Sobčak komentovala zařazení své osoby na Mirotvorec. Sobčak to považuje za hloupost, protože se snažila svou cestu na Krym sladit s ukrajinským zákonodárstvím. Dokonce nešlo o předvolební kampaň, ale jen o dodávku humanitární pomoci.

27; Asi pětina velkého ukrajinského města Smela v Čerkasské oblasti zůstalo bez tepla kvůli dluhům. Informuje o tom tiskové centrum Státní služby pro mimořádné situace. Město čítá zhruba 68 tisíc obyvatel.

28; V Kyjevě se konal „pochod kastrolů“. Na internetu se objevují videa z této bizarní akce.

29; Je to počátek hysterie ukrajinského prezidenta. V Radě federace odpověděli na Porošenkovo prohlášení o zničení Ruska v důsledku sporu mezi Gazpromem a Naftogazem.

30; Účastníci ATO vrátili Porošenkovi své medaile. DVA Účastníci trestní operace v Donbasu vrátili prezidentovi Ukrajiny svá válečná vyznamenání. Důvodem bylo zmlácení demonstrantů před Nejvyšší radou.

31; Vojáci ukrajinské armády porušují příměří a rabují. Po nedlouhém relativním klidu ukrajinští okupanti znovu porušili dohody.

32; Smrt na Porošenkově prahu. Policista se zastřelil nedaleko Porošenkovy nemovitosti u Kyjeva. 23. února se zastřelil, který chránil prezidentův majetek v obci Konča-Zaspa.

33; V Polsku schválili návrh zákona o degradaci generálů z dob komunismu. Daný zákon byl iniciován polskou vládou. Generálové mají být (i posmrtně) degradováni na hodnost vojína.

34; Ruské velvyslanectví odpovědělo britským médiím na informace o otráveném „ruském špiónovi“. Pracovníci velvyslanectví zdůraznili fakt, že Skripač byl dvojitým agentem a pracoval více pro Londýn než pro Moskvu.

35; Neonacisté zbili účastnice ženského pochodu v centru Kyjeva. Útoku se účastnili ozbrojenci z uskupení „Národní odpor“ a „Tradice a pořádek“.

36; V Senátu USA pohrozili Turecku „následky“ kvůli nákupu ruských protivzdušných systémů S-400. Demokratický senátor Jack Reed pohrozil následky pro obrannou spolupráci mezi USA a Tureckem.

37; EU odpoví na zavedení cel v USA, říká Federica Mogherini. Evropská unie je nucena přijmout odvetná opatření v případě zavedení obchodních cel ze strany USA.

38; Z Kaddáfího účtů zmrazených OSN v roce 2011 zmizelo v belgické bance Euroclear více než 10 miliard euro.

39; NATO zaostává za Ruskem v Arktidě, říká americký generál. NATO se v Arktidě nedostatečně rozvíjí, aby si udrželo rovnováhu s Ruskem.

40; Specnazy „Hlavní správy rozvědky“ a „Sil speciálních operací“ uskutečnily neočekávané operace v okolí Moskvy a v Togliatti. Příjemně tím překvapily náhodné svědky. Příslušníci specnazu v bojové výstroji provedli výsadek v ulicích města.

41; Ukrajinská armáda zahájila palbu na předměstí Doněcka. Vojáci ukrajinských jednotek dnes večer ostřelovali z minometů oblast severního předměstí Doněcka.

42; Vojáci ukrajinské armády stříleli ve Slavjansku. 8. března dva vojáci ukrajinské armády začali střílet ve Slavjansku na okupovaném území Doněcké republiky.

43; Maďarské ministerstvo zahraničí označilo vyslání mírové mise OBSE do Zakarpatska za hotovou věc.

44; Generál NATO Petr Pavel pochybuje o „ruské agresi“ v Pobaltí. V NATO nebyly zjištěny agresivní akce ze strany Ruska, prohlásil šéf Vojenského výboru Aliance Petr Pavel.

45; Tvrdé boje v Aleppu. Turci a ozbrojenci Svobodné syrské armády obsadili jedno z největších měst kurdského Afrínu. Kurdská domobrana, která se pokusila utéct, byla neutralizována tureckými drony, píší média.

46; V USA prohlásili, že ruský plyn ještě dlouho bude dominovat na evropském trhu. Na evropském trhu je místo pro zkapalněný zemní plyn jak z Ruska, tak i z USA.

47; Ostudné fiasko USA. Geniální tah Ruska může zachránit Afghánistán a Centrální Asii. Intervence Moskvy do afghánské krize je podmíněna pouhým přáním zajistit bezpečnost spojenců v Centrální Asii.

48; V NATO jsou znepokojeni těsnými kontakty Ruska a Číny. Rusko a Čína v poslední době stále těsněji spolupracují v obranné sféře včetně konání vojenských manévrů.

49; V Nejvyšší radě navrhli změnu na začátku textu ukrajinské hymny. Místo „Ukrajina ještě nezahynula“ by měla být slova „Ukrajina bude věčná“. Navrhuje Šufrin.

50; Na Ukrajině neexistuje národ, říká akademik Igor Juchnovksij. Připomněl, že národ se od obyvatelstva liší tím, že má určit objem závazků vůči státu.

51; Nynější dodávky zbraní Ukrajině stačí, říká americký generál. Americký generál Curtis Scaparrotti si myslí, že dosavadní dodávky zbraní Kyjevu jsou postačující.

52; Byl zadržen vyjednavatel výměny zajatců v Donbasu generál Ruban. 8. března ukrajinští policisté zatkli vedoucího Centra pro propouštění zajatců Vladimira Rubana.

53; USA zavedly cla na ocel a hliník, kvůli kterým může vypuknout obchodní válka s EU. Prezident USA Donald Trump oficiálně oznámil zavedení cel na dovoz oceli a hliníku.

54; Kotel v Damašku: Vrtulníky krouží nad Ghútou a provádějí psychologickou operaci. Touto operací vedení Sýrie potvrzuje svou oddanost politice národního usmíření.

55; Myslím si, že MMF nám musí odpustit všechny vypůjčené peníze, říká ukrajinský poslanec Rabinovič, protože vydával peníze na programy předem odsouzené k nezdaru.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 8.3.2018

 1. Paw napsal:

  Na okraj veci dnesnich snad zbyva podotknout a uvedomit si ,presne , po vyvoji feminismu a jejich sestupu /ochotnemu/ do spiny vseho druhu,ponizene a ponizujici sprostoty , hlavne toho „svobodneho“, jejich vnitrniho chaosu a evidentniho zmatku, kdy bez zakladni orientace propadaji , ztrate osobnosti, do kolapsu, zpusobeneho posluhovani svym pudum a svym vudcum, az levne prodejnosti , svym panum a na koho jim tito ukazou..atd…A ze je zrejme dnes , ze
  ZE NASI PREDKOVE CHRANILI ZENY A DIVKY , pred nimi samymi…

  • .lak napsal:

   Vlastně ano. Tito by měli mít alespoň základní vzdělání, očividně nemají kromě pudu sebezáchovy chudáci kteří stahují všechny do extrémních situací možné životnosti vůbec jako takové.
   Z AEnews
   Spock
   K jinému tématu – odchodu TOP09 během inauguračního projevu prezidenta Zemana. Dnes na rádiu Beat, zazněla velmi zajímavá informace. Podobný odchod se stal v roce 1920, kdy na protest proti zvolení prezidenta Masaryka odešli zástupci Německých národních stran. Tedy stran, které se netajili sympatiemi k Hitlerovi a stan, které později pomáhali prosadit Mnichovskou zradu a rozbití první republiky. Opravdu do pěkné společnosti se zařadili ti co odešli ze sálu…. Je vidět, že uvažují podobně, jako tehdy ti zástupci Německých stran v roce 1920.

   490 OdpovězBře 9, 2018 18:20
   TOM
   Návštěvník
   TOM
   A začala jako první odcházet paradoxně Němcová , její jméno neponechala náhodě.

   140 OdpovězBře 9, 2018 20:16
   .lak
   Návštěvník
   .lak
   Jenže německo je zombie a inkubátor “motýlků a pokud tedy v 2020 má být prý vyrovnaný počet migrantů s domácími v ročnících 18-30. let vzhledem k naturalizovaným turkům a tedy mnoha víceméně islamistů nemluvě o dorostu kdy v mateřských školách ten poměr se blíží 1:10 islamistům je podle mne hotovo a pokud tedy chtějí nastoupit na palubu tak tedy nové araboafriky řekněme třeba islamabádu nad bonnem. Dost to nechápu že zcela zjevné parametry stále nechávají lidi uvažovat v minulém století kdy logicky tedy mocenské zájmy tak jak cvičí s evropou chtějí postavit domorodce ze dne na den před hotovou věc naprosto v reálu a to tedy že evropa patří všem jen vám prostě ne obsluho a lidské zdroje industrializace záměrů upírů.

   3-1 OdpovězBře 10, 2018 0:52
   _____________________________________________
   time 4:14 https://www.youtube.com/watch?v=0K-8xO4pdj4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!