Přehled zpráv – RusVesna 10.3.2018

britanskie_shiitySobota, 10.3.2018 – ráno a přes poledne:

1; V Londýně „britští ší´ité“ zaútočili na velvyslanectví Íránu. Čtyři lidé byli zadrženi za protestní akci na balkóně velvyslanectví Íránu v Londýně.

2; V Donbasu řidič autobusu odmítl mluvit „kozím“ jazykem. Vyhrožuje mu SBU. Řidiče autobusu Mariupol – Svjatogorsk si pozvali na SBU kvůli tomu, že označil ukrajinský jazyk za „kozí“.

3; Bitva v Damašku: Bandy přišly o 50% Ghúty. Byl zabit vůdce, první skupina ozbrojenců opustila okres. Syrská armáda pokračuje v protiteroristické operaci ve Východní Ghútě, ozbrojenci přišli o rozsáhlá území.

4; V USA informovali o tom, v čem jsou nové závody ve zbrojení nebezpečnější než ty předchozí. V únoru tohoto roku došlo k dalšímu obratu v dějinách.

5; Vážná výzva pro USA: Proč v NATO uznali o vojenské převaze Ruska v Evropě? Spojené státy mohou přijít o vojenskou převahu v Evropě už v roce 2025.

6; Zítra na stejném místě aneb jak se nakonec nesetkali Lavrov a Tillerson. Setkání ruského ministra zahraničí Lavrova s americkým kolegou Tillersonem v Etiopii se kvůli podivným okolnostem nekonalo.

7; Společnosti z Ukrajiny a Jihoafrické republiky byly prohlášeny za viníky škod pro americký průmysl. Tak zní konečný verdikt Komise pro mezinárodní obchod USA.

8; Matvej (Moťa) Ganapolskij urazil stovky lidí v přímém přenosu. Ne nadarmo uprchl z ruského informačního prostoru na Ukrajinu. Kdy člověk přestává být novinářem? Když přestane zjišťovat fakta a začne sám sebe považovat za měřítkem všeho na světě, když začne urážet lidi, které nezná, za to, že se shromáždili v určitý okamžik na jednom místě.

9; Úvaha o mentalitě Ukrajince: Chraň nás Pán Bůh před tím, aby se ukrajinských pohůnků stali páni! Na povaze Ukrajinců je znát, proč nikdy nebyli schopni vytvořit svůj vlastní fungující stát. Dovedli vždy jen sloužit jednomu, druhému či třetímu pánovi (míněno Rusko, Polsko a Německo) a nanejvýš těžit z jejich vzájemné nevraživosti. Dokáží jen bořit a ničit, nikoli budovat. Dokáží nenávidět a bojovat, ale nikoli spolupracovat.

10; Reakce na Putinův projev: Rusko proti USA. Vždyť je to vítězství! Podle všeho už se nemusíme bát nahlas hovořit o určitých věcech a třást se před neočekávaným krokem našeho nepřítele schopného znovu nad námi triumfovat.

11; O služebních psech: Když bude třeba, jsou připraveni zahynout. Jak slouží vyhledávací psi ruského ministerstva vnitra? Jak jsou služební psi připravováni na nebezpečné úkoly a jaký je jim přiznáván „důchod“?

12; Operace ruských vojáků u Damašku. Ruští vojáci pokračují v mírové a humanitární misi na území Sýrie. Velkou pomoc dostávají obyvatelé provincie Damašek, kde vznikla těžká situace.

13; Američanům se to nelíbí. Co lze čekat od možného setkání Trumpa a Kim Čong-una? Trump a Kim Čong-un mají v úmyslu se setkat.

14; Dvě zlaté a stříbro. První medaile Ruska na Paralympiádě 2018. Spolu s Ruskami na stupně vítězů vstoupily i sportovkyně z Běloruska a Ukrajiny.

15; Putin: Rusko se nevměšuje do voleb jiných zemí. Prezident Ruska připomněl, že americké úřady se nestydí vměšovat se do ruského politického procesu.

16; To byly výjimky: Serena Williams se vyjádřila k užívání zakázaných preparátů. Vždycky jsem měla terapeutické výjimky. Můžete si ověřit fakta. V roce 2015 na Roland Garros jsem byla neskutečně nemocná.

17; Putin požaduje vyšetření zločinů Západu při dobytí města Rakká. Vraťte se do tohoto města a pohřběte těla obětí, které se ještě dnes nacházejí pod sutinami, a vyšetřete to.

18; Štáb ATO upřesnil své ztráty za posledních 24 hodin. Připomeňme, že o jednom zabitém a jednom zraněném ukrajinském vojákovi se psalo už včera.

19; Putina není možné přechytračit, říká americká novinářka. Získáte dojem, že je nechytřejší člověk v jakékoli společnosti, říká Megyn Kelly.

20; Protiraketový deštník Ruska. Možnosti kaliningradské radiolokační stanice. Odhalit start balistické rakety u španělských břehů, vysledovat její dráhu a informovat velitelské stanoviště je pro radar snadný úkol.

21; Tillerson onemocněl poté, co se nesetkal s Lavrovem. Státní tajemník USA musel zrušit naplánované akce v Keni kvůli tomu, že se necítil dobře.

22; Byla to už druhá dodávka zbraní, říká poslanec Geraščenko k případu Ruban. První dodávku zbraní ho nechali na Ukrajinu provézt a umožnili mu vybudovat skrýš u jedné z vojenských posádek, tvrdí Geraščenko.

23; Anglii vyloučí ze všech šampionátů FIFA, pokud se odváží bojkotovat mistrovství v Rusku, píše The Telegraph. Anglické národní mužstvo se nebude smět zúčastnit fotbalového mistrovství v roce 2022, pokud bude bojkotovat turnaj v Rusku v roce 2018.

24; NATO označilo Ukrajinu za „čekatelskou zemi“. V Severoatlantické alianci uznali snahy Ukrajiny o získání plnohodnotného členství v organizaci.

25; V Polsku zadrželi ukrajinské gastarbeitery,kteří pracovali v nelegální tabákové firmě na cigarety. Podle rozhodnutí soudu stráví zadržení tři měsíce za mřížemi.

26; Putin se přiznal, že ne vždy rozumí Peskovovi. Nebo si snad myslíte, že osobně kontroluji každého z dvou tisíc zaměstnanců své administrativy?

27; Bulhaři neodmítli Rusko. My je máme pořád rádi. Motorkáři z Bulharska sní o parníku na Krym. Zase se brzy spřátelíme. Je tu prostě velký a malý bratr. Dnes mají v Rusku kvalitní vedení, které ví, co a jak dělat.

28; Ovládly mě instinkty. Účastník ATO Valerij Anaňjev údajně zaútočil na ruského novináře Arťoma Šejnina v italské Veroně. Při náhodném setkání na dovolené mu vadilo, že musí poslouchat ruštinu. Počkal si na moderátora před lékárnou, slovně jej urážel a plivl mu do tváře. Později ještě vyhrožoval, že na nějakém odlehlejším místě by jej klidně i zabil.

29; Z Ukrajiny se snaží udělat „špinavou bombu. Utrpí všichni. Byl zveřejněn analytický text o cílech, které sleduje současná ukrajinská moc vedená Petrem Porošenkem.

30; Ukrajinská armáda chystá provokace za účasti vojáků převlečených do uniforem Národní policie Luganské republiky. Informoval o tom oficiální zástupce ministerstva obrany Republiky podplukovník Andrej Maročko.

31; Nejstrašlivější raketové lodě na světě. Bojová plavidla s desítkami kusů nejnovějších zbraní se staly hlavní údernou silou vyspělých flotil.

32; MMF: Ceny plynu pro Ukrajince je třeba zvýšit . Rozdíl v cenách plynu na ukrajinském trhu je příčinou korupce a nehospodárné spotřeby, proto je potřeba je zvýšit na tržní úroveň.

33; Ruský moderátor vyprávěl o napadení ukrajinským výsadkářem. Situace se odehrála včera. Vše prý proběhlo poněkud jinak. Prý si všiml, že jej mladý člověk dlouho sledoval a fotografoval dlouho před údajným napadením. Jediná agrese, ke které došlo, byla věta: „Kdybychom se nacházeli na jiném místě, zabil bych tě – uřízl bych ti hlavu“. Šlo mu o to, aby to na kameru vypadalo, že konflikt vyvolal ruský novinář. Ten se na něj ale nezlobí. Chápe, že chlapec je jen obětí ukrajinské oficiální protiruské propagandy posledních čtyř let. Je tu určitá naděje, že časem prozře a někdy si pak v klidu přátelsky popovídáme.

34; Bylo zveřejněno plné znění Putinova interview pro americký televizní kanál NBC. Vladimir Putin odpovídal na otázky novinářky Megyn Kelly.

Sobota, 10.3.2018 – večer:

1; Porošenko se chystá k tvrdé očistě Donbasu: Nejdříve mírové síly vstoupí a obsadí hranici po celé délce a potom vstoupí ukrajinská armády a začistí Donbas.

2; V Nejvyšší radě Ukrajiny vyhrožují vystěhováním všech Rusů z Krymu. Refat Čubarov prohlásil, že všichni Rusové žijící na Krymu budou povinni opustit poloostrov.

3; V Turecku vysvětlili nákup S-400 místo „Patriotů“. Potřebovali prý protivzdušnou obranu naléhavě, protože země neměla žádnou protivzdušnou obranu. Ruští a turečtí zástupci podepsali úvěrovou smlouvu na dodávku S-400 v prosinci loňského roku.

4; Ukrajinská armáda chystá krvavá jatka. K Mariupolu přijeli instruktoři NATO. Za posledních 24 hodin ukrajinští okupanti znovu porušili dohody o dodržování režimu přerušení palby.

5; V Německu hackeři ukradli dokumenty na téma EU-Ukrajina. Hackeři, kteří zaútočili na servery spolkové vlády, se zmocnili dokumentů ohledně rozhovorů EU s Ukrajinou a Běloruskem.

6; Volker přiznal, že situace s mírovými silami skončila ve slepé uličce, a chystá se na Donbas. Datum návštěvy ale neupřesnil.

7; V USA se bude konat první vojenská přehlídka za posledních 27 let. Poslední přehlídka v USA se konala v roce 1991 na počest „vítězství“ ve válce v Perském zálivu.

8; Erdogan slibuje, že očistí celou Sýrii od proamerických sil. Turecko rozšíří operaci proti Kurdům na všechny oblasti Sýrie, kde se nacházejí jednotky YPG.

9; Marasmus sílí. Na Krymu odpověděli na hrozby poslance Nejvyšší rady, že vystěhuje Rusy z poloostrova. Na Ukrajině nemají co přikazovat Rusům, v kterém ruském regionu mají žít.

10; Ukrajinští neonacisté slibují blokování veškerých ruských diplomatických úřadů. Svoboda, Pravý sektor a Národní korpus avizovaly blokádu ruských diplomatických úřadů na Ukrajině.

11; V Lotyšsku se konal pochod na obranu ruských škol. Kolem pěti tisíc lidí se v Rize zúčastnilo pochodu obránců ruských škol.

12; Ukrajinští diplomaté označili zprávu o „čekatelském“ statusu Ukrajiny v NATO za falešnou zprávu. Šéf mise Ukrajiny při NATO řekl, že v oficiálních dokumentech NATO status čekatelské země zakotven není.

13; „Severní proud 2“ ohrožuje bezpečnost Baltského regionu, řekl polský premiér, Země kolem Baltského moře se pokoušejí prohlubovat spolupráci ve sféře transportu plynu a ropy.

14; Řecko se nachází na hranici války s Tureckem. Poslední incidenty za účasti Turecka jsou svědectvím nestability a krajního napětí ve dvoustranných vztazích.

15; V MMF zatím nejsou připraveni mluvit o úvěrové tranši pro Kyjev. MMF nadále podporuje trvalý dialog s Ukrajinou, ale prozatím není ochoten stanovit datum další tranše.

16; Ruce a nohy měl zpřerážené. Na Ukrajině tvrdě zmlátili protikorupčního aktivistu. Událost jednoznačně spojuje se svou veřejnou činností.

17; Objevily se nové snímky nejnovější stíhačky T-50 „PAK FA“ v Sýrii. Nejnovější ruská bojová letadla dorazila do Sýrie v rámci programu testů vysoce přesných systémů zbraní.

18; Na ukrajinském ministerstvu vnitra zveřejnili podrobnosti operace proti Rubanovi. Speciální operaci na zadržení Rubana označili na ministerstvu vnitra za „nikoli náhodnou“.

19; Jaroš promluvil o verbování Ukrajinců do západních soukromých armád. Podle jeho slov mu chodí návrhy na službu Ukrajinců v západních soukromých armádách opakovaně.

20; Ústřední volební komise si postěžovala Generální prokuratuře na nepřijatelný slovník Žirinovského vůči Ksenii Sobčak. Informovala o tom šéfka Ústřední volební komise Ella Pamfilova.

21; Ruští trollové způsobili porážku Clintonové ve volbách, říká CNN. Podle tvrzení televizní stanice v Rusku před volbami prezidenta USA vytvořili hru, která zesměšňovala Hillary Clinton.

22; Ukrajinská armáda zahájila minometnou palbu na obec Sachanka na jihu Doněcké republiky. Informovali o tom ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

23; Ukrajina dosud není připravena ke vstupu do NATO, říká Volker. Ukrajina měla dostat plán akcí ohledně členství v NATO už v roce 2008 na summitu Aliance v Bukurešti.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 10.3.2018

  1. petr napsal:

    Ten obrázek to je co? Pochod hare krišna, nebo meeting za mír v islámském světě? :-)))

    Takhle nějak si představuju, že by se za 15 let mohla vyvinou nenávistná pražská lumpenkavárna. Když člověk vidí tu jejich žlučovitou nenávist, jak by dnes nejradši zavírali zemanovce do gulagů, tak za další roky by to mohli dopracovat až na rudé kmehry :-P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!