Přehled zpráv – RusVesna 9.3.2018

ruban_11; Byly zveřejněny podivné záběry ze zatčení vyjednavače ohledně zajatců v Donbasu generála Rubana. Na zveřejněných záběrech se zatčeným vyjednavačem je vidět celý arzenál, který údajně vezl ze zóny ATO.

2; Na Ukrajině vypukla epidemie dětské obrny. Očekává se rozšíření onemocnění ze západoukrajinských teritorií do centrálních oblastí.

3; Rusko se připravuje na válku proti Ukrajině a Pobaltí, říkají američtí analytici. Za tímto účelem už Ruská federace zahájila redislokaci armády.

4; Záhada zatčení generála Rubana. Donbas, FSB, SBU, Medvedčuk a další komponenty. Rubana zadrželi zástupci Státní pohraniční služby na hraničním přechodu Majorsk.

5; Tajná úloha Hollywoodu: Jak si tajné služby podřídily filmový průmysl USA. Kdo z herců spolupracuje se CIA? Kolik scénářů amerických velkofilmů bylo přepsáno pod tlakem tajných služeb?

6; Jak by vypadala ukrajinská společnost, pokud by na Ukrajině žilo jen sto lidí? Byla zveřejněna sociologická analýza přepočtená pro přehlednost na komunitu sta lidí. Podle kritérií OSN žije 60 Ukrajinců ze sta pod hranicí bídy. Jen 16 Ukrajinců ze sta vlastní automobil.

7; Mirotvorec vyzval ke střílení pravoslavných kněží v Donbasu. Vyzvali příslušníky ATO, Národní gardy a další karatele, aby po kněžích stříleli „při sebemenším pocitu ohrožení života“.

8; S americkými muži se děje něco alarmujícího, varují Fox News. Suchá statistika vypovídá, že v USA probíhá nefalšovaná krize mužského pohlaví. Muži žijí kratší dobu, mají v průměru nižší vzdělání, více podléhají alkoholismu a drogovým závislostem, mají podstatně vyšší sebevražednost, páchají nesrovnatelně více trestných činů, oproti roku 1970 se zdvojnásobil podíl dětí vychovávaných pouze matkou.

9; Kyjev riskuje, že přijde o svá západní teritoria. Zakarpatští Maďaři vyzvali k vyslání stálé mise OBSE do Zakarpatska.

10; Důstojníci štábu ATO vjeli na minové pole a přišli o vojáky a techniku. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinských okupantů byly v Doněcké republice za poslední den pobořeny nebo poškozeny čtyři domy.

11; Ukrajinská propaganda se snaží o vyloučení všech informací z informačního prostoru, které by byť jen naznačovaly příslušnost ukrajinského národa či jazyka k ruskému světu. Používají k tomu „vědecká“ tvrzení, kterým se musí smát i žák základní školy.

12; V Moskvě se pokoušejí diskreditovat dobrovolníky v Donbasu. Jejich jménem šíří letáky s pseudopatriotickým obsahem a žádostí o finanční příspěvek.

13; V Senátu USA vyzvali k rozhovorům s Moskvou kvůli Putinově zprávě o nových zbraních. Skupina senátorů se obrátila na státního tajemníka Rexe Tillersona s výzvou k zahájení dialogu s Moskvou.

14; Trump souhlasí se setkáním s Kim Čong-unem. Setkání se bude konat do května letošního roku, ale místo zatím nebylo určeno.

15; Ruský obojživelný samopal předán do sériové výroby. Střílet z nejnovější ruskék zbraně je možné na souši i pod vodou.

16; Všude kolem samá zrada. V Kyjevě zuří kvůli termínu „Malopolsko“. Tímto elegantním názvem označují v Polsku západní regiony Ukrajiny.

17; Generál NATO Curtis Scaparrotti promluvil o vojenské převaze Ruské federace v Evropě. Podle generálových slov může Rusko zpochybnit převahu americké armády ve všech směrech.

18; Když už není co ztratit. Ukrajina se v posledních nadějích vrhá na Gazprom a vyhrožuje zabavením jeho aktiv po celém světě. Určitou škodu způsobit mohou, ale pro gigant, jakým je Gazprom, to budou drobné. Tím menší škody to bude znamenat pro Rusko jako stát.

19; V Radě federace komentovali výzvu senátorů USA k zahájení rozhovorů s Ruskem. Rada federace konstatovala pozitivní posuny v postojích amerických senátorů.

20; 670 atletů, 80 souborů medailí. V Pchjongčchangu startuje Paralympiáda 2018. Ruští sportovci budou sledováni s obzvláštní podezíravostí. Ruská výprava je na to připravena.

21; Rusko navrhla státnímu departmentu, aby si domlouvali schůzky přes Twitter. Reagovalo tak na tvrzení americké strany, že neobdržela od ruské strany žádné návrhy. „Vypadá to, že Twitter bude spolehlivějším komunikačním kanálem“, napsal tiskový tajemník ruského velvyslanectví v USA.

22; V centru Kyjeva se Saakašviliho stoupenci probili přes kordon policie. Protetující slibovali, že zabrání prezidentovi Ukrajiny položit květiny k pomníku Tarase Ševčenka.

23; Ty zrádče! Tady máš svou vlajku! Na bývalého šéfa Trumpova volebního štábu hodili ruskou trikolóru. „Ty jsi rozprodal Ameriku Rusům! Kolik jsi za to dostal?“, křičel protestující aktivista.

24; Kyjev už čtyři roky pěstuje ve společnosti nenávist k Rusku, říká stálý představitel Ruské federace při OSN. Ve svém vystoupení na zasedání Rady bezpečnosti OSN Vasilij Něbezňa připomněl světovému společenství příčiny krize na Ukrajině.

25; Štáb ATO informoval o ztrátách ukrajinské armády za posledních 24 hodin. O včerejším ostřelování předměstí Doněcka se ukrajinský mluvčí vůbec nezmínil.

26; Zatčený generál Ruban je podezřelý z přípravy atentátu na Porošenka. Připomeňme, že zatčení provázel velký zájem médií.

27; Protestující dav zabránil ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi položit květiny k pomníku Tarase Ševčenka. Prezident se musel omezit na projev v Ševčenkově muzeu.

28; Neexistující státnost: Jak se v Bělorusku snažili vybudovat lidovou republiku. 9. března 1918 vyhlásili v Minsku vytvoření Běloruské lidové republiky, ale nebylo jí souzeno proměnit se v plnohodnotný stát.

29; V Kyjevě byl drsně zmlácen poslanec za stranu Svoboda. Podle policejní verze vyvolal potyčku sám poslanec.

30; Ozbrojenci z „elitní“ brigády ukrajinské armády mučili a zabili bojovníka Doněcké republiky. Nepřítel má v úmyslu vyslat několik diverzních skupin ozbrojenců Azova do oblasti Novoazovska za účelem spáchání provokací.

31; Ušili to na mě. Ukrajinský generál popírá svou vinu. V Kyjevě probíhá zasedání soudu ohledně uvalení vazby na šéfa ukrajinského Centra pro propuštění zajatců.

32; V Pentagonu pohrozili, že zničí Rusko pomocí ponorek. Rusové nevědí, kde se nacházejí naše ponorky, které jsou schopny zničit jejich zemi, pokud se vydáme touto cestou.

33; Porošenko poručil šéfovi SBU, aby si vzal pod osobní kontrolu případ generála Rubana. Cíl byl jediný: destabilizovat společnost prostřednictvím masových teroristických činů, prohlásil Porošenko.

34; Rusko zesiluje tlak na balkánské země, říká generál NATO. Rusko pracuje na Balkáně a my (USA a NATO) jsme ponechali tento region bez pozornosti, lituje americký generál.

35; Ukrajinští neonacisté vyhrožují, že zmaří hlasování ve volbách prezidenta Ruska. Ozbrojenci ze „Svobody“ a „Pravého sektoru“ slibují „kremelským voličům“ uličky hanby.

36; Rychle vystřízlivěli, když se dověděli o nových ruských zbraních, a vzpomněli si na konstruktivnější přístup. Reakce Pentagonu a prezidenta Trumpa už byla umírněnější a nepřipomínala už tolik hrdinu přihlouplého komiksu, který věří ve svou všemocnost.

37; Kyjevský soud uvalil vazbu na generála Rubana. Podle jeho názoru se proti němu vyšetřovatelé spikli.

38; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení Pentagonu o schopnosti amerických ponorek zlikvidovat Rusko. V Pentagonu prohlásili, že ponorky USA jsou schopny zničit Rusko i Čínu. Místopředseda výboru Státní dumy pro obranu a bezpečnost Jurij Švytkin prohlásil, že hrozby dnes zaznívají nikoli od Ruska, ale především od USA a NATO jako celku. Ruské zbraně mají obranný charakter a dokáží jakýkoli útok odvrátit. Amerika se chlubí zbraněmi, které mohou zničit cizí země. My nejsme ti, kdo si přeje válku, naopak usilujeme o mír, který by se měl usídlit i v amerických hlavách. Ještě jednou navrhujeme sednout si za jednací stůl a konstruktivně projednat otázky zajištění bezpečnosti.

39; Tisíce mrtvol a řeky krve. SBU obvinila Zacharčenka a generála Rubana z přípravy teroristických činů v Kyjevě. Ruban s teroristy Alexandrem Zacharčenkem a Alexandrem Timofejevem se chystali spáchat teroristické činy v Kyjevě, řekl Gricak.

40; Opilý příslušník Pravého sektoru zabil autem chodce v Luganské oblasti. Informoval o tom oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky Andrej Maročko.

41; Kolotoč represí se roztočil naplno, říká dobrovolník ATO o případu Ruban. Jurij Kasjanov komentoval případ proti Vladimiru Rubanovi.

42; Zacharčenko odpověděl na obvinění SBU z přípravy teroristických činů na Ukrajině. Opakovaně jsem mluvil o tom, že máme spojení se skupinami odporu z celé Ukrajiny. Jsou to skupiny, které bojují za normální budoucnost Ukrajiny proti banderovcům. A tyto skupiny nadále fungují. Ale s Vladimirem Rubanem jsem se setkával pouze nad otázkami výměny zajatců. A to už dost dávno. Co se týče scénáře převratu, který tu prezentuje SBU, je nesmírně podobný scénáři laciného amerického ozbrojence pro nějakou zemi Třetího světa.

43; V Doněcku údajně došlo k výbuchu. Zahynuli prý dva lidé. Informace o okolnostech incidentu se upřesňují.

44; Nezletilí pachatelé v Novovolynsku zbili příslušníka ATO, bojovníka 128. brigády ukrajinské armády. Ani jeden z kolemjdoucích nepřispěchal na pomoc nebo se snažil přivolat pomoc.

45; Ostřelovač zlikvidoval v Doněcké republice ozbrojence Azova. Tisková služba Azova informaci o likvidaci ozbrojence potvrdila.

46; V OSN navrhli prezidentovi Filipín, aby se nechal vyšetřit psychiatrem. Duterte se vyjádřil, že by byl šťasten, kdyby pozabíjeli všechny narkomany, kteří žijí v jeho zemi.

47; Obyvatel Dagestánu zastřelil dva bojovníky Ruské gardy. Obyvatel Kajakentského okresu Dagestánu zastřelil dva pracovníky Ruské gardy.

48; Úřady Doněcka komentovaly informaci o výbuchu na autobusovém nádraží Južnyj. Vladislav Latyncev komentoval situaci. Informace o výbuchu v areálu autobusového nádraží Južnyj je lživá. V oblasti je naprostý klid.

49; Opilý ukrajinský úředník zahájil střelbu ve vlaku. Ve vlaku Oděsa – Kyjev přijíždějícího do oděského nádraží došlo ke konfliktu za použití zbraně.

50; Neočekávané prohlášení: Podnikatel Oleg Děripaska zná vlivnou tajnou společnost USA, která bojuje proti Rusku. Všechny zmínky o jakémsi „vměšování“ Ruska označil za příklad lživých a cynických manipulací uvnitř politického procesu v USA. Technologie a rozpad žurnalistiky faktu umožnily překvapivě malé skupině lidí narušit dvoustranné a mnohostranné vztahy s Ruskem. Rusko opakovaně popíralo obvinění z pokusů ovlivnit předvolební kampaně a referenda v jiných zemích.

51; Podrobnosti ze střelby v Dagestánu. Pracovník hlídkové služby policie zastřelil člena Ruské gardy a ještě dalšího člověka během občanského konfliktu v Dagestánu.

52; Dojemné obrázky. Děti prchající před ozbrojenci z Ghúty nechtěli pustit ruské vojáky. Tábor Er-Duer je situován nedaleko nejžhavějšího bodu v zemi . Východní Ghúty, kde probíhají prudké boje.

53; Evropa může v nejbližší době zavést obchodní opatření proti USA. Eurokomise může během dvou nebo tří měsíců zavést obchodní opatření vůči USA v případě, že zavedou nová cla.

54; Ukrajinská armáda utrpěla další ztráty. Srážky probíhaly u Avdějevky a ve směru na Mariupol.

55; USA vyzývají Rusko, aby vyhostila představitele KLDR. Vyzýváme Rusko, aby vyhostila severokorejské finanční a obchodní představitele Severní Koreje, říká Sigal Mandelker, zástupkyně ministra financí USA pro boj s terorismem a finanční rozvědku.

56; Bojovník Doněcké republiky Jevgenij Toropkin zajatý ukrajinskou armádou zemřel na následky mučení. Při prohlídce předaného těla byly zjištěny četné zlomeniny, nalezeny tělesné újmy, převážně v oblasti hlavy. Z těla byly odstraněny části kůže, které mohly svědčit o způsobu mučení.

57; V Británii informovali o nových podrobnostech otravy plukovníka – zrádce z Hlavní správy rozvědky. Bývalý důstojník Hlavní správy rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera Julija byli pravděpodobně otráveni nervově paralytickou látkou.

58; USA: Ozbrojený muž zajal ve státě Kalifornie tři rukojmí v domě pro veterány a zahájil palbu na policisty.

59; Erdogan slibuje vyčištění celé Sýrie od proamerických sil. Turecko rozšíří operaci proti Kurdům na všechny oblasti Sýrie, kde se nacházejí jednotky YPG.

60; Propagandista majdanu tvrdě zkritizoval majdanovskou moc. Televizní moderátor a propagandista majdanu Dmitrij Gordon kritizoval nepotismus  (=obsazování funkcí nekvalifikovanými příbuznými a známými) v ukrajinské politice.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!