Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě

Prezident Zeman ve svém inauguračním projevu neučinil nic víc, než řekl to, co všichni dobře víme – že totiž Česká televize není nestranná a že tzv. drží klandr hlavně jedné politické straně u nás, nesoucí název TOP 09. Pravda, která už má vousy a nové na ní bylo jen to, že ji u nás poprvé a též konečně vyřkl vysoký politik, byla tedy venku – a začala mela. Odstartovaná demonstračním odchodem 15 politiků TOP 09, ODS? KDU-ČSL a STANu z Vladislavského sálu pokračovala v sezení těchto demonstrujících v restauraci U vola, které se usneslo, že celou tuhle hrůzu má na svědomí onen nešťastný den, kdy parlament odhlasoval prezidentskou volbu vším lidem, který je ovšem pro tak náročný úkol buď neinformovaný, jak správně hlásá herec Vetchý, nebo nevzdělaný, jak taktéž správně tvrdí novinářka Petra Procházková.

Nejspíš jen u tohoto konstatování tam nezůstalo, jak vyplývá ze včerejšího rozdávání filmových cen Český lev na pódiu pražského Rudolfína, na němž ještě před televizním přenosem přečetl režisér Jan Svěrák text, nazvaný Pět vět na obranu České televize. Vyzval v něm politiky k zastání se České televize a pak mezi hosty rozdal podpisové archy, ve kterých se měli všichni podepsat pod text, označující Zemanovu pravdu z Vladislavského sálu za největší útok na nezávislost ČT od televizní krize r. 2000.

To ovšem nebylo všechno. K mikrofonu se dostala i režisérka Sommerová – a na místo díků za svůj lvem oceněný dokument, pronesla projev, ve kterém prohlásila, že Česká televize nepatří oligarchům, ale nám občanům.

U čehož bych se rád zastavil. Protože např. já, třebaže se též považuji za občana, nemám vůbec pocit, že by mi ČT patřila – a to ani v tom nejmenším. A jsem si jist, že kdybych se zeptal tisíce lidí na ulici, řekli by mi všichni do jednoho, že ani oni se necítí být vlastníky ČT, a nepochybuji o tom, že větší polovina těchto dotázaných by k mé otázce připojila slova, která se ve slušné společnosti nehodí vyslovovat.

Slušně je tedy vyslovím já. Jak bych probohasvatého mohl mít pocit, že mi patří něco, co mi od rána do večera lže, až se mu od huby práší, co mi vtlouká do hlavy základní poučku dneška, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru, když ze sta a tisíce příkladu vím, že pravda je opačná. Když ten notorický lhář mluví skutečně tak, jako kdybych poslouchal Kalouska či Schwarzenberga a zjejich povídání se mi jako vždy ježily vlasy hrůzou. Když mi svou nikdy neochabující lží ztrpčuje život tak, že se na tu krabici, z niž jeho hlas vychází, dívám nikoliv jako na přítele, kterého bych doma samozřejmě rád měl, ale na bídáka, který kolem mě s očima podlitýma krví obchází a svým klamstvem a podvody mi ubírá roky života. A který mi – a to je na celé věci to nejsmutnější – bere víru v to, že přece jen snad kráčí svět správným směrem a že pravda přese všechno nakonec zvítězí.

Tak se tedy trápím já, ale určitě ne např. režisérka Sommerová. Ta se oddává slastnému pocitu, že jí Česká televize patří, a není v tom žádnou průkopnící. Už ve zmiňovaném roce 2000 prožíval stejný pocit herec a moderátor Jan Kraus, když řekl: „Tahle televize je naše a nedáme si ji nikým vzít“!

Takže na středeční protestní manifestaci na Václavském náměstí, k níž vzešla výzva ze zmiňovaného předávání Českých lvů a která má proběhnout pod heslem: Zemane – my ČT nedáme! budou oba tito„takymajitelé ČT“ jistě přítomni, a budou tam s nimi juchat a protestovat všichni, kterým se, stejně jako jim zdá, že jim ČT patří, a že už z tohoto prostého důvodu nemůže mít chybu.

28951371_278180112718615_2283678797308298376_n

Já ovšem budu chybět, ale docela rád bych přivítal sraz, na kterém se na rozdíl od párty pod koněm bude vyzdvihovat pravda.

 
32 Komentářů k Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě

 1. napětí napsal:

  TUPO9 – parta devíti tupců…

 2. petr366 napsal:

  To, že je starý Svěrák pitomec víme dávno. Že se takto chová i jeho syn Honza je smutné. Mimochodem ať si tu čt klidně vezmou ale ať si ji financují ze svého. Ode mne už ani vorla.

  • proud napsal:

   Nikdy jsi neslysel napriklad ze : Jablko nepada daleko od stromu,nebo: Po ovoci poznate je?…………;-)

  • hel napsal:

   nevím, proč přenechávat veřejnoprávní televizi partě, která si ji fakticky zprivatizovala pro sebe, ale na účet všech..parazitují na nás a doslova šílí z každého, kdo by jim chtěl jejich monopol vzít…je ovšem vrcholem drzosti i ztráty soudnosti, že každý jiný názor považují za útok na „nezávislost“…to demonstraci chtělo už dávno, bohužel se nestalo, lidé jsou na to trochu líní…tak jim vzali vítr z plachet a dnes jim dorostla mladá happy generace v neziskovkách, která se ráda připojí, má protesty v náplni práce a pravda je pro ni dost relativní pojem

   • Jan Vok napsal:

    Nedávno jsem četl na jedné diskuzi nápad, který se mi moc líbí. ČT s jejími programy by měla být zakódována, a ty masy posluchačů které bez ní nemohou žít, by si zaplacením zajistily přístup k vysílání. Odpadl by tak i debilní argument, že kdo má doma el. proud může sledovat ČT a proto musí platit výpalné. Nešla by provést v tomto směru nějaká podpisová akce? Když kavárna může pořád někoho odvolávat, je na čase se začít bránit.

  • paja napsal:

   Trvalo mi, než jsem se odhodlal vyhodit televizi a přestal platit výpalné 135 kč. Chci vám říci toto: Je to snadné, daleko snadnější, než byste čekali.

 3. hel napsal:

  útoků proti pravdě přibývá..novinky.cz mi bleskurychle smazali komentář s odkazem na video o sorosovi a o vzkazu slovenských fotbalových ultras…a to nestačilo, pro jistotu mi rovnou zablokovali vstup do diskuse na jeden týden s pohrůžkou, že to může být navždy..šlo o tato dvě videa: https://www.youtube.com/watch?v=P4d20bzkgH8
  https://www.youtube.com/watch?v=zklk7a3MoQ8

 4. petr366 napsal:

  Haha! Si měký pekelníku. Mne blokli před parlamentními volbami skrzeva Šášu Mitrofanovic už asi navždy. Co naplat byl jsem na něj odjakživa alergický.

  • hel napsal:

   nedivím se, mitrofanov a pehe jsou nejen demagogická, ale doslova záškodnická dvojka, co manipuluje, překrucuje i lže, až se od huby práší…ale dobu bloknutí vám redakce oznámí do mailu, takže pokud navždy, napsali by vám to..

 5. Josef Švejk napsal:

  To dělá ta demokracie a svoboda. Před 89tým by se vyhlásilo heslo „Povaleči z kaváren, do polí a továren!“ a na Václaváku by měli budoucí vládci (veksláci, drogisté, umývači oken, topiči atd.) klid na práci.

  • .lak napsal:

   Produkční tvorba je o blahobytu dnes západním hodnotám, kolonijálníčníkům motáci. Kavárníci, disidenti západu pernamentně by poté měli ale PROPoposmlouvu s ANO. Nikdy nevstoupíš do téže řeky, dnes stoky neziskovek domorodci cálovaných prostřednictvím s.r.o. mimovládek malou domů a profitu mimozemšťanů a jiných exotů. :-D

 6. Perun Hromovládný napsal:

  Je to klišé. Ale pravda začíná tam, kde končí signál ČT.

 7. Josef I. napsal:

  ČT (údajně veřejnoprávní) už dávno si platí lidi, kteří jsou proti našemu prezidentovi (veřejnoprávní TV vystupuje proti našim nejvyšším veřejným činitelům, proč a v čím zájmu???). V zájmu těchto vyhořelým politikům Kalousek a jeho knížepán, kteří úzce spolupracují s Bakalou a Teličkou a jejich mecenášem Sorošem na které je navázán i Sobotka (hrobař soc.dem.), Bělobrádek a jeho soukmenovec nevolitelný Herman. Všechno jsou to lidé, kteří jsou veřejně spojováni s kauzami tunelování ČR a snad i s kolaborací. Dokonce to vypadá, že se spojili pro kraďošení a islamizaci ČR??? No a Svěrák vypadá jako chamtivec, který si z ČT zřejmě udělal dojnou krávu a nebo se z něj stal bílý kůň pro vyšší zájmy odpustků???? Ono se to pěkně odkopává a čím dál víc to smrdí.

 8. jan nowak napsal:

  .. no – tag ta-dy TO určitě nezapadne Zooo Obzor – jag we-ce-ce KRTek , proude ..
  Ssem se chtěl wo-pi-tať , či-že wod gdy mi má kráwa M. chcát do do pi-či .. do náDržky &
  swou ž žluklou E 6 ~ xxx ??

  .. gdo TO má furt pplatit – gór dyž TO žere jag TRANSPORTER T3 SS
  SSYNCRO : )) *

  * močowina zza 0,99 , – €.ček .. / wiz. KRTeček /
  .. na-to má jen MROŽ zz Uher & ale TO mu-sí jezdit furt na ko kole či~bo sedět zza komínem , ja-
  ko mistr Houbeer : ))

  ps : Bijme jéé bra.tia ww weď SA !
  .. oni atď atď

 9. Vlado48 napsal:

  Jaká TOP 09 když od loňska to je už jenom TOP 5,1. A nebýt pražáků tak by byli v prdeli a ne v parlamentu.

 10. nisaS napsal:

  Onehdá zde bylo otištěno, že v Maďarsku se hrálo dycky velké divadlo. Nosatí se namaškařili a v divadlech hráli dle not

  nosatých příběhy pro obyčejný lid, určený k vytěžení. Úrovní, gde se hraje je hned někoik až po parlamentární prkna, co

  znamenají svět. Takže herci v divadle jsou ti, na které nezbylo koryto v parlamentní kantýně. Herce už poznat nelze, páč s

  maskou spí, sní, a ták. Muheeeee
  Jen obyčejní lidé se domnívají, že ten stát patří jim a jejich zas-tupitelé jen nějak blbě slyší, blbě chápou, ale v podstatě si

  je volí jako největší odborníky řízení státního ústavu duševně chorých. občanů, keří už nemají ve skutečnosti zadarmo

  žádných práv. Už je ojebe i malej benda. Gdyž se někteří probudí a vidí, že tento divadelní trhák funguje v okolních zemích,

  gde nosatí se rovněž líčí a hrajou si na odborníky, že v Česku nééé?, Muheeeee, dojde jim postupně, že všechno co by

  měli dostávat zadarmo zmizelo ve „vlastnictví“ odborníků, keří jezdí na školení na kravskou horu a učí se tam po volbách

  přebírat kravská lejna od kobylinců. Jejich znalosti jsou stále více neuvěřitelnější. Jejich představy o potřebách národa, na

  kterém zrovna mají zasezeno jsou stále byzarnější a pitvornější. Na Slovensku stojí před nepřítelem, kterého

  dalekohledem vidí jak tahá za šňůrky slovenských blboňů. Češi si myslí, že u nich to je jinak. Že si vládnou. Muheeeee. Je

  to tam za čárou jeden maďarskej herec, tajtrdlík, kterého se všichni po zuby ozbrojení, zákonem osvícení blboni s

  ochrankami a zbytky armád, třesou jako ratlíci. Tajné a nejtajnější služby vládnoucích blahorodí se bojí zveřejnit už jen to,

  že ten bandita je v cizině. Ten, jerý kerý hučí, že jako vládne v zastoupení světovým bankocetlovým armádám, že se

  rozhodl po obědě slupnout Slovensko, páč si ho všimnul na švédském stole. A na stole se všichni dohadují o tom, co ten

  bandita vlastně chce. Že esli taky má zavedenou nějakou platovou diferenciaci a používá podobný pokuřincovaný

  zásluhový žebříček jak jsou zvyklí. Že by pro zasloužilé mohly něgde zůstat prémie.

  A za co že se vede tento mezinárodní harpagondechajcky ukotvený spor o vliv na územích po kerých takovým není ani

  howno ? No to byste nevěřili, bojuje se zase za demosgdáciu. Že to je takovej kamarádskej režim, gde si blboni mají

  myslet, že jim všechno patří a odborníci je dycky u berouse přesvědčují, že to patří jim i s urnama po předcích, tak jak to

  leží a běží.Gde všichni jsou jako občani a všichni jako vládnou, ale jen malej benda a jeho přátelé smějí podepisovat.

  Muheeeeeee. Že tam jako rozhoduje rozumně, odborně , udržitelně nebo soběstačně tak že to národ obohatí.

  Muheeeeee. A nejvyšší říkají, že jsou všichni občani, že mají stejná práva. Muheeeee. A gdyž chce nějakej zapadlej

  občan (vlastenec) kousek té moci a podíl na kase, tak ho vyhoděj jako bezdomovca do kontejnéru, ale při jeho

  kotrmelcích mu stále říkají, že je občan, tak ať se chová tak, jak se chovat, má..A všichni na Slovensku a v Česku mají

  strach jen o tu demosgrácu. Fantastické, úžasné.

  • .lak napsal:

   Své dydlace teď odhazuji v dál. Gdyby to tak šlo s harpagonchadejci, ve dvo to nepude, přidejte se. :-)

   • Robo napsal:

    Z diskusie: Pred prvou voľbou Putina:

    “On nemá šanci” – silně hřímaly USA
    “On neuspěje” – křikla Evropa
    “Jemu se vše podaří” – tiše řekl Bůh

   • jan nowak napsal:

    A ww wše-lidowý kokomentátor & Opačník Sasín..
    .. nám eště neodpowěděl – proč nechce být 3 * * * hwězdou HzDS ?

    ps : Proude.. pozdrawuj Haarpíka !

    M

    • .lak napsal:

     Thomu poudala skřeky difné smečky rozuměla nanynka.
     https://www.youtube.com/watch?v=XdZ-ETqwfdw :-) :-D

    • HVzV napsal:

     Na třeti hvězdu si budeme muset ještě počkat,

     ovšem volné místo stale zůstává DRUHÁ HVĚZDA.Po poradě vedeni občanů voličů se přišlo na to,že v důsledku zrady věřicich stranou KDU,která přešla na stranu Satanistů se nemajinaši věřici na koho obrátit natož koho volit.

     TO JE CESTA DO PEKLA!

     Protoje nasnadě uvažovat nahradit nejen KDU,ale i ČSSD včas ZALOŽENIM KSDH tj ve zkratce

     Křestansko Sociálnim Demokratickým Hnutim.

     To by bylo vhodné téma pro všelidovou debatu nebot je to věc nová a aktuálni.
     Založenim nových hnuti,které by v koalici uznávaly

     NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ,

     by tyto strany měly zaručeno předem monumentálni vitězstvi,nebot nikdo z politické třidy NEMÁ tak bezvadnou ideologii,kterou maji sami občané v NP!

     A TO BY SE URČITĚ LÍBILO I NÁMI OBLÍBENÉMU PANU SOROSOVI,KTERÝ NEBUDE JISTĚ VÁHAT PUSTIT PRO NÁS NĚJAKÝ TEN MILION DOLÁČŮ DO ZÁKLADŮ nebo si myslíte že ne?.

 11. Jarmila napsal:

  Je to tak, Česká televize už dávno není česká a už dávno není naše (nás diváků). Uzurpovalo si ji pro sebe pár stovek lidí- prostě si ji pro sebe zprivatizovali a dělají si naprosto co chtějí a ještě si nechají od nás diváků povinně platit poplatky. Kdysi se za komunistů říkávalo, že Rudé právo lže, jako když tiskne. Teď se může zase říkat, že ČT lže, jako když kdysi Rudé právo tisklo.
  Oni už dnes dokonce neumí natočit ani jediný slušný celovečerní film. Nechali jsme se včera s mužem zlákat filmem oceněným na Českém lvu, nazvaným Bába z ledu. Prokristapána, to byla taková kravina, která neměla hlavu ani patu, že jsme to ani nedokoukali. A to byli ještě tak drzí, že to nazvali komediální drama. V tom filmu nebyla ani špetka humoru, jen se tam všichni s kamennými tvářemi navzájem žrali. Oni prostě ty filmy dneska točí pouze kvůli PRACHÚM. Sami si je označí za oceněné, posbírají prachy a ceny- a že to není vůbec ke koukání, to je nezajímá.
  Ten samý den jsem se dívala na socialistický film, zvaný Matěji, proč tě holky nechtějí? (mimochodem, vy dnešní mafiáni, co křivíte na počkání historii, ten film není komedie ČSR, ale komedie ČSSR). Přestože jsem ten film v minulosti již viděla, ráda jsem se na něj podívala znovu, protože tolik laskavého a lidského humoru, to se hned tak nevidí (a už vůbec ne v dnešní době).

 12. houbeer napsal:

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466387-po-smrti-migranta-zazil-madrid-bourlive-protesty.html

  tak se delaji protesty,jsem zvedav kdy se u nas ci na slovensku to strhne obdobne.staci hodit kamen,policie bude chtit zasahnout a medialni zumpa to obrati jako utok na pokojnou demokratickou seslost a bude mela……ach jo,toho se bojim asi nejvic,ze to speje k ,,otevrene,, valce mezi polovicemi naroda,je nas pul na pul….
  hesla jako – OTEVRETE HRAD naprosto ve me vzbuzuji hruzu z toho co bude priste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!