Přehled zpráv – RusVesna 12.3.2018

mantiya_molotok_sudeyskie1; Platit a plakat: Co zůstává Ukrajincům skryto ohledně Stockholmského cirkusu? Pseudovýhra Ukrajiny ve Stockholmské arbitráži v žalobách proti ruskému Gazpromu evidentně přispěla k opilosti z úspěchů, která se mění na kocovinu.

2; Nevědí si rady s výchovou a vzděláním. Zmatení francouzští rodiče čím dál častěji posílají své děti do internátních škol.

3; Globální soupeření: uskuteční Američané další úder na Sýrii? Růst napětí mezi Ruskem a USA se zvyšuje každý měsíc.

4; Putin informoval o vztazích svého děda s Leninem a Stalinem. Prezident Ruska Vladimir Putin ve filmu novináře Andreje Kondrašova vyprávěl nové podrobnosti o své rodině.

5; „Sarmat“ dokáže zasáhnout cíle po celé planetě. Vojáci ukázali možnosti nejnovější rakety. Ruská mezikontinentální raketa RS-28 „Sarmat“ nebude mít v nejbližší době konkurenci.

6; Jaké škody přináší mozku smartphony? Největší škody na lidském mozku páchají neustálé zprávy a varování před smartphony.

7; Březen 2018: Američtí generálové pláčou čím dál hlasitěji. Západ je zamtený a neví, jak reagovat na kvalitativní skok ruského obranného průmyslu.

8; Roboti ve válce aneb válka strojů. K čemu může vést nadměrný zájem o umělou inteligenci?

9; Islamista a LGBT aktivista. Byl odhalen „hrdina“ Fake News listu Novaja Gazeta. Stoupenci dopisovatele Nové Gazety, který se „zachránil“ v Německu, raději mlčí.

10; Já tě uškrtím ty dobytku! Oděská učitelka bila děti. Na videu, které evidentně natočily samotné děti je vidět, jak starší žena bije malého chlapce, nadává mu a vyhrožuje, že ho uškrtí.

11; Velká hra: Anglie proti Rusku před 200 lety a dnes. Sport je vždycky politika. A je hloupý ten, kdo to nechápe.

12; „Tygři“ rozdělili kotel v Ghútě už na tři části. Syrská armáda pokračuje v rozsáhlém útoku na předměstí Damašku – ve Východní Ghútě.

13; Pravda o ukrajinské armádě. Jak slouží vojáci na Ukrajině a jak v Rusku. Znační část ukrajinského obyvatelstva dosud věří tomu, co jí říká současná ukrajinská moc.

14; Žirinovský slibuje, že udělá Kyjev „hlavním městem maloruského okruhu Ruska“. V ruských televizích jede na plné obrátky předvolební kampaň šéfa Liberálně-demokratické strany Vladimira Žirinovského.

15; Co nejvíc poškodit Putina. Jednoduchý a efektivní způsob. Je ale dávno známo, že rusofobie je nejnebezpečnější pro psychické zdraví svých nositelů.

16; Jsem znechucen Putinovým poselstvím, říká šéf Pentagonu. Mattis prohlásil, že stejně jako mnoho jiných sledoval Putinův projev.

17; Kim Čong-un chce uzavřít mírovou smlouvu s USA. Informují o tom jihokorejská média.

18; Jatka v Chersonské oblasti. Banda ukrajinských vojáků zaútočila na civilní obyvatele. Jsou oběti. Video z bezpečnostních kamer zveřejnili místní bloggeři.

19; Zneškodnění raket Vojevoda bude zahájeno v nejbližší době, hlásí ruské ministerstvo obrany. Raketový komplex Vojevoda s těžkou raketou RS-20V byl předán do výzbroje na konci 80. let.

20; „Aspiranti na členství v NATO“: Polygon ukrajinské armády se utopil v blátě. Náhlý příchod jara otevřel v Nikolajevské oblasti vlastně druhou frontu.

21; USA a Ruská federace zůstaly největšími vývozci zbraní za roky 2013 až 3017.

22; V Kyjevě chtějí zákonem přikázat obyvatelům Krymu a Donbasu, aby se omluvili Ukrajině. Text omluvy je součástí návrhu zákona.

23; Ukrajina navrhla Austrálii vybudování kosmodromu. Mohli bychom se starty začít už zítra ráno, kdybychom měli vhodnou platformu, prohlásil velvyslanec Ukrajiny v Austrálii.

24; Londýn je připraven obvinit Rusko z otrávení Skripala, píší britská média. Poté budou okamžitě zavedeny sankce a možná i vyhoštěni ruští diplomaté.

25; V Británii ke dni matek vydali pohlednice pro transgenderové „mámy“. Obchody vysvětlují, že se k tomuto kroku odhodlaly, aby učinily Den matek „genderově inkluzivnějším“.

26; Chorobné fantazie. V Doněcké republice zareagovali na Kyjevem projednávaný zákon „O omluvě“. Připomeňme, že autor návrhu zákona navrhuje obyvatelům Krymu a Donbasu omluvit se Ukrajině a Ukrajincům.

27; Ukrajinského muzikanta zatkli v Řecku kvůli převážení nelegálních migrantů. Sólistovi ivano-frankovské kapely Familia Perkalaba hrozí dlouhé vězení.

28; Ukrajinská armáda ostřelovala automobil s dělníky Doněcké filtrační stanice. V 7:00 hod, ráno ukrajinská strana zahájila palbu na kolonu automobilů, které vezly lidi na pracoviště.

29; Vysoce přesný „Krasnopol“ ráže 152 mm. Na ministerstvu obrany předvedli záběry ze střeleb. Přesně touto municí byla v Sýrii zlikvidována skupina teroristů, která ostřelovala leteckou základnu Hmeimim. 31. prosince 2017.

30; Sami budou žádat o dopuštění, říkají krymské úřady o ukrajinském návrhu zákona „O omluvě“. Přijde doba, kdy oni sami budou prosit o odpuštění obyvatele Krymu za všechno to, co na poloostrově napáchali.

31; Rusko má třetí zlato na Paralympiádě 2018. Vítězství v lyžařském závodě na 15 km vybojovala Ruska Jekatěrina Rumjanceva.

32; Pracovníkům ruské rozpočtové sféry byly od prosince 2017 v rámci „květnových výnosů“ několikanásobně zvýšeny mzdy.

33; Byly zveřejněny záběry z hokejového tréningu Vladimira Putina. Kolegové se mě snaží šetřit a umožní takovým „čajíčkům“, jako jsem já, pohrát si s pukem, komentoval svůj zájem o lední hokej prezident Ruské federace.

34; Na žádost Turecka Rusko urychluje realizaci kontraktu na dodávku S-400. Nedávno šéf Rostechu Sergej Čemezov oznámil, že Turecko získá čtyři soupravy S-400. Cena kontraktu činí 2,5 miliardy dolarů.

35; EU prodloužila protiruské sankce. Omezení se týkají 150 občanů Ruské federace a 38 ruských společností.

36; Vladimir Putin přijede před volbami na Krym. Tuto informaci už novinářům potvrdil tiskový mluvčí ruského prezidenta.

37; Minometné ostřelování /ráže 120 mm) a cynické provokace. Ozbrojenci ukrajinské armády se baví tím, že ostřelují čerpací stanici Jihodonbaského vodovodu a Doněckou filtrační stanici.

38; Dobrovolnice pomáhající ukrajinským karatelům ukázala fotky účastníků ATO zlikvidovaných v Donbasu. „Umírají tady prakticky děti. Mně je z toho úzko, a co vám?“, píše dobrovolnice o dvacetiletých vojácích, kteří nalezli v ATO svou smrt.

39; Agentura Moody´s snížila rating Venezuely na úplné minimum. Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service snížilo dlouhodobé známky Venezuely na nejnižší možnou úroveň.

40; Porošneko slibuje zavést sankce proti organizátorům voleb na Krymu. Ukrajina neuznává „fejkové“ prezidentské volby na dočasně okupovaných územích, rozčiluje se ukrajinský prezident.

41; Peskov komentoval Putinova slova o jeho břemeni, které občas nese. Připomeňme, že v interview pro americkou televizní stanici Putin prohlásil, že některá prohlášení jeho tiskového mluvčího jej samotného občas udivují.

42; Ukrajinský generální prokurátor Lucenko obvinil ruský Ústavní soud z napomáhání anexi Krymu. Předsedovi soudu a osmnácti soudcům bylo sděleno podezření, z něhož vyplývá, že jsou povinni se dostavit k výslechu na Hlavní vojenskou prokuraturu do Kyjeva.

43; V Donbasu byl zlikvidován seržant Vojenských námořních sil Ukrajiny. Ve zprávě velení se říká, že seržant Alexandr Švec zahynul během plnění „bojového úkolu“.

44; Ukrajinská armáda zahájila palbu na okraje Gorlovky. Zahynul obránce Doněcké republiky. Informaci o smrti bojovníka Armády Doněcké republiky potvrdili v operativním velení Republiky.

45; Byly zveřejněny záběry z útěku ukrajinských vojáků před municí,m která začala náhle hořet. K incidentu došlo na ukrajinském kontrolním stanovišti ve chvíli, kdy se prováděl oficiální soupis zbraní zabavených Vladimiru Rubanovi.

46; Všichni zemřou! Narkoman z ukrajinské armády spáchal výtržnost, když hrozil kolemjdoucím zbraní. Ukrajinský voják byl převezen do drogového oddělení za účelem provedení expertizy.

47; EU neuzná volby prezidenta Rusku na Krymu. Oznámila to nejvyšší představitelka Evropské unie pro zahraniční záležitosti Federica Mogherini během společné tiskové konference s prezidentem Ukrajiny.

48; Zemřel Oleg Tabakov. V Moskvě ve věku 82 let zemřel národní umělec SSSR, umělecký vedoucí moskevského divadla MCHT Oleg Tabakov.

49; V Kyjevě byla nalezena mrtvola ozbrojence ATO se znaky násilné smrti. Voják byl nalezen mrtev na železničním nádraží v Kyjevě se stopami bití.

50; Na Zakarpatsku není žádná Ukrajina! V Nejvyšší radě předpovídají regionu osud Krymu. Kreml pokračuje v podkopávání naší národní bezpečnosti nejen v Donbasu, ale i v Zakarpatsku, rozčiluje se poslanec a bývalý velitel trestního batalionu Dněpr-1 Jurij Berjoza.

51; „K čemu nám bude rozvědka, když nebude chleba?“, ptá se Putin. Prezident Ruska Vladimir Putin zažertoval, že země nebude potřebovat rozvědku, pokud by nebyl chléb.

52; Savčenko byla pozvána k výslechu na SBU. Odjela do zahraničí. Generální prokurátor poznamenal, že dnes ve 4:00 poslankyně Naděžda Savčenko opustila území Ukrajiny.

53; V Moskvě podpálili část budovy FSB. V Moskvě policisté zadrželi muže, který na znamení protestu podpálil stěnu vedle vchodu do kanceláře FSB.

54; Porošenko zveřejnil cenu za nesplnění rozhodnutí arbitráže pro Gazprom. Je mimo jiné přesvědčen, že ruská společnost všechny dlužné peníze zaplatí.

55; Poslali je na smrt. Velení tvrdě potrestalo vojáky ukrajinské armády, kteří informovali o neúnosných podmínkách na polygonu. Po splnění nebezpečného úkolu pak unavené vojáky nepustili ani do umývárny.

56; Ruští novináři v Británii začali dostávat dopisy s výhrůžkami. Informaci o hrozbách potvrdili na ruském velvyslanectví, na jehož adresu také přišlo několik podobných dopisů.

57; Záporožská jaderná elektrárna koupila od Ruska náhradní díly za 2,5 milionu euro. Mají být dodány do 10. dubna.

58; Hoďte ty čubčí syny krokodýlům. Prezident Filipín se naštval na pracovníky OSN. Rodrigo Duterte během vystoupení ve městě Zamboanga vyzval vojáky, aby odmítli spolupráci s experty.

59; Ukrajinská armáda zahájila palbu na jihu Doněcké republiky. Dnes večer ukrajinská armáda začala pálit po frontových obcích Voďanoje a Sachanka.

60; USA vyhrožují, že uskuteční úder na Sýrii. Během zasedání Rady bezpečnosti OSN to prohlásila americká stálá zástupkyně při OSN Nikki Haley.

61; Premiérka Velké Británie prohlásila, že přeběhlíka z Hlavní správy rozvědky otrávili látkou vyvinutou v Rusku. Bývalý plukovník ruské hlavní správy rozvědky Sergej Skripal a jeho dcera Julija byli otráveni nervově-paralytickou látkou s názvem „Novičok“.

62; Ukrajinský soud prodloužil vazbu Rusovi Mefedovovi obviněnému v případu 2. května 2014. Prokurátor podal žádost a trval na nutnosti prodloužit vazbu.

63; Velká Británie žádá od Ruska vysvětlení v případu Skripala. Lhůta pro podání podrobného vysvětlení byla stanovena do úterka večer.

64; Máme se obávat výkyvů v kursu rublu? Ministr financí Anton Siluanov se snaží veřejnost uklidnit, že není žádných důvodů očekávat prudké výkyvy v kursu rublu.

65; Británie dala Rusku ultimátum. Britský ministr zahraničí Boris Johnson informoval ruského velvyslance v Londýně Alexandra Jakovenka, že má na podání podrobného vysvětlení čas jen do úterního večera.

66; Rusko a Velká Británie mohou přerušit diplomatické styky, říká senátor. Není mnoho precedentních případů pro podobný politický tlak a vydírání. A všechny skončily stejně? Přerušením diplomatických styků, říká Morozov.

67; V Kyjevě navrhli, aby byl vyhlašován smutek během pohřbů obětí ATO. Příslušný návrh rozhodnutí musí projednat stálá komise Kyjevské městské rady.

68; Turecké ministerstvo zahraničí si pozvalo německého velvyslance v souvislosti se zapalováním mešit v Německu. Velvyslanec Německa v Ankaře Martin Erdmann byl předvolán na turecké ministerstvo zahraničí v souvislosti se sérií útoků na mešity v Německu.

69; Premiérka Velké Británie vysvětlila, proč obvinila Rusko z otrávení Skripala. Britská policie 5. března informovala, že oba lidé se nacházejí v kritickém stavu kvůli otravě neznámou látkou.

70; Ukrajinu přepadla vlastní armáda. Rvačka příslušníků ukrajinské armády a civilních osob skončila vraždou. Na vojenské posádce v obci Novaja Zburjovka je dislokována 28. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinské armády.

71; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na obvinění Velké Británie v případu Skripala. Na ministerstvu zdůrazňují, že vyšetřování otravy Skripala nejen že dosud není uzavřeno, ale ve skutečnosti ještě ani nezačalo.

72; Platy funkcionářů budou srovnány. Platy úředníků ruských ministerstev a dalších úřadů mají být unifikovány.

73; Státní department přiznal, že blokování „Severního proudu-2“ nebude mít žádný vliv na politiku Ruska. Předtím předsedové parlamentů Litvy, Lotyšska a Polska požadovali přijetí opatření proti výstavbě plynovodu.

74; Téměř polovina Poláků má negativní vztah k Ukrajincům. Nejvíce Poláků sympatizuje s Čechy, Italy, Američany, Brity, Slováky a Maďary. Nejméně sympatií mají k Rusům, Romům a Arabům.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 12.3.2018

 1. Paw napsal:

  Ukrajinci aspon valci za cizi.
  Populace EU za sve penize dostavaji invaze a okupace stedre jimi placenych Islamskych fanatiku z nich se vyklubava tisice podlych a vrazednych teroristu ,jejich vyzbroj , take na vyplatni listine EU pracujicich…
  Plati stedre vlady , ktere vse organizuji a plati se na valky vsude na svete..
  Propagandu dostavaji take za sve z Televiznich kanalu a vsechny demonstrace za vymenu populace take plati a vybavuji…
  Spokojenost pak je na vsech stranach a valku proti Syrii a Rusku a zbrojeni a miliardove dluhy se take zaplati…Z naseho.
  Odzbrojeni obcanu aby se nikdo nemohl branit ani trochu a cokoliv je treba pro evropske teroristy na vse je penez dost a dost..

 2. Dvojitá Nula napsal:

  Neznám žádnou organizaci M16, ale vím, že existuje flinta. Jo a taky vím, že existuje Military Inteligence 6 nebo-li MI6 nikoliv M16. Tento blábol už čtu asi po x-té. Lidi, kteří nerozumí kontextu překládaného textu by měli dělat něco, čemu aspoň trochu rozumí. Děkuju za pochopení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!