Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli

Russian-spy-who-was-double-agent-for-MI6-critically-ill-after-being-poisoned-in-SalisburyedDůvod je jednoduchý. Nejsou na hlavu padlí. Sergej Skripal, jak známo, předával při svém pobytu v Anglii britské M16 tajné informace o ruských špionech a Moskva ho za to v roce 2004 odsoudila na 13 let do vězení. Ale po šesti letech, to je v roce 2010, dostal Skripal milost a Moskva ho vyměnila za ruské špiony uvězněné v USA. Skripal se tedy ocitl znovu v Anglii – a to, co snad ještě lidem z M16 dosud nedopověděl, měl možnost dopovědět jim nyní.

V tu chvíli byl Skripal pro Rusy odbytá záležitost, která se už nedala ani vylepšit a ani zkazit, nic víc Britům už Skripal prozradit nemohl, takže tomuto agentovi, jak napsal bývalý pracovník ruských zvláštních služeb Ljubimov v Kosomolské pravdě, přestali Rusové věnovat jakoukoli pozornost. „Byl poslán na Západ v rámci výměny. To znamená, že je pro nás naprosto nezajímavý“.

Předpokládat tedy, že Rusové (na čele s Putinem samozřejmě), se v této pro ně de facto už uzavřené situaci jednoho krásného dne roztřásli hněvem, přisahali Skripalovi pomstu a poslali do Anglie emisary s vražedným nervovým plynem, kterým pak tito v obchodním středisku v Salisbury obstříkli prostor, ve kterém se Skripal s dcerou pohybovali, je historka tak absurdní, že jí mohla uvěřit jedině britská premiérka Mayová a americký zahraniční ministr Tillerson. Ti už totiž o vině Ruska mluví jako o téměř hotové věci, a premérka Mayová dala v posledních hodinách Rusku dokonce cosi jako ultimatum: „Pokud Moskva nevysvětlí, jak se dostala nervová látka do Britanie, bude to britská vláda považovat za užití síly na jejím území.“

„Je to cirkusové představení v britském parlamentu“ řekla mluvčí ruské diplomacie Zacharovová.“Politická informační kampaň, založená na provokaci.“

Doplňme, že po předpokládaném plynovém útoku na otce a dceru Skripalových v obchodním středisku, vyšli ti ještě v pořádku ven na vzduch, procházeli se blízkým parkem, ale v jednu chvíli se jim udělalo nevolno, posadili se na lavičku – a po pár minutách už na nosítkách směřovali do nemocnice v Salisbury, kde se ve vážném stavu, otec ve stavu vážnějším než jeho 33 letá dcera, nalézají doposud.

Položme si nyní tuto základní otázku: jsou ruští politici tak tupí, že by si nedokázali spočítat, že když budou jednat tak, jak je jim to Mayovou a Tillersonem připisováno, půjde celá západní politika a celý západní mediální svět následně tou nejprimitivnější a pro ně též nejvýhodnější cestou a předloží lidstvu celou aféru takto co nejpřehledněji: SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI.

Jistě, takováto historka o ukojení zrady vraždou zrádce by obstála v akčním filmu o gangsterech v Chicagu, ale co pohledává ve světě nejvyšší mezinárodní politiky, v níž se co nejúzkostlivěji dbá na to neudělat jediný chybný krok, protože světová veřejnost právě tohle co nejbedlivěji sleduje a hodnotí? A potřísnit si ruce vraždou se přece logicky rovná sebevraždě.

Takže bráno z tohoto hlediska a při uplatnění logiky i při zodpovězení otázky Cui bono, můžeme vinu Ruska na Skripalově otrávení s dobrým svědomím vyloučit.

Ale pozor! Položme si znovu otázku Cui bono a posuďme, komu tedy Skripalovo otrávení skutečně slouží? A vraťme se v té souvislosti zpět k Mayové a Tillersonovi, kteří naplněni vírou, že lidé na Západě jsou svými médií už natolik zpitomělí a tudíž neschopní položit si ani jednu ze shora uvedených otázek, si zcela samozřejmě dovolují obviňovat z pokusu zabít Skripala Rusy a mezi řádky spojovat tento zločin přímo s prezidentem Putinem.

Proč? Protože nejen poněkud nejasný obraz Ruska, ale i obraz konkrétního živého člověka, který na čele toho Ruska stojí, je dobré a výhodné před tváří světa pošpinit.

Takže ještě jednou se zeptejme Cui bono – a odpověď k nám přijde sama.

(A že mě tak napadá cosi mimo shora uvedený velký prostor. Uplatňuje se Cui bono v míře dostatečné na Slovensku? A kampak ukazuje? Komu ony vraždy dvou lidí v současné chvíli slouží? Vy nevíte?)
24 Komentářů k Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli

 1. Rocco napsal:

  Agent MI5 se těsně před smrtí doznává: „Zabil jsem princeznu Dianu a 23 osob z kruhů novinářů, politiků, aktivistů nepohodlných vládě“, při své práci využívali chemické látky a jedy.

  Iba nedávno, v júni 2017, sa zveril médiám na smrteľnej posteli John Hopkins, bývalý tajný agent spomínanej agentúry MI5. Hopkins figuroval v operáciách namierených proti nepohodlným jednotlivcom v rokoch 1973 – 1999. Bol poverený „postarať sa o umlčanie 23 osôb, ktoré boli potenciálnou hrozbou pre krajinu“. Ešte aj na dôchodku podľa svojich slov pracoval pre vládu ako súčasť aktívnej sedemčlennej bunky, ktorej cieľom bolo eliminovať ľudí z kruhov novinárov, politikov, aktivistov, šéfov a rôznych odborov. Pri svojej práci využívali chemické látky a jedy. Tesne pred smrťou priznal, že princezná Diana bola jediná žena, ktorú kedy zavraždil.

  https://plus7dni.pluska.sk/Ludia/Zavrazdil-Dianu-agent-Clen-tajnej-sluzby-sa-na-smrtelnej-posteli-priznal-ze-jej-smrt-objednala-kralovska-rodina

  https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/624013/Princess-Diana-death-MI5-agent-Royal-Paris-Alma-Tunnel-car-crash-20th-anniversary

 2. petr366 napsal:

  Teď už s tím trojčí i čétéčko. Rychtují nás na válku s rusem. Mám trochu škodolibou radost z pomyšlení, že študáci budou ve čtvrtek demonstrovat za svou smrt v boji s kacapy.

  • .lak napsal:

   To je tak nehorázná představa že se mi nechce věřit že si snad primitivové myslí že se budou fackovat klackem a kamenem. Vyperou to z jedné vody načisto a patrně něco na radiaci mají na bázi ochrany krvetvorby či kmenových buněk protože to existovalo pro jednotky obnov letišť před 35. lety.

   • Rocco napsal:

    Rusko bývalého plukovníka GRU Skripala nezabilo, a i kdyby zabilo, tak by na to mělo plné právo.

    • .lak napsal:

     No moc jsem tomu nevěnoval pozornost, reagoval jsem na příspěvek nad. ? to jsou vícepráce a to stavitelé nikoliv tvůrci obecně nesnáší z principu.
     Když už tak koloniálníci se záštitou pracují přes milénia tak že to logiku ovládaným nedává a skutečně to jsou rozmary velkomožných a pravidla civilizace ani žádné kultury neakceptují z pozice korupce a arogance moci a tam BY šerlok holmes mohl říct milý doktore watsone že londýnský řezník může být kdokoliv ale to jsem nadsadil. :-D

    • Paw napsal:

     Odstraneni zradce neni zocinem..

 3. Novapalo napsal:

  Samozrejme, že ho zabili Angličania…. Celá história Anglicka je dôkazom ich súčasného zavraždenia tohto hlúpeho Rusa. Je jasné, že množstvo Slovákov a Čechov je ešte viac hlúpych, ako tento naivný špión.
  Vôbec je mimo môj rozum, ako niekto môže vychvaľovať západný liberalizmus ……… Ste totálni chuji? Rozumiete vôbec, čo ten liberalizmus pre vás osobne a pre národ a štát znamená?? Vyznávači liberalizmu sú buď duševne chorí, alebo totálne svine, ktorí chcú zničiť svoj štát a národ!
  Teda, ako môže mať debil (ktorý vôbec nechápe, čo je to liberalizmus) rovnaký počet hlasov a váhu vo voľbách ako ja, ktorý dôkladne mám naštudované všetky ekonomické teórie Západu? Je taký vtip, čo je to demokracia : „Demokracia je, keď 10 hajzeľbáb – tie ktoré umývajú WC – prehlasuje 9 atómových inžinierov.“ ….. ha, ha…….. po Kysucky. Chápete vy tupci, aká je demokracia tupá ideológia??!!!!

  • proud napsal:

   A chapes ty,jaky jste s kysuckym debilove??

  • Dušan123 napsal:

   A preto by mali tie hajzelbaby mať také vedomosti aby mali aspoň základný prehľad ako sa riadi spoločnosť a štát.

   • Ci cina napsal:

    Potom po volbach, ked nam budu vladnut sulikovci, matovicovci, kolarovci
    bugarovci….a iny MAFIANOVIA, az potom narod precitne. Potom ked to tu u nas liberali vsetko zdecimuju, rozkradnu a zapredaju aj to dobre co tu este zostalo, az potom bude ozajstna revolucia na Slovensku.

  • Paw napsal:

   Dalsi stupnovani psychologickwe pripravy na valku proti Rusku.Uzitecnej idiot , nebo uzitecna Mrtvola , hlavne kdyz slouzi . Trump vyhlasuje napadeni Ruska v Syrii.
   Ovsem ani svoje spiony britove nejsou schopni ochranit.
   Pred otravnymi latkami vyrobenymi v bio laboratori v Tbilisi v Gruzii. Zalozene pritelem USA Sakalsvilim.
   Ty se pak dodavaji do Syrie a kde je treba…
   Stupnovani.
   Zradci tak zradili zradce. Jako obycejne.
   Britove jsou NEJZRADNEJSI NAROD v historii.
   Uz si spion , kterej ma na svedomi hodne zivotu ,svoje miliony neuzije. Dalsi priklad tem co se chystaji ,aby si taky nic neuzili za Jidaske grose.
   Nikdo necekal zjeveni /predpovedene/ Putina v dnesnim svete. Sam proti vsem a cela ta mlcici vetsina lidi za nim proti nelidskosti. Lidskost se stala zlocinem.
   Proti cemu.

  • Vladislav po přestávce napsal:

   Dobre řečeno. Kdo stal za francouzskou revoluci, za ruskými revolucemi, za vším liberalismem hlasajicim bezpodmínečnou rovnost kdekoho s kdekym? Naši lidé? To těžko.
   Libiva slova pro masy, protoze toto “oni” prave potrebuji. Protoze vzdy bude v populaci víc uklízeček nez atomových inženýrů. Takze kdyz se zavede bezpodmínečná “egalite”, bude ty uklizecky mnohem snazší zmanipulovat je tak, aby ty atomové inženýry demokraticky prehlasovaly, čímž je vymalováno a oni si muzou odskrtnout “splněno”.
   Lidé si nejsou rovni. Atomový inženýr muze byt výbornou uklizeckou, naopak to ale nefunguje. Skutecne slovanské shromáždění, snem rozhodující o podstatných věcech vsech, nedá nikdy pravo stejného hlasu zrecovi, otci pěti děti a dedeckovi 12 vnoučat a linemu tluchubovi, kecalkovi a povaleci. Pokud ano, je to podpis žida, podpis Marxe, Bronstajna, Sorose, ne podpis moudrého Slovana. Přirozeným způsobem řízení naši společnosti je snem, na němž se účastní vážení a moudří lidé, ne kibuc, kam muze úplne každy, kde je hrbata osamělá uklízečka rovna krásne a moudre matce a kde nakonec převladne hlas te uklizecky, protoze je silnejsi, pisklavy a odpudivy natolik, ze ji raději všichni ustoupí.
   To je “jejich” společnost, ne naše.

   • Dušan123 napsal:

    Vzhľadom na potrebný čas a energiu na vzdelávanie pri ťažko izdelávanom chleba každodennom, to malo svoju logiku v drevnom veku. Ale v súčasnosti keď sme tak ďaleko s technosférou tak už nieje potrebné až tak riešiť všeobecné voľby a účasť na nich. Ale je potrebné riešiť výchovu a všeobecné vzdelávanie.

    a preto:

    „A preto by mali tie hajzelbaby mať také vedomosti aby mali aspoň základný prehľad ako sa riadi spoločnosť a štát.“

    Predsa len cieľ nás Slovanou je žiť v spravodlivej a súbornej spoločnosti. Smere Božieho predurčenia.

    • Eschatolog napsal:

     h o w n o !
     nicmene klasicka ukazka statniho zrizeni hajzbab je soucasne Slovensko, asi jste malo studovali pri tom surovani

   • jan nowak napsal:

    Znám pár Hajzlbab a uklízeček.. a Astronoma Grygara ta-ky !
    .. Zlatý hajzl-báby ; )

    ps : přiznejte sse ROBOTI – gdo ste Howkingowi ww wypustil Duše ??

  • napětí napsal:

   Už od 90-tých let je v naší republice podivný stav, hodně odlišný od západních demokracií. Je to rané stádium anarchie, tzv.demokratúra, kdy velké množství podpindosů, ovládaných Sorošem, menežuje všechny atribúty struktúr státu. Naši bratští sousedí jsou na tom stejně. Malý příklad: Okresní policejní oddelení Gelnice ukázalo prostredník rozhodnutí Nejvyššího soudu SR! Paráda. Děvčetí zůstává už jenom navšívit lampárnu. Kvůli škodě 50€.

 4. Rocco napsal:

  Theresa Mayová podporovala libyjské islámské džihádisty

  Theresa Mayová byla od 12. května 2010 do 13. července 2016 britskou ministryní vnitra (Home secretary).

  MI6 (která podléhá ministrovi zahraničí) v roce 2008 obnovila spolupráci s islamisty s názvem Libyan Islamic Fighting Group (LIFG), jak v Libyi, tak usazenými v Británii.

  MI6 začala v době Arabského jara 2011 posílat do Libye britsko-arabské „bojovníky za svobodu“ proti Kaddáfímu, které LIFG ve spolupráci s MI6 rekrutovala z řad muslimské mládeže v Británii.

  Mayová byla tehdy ministryní vnitra. Mayová musela vědět o politice MI6 a bezesporu ji schválila.

  Členem LIFG byl i Ramadan Abedi (52), otec Salmana Abediho (22), pachatele teroristického útoku 23. května 2017 v koncertní hale v Manchesteru. Při sebevražedném útoku Salman Abedi zabil 22 lidí a desítky dalších zranil.

  Ramadan Abedi, narozen 1965 v Tripolisu, imigroval do Británie v roce 1993 a jako mnoho libyjských imigrantů se usadil v Manchesteru, kde se Salman Abedi narodil 31. prosince 1994. Nyní Ramadan Abedi žije opět s celou rodinou v Libyi.

  https://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/24/renegade-libyan-faction-accuses-britain-nurturing-manchester/

  https://www.theguardian.com/uk-news/2017/may/24/bombers-father-fought-against-gaddafi-regime-with-terrorist-group

 5. jogín napsal:

  Vraždění binárním nervovým plynem je popsáno v americkém románu Dvojice, který u nás v překladu vyšel r. 1972. Tvrdit, že takto provedenou vraždu mohlo spáchat jen Rusko svědčí o slabomyslnosti politiků. Postupy přípravy těchto látek jsou dávno známé a téměř každá tajná služba je může získat. Představa, že takto ubohá propaganda může mít zásadní efekt je mimo mísu.

 6. proud napsal:

  Resite hajzlbaby a neresite,ze s odbornym managementem a jeho vysvetlovanim vsem v tv misto zasranejch ordinaci v ruzovejch zahradach se da hodne udelat s povedomim a hlavne obecnejma vedomostma vsech kdo se chteji aktivne ucastnit na vedeni svy zeme.Jenze to si jeste musite ty tv vzit zase zpatky,mamlasove,stejne jako vedeni vlastni zeme a nenechavat to na vami zaplacenejch vlastizradcich vedenejch uplne odjinud,ani ne Slovanama ;-))))))))))))))))

 7. ekonom napsal:

  Týmto primitívnym klamstvám za chvílu ani deti neuveria..stále rovnako primitívne metody…vraždy agentov,novinárov,odstrelenie dvojičiek,podpálenie Ríšskeho snemu atd..ciel je dobit Rusko a použijú k tomu čokolvek….a užitoční idioti poslúžia vždy ked treba…obetujú kohokolvek…bolo zabitých more roznych agentov a novinárov…aj ten najväčší tupec si lahko domyslí,že ked sa tomu venuje momentálne tolko pozornosti…a predtým nie… tak to ma poslúžiť nejakému nekalému cielu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!