Přehled zpráv – RusVesna 14.3.2018

vyshka_tyurma1; Bez jakékoli šance. Další ukrajinský námořník byl v Řecku odsouzen k 180 letům vězení na základě obvinění z převážení syrských běženců. Ani drogoví dealeři a vrazi nedostávají takto vysoké tresty.

2; Agent ukrajinské rozvědky odhalil Ministerstvu státní bezpečnosti Luganské republiky schéma vývozu zbraní z Donbasu. Analogické schéma bylo použito pro zatčení předsedy veřejné organizace „Důstojnický korpus“ Vladimira Rubana.

3; SBU odhalila spiknutí s cílem svržení prezidenta Ukrajiny „legitimně“ zvoleného už v prvním kole hned po převratu.

4; Komu tady budete dávat lhůtu 24 hodin? Ruské ministerstvo zahraničí tvrdě odpovědělo na britské ultimátum. Nedrážděte Rusko, řekla oficiální zástupkyně ministerstva v jasné narážce na poselství Vladimira Putina.

5; Parubij se dopustil „freudovského“ přeřeknutí, když mluvil o nezákonných volbách prezidenta Ukrajiny. Prohlásil, že se chystá jakési „ustanovení v souvislosti s přípravou nezákonných voleb prezidenta Ukrajiny“.

6; Merkelová udělí německému ministerstvu vnitra „nacistický“ název, aby přitáhla voliče, píší The Times. Německé ministerstvo vnitra bude přejmenováno na Ministerstvo vlasti, což připomíná nacistickou dobu.

7; Putinův ruský zázrak. Připomínka rusofobům. V žádném případě Rusko nepřijme nějaké oligarchy a politické dobrodruhy, které jsou Rusku cizí jak po krvi, tak po duchu.

8; Povede úder USA na Sýrii ke Třetí světové válce? Vypadá to, že teploměr rusko-amerických vztahů ukazuje kritické hodnoty.

9; Gorlovka: Masové výtržnosti a granát. Policie zadržela 60 lidí. Informovalo o tom ministerstvo vnitra Doněcké republiky.

10; Trump připustil vznik kosmických sil USA. Kosmos je uznán za zónu vojenských operací – stejně jako země, vzduch a moře, prohlásil Trump.

11; Pozdě bycha honiti. Puškov prohlásil, že Naftogaz potrestal sám sebe. Připomeňme, že šéf Gazpromu Alexej Miller prohlásil, že ruská strana čeká na důkazy výhod tranzitu plynu přes Ukrajinu.

12; Zemřel Stephen Hawking. Britský fyzik Stephen Hawking zemřel ve věku nedožitých 77 let.

13; Lídr prezidentských voleb v Mexiku zažertoval o „ruské pomoci“. Předtím Trumpův asistent prohlásil, že vidí příznaky ruského vměšování do mexických voleb.

14; Na Ukrajině zrušili zdravotní karty a propustky k lékaři. Likvidace sovětského systému zdravotnictví probíhá na plné obrátky.

15; Odtok kapitálu z Ruska se dočasně zrychlil. Za leden až únor 2018 činil čistý odchod kapitálu z Ruska 9,8 miliardy dolarů.

16; Vyšetřování ohledně Skripala nebylo provedeno, tak nespěchejte s represemi, říká šéfka německé strany Die Linke. Sahra Wagenknecht vyjádřila velmi vyvážený postoj ve vysílání německé televize.

17; Rogozin komentoval Trumpova slova o kosmickém vojsku USA. Trump ve svém vystoupení před americkými vojáky prohlásil, že kosmos byl uznán za zónu vojenských akcí. Rogozin prohlásil, že tím otvírá Pandořinu skříňku, pokud tím USA míní rozmisťování zbraní v kosmu.

18; Ve Lvově došlo k výbuchu u památníku Polských orlat. Polská „orlata“ se zbraní v ruce hájila Lvov během polsko-ukrajinské války v letech 1918 až 1919.

19; Rexi, sněz ten salát! Trump nutil Tillersona jíst, aby neurazil Číňany. K incidentu došlo na recepci v čínském parlamentu během Trumpovy cesty po Asii.

20; Předběhli Ukrajinu. Ruská výprava se dostala na 2. místo na Paralympiádě v Pchjongčchangu. Kasička medailí se rozrostla o zlatou, stříbrnou a bronzovou.

21; Trump vysvětlil, proč odvolal Tillersona. Docela nám to spolu šlo, ale v detailech jsme se rozcházeli, prohlásil Trump a vysvětlil, jaké detaily má na mysli.

22; Venezuela se ponořila do hluboké ekonomické krize. Inflace ve Venezuele k únoru 2018 vzrostla na ročních 6.147%.

23; Kult osobnosti, armáda a hackeři. CNN se vyjádřila k „tajemství Putinovy síly“. Americkým „expertům“ nedají spát úspěchy prezidenta Ruska na vnitropolitické i mezinárodní scéně.

24; V Rusku byl dopravní letoun pojmenován na počest Hrdiny Romana Filipova. Letadlo Sukhoi Superjet 100 dostalo jméno hrdiny Ruska Romana Filipova, který zahynul v Sýrii při plnění bojového úkolu.

25; V USA učitel nakrmil želvu živým štěnětem. Ochránci práv zvířat vystoupili proti takovým metodám výuky dětí, ale školáci a jejich rodiče považují učitele za „skvělého“.

26; V Nigérii bylo zatčeno 16 ukrajinských námořníků,. Posádka tankeru je obviněna z nezákonného obchodu s palivem.

27; Vladimir Putin jede na Krym. Prezident Ruska si prohlédne stavbu Krymského mostu a nový letištní komplex mezinárodního letiště Simferopol.

28; Štáb ATO informoval o smrti vojáka. Tělo muže ve vojenské uniformě bez dokumentů potvrzujících identitu bylo objeveno místními obyvateli.

29; Střídání u moci podle německého vzoru: Merkelová bude vládnout další čtyři roky. Třiašedesátiletá Angela Merkel se už počtvrté stala kancléřkou Německa.

30; Burzy v USA a dolar se propadly kvůli politické krizi v zemi. Hlavní akciové indexy USA i americký dolar se propadly v souvislosti s politickou nestabilitou v zemi.

31; Společná operace ruského ministerstva vnitra a FSB: Byly zadrženy desítky banditů, kteří přepravovali stoupence Islámského státu do Sýrie a Iráku. Kromě toho se zadržení zabývali nezákonnou legalizací migrantů ze Středoasijského regionu v Rusku.

32; V Krivém Rogu zůstalo 90 mnohopodlažních budov vez plynu. Na Ukrajině úspěšně likvidují komunální dědictví „okupačního sovětského režimu“.

33; Ministerstvo obrany Ruské federace bude vyvíjet umělou inteligenci. Technologie umělého intelektu umožní obranu proti hrozbám v oblasti technologické a ekonomické bezpečnosti.

34; Je těžké se propadnout ještě hlouběji. Kreml se vyjádřil k novému státnímu tajemníkovi USA. V Moskvě se domnívají, že s Mikem Pompeem už není třeba se obávat dalšího zhoršení dvoustranných vztahů s Washingtonem. Už není kam.

35; Šéf CIA Pompeo tajně pobýval v Avdějevce. Šéf CIA, který vystřídá Tillersona ve funkci státního tajemníka USA, pobýval v Donbasu. Návštěva byla pečlivě utajena před veřejností.

36; Jubilejní návštěva. O cestách Vladimira Putina na Krym. Po spojení s Ruskou federací se Krym nachází pod bedlivým dozorem prezidenta. Dnes Putin navštíví poloostrov už popatnácté.

37; Minuty do startu. Krymský most v očekávání kolony prezidenta Putina. Budovatelé informují, že silniční část je prakticky dokončena.

38; Znamení? Vojákovi čestné stráže spadla čepice přímo před Porošenkem. Ze země musel čepici zvednout samotný prezident. Kromě něho si nikdo nedovolil to udělat.

39; Přestože se nemohu hýbat, jsem svobodný ve svém vědomí. Stephen Hawking o fyzice, životě a lásce. Zemřelý fyzik se proslavil jako vynikající vědec a popularizátor vědy. Stal se příkladem optimismu a nezkrotnosti ducha.

40; Klidně se vzájemně postřílejte! SBU kupila od Doněcké republiky zbraně za účelem očištění od trestních batalionů. Vicepremiér Doněcké republiky Alexandr Timofejev učinil senzační prohlášení.

41; Putin dorazil na Krymský most. Prezident si prohlédl hotový úsek silniční části mostu.

42; Premiérka Velké Británie se chystá vyhlásit Rusku hospodářskou válku. Ruská ekonomika je dvakrát menší než britská. Budeme to muset udělat tak, aby byla ještě menší, cituje zdroj v Londýně.

43; Velká Británie se rozhodla vyhostit ruské diplomaty. Podle informací zdrojů to vyhlásí premiérka Theresa May. Velká Británie vyhošťuje 23 ruských diplomatů, kteří dostali týden na to, aby se sbalili.

44; Británie pozastavuje dvoustranné vztahy s Ruskem. Velká Británie obviňuje z otravy Skripala a jeho dcery ruský stát.

45; Ruské ministerstvo zahraničí slibuje, že v nejbližší době zareaguje na prohlášení premiérky Velké Británie. Informovala o tom oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

46; Britská premiérka řekla, k čemu povede vyhoštění ruských diplomatů. Není to poprvé, co ruský stát postupuje proti naší zemi, prohlásila Theresa May.

47; Ruské ministerstvo zahraničí tvrdě odpovědělo premiérce Velké Británie na slova o Sergeji Lavrovovi. Theresa May prohlásila, že „ruský minstr zahraničí není hoden své pozice“. Thereso, uvědomte si, že Lavrov je ruský ministr a ne britský. Toho bude hodnotit výhradně ruský prezident. Chápu, že vy si to představujete jinak, ale vaším ministrem zahraničí, kterého můžete hodnotit, je Boris Johnson, zdůraznila Zacharova.

48; Západ zahájil operaci na odstranění Ruska z Rady bezpečnosti OSN, říká senátor. Premiérka britské vlády Theresa May počítá s přijetím mezinárodních opatření vůči Rusku v rámci Rady bezpečnosti OSN.

49; Případ MH17: Neočekávaná změna vztahu západních politiků ke katastrofě Boeingu v Donbasu v červenci 2014. Australská ministryně zahraničí Julia Bishop prohlásila, že je zatím předčasné mluvit o jakýchkoli výsledcích vyšetřování katastrofy. Komentovala tak prohlášení svého novozélandského kolegy Winstona Peterse, který zapochyboval o tom, že je za tragédii odpovědné Rusko. Říkáte, že člověk, který vypustil raketu, tak učinil na pokyn Ruska. Velký problém je ale v tom, že váš argument z právního hlediska postrádá to nejdůležitější: důkaz. Ukrajina měla zorganizovat regulérní vyšetřování spolu s Malajsií, což se nestalo, říká expert. Mezinárodní komise byla vytvořena mimo rámec mezinárodního práva, v jejím čele stojí jakýsi okrskář z malého holandského města, kde nemají žádné specialisty. V právnickém jazyce se tomu říká předpojatost, neochota vyšetřit, kdo co skutečně udělal, říká expert ICAO.

50; Na Merkelovou zaútočili u budovy německého parlamentu. Muž křičel (v jiném než německém jazyce) a okamžitě byl zadržen pracovníky policejních orgánů.

51; Byly oznámeny termíny otevření automobilové části Krymského mostu. Slib zazněl po Putinových slovech, že by si přál zahájení provozu k letní sezóně.

52; Italští fanoušci rozvinuli na tribunách vlajky Doněcké republiky. Přitom fanoušci římského klubu začali skandovat „Don-bas“.

53; Kadyrov odpověděl na vyhoštění ruských diplomatů z Británie. Kadyrov prohlásil mimo jiné, že pokud Skripala zlikvidovala samotná Británie, ruská rozvědka to zcela určitě zjistí.

54; V Kyjevě vyloupili byt Klimkinova náměstka. V případu bylo zahájeno trestní řízení.

55; Porošenko se tvrdě vyjádřil k Putinově návštěvě na Krymu. Dále poděkoval Rakousku za jeho postoj ohledně neuznání voleb.

56; Poslanec Nejvyšší rady slíbil „dát přes držku“ kolegovi za to, že pracuje pro Kreml. Ukrajinský poslanec Jurij Berjoza pohrozil poslanci Alexandru Vilkulovi, že mu „dá do držky“.

57; Ukrajinské ministerstvo zahraničí má v úmyslu vypovědět smlouvu o přátelství s Ruskem. Na otázku, kdy je možné takový krok očekávat, Klimkin odpověděl, že je to na rozhodnutí hlavy státu.

58; Mexičtí policisté jsou vyšetřování kvůli fotografování s polonahými turistkami. Policisté byli předáni právní službě resortu za „nepatřičný výkon služby“.

59; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo prohlášení britské premiérky Theresy May. Prohlášení britské premiérky o „potrestání“ Ruska pod falešnou záminkou údajného podílu země na otravě Skripala a jeho dcery hodnotíme jako bezprecedentně hrubou provokaci podkopávající základy normálního mezinárodního dialogu mezi našimi zeměmi. Místo toho, aby provedla vlastní vyšetřování, využila mezinárodní formáty a instrumenty v rámci Organizace pro zákaz chemických zbraní, se britská vláda uchýlila ke konfrontaci s Ruskem. Zvolením jednostranných a netransparentních metod vyšetřování incidentu se britské úřady opakovaně pokusily vyvolat protiruskou kampaň. Je logické, že naše odvetná opatření na sebe nenechají dlouho čekat.

60; V Gorlovce byli zadrženi kanibalští vrazi. Hrozí jim trest smrti. V Gorlovce vznikla panika. Lidé si vyměňovali informace o maniakovi,který řádil ve městě.

61; Anglická fotbalová federace odmítla bojkotovat mistrovství světa v Rusku. Britští fotbaloví funkcionáři připomínají, že mistrovství světa není politickou událostí.

62; Avakov si vystřelil z rodin ozbrojenců ATO, kteří padli v Donbasu, když jim daroval „léčivý med“. Vyznamenání dostali živí účastníci ATO a rodiny zemřelých dostali dárek v podobě „skutečně léčivého medu“.

63; Doněcká filtrační stanice zatím nebude přerušovat práci. Po rozhovorech s OBSE bylo schváleno rozhodnutí nepřerušovat činnost životně důležitého infrastrukturního objektu.

64; Žirinovskij během debaty rozplakal Ksenii Sobčak. Kandidátka na prezidenta Ksenija Sobčak se během televizní debaty rozplakala poté, co si stěžoval, že se všichni mužští protikandidáti rozhodli jako jediné skákat do řeči, což mezi sebou v takové míře nedělali.

65; V hospodářství Číny byly odhaleny znaky blížící se bankovní krize. Hospodářství Číny bylo experty označeno mezi světovými ekonomikami za jednu nejnáchylnějších k riziku bankovní krize.

66; Naftogaz Ukrajiny je připraven zahájit rozhovory s Gazpromem. Ruský holding Gazprom dostal od Naftogaz Ukrajiny potvrzení o připravenosti k rozhovorům.

67; V Polsku byli zatčeni tři Ukrajinci za účast na znásilnění. Za znásilnění hrozí podezřelým od tří do patnácti let vězení.

68; Putin poděkoval obyvatelům Krymu za rozhodnutí spojit se s Ruskem. Zdůraznil, že občané tak pomohli obnovit historickou spravedlnost.

69; Polsko je připraveno pomoci Velké Británii ve vyšetření případu Skripala. Polský premiér vyzývá Rusko, aby poskytlo odpovědi na otázky položené britskou stranou.

70; Syrská armáda obsadila v Ghútě podnik na výrobu chemických zbraní vytvořený specialisty ze zemí NATO a Saúdské Arábie. Nevelký podnik byl využíván zahraničními ozbrojenci.

71; Medailistka z Olympiády 2018 se zbláznila. Stříbrná medailistka z Olympiády v Pchjongčchangu, rychlobruslařka Kim Po-rum byla hospitalizována s psychickou poruchou.

72; V USA byl hospitalizován nositel Nobelovy ceny za chemii. Jeho manželka je mrtvá. Manželé žijící ve státě Indiana byli pohřešováni od pondělí po telefonátu na policii.

73; Rada bezpečnosti OSN zahájila projednávání případu Skripala v uzavřeném formátu. Setkání na britskou žádost pokračuje už jako otevřené mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN

74; USA vyzývají k povolání Ruska k odpovědnosti za otravu Skripala. Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haley promluvila o nutnosti schválení odvetných opatření v reakci na útok v Salisbury.

75; Ekologická katastrofa. U Kyjeva se protrhla hráz, voda zaplavila vesnice. Voda z jezera, které leží nedaleko skládky odpadu, zatopila přilehlé obce.

76; Bulharsko učinilo výběr mezi Ruskem a Ukrajinou v soutěži o obsluhu stíhaček MiG. Bulharské ministerstvo obrany vybralo ruského výrobce letadel MiG pro obsluhu svých stíhaček.

77; Velká Británie odmítla poskytnout Rusku vzorky jedu v případu Skripala. Stálý zástupce Ruské federace při OSN Vasilij Něbezňa prohlásil, že Rusko je připraveno vyšetřit incident s otravou.

Zdroj: http://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna 14.3.2018

 1. Kolbeinn Wojciech napsal:

  Děkuji, že jste zde sdíleli takové dobré a užitečné informace,
  mangahere https://manga-here.io/

 2. Paw napsal:

  Zadnej Himmler , Eichman , Heydrich , Mengele uz pres 40 let a Germani jsou uz toho hodne nervosni. Jak si poridi tentokrat vlastni Madari rozkazali vraceni jejich zlatyho pokladu z brr, itanie v opravnenych obavach ,ze jim to ukradnou. Jako nam v 1938 , predali germanum a nedavno zase !!!
  Zadny vysledky pitvy Skripal nejsou uverejneny a skripe to hodne. Utocny Plazi muzou bejt taky skripnuty ....
  I kdyz to nepredpokladaji...
  Taky OSN nema nic jinyho na praci nez patrat po Skripnutym...
  Ukrajinci se rozhodli ze zmrznou. Z nenavisti narizene z USA.
  Neni to Trump sluha Korporaci ale korporace , ktere chteji zprivatizovat Kosmos, oceany, vsechnu pudu, deste, snih, prirodu, podzemi , vzduch a znicit vse zive v prirode I nas.
  Most na Krymu vede nekam , ale ten postavenej a moderni na Aljasce se jmenuje : Most Nikam. Dle skutecnosti a dukaz na schopnosti korporaci , kdyz dostanou miliardy !! Kdo nastartuje svetovou valku. Skripal nebo aspon Putin ?
  Nebo Tupe psychopaticky chovanci z blazince a smesny britsky plazi .
  Skobchanda dostava hystericky zachvaty a zbejva este aby se zacala svlikat na protest. Cekem to kazdym momentem.
  A fotografove musi byt pozvani...
  Vsechno je zase znova dokola. Obvineni , zadny fakta , nahradou skripajici lzi, , tajna mrtvola/ani nevime jestli je to opravdovej agent Skripal /, zadna pitva a Sherlock Jajteles a Twiteless zvany Trump vypatral,skripaje aspon zubama, , hned/ , ze to byli na beton zas rusove...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!