Tereza May versus Tereza Spencer: Kdo vraždil?

theresa-may-an103106230epa05433683Tak se nám sešly dvě Terezy a dvě vyjádření k otrávení kádrováka z KGB Skripala, která stojí si dát vedle sebe, porovnat fakta a logiku argumentace:

Theresa May a spol.:

"Sdílím netrpělivost této sněmovny a celé země, abychom pohnali zodpovědné před spravedlnost,”uvedla premiérka. varovala současně před unáhleností. "Musíme postupovat základě důkazů, nikoliv spekulací. Je vysoce pravděpodobné, že za útokem na pana Skripala je Rusko," řekla britská premiérka po zasedání Národní bezpečnostní rady. Experti podle jejích slov potvrdili, že Rusko již v minulosti tuto látku použilo a může ji stále používat.

Podle jejích slov jsou dvě možnosti, jak k útoku mohlo dojít. Buď to byl přímý zásah Ruska, nebo Moskva nad látkou "ztratila kontrolu".Rusko musí podle Mayové věrohodně vysvětlit, jak se dostala nervová látka do Salisbury. Proto vláda předvolala k vysvětlení ruského velvyslance. - Pokud Rusko neposkytne Velké Británii věrohodné vysvětlení, bude to Londýn považovat za "nezákonné užití síly na svém území”, prohlásila Mayová. Mayová zdůraznila, že Británie je připravena proti Rusku přijmout potřebná opatření. Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466300-zapadni-mocnosti-se-shodly-ze-za-vrazdou-spiona-skripala-stoji-rusko.html

"My, představitelé Francie, Německa, Spojených států a Spojeného království, jsme zděšeni z útoku proti Sergejovi a Juliji Skripalovým v Salisbury ve Spojeném království 4. března 2018,” stojí ve společném prohlášení USA, Francie, Británie a Německa. Neexistuje podle nich "žádné přesvědčivé alternativní vysvětlení”, než že za útokem stojí Rusko. Neochota odpovědět na britskou žádost o vysvětlení "dál podtrhuje zodpovědnost” Moskvy. - "Je to útok na suverenitu Spojeného království a jakékoli takové užití ze strany státu je jasným porušením Úmluvy o chemických zbraních a mezinárodního práva. Ohrožuje to bezpečnost náš všech,” dodali v prohlášení francouzský prezident Emmanuel Macron, německá kancléřka Angela Merkelová, americký prezident Donald Trump a britská premiérka Theresa Mayová a zdůraznili mimořádnost útoku: "Toto použití armádní nervové látky – typu, který byl vyvinut Ruskem – představuje první útočné použití nervové látky v Evropě od druhé světové války."

-Londýn, Washington, Paříž a Berlín ve čtvrtečním společném prohlášení vyzvaly Moskvu, aby poskytla Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) úplné informace o látce Novičok, kterou vyvinula armáda v Sovětském svazu v 70. a 80. letech minulého století. Právě nervově paralytická látka Novičok podle britské premiérky Theresy Mayové otrávila Skripala a jeho dceru Juliji.

-"Použitá látka je jednou z nejtoxičtějších, co kdy byly vyvinuty," poznamenal k britskému incidentu generání tajemník NATO Jens Stoltenberg. Severoatlantická rada už o situaci jednala ve středu. Spojenci vyjádřili solidaritu s Británií, nabídli jí podporu při vyšetřování a vyzvali Rusko, aby odpovědělo na otázky Londýna ohledně celé věci.

- Také Stoltenberg prohlásil, že je za incident velmi pravděpodobně odpovědné Rusko. Připomněl, že útok se stal v situaci "bezohledného chování” Ruska v posledních letech. Zmínil anexi Krymu, ruskou podporu separatistům na východě Ukrajiny, vojenskou přítomnost ruských sil na moldavském a gruzínském území, ruské vměšování do dění v Černé Hoře i jinde na západním Balkáně či ruské pokusy podkopat demokratické volby a instituce.

-Rusko podle Stoltenberga v minulém desetiletí modernizovalo své ozbrojené síly a výrazně do nich investovalo. Vyvíjelo nové zbraně, včetně nukleárních. "Rusko ve své vojenské doktríně i cvičeních integrovalo konvenční a nukleární válku,” upozornil.

- Toto "rozmazání hranice” mezi konvenčním a nukleárním konfliktem podle něj snižuje ruský práh k použití atomových zbraní. A ruské rozmazání hranice mezi mírem, krizí a válkou je podle něj "destabilizující a nebezpečné”. Alianční reakce podle něj zůstává "pevná, obranná a proporční”. NATO nebude Rusku odpovídat "tankem na tank, raketou na raketu či dronem na dron”. "Nechceme novou studenou válku a nepřejeme si být zataženi do nových závodů ve zbrojení,” upozornil Stoltenberg. - Takové závody nemají podle něj vítěze, jsou jen drahé a nebezpečné. "Ale ať tu nejsou pochyby: NATO bude bránit všechny spojence proti libovolnému nebezpečí,” řekl. Aliance má podle něj k dispozici potřebné konvenční síly, ale i bezpečný a efektivní jaderný odrazovací prvek. - Aliance se ale také bude snažit dál prosazovat mezinárodní smlouvy kontrolující zbrojení a hledat "smysluplný politický dialog s Ruskem". Viz:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466300-zapadni-mocnosti-se-shodly-ze-za-vrazdou-spiona-skripala-stoji-rusko.html

 

Tereza Spencerová:

 

Loni v půli prosince britský ministr zahraničí Boris Johnson obvinil Rusko, že "destabilizuje Západ" tím, že "trolluje na Facebooku", načež zaletěl až do Moskvy a obvinil ji z toho, že může za Brexit. Koncem letošního ledna vrchní velitel britské armády, generál Sir Nick Carter, rovnou už zahovořil o válce – Rusové jsou prý největší státní hrozbou pro Británii od konce studené války a konflikt může propuknout kdykoli a na základě i velmi nečekané záminky. No, a o měsíc později je tu najednou Sergej Skripal a už "NATO řeší otravu exšpiona jako první chemický útok na Alianci od svého vzniku", řečeno titulkem jednoho z českých mainstreamových portálů...

- Nicméně, k samotnému Skripalovi. V první řadě si nemyslím, že to je ruský agent, protože kdysi dávno pracoval jako jakýsi kádrovák v ruské GRU a přeběhl, takže ve skutečnosti je to agent britský. V Rusku byl uvězněn a na Západ se dostal už před lety v rámci širší výměny za ruské agenty, takže z hlediska Ruska už dávno nejspíš žádný zájem nevyvolával. Kdyby opravdu chtěli, nemusel přežít už to vězení... Britská média připomínají, že nyní už roky spolupracoval se soukromou bezpečnostní agenturou Orbis Business Intelligence, v níž působil také Christopher Steele, autor většiny "zaručených kachen", které si objednala Hillary Clintonová, aby dokázala Trumpovy vazby na Rusko. Celá ta konstrukce se ale zhroutila už před pár měsíci, a tak se Skripal mohl stát nepohodlným i antitrumpovskému táboru, protože znáte to – kdo zradil jednou, může se nechat koupit a mluvit znovu.  

Podivná je taky volba chemické látky, kterou měli být Skripal s dcerou otráveni. Tzv. Novičok je jakási binární záležitost, kterou v SSSR vyvíjeli už někdy v 70. letech minulého století, a proto Londýn ukázal prstem na Rusko. Nicméně, ruský whistleblower Vil Mirzajanov, který jako první informoval svět o její existenci, chemický vzorec popsal ve své knize, která vyšla v roce 2009 a dá se dodnes na Amazonu koupit za necelých třicet USD. Je to látka natolik nezvyklá, že ani není na seznamu zakázaných bojových látek Organizace pro kontrolu chemických zbraní (OPCW), což z ní vlastně jako by činilo látku povolenou, dodal by cynik. Za sovětských časů se Novičok mimo jiné vyráběl v Nukusu v Uzbekistánu a tento provoz po rozpadu SSSR "dekontaminovaly" Spojené státy, což v praxi znamená, že si zcela jistě zajistily i příslušné vzorky. V roce 1995 byl Novičok použit jako zbraň v obchodním konfliktu mezi dvěma ruskými bankéři, což značí, že přinejmenším tehdy byl k mání na černém trhu a měly ho v rukou zločinecké kartely. Jednou prý Novička použili i čečenští džihádisté, když si chtěli vyřídit účty s džihádistickými rivaly v Sýrii. To všechno se dozvíte z otevřených zdrojů, třeba z Wikipedie. A co víc, když už Británie látku identifikovala, musí znát její složení, a tím pádem si ji umí i vyrobit. Znají ji i v USA, zná ji i ruský organizovaný zločin nebo čečenský džihád. A bůh/alláh ví, kdo ještě. Přesto premiérka Mayová prohlásila, že "neexistuje alternativa k závěru, že za pokus o vraždu je zodpovědný ruský stát". Surrealismus v reálném životě.

Ale koneckonců, proč i ne? Sice netuším, proč by Skripala třeba "jen" nepřejeli nebo nezvolili nějaký méně okatý způsob, když by jim už nějak vadil, ale proti gustu žádný dišputát. Třeba chtějí v Kremlu Západ prostě zastrašit a srazit ho do kolen, vysvětlili by mi "rusobijci". Všechno je možné. A kdyby nebylo třeba operace Gladio, lží kolem iráckých zbraní hromadného ničení, podivné smrti Davida Kellyho a dalších věcí, tak bych třeba i uvěřila, že za všechno zlé na tomto "našem světě" mohou jen Rusové. Pobavilo mě ale, když se lídr labouristů Jeremy Corbyn v parlamentu premiérky Mayové ptal, jestli tedy má po ruce nějaké důkazy, které by s pokusem o vraždu opravdu spojovaly Rusko, odpovědí mu bylo jen hlasité bučení z jejího "kotle"... A kardinální se stává otázka: Cui bono?

-Suma sumárum, jen co vyšetřovací výbor US Senátu hodil flintu do žita a po roce – a bez výsledku – ukončil vyšetřování ruského vměšování do amerických voleb, "přichází" Británie se Skripalem, aby napětí ani na chvíli nepolevilo. Přitom ale platí, že to napětí se nedá gradovat donekonečna. V určitém bodě se vše zlomí a přijde válka. Jak už jsem řekla, vyhoštění ruských diplomatů/špionů je z tohoto pohledu svým způsobem krokem zpět od okraje propasti. Vygradovali to až k "prvnímu chemickému útoku na NATO", americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová už předpovídá, že pokud nebude Rusko náležitě ztrestáno, zaútočí chemickými zbraněmi i na New York.

- ...Co mě ale překvapilo, je postoj Číny. Peking se většinou do napínání vztahů mezi Západem a Ruskem příliš nemíchá, ale nyní oficiálně varoval Londýn, aby se neukvapoval, pokud nemá v ruce žádná "reálná fakta". Co tento čínský přístup v praxi znamená, se teprve asi ukáže, ale nezapomínejme, že – jen s malou nadsázkou – platí, že Čína v posledních letech skoupila půlku Británie...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Valka-s-Ruskem-kdykoliv-A-to-vite-pro-koho-on-vlastne-pracoval-Tereza-Spencerova-doplnuje-prevratna-fakta-k-otravenemu-agentu-Skripalovi-528110

Nejblíže pravdě se asi přiblížil Trump, když řekl:

"Podle mě to na základě všech důkazů, které mají, vypadá jako práce Ruska". 

Vlastně – uhodil hřebíček na hlavičku. A pak se stačí už jen zeptat: Komu vyhovuje, že to "vypadá jako práce Ruska" a koho to poškozuje?


 

A můj názor?

To už není jen překrývání lumpáren ještě většími lumpárnami, tj. vyvoláváním stále větších a nebezpečnějších konfliktů bez ohledu na oběti. Obávám se, že to je poslední tažení těch, co se v závěrečné části svého života dostali k centru moci, cítí blízkost smrti a chtějí do pekel vzít celé lidstvo v šílené naději, že i tam budou moci pokračovat v demonstrování své moci nad námi. Vypadá to jako šílenství, ale je to jen stařecké selhání racionality a morality utvrzované skupinovou stupiditou, která se nachází své slouhy a poskoky, kteří rovněž kvůli své kariéře obětovali svůj rozum i morální zábrany.

"Rozhodně věřím britské straně, reakce té ruské je předvídatelná", "Je smutné, že Zeman po otravě agenta Skripala mlčí. Musíme stát bok po boku s Brity", tvrdí Pavel Telička.Viz třeba:

https://domaci.ihned.cz/c1-66079970-je-smutne-ze-zeman-po-otrave-agenta-skripala-mlci-musime-stat-bok-po-boku-s-brity-rika-telicka
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5545-tereza-may-versus-tereza-spencer-kdo-vrazdil.html

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5545-tereza-may-versus-tereza-spencer-kdo-vrazdil.html
18 Komentářů k Tereza May versus Tereza Spencer: Kdo vraždil?

 1. PavolT napsal:

  Vďaka pani Spencerova. Zo strany Britov ide naozaj o nezodpovedné arogantne chovanie, ktoré le eskaluje napätie a ohrozuje mier.

 2. Toník napsal:

  Tereza May - ta skorochlap dovede čumět, co?

 3. jarek* napsal:

  To jsou ale břídilové. Vůbec nezjistili, že jsem toho špicka zlikvidoval já.

 4. Paw napsal:

  Obvinuje se hystericky Kufr v kterym dcerka spioooona provezla jedovaty latky bud v nejakych hadrech, v kosmetice /pudr, make up/ nikdo poradne nevi, pitva , jestli byla se taji, fakta zadny, utocny travici kufr pricestoval z Ruska ...Ani to neni jisty...Rusove maji dodat vsechny udaje a dukazy proti sobe ...
  Proc se spion hrabal dcerce v kufru ,jak se otravil, Zahada sedmi almar. Herky jerky. Abrakadabra Jasnovidky vedi vsecko.
  Nikdo nechce dukazy ani videt. A ty co je chteji,
  musej drzet huby !!
  Jinak na ne vypukne zase nejaka sankce a vymrsti se smrst propagandy..
  Jak dcerka s kufrem , potkala ty travici agenty v Rusku a co s nima mela za Techtle Mechtle se nechce vedet. Zbytecny.
  Kdyz to vsechno udelali Rusove ...

  • Paw napsal:

   Obvinovat Trumpa z pravdivosti, pravdepodobnosti je neco podobneho jako obvinit podzim z mlhy , ktera pravdepodobne se objevi, nad bazinou a padne na prales..Co se do toho mota stabilni genius ,Twiterles , JAJTELES , vyznacujici se prazdnou zvanivosti...
   Bez jedineho detailu nam bylo prave vse Objasneno, rovnou a bez prikras zase jedineho faktu.
   Tedy vymysly, versus dalsi , nic neobjasnujici , ale dulezita zprava o udalostech , ktere se nestaly.

 5. Paw napsal:

  Kdyz se to vsechno propoji , Litvinenko /paserak Berezovskeho/a radioaktivni polonium, dale smrtici toxic VX na spiona , muzeme videt zatim hrozne hlasitej jekot.Coz ma zakryt neco.
  To je jedinej fakt.
  Sestreleni izraelskyho letadla a pomsta za to , treba.
  Novy zbrane z Kremlu a nemohoucnost USA/CIA vubec o nich VEDET !!
  Oh , je. Pozor jsou zde dalsi zbrane rusu zatim pripravene jako "prekvapeni" a zatim udrzovane v tajnosti.
  MIsto toho dohani vlada USA trapne porad volby !!
  Tedy valka se bude muse vyloucit a zbyvaji utoky najemnych teroristu na Rusko/dnes jejich priprava psychologicka populace na zapade/ , pomoci techto novych zbrani ,aby se pohodlne zakryli puvodci s tim , ze to vse dela Putin.
  Tedy , co zbyva je pronikani dovnitr Ruska a teroristicke utoky pomoci jinych zbrani nez jsou obycejne bomby ...
  Vojska NATO pobizena gen. Pavlem k utoku na Rusko aby zemrelo desitky tisice mladych lidi jiz na hranicich na velmi dobre a dlouho predtim pripravene obrane Ruska ? To je velmi posetile. A neni jiste kdo se vrhne v pred na povel.
  Tedy posledni , moznost zniceni Ruska zevnitr....

 6. Martin B. napsal:

  Rusko ví, že ve všem zůstalo samo (možná Čína nějak zareaguje) a připravuje se na válku.
  Přesně stejná situace jako před světovou válkou předchozí. Tenkrát Sovětský Svaz věděl taky, že zůstal sám. A přes všechna "ale" ve své vnitřní politice podle toho jednal.

 7. Lukaš napsal:

  Vypadá to,jako na podpálení Reistágu,nebo nové Gliwice.
  Chtějí mezinárodní situaci vybičovat až na pokraj válečného stavu a jak víme,Angličané to umí.

  • Pepan napsal:

   Ano Yaankees to umí velmi dobře, jenže už nejsou třicátá léta minulého století a ač by Yaankees velmi rádi rozpoutali třetí světovou a každý normální člověk na tomto světě ví proč, přesto jen štěkají jak mopslík za plotem, neboť vědí že ať to začne kdekoli smete to tentokrát i USSA a z toho mají veliké bobky.

 8. Slávek napsal:

  Já si začínám myslet, že celé to grandiozní divadlo s Novým čokem je jedna veliká mystifikace se strany angličanů s cílem poškodit Putina před volbami. Těch verzí jak se to stalo a odkud ten jed byl je mnoho a nakonec zůstali u té nejblbější, že to přivezla v kufru jeho dcera přímo z moskvy. Je to binární sloučenina jejíž složky jsou samy o sobě neškodné a smrtelnou toxicitu to získá až po smíchání. Ergo kladívko pokud to tak je, věděla že to veze a asi to měla někomu předat. Jistě byla seznámena s nebezpečností látky a tak není absolutně možné aby se to v jejím kufru smíchalo, pokud nechtěla spáchat sebevraždu a otcovraždu. Z toho mi jednoznačně vyplývá že žádný Novýčok v Anglii nebyl a všechno kolem toho je jenom jedno veliké divadlo včetně chemických stanů a exhumace hrobů , jen aby to na blbý lid působilo hrůzostrašně. Skřípal a Skřípalka jsou na nějaký čas uklizeni v nějakém tajném zařízení a až celá "aféra " vyčpí tak se skrytě vrátí zcela zdraví do života. Už to že jsou naživu je napováženou. Rusové byli ochotni spolupracovat, žádali vzorek, který podle konvence o bojových chemických látkách měli dostat, Měli dostat i ten podzřelý kufr a nedostali nic. Angláni totiž nic nemohou předat protože nic nemají. To je typická zpravodajská hra jakých už bylo bezpočet, jenže tahle byla mimořádně nepovedená a zpackaná. Korunu tomu nasadil Borísek. když přímo obvinil Putina. 23 Angličanů už balí kufry a o nějaké další spolupráci s Ruskem si můžou nechat tak leda zdát. V Rusku se tomu smějí a Putin tím naopak získal sympatie a nějaké další procento v zítřejších volbách. Západ už ve svém zoufalství kupí jednu chybu na druhou.

  • .lak napsal:

   No nevím jestli udělali dobře když jim poslali do británie tanker se zkapalněným CNG když mrzlo. Staré přísloví říká "za dobrotu na žebrotu.

 9. Slávek napsal:

  a další věc, kterou podcenili. Custom Check na letišti. V Anglii jsem žil asi rok v roce 1969 a vím jak ta celní kontrola na příletu probíhá. Celní uředník s kamennou tváří nařídí otevřít zavazadlo a důkladně byť korektně v bílých rukavičkách se v věcech začne přehrabovat a ptá se . Pochybuji že dnes to probíhá benevolentněji, spíš právě naopak a zejména u cestující z Ruska. Museli by to najít už celníci na letišti.
  Angličani jsou dokonalí fabulátoři a vše dělají aby z toho měli nějaký prospěch. Poznal jsem je dokonale.

 10. benmil napsal:

  Zajímavé je, že když blbeček Reagan na radu kariérního rusofoba Wojtyly (emeritního agenta IG Farben) uzbrojil SSSR, bylo to v pořádku. Bylo to totiž gangsterské totalitní monstrum, které ubližovalo soudruhovi Solženicynovi. Ale když se situace obrátila, "závody ve zbrojení nemají vítěze, jsou jen drahé a nebezpečné."

 11. Rocco napsal:

  Já počkám, až co řekne Vilda Čok.

 12. proud napsal:

  Seru na Skripala i na ty dve kravy..............zajima me vic co se deje doma.

 13. ekonom napsal:

  Zase dalšia primitívna hra hlúpych politikov....trochu mudry človek sa može iba zasmiať....spoliehajú sa na menej informovaných ludí....pranie mozočkov bola vždy hra darebakov...bedari sa vždy utiekali k takýmto praktikám....na viac nemajú....

 14. Paw napsal:

  Muzeme videt na obrazku a v textech TU TOTALNI NENAVIST VSEHO A OCHOTU ZNICIT VSE VE SLUZBACH SATANSKE NENAVISTI.
  Ani jim to nedovoluje mluvit a jednat normalne...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!